Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

MOČ MISLI


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * - 1 x ocenjeno
219 komentarjev na to temo

#26 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 8. april 2007, 13:29

ali pa ne pokažeš tega ;)

#27 ardent

ardent
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 812

Objavljeno: 8. april 2007, 13:36

ali pa ne pokažeš tega ;)


Ne pokažeš tega, kar je odraz primerne vzgoje in razumnosti, kako bi pa zgledalo, če bi kar vzhičeno vse o sebi pričeli razpredat pa ene brezvezne fore vsiljevat, hehehe
Mah, ne vem, saj pokažeš, vendar ne poveš, tako se dela med razmišljujočimi ljudmi - vsaj v začetku, saj kasneje se pač normalno sprostiš, stvari pa tako nimajo prisilnega odtenka...
Eh, kr neki nakladam x:Ix x8Dx xDDx

#28 *Zarya*

*Zarya*
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 655

Objavljeno: 9. april 2007, 11:58

Zanima me, če je možn, da na nič ne misliš, in ko te nekdo poskuša začutiti, ne najde ničesar ...
OM. ŠANTI. ŠANTI. ŠANTI. Objavljena slika

#29 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 9. april 2007, 12:08

Najbolj pride do izraza pri predvidljivih sogovornikih in pri takšnih, kateri kaj povejo le zaradi tega, ker se jim zdi, da brez besed ni mogoče govoriti...
Sicer pa pri osebno poznanih ljudeh zlahka predvidimo njegove poteze in celo besede, saj gre za že ustaljen vzorec...
Drugače je pri ljudeh, katere poznamo bolj na videz in pri soočenju ne moremo ravno predvideti, kako bo stekla beseda, toliko prej, če mora, zaradi seznanjanja...a ne, Ksenia? xDDx xsrcx


Beseda še ne pomeni iskrene misli, je lahko le produkt manipulativnega miselnega procesa v človeku in iz tega kaosa nikakor ne moremo sklepati več od ugibanja -prebrati pa še manj...V tej temi je bilo govora bolj o branju misli....
xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#30 *Zarya*

*Zarya*
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 655

Objavljeno: 9. april 2007, 12:11

No, al pa tudi ne. Bolj je blo govora o ČUTENJU misli nekoga (sogovornika). Da začutiš vse, kar on trenutno misli. Ne vem, če bi temu lahko rekla branje misli, morda pa.
OM. ŠANTI. ŠANTI. ŠANTI. Objavljena slika

#31 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 9. april 2007, 12:19

Sama se kdaj sprašujem, če lahko z mislimi pogledaš v človekovo notranjost, začutiš njegove. Kaj misli v resnic zmorejo?? No, ajde, razpište se x;)x



Misli so vzorec delovanja -aktivnosti tvojih možganov in ne verjamem, da se da "miselno" , še manj pa "občutiti " tuje misli...Z mislimi lahko presojaš utečene vzorce, občutiš pa lahko samo, ko misli / tvoje lastne sugestije in miselne razčlembe/ odvržeš stran.
Malce si pomešala tole temo z tisto o občutenju energij.
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#32 *Zarya*

*Zarya*
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 655

Objavljeno: 9. april 2007, 12:23

Misli so vzorec delovanja -aktivnosti tvojih možganov in ne verjamem, da se da "miselno" , še manj pa "občutiti " tuje misli...Z mislimi lahko presojaš utečene vzorce, občutiš pa lahko samo, ko misli / tvoje lastne sugestije in miselne razčlembe/ odvržeš stran.
Malce si pomešala tole temo z tisto o občutenju energij.
xegox :palec:


Sej je oboje podobno. Ko "bereš" misli, čutiš človekovo energijo, da si jo lahko sploh "razložiš" ... nekak tko. Mogoč nism v redu definirala ;)
OM. ŠANTI. ŠANTI. ŠANTI. Objavljena slika

#33 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 9. april 2007, 12:27

Sem ti že napisal, ko začneš misliti o občutkih, skreneš iz poti resmnice ...ostane ti vsa omejenost tvojega uma z kupčakom novih ter starih miselnih vzorcov ..in na podlagi tega ne boš razsodila nič...ker si ustvarjaš misli na podlagi nečesa, kar omejuje tvojo pravilno presojo...
xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#34 *Zarya*

*Zarya*
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 655

Objavljeno: 10. april 2007, 15:18

Ja no sej maš prou. Včasih mi bol koristi, da se sama s sabo "pogovarjam", da si kaj spodbudnega rečem, kot pa da ves čas druge sprašujem za mnenje ...
OM. ŠANTI. ŠANTI. ŠANTI. Objavljena slika

#35 ardent

ardent
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 812

Objavljeno: 10. april 2007, 17:40

Ja no sej maš prou. Včasih mi bol koristi, da se sama s sabo "pogovarjam", da si kaj spodbudnega rečem, kot pa da ves čas druge sprašujem za mnenje ...


Saj stvari ne postanejo nič drugačne, če vprašaš drugega za mnenje...
Je Matjaž zgoraj povedal, da je mnenje drugega njegovo privzeto stališče, vzeto iz konteksta njegovih miselnih vzorcev in predstav, katere pa ni nujno, da imajo kaj skupnega z našimi, yap...

Torej na svoja vprašanja poznamo svoje odgovore in je mnenje drugega le različica in nič drugega, saj itak ne upoštevamo nekih smernic, katere niso v okviru nas samih...

Je tudi Unis rekel, ne hvala, suženj samemu sebi, vendar se sprašujem, v kolikšni meri je to izvedljivo, sicer ne ravno suženj, prej zvest svojim prepričanjem, se lepše sliši, bistvo je pa isto in se tako Matjaževa teorija preplete z Unisovo, povem ti pa, da se nobeden od njiju ne moti...

Svoja prepričanja zagovarjam v polno, ker ni kar enostavno izgraditi in dodelati nek koncept, izogibajoč se splošnim merilom in arhetipom v celoti, ker individualnost je zame to, kar šteje, četudi je težje do tega priti, vendar se mnoge porte odprejo, katere se sicer ne bi, tudi, če bi se, tega ne bi zaznali...

Seveda je lažje svoj lajf voditi po utečenih smernicah, stopati po utrjenih poteh, vendar sem prepričan, da je tak človek tudi suženj in sicer suženj sistema in miselne nefunkcionalnosti, ker se pač ni potrebno ozaveščat v tej smeri...

Torej je vsak človek zvest nekim stališćem, svojim ali privzetim in je potemtakem vsakdo suženj, čist tko kot pravi Unis, da ne, hvala, pa vendar je tako...

Torej, če že moram biti suženj, potem sem raje samega sebe kot pa drugih...

V enem stavku, Zarya, poslušaj vse in vsakogar, vendar ne spreminjaj svojih stališč za ceno, katera ni vredna omembe - preprosto bodi to, kar si x:)x

#36 ardent

ardent
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 812

Objavljeno: 10. april 2007, 18:19

kaj pa je biti to kar si?



To pomeni, zagovarjati svoja stališča, ane x:)x
Ne glede, kakšna so, kajti ljudje se srečujejo in pogovarjajo ter družijo, obseg tovrstne dejavnosti je pa pogojen s tem, koliko ima nekdo skupnega z drugim - z nekom več, z drugim manj, s kakšnim pa prou nč, ane x:)x
Torej sem ji napisal, naj ostane to, kar je, kajti jaz ne morem soditi, kaj pa ona je, ravno tako tega ne moreš ti, lahko kvečjemu intuitativno smatram, da mi je blizu ali pa ne...ker ni daleč, naj ostane to, kar je, kaj misliš?

#37 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 10. april 2007, 19:07

To pomeni, zagovarjati svoja stališča, ane x:)x
Ne glede, kakšna so,
kajti ljudje se srečujejo in pogovarjajo ter družijo, obseg tovrstne dejavnosti je pa pogojen s tem, koliko ima nekdo skupnega z drugim - z nekom več, z drugim manj, s kakšnim pa prou nč, ane x:)x
Torej sem ji napisal, naj ostane to, kar je, kajti jaz ne morem soditi, kaj pa ona je, ravno tako tega ne moreš ti, lahko kvečjemu intuitativno smatram, da mi je blizu ali pa ne...ker ni daleč, naj ostane to, kar je, kaj misliš?


Tole pa se mi ne zdi glih pametno...svoja stališča zagovarjat.ne glede kakšna so- mi diši po-brezpogojno...morda svoj individum ali pa ego futrat, samo ne vem , če je to ravno pot, ki pelje k kakšnemu progresu, vsaj glede vedenja ne.
Sam v sebi... še nihče od otroka ni prišel do umske zrelosti po taki poti...Moje mnenje je sprejemat, v bistvu vse, iz potem na podlagi znanj in izkušenj ..narediš zaključek..ker drugače bi nekdo fural stališča, ki bi resnično bila samo za v ogledalo. Glih tam si napisal o druženju, izmenjavi stališč , bi dejal..pomeni tudi sprejemanju in priznavanju svojih napak, saj se ti ne bo zlomil hrbet in tudi pruha ne dobiš...morda zlezeš kakšno štengico niže v očeh nekaterih, sam, če je to point??!!
Tamle ima punca recmo 14 let ..in naj brezpogojno vztraja pri svojih stališčih...ne glede kakšna so ??kje je pa pol razvoj, učenje, nepredek...mislim , da ga ni...razen štopanja z dvignjeno glavo skozi življenje..in ko se ta mini utvarica podre..imajo v Polju servis...ha..s tem se zagotovo ne strinjam...jaz sem precej starejši od nje - svoja stališča seveda zagovarjam, samo ne brezpogojno, ker so mnoga stališča, ki jih sploh še nisem spoznal, jih užil, še manj prebavil...imam še kar nekaj deset let stališč za slišat, da bom morda dojel kakšen košček..nikoli pa si ne morem ustvariti stališča brez sprejemanja drugih stališč...Sicer ima vsak svojo misel..moja je taka - o tem
Včasih je brezpogojno in brezkompromisno vztrajanje pri svojih stališčih in brez vsakršnega dvoma zaupati sebi- gola utvara...
xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#38 Audente

Audente
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 575

Objavljeno: 10. april 2007, 19:32

Vse kar delaš je pogovor sam s sabo. Zelo razburljivo.
In ko gledaš v oči drugega in napenjaš petne žile, da bi kaj slišala..slišiš sebe.
Delaj kar hočeš a bolj prepričljivo je vprašati nekoga kaj misli, kot pa
poslušati sebe kaj si mislimo o nekom.
No..še vedno lahko čisto svobodno pobaraš koga tukaj na forumu in poslušaš njihove lastne dialoge v glavah, ki nam pravijo, da saj smo dobri dečki in že delamo prav.
Svoj prav :/

moč misli pa taka. Suženj sebe, ne hvala.



Ja kaj pa smo če ne suženj sebe?
Suženj koga pa smo...tebe..njih...onih...???
Suženj svojih misli, utvar, iluzij....predstav o ljudeh....zaupanja v ljudi, ki te nategnejo, če te le morejo.

Napisal si: a bolj prepričljivo je vprašati nekoga kaj misli,, ga vprašaš direkt kaj misli o določeni stvari in ti v oči reče: NE jaz pa ne...zato ker imam to pa to in res se mi ne da....dans ga pa kličeš in vprašaš...je pa naredu ravni tist, kar je trdil...da on pa res...ma dej...ljudje smo/ so hujši kot ...............NE NAJDEM izraza...

Grem jaz kar počet tisto, kar me osrečuje.... na kavč z mojim ško...brez misli na karkoli x^x

ali pa če grem raje malo študirat za fax? no bom še premislila in se odločila: JAZ. x:)x

#39 Audente

Audente
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 575

Objavljeno: 10. april 2007, 19:54

Jaz se ne gre učiti...ne da se mu x;)x

Kaj sem hotela napisat...povedat? Da še beseda na glas izrečena ne drži, kaj šele misel, ki jo kao občutimo xrolleyesx
Ma daj...najboljš je zaupat sebi in niti ne spraševat...naj si vsak misli kaj si hoče...itak večina samo glumi....

zdaj vse bolj štekam zakaj tak folk v mojmu lifu zadnje čase...da končno spregledam in začnem mislit samo nase in zase...jebiga.press x^x

sorry..ja citirala samo en del, ker sem slabo prebrala...moram biti bolj natančna x:Dx

#40 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 10. april 2007, 20:34

moč misli...je samo ena...in edina...jubezen x:)x

#41 ardent

ardent
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 812

Objavljeno: 10. april 2007, 20:56

Tole pa se mi ne zdi glih pametno...svoja stališča zagovarjat.ne glede kakšna so- mi diši po-brezpogojno...morda svoj individum ali pa ego futrat, samo ne vem , če je to ravno pot, ki pelje k kakšnemu progresu, vsaj glede vedenja ne.
Sam v sebi... še nihče od otroka ni prišel do umske zrelosti po taki poti...Moje mnenje je sprejemat, v bistvu vse, iz potem na podlagi znanj in izkušenj ..narediš zaključek..ker drugače bi nekdo fural stališča, ki bi resnično bila samo za v ogledalo. Glih tam si napisal o druženju, izmenjavi stališč , bi dejal..pomeni tudi sprejemanju in priznavanju svojih napak, saj se ti ne bo zlomil hrbet in tudi pruha ne dobiš...morda zlezeš kakšno štengico niže v očeh nekaterih, sam, če je to point??!!
Tamle ima punca recmo 14 let ..in naj brezpogojno vztraja pri svojih stališčih...ne glede kakšna so ??kje je pa pol razvoj, učenje, nepredek...mislim , da ga ni...razen štopanja z dvignjeno glavo skozi življenje..in ko se ta mini utvarica podre..imajo v Polju servis...ha..s tem se zagotovo ne strinjam...jaz sem precej starejši od nje - svoja stališča seveda zagovarjam, samo ne brezpogojno, ker so mnoga stališča, ki jih sploh še nisem spoznal, jih užil, še manj prebavil...imam še kar nekaj deset let stališč za slišat, da bom morda dojel kakšen košček..nikoli pa si ne morem ustvariti stališča brez sprejemanja drugih stališč...Sicer ima vsak svojo misel..moja je taka - o tem
Včasih je brezpogojno in brezkompromisno vztrajanje pri svojih stališčih in brez vsakršnega dvoma zaupati sebi- gola utvara...
xegox



Kaj tu ni jasno? Zarya je nekaj vprašala in mi smo vsevprek povedali svoje, jaz pa verjamem, da ona že ve, katere smernice bo izbrala in ji pravim, naj bo to, kar je, kar ne pomeni, naj ostane to, kar je, kajti ne moreš ostati to kar si, kvečjemu napreduješ ali pa nazaduješ, zatorej v trenutku, ko izbiraš poti - ostaneš to kar si in ne capljaš za vsakim, ki ti pametuje, ane...
Seveda je za lastnoozaveščanje nujno sprejemati vse in res vse, a nisi bral, ko se danes o tem pisal?
Sprejemati vse, razčleniti in selektirati pa balast odvreč na smetišče miselnega balasta, katerega je povsod polno in tako postati nekdo s svojimi stališči, izbranim nizom vseh zaznav, celotne miselne slike v okvirju lastnega stališča...

Je pa ena past, kar poslušat vsakega, ki nekaj glumi in te s tem zmede...ja, a to je pa v redu, al kaj? Sedaj vidiš, kaj mislim s tem, ko Zaryi in komurkoli drugemu rečem, naj zagovarja svoje stališče...

Stališča pa so različna in so prilegajoča vsakemu po meri in lastni zmožnosti sprejemanja in dojemanja svoje vloge kot posameznika v družbi in ne blejajoče ovce, katero strižejo, kasneje pa tudi pojejo, hehehe

#42 ardent

ardent
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 812

Objavljeno: 10. april 2007, 21:15

To pomeni, zagovarjati svoja stališča, ane icon_smesko.gif

aha.
Ja pa čisto prav imaš.Človek ni nič drugega kakor stališča.Potemtakem so stališča tista, ki SO in ne mi, kar smo.
Zagovarjati svoja stališča.Iz katerih ustec ponavljamo stališča?Očkova?Mamina?Župnikova?Rabinova?Sosedova?
Ne,ne, jaz sem pa seveda sam prišel do svojih stališč.Najprej so me naučili govoriti.Nato, ko smo imeli skupno orodje za sporazumevanje, so mi pokazali kako so njihovi dedje, posledično moji dedje, zagovarjali svoja stališča pred mano.Tako pač je.
Kaj mislim?
Da si pajaco.

in aja, sedaj mi ne moreš reči, da sem zloben.Preprosto sem to kar sem.Zagovarjam svoja stališča.
Se še spomniš od koga sem se to naučil? xcivx

Vse dobro. xsrcx



Očitno je, da zgubljam čas s tabo, ker ti pomembno edino obračanje dejstev, konfliktno iznašanje cinizma, ne glede, če pozabiš, da sam sebe koregiraš in celo loviš za rep xDDx

Iz katerih ustec ti ponavljaš svoja stališča, ne vem in me niti ne zanima, vem zase, da mislim s svojo glavo in nihče ni niti s prstom mignil, da bi mi v času mojega iskanja kakorkoli pripomogel in vsaj nakazal senco smernice ali kaj takega, zato nisem nikomur dolžan polagati računov, kaj mislim povedati s tem in onim, kajti moje stališče je produkt mojih zaznav in, če ne razumeš, kaj ti govorim, potem se nimam kaj s teboj zgovarjat, ker lahko bi vedel v začetku, da v glavnem glumiš, razen tvojih stališč, ki ne vem, iz katerih ustec izhajajo kot praviš - tvoj problem je to, ne moj...

Praviš, da tako pač je...ja, zate je pač tako, vendar sem zaznal na tem forumu kar nekaj potencialov, kateri imajo kaj več povedat - ja, tako pač je...

Mi je pa všeč, da zagovarjaš svoje stališče in si to, kar si, lahko koga kaj naučiš...mene si...

Vidiš, tvoja ugotovitev, da sem jaz zate pajaco, je produkt tvojega stališča in to dokazuje, da so tvoje zaznave izostrene, kajti samo pajaco lahko prepozna pajaca, hahahaha

Pa lepo bodi in kaj lepega napiši x:)x


moč misli...je samo ena...in edina...jubezen x:)x


Tralala, kratkoročno morda, hehehe...
Moč misli so zaznave in zaznave dajejo misli moč... xDDx

#43 ardent

ardent
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 812

Objavljeno: 10. april 2007, 21:36

Ja kaj pa smo če ne suženj sebe?
Suženj koga pa smo...tebe..njih...onih...???
Suženj svojih misli, utvar, iluzij....predstav o ljudeh....zaupanja v ljudi, ki te nategnejo, če te le morejo.

Napisal si: a bolj prepričljivo je vprašati nekoga kaj misli,, ga vprašaš direkt kaj misli o določeni stvari in ti v oči reče: NE jaz pa ne...zato ker imam to pa to in res se mi ne da....dans ga pa kličeš in vprašaš...je pa naredu ravni tist, kar je trdil...da on pa res...ma dej...ljudje smo/ so hujši kot ...............NE NAJDEM izraza...

Grem jaz kar počet tisto, kar me osrečuje.... na kavč z mojim ško...brez misli na karkoli x^x

ali pa če grem raje malo študirat za fax? no bom še premislila in se odločila: JAZ. x:)x



TI, seveda, drugo je manj pomembno, kajti v končni fazi se itak sami odločamo, ko nas vsi zapustijo, če nas ne pa vseeno, vsaj veš, kaj želiš x:)x
Tvoje odločitve so tvoja izbira xokx xDDx

#44 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 10. april 2007, 21:49

Tralala, kratkoročno morda, hehehe...
Moč misli so zaznave in zaznave dajejo misli moč... xDDx

tudi sam sem padal...v iluzije moči...misli...nič kaj močno in kreativno...ti rečem x:Dx edino ljubezen...je močna misel....močno in stabilno stanje duha...kjer misli postanejo kreacija zavesti

#45 Aarwen

Aarwen
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 299

Objavljeno: 10. april 2007, 22:20

moč misli.
moč volje.
moč dvoma....moč vedenja.

berem...in mi kaj ni povsem svetlo.. x^x


kakšni sužnji sebe? kaj to pomeni???

res je že, če živimo v svetu utvar, ki ga nerealno kreira naša "hočem biti tisto in ono" zavest, potem res postajamo suženj samega sebe (odvisno kako kdo definira besedo S E B E). namreč (morda se moja filozofska žilica moti), vendar ko nekaj želimo, hočemo....potem se obračamo stran od nas samih. se kot himalaja od modrega neba oddaljujemo od svoje resnične unikatne biti, in stremimo k tisti "želim biti" zavesti. daleč od tega KAR S e m.
ma daj no...BODI TO KAR SI. razumem, ni to tako preprosto, kot se morda sliši, ker potem moraš sprejeti sebe takega kot si...ampak, zakaj bi se ljudje držali preprostih življenjskih resnic...zakaj bi lahko mirno sprejeli, da smo unikatni in nenadomestljiv delček popolnosti...ko pa lahko dvomimo, lahko iščemo..tam in drugje...lahko si delamo probleme, lahko kažemo prst na druge in drugam. to je kao lažje, ane...hja, je prav smešno, kajne? je tisto UNIVERZALNO STALIŠČE tako lahko sprejemljivo....in si ga naredimo presneto komplicirano.

kaj pa mene skrbi, kaj si kdo misli, kaj reče, kako laže....kaj dela, in česar ne naredi...kako glumi. ??? a bi se me moralo dotakniti? čemu? NE. jaz že vem ZAKAJ NE,...veš tudi TI.

stališča???
kaj pa je to?
a to pomeni, da si človek zamisli neke glagole, besede...stavke, in jih poimenuje stališča? in stoji na teh "svetih stališčih"? trdno, pusti zmajat ves svet, in v njem in z njim se premikajo tektoni prepričanj..pa VENDAR, ŠE VEDNO TIČI NA SVOJIH STALIŠČIH. hhh????
in pride gospodič aladin, pa mu posodi čiračara tepih...ga ponese tja, kjer lahko za trenutek večnosti gleda z drugimi očmi, z drugega stališča.....potem vidi sebe, kot ga vidijo drugi. ja, njegove misli imajo moč, potem se prepriča, da itak je bilo bolje, ko je hodil s svojimi nogami.....ta tepih ni zanj.

kaj sploh hočem pričarati....stavek, po katerem se ravnam tudi jaz (morda se motim... x:Ix ) pa vendar, univerzalna stališča so nujno potrebna, pravim univerzalna....tako ima vsak delček svojega prava, svoje resnice...kot smerokaz, ki kaže v smer MOČ misli.
..............namreč, kaj misliš, da si....to si res.

no, upam, da je kdo kaj razumel iz tega mojega testa, naj si naredi kak sladek piškotek, naj mu dobro dene! x;)x
če ne gre.....kar vprašajte... xyesx :rolleyes: xsrcx

lepe sanje... :kiss:
............pssssssssssst.....just relax with me..:)

#46 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 10. april 2007, 22:22

moč misli.
moč volje.
moč dvoma....moč vedenja.

berem...in mi kaj ni povsem svetlo.. x^x
kakšni sužnji sebe? kaj to pomeni???

res je že, če živimo v svetu utvar, ki ga nerealno kreira naša "hočem biti tisto in ono" zavest, potem res postajamo suženj samega sebe (odvisno kako kdo definira besedo S E B E). namreč (morda se moja filozofska žilica moti), vendar ko nekaj želimo, hočemo....potem se obračamo stran od nas samih. se kot himalaja od modrega neba oddaljujemo od svoje resnične unikatne biti, in stremimo k tisti "želim biti" zavesti. daleč od tega KAR S e m.
ma daj no...BODI TO KAR SI. razumem, ni to tako preprosto, kot se morda sliši, ker potem moraš sprejeti sebe takega kot si...ampak, zakaj bi se ljudje držali preprostih življenjskih resnic...zakaj bi lahko mirno sprejeli, da smo unikatni in nenadomestljiv delček popolnosti...ko pa lahko dvomimo, lahko iščemo..tam in drugje...lahko si delamo probleme, lahko kažemo prst na druge in drugam. to je kao lažje, ane...hja, je prav smešno, kajne? je tisto UNIVERZALNO STALIŠČE tako lahko sprejemljivo....in si ga naredimo presneto komplicirano.

kaj pa mene skrbi, kaj si kdo misli, kaj reče, kako laže....kaj dela, in česar ne naredi...kako glumi. ??? a bi se me moralo dotakniti? čemu? NE. jaz že vem ZAKAJ NE,...veš tudi TI.

stališča???
kaj pa je to?
a to pomeni, da si človek zamisli neke glagole, besede...stavke, in jih poimenuje stališča? in stoji na teh "svetih stališčih"? trdno, pusti zmajat ves svet, in v njem in z njim se premikajo tektoni prepričanj..pa VENDAR, ŠE VEDNO TIČI NA SVOJIH STALIŠČIH. hhh????
in pride gospodič aladin, pa mu posodi čiračara tepih...ga ponese tja, kjer lahko za trenutek večnosti gleda z drugimi očmi, z drugega stališča.....potem vidi sebe, kot ga vidijo drugi. ja, njegove misli imajo moč, potem se prepriča, da itak je bilo bolje, ko je hodil s svojimi nogami.....ta tepih ni zanj.

kaj sploh hočem pričarati....stavek, po katerem se ravnam tudi jaz (morda se motim... x:Ix ) pa vendar, univerzalna stališča so nujno potrebna, pravim univerzalna....tako ima vsak delček svojega prava, svoje resnice...kot smerokaz, ki kaže v smer MOČ misli.
..............namreč, kaj misliš, da si....to si res.

no, upam, da je kdo kaj razumel iz tega mojega testa, naj si naredi kak sladek piškotek, naj mu dobro dene! x;)x
če ne gre.....kar vprašajte... xyesx :rolleyes: xsrcx

lepe sanje... :kiss:

čutim... da si lepo napisala....samo brat se mi pa res ne da x:Dx

#47 Aarwen

Aarwen
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 299

Objavljeno: 10. april 2007, 22:25

čutim... da si lepo napisala....samo brat se mi pa res ne da x:Dx


....glavno, da ti čutiš. to je tvoj senzualni piškotek. x:Dx
............pssssssssssst.....just relax with me..:)

#48 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 10. april 2007, 22:31

....glavno, da ti čutiš. to je tvoj senzualni piškotek. x:Dx

lepo presenečenje...moram priznat....ta senzualni piškotek x:Dx

#49 Aarwen

Aarwen
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 299

Objavljeno: 10. april 2007, 22:34

lepo presenečenje...moram priznat....ta senzualni piškotek x:Dx


...tvoj senzualni piškotek s še bolj senzualnim nadevom. x:Dx
............pssssssssssst.....just relax with me..:)

#50 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 10. april 2007, 22:39

neko fajn pekarnico...morš imet nekje v glavi....da pečeš takšne piškotke x:Dx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0