Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zdravilni gaj, energetski prostori v Sloveniji


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
192 komentarjev na to temo

#1 karibi3

karibi3
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 15. avgust 2002, 01:00

Pozdravljeni.

Zopet jaz. Zanima me če ima kdo izkušnje z temi izvori zdravilnih energij v Prekmurju in Prlekiji.

Hvala!!

#2 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 16. avgust 2002, 01:00

A je ze gdo biv v zdravilnem gaj v tunjicah pri kamniku?
Kako doziveli?
Ali so se kaksni drugi energetski prostori v Slo?

#3 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 16. avgust 2002, 01:00

bil.
vendar je treba iti to doživeti še enkrat; večkrat, ker prvič je le bolj radovednost na vidiku.

bom šel koj ,ko bo spet čas.

naj povem, da je vsaka bioenergetska točka okrog starih, historialnih stavb; gradovi, cerkva, trdnjave.. tam se usedi na klop? in meditiraj
to je zastonj:)

pokowc

#4 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 16. avgust 2002, 01:00

quote:

thanks!!!
sem mi je zdelo, da so gradovi cool!



#5 soncnica

soncnica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 262

Objavljeno: 16. avgust 2002, 01:00

Jest sem ze tud bla v gaju, veckrat (zivim cisto blizu). Prvic je bilo bolj iz radovednosti, zdej grem pa tja takrat, ko zacutim potrebo po ciscenju. Name zelo pomirjujoce deluje cerkev v Tunjicah (cisto blizu gaja, tam je urejen tudi parking). Vedno ko sem pred kaksno pomembno odlocitvijo, ko sem pod stresom, ali takrat ko imam enostavno vsega dovolj, se odpravim do te cerkvice in vedno se mi dvigne nivo energije....

#6 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 16. avgust 2002, 01:00

ja.
seveda.
točno to.
časih, ko so gradili so vedno upoštevali zemeljsko žarčenje´´ .
danes je vse pomešan, zato ni več tiste pristne obojestranskosti , odnosa do nature :) zato nam narava vrne bolezen.

pokowc

#7 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 19. avgust 2002, 01:00

Sem bila tam, ja. Energije so še močnejše okoli cerkvice, kot si že rekla sončnica. V bistvu pa ni nujno, da kam gremo. Te občutke in energije lahko "občutimo tudi doma sami s sabo".
Nekje v Prekmurju so tudi neka zdravilna drevesa.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#8 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 26. avgust 2002, 01:00

To nedeljo smo se tudi mi - kakor ogromno drugih odpravili do Bukovniškega jezera. Nekajkrat zašli...potem pa končno. Bukovniško jezero.
Zaenkrat - poudarjam - zaenkrat je plačljiva parkirnina - 300 sit.
in si tam. gneča drenjajočih se ljudi. verujočih, bolnih še več pa radovednežev.
Moram poudariti, da nobeden izmed nas ni bolan - fizično..sama sem se preprosto hotela soočiti s tem.
v leseni baraki dobiš brošuro in pot pod noge.
Te energetske točke se nahajajo v gozdu okrog jezera - nekaj jih je že prej...
V glavnem jaz sem se odločila za točko 18,25,11, mimogrede je padla še 19 in na koncu 5.
Pa je kar najbolje da opišem moja doživetja oz. občutke.
Na točki 18 je dovoljeno zadrževanje 8 minut. Mene je po 5 - tih minutah nekaj zgrabilo za srce in skoraj sem omedlela.....(prav gotovo ni bilo zaradi predolgega stanja)
Na 25-tki so me napadli komarji - na nobeni drugi točki jih ni bilo...in rahlo me je ščemelo v glavi....
Na 11 - za moje pojme najpomembnejši točki - vitalne energije, brez zdravilnih vibracij - nisem čutila ničesar. ker sem se ujezila. Čas zadrževanja 30 min. vendar me je že po 10 - tih minutah imelo, da bi odšla. ob meni so se zadrževale ženske polne negativizma in dvoma...
Njihova negativna energija je bila tako zelo močna, da niti meditirati nisem mogla....
19. sem zašla mimogrede, ker sem šla do vodnjaka - izvir vode, da bi si umila obraz(intuicija mi je prišepetovala naj si umijem tudi oči...vendar nisem, ker je nastala prevelika gneča... - potem sem prebrala, da voda pomaga tudi in predvsem za oči)
No, že na poti do tja me je zabolelo v glavi - in partnerja tudi. in sva se veselo postavila tja - mene je pričelo mraziti,dobila kurjo polt in sem jo hitro ucvrla vstran. tudi on je čutil mravljince...
na koncu še 5 -tka. zadržala le kratki čas.
od vseh energij me je potem blazno bolela glava. utrujena na smrt in potem ob prihodu domov samo pod tuš in spat....
Je pa res, da sem bila drugi dan polna energije...
In sedaj še pripomba - moje in čisto moje osebno mnenje.
Za Bukovniško jezero včasih ni vedel nihče. populizacija je naredila iz njega romarsko središče Prekmurja
Kar je čisto prav in pošteno. Ker je Prekmurje na periferiji in je prav, da se tam tudi nekaj dogaja.
Energije so. Če bi o tem dvomila, se ne bi odpravila tja. Vendar ni finta v tem, da bom prevozila 70 km, zato, da bom se drenjala ob dvomljivcih, ki strmijo v tvoj zamaknjeni obraz. Se spraševali, kaj neki se z mano dogaja, zakaj sem tu...
Če je že tako, raje grem v moje gozdove, si energijo naberem tam..že če se prislonim na kakšno drevo...
Vendar bom še šla in upala, da bom imela MIR. ker samo v miru si lahko nabereš energijo. Zdravilno ali življenjsko...


natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#9 mm

mm
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 8. september 2002, 01:00

Ja tutdi jaz sem bila v Tunjicah. Prvič je bilo tako bolj iz radovednosti drugače se pa vračam tja kadar čutim nujo po čistosti.

Ja kukr je že teja rekla je v občini Dobrovnik tudi tak gaj kjer imajo tudi izvir vode ki pomaga pri raznih boleznih.Tut tm je ok sam mislim da je sedaj ko je to prišlo v javnost že preveč komercialno.
Seveda tudi drugje po sloveniji obstajajo take točke , vendar so nekatere znane samo domačinom. Že če se mal ozremo nazaj lahko opazimo da so pred desetletjem za te energetske točke v Dobrovniku vedeli samo domačini.

mm

#10 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 8. september 2002, 01:00

...... sedaj je 1.500.- sit cena za en ogled . ( tunjice )
bom šel te dni ponovno°°
tel: 01-831-70-85
www.vd-zdravilnigaj.si




pokowc

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. september 2002, 01:00

Tunjice so tak kraj, ja...

Sicer pa je takih zdravilnih placev še ogromno. Nekaj jih je že v Ljubljanskem Tivoliju, potem na Barju...

Blazno zdravilno pa se mi zdi področje Podčetrtka - v okolici Atomskih toplic. Tam je nekaj takih placev, je pa celo bilo "beleženo" po izročilu tam precej ozdravitev in tudi nekateri Znalci so že potrdili zdravilnost tega prostora.

Marsa
<font color=blue>
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso</font id=blue>
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 9. september 2002, 01:00

.. najbolj zastonj´je bivanje´´ zraven spomenika Prešerna. tam so točno Tri Breze in pod-med njimi se ozaveščen fulk´fila´ bioenergijo; je najvišja% nekak v ljubljani ( je zmeril marko pogačnik ). (zato pa tisti pjančki, ki se valijo´´na prešernu, tako zdravo še naprej vzklikajo, ker pač se sproti obnavljajo :)

Če te u ljubljani prime glavobol, koj pojdi na prešerna in te bo zastonj minil .

pokowc

#13 Mimi

Mimi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 121

Objavljeno: 10. september 2002, 01:00

OK - bom šla 1x na Prešerna sama čekirat (mi ni, da bi tam posedala nekako, pa še nisem sprobala).
Kar pa se tiče "referenc" - ja, Marko Pogačnik je "izmeril" pozitivno energijo tudi v trikotniku pri Trnovski cerkvi (tisti plejs pa ima zame izrazito negativen naboj). ...

mimi


"Zvezde se ne sramujejo, da se zdijo kresnice". R. Tagore

#14 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 10. september 2002, 01:00

ej, pa (ne) glih place´´ gre se za to, da samo ime Trnovo ima neg. vibracije . Drgače je mir tam. voda .... sedaj pa bo tekla tam zadaj cerkve še nova cesta.
...saj ti ni treba nenako posedati tam; takrat pojej kaj, sladoled, ali nevem no, beri cajtng, ali čakaj koga..vse se da,use imaginacijo.
..
ja dokaj je mističnega v urbani ljubljani. predusem načrtnega.
vsa linija zmajevska črta´´ poteka os magistrata , preko tromostovja, po čopovi in mimo galerija do tivolja, zato pa ni vmes ničesar, nobene stavbe, ki bi to omejevala , prost prehod .



pokowc

#15 alena

alena
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 97

Objavljeno: 12. september 2002, 01:00

zmotila je moj mir beseda, ki sem jo zagledala vmes... "je ze prevec komercialno..."
Vsi bi radi bli na energetskih placih in vsi bi radi bli tam sami, a ne? Ful nas moti, ko 5 ljudi stoji poleg nas in hoče ozdraveti in trepeta za svojo bolano materjo ali hčerko ali pa se opira na palico in ko nas v svojem obupu butnejo in pohodijo in mečejo papirčke, ko se namalcajo na energetskih točkah in pol grdo gledajo vrsto in se prerivajo pred zdravilnimi izviri in odsmrdijo s svojimi avtomobili in avtobusi domov. In mi za njimi pol moramo pobirat papirčke, namesto da bi se predajali žarčenju in vsi nas čudno gledajo in eni nas celo pohvalijo.
Ampak to je to. Resnica je za vse! Ne samo za nekatere izbrance, kot je bilo to v srednjem veku. Potrudimo se no dvignit našo zavest malo više, pa nam bo vsem skupaj lažje. In to ne pomeni nič lažjega, kot samo namenit malo pozornosti in sočutja ljudem, ki se tiščijo ob nas na vseh točkah zemlje.

#16 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 10. november 2002, 01:00

Strinjam se. Objavljena slika

:: What use is a belief if you have no faith in it? ::

#17 Andres

Andres
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 30

Objavljeno: 10. november 2002, 01:00

Zdravilnih oz bolj zdravih mest je v Sloveniji še več. Tista, o katerih se ne govori oz za katera se bržkone niti ne ve (razen v kakšnem ozkem krogu) so merljiva s šestilom, ravnilom, stopinjskim ravnilom in kompasom.
http://www.nenavadno.com/slomason.html

Andres

#18 DUHOVNI ISKALEC

DUHOVNI ISKALEC
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 66

Objavljeno: 30. maj 2003, 14:06

Hoj

Malo sem prelistal seznam zdravilcev, med njimi sem opazil tudi zdravilni gaj Tunjice pri Kamniku, ki ga seveda tudi dobro poznam, saj sem ga že nekajkrat obiskal.
Razen Tunjic bi vam še priporočal obisk Bukovniškega jezera in energetskih točk v njegovi okolici, ki zdravijo skoraj vse težave. Energijska moč bukovniških točk je med 80 in 90.000 bovisov.
Center leži v Prekmurju in ga najdemo tako, da se iz Murske Sobote peljemo mimo Moravskih toplic (Terme 3000 z zdravilno naftno vodo), skozi Bogojino (Rotunda), Filovcev (pečarstvo) in pred Dobrovnikom zavijemo levo (sledimo kažipotom). Ko se boste odločili za obisk Bukovniškega jezera, ne pozabite vzeti zraven plastenke (zaradi omejenih količin vode do 3 l), saj je voda, ki izvira v bližini kapelice tudi zdravilna - po besedah nekaterih tudi zelo dobra za očesna obolenja in težave.

Druga takšna točka pa je v okolici Maribora in to na Vurberku (graščina, kjer se vsako leto odvija festival domače glasbe). Grad Vurberk leži na stičišču oz. križišču štirih močnih linij iz vzhodne smeri in dveh, ki tečeta od juga proti severu. Po ustnem izročilu so se tu zdravili pljučni bolniki že med vladavino Herbersteinov.
Za zdaj je odkritih 31 zdravilnih točk, ki so večinoma 100% močnejše od tistih pri Bukovniškem jezeru - nad 140.000 bovisov. Ker je to izredno močno bioenergetsko območje je tudi postanek na posameznih točkah krajši kot sicer , saj je dovolj le od 5 do 10 minut izpostavljanja.
Pred obiskom lahko opravite tudi pregled pri radiostezistu Ivanu Benku, ki traja najmanj 5 in največ 10 minut in pokaže, kateri organi so najbolj prizadeti in glede na njene rezultate dobi vsak posameznik navodila za obisk točk. Diagnostika stane 1000 tolarjev, v to ceno pa sta všteti še meritvi po opravljenih terapijah.
Do Vurberka pridete po cesti iz Maribora proti Ptuju (ne po magistralki skozi Miklavž in Starše).
V Mariboru se peljete v smeri Dogoš, Zg. in Sp. Dupleka (mornarica), nadaljujete skozi Dvorjane in čez nekaj km zavijete desno proti gradu.

Lep pozdrav

x:)x x:)x
vse kar delaš, delaj z veseljem in ljubeznijo

#19 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. maj 2003, 14:14

O, fino, Duhovni iskalec!
Dbest, da si tole dal sem! x^x :palec:
Hvala ti za tale seznam in tele informacije. x:)x :vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#20 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 30. maj 2003, 14:49

Hvala duhovni iskalec se mi zdi ravno prava informacija ob pravem casu zame. Cez 1 uro moram spremit mamo v bolnico na preiskave, ker imam stalne tezave z zdravjem zadnje case. Cez vikend jo bom odpeljala do Maribora, ce ji bo dovoljen izhod.
Se enkrat hvala.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#21 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. maj 2003, 14:52

x^x :palec: x8Dx :palec:
Evo. TO!
Duhovni in Cosma - to je glih point! Da se dobijo prave informacije na pravem mestu ( x;)x x^x ) ob pravem casu - saj, ker ce je mesto pravo, sploh v tem primeru, je tudi cas prav tak. :vragec: :8): x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#22 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 30. maj 2003, 15:18

x:)x Mislim, da bi ena članica foruma lahko spregovorila o neverjetni, dobri energiji x^x . Jo je tudi sama doživela in bi bilo prav da pove! :palec:

Drugače lahko postane Objavljena slika *

* Hecam se! to sem napisal zarati srčkanega smeška!
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#23 DUHOVNI ISKALEC

DUHOVNI ISKALEC
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 66

Objavljeno: 30. maj 2003, 18:47

Hvala duhovni iskalec se mi zdi ravno prava informacija ob pravem casu zame. Cez 1 uro moram spremit mamo v bolnico na preiskave, ker imam stalne tezave z zdravjem zadnje case. Cez vikend jo bom odpeljala do Maribora, ce ji bo dovoljen izhod.
Se enkrat hvala.

x:)x Hoj, cosma

veseli me, da je zate prišla informacija ob pravem času. Radiostezist Ivan Benko je prisoten in opravlja meritve od torka do petka od 10. do 16. ure, v soboto in nedeljo pa od 9. pa do 17. ure.
Drugače pa se lahko energetske točke obišče ob vsakem času in ni potrebno nobenega plačila.
Če še rabiš dodatne informacije ga lahko pokličeš na številke: (02) 682 01 31 ali 041/511 927.
Z mamo vama želim tudi dosti zdravilnih učinkov. :palec: x:)x
vse kar delaš, delaj z veseljem in ljubeznijo

#24 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 30. maj 2003, 22:27

Hvala iskalec sem se ravno sprasevala kako naj najdem tega gospoda da bo vse ''po propisih'', jutri ga poklicem. Izlet sem ze najavila za nedeljo in je ze organizirano, mama se nic ne ve o tem, bo pa zanjo lepse presenecenje. Danes sem zelo zalostna in upam, da se bom na tistih tockah tudi jaz malo napolnila.
Torej se enkrat, napisal si tocno to o cemur sem razmisljala zadnje 3 ure. Hvala! Bom mislila nate ko bom tam in ti posiljala pozitivne misli.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#25 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 2. junij 2003, 09:25

Vceraj sem bila na gradu Vurberk. Opravili smo meritev pri g. Benku in smo bili kar preseneceni. Mama zaradi katere smo prisli jo je imela najvec jaz pa ''kao komaj'' funkcioniram.
Ko smo se vracali z gradu smo se se enkrat zmerili, jaz sem imela isto, mami je papadla z 4 na 2. Zvecer sem bila zelo utrujena in sem zvecer v kinu zaspala od utrujenosti (akcijski film), kar ponavadi ne pocnem.
Vsi smo se pocutili dobro. Sestra je omenila glavobol, jaz sem na dolocenih tockah zacutila bolj razbijanje srca in pa rahlo migetanje v konicah prstov. Tam sem stala brez problemov vec kot 2 ure. Zvecer me je pa poskodovana noga kar posteno bolela in tudi zdaj cutim bolj pekoco bolecino. Ne vem, ce je to posledica tega.
g. Benko je povedal da moramo terapijo ponoviti 5x in potem se enkrat priti na meritve. porocanje se sledi.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0