Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Osamljenost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
589 komentarjev na to temo

#551 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 14. marec 2016, 20:36

Ampak zakaj potem ti tolk težiš s svojo predstavo o tem kako in kaj okoli boga?

 

Sej ne težim in ne s predstavo... vzpodbujam k spoznanju Boga. Da se razblinijo predstave, da sem jaz (kot shamannamo misli) Bog, da je Triglav Bog... da je duhovna iskra v meni Bog...  



#552 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 14. marec 2016, 20:53

Recimo, shamannamo piše :

 

- princip boga je princip tebe samega

 

- princip religij je princip anti boga ali antikrista ... z namenom, da pozabiš na svoje bistvo, da pozabiš na svojo pomembnost ... ker le tako se te da manipulirat naprej in izkorišćat ... religije v ta namen namerno predstavljajo boga v 3. osebi ... ON bog tam nekje daleč na nebu ... namesto JAZ bog v meni, to je moje bistvo

 

in pol jaz pomešam...

 

in tud demonstriru je že velikrat da ni vseveden, vsemogočen, vseprisoten kot je to Bog. No, zato da se take domišljijske in med seboj nekonsistentne (podaljšek...) predstave razblinijo in doseže mir je pomembno spoznanje Boga.



#553 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 14. marec 2016, 20:59

Verjamem, da samo vzpodbujaš, inspiriraš se pa s svojo predstavo, ker drugega ni. Vera ni znanost. In lahko govoriš le o lastni izkušnji, ki je vredna veliko. Problem nastane, ko hočemo druge prepričat v tisto, kar naj bi ostalo zasebno.

 

Nič se ne inspiriram in z nobeno predstavo. Bog ni zaseben, je oče vseh nas. Da smo zarad zlorabe svobodne volje pozabil nanj ni dobro za nas, zato se iz sočutja razodeva.


vera, verjeti ... pomeni ne vedeti, ne imeti pojma ... 

 

Ja. Zato verjet, da si Bog ne izpolni. To pa že veš, ne sam verjameš :)



#554 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 14. marec 2016, 21:04

vsako bitje je podaljšek boga ... bog se uči naprej in izkuša skozi nas ... zato imamo svobodno voljo in avtonomijo delovanja in odgovorni smo za svoja dejanja ... 

a se res tako bojiš odgovornosti ??? ... in jaaa, seveda se bojiš

 

To je le tvoja domišljijska vera. Nimamo zarad tega svobodne volje ampak zaradi nečesa drugega in res je to da smo odgovorni za svoja dejanja in njim ustrezno žanjemo rezultate, ki jih določa in da Bog. Tisti, ki sledijo navodila vsevednega vsedobrega Boga so izpolnjeni, drugi ne. 



#555 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 14. marec 2016, 21:14

Triglav. Na njega bom naslovila vse svoje priprošnje. Iz čiste ljubezni do njega ne bom nikoli na njega splezala. Ampak ga bom iz svoje kotline spoštljivo zrla in si v domišljiji slikala .... dereze, recimo. A je to zadost skromno?

 

Triglav je hrib. Če hočeš kaj od njega, moraš nanj splezat, drugače ne bo nič, garantirano. Lahko se ti zgodi kakšna posebna duhovna izkušnja, sploh če plezaš čez steno al pa pozimi ... Jbg brez truda ni nič, še bogovi (ali božanstva) se ne zmenijo zate. 



#556 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 14. marec 2016, 21:22

No, psihoanaliza ima na to temo marsikaj uporabnega za povedat. Predvsem to niso zdravi odnosi, vsaj ne za človeka, ki se je odločil za Odraslost. Nedoletnost je pa seveda v teh časih podaljšane pubertete vsem na razpolago..... kaj pa vem. V bistvu pojma nimam. Ne znam se z verniki pogovarjat. Lahko samo kimam. Ampak zdajle ne. Srečno.

 

No, javi pol glede "zadostnega" zdravja Odraslosti, sebi in podobnim, jz že vem. Srečno tudi tebi smile.png


Triglav je hrib. Če hočeš kaj od njega, moraš nanj splezat, drugače ne bo nič, garantirano. Lahko se ti zgodi kakšna posebna duhovna izkušnja, sploh če plezaš čez steno al pa pozimi ... Jbg brez truda ni nič, še bogovi (ali božanstva) se ne zmenijo zate. 

 

Bog nam je dal velik lažji proces in za dosego neomejene duhovne izkušnje, zato rajš to :)



#557 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 14. marec 2016, 21:25

To da je Bog naš večni oče/izvor nima nobene zveze s psiho :) Naš pravi jaz, ki izhaja iz Njega je onkraj telesa in psihe.



#558 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 14. marec 2016, 21:25

Triglav je hrib. Če hočeš kaj od njega, moraš nanj splezat, drugače ne bo nič, garantirano. Lahko se ti zgodi kakšna posebna duhovna izkušnja, sploh če plezaš čez steno al pa pozimi ... Jbg brez truda ni nič, še bogovi (ali božanstva) se ne zmenijo zate. 

Kenede. Tam spodaj nas ne vidi, smo premajhni. Zato pa k njemu splezat in mu od blizu pomahat pred očmi ali pa malo zavpit na ušesa ... wink.png



#559 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 14. marec 2016, 21:44

Tole sem se spomnila, ... že večkrat .... enkrat je Iknee napisala, da je pretirana zaupljivost (govora je bilo o naivnosti, teme se ne spomnim) v bistvu stvar lenobe. Čista resnica! Verjetno z biologističnega stališča in ne celostnega ampak vseeno, velika modrost.

 

Zakaj pa pol ostajaš suženj svojega telesa in uma zaupajoč jima, da boš izpolnjena, četudi rezultati kažejo nasprotno (vznemirjenost...) ? Ne splača se ti ta lenoba do ljubezni do Boga, ki te lahko izpolni smile.png



#560 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 14. marec 2016, 22:05

Ma dej, opica.gif , kaj zdej? splača/nesplača? A na resnico se bomo pa kar požvižgal al kako. Ti meni nekaj obljubljaš, a je tko? Tisto kar si moja duša želi... ti ne moreš niti centa primaknit z vsem svojim duhoslovjem in podobnim.

 

Resnica je da te edino ljubezen do Boga lahko izpolni in če si lena do tega moraš bit zaupljiv suženj svojga telesa in uma, kar ti izpolnjenosti ne da (zato jeza). To so občutna dejstva, ne obljube.   



#561 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 14. marec 2016, 22:25

Občutna? So čute zaobšla in se nekje v vrvežu minljivosti razblinila, ne iščite jih, saj jih ni več tu. Hrepenenje. A to?

 

V večni duši občutna. Neizpolnjeno hrepenenje ostaja dokler ne želiš služit Boga.



#562 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 14. marec 2016, 22:43

Bog hrepeni, dokler mu nihče noče služit. Občutena duša hoče biti večna in zato seveda noče služit.

 

Bog nič ne rab, on je samozadosten, ampak iz ljubezni do nas, za naše večno dobro hoče da ga služmo, ker bomo tko lahko izpolnjeni. Duša je že po defaultu večna, ne želi si bit večna. Občuti pa razliko če služi Boga ali ne, v izpolnjenosti.  



#563 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 14. marec 2016, 22:54

kar trdiš je banalna neumnost ...

duša je del enosti boga in je toliko večna kot bog ... vse ostalo spada pod svobodno voljo pri izkušanju in učenju duše ...  

 

Res je. Če duša služi Boga, izkuša izpolnjenost, če ne, neizpolnjenost, iz česar se uči, da to ni najboljša aktivnost. Amen. OM. 



#564 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 14. marec 2016, 23:07

zavest bude pomeni, da je vse iz božanske energije ... vse je živa inteligentna božanska energija ... 

vse karkoli duša počne, počne z božanskim namenom ... duša je del boga in služi bogu ...

seveda pa ima tudi bog dve navidezni plati ... biggrin.png

ti duša pa si ta, ki se odloči kateremu aspektu boš posvetil svoje delovanje ... tudi to je svobodna volja ... 

 

Kateri dve navidezni plati? 



#565 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 14. marec 2016, 23:18

brahmo in shivo ... božansko in peklensko ... kreativno in rušilno ... ecetera 

 

Brahma in Šiva nista dve navidezni plati Boga, sta resnična večna služabnika Boga. Brez opolnomočenja od Boga, Brahma ne more sam po seb kreirat in Šiva uničevat tega materialnega sveta. Duše so večne, različna kategorija od materije. Materialne oblike so kreirane in uničene, ne večne oblike duš ali večna oblika Boga. Če duša naklonjeno služ Boga, je v svoji večni obliki izpolnjena. Če ne, pozabi na to kdo je in čigava je in se zmotno poistoveti z materijo in je neizpolnjen suženj potreb materialnega telesa in uma.



#566 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 14. marec 2016, 23:30

vidim, da ne razumeš ... brahma je kreator, šiva je uničevalec ... krist in antikrist ... 

 

Razumem da ne poznaš niti Brahme niti Šive niti Boga niti sebe niti Kristusa niti anti-Kristusa.

 

Brahma ma po opolnomočenju od Boga samo čez kreacijo začasnih materialnih oblik in Šiva njihovo uničenje. Duša ma večno obliko, Bog tud, čiz druge kategorije, nobene zveze z materialnimi oblikami. Kristus nima nobene zveze s kreiranjem materialnih oblik, on je služabnik Boga in druge vzpodbuja k temu, za razliko od anti-Kristusa, ki nima nobene zveze z uničevanjem materialnih oblik, ampak samo vzpodbuja "uživanje" maye. 



#567 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 15. marec 2016, 00:17

Razumem da ne poznaš niti Brahme niti Šive niti Boga niti sebe niti Kristusa niti anti-Kristusa.

 

Izgleda da tudi ti ne poznaš "boga", saj misliš da ima ta bog moški spol..    cool.png

Se pa vidi, da zato ko si ga apliciraš v življenje, oziroma kar ti dojemaš kot "izkušnjo njega", je glede na tvojo osamljenost logično, da ti zadeva ne uspeva..  

No za začetek spremeni vsaj spol svojemu bogu, mogoče potem ne boš več tako osamljen..    wink.png


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#568 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 15. marec 2016, 00:28

Izgleda da tudi ti ne poznaš "boga", saj misliš da ima ta bog moški spol..    cool.png

Se pa vidi, da zato ko si ga apliciraš v življenje, oziroma kar ti dojemaš kot "izkušnjo njega", je glede na tvojo osamljenost logično, da ti zadeva ne uspeva..  

No za začetek spremeni vsaj spol svojemu bogu, mogoče potem ne boš več tako osamljen..    wink.png

 

Nikjer nisem napisu, da ma Bog moški spol, v smislu materialnega telesa, je pa duhovno, večno moški ja, sam to nima nobene zveze z našimi izkušnjami materialnega moškega spola v tem svetu, je onkraj. Jz niti noben drug ne more nič spreminjat Bogu, On je tak kakršen je, najboljši. Jaz kot duša tud nimam materialnega moškega ali ženskega spola, je neki čiz druzga, kar ti s svojim trenutnim stanjem glede na tvoje pisanje ne morš razumet. Glede osamljenosti sem pa pisu že v prvem postu. Bog prebiva v srcu vsazga, sam nenaklonjeni ga ne morjo vidt, čutit, se družit.  



#569 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 15. marec 2016, 11:38

razlika med nama je : ti si zvest religiji, jaz nisem ... jebiga guidek ...  

 

Ni ta razlika. Razlika je da sem jaz zvest večni resnici, ti pa svoji stalno se spreminjajoči in nekonsistentni umski domišljiji, katere del je tudi to, da misliš, da sem jaz zvest religiji kot ti razumeš ta pojem. Mene noben ne manipulira in jaz od nikogar nisem manipuliran. Mi je pa žal vidt, da si ti suženj svojega lažnega ega (lažne identitete), uma in telesa in da nisi zadovoljen, zato jeza, vznemirjenje in potreba po alkoholu in žaljenju drugih, ker se ne podrejajo tvoji domišljiji in manipuliranju. Seveda imaš do tega vso pravico in žanješ ustrezne vzgojne rezultate. Lahko pa se tud osvobodiš tega in zaživiš izpolnjeno življenje iz svoje prave večne identitete. Vsaj poskusiš lahko?   



#570 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 15. marec 2016, 11:42

icon26.gif  ... kakorkoli že želiš videt ... 

 

Jz rajš gledam tako kot je, je pomirjujoče.



#571 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 15. marec 2016, 11:51

nee, gledaš tako kot že znaš videt

 

Žal mi je da maš tako potrebo po manipuliranju, da si tak suženj svojega lažnega ega in da si v zameno tud podvržen manipulacijam, ampak tud iz tega se boš neki nauču, bi se pa lahko tud na lepš.  



#572 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 15. marec 2016, 12:04

Ljubezen te bo spremenila, premaknila, na bolš, velik boljš.



#573 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 15. marec 2016, 13:32

Pinka, a bo? wink.png

Bo love3.gif wink.png


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#574 Mantis

Mantis
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 378

Objavljeno: 16. marec 2016, 13:29

Bog nič ne rab, on je samozadosten, ampak iz ljubezni do nas, za naše večno dobro hoče da ga služmo, ker bomo tko lahko izpolnjeni. Duša je že po defaultu večna, ne želi si bit večna. Občuti pa razliko če služi Boga ali ne, v izpolnjenosti.  

 

Tole ne gre skupaj. Eno ali drugo?


Čuj, pa kaj me gledaš kot kremšnito? horro-cb.jpg


#575 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 16. marec 2016, 13:53

Bog nič ne rab, on je samozadosten, ampak iz ljubezni do nas, za naše večno dobro hoče da ga služmo, .............

 

But he loves you......

 

https://www.youtube....h?v=gPOfurmrjxo






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0