Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Razsvetljenje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
386 komentarjev na to temo

#51 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 28. maj 2007, 18:20

Emm, ja, zanimiv pogled in ql, bi pa omenil, tudi iz osebnih izkušenj, da so izjeme, ki pravilo potrjujejo, npr. pri izenačenju dveh nivojev, ko rečemo: biti na frekvenci...tu pa lohk marsikaj povemo...ti rečem...


To o istih /podobnih / vibracijah, frekvencah itd...seveda , semo v kontekstu konkretne zadeve , je to zelo , zelo redko..Sicer pa -seveda ..je možno..ni kaj..doživel, doživljam in še bom....
xegox

Aja- tole pa moram popraviti- izenačenje nivojev, v ne glede kateri obliki, ne pomeni nujno tudi sovibracije ali pa iste frekvence..
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#52 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 28. maj 2007, 18:32

Vidiš kako si lepo povedala- v " tvojem " svetu...Primerljive so že, samo opredelit , označit,etiketirat, kategorizirat -jih nima smisla..Kar je zate meditacija, je za poldeta goli sex, /brez veze primerjava, sam je možna../

x:Dx ker primer... tocno tko :palec:

Če ti recmo jaz osebno poskušam opisat svoj kakšen "film " , boš razumela forme, videnja, ..občutkov pa nikakor..in kako naj potem rečeva- zame je to natanko to , zate pa ...??? nimaš moje razvojne poti, ne fizične, ne čustvene, ne duševne, niti nimava skupnih točk, razen besed, ki okarakterizirajo skoraj vse- naše notranje osebnostno in čustveno doživljanje pa skoraj nemogoče...lahko le govorimo o nečem,v tvojih očeh je to nekaj , v mojih povsem drugo...pa ne govorim o barvah, pa o fizičnih čutilih....

jaaaaaaa..., kok dobr si to napisal :palec: zato pa js ze skoz "pravm", da je drugega zelo tezko, ce ne ze nemogoce, popolnoma razumet...

Pa verjemi - osebnio sem imel in imam marsikakšne izkušnje, samo ne čutim potrebe po poimenovanju/ poskušanju določanja / , od tod moje mnenje o neplodni debati...tko in tako lahko traja v nedogled....Ker se mi vedno dozdeva , da so to osebne izkušnje, ki so težko s kom deljive...
xegox :palec:

ves da ti verjamem, da imas ze marsikatero osebno izkusnjo... xsrcx
glede debat je pa zanimivo: js zerkalotu njegov komentar (priblizen njegov citat):"da tisti, ki vedo kaj vec so tako ali tako tiho o tem. Zakaj?", komentiram z slepim in barvami, da nj poskusa to opisat (kao zato)... in tocn (le mal drugace) si to (hehe, za moj svet) zdaj ti napisal...., aha, tezko so deljive! xrainbowx


Ni kaj, dobra posta sta - oba in se povezujeta, tko, da... :palec:

hvala..., samo debatirava/mo :vio:
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#53 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 28. maj 2007, 18:45

Evo, sej sm reku....en bol razsvetlen k drug x:Dx x:Dx x:Dx
Norost je vcasih najvecja modrost…

#54 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 28. maj 2007, 18:48

Evo, sej sm reku....en bol razsvetlen k drug x:Dx x:Dx x:Dx

na-a..., samo debatiramo x;)x
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#55 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 28. maj 2007, 18:57

Evo, sej sm reku....en bol razsvetlen k drug x:Dx x:Dx x:Dx


Ti, k si tih -pa najbolj ... x;)x x:Dx x:Dx
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#56 ardent

ardent
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 812

Objavljeno: 28. maj 2007, 19:55

To o istih /podobnih / vibracijah, frekvencah itd...seveda , semo v kontekstu konkretne zadeve , je to zelo , zelo redko..Sicer pa -seveda ..je možno..ni kaj..doživel, doživljam in še bom....
xegox

Aja- tole pa moram popraviti- izenačenje nivojev, v ne glede kateri obliki, ne pomeni nujno tudi sovibracije ali pa iste frekvence..



Ne pomeni nujno, je pa zelo priporočljivo, da ne pomeni, kajti b iti na frekvenci pa še sovibracije...ne, ne, to je preveč in nima smisla, je tko kot, da bi se podvojil in dveh enakih originalov ni, torej je nujno en izmed njiju kopija;
torej nivo - ja, sovibracije - oki, frekvenca se pa tko sama uravnava, tko, da ni panike...

CITAT(ardent @ 28. May 2007, 19:04) *
Ni kaj, dobra posta sta - oba in se povezujeta, tko, da... icon1_thumbup.gif

kapica:
hvala..., samo debatirava/mo viola-sm.jpg


Me veseli x:)x dobra debata :palec: Bi kej povedu, ampak sem menda tolk razsvetljen, da...ne, ne, v resnici se ne spomnim kaj pametnega, tko, da....povej kaj...ti gre odlično ( like on usually way ) :palec:

#57 Lemurian

Lemurian
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 94

Objavljeno: 28. maj 2007, 20:01

Pa saj ogromno današnjih razsvetljenih mojstrov zapisuje svojo resnico, na zelo razumljiv način. Nekaj vsak dojame, v kolikšni globini je pa seveda drugo vprašanje.

Hm...svet okoli nas je res iluzija pa po drugi strani absolutno resničen. x;)x
In iskanje absolutne resnice, pardon Absolutne resnice je na nek način nesmisel, ker jo ves čas živiš.
Torej, če jo iščeš je to zelo subtilen način norčevanja iz samega sebe. In prav vsak malo večji učitel, pardon, Učitelj
je to velikokrat povedal, na raznorazne načine seveda so poizkušali dopovedati iskalcem nesmisel iskanja.
In ker tudi največji u(U)čitelji niso izumili načina kako to iskalcem dopovedati, so jih pač spodbujali pri iskanju,
kaj pa bi drugega, saj je res edina možna pot izkustvo. In pri tovrtnem izkustvu žal intimnost ne igra nikakršne
vloge, dokončnost pa še manj......spomnim se besed morda največjega izmed učiteljev, ki je nekoč dejal, da lahko
zavest seže v neskončnost.
Preprosto, tako pač je......

Živiš jo, pa se ne zavedaš tega, ker imaš istovetenje z UMom pred seboj, ja.

človek, zbudi se..

 

"Velika Pot je lahka, vendar imajo ljudje raje stranske poti." Tao Te Ching, 53

 


#58 Lemurian

Lemurian
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 94

Objavljeno: 28. maj 2007, 20:11

poskusi opisat nekomu, ki je od rojstva slep, kako izgleda nevem vijolicna... :inocent:

Sam to nima nobene veze z razlago razsvetljenja = dvig nad misel. In tega je v naših življenjih ogromno. Recimo ko se nekam zazreš in zgolj gledaš, ali pa ko nekaj z vsemi 100% počneš, ko preteklost in prihodnost ni pomembna.

Niste povedal, čemu se trudit dosežt razsvetljenje, če naj bi se šlo potem od začetka (ker je življenje tako ali tako KROG).

In pa, ali so neumneži/norčki (fool), živali, rastline, stvari po vaše razsvetljeni?

človek, zbudi se..

 

"Velika Pot je lahka, vendar imajo ljudje raje stranske poti." Tao Te Ching, 53

 


#59 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 29. maj 2007, 07:18

Sam to nima nobene veze z razlago razsvetljenja = dvig nad misel. In tega je v naših življenjih ogromno. Recimo ko se nekam zazreš in zgolj gledaš, ali pa ko nekaj z vsemi 100% počneš, ko preteklost in prihodnost ni pomembna.

Niste povedal, čemu se trudit dosežt razsvetljenje, če naj bi se šlo potem od začetka (ker je življenje tako ali tako KROG).

In pa, ali so neumneži/norčki (fool), živali, rastline, stvari po vaše razsvetljeni?

razsvetljenje je, ko se zaveš, da si sluga Boga in ko deluješ iz sebe in z vsem kar imaš, le za zadovoljstvo Boga. čemu? bolj prijetno je kot karkoli drugega.

#60 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 29. maj 2007, 08:25

Živiš jo, pa se ne zavedaš tega, ker imaš istovetenje z UMom pred seboj, ja.

:palec: ja, živimo jo pa se je ne zavedamo...in kam naj bi potem usmerjali trud in energijo,
v iskanje A(a)bsolutne resnice ali v zavedanje? Kaj ti bo kakršnakoli resnica, če pa lahko iz krožnic
po katerih se giblješ izstopiš le tako, da se jih v polnosti zaveš?
Norost je vcasih najvecja modrost…

#61 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 29. maj 2007, 11:03

Točno to. Tisti, ki pa vedo kaj več so pa tako ali tako tiho o tem.
le zakaj..... :ermm: x:Dx

Eni tudi kaj povejo. A kaj, ko so to nam zgolj besede. Ki pa imajo svojo funkcijo in so lahko v pomoč, če jih znamo pravilno uporabiti. Meni so besede določenih ljudi pomagale in gotovo tudi marsikomu drugemu. x:)x
Possible—but highly unlikely.

#62 E.C.

E.C.
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 259

Objavljeno: 29. maj 2007, 11:06

Eni tudi kaj povejo. A kaj, ko so to nam zgolj besede. Ki pa imajo svojo funkcijo in so lahko v pomoč, če jih znamo pravilno uporabiti.


Jst bi tle še dodal, da je sicr nemogoče opisati stanja "razsvetljenja", hvala Bogu pa, da so nekateri to storili.
Če ne, kako bi mi, navadni smrtniki, vedeli za kaj takega, kot je Absolutna resnica?
hmm.

:)

e.

#63 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 29. maj 2007, 11:11

E.C., saj verjetno veš, a da te spomnem: tudi prosvetljeni ljudje so čisto navadni smrtniki, še bolj navadni kot mi. Mi se imamo za nekaj posebnega. x;)x
Possible—but highly unlikely.

#64 E.C.

E.C.
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 259

Objavljeno: 29. maj 2007, 18:12

E.C., saj verjetno veš, a da te spomnem: tudi prosvetljeni ljudje so čisto navadni smrtniki, še bolj navadni kot mi. Mi se imamo za nekaj posebnega. x;)x


yes, very well said.
:)

ego ne pozna meja.


lp
e.

#65 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 30. maj 2007, 06:38

E.C., saj verjetno veš, a da te spomnem: tudi prosvetljeni ljudje so čisto navadni smrtniki, še bolj navadni kot mi. Mi se imamo za nekaj posebnega. x;)x


:)

če je naše življenje tu začasno, to še ne pomeni, da smo navadni smrtniki. v svojem bistvu smo večni, v svojem zmotnem zavedanju samega sebe pa začasni.

tisti, ki se ima za nekaj posebnega in se dela zato zraven še pomembnega, je v zmotnem zavedanju samega sebe; ponižni in tolerantni, pa imajo več zavedanja o pravemu sebi.

razsvetljen človek se zaveda samega sebe popolno, je samorealizirana oseba in zato bo spontano ponižen in brez zmotnega ega.

meni je ljubše, če se reče, da je človek samorealiziran in zavesten Boga, kot pa razsvetljen človek.

vsak po svoje :)

LP

#66 vranja

vranja
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 30. maj 2007, 07:20

[quote name='Lemurian' date='24. May 2007, 16:49' post='846690'

.... A ni bolj uživat vsak trenutek, uživat življenje, oziroma živet življenje takšno kot je.... Sam to pa nej bi blo razsvetljenje po nekih definicijah... :)
[/quote]
no vidš, sej si že razsvetljen!;)

To temo je popravil/a vranja: 30. maj 2007, 07:21

Objavljena slika

#67 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 31. maj 2007, 09:18

Sam to nima nobene veze z razlago razsvetljenja = dvig nad misel.

vse ma vezo :8):

razsvetljenje je, ko se zaveš, da si sluga Boga in ko deluješ iz sebe in z vsem kar imaš, le za zadovoljstvo Boga.

sluga? :inocent:
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#68 E.C.

E.C.
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 259

Objavljeno: 31. maj 2007, 10:13

:)


meni je ljubše, če se reče, da je človek samorealiziran in zavesten Boga, kot pa razsvetljen človek.

vsak po svoje :)

Ja, se strinjam s tem.

"Razsvetljenje" ponavadi ljudi asociira na neko luč nekje ali pa na obdobje v srednjem veku - razsvetljenstvo.

Samorealizacija, zavedanje Boga in morda celo svojega odnosa z Njim, je bolj natančen opis.
Tudi zame, ja...

lp
e.
:)

#69 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 31. maj 2007, 10:24

sluga? :inocent:

ja, čeprav mogoče bi blo boljš rečt ljubimc Boga

zakaj sluga? ker osnova ljubezni je služenje ljubljenemu oz. delovanje v njegovo zadovoljstvo

#70 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 31. maj 2007, 10:27

ja, čeprav mogoče bi blo boljš rečt ljubimc Boga

zakaj sluga? ker osnova ljubezni je služenje ljubljenemu oz. delovanje v njegovo zadovoljstvo


:eek: xrolleyesx x:Dx x:Dx
Na koliko načinov se da ostriči ovce... x?x x8Dx :fool:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#71 ardent

ardent
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 812

Objavljeno: 31. maj 2007, 11:17

:eek: xrolleyesx x:Dx x:Dx
Na koliko načinov se da ostriči ovce... x?x x8Dx :fool:


Hahahahaha, dobra, ja... :palec: :palec: :palec:

#72 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 31. maj 2007, 13:32

sluga? :inocent:

Ja, sluga, čeprav se še tako čudno sliši.

Pri služenju Življenju ne gre za suženjstvo kakšni skupnosti, človeku ali ideji. O tem sem nekaj slišal, nekaj malega tudi doživel, zato tako pravim.
Possible—but highly unlikely.

#73 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 31. maj 2007, 16:50

Ja, sluga, čeprav se še tako čudno sliši.

Pri služenju Življenju ne gre za suženjstvo kakšni skupnosti, človeku ali ideji. O tem sem nekaj slišal, nekaj malega tudi doživel, zato tako pravim.

kaj tocno mislis pod sluzenju? men sta in sluzenje in suzenjstvo mal mim... a ves,
tko, kao bogu:" Ljubim te, podari mi se svoje neskoncne milosti; tvoji neubogljeni, omejeni, neumni slugi... pomagi prosim po svojih najboljsih moceh..." wauuu... prevec..., ali se emmm "smejo" tko obnasati stvaritve nekega stvarnika? pol ze... oz., ce to prenesem na zivljenjski primer: kaj lahko npr.: strasem izzove eno izmed najvecjih "bolecin" kot nemocno stokanje njihovih otrok? pa kdo, kako in kdaj je zmogel "tko poneumit" cloveka? verjetno, da kr clovek sam...
ce hoces, dj mal vec o tem, kako kaj in zakaj sluga?

ja, čeprav mogoče bi blo boljš rečt ljubimc Boga

zakaj sluga? ker osnova ljubezni je služenje ljubljenemu oz. delovanje v njegovo zadovoljstvo

v njegovo zadovoljstvo? :inocent:

in ne v svoje in s tem v njegovo...?
tud dobr... xsrcx

hvala mgd, tle mi je pa ze mal bolj jasno, zakaj vi temu "sluga"...,
ceprav, zame ni osnova ljubezni sluzenje drugemu, ampk je ljubezen sama!
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#74 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 31. maj 2007, 17:07

kaj tocno mislis pod sluzenju? men sta in sluzenje in suzenjstvo mal mim... a ves,
tko, kao bogu:" Ljubim te, podari mi se svoje neskoncne milosti; tvoji neubogljeni, omejeni, neumni slugi... pomagi prosim po svojih najboljsih moceh..." wauuu... prevec..., ali se emmm "smejo" tko obnasati stvaritve nekega stvarnika? pol ze... oz., ce to prenesem na zivljenjski primer: kaj lahko npr.: strasem izzove eno izmed najvecjih "bolecin" kot nemocno stokanje njihovih otrok? pa kdo, kako in kdaj je zmogel "tko poneumit" cloveka? verjetno, da kr clovek sam...
ce hoces, dj mal vec o tem, kako kaj in zakaj sluga?

Suženjstvo je res "mim", služenje pa ne... Hm, niti ni tako lahko razložiti, ne da bi zakompliciral. Recimo, sem v službi -- in služim. Vidiš, to je čisto normalno življenjsko dejstvo, vsak dan smo vsi v službi, služenju. No, so tudi nezaposleni, a ti kaj drugega počnejo.

Služenje Bogu, Življenju, kaj pa je to? Nekaterim je to izpolnjevanje predpisov iz razno raznih knjig, ki jim rečejo "svete", in opravljanje obredov. No, ne mislim na tako služenje. Temveč na dharmo -- delovanje v skladu z zakoni življenja. Ja, že vidim: kaj pa so zakoni življenja itd. itd. A to je že tolikokrat prežvečeno in sem tudi večkrat že odgovoril.

Nekaj takega. Bolj komplicirat se mi ne ljubi. x:o)x
Possible—but highly unlikely.

#75 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 31. maj 2007, 18:00

Služenje Bogu, Življenju, kaj pa je to? Nekaterim je to izpolnjevanje predpisov iz razno raznih knjig, ki jim rečejo "svete", in opravljanje obredov. No, ne mislim na tako služenje. Temveč na dharmo -- delovanje v skladu z zakoni življenja. Ja, že vidim: kaj pa so zakoni življenja itd. itd. A to je že tolikokrat prežvečeno in sem tudi večkrat že odgovoril.

Nekaj takega. Bolj komplicirat se mi ne ljubi. x:o)x



Lepo povedano ...moj poklon ...
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0