Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Razsvetljenje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
386 komentarjev na to temo

#151 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 13. november 2016, 08:54

Pot od človeka tukaj do Enosti tam nekje je vsekakor iluzija, ampak včasih rabimo tudi navidezno pot, da na tej poti lahko dojamemo,..   čeprav dojetje se zgodi v nekem trenutku instantno in ga ni možno izsiliti, niti z nobeno potjo doseči plansko..  Dojetje se pojavi vedno samo od sebe..  toraj je darilo ali presenečenje. 

In vemo kako pride presenečenje - nepričakovano.  Torej kako doseči in pričakovati nepričakovano??   Težko, mogoče nesmiselno..  Ali pa tudi ne..  Odvisno od življenjskega namena, ki ga ima kdo tukaj. 

Torej kje je človek, kje pa je enost?

kje je čas in kje je brezčasje?

kje je osebnost, kje je Višji Jaz?

 

 

Izkušnje “izven časa”, meni dajejo vedenje, da se “čas” nahaja znotraj brezčasnosti, toraj da se ta čas lahko živi le v nekem navideznem milnem balončku, ki daje občutek meje med nečim tukaj tukaj in nečim tam zunaj..  nato pa ta balonček poči in dojameš da si ves čas bil del te ene in iste realnosti, večnosti, enosti ali kakorkoli že to imenuješ..   Ko pa enkrat stopiš v Enost, lahko kasneje tudi pustiš ta balonček, da obstaja in se sprehajaš v prostor znotraj mehurčka in v prostor izven mehurčka..

Čas/ločenost/omejenost je iluzija zato, ker ti ves ta čas živiš že brezčasje/enost/neomejenost. To brezčasje/enost/neomejenost bi lahko prepoznaval kot eno kvaliteto, ki je kot podlaga na kateri so ustvarjene vse ostale kreacije, ki jih tudi lahko sedaj izkušamo.. Tako da čas/ločenost/omejenost/ nastaja, ko je naša realnost okrnjena tako, da poznamo le notranjost balončka in več imamo omejujočih prepričanj, da nič druga ne obstaja, kot le ta majhni prostor znotraj mehurčka, bolj je ta omejena izkušnja realna in težka za nas..  Torej mi sami s svojimi prepričanji, čustvi in projekcijami, dajemo večjo ali manjšo veljavo tem navideznim omejitvam, ki jih je nekdo za nas tja postavil..

Je pa ta prostor znotraj mehurčka enak prostor kot tisti zunaj..  Edina iluzija je, da verjamemo da nas meja mehurčka lahko kakorkoli definira..  Ko se rešiš vseh teh iluzij pa je tudi ta meja mehurčka lahko kot darilo, je unikatna izkušnja, je paradoks, ki je res edinstven..   Zato je dobro sprejeti to in le dojeti “vse to kar je”, sprejti vsa možna stanja, ki jih lahko izkusimo znotraj te postavitve in dokler jih lahko še izkušamo..  Vse te matrice realnosti se lahko kaj hitro zamenjajo in teh izkušenj ne bo več, ampak bodo ene čisto druge in zopet unikatne, sedaj nam še čisto nepredstavljive..

Tudi Višji Jaz v ima z osebnim jazom podoben odnos, kot ga ima neomejenost z omejenostjo..  Omejeni vidik vedno obstaja znotraj neomejenega vidika..  Čeprav hkrati omejeni vidik dojema, kot da je nekako zelooo odaljen od svojega neomejenega vidika..  Ko se omejeni vidik zave kje se dejansko nahaja, nastane čudovita paradoksalna harmonija, ko se združi nezdružljivo in ko hkrati obstajata dve realnosti, ki po naravi izključujeta druga drugo, a vseeno kot da želita obstaja hkrati in sočasno..


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#152 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 29. november 2016, 21:57

Dualnost lahko presežeš recimo s pomočjo paradoksov, saj vsak dualni par v tej realnosti, ko ga vodiš do konca ali do njegove mejne izkušnje, te na koncu pripelje do njegovega lastnega paradoksa!  In ko vstopaš v ta paradoks, ti (neznosnost paradoksa) povzroča, da slej ko prej presežeš poprejšnjo dualno omejenost tega dualnega področja.

 

no to je malo za preigravanje z dualnostjo dokler te še ima v svoji lasti..  kaj pa je naprej nato po poti razsvetljenja ali po poti globje resnice?

 

(tam) Ne obstaja nihče, ki vse to "počne" in nikogar ni, ki početo izkuša. Le vse to JE, kar obstaja..


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#153 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 30. november 2016, 08:25

10b-Names-of-the-Seven-Planes.jpg

 

Planes.jpg

 

 

Kdor razume te dve slikce v "zadovoljivi" meri, razume tudi proces razsvetljenja...tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#154 rudi.rudi.

rudi.rudi.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 734

Objavljeno: 14. december 2016, 12:11

Brezo ne vem zakaj si lahko tako omejen.Te skice so za moje pojme le skice ,in ne vem o kakšnem razsvetljenjem sploh govoriš.

Edino razsvetljenje je takrat ,ko v temi prižgeš luči vse ostalo pa le blodiš v megli .

Če je to po verski plati ?uživaj ;   če je pa to po duhovni plati  po tvoji duhovni , pa vidim ,da si še zdaleč nekje v temi.

 

Lej ,oprosti ,sem se malo razjezil  ! 



#155 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 14. december 2016, 15:46

Brezo ne vem zakaj si lahko tako omejen.Te skice so za moje pojme le skice ,in ne vem o kakšnem razsvetljenjem sploh govoriš.

Edino razsvetljenje je takrat ,ko v temi prižgeš luči vse ostalo pa le blodiš v megli .

Če je to po verski plati ?uživaj ;   če je pa to po duhovni plati  po tvoji duhovni , pa vidim ,da si še zdaleč nekje v temi.

 

Lej ,oprosti ,sem se malo razjezil  ! 

 

Na kratko povedano...podoben si nekomu, ki se hvali kako zna računati matematiko, v bistvu pa sploh ne ve čemu služi funkcija + (plus) in - (minus)...kaj šele kakšne višje matematične funkcije...

 

Matematika je v tem primeru metafora za znanje kaj razsvetljenje sploh je, pomeni...itd...tongue.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#156 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 15. december 2016, 09:59

sing.gif

 

Ker sem danes nekako duhovno razpoložen(brez fižola), čeprav še nerazsvetljen - o razsvetljenju je nekaj napisal mislim da icon1_question.gif butl icon1_question.gif  v neki drugi temi, nekaj v zvezi z srečanjem glave in trdega, nepremakljivega predmeta... icon1_xmas.gif

Najprej je svetloba,

Potem je tema.

Nazadnje pride razsvetljenje... ylflower.gif

 

Ta način mi ni preveč všeč... sleepy.gif laugh.png

 

Nisem bral vseh postov, niti v tej, niti v drugih "duhovnih" temah, ampak prebrano(velja za vse teme o duhovnosti) me spominja na tole:

 

izdelajte-domace-klobase.jpg

 

Kaj je na sliki menda ni treba razlagat... partyy.gif

Če pa kdo vseeno rabi razlago jo najde tukaj - https://www.google.s...izdelava klobas

 

Razumite objavo kakor vam drago... icon_smile_kisses.gif icon25.gif kapca.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#157 rudi.rudi.

rudi.rudi.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 734

Objavljeno: 15. december 2016, 14:42

sing.gif

 

Ker sem danes nekako duhovno razpoložen(brez fižola), čeprav še nerazsvetljen - o razsvetljenju je nekaj napisal mislim da icon1_question.gif butl icon1_question.gif  v neki drugi temi, nekaj v zvezi z srečanjem glave in trdega, nepremakljivega predmeta... icon1_xmas.gif

Najprej je svetloba,

Potem je tema.

Nazadnje pride razsvetljenje... ylflower.gif

 

Ta način mi ni preveč všeč... sleepy.gif laugh.png

 

Nisem bral vseh postov, niti v tej, niti v drugih "duhovnih" temah, ampak prebrano(velja za vse teme o duhovnosti) me spominja na tole:

 

izdelajte-domace-klobase.jpg

 

Kaj je na sliki menda ni treba razlagat... partyy.gif

Če pa kdo vseeno rabi razlago jo najde tukaj - https://www.google.s...izdelava klobas

 

Razumite objavo kakor vam drago... icon_smile_kisses.gif icon25.gif kapca.gif

Ja ,zdaj je pa že čas ,da obiščeš malo zdravnika ! nujno !



#158 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 15. december 2016, 14:58

ja, eno tako doktorco bi rabu biggrin.png

 

FDF_SF-0133.jpg



#159 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 15. december 2016, 16:11

Ja ,zdaj je pa že čas ,da obiščeš malo zdravnika ! nujno !

A da je nujno?  a010.gif  a045.gif

Katerega pa?

Ali tistega splošne prakse ali psihiatra?  c030.gif  a040.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#160 rudi.rudi.

rudi.rudi.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 734

Objavljeno: 15. december 2016, 17:45

alef

Tazga,ki ima tudi rad klobase !



#161 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 15. december 2016, 18:39

alef

Tazga,ki ima tudi rad klobase !

Trenutno nimam takega, sem pa ga(jo) imel, zdravnico namreč, dvajset let mlajšo od mene.

Pa je rekla, ko je videla izvid krvi in ostale, da sem bolj zdrav kot ona... tongue.png

 

Slika ki sem jo objavil je asociacija na lep slovenski izraz - klobasanje.

Uporaben je za marsikaj.

Med drugim bi ga lahko uporabili tudi za izdelovanje klobas... partyy.gif ylflower.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#162 rudi.rudi.

rudi.rudi.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 734

Objavljeno: 16. december 2016, 12:26

Trenutno nimam takega, sem pa ga(jo) imel, zdravnico namreč, dvajset let mlajšo od mene.

Pa je rekla, ko je videla izvid krvi in ostale, da sem bolj zdrav kot ona... tongue.png

 

Slika ki sem jo objavil je asociacija na lep slovenski izraz - klobasanje.

Uporaben je za marsikaj.

Med drugim bi ga lahko uporabili tudi za izdelovanje klobas... partyy.gif ylflower.gif

Lej, ni vse klobasanje, ko te v življenju nekaj doleti potem ni več klobasanje.Zate je potem res najbolje ,da začneš delati klobase.!

 

Pa še to ,kar se zdravja tiče,tudi avto leti kot strela tik pred generalno !



#163 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 16. december 2016, 16:13

Lej, ni vse klobasanje, ko te v življenju nekaj doleti potem ni več klobasanje.Zate je potem res najbolje ,da začneš delati klobase.!

 

Pa še to ,kar se zdravja tiče,tudi avto leti kot strela tik pred generalno !

Vse je stvar pogleda.

Tudi doletelo me je že marsikaj, v življenju.

O mnenjih in stališčih pa si preberi citirano izjavo Marka Twaina v moji objavi v temi Kaj si mislimo o... - Politika.

 

Bi bilo pa za marsikoga, ne samo zame, bolje da začne delati klobase... tongue.png

Klobasanje pa tako vsi obvladamo.

 

Kdaj mora avto na generalno je pa odvisno tudi od tega kako ga voziš in vzdržuješ... ylflower.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#164 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 18. december 2016, 00:39

ves čas si celota ... 

ko si v potencialnem stanju vira, si v stanju samega s seboj,  ni napredka, lahko samo stagniraš ... 

 

duša na visoki navidezni individualni stopnji, se po končanem lajfu sama odloči ali bo zopet v stanju vira ... ali pa bo naprej izkušala življenja .... ecetera 

 

 

Tudi v stanju vira je lahko napredek...tudi če nekdo doseže max od maximuma lahko napreduje...kaj pa če si ustvari svoj lastni mali kozmos in bitjeca na njej (podobno kot je naše osončje)...in se uči....tongue.png  

 

Ali ti res misliš, da ko dosežeš maximum od maximuma, da si boš potem še ustvarjal ta lastni kozmos, bitjeca itd, ter se nato v tem stanju učil še naprej z temi igračkami..

Ker iz mojega pogleda vse to opisano, nekaj kar sem jaz že ustvaril in zato ne bom verjetno tega še enkrat ustvarjal..

Ker vse kar si opisal, si (pravkar) že ustvaril..  saj imaš to svojo kreacijo skreirano že pred sabo..  ali?  

Se mi zdi, da le odživiš jo še na vse načine, kot si to še želiš..

In ko to/te izkušnje odživiš, jih najverjetneje ne boš več ponavljal, vsaj ne na način da bi bili tako podobni tem, ki so zdaj in tukaj..

ali pač?

 

Ko jaz hodim do tja kje Sem vse to, kar sedaj obstaja izbral, skreiral in ko doživim tudi namen zakaj sem si ustvaril točno takšno vesolje, vse istočasno tudi presežem in se celotna kreacija razbline skupaj z mano in kot vse kar sem (bog) umrem..  so pa razne vmesne faze, ki se dogajajo/dogodijo na tej poti nazaj v Nič..  A iz tega niča zopet "nastanem"...   torej se odločim, da sem pojavnost in takrat sem zopet ta neka kreacija..  

In ker "tam" ni nobene logike, zatu tudi ni logično zakaj zopet nastanem, kot tudi ni logično ali jasno zakaj iz tega nastalega grem (po dojetju te lastne pojavnosti) nazaj v instantno samouničenje..   Vem pa recimo to da ne nastajam v to kar sem enkrat že bil, ampak nastanem nekaj, kar bi lahko bil..

Samo ta proces izničenja in pojavljanja, je tisti ki nosi odtis boga, le ta je večen in je to kot edina večnost, ki obstaja, saj ne obstaja in obstaja hkrati..   vse ostalo pa ima rok trajanja, brez nekega bistvenega pomena, kako dolgo je to življenje, saj koraki tega življenja so enaki, tako pri muhi enodnevnici ali pri bitju ki živi tisočletja, v eni in isti formi..

 

Ker lahko si res izbereš/m, da bivam v istem telesu tudi ene 20.000 let in se grem tam raznorazne scenarije itd..  ampak vse te forme, ki so iz nečesa nastale, ne bodo nikdar obstale večno in je skoraj vseeno, če bi odživel 50 let ali 5000000 let, saj za to izkušnjo te zopet čaka to kar sem zgoraj opisoval..  Zakaj toraj se iti tako dolge zgodbe?!   Oziroma ni neke razlike ali se jih greš dolgo ali zelo kratko, ker iz izvorne izkušnje, ni časa in se sedaj pravkar rojevaš in umiraš, čeprav si pa vsa vmesna izkušnja (ki je kao začasna)...  torej zdaj si vse to vmes, vsa ta življenja in vse te izkušnje..

 

Zanima me;

Če imaš ti recimo, v tem najglobjem stanju podobne izkušnje?  Oziroma ali hodiš sploh v ta stanja/izkušnje ali te sploh ne zanimajo?

Sprašujem zato, ker glede na izjavo "da bi si ti tam gori ustvaril lastni kozmos in bitjeca itd..", jaz tega recimo ne bi več tako izjavil, ampak kaj druga..

Ali si ti govoril že o ustvarjenem??


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#165 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 18. december 2016, 08:14

Ali ti res misliš, da ko dosežeš maximum od maximuma, da si boš potem še ustvarjal ta lastni kozmos, bitjeca itd, ter se nato v tem stanju učil še naprej z temi igračkami..

Ker iz mojega pogleda vse to opisano, nekaj kar sem jaz že ustvaril in zato ne bom verjetno tega še enkrat ustvarjal..

Ker vse kar si opisal, si (pravkar) že ustvaril..  saj imaš to svojo kreacijo skreirano že pred sabo..  ali?  

Se mi zdi, da le odživiš jo še na vse načine, kot si to še želiš..

In ko to/te izkušnje odživiš, jih najverjetneje ne boš več ponavljal, vsaj ne na način da bi bili tako podobni tem, ki so zdaj in tukaj..

ali pač?

 

Ko jaz hodim do tja kje Sem vse to, kar sedaj obstaja izbral, skreiral in ko doživim tudi namen zakaj sem si ustvaril točno takšno vesolje, vse istočasno tudi presežem in se celotna kreacija razbline skupaj z mano in kot vse kar sem (bog) umrem..  so pa razne vmesne faze, ki se dogajajo/dogodijo na tej poti nazaj v Nič..  A iz tega niča zopet "nastanem"...   torej se odločim, da sem pojavnost in takrat sem zopet ta neka kreacija..  

In ker "tam" ni nobene logike, zatu tudi ni logično zakaj zopet nastanem, kot tudi ni logično ali jasno zakaj iz tega nastalega grem (po dojetju te lastne pojavnosti) nazaj v instantno samouničenje..   Vem pa recimo to da ne nastajam v to kar sem enkrat že bil, ampak nastanem nekaj, kar bi lahko bil..

Samo ta proces izničenja in pojavljanja, je tisti ki nosi odtis boga, le ta je večen in je to kot edina večnost, ki obstaja, saj ne obstaja in obstaja hkrati..   vse ostalo pa ima rok trajanja, brez nekega bistvenega pomena, kako dolgo je to življenje, saj koraki tega življenja so enaki, tako pri muhi enodnevnici ali pri bitju ki živi tisočletja, v eni in isti formi..

 

Ker lahko si res izbereš/m, da bivam v istem telesu tudi ene 20.000 let in se grem tam raznorazne scenarije itd..  ampak vse te forme, ki so iz nečesa nastale, ne bodo nikdar obstale večno in je skoraj vseeno, če bi odživel 50 let ali 5000000 let, saj za to izkušnjo te zopet čaka to kar sem zgoraj opisoval..  Zakaj toraj se iti tako dolge zgodbe?!   Oziroma ni neke razlike ali se jih greš dolgo ali zelo kratko, ker iz izvorne izkušnje, ni časa in se sedaj pravkar rojevaš in umiraš, čeprav si pa vsa vmesna izkušnja (ki je kao začasna)...  torej zdaj si vse to vmes, vsa ta življenja in vse te izkušnje..

 

Zanima me;

Če imaš ti recimo, v tem najglobjem stanju podobne izkušnje?  Oziroma ali hodiš sploh v ta stanja/izkušnje ali te sploh ne zanimajo?

Sprašujem zato, ker glede na izjavo "da bi si ti tam gori ustvaril lastni kozmos in bitjeca itd..", jaz tega recimo ne bi več tako izjavil, ampak kaj druga..

Ali si ti govoril že o ustvarjenem??

 

Kot sem rekel, ta tema je too much...zlasti za tiste, ki imajo "povprečno" človeško zavest...tongue.png

 

Ustvarjanje nečesa v mislih ali na astralu ni isto kot ustvarjanje v fizični realnosti oz. v najbolj grobi materiji. Prav tako tudi dvomim, da si ti sposoben oz. da si bil sposoben (v preteklih lifeih) "vdihnit" življenje elementalom, kaj šele bitjecem, ki imajo podobno kompkesno zgradbo kot človek ali njemu podobna bitjeca v vesolju, ki trenutno obstajajo v materiji...

 

Če si bral modre knjige...ko človek doseže lvl Buda, obstaja sedem poti za naprej ala Buda + varianta...in to traja še eone let merjeno v zemeljskih letih...človek lahko postane planetarni, sončni Logos ali celo kaj več...in ti svoje "ustvarjanje" primerjaš s tem...razlika je taka da kar glava boli...kot da bi primerjal miško s kitom ali dinozavrom...tongue.png

 

Po drugi strani pa če bi se ti vsaj sanjal zakaj je nastal ta osončje oz del Kozmosa v katerem je naša kugla, ne bi trapal takih "neumnosti"...da se nimaš več kaj učiti...

 

Povedano drugače...na nek način ozaveščaš vzorce...kar pa nima dosti skupnega s tem omenjenim zgoraj...

 

Zato so tvoja vprašanja prav smešna...raje se vprašaj kolikšna je minimalna zahteva da začne nekdo "kreirat" to kar sem omenil zgoraj...bo treba kar nekaj plusov...in to od lvl Buda dalje...Razen če si že na tej stopnji, kar pa zelo resno dvomim...tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#166 Jeti 1

Jeti 1
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 297

Objavljeno: 18. december 2016, 09:17

Kot sem rekel, ta tema je too much...zlasti za tiste, ki imajo "povprečno" človeško zavest...tongue.png

 icon1_thumbup.gif Brezo 

 

sama se štejem za povprečneža wink.png 

 

a imam obdobja razsvetlitve tongue.png

 

še posebno kadar nerodno padem ... največkrat trpi glava s katero udarim ob tla ali zid icon_smile_big.gif



#167 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 18. december 2016, 09:46

Po drugi strani pa če bi se ti vsaj sanjal zakaj je nastal ta osončje oz del Kozmosa v katerem je naša kugla, ne bi trapal takih "neumnosti"...da se nimaš več kaj učiti...

 

Povedano drugače...na nek način ozaveščaš vzorce...kar pa nima dosti skupnega s tem omenjenim zgoraj...

 

Zato so tvoja vprašanja prav smešna...raje se vprašaj kolikšna je minimalna zahteva da začne nekdo "kreirat" to kar sem omenil zgoraj...bo treba kar nekaj plusov...in to od lvl Buda dalje...Razen če si že na tej stopnji, kar pa zelo resno dvomim...tongue.png biggrin.png

 

Če te taka vprašanja nervirajo, potem lahko pač zaključiva ta pogovor preden se sploh začne..  Jaz sem pač mislil, da te ta področja zanimajo.. Mogoče te pa ne. In tega pogovora nisem začel zato, da bi prihajalo do nekih dokazovanj drug drugemu.. dobro tukaj je tudi vprašanje, če se ti sploh lahko greš te tematike z nekom, brez da bi te hkrati skrbelo, če boš izpadel superioren?  Ali da ne bi imel prioriteto, nekoga drugega držati na razvojni ravni, na kateri ga želiš pač držati.. In če bi želel vstopiti v ta pogovor z mano, bi moral za ta čas pač dati na stran svoje predsodke o meni pa tudi o sebi, na stran bi moral dati tudi svoje znanje, ki ga imaš o levelih in tudi sklepe, ki izhajajo posledično o najvišjih ravneh itd..

Tudi moje izkušnje teh ravni, nuno ne rabijo pomenijo da sem višje razvit od tebe, tako da se lahko pomiriš..  V osnovi sem začel to tematiko zato, ker to je pač "moja" tematika, ki pač mene zaznamuje že od nekdaj in kamor hodim na sto in en način, odkar raziskujem življenje, kreacijo in absolut..  kar pa je tudi že od nekdaj..   Gre tudi za to, da če je tebe zanimalo kaj druga v kreaciji kot mene, si lahko izkušen v tem bolj in imaš tam več izkušenj, jaz pa nekje drugje..  In v osnovi se jaz grem tematike z mnogimi ljudmi, ki iskreno raziskujejo življenje..

In ta proces komunikacije je lahko bolj ali manj prijeten, lahko je poln odbojev in borbe, lahko je nasilen, lahko je rušilen, lahko je lahkoten, lahko je mehak in se le predaja, drug drugemu svoje izkušnje, znanja/vedenja/okultne izkušnje, brez da se zraven počutiš ogrožen in brez da bi se bal, da ti bo nekdo drug zrušil svoja prepričanja..   Je pa res, da večinoma obdobja harmonije med takimi pogovori imajo omejeni rok trajanja in slej ko prej pride do obrambe, do poskusa vsiliti drugemu svoj pogled in podobno, ja in tudi dokazovanja kdo je več/boljši..   žal..

 

 

Če si bral modre knjige...ko človek doseže lvl Buda, obstaja sedem poti za naprej ala Buda + varianta...in to traja še eone let merjeno v zemeljskih letih...človek lahko postane planetarni, sončni Logos ali celo kaj več...in ti svoje "ustvarjanje" primerjaš s tem...razlika je taka da kar glava boli...kot da bi primerjal miško s kitom ali dinozavrom...tongue.png

 

Po drugi strani pa če bi se ti vsaj sanjal zakaj je nastal ta osončje oz del Kozmosa v katerem je naša kugla, ne bi trapal takih "neumnosti"...da se nimaš več kaj učiti...

 

Ko govoriš o modrih knjigah ipd, se obešaš na neka znanja in opise nečesa in misliš da smo fiksno vezani na nek proces in da ne obstaja nič druga kot le ta tvoja statična predstava o temu procesu in kako se lahko kaj doseže in kako dolgo traja..  Jaz pa govorim o nečem res čisto specifičnem, kamor se potapljam odkar že sem v tej obliki in sem iznašel res mnogo načinov kako odhajati v te sfere, kako jih podoživeti in kako potegniti te kvalitet sem..  

In to kar opisujem je le spomin!  (o tem kaj več. če bo tema šla pač naprej..)

Nekje v nekih pogovorih sem ti že omenjal, da kjer imaš fokus, tam imaš svoja doživetja in tam raziskuješ življenje.  Ker je moj fokus večinoma bil ves čas le na absolutu, sem želel najprej vedeti, nao tudi izkusiti se, kako je bilo, ko sem to bil in to pač počnem na načine, ki jih ne bi zmogel opisati, pa tudi ni to sedaj potrebno..  lahko pa opišem, kar se da prinesti s sabo od tam, saj vsega se ne da, a vseeno je ta malenkost ki jo lahko podelim že mnogo in preveč včasih..

 

Če pa tebe zanima pretežno še vse vmes, lahko da imaš o tem vmes mnogo več informacij in pogledov kot jaz (bitjeca, leveli, kozmos, osončje, kuglica..)  Kar meni vsekakor ni ovira in te lahko iskreno vprašam tudi po temu kar sam pač še poznam, saj sam preskočim in se ne ukvarjam z nečim kar mi trenutno nima prioritete.. Zato tudi ne želim, da je tebi ovira, to o čemer jaz govorim in kar jaz raziskujem..

No lahko smo si tudi ovire!  Kakorkoli pač izberemo..   Ampak ovire smo si itak večino časa, zato jaz poskušam vzpostavljati onose, vzdušja in okolja, kjer smo si sokreatorji, delčki enega uma in je naše druženje posledično podpora drug drugemu, ali kjer vsak predstavi svoj del aspekta, ki ga uteleša in to je bolj prijetno okolje, verjemi mi..   wink.png


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#168 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 18. december 2016, 10:35

Če te taka vprašanja nervirajo, potem lahko pač zaključiva ta pogovor preden se sploh začne..  Jaz sem pač mislil, da te ta področja zanimajo.. Mogoče te pa ne. In tega pogovora nisem začel zato, da bi prihajalo do nekih dokazovanj drug drugemu.. dobro tukaj je tudi vprašanje, če se ti sploh lahko greš te tematike z nekom, brez da bi te hkrati skrbelo, če boš izpadel superioren?  Ali da ne bi imel prioriteto, nekoga drugega držati na razvojni ravni, na kateri ga želiš pač držati.. In če bi želel vstopiti v ta pogovor z mano, bi moral za ta čas pač dati na stran svoje predsodke o meni pa tudi o sebi, na stran bi moral dati tudi svoje znanje, ki ga imaš o levelih in tudi sklepe, ki izhajajo posledično o najvišjih ravneh itd..

Tudi moje izkušnje teh ravni, nuno ne rabijo pomenijo da sem višje razvit od tebe, tako da se lahko pomiriš..  V osnovi sem začel to tematiko zato, ker to je pač "moja" tematika, ki pač mene zaznamuje že od nekdaj in kamor hodim na sto in en način, odkar raziskujem življenje, kreacijo in absolut..  kar pa je tudi že od nekdaj..   Gre tudi za to, da če je tebe zanimalo kaj druga v kreaciji kot mene, si lahko izkušen v tem bolj in imaš tam več izkušenj, jaz pa nekje drugje..  In v osnovi se jaz grem tematike z mnogimi ljudmi, ki iskreno raziskujejo življenje..

In ta proces komunikacije je lahko bolj ali manj prijeten, lahko je poln odbojev in borbe, lahko je nasilen, lahko je rušilen, lahko je lahkoten, lahko je mehak in se le predaja, drug drugemu svoje izkušnje, znanja/vedenja/okultne izkušnje, brez da se zraven počutiš ogrožen in brez da bi se bal, da ti bo nekdo drug zrušil svoja prepričanja..   Je pa res, da večinoma obdobja harmonije med takimi pogovori imajo omejeni rok trajanja in slej ko prej pride do obrambe, do poskusa vsiliti drugemu svoj pogled in podobno, ja in tudi dokazovanja kdo je več/boljši..   žal..

 

Mene ne nervira kaj dosti...je pa zgleda tebe nekaj v redu zmotilo...nekaj je kreacija v "svojem" astralnem prostoru, mislih, nekaj drugega je pa v tistem prostoru kar je Bog ustvaril...razlika je kot med lucidnimi sanjami in astralnimi potovanji...pri lucidnih sanjah lahko človek sam kreira, pri astralniih potovanjih pa mora upoštevati in deluje pod zakoni, ki so lahko tudi nad njegovim dojemanjem, kaj šele poznavanjem in kontrolo teh...

 

Iz tvojega opisa je bolj razvidno, da se gre za prvo...tongue.png

 

 

Ko govoriš o modrih knjigah ipd, se obešaš na neka znanja in opise nečesa in misliš da smo fiksno vezani na nek proces in da ne obstaja nič druga kot le ta tvoja statična predstava o temu procesu in kako se lahko kaj doseže in kako dolgo traja..  Jaz pa govorim o nečem res čisto specifičnem, kamor se potapljam odkar že sem v tej obliki in sem iznašel res mnogo načinov kako odhajati v te sfere, kako jih podoživeti in kako potegniti te kvalitet sem..  

In to kar opisujem je le spomin!  (o tem kaj več. če bo tema šla pač naprej..)

Nekje v nekih pogovorih sem ti že omenjal, da kjer imaš fokus, tam imaš svoja doživetja in tam raziskuješ življenje.  Ker je moj fokus večinoma bil ves čas le na absolutu, sem želel najprej vedeti, nao tudi izkusiti se, kako je bilo, ko sem to bil in to pač počnem na načine, ki jih ne bi zmogel opisati, pa tudi ni to sedaj potrebno..  lahko pa opišem, kar se da prinesti s sabo od tam, saj vsega se ne da, a vseeno je ta malenkost ki jo lahko podelim že mnogo in preveč včasih..

 

Če pa tebe zanima pretežno še vse vmes, lahko da imaš o tem vmes mnogo več informacij in pogledov kot jaz (bitjeca, leveli, kozmos, osončje, kuglica..)  Kar meni vsekakor ni ovira in te lahko iskreno vprašam tudi po temu kar sam pač še poznam, saj sam preskočim in se ne ukvarjam z nečim kar mi trenutno nima prioritete.. Zato tudi ne želim, da je tebi ovira, to o čemer jaz govorim in kar jaz raziskujem..

No lahko smo si tudi ovire!  Kakorkoli pač izberemo..   Ampak ovire smo si itak večino časa, zato jaz poskušam vzpostavljati onose, vzdušja in okolja, kjer smo si sokreatorji, delčki enega uma in je naše druženje posledično podpora drug drugemu, ali kjer vsak predstavi svoj del aspekta, ki ga uteleša in to je bolj prijetno okolje, verjemi mi..   wink.png

 

Jaz osebno sem prebral samo par modrih knjigic oz. delčke teh...v prevodu...za moje pojme so nekatere stvari lepo nakazane...tudi določena slepila, ki so celo v tem citatu pri tebi lepo izražena...in kar si ti očital drugim...

 

Vprašaj se koliko dejansko imaš/ si imel res fokus na absolutu...ker če bi jo ti res imel, tako kot se hvališ, ne bi bil razvojno tako nizko...Po drugi strani si pa še jaz ne bi dovolil trditi kaj takega...In to je razlika med tabo in mano...ti pa zgleda da moraš še veliko razčistiti, ozavestiti in se sprijazniti...in to je tudi eden izmed namigov modrih knjig...

 

Po drugi strani pa če imaš res toliko znanja, zakaj je tvoj razvoj v tem lifeu tako počasen...Razen če nisi v istem klubu kot jaz, kjer smo ga nekateri srali celo 3/4 več kot ne vem kakšni guruji danes na Zemlji...pa je treba malo več "odplačevati, uravnavati" zadevce...pa se lahko malo zavleče...pa še to se lahko s tapravim znanjem in sci- fi kilometrino poštima v enem lifeu...

 

Na koncu se pa resno vprašaj kam se ti dejansko sploh potapljaš...da ni mogoče kakšen astral...astral veliko new agerjev zamenjuje z nivojem duše ali absolutom...po drugi strani je pa tudi akaška knjižnica nekje na astralu...tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#169 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 18. december 2016, 11:49

Mene ne nervira kaj dosti...je pa zgleda tebe nekaj v redu zmotilo...nekaj je kreacija v "svojem" astralnem prostoru, mislih, nekaj drugega je pa v tistem prostoru kar je Bog ustvaril...razlika je kot med lucidnimi sanjami in astralnimi potovanji...pri lucidnih sanjah lahko človek sam kreira, pri astralniih potovanjih pa mora upoštevati in deluje pod zakoni, ki so lahko tudi nad njegovim dojemanjem, kaj šele poznavanjem in kontrolo teh...

 

Iz tvojega opisa je bolj razvidno, da se gre za prvo...tongue.png

 

 

 

Jaz osebno sem prebral samo par modrih knjigic oz. delčke teh...v prevodu...za moje pojme so nekatere stvari lepo nakazane...tudi določena slepila, ki so celo v tem citatu pri tebi lepo izražena...in kar si ti očital drugim...

 

Vprašaj se koliko dejansko imaš/ si imel res fokus na absolutu...ker če bi jo ti res imel, tako kot se hvališ, ne bi bil razvojno tako nizko...Po drugi strani si pa še jaz ne bi dovolil trditi kaj takega...In to je razlika med tabo in mano...ti pa zgleda da moraš še veliko razčistiti, ozavestiti in se sprijazniti...in to je tudi eden izmed namigov modrih knjig...

 

Po drugi strani pa če imaš res toliko znanja, zakaj je tvoj razvoj v tem lifeu tako počasen...Razen če nisi v istem klubu kot jaz, kjer smo ga nekateri srali celo 3/4 več kot ne vem kakšni guruji danes na Zemlji...pa je treba malo več "odplačevati, uravnavati" zadevce...pa se lahko malo zavleče...pa še to se lahko s tapravim znanjem in sci- fi kilometrino poštima v enem lifeu...

 

Na koncu se pa resno vprašaj kam se ti dejansko sploh potapljaš...da ni mogoče kakšen astral...astral veliko new agerjev zamenjuje z nivojem duše ali absolutom...po drugi strani je pa tudi akaška knjižnica nekje na astralu...tongue.png biggrin.png

 

Ok razumem zdaj, zakaj ne zmoreš prepustiti toka, da bi komunikacija med nama tekla brez ovir in da bi dejansko lahko prihajalo do kvalitet sokreacij, da bi se z lahko vsak iz sebe izražal, kar ima za izraziti, brez hkratnih sodb drugega na nasprotni in nato dokazovanja svojega prav..

Ti pač enostavno moraš prej vse v nulo vse ovrednotit pri drugemu in dokler ti do mm ni vse jasno, boš to osebo le ocenjeval, meril, seciral, če ti to ne bo dalo željenih rezultatov jo boš napadel, da bi preko boja poskusil spoznati in jo oceniti kdo ali kaj je, itd..    Kar je po eni strani zanimivo, po drugi strani pa je to tudi velika ovira.

Saj je to potem, kot da se ne upaš prepustiti inteligenci življenja, da jo raje nadziraš, upravljaš, ker ji ne zaupaš in misliš, da moraš posegat v njo, drugače bo vse šlo v tri krasne.. kot da raje obstajaš tam kjer si, na svojem bregu in nič druga raje ne spuščaš k sebi, da tega kar imaš, ne bi izgubil, ker ti je to dovolj..

Jaz recimo se ne bojim ničesa izgubii, saj vem da vse kar oddide oddie zato, da lahko pride kaj boljšega..  In to ne velja samo za tuzemeljske stvari, to je univerzalno in tudi vsa sveta "prepričanja", vso "univerzalno znanje", vse kar kot bitje na neki točki utelešaš in vse to lahko na eni točki odide..  ko je temu čas.

Dobro zaznavam pa sedaj tvoje fiksno stališče, da ta znanja, ki jih imaš ti, da jih imaš namen održati zavedno!  Je prav ali se motim glede tega?

 

Ko govoriš "nekaj zmotilo", ne ravno nasprotno..  Nič me ni zmotilo!  Recimo pač jaz zaznavam tvojo ostro energijo, ki jo ti v osnovi prvotno dajaš navzven, nato so pa v ozadju tega še mnogo bolj zanimive stvari,..  Pač v prejšnjih postih sem se šel malo "sodelovanja" z tem tvojim borbeno nastrojenim vojaškim delom, ker pa mi pa ta vidik kaj hitro dojadi, sem sedaj spremenil način sodelovanja in poskušam sodelovati še s tvojimi drugimi deli tebe, če si to želiš in če si za to pripravljen.. 

Saj če ti ni motiv obeh, potem je to brezveze..

Torej vse kar si prej zaznaval pri meni lahko daš na stran, ker sem pač zavoljo te tvoje borbene esence, tudi sam pri sebi malo aktiviral "ta del" mene, saj ga imam tudi na voljo, kadarkoli si ga zaželim ali ga potrebujem (itak, saj sem odrastel na planetu Zemlja, razvijal pa sem ga izvorno vbistvu v drugih ozvezdjih, saj je bilo tam še mnogo več tega brutala in vojn, kot je tega sedaj tukaj na Zemlji..).

 

No dobro, če sedaj preklopim nazaj iz opisa kar se sploh dogaja sedaj, nazaj k dogajanju samem in nadaljujem z debato, katere vidim smisel in se jo lahko greva, če si za to pripravljen:

Recimo zgoraj omenjaš, zakaj nekdo ne bi mogel imeti fokusa na absolutu, nato nadaljuješ z iluzijami, ki bi lahko bile prisotne, nato podaš tudi opis tega kako ti raločiš to dvoje, s primerjavo lucidnih sanj in astralnega potovanja.  Ok razumem tvoje postavitve iz katerih izhajaš!

Dejansko pa ti izpostaviš kontrolo/nadzor nad dogajanjem nad dejanjem samega prepuščanja.

Ti toraj verjameš, da je nadzor/upravljanje superiorno nad dejanjem prepuščanja/predaje?

Ali kako ti vidiš to dvoje?


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#170 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 18. december 2016, 12:04

Ali ti res misliš, da ko dosežeš maximum od maximuma, da si boš potem še ustvarjal ta lastni kozmos, bitjeca itd, ter se nato v tem stanju učil še naprej z temi igračkami..

Ker iz mojega pogleda vse to opisano, nekaj kar sem jaz že ustvaril in zato ne bom verjetno tega še enkrat ustvarjal..

Ker vse kar si opisal, si (pravkar) že ustvaril..  saj imaš to svojo kreacijo skreirano že pred sabo..  ali?

Se mi zdi, da le odživiš jo še na vse načine, kot si to še želiš..

In ko to/te izkušnje odživiš, jih najverjetneje ne boš več ponavljal, vsaj ne na način da bi bili tako podobni tem, ki so zdaj in tukaj..

ali pač?

 

Če res dosežeš maximum od maximuma, pol ni več "verjetno", "se mi zdi", "najverjetneje", "ali pač" ...

 

Ko jaz hodim do tja kje Sem vse to, kar sedaj obstaja izbral, skreiral in ko doživim tudi namen zakaj sem si ustvaril točno takšno vesolje, vse istočasno tudi presežem in se celotna kreacija razbline skupaj z mano in kot vse kar sem (bog) umrem..  so pa razne vmesne faze, ki se dogajajo/dogodijo na tej poti nazaj v Nič..  A iz tega niča zopet "nastanem"...   torej se odločim, da sem pojavnost in takrat sem zopet ta neka kreacija..  

In ker "tam" ni nobene logike, zatu tudi ni logično zakaj zopet nastanem, kot tudi ni logično ali jasno zakaj iz tega nastalega grem (po dojetju te lastne pojavnosti) nazaj v instantno samouničenje..  

 

Je jasna logika in razlaga, dejstva, zakaj to. 

 

Vem pa recimo to da ne nastajam v to kar sem enkrat že bil, ampak nastanem nekaj, kar bi lahko bil..

Samo ta proces izničenja in pojavljanja, je tisti ki nosi odtis boga, le ta je večen in je to kot edina večnost, ki obstaja, saj ne obstaja in obstaja hkrati..   vse ostalo pa ima rok trajanja, brez nekega bistvenega pomena, kako dolgo je to življenje, saj koraki tega življenja so enaki, tako pri muhi enodnevnici ali pri bitju ki živi tisočletja, v eni in isti formi..

 

Ni to edina večnost, ki obstaja/ne obstaja, niti z njo nisi zadovoljen. 

 

Če imaš ti recimo, v tem najglobjem stanju podobne izkušnje?  Oziroma ali hodiš sploh v ta stanja/izkušnje ali te sploh ne zanimajo?

Sprašujem zato, ker glede na izjavo "da bi si ti tam gori ustvaril lastni kozmos in bitjeca itd..", jaz tega recimo ne bi več tako izjavil, ampak kaj druga..

Ali si ti govoril že o ustvarjenem??

 

Kot ti je Brezo že nakazal... npr. en otrok pride iz vrtca v šolo in se uči abecede in glede na prejšnje stanje in ker ne pozna kaj je še naprej, se mu zdi, da je že dosegel "maximum od maximuma", "najglobje", "absolut"... ampak to ni... in iz tega tudi zmotno sodi in očita stvari drugim, a v bistvu le prikazuje kolk ne ve in zgreši in je vznemirjen ko se drugi ne strinjajo ali se samo nasmehnejo takim zmotnim in vsiljenim pogledom. 

 

Maš pa seveda možnost it naprej. 



#171 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 18. december 2016, 12:47

če imaš v roki 300 wattno žarnico, še nisi razsvetljen ... 

heh   biggrin.png

Ja ampak vseno bi se vsi tukaj na forumu najraje pogovarjali o watih te žarnice..  wink.png

Samo kaj češ, če je to tako dominantna tematika, potem moraš tudi o watih kako debato ruknit..  ampak kot praviš, če to veš, ti slej ko prej postane taka debata dolgočasna..

 

 

Če res dosežeš maximum od maximuma, pol ni več "verjetno", "se mi zdi", "najverjetneje", "ali pač" ...

 

Ne razumevaj, da je moj namen "le povedati" kaj sem dosegel, opisati svoja doživetja ipd..  Verjetno lahko tudi razumeš, da od ene meje naprej koncepti, ki tam veljajo niso večopisni z besedami in potem tukaj v teh realnostih pač skačemo malo z besedami okrog te debatike, saj z besedami, logiko, mentalom, ne moremo vstopiti v "ta prostor"..   Dejanski opis vsakeršnih doživetij je tudi tako svet, da je prav da je neopisljiv, da ta nezmožnost opisa, pušča prostor, da vsak sam to doživi v sebi..   

Ker pa jaz ne obstajam samo "v tisti realnosti", ampak obstajam tudi v tej tukaj, se tukaj tudi pogovarjam z bitji, ki jih take tematike tudi zanimajo..  In v komunikaciji, če želiš sploh voditi te koncepte v kakšno smer (ker izvorno nimajo nobene smeri, oblike, namena itd..), potem delno vključiš tudi koncepte teh ravni, da nekako združiš "tisto od tam" z "tem od tukaj"..  

In ko sprašujem, sprašujem tudi zato, da se lahko pogovarjamo o temu!

Če bi podal trditev, potem bi to pomenilo, da me vaše mnenje ne zanima!!

Ker pa me zanima, pa sem pač tukaj, govorim in poslušam..  In to delam iz radosti tudi do tega vidika stvarstva, ko mi obstajamo kot bitja, ki se med sabo čutijo ločene enote, energetsko zaokrožene in zaključene enote, ki so v stiku tudi z drugimi zaključenimi enotami..  Čeprav je vse skupaj spet nesmisel, saj nihče ni ne zaključen niti zamejen, saj vsak se razteza v neskončnost in tako tudi ni ločen od ničesa in nikoga..  

 

 

Ni to edina večnost, ki obstaja/ne obstaja, niti z njo nisi zadovoljen. 

 

Če bi mi bilo dovoljeno izraziti celoto te "večnosti", bi vsi in vse instantno izginilo !

Brez da to sedaj razumevaš, da to sploh znam ali hočem, ali da se kakorkoli slepim, da celoto celote dejansko poznam ali da jo utelešam..

 

 

Je jasna logika in razlaga, dejstva, zakaj to. 

 

Tega nevprašanja ne razumem?  Lahko pa drugače razložiš kaj si mislils tem..

 

Kot ti je Brezo že nakazal... npr. en otrok pride iz vrtca v šolo in se uči abecede in glede na prejšnje stanje in ker ne pozna kaj je še naprej, se mu zdi, da je že dosegel "maximum od maximuma", "najglobje", "absolut"... ampak to ni... in iz tega tudi zmotno sodi in očita stvari drugim, a v bistvu le prikazuje kolk ne ve in zgreši in je vznemirjen ko se drugi ne strinjajo ali se samo nasmehnejo takim zmotnim in vsiljenim pogledom. 

 

Maš pa seveda možnost it naprej. 

 

Jaaaaa, to ja...    glasek je le ubogi otročiček poln neznanja, iluzij in slepil, ki se pač igra v astralnem peskovniku neznanja..  

Bogi otročiček, le kako mu pomagati..

help please..  smile.png


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#172 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 18. december 2016, 14:02

Ne razumevaj, da je moj namen "le povedati" kaj sem dosegel, opisati svoja doživetja ipd..  Verjetno lahko tudi razumeš, da od ene meje naprej koncepti, ki tam veljajo niso večopisni z besedami in potem tukaj v teh realnostih pač skačemo malo z besedami okrog te debatike, saj z besedami, logiko, mentalom, ne moremo vstopiti v "ta prostor"..   Dejanski opis vsakeršnih doživetij je tudi tako svet, da je prav da je neopisljiv, da ta nezmožnost opisa, pušča prostor, da vsak sam to doživi v sebi..   

Ker pa jaz ne obstajam samo "v tisti realnosti", ampak obstajam tudi v tej tukaj, se tukaj tudi pogovarjam z bitji, ki jih take tematike tudi zanimajo..  In v komunikaciji, če želiš sploh voditi te koncepte v kakšno smer (ker izvorno nimajo nobene smeri, oblike, namena itd..), potem delno vključiš tudi koncepte teh ravni, da nekako združiš "tisto od tam" z "tem od tukaj"..  

In ko sprašujem, sprašujem tudi zato, da se lahko pogovarjamo o temu!

Če bi podal trditev, potem bi to pomenilo, da me vaše mnenje ne zanima!!

Ker pa me zanima, pa sem pač tukaj, govorim in poslušam..  In to delam iz radosti tudi do tega vidika stvarstva, ko mi obstajamo kot bitja, ki se med sabo čutijo ločene enote, energetsko zaokrožene in zaključene enote, ki so v stiku tudi z drugimi zaključenimi enotami..  Čeprav je vse skupaj spet nesmisel, saj nihče ni ne zaključen niti zamejen, saj vsak se razteza v neskončnost in tako tudi ni ločen od ničesa in nikoga..  

 

Seveda se lahko zdaj ven vlečeš, ampak tisto kar si napisal si napisal in veš kaj si mislil in je shranjeno. 

 

Če bi mi bilo dovoljeno izraziti celoto te "večnosti", bi vsi in vse instantno izginilo !

Brez da to sedaj razumevaš, da to sploh znam ali hočem, ali da se kakorkoli slepim, da celoto celote dejansko poznam ali da jo utelešam..

 

Če je ne poznaš... od kje ti pol da bi vsi in vse instantno izginilo... in to s klicajem ! :) Dej dej... 

 

Tega nevprašanja ne razumem?  Lahko pa drugače razložiš kaj si mislils tem..

 

Da obstaja logika/dejstvo/točno specifična tvoja akcija in razlaga zakaj "spet nastaneš" in greš v "samouničenje". Očitno se ti tega še ne zavedaš... se pa lahko... ko boš pripravljen it še mal naprej. 



#173 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 18. december 2016, 15:34

Ok razumem zdaj, zakaj ne zmoreš prepustiti toka, da bi komunikacija med nama tekla brez ovir in da bi dejansko lahko prihajalo do kvalitet sokreacij, da bi se z lahko vsak iz sebe izražal, kar ima za izraziti, brez hkratnih sodb drugega na nasprotni in nato dokazovanja svojega prav..

Ti pač enostavno moraš prej vse v nulo vse ovrednotit pri drugemu in dokler ti do mm ni vse jasno, boš to osebo le ocenjeval, meril, seciral, če ti to ne bo dalo željenih rezultatov jo boš napadel, da bi preko boja poskusil spoznati in jo oceniti kdo ali kaj je, itd..    Kar je po eni strani zanimivo, po drugi strani pa je to tudi velika ovira.

Saj je to potem, kot da se ne upaš prepustiti inteligenci življenja, da jo raje nadziraš, upravljaš, ker ji ne zaupaš in misliš, da moraš posegat v njo, drugače bo vse šlo v tri krasne.. kot da raje obstajaš tam kjer si, na svojem bregu in nič druga raje ne spuščaš k sebi, da tega kar imaš, ne bi izgubil, ker ti je to dovolj..

Jaz recimo se ne bojim ničesa izgubii, saj vem da vse kar oddide oddie zato, da lahko pride kaj boljšega..  In to ne velja samo za tuzemeljske stvari, to je univerzalno in tudi vsa sveta "prepričanja", vso "univerzalno znanje", vse kar kot bitje na neki točki utelešaš in vse to lahko na eni točki odide..  ko je temu čas.

Dobro zaznavam pa sedaj tvoje fiksno stališče, da ta znanja, ki jih imaš ti, da jih imaš namen održati zavedno!  Je prav ali se motim glede tega?

 

Na kratko povedano...če ti nekaj tako doživljaš to še ne pomeni, da je res tako...mogoče imaš pa zaradi take miselnosti problemčke s  "tvojimi"...

 

V modrih knjigah ni nobene "magijske" tehnike...samo določene teorije, namigi, ipd. na katere naj bi učenec razmišljal, meditiral...in s tem bi se mu pojavljale informacije...Zdaj se pa vprašaj zakaj je temu tako...

Zakaj pravi Guru v redu preverja in testira učenca preden mu res preda "tapravo" znanje...

Ko si boš na to zadovoljivo odgovoril, boš poznal tudi mojo miselnost...kdaj predati znanje kdaj ne...ali pa v kolikšni meri, komu...

 

 

Ko govoriš "nekaj zmotilo", ne ravno nasprotno..  Nič me ni zmotilo!  Recimo pač jaz zaznavam tvojo ostro energijo, ki jo ti v osnovi prvotno dajaš navzven, nato so pa v ozadju tega še mnogo bolj zanimive stvari,..  Pač v prejšnjih postih sem se šel malo "sodelovanja" z tem tvojim borbeno nastrojenim vojaškim delom, ker pa mi pa ta vidik kaj hitro dojadi, sem sedaj spremenil način sodelovanja in poskušam sodelovati še s tvojimi drugimi deli tebe, če si to želiš in če si za to pripravljen.. 

Saj če ti ni motiv obeh, potem je to brezveze..

Torej vse kar si prej zaznaval pri meni lahko daš na stran, ker sem pač zavoljo te tvoje borbene esence, tudi sam pri sebi malo aktiviral "ta del" mene, saj ga imam tudi na voljo, kadarkoli si ga zaželim ali ga potrebujem (itak, saj sem odrastel na planetu Zemlja, razvijal pa sem ga izvorno vbistvu v drugih ozvezdjih, saj je bilo tam še mnogo več tega brutala in vojn, kot je tega sedaj tukaj na Zemlji..).

 

No dobro, če sedaj preklopim nazaj iz opisa kar se sploh dogaja sedaj, nazaj k dogajanju samem in nadaljujem z debato, katere vidim smisel in se jo lahko greva, če si za to pripravljen:

Recimo zgoraj omenjaš, zakaj nekdo ne bi mogel imeti fokusa na absolutu, nato nadaljuješ z iluzijami, ki bi lahko bile prisotne, nato podaš tudi opis tega kako ti raločiš to dvoje, s primerjavo lucidnih sanj in astralnega potovanja.  Ok razumem tvoje postavitve iz katerih izhajaš!

Dejansko pa ti izpostaviš kontrolo/nadzor nad dogajanjem nad dejanjem samega prepuščanja.

Ti toraj verjameš, da je nadzor/upravljanje superiorno nad dejanjem prepuščanja/predaje?

Ali kako ti vidiš to dvoje?

 

A si prepričan, da je moje...da ni mogoče od koga drugega...po drugi strani sem pa jaz sesul več planetkov kot ti, tako da mi ni treba kaj dosti omenjat sci-fi...Je pa vprašanje kaj se pri tebi lahko vse aktivira...in potem zaznavaš tralala...tongue.png

 

Kako se lahko nekdo igra z "ognjem" (kozmični ogenj), če nima kontrole nad njim, po vsej verjetnosti bi se "opekel"...srčna čakra ima veze prav s tem ognjem...srčna čakra je pa skupek vseh, torej morajo vse biti prej nekako razpucane, prečiščene, uravnane, da se lahko ta ogenjček sploh začne izražati...

 

Prepuščanje komu...absolutu, ki je ststavljen tako iz plusa kot minusa ali filtracija...kaj pa če imaš glih zaradi tega "prepuščanja" probleme z "darkerji", ker jim ne znaš dati šamara in reči ajde vozite...Po drugi strani pa tisti, ki kanalizirajo, se tudi samo prepuščajo. In v večini primerov nižjim astralnim bitjecem...

Iz tega sledi, da gre prepuščanje, nadzor, kontrola vse skupaj...če nekdo dobi preveč ogenjčka in ga ne zmanjša lahko škoduje ljudem v svoji okolici...to pa lahko povzroči xxx..."prepuščanje" ni dober izraz, boljši je "pretočnost"...Recimo da bi ti dal nek šef zahtevno nalogo, ki jo ne bi zaupal nobenemu drugemu, ti bi jo pa prepustil drugim. Zakaj bi potem šefe sploh to zaupal tebi in ne drugim. Mogoče primerjava ni glih najboljša, bistvo je pa isto. Delovati z določenimi silami pomeni tudi odgovornost, kontrolo in nadzor, da ne povzročijo škode. In to je razlika med zavestnim delovanjem in prepuščanjem...zato so učenci pod okriljem in učenjem Gurujev, da jih pripravijo na ta del..

 

Mogoče si pa ti pojem "prepuščanje" malček napačno predstavljaš vse skupaj...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#174 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 18. december 2016, 16:26

Seveda se lahko zdaj ven vlečeš, ampak tisto kar si napisal si napisal in veš kaj si mislil in je shranjeno. 

 

Ja pa saj super da je.

In vbistvu ne vem zakaj večina od vas v enem afektu nekaj napiše, nato pa kasneje to obžalujete, hodite spreminjati nazaj stare poste, jih brišete ipd..

Saj se da le naprej pisati, brez packanja za nazaj..  Sebe je treba tudi sprejemati v vseh afektih, kot smo in ni potrebno ničesa obžalovati, niti skrivati..

 

Če je ne poznaš... od kje ti pol da bi vsi in vse instantno izginilo... in to s klicajem ! smile.png Dej dej...  

 

Dej dej ja..  smile.png

Pa saj zakaj te to moti kaj sem povedal?  Sprejmi ali ne sprejmi.  Jaz lahko tudi le povem ali ne povem.  Lahko povem na en način ali na kak čist drug..  Nekdo bo videl povezavo med različnimi interpretacijami te ene in iste stvari, spet drug bo videl več nasprotujočih si izjav..   Sem povedal da povabljam k izmenjavi mnenj, nisem pa povabil recimo k sovzajemnem vsiljevanju mnenj drug drugemu..  Če si ti tudi vstopal tja, kamor jaz in kaj opisujem, potem povej kako to ti sam dojemaš, pa tudi če nisi, lako vseeno poveš, kaj si ti misliš o temu, kaj si misliš zakaj je ali ni to možno, ali pa povej kaj o temu pravijo tvoje skripte..  

Nikakor pa jaz nisem superioren če imam neko izkušnjo, ki je drug nima, ker vem da pa mnog izkušenj tudi sam nimam, pa jih imaš mogoče ti mgd, pa tudi vsi ostali....

Kakorkoli že; če se ukvarjaš tukaj le z mano (osebno) in mi želiš dokazati da bluzim, se bockati brez potrebe, je to še najmanj zanimivo ali že direkt dosadno..  Pa saj itak zmoreš mnogo več od tega!   Če namesto tega, raje podajaš svoja mnenja, informacije (svoje ali prebrane) je za debato mnogo bolj zanimivo kot ti smešni poskusi deskriditacije nekoga, ki ima nekaj za povedati..   

 

 

Da obstaja logika/dejstvo/točno specifična tvoja akcija in razlaga zakaj "spet nastaneš" in greš v "samouničenje". Očitno se ti tega še ne zavedaš... se pa lahko... ko boš pripravljen it še mal naprej. 

 

Aha ok hvala. Potem me pa lahko tudi poučiš, če ti veš kaj več o temu ali če se ti tega že zavedaš, jaz pa kot praviš še ne..  Če ti ni, pa tudi ne rabiš..  Če ocenjuješ, da pa še jaz nisem pripravljem za to, potem pa sploh raje ne..  wink.png

Lahko pa deluješ tudi kot mojster in poveš na način da bo, vsak, ki je na drugi strani sprjel v taki obliki, da bo mu to "prebavljivo", da mu razkrito znanje ne bo škodovalo in bo to znanje podano na način/e, da koristi, podpira in vodi le naprej..   

Kar je tudi moj namen vseh teh debat, ki jih odpiram..   Ker se mi zdijo vsi ljudje zelo dragoceni, ker čutim neizmerno ljubezen do vsakega bitja, ker si želi deliti vse kar je lepega, koristnega, čudovitega in kar nas podpira na naših poteh..

Niti ne trdim da vse vem, da sem vse izkusil, govorim pa lahko o temu, kar pa sem izkusil in kar mislim da vem..   In tudi ko vem da vem, raje izhajam iz pozicije mogoče, saj tako vzdržujem mehkobo prepričanj in večjo pretočnost.  Ko sem v poziciji mogoče tudi bolje dovoljujem tuja mnenja, tuja prepričanja, tuje ideje..  In pretok informacij med nami vsemi je v poziciji mogoče mnogo večji, več je izmenjav, hitreje potekajo, več ljudi se posledično lahko in želi vklopiti, ker verjami mnooogo ljudi bi rado sodelovalo, ampak ostajajo v ozadju neizraženi, saj dokler bomo tukaj posiljevali s svojimi prepričanji/znanji/vedenji, dokler bomo vsakega šikanirali za njegovo izražanje in kar bo želel podeliti, dokler bo vsakak izjava premerjena po dolgem in počez, vrednotena in ocenjevana, tako dolgo večina ne bo želela sodelovati in se ne bo mogla izraziti..   Za te bolj nežna bitja ne bo prostora, da se lahko prosto izrazijo!   Niso vsi narejeni na način, da lahko obstanejo v vojnem vzdušju energij, ki se fajtajo med sabo..    In zaradi takih delovanj smo kot bitja le vsak k sebi obrnjeni in razdeljeni, razdrobljeni..    Ena bitja, (ki ne priporočam srečanja z njimi!!), so si enkrat želela to razdeljenost ustvariti na Zemlji, zaradi določenih sebičnih želja in njihove lastne necelovitosti..  in ko jim je to uspelo, pa so lahko šli v pokoj, saj so nato naprej vzdrževali to razdeljenost posamezniki človeška rase sami med sabo..  Saj veš tak zapor, kjer smo mi sami pazniki, mi sami zaporniki in mi sami vzdrževalci tega zapora, potem ni straha, da bi se tak zapor razpadel..

In ker je ta program skoraj vseprisoten, ker je bil sprogramiran na zelo visokih ravneh, se potem tudi "duhovni ljudje" med sabo borijo, se poskušajo dokazati na način, ali sem jaz ali pa ti, ne moreva pa biti oba hkrati..  na vrhu je lahko samo eden in za ta položaj je večna bitka..   in tudi zato je debata o duh. stopnjah lahko tako destruktivna, če še ti programi borbe niso prečiščeni tam ven..

In dokler ne bo v duhovnosti prenehal ta boj, se tudi vojne na nižjih ravneh stvarstva ne bodo končale..


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#175 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 18. december 2016, 18:16

Ja pa saj super da je.

In vbistvu ne vem zakaj večina od vas v enem afektu nekaj napiše, nato pa kasneje to obžalujete, hodite spreminjati nazaj stare poste, jih brišete ipd..

Saj se da le naprej pisati, brez packanja za nazaj..  Sebe je treba tudi sprejemati v vseh afektih, kot smo in ni potrebno ničesa obžalovati, niti skrivati..

 

Jaz jih nisem brisal ali popravljal, za Brezota tud nism vidu, to bl shaman dela. 

 

Dej dej ja..  smile.png

Pa saj zakaj te to moti kaj sem povedal?

 

Sej me ni zmotil, sam prikazu sem ti kakšne nelogične pišeš. 

 

Sprejmi ali ne sprejmi.  Jaz lahko tudi le povem ali ne povem.  Lahko povem na en način ali na kak čist drug..  Nekdo bo videl povezavo med različnimi interpretacijami te ene in iste stvari, spet drug bo videl več nasprotujočih si izjav..   Sem povedal da povabljam k izmenjavi mnenj, nisem pa povabil recimo k sovzajemnem vsiljevanju mnenj drug drugemu..  Če si ti tudi vstopal tja, kamor jaz in kaj opisujem, potem povej kako to ti sam dojemaš, pa tudi če nisi, lako vseeno poveš, kaj si ti misliš o temu, kaj si misliš zakaj je ali ni to možno, ali pa povej kaj o temu pravijo tvoje skripte..  

Nikakor pa jaz nisem superioren če imam neko izkušnjo, ki je drug nima, ker vem da pa mnog izkušenj tudi sam nimam, pa jih imaš mogoče ti mgd, pa tudi vsi ostali....

Kakorkoli že; če se ukvarjaš tukaj le z mano (osebno) in mi želiš dokazati da bluzim, se bockati brez potrebe, je to še najmanj zanimivo ali že direkt dosadno..  Pa saj itak zmoreš mnogo več od tega!   Če namesto tega, raje podajaš svoja mnenja, informacije (svoje ali prebrane) je za debato mnogo bolj zanimivo kot ti smešni poskusi deskriditacije nekoga, ki ima nekaj za povedati..   

 

Na moja pisanja si se ti tko odzival. Vse je shranjeno.  

 

Aha ok hvala. Potem me pa lahko tudi poučiš, če ti veš kaj več o temu ali če se ti tega že zavedaš, jaz pa kot praviš še ne..  Če ti ni, pa tudi ne rabiš..  Če ocenjuješ, da pa še jaz nisem pripravljem za to, potem pa sploh raje ne..  wink.png

 

Napisal sem "pripravljen" v smislu, da si res želiš izvedet, izkusit, brez predsodkov.

 

Lahko pa deluješ tudi kot mojster in poveš na način da bo, vsak, ki je na drugi strani sprjel v taki obliki, da bo mu to "prebavljivo", da mu razkrito znanje ne bo škodovalo in bo to znanje podano na način/e, da koristi, podpira in vodi le naprej..   

Kar je tudi moj namen vseh teh debat, ki jih odpiram..   Ker se mi zdijo vsi ljudje zelo dragoceni, ker čutim neizmerno ljubezen do vsakega bitja, ker si želi deliti vse kar je lepega, koristnega, čudovitega in kar nas podpira na naših poteh..

 

Tvoji dosedanji izzovi na moje poste in poskusi limanja svojih umskih špekulacij name niso lih tega izražali. Ampak ok, mogoče si se pa že spremenil. Upam. 

 

Niti ne trdim da vse vem, da sem vse izkusil, govorim pa lahko o temu, kar pa sem izkusil in kar mislim da vem..   In tudi ko vem da vem, raje izhajam iz pozicije mogoče, saj tako vzdržujem mehkobo prepričanj in večjo pretočnost.  Ko sem v poziciji mogoče tudi bolje dovoljujem tuja mnenja, tuja prepričanja, tuje ideje..  In pretok informacij med nami vsemi je v poziciji mogoče mnogo večji, več je izmenjav, hitreje potekajo, več ljudi se posledično lahko in želi vklopiti, ker verjami mnooogo ljudi bi rado sodelovalo, ampak ostajajo v ozadju neizraženi, saj dokler bomo tukaj posiljevali s svojimi prepričanji/znanji/vedenji, dokler bomo vsakega šikanirali za njegovo izražanje in kar bo želel podeliti, dokler bo vsakak izjava premerjena po dolgem in počez, vrednotena in ocenjevana,

 

Pr men (niti pri drugih) nisi lih izhajal iz pozicije "mogoče"... ampak iz tega kar opisuješ naprej, z modro, pri čemer si z ocenjevanjem mene zelo zgrešil.

 

Če si se res spremenil in bi res rad kaj slišal od mene, napiši, jz sm pripravljen delit. 






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0