Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Želodec me boli


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
121 komentarjev na to temo

#51 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 13. junij 2010, 10:47

Mene si tut nadusla in ga grem kupit x^x da sprobam.

Mi je pa ena zeliscarica svetovala da naj pijem tudi krompirjevo vodo v kateri se je kuhal seveda krompir in se neke caje.

Pozdravljena in dobrodosla! x:)x

Pojdi v lekarno (ali poslji koga) kjer naj kupi caj tavzentroze (al pa v zeliscnih lekarnah, tud na trznici, ce si iz LJ, za druge kraje pa ne vem).
Opozarjam te, da je zelo grenka (in zato za nekatere skor neuzitna), ti pa skor zagotavljam, da ti bo pomagala, to je cudezna zel, sem jo nestetokrat uporabla in tud ogromn drugih nad njo navdusla.
probaj. :palec:



#52 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. junij 2010, 10:56

aha si našel to tastaro temo. :palec:
(sem že zadnjič hotla združit, ko se je pojavila spet nova na temo težav z želodcem, fajn ko si našel)

Ja, tavžentroža je zakon. x^x xyesx
Ves lajf že to furam oz. se je furalo pri nas.

Vmes mi je zmanjka, pa niti ne rabim je tolk, ker nimam nekih težav, niti z bolečimi ms ne (za TO je tud zakon tavžentka), pa potem nimam na broju.
No zadnjič sem jo pa mal rabila spet in mi jo je prinesla frenda in itak - spet ful pomagala..
Ker vmes kar mal pozabiš oz. jaz sem tud taka *čudna* - do zadnjega se šparam s kakršnimikoli rcnijami, pogosto tud ko/če gre za naravne... Nekako hočem (podzavestno, no pa tudi zavestno v bistvu) kar sama s tem opravit. x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#53 čemaž

čemaž
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 29. julij 2010, 21:51

Sem v 7 mesecu nosecnosti in imam blazne tezave z mojo kislino ... Bila sem 8 mesecov v Indiji in Nepalu Ko sem prisla domov sem prekomerno jedla ( pogresala sem naso hrano ) Tako je moja zelodec razbolen Ni sploh vec vazno kaj jem Kislina me zge v zelodcu da ponoci zaspim kdaj v sede... Pijem veliko donata in pa dobila sem RANITAL tabletke Noseca sem tako da post ne pride v postev in kaksnih kemičnih zdravil se tudi nebi rada posluzevala
Sem cisto nova na forumu pa rabim kaksen nasvet
Hvala VAM  xrolleyesx



#54 čemaž

čemaž
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 29. julij 2010, 21:56

Spoštovana !Jajprej si kupi v trgovini sodo bikarbono, ki je narvnega izvora in si jo daj zjutraj eno časjno žličko v 3 dl vode, dobro premešaj in popij. Enako naredi popoldan do 17 ure. To delaj en teden in v kolikor se težave ne bodo omilile me kontaktiraj ( manninfo@gmail.com ) poslal ti bom vprašalnik, da bova laže opredelila tvoje težave in poiskala rešitev. Kar zadeva nosečnosti se velikokrat zgodi, da sprememba položaja notranjih organov povzroči tudi refluks. Tvoje težave niso prav nič posebnega in se da uspešno pomagati. Lep pozdrav in vse dobro želim (čemaž )

#55 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 30. julij 2010, 12:38

Ja, prouzaprou sem jo itaq ze pil v mesanici asicevega caja za zelodec. x:Dx sem mel prevec staneta notri.
jaz pijem sicer tudi caj plahtice, ognjica ter kamilice. vsi so dobri tudi za zelodec.

Ja, tavžentroža je zakon. x^x xyesx



#56 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 30. julij 2010, 12:44

Pa se to. vsi dodatki bikarbone, caji, gline itn sicer lahko eventueleno pomagajo, a ce energija tece gor namesto dol, kar rusi in preenergitizira organe ne bodo veliko pomagali. bodo zgolj fizicni blazilci. To so moje osebne izkusnje.
Za spremembo toka energije lahko pomaga gibanje, usmerjen um ali pa meditacija ali pac enostavno hrana z dovolj ognja. Jang hrana, ki da moc, in energijo. Preprosto. odvisno kdaj odvisno komu.
Zelodec pa je sicer povezan tudi s psiho, stresom in custvi.

#57 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 9. avgust 2010, 08:26

pha, mene pa boli želodec zarad premal kisline xrolleyesx
pred leti sm je mela preveč (kisline), zdej jo mam pa premalo :inocent:
sploh ne morm pogruntat vzorca kdaj me začne želodec bolet; včas me boli tut če nič ne pojem, včas po ogljikovih hidratih, včas po presni hrani, včas po oreščkih (pest nepraženih), evo včer po večerji enega paradižnika in mocarele z olivcem. Pa pijem non stop digestivne čaje xrolleyesx enkat pomaga šnops, enkat Cola, drugič spet Iberogast. Sploh ni neke konstante :vragec:
Ma nej gre nekam :xx!:

zdej morm zrofkat tavžentrožo, citrin pa vaje za krepitev 3.čakre.
Juhej :o|o:
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#58 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 9. avgust 2010, 09:13

Jp. Ni CB. Vpliva vse, nekaj lahko hendlamo, nekaj tezje. Vzajemno gre. zunaj-notri, notri-zunaj. pretocnost-nepretocnost, zivci-meditacija, strahovi-pogum, samozavest-pobitost, custveni vzorci, vezave bla bla....
tamas-radzas-satva. hrana ima svojo vibro.
nemir ki hoce se vec nemira in uziva hrano, ki dela se bolj nemirnega.

struna ki jo predolgo casa vedno znova napenjamo ko osibi, naposled poci! slej ko prej.

tesnobna si draga moja, ni stvar v hrani ampak v nemirnem želodcu, ki ga komandirajo nemirni živčki.
četudi zdej ne popizdiš in se prijazno ne strinjaš z menoj, vedi, da je to to...
So stvari, ki niso povezane z zunanjim svetom niti z dovodom dela zunanjega sveta v našo notranjost.
Nekaj te dela nemirno, probaj ugotovit kaj.



#59 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 9. avgust 2010, 10:40

tesnobna si draga moja, ni stvar v hrani ampak v nemirnem želodcu, ki ga komandirajo nemirni živčki.
četudi zdej ne popizdiš in se prijazno ne strinjaš z menoj, vedi, da je to to...
So stvari, ki niso povezane z zunanjim svetom niti z dovodom dela zunanjega sveta v našo notranjost.
Nekaj te dela nemirno, probaj ugotovit kaj.

seveda sem, a ni to že jasno x:o)x
mislm, tut vem, zakaj sm, sam razen menjave glave, men ni spasa xcivx
klinc, določena pot se mi izrisuje (intuicija) :OO!: vem, da slej ko prej jo bom morala prehodit :icon16: mam pa še mal časa za vse tesnobne in panične napade :ukid:

ql, hvala za diagnozo, zdej mi je tut jasno, zakaj je sivkino-kamilični čaj No.1 po priljubljenosti pri meni xzobkox

citrin si bom pa ob priliki vseeno nabavila :fiju:
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#60 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 9. avgust 2010, 10:59

pha, mene pa boli želodec zarad premal kisline Objavljena slika
pred leti sm je mela preveč (kisline), zdej jo mam pa premalo Objavljena slika
sploh ne morm pogruntat vzorca kdaj me začne želodec bolet; včas me boli tut če nič ne pojem, včas po ogljikovih hidratih, včas po presni hrani, včas po oreščkih (pest nepraženih), evo včer po večerji enega paradižnika in mocarele z olivcem. Pa pijem non stop digestivne čaje Objavljena slika enkat pomaga šnops, enkat Cola, drugič spet Iberogast. Sploh ni neke konstante Objavljena slika
Ma nej gre nekam Objavljena slika

zdej morm zrofkat tavžentrožo, citrin pa vaje za krepitev 3.čakre.
Juhej Objavljena slika



Kako te pa lahko boli, če nič ne papcaš...Objavljena slika Ja valjda, živčki...Objavljena slika

Prvo kar je treba pri takih stvareh ugotovit je da se lokalizira bolečino...prebavni sistem je sestavljen iz različnih organov in tudi želodec se deli na par delov...že iz tega se da sklepat al boli zarad preveč kisline al zarad premal...Sicer nisem doktor ampak ne štekam zakaj naj bi po papcanju OH bolel želodček...OH namreč za prebavo ne potrebujejo kisline, ampak se prebavljajo v alkalnem okolju...beljakovine pa rabijo kislino za prebavo...A v kuharskih bukvicah nič ne piše o tem...pa take knjige...pa tolk propagirajo nekaj o zdravi prehrani pa niti osnov ne napišejo...Objavljena slika

Po kitajski medicini pa pomanjkanje kisline itak pomeni da nekateri organi delajo premal, imajo premal čija ipd...skratka nič novega...Bo treba vajice za vse čakre, ne samo za tretjo...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#61 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 9. avgust 2010, 19:23

seveda sem, a ni to že jasno x:o)x
mislm, tut vem, zakaj sm, sam razen menjave glave, men ni spasa xcivx
klinc, določena pot se mi izrisuje (intuicija) Objavljena slika vem, da slej ko prej jo bom morala prehodit :icon16: mam pa še mal časa za vse tesnobne in panične napade :ukid:

ql, hvala za diagnozo, zdej mi je tut jasno, zakaj je sivkino-kamilični čaj No.1 po priljubljenosti pri meni xzobkox

citrin si bom pa ob priliki vseeno nabavila :fiju:


kuki lej... kok sm jest zlat x:)x
da ti nau dolgcajt celednewe u službi, k nimaš kej počet, kle je pa tut bl počitniško dolgočasno...
pa plis powej, če boš najdla, kje se dobi.
če treba, grem iskat cou u austrijo al pa italijo xcivx

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#62 Gost_razlika_*

Gost_razlika_*
  • Gost

Objavljeno: 9. avgust 2010, 20:25

....
mislm, tut vem, zakaj sm, sam razen menjave glave, men ni spasa xcivx
.....


:palec: xDDx ja, jeba je. x:Dx Težko svetovat v takih primerih.... preveč specifično. x:)x

Rman bi ti mogoče olajšal stvari. Ker je grenak. Nisem nikoli imela z žolčem težav, me je pa bolel želodec in so mi najbolj pasali grenki napitki, zelo pomaga tudi metin čaj, ker ohladi in osveži, mi je bilo pa zelo slabo po kamilici. Pa hladna voda. To je tudi ok. In nič sladkega. Tisto, kar te k sebi spravi. x;)x

#63 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. avgust 2010, 15:37

Običajno simptomi, kot je refluks, le nakazujejo, da je nekje nekaj hudo narobe.

Če ne veš, da v želodčni tekočini primanjkuje soli, postane lahko res vse hudo narobe.

#64 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 22. avgust 2010, 19:48

Drži kot pribito. :palec: Problem je, da se spremembe položaja organov, predvsem želodca, dogajajo 98% prebivalstva. Refluks je le ena izmed posledic, druge znane so tudi razne alergije, težave s prebavo, razjede, artritis, nepravilno delovanje žlez, bolezni srca, ..

Prevečkrat se osredotočamo na posamezno "težavo" in spregledamo celotno sliko. Običajno simptomi, kot je refluks, le nakazujejo, da je nekje nekaj hudo narobe.


zanimivo.
a pa se da to kakorkoli prewerit, brez, da je treba k dohtarju?
imam prijatelja, starega 42 leti, bil vedno zdrav in fit. začel opažat, da občasno nima moči. ko pa se je zgodilo, da ni zmogel v 2 štuk peš, pa je bilo čez mero. (čez nekaj minut pa spet use uredu)
šel je k zdravniku in pregledali so menda vse možno in vse super, razen... so namignili, da je kandidat za transplantacijo srca, če se v nekaj mesecih stanje ne bo popravilo. nič diete, nič aktivnosti niso predpisali, samo neke tablete in da se vidi, kaj bo ratal. misliš, da bi blo tole možno in da dohtarji niso pomislili na to? in kako bi lahko preweril on sam?
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#65 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 22. avgust 2010, 21:10

hvala kensei.
mu bom tole povedal.
ma hecno je res. zjebala ga je sapa. in u sekundah je znal bit čist preznojen. in pol, ko so ga na golnik, pa u KC, pa ne wem kam še po diagnostikah, so ugotovil neki na srcu, vse ostalo pa BP. nekako, da srce premalo iztisne. zaklopke uredu, sam mal visok pritisk. uglavnem še sami kao ne wejo nč točno.
a maš mogoče kakšen link, kjer bi se dal več prebrat o tem, kar si govoril? prosim x:)x
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#66 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. avgust 2010, 21:45

Ti si res debil x:Dx

Ti pa na kvadrat, če te preproste resnice ne poznaš.
Boš ja najprej pogledal, če imaš v avtu bencin, preden ga boš začel popravljat.
Zares si eno navadno, oprosti, tele.

#67 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. avgust 2010, 21:50

Ena izmed knjig, ki sem jih prevedel, ima naslov Sindrom hiatusne hernije. V njej najdeš več na to temo. Izdala jo je založba Sitis. Mislim, da stane okrog 15e, zagotovo pa jo najdeš brezplačno tudi v knjižnicah. Odkar z babico "rihtava" položaj želodca, mi govori, da se počuti 30 let mlajša. In glede na to, da je 70-30 = 40, sem ji predlagal naj se na novo poroči, pa ni bila za x:Dx

Tudi v knjigi Zdravje je v tvojih rokah Devendre Vora imaš nekaj metod za popravljanje lege.

#68 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 22. avgust 2010, 22:15

Ena izmed knjig, ki sem jih prevedel, ima naslov Sindrom hiatusne hernije. V njej najdeš več na to temo. Izdala jo je založba Sitis. Mislim, da stane okrog 15e, zagotovo pa jo najdeš brezplačno tudi v knjižnicah. Odkar z babico "rihtava" položaj želodca, mi govori, da se počuti 30 let mlajša. In glede na to, da je 70-30 = 40, sem ji predlagal naj se na novo poroči, pa ni bila za x:Dx


če ma pamet za 70, počuti pa 40, mi jo pa plis predstawi ob šansi x:Dx
pa. hwala. bom res poiskou knjigo.
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#69 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. avgust 2010, 22:51

Ena izmed knjig, ki sem jih prevedel, ima naslov Sindrom hiatusne hernije.

Če si res ti prevedel to knjigo, se bom nad tvojo neotesanostjo na LN pritožil direktorju založbe.
Ga poznaš?

Objavljena slika

#70 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 22. avgust 2010, 22:59

Če si res ti prevedel to knjigo, se bom nad tvojo neotesanostjo na LN pritožil direktorju založbe.
Ga poznaš?

Objavljena slika


neotesanost... je neotesanost.
zavajanje... je pa poleg neotesanosti tut neumno, ne fer in kaznivo.
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#71 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. avgust 2010, 23:05

neotesanost... je neotesanost.
zavajanje... je pa poleg neotesanosti tut neumno, ne fer in kaznivo.

Janko, kdo je pa tebe kaj vprašal?

#72 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 22. avgust 2010, 23:09

Janko, kdo je pa tebe kaj vprašal?


nobeden.
jes pa tebe welikrat kej, pa nis nč odgoworu. :sori:
zdej sem pa pač samo komentirou tvoj post. x:)x
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#73 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. avgust 2010, 23:14

nobeden.
jes pa tebe welikrat kej, pa nis nč odgoworu. :sori:
zdej sem pa pač samo komentirou tvoj post. x:)x

Pojasni mi obtožbo o zavajanju v tvojem komentarju.

#74 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 22. avgust 2010, 23:40

Pojasni mi obtožbo o zavajanju v tvojem komentarju.


ti si en smeško.
kot prwo, te nisem nič obtožil, ampak povedal, da je zavajanje kaznivo. (da pa ne boš v dwomih: stane je lažnivec in nakladač)
kot drugo... si mal domišljav, da si upaš kej tacga sploh rečt, da nej ti kdo kej pojasni, po tem, ko se ti leta delaš tošota in izogibaš pojasnilom.
kot tretje. sem te dni nekje reku, da sem s tabo in tvojo soljo zaključil. in tut sem. zdej kle prowociraš, pol pa marsa prawi, da se tebe bombardira...
uglawnem... lep lajf ti želim x:)x
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#75 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. avgust 2010, 00:02

matr stane...
pa se ti zavedaš, da te mogoče kdo resno jemlje? to je odgowornost. si ti res tko prepričan, da je vse res, kar zagovarjaš?

Popolnoma.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0