Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Čiščenje črevesja


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
125 komentarjev na to temo

#26 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 14. september 2003, 10:02

Se eni tud ukvarjajo s tem.. Čiščenje črevesja opravlja v okolici Celja Marjan Videnšek nutricist??

Ja, menda (po navedbah) z isto metodo izvajajo vodno ciscenje crevesja
tudi v ljubljani in imajo veliko izkusenj oz. primerne terapevte:

Kine Klub
Križevniška 12
1000 Ljubljana

http://kineklub.8m.net/

Tel: +386 (01) 421-5340
Fax / Answ: +386 (01) 421-5345
Mobi:+386 (031) 857-790
E-mail: kineklub@yahoo.com

#27 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 15. september 2003, 10:02

ja, in grozdje!!! :palec:

#28 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. september 2005, 00:47

a je tole se aktualno, Free (Kine klub in ves tale info)?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#29 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 26. september 2005, 16:28

Kine klub - to je v bistvu Živa center. Čez kaki teden bodo imeli tudi spletno trgovino.
Kolonik izvaja g. Marjan Korez, ki ima baje zelo veliko izkušenj, tudi z rebirthingom, refleksno, itd... Tudi jaz sem zaradi nekih težav bil tam parkrat na koloniku. Prostor je dobro urejen (zunanja okolica je bolj sumljiva x:Dx ). Tam je tudi specializirana trgovina z vegansko prehrano in naravno kozmetiko.

Moje mnenje je, da je kolonik pomoč v raznih primerih trdovratnega zaprtja in podobnih težav ali občasnega čiščenja, ne pa kot redno opravilo izvajano tako pogosto, kot priporoča g. Korez. Zna zelo prepričljivo izraziti svoje mnenje, vendar mislim, da glede prehrane nima prav, žal. Prav tako preveč poudarja kolonike. Je pa zelo korekten in profesionalen.

#30 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. september 2005, 16:50

O, thanx! :vio: :palec:

(torej - cifre so tud prave? :8):)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#31 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 26. september 2005, 16:54

<{POST_SNAPBACK}>Kine klub - to je v bistvu Živa center. Čez kaki teden bodo imeli tudi spletno trgovino.
Kolonik izvaja g. Marjan Korez, ki ima baje zelo veliko izkušenj, tudi z rebirthingom, refleksno, itd... Tudi jaz sem zaradi nekih težav bil tam parkrat na koloniku. Prostor je dobro urejen (zunanja okolica je bolj sumljiva x:Dx ). Tam je tudi specializirana trgovina z vegansko prehrano in naravno kozmetiko.

Moje mnenje je, da je kolonik pomoč v raznih primerih trdovratnega zaprtja in podobnih težav ali občasnega čiščenja, ne pa kot redno opravilo izvajano tako pogosto, kot priporoča g. Korez. Zna zelo prepričljivo izraziti svoje mnenje, vendar mislim, da glede prehrane nima prav, žal. Prav tako preveč poudarja kolonike. Je pa zelo korekten in profesionalen.

Sebastjan, študiraš medicino :8):

#32 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 26. september 2005, 18:01

@Marsa, kolikor vem, so. Zagotovo so pravilne na: http://www.zivacenter.org/ x;)x

@Sstane, ne študiram med., samo pametnega se delam x:Dx

#33 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 26. september 2005, 18:29

<{POST_SNAPBACK}>@Marsa, kolikor vem, so. Zagotovo so pravilne na: http://www.zivacenter.org/  x;)x

@Sstane, ne študiram med., samo pametnega se delam x:Dx

Škoda, bi lahko bil z mano na Dobro jutro v ponedeljek :o|o:
Poznaš kakšno študentko medicine :8):

#34 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 26. september 2005, 19:50

Strinjam se s tem, da je enomesečni post najboljše čiščenje organizma. Verjetno bi bil že 14 dnevni zelo vredu (samo to sploh ni tako enostavno- treba se je odločit, sicer ne zmoreš. Ko pa enkrat greč čez prva dva-tri dni, sploh ni več problem ). Ob postu se vedno enkrat dnevno dela tudi klistir (najbolje zjutraj), pa je človek res "spucan". Čistiti le črevo ni dovolj, če je preostalo telo zapackano. Kolonik narediti- če je človek kronično zaprt- je lahko koristno in potrebno. Ni pa ga treba delat vačkrat, če se prvič izkaže, da črevo ni bilo zapackano.

Brez večjega kompliciranja in lakote bi se človek lahko očistil že s kakšnim sadno-zelenjavnim tednom- s sokovi ali konkretno hrano, črevo bi samo izločalo kar ima preveč. Seveda, če je človek normalnega zdravja in črevo normalno funkcionira.
Samo- to je stvar volje. Jaz sem tako požrešna, da se lažje odpovem vsemu in delam post na sokovih kot da bi "pomalem" grickala sadje in zelenjavo :xx!: Nekako je lažje... ne ješ nič in basta!

Pri vsej debati o čiščenju črevesja in problemih s prebavo in zastoji pa bi si lahko zastavili še malo drugačno vprašanje.... V stilu Lojzke (Luise Hay) in ostalih:
Kaj je tisto, kar podzavestno zadržujemo v sebi, česa nočemo spustiti? Od katerih starih zamisli, idej, se nočemo posloviti? Zakaj smo obtičali v preteklosti? Zakaj smo zablokirani v svoji najosnovnejši "telesni" pretočnosti (prebava... noter-ven)?
Poznam primere, ko so ljudje s spremembo svoje psihe, odnosa do življenja, stvari ipd... razrešili problem črevesja. In verjamem, da ne potrebujejo več klistirja.

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#35 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 26. september 2005, 21:34

@Daisy, kako je bilo pa kaj s ponovnim uvajanjem normalne prehrane? Si imela kakšne probleme? Marsikje je zapisano, da daljši posti oslabijo prebavni sistem in presnovo. Kakšne so tvoje izkušnje? Si drugače vegetarijanka (in kakšna?)?

#36 puhica

puhica
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 140

Objavljeno: 27. september 2005, 12:20

Kaj pa grenka sol, ki jo dobiš v lekarni!?

Meni se je zdelo vredu. Traja pa samo en dan. Kako natanko poteka se ne spomnim. Trikrat al štirikrat na dan piješ to sol z limoninim sokom in olivnim oljem. Zgleda sicer :sick: ampak okus je pa presenetljivo zanimiv.
Bom malo pogledala kje sem to našla pa sporočim!
When inner situation is not made conscious,
it happens outside as fate!
C.G. Jung

#37 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 27. september 2005, 14:52

Navajanje nazaj na prehrano... tu je treba bistveno več discipline, ki je pa nimam ravno na pretek. Kar prehitro sem začela jesti vedno več stvari nazaj in pojavilo se mi je otekanje nog, rok (zadrževanje vode).. Drugih problemov nisem imela., Prebava je stekla v dveh dmev (zvečer sem namočila suhe slive in jih zjutraj pojedla).

Ne, nisem vegetarijanka in bi bila kar težko (morda ima s tem kaj veze moja krvna skupina = 0) Sicer jem zelo malo mesa, v svojem življenju pa sem ga dosti preveč- in salam in vsega, tako da imam po postiuh vsaj malo boljši občutek, ker tega praktično ne jem več.
Mleka skorajda ne-malo-da, jajca tudi, sir zelo malo, jogurti "acido-bifido ipd..." tudi in kefir.

Daljši posti ne oslabijo prebave in presnove, mislim, da je poanta drugje. Enostavno se ne proizvajajo več več določene presnovne snovi (encimi ipd) za posamezne vrste hrane.. Prebava je ob rednem klistiranju (ob vedno istem času enkrat dnevno) prej urejena kot oslabljena. Prijateljica, ki je bila vedno zaprta, si je tako po 1 mesečnem postu (nehote) uredila prebavo.

Ker telo med postom ali pa tudi med kakšnim skrajnim ali enostranskim načinom prehranjevanja pač ne izdeluje več določenih presnovnih encimov, taka oseba ne more kar tako pojesti in presnoviti česarkoli bi želela... Telo se potem navadi počasi spet nazaj...
Zato mi je brez veze, ko vegetarijanci alil kdorkoli že, ki se enostransko prehranjuje, zatrjuje, da določena hrana ni zdrava ali da ni namenjena človeku in da ČUTIJO, kako škoduje in se telo matra. ONI pač res tako čutijo x^x ker imajo svoji prehrani prilagojeno presnovo.

Sicer pa ... vsak po svoje. Malo sem naložila, pa boste že odnesli x^x
Ja pa še to- večkrat smo že pisali, kako je navajanje nazaj na hrano lahko nevarno- ravno zato, ker telo "spi" in ga ne smemo prehitro posiliti s čim neprimernim...

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#38 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 27. september 2005, 17:10

Hvala za info! Glede pogostega klistiranja pa ima neki zdravnik (pa še marsikdo) drugačno mnenje:
http://drbenkim.com/articles-enema.htm

Vsakodnevno klistiranje? Morda med krajšim postom ne pa za vsak dan, drugače je veliko bolje poiskati vzrok zaprtja ne pa samo lajšati simptome, pa še dokaj nenaraven postopek je...

#39 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 28. september 2005, 09:31

Čiščenje telesa, je poznano že od pravdanine, ponekod tudi urelignjeno, (najlažje folk prepričat na ta način), npr.posti v krščanstvu, muslimanih.....meni osebno je najbližja jogijska tehnika čiščenja (enkrat letno), pitje slane vode v točno določenih odmerkih z izvajanjem določenih asan - potrebuješ en dan. Zjutraj opraviš terapijo in tisti dan počivaš.
lp
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#40 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. september 2005, 09:50

uh o tem klistiranju so pa ze ornk debate tekle, mensezdi...

tole se slisi men bolj po okusu, Silki. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#41 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 28. september 2005, 09:54

Ja tudi meni, ni nekega "mehanskega" poseganja v telo, pa tudi preko asan se tudi "mentalno" čistiš. Če te al pa tudi druge zanima lohka napišem postopek (sam mal cajta mi dejte) pa bom napisala.
lp
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#42 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. september 2005, 10:04

<{POST_SNAPBACK}>Ja tudi meni, ni nekega "mehanskega" poseganja v telo, pa tudi preko asan se tudi "mentalno" čistiš.

xyesx :palec: (natancno zato).

Daj, prosim! :8): x:Xx :palec:
Ko bos utegnila, seveda, se popolnoma nic ne mudi, sam je pa dbest imet na broju. x^x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#43 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 28. september 2005, 10:36

OK bom napisala (čimprej k utegnem), sam vprašanje glede asan,...a jih lohka sam navedem - imenujem, pa za izvedbo pogledaš v literaturo, al jih tudi opišem (veš ne znam risat) x:)x

lp
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#44 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. september 2005, 10:40

ja no, fajn bi blo dat kak opisek, ce ti bo ratal, je pa cist dovolj lohk sam asana, saj to se lohk povsod pogleda, no ene so itak 'znane'. xDDx
odvisno tud, kolk je tega..., pa kolk je ves opis poteka metode odvisen od razlage tudi same asane.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#45 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 28. september 2005, 10:47

Se bom potrudla, ...maksimalno! x:)x
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#46 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. september 2005, 11:01

dbest!! :palec: x8Dx
(*sam ne pretiravaj, da nom mela pol slabe vesti, ko nom niti 1x tega izvedla al pa kaj tacga x:px x;)x - saj se hecam, saj dajes za vse, za info, je ze prav, da naredis tko da bo cimbolj razumljivo vsem, saj je le tko lohk optimalni ucinek pol najbrz)... :vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#47 smajcica

smajcica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 28. september 2005, 12:58

Za čiščenje črevesja je v tem obdobju najboljše in najbolj zdravo pitje vinskega mošta:))....
Samo,če ljubimo smo nesmrtni

#48 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 28. september 2005, 17:32

Še dve varianti:

Avtor Stojan Svet (članki na www.pozitivke.net) VIR:
http://www.pozitivke...04987&query=jej

Post začni zgodaj zjutraj s pitjem 3 litrov toplega donata, in to kar se da hitro, tako da tekočina nima časa iti skozi ledvice, ampak gre lepo skozi vse črevesje in nas lepo očisti. S tem se rešiš slabega počutja in glavobolov, ki običajno nastanejo pri toksinizaciji organizma.

Klistiranje ni potrebno in ga sam ne priporočam. Ko enkrat ugotoviš, da ne umreš, če en dan ne ješ, celo nasprotno, počutiš se dosti bolje, lahko počasi drugič podaljšaš post na dva dni itd.

Učinkovita metoda razstrupljevanja organizma je tudi žvrkljanje z osatovim ali olivnim oljem, ki se ga tudi sam občasno poslužujem.
V Indiji že zelo dolgo kot metodo razstrupjevanja uporabljajo zgodnje jutranje čiščenje jezika.


Odgovor taistega gospoda na moje podrobnejše vprašanje o tej metodi:

Čiščenje črevesja
Zelo pomembno je, da je želodec pred tem prazen, torej da človek od
prejšnjega dneva od kosila naprej nič ne je, da je zjutrjaj dobro
tešč. Torej če piješ topel donat, ali toplo slano vodo hitro nima
časa iti skozi ledvice in se pod pritiskom odpre mišica, ki gre iz
želodca v dvanajsternik in spusti vso vodo skozi. Če človek pije
prepočasi se to ne zgodi in voda gre vseeno skozi ledvice.
Lahko si po pitju pomagaš tudi z gladenjem želodca in trebuha z rokami
odzgoraj navzdol, ko pa imaš enkrat vodo v črevesju trebuh gneteš, da
iz črevesja odpadejo notranji strdki blata v kakih črevesnih
žepkih, potem v krožnih gibih v smeri urinega kazalca. Klisiranje ne
priporočam. Vse gre sprva bolj težko, ko pa se človek navadi ni
nobenih problemov.



AVTOR Irma Bembič, VIR: http://www.planetzdr...file.aspx?id=15
NARAVNO ČIŠČENJE OBLOG TANKEGA ČREVESJA IN VZPOSTAVITEV PERISTALTIKE

Ko telo ne zmore odvajanja , če je črevo pregreto in so vse vene razširjene, je najbolje popiti 2 dl mleka in nato kozarec tople, slane vode. (polovica čajne žličke v 2 dl vode)
Po desetih minutah se pojavi pretakanje v želodcu in nato tudi v črevesju.
Slano mleko je kemija, ki je telo ne prenese.
Takoj se začne izločanje pankreatičnih sokov in žolča in okrepi se peristaltika. Tekočino poriva skozi tanko črevo in s tem pospešeno čisti stene in obloge.
Ko pride v debelo črevo je naenkrat toliko kislin, da se dvigne temperatura in se popravi pretok v venah. Izboljša se cirkulacija in delovati začne peristaltika, ki pomika blato proti izhodu.
Ta mešanica kislin je odlično sredstvo za razkroj oblog, ki jih zmehča in začnejo se luščiti. Sadni sokovi jih dokončno očistijo.
To lahko delamo več dni zaporedoma in telo se očisti bolje kot z katerokoli drugo stvarjo.


Prvo metodo sem nekaj probaval, pa mi ni ratalo. Druge variante pa še nisem sprobal.

#49 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 29. september 2005, 11:38

Vsekakor sem tudi jaz proti vsakodnevnemu klistiranju in načeloma proti klistiranju (pri zdravi osebi) nasploh. Sem tudi proti koloniku, če ni resne indikacije zanj.
Je pa nujno dnevno klistiranje med postom, čeprav neki znani gospod trdi drugače. Poznam primere, ko so se ljudje med postom dobesedno zastrupili ker so jim v črevesju zastajali strupi, ki so se izločali med postom. Morda ne bi bilo nujno nekaterim, ki imajo super prebavo, a jaz ne bi reskirala (med postom).

Kar se tiče "mehanskega in nemehanskega" čiščenja črevesja pa je sigurno bolje, da se črevo izpere z mlačno vodo kot z močno soljo ali kakšnimi drugimi substancami, ki morda celo povzročajo nasilno krčenje črevesja in vlečejo s tekočino iz telesa tudi kaj koristnega (sol vleče nase).
Pri vodi je v bistvu vse precej naravno- ker dobi črevo signal, da je polno, se sproži mehanizem naravnega krčenja- prime te na blato.., Sol je hujša prisila za črevo- je močna, razžira če je tako koncentrirana, po drugi strani pa vsrkava vse živo na poti skozi črevo, kar je sicer lahko koristvo.. Nekatere teorije posta priporočajo PRED začetkom posta narediti čiščenje z grenko soljo, kasneje pa klistir. V tem primeru sol je najbrž kar vredu.

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#50 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. september 2005, 11:43

<{POST_SNAPBACK}>...

Pri vsej debati o čiščenju črevesja in problemih s prebavo in zastoji pa bi si lahko zastavili še malo drugačno vprašanje.... V stilu Lojzke (Luise Hay) in ostalih:
Kaj je tisto, kar podzavestno zadržujemo v sebi, česa nočemo spustiti? Od katerih starih zamisli, idej, se nočemo posloviti? Zakaj smo obtičali v preteklosti? Zakaj smo zablokirani v svoji najosnovnejši "telesni" pretočnosti (prebava... noter-ven)?
Poznam primere, ko so ljudje s spremembo svoje psihe, odnosa do življenja, stvari ipd... razrešili problem črevesja. In verjamem, da ne potrebujejo več klistirja.

Tegale nisem porajtala prej, daisy, pa namenoma izpostavljam, da poudarim se tole mal, s cimer se namrec 100% strinjam..

ja, smo ze rekli, glih midve sva tud govorili, pa rachek (morda v temi Post), ja, zdi se smiselno, da med postom se klistiras....

Sol veze nase?
ja, to ze, samo ma pa se kake druge snovi, 'pomozhne'.....
ce se itak klistiramo, je to brezpredmetno, nekako...
strinjam se s krchenjem, sam saj ni nihce navedel doze - v majhnih pa je jasno cist neskodljiva...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0