Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kako nehati pogrešati


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
562 komentarjev na to temo

#51 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 4. september 2007, 08:00

In zaradi tega vstrajanja.. lahko zafuramo se tisto.. kar pa bi res lahko bilo ok.. :sori:

pa še res je...čeprav v tem trenutku dvomim da bi bilo lahko z nekom ok do konca in naprej... no ja ok je čist možen ja.. bluzim

#52 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 4. september 2007, 08:06

Spoznanje, da se nam ni treba sprijazniti z nečim kar ne želimo, je pa res zakon.

We don't have to do anything really, except of course dreaming... x8Dx
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#53 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 4. september 2007, 09:46

če ne bi bilo to samo za trenutek, potem pa vse po starem, ampak važno je, da se tega zavedamo ane ;)

#54 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 4. september 2007, 09:49

Ja. Al pa spomnimo ob pravšnjem trenutku :palec:
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#55 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 4. september 2007, 10:11

Ampak imas pa cisto prav...

Partner mora biti tisti.. s katerim lahko delis cisto vse.. in to CISTO VSE!! Ce ni.. je nekaj narobe..
Ce partner ni tvoj naj naj naj prijatelj.. in naj naj naj ljubimec.. in naj naj naj oseba.. s katero si res zelis biti.. potem je vse BREZ VEZE.. Lahko imas razne frke z drugimi ljudmi.. itak jih imamo vsi.. ampak ne pa s partnerjem.. ker c jih imas.. preprosto ni pravi.. ali pa ti nisi pravi zanj.. To mora biti tista oseba.. s katero je mozno VSE.. in to brez bojazni, da te bo skenslal..


Se strinjam, da mora biti partner ena a. Kar pa ne pomeni, da mora biti popoln (se pravi najlepši, najbogatejš itd.). Le tvoji osebnosti mora ustrezati in tvoji energiji. Problemi vedno pridejo, tako ali drugače, vendar če po parih letih nista razvila razumevanja drug do drugega, potem je brez veze. Ni mogoče, da se dve osebi čisto v celoti usklajujeta. En ima lahko drugačne hobije in interese kot drugi, ali pa drugačna prepričanja. Vendar če razumeš sebe in razumeš partnerja, potem lahko RAZUMEŠ drugačnost in tudi lahko uskladiš neskladja.
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#56 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 4. september 2007, 10:43

Vendar če razumeš sebe in razumeš partnerja, potem lahko RAZUMEŠ drugačnost in tudi lahko uskladiš neskladja.

tole je lahko dvorezen meč...

#57 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 4. september 2007, 11:27

tole je lahko dvorezen meč...


Niti ne. Bistvo je v pogajanju. Nekje nekaj zgubiš, drugje pridobiš. Važno je, da razumeš sebe in izraziš svoje misli, jih ne tlačiš. Potem pa pride na vrsto pogajanje o stvari, ki se ti zdi neželjena. Potrebna je diplomacija. Kako to izpelješ, pa je odvisno od posameznika.
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#58 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 4. september 2007, 11:34

no jst v parterstvu ne želim pogajanj pa diplomacije... nesoglasja pa lahko sukladiš če se to zavedata oba.. dokler se samo eden je lahko krepko na izgubi,, ja svoje misli pa izražam pa ne zato da bi nekaj pridobila, pač da povem kaj mi paše in kaj mi ne, kako je to sprejeto pa potem ni več moj "problem"

#59 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 4. september 2007, 11:59

Narobe je to?

Če je, potem bo enkrat prav. Se obrača.

Kaj pa odnos z Bogom? A je to pol tud varanje partnerja?

Morda ko se nekoč dva srečata oba vesta, da ljubita Boga... Samopombembnost se razblini. Ostane love.

V resnici mi preprosto le ljubimo...

:palec:
Antoninus ne ve mnogo o odnosih, čuti pa močno, da je odnos do Boga tisto kar omogoča tudi ostale dobre odnose. :inocent:

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#60 Audente

Audente
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 575

Objavljeno: 4. september 2007, 12:04

Niti ne. Bistvo je v pogajanju. Nekje nekaj zgubiš, drugje pridobiš. Važno je, da razumeš sebe in izraziš svoje misli, jih ne tlačiš. Potem pa pride na vrsto pogajanje o stvari, ki se ti zdi neželjena. Potrebna je diplomacija. Kako to izpelješ, pa je odvisno od posameznika.



Jaz tudi ne. Diplomacija je za politiko in ne za partnerstvo.

V partnerstvu je važna ljubezen, pripadnost in čutenje eden drugega. Ne pa da se pogajaš. Enostavno mora klapat. Vse.
Če ne pa dva nista za skupi.

Pol grem jaz lahko sama živet, če bi si morala vse spogajat, mer ni tko?

#61 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 4. september 2007, 12:06

O Palčica spet.

Zdej, jst ne poznam nobenega dobrega psihoterapevta, ki bi bil zastonj. Samo, mislm, nekje si napisala, da vse veš, samo nočeš sprejet al karkol že, a ne. Zakaj pol iščeš pomoč? Nihče, tud psihoterapevt ne bo namesto tebe naredu tud enga koraka ne, ker ga ne more, ti ga pa nočeš? V čem je pol keč? A si hotla samo mal pojamrat, al ja?

No, želim ti, da se losaš česar bi se že rada in da najdeš, karkol že iščeš.

butl
xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#62 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 4. september 2007, 12:12

oooo tjazy živjo :vio: :palec:

pametničla pa nom x^x
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#63 doorwoman.p

doorwoman.p
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 729

Objavljeno: 4. september 2007, 12:15

Se strinjam, da mora biti partner ena a. Kar pa ne pomeni, da mora biti popoln (se pravi najlepši, najbogatejš itd.). Le tvoji osebnosti mora ustrezati in tvoji energiji. Problemi vedno pridejo, tako ali drugače, vendar če po parih letih nista razvila razumevanja drug do drugega, potem je brez veze. Ni mogoče, da se dve osebi čisto v celoti usklajujeta. En ima lahko drugačne hobije in interese kot drugi, ali pa drugačna prepričanja. Vendar če razumeš sebe in razumeš partnerja, potem lahko RAZUMEŠ drugačnost in tudi lahko uskladiš neskladja.



mislm, da morata imeti sigurno iste vrednote, pa poglede na life, partnerstvo, družino, cilji življenja morajo bit čimbolj skupni.. drugo (navade, hobije..) pa se da uskladit..



no jst v parterstvu ne želim pogajanj pa diplomacije... nesoglasja pa lahko sukladiš če se to zavedata oba.. dokler se samo eden je lahko krepko na izgubi..



jp, preizkušeno.. če je eden pasiven (npr.zaradi tega, ker mu srečna zveza ni cilj, ampak mu je cilj npr.da bo samo lagodno živel) .. ne gre!!

#64 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 4. september 2007, 14:23

no jst v parterstvu ne želim pogajanj pa diplomacije... nesoglasja pa lahko sukladiš če se to zavedata oba.. dokler se samo eden je lahko krepko na izgubi,, ja svoje misli pa izražam pa ne zato da bi nekaj pridobila, pač da povem kaj mi paše in kaj mi ne, kako je to sprejeto pa potem ni več moj "problem"


Poglej kokr za koga. Smo si pač različni.
Ne moreš pa pričakovati, da se nekih zadev oba zavedata istočasno. nekdo neki vidi, drug pa ne. Svoje misli vsi izražamo, zato ker želimo z njimi neki sporočiti ali pridobiti.

mislm, da morata imeti sigurno iste vrednote, pa poglede na life, partnerstvo, družino, cilji življenja morajo bit čimbolj skupni.. drugo (navade, hobije..) pa se da uskladit..
jp, preizkušeno.. če je eden pasiven (npr.zaradi tega, ker mu srečna zveza ni cilj, ampak mu je cilj npr.da bo samo lagodno živel) .. ne gre!!


No ni nujno da se hobije da uskladiti. Recimo moj obožuje gore, jaz pa jih sovražim. Jaz obožujem morje, on pa se tam dolgočasi. Nikoli se teh občutij ne bo dalo spremeniti. Lahko pa se pač izpogajava kako bova preživela dopust in kako bi bilo fajn za oba. Diplomatsko. No, ko sva v gorah ali na morju, je vedno en pač mal na zgubi oz. mu gre ta odprava na živce oz. se tam dolgočasi. Kljub temu, pa oba razumeva svoje potrebe in občutja drugega ob tem. Lahko bi se odločila, da greva na dopust vsak po svoje in s svojimi frendi ali pa, da potrpiva v tistem času v gorah ali na morju, ker veva da drugemu ta odprava veliko pomeni. Pa je vse rešeno. Samo če hočeš.
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#65 Dawn

Dawn
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 4. september 2007, 14:24

Zdravo!

Moram ti povedati, da se lahko vsega naučiš, pa tudi samospoštovanja in kaj je pri tvoji stvari po moje najpomembnejše, znebiti se moraš potrebe po navezanosti. Potreba po navezanosti je zdrava samo v primeru "mati-otrok", ker pomaga otroku preživeti. Vsaka druga navezanost pa je nezdrava in te pripelje do te meje, kjer si zdaj ti ali pa še dalje, do roba.

Večina ljudi ima potrebo po navezanosti in moram povedati, da jo imam tudi jaz. Se pa učim in moram priznati, da že dve leti delam na sebi in vem, da bom morala delati do konca življenja. Hočem ti namreč povedati, da če samo tarnaš, nič ne dosežeš. Mogoče bi bilo dobro, ko bi začela s kakšnimi knjigami, za začetek s tistimi za samopomoč, kasneje pa mogoče kakšne duhovne knjige. V slednjih namreč izveš marsikaj, kar človeškemu egu nikakor ni všeč in ko si priznaš vse tiste napake, včasih zelo boli in ti na začetku ni nič jasno, saj so te celo življenje učili eno, v duhovnih knjigah pa je vse obrnjeno "na glavo". V glavnem, prvi korak si že naredila, ko si si priznala in ugotovila, da s teboj nekaj ni v redu. Zdaj pa je na potezi tvoj drugi korak. Akcija in v knjižnico ter namesto, da iščeš morebitne ljubimce, beri knjige. Mogoče je prava smer tudi Šola čustvene inteligence, več lahko izveš na tej strani: http://www.cdk.si/du...uh_samoures.htm.

Še nekaj za razmislit: "Kadar iščeš srečo zase, se ti bo vedno izmaknila. Kadar iščeš srečo za duge, jo boš našla sama."


Lep dan,
Dawn
[SIZE=7][COLOR=red]Dawn[/B]

#66 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 4. september 2007, 14:47

Se strinjam, da mora biti partner ena a. Kar pa ne pomeni, da mora biti popoln (se pravi najlepši, najbogatejš itd.).


Popolnosti itak ni... ali pa smo vsi popolni taksni kot smo.. torej je popolnost brez smisla..
Samo lahko pa je zate nekdo najlepsi in najbogatejsi.. in najseksi.. Ja.. zato ker ustreza tvoji energiji..

Niti ne. Bistvo je v pogajanju. Nekje nekaj zgubiš, drugje pridobiš. Važno je, da razumeš sebe in izraziš svoje misli, jih ne tlačiš. Potem pa pride na vrsto pogajanje o stvari, ki se ti zdi neželjena. Potrebna je diplomacija. Kako to izpelješ, pa je odvisno od posameznika.



Ne vem no... se ne bi ravno prevec pogajal s tistim, ki mi je ENA A! Brez tezav bi bilo po njeno.. Ker ce ga ljubis.. potem mu zaupas.. potem ves.. da tisto kar zeli narediti.. ziher ni slabo.. za vaju.. a ne?
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#67 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 4. september 2007, 15:00

:palec:
Antoninus ne ve mnogo o odnosih, čuti pa močno, da je odnos do Boga tisto kar omogoča tudi ostale dobre odnose. :inocent:


Tjazy pa trenutno ne ve veliko o teh odnosih.. ker nima vec cajta se se enkrat zgubljat v taksnih filozofijah.. in tolazbah..

Odnos do Boga.. je obocajno odnos, ki ne obstaja.. oziroma je namisljen odnos.. ker prvic.. si boga vsak predstavlja drugace.. odvisno v kaj verjames..

In ce recemo, da je Bog narava.. in vsi mi.. potem je globok odnos do druge osebe.. ravno tako odnos do Boga.. tako da nam sploh ni potrebno se zgubljat v necem namisljenem.. ampak je veliko bolje se predati nekomu ki ga res mocno in iz vsega srca ljubis..

Sej nimam nic proti.. ce ima kdo odnos do Boga.. samo.. tega ti preprosto ni potrebno.. Ne prises nikamor.. To so bluzi.. ni resnicno.. Clovek pa je resnicen.. ceprav v taki obliki samo za dolocen cas.. Veliko vec se naucis in veliko vec koristi in zadovoljstva imas v globokem in lepem odnosu do cloveka.. kot pa do Boga.. Lahko ustavrita se enega cloveka.. ali pa dva.. lahko tudi tri.. z Bogom pa ne mores nic nardit.. niti si Bog tega ne zeli.. Jebe se njemu, kaksen odnos mas ti do njega.. on ti je dal druge moznosti.. in zdaj je cas, da jih izkorsitis.. Ce pa na Boga gledas kot na vse kar obstaja.. pol pa itak nima smisla ga sploh omenjati.. ker je itak vse Bog.. torej je to popolni non sens..

Jaz tudi ne. Diplomacija je za politiko in ne za partnerstvo.

V partnerstvu je važna ljubezen, pripadnost in čutenje eden drugega. Ne pa da se pogajaš. Enostavno mora klapat. Vse.
Če ne pa dva nista za skupi.

Pol grem jaz lahko sama živet, če bi si morala vse spogajat, mer ni tko?



Jst tud VEM.. da je tko... VEM!!! Preprosto klapa.. vse klapa.. cisto vse.. in VEDNO!! x:px
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#68 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 4. september 2007, 15:13

O Palčica spet.

Samo, mislm, nekje si napisala, da vse veš, samo nočeš sprejet al karkol že, a ne. Zakaj pol iščeš pomoč? Nihče, tud psihoterapevt ne bo namesto tebe naredu tud enga koraka ne, ker ga ne more, ti ga pa nočeš? V čem je pol keč? A si hotla samo mal pojamrat, al ja?


Ce ni v necemer drugem kec.. je pa v tem.. da je men povedala... kar sem zdaj mogu slisat.. in me je spomnila.. da se ne smem zadovoljit s povprecjem.. Ker zdaj ko sem jo prebral.. itak, da ne bom mogu mimo tega.. niti hotu.. Zame je naredila res ogromno..

Palcica res ti hvala.. :) Sej vem, da ne stekas.. ampak sej ni pomembno.. :) Tko iskreno si napisala.. de je ponekod kr fajn bolelo.. ampak pozitivno..

Ko si rekla.. da ce nisi v partnerstvu, kot si ga zelis... si NIC.. Jst bom tud NIC.. ce ne bom v partnerstvu kot si ga zelim.. Lahko sem VSE! ali pa NIC! Nekaj vmes zame vec ne obstaja.. pa bi skoraj obstajalo.. ampak me je Palcica vceri cist zrdrmala.. :)



oooo tjazy živjo :vio: :palec:


Zivjo.. :palec: x:)x

pametničla pa nom x^x


ni treba.. he he :palec:
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#69 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 5. september 2007, 14:34

Popolnosti itak ni... ali pa smo vsi popolni taksni kot smo.. torej je popolnost brez smisla..
Samo lahko pa je zate nekdo najlepsi in najbogatejsi.. in najseksi.. Ja.. zato ker ustreza tvoji energiji..
Ne vem no... se ne bi ravno prevec pogajal s tistim, ki mi je ENA A! Brez tezav bi bilo po njeno.. Ker ce ga ljubis.. potem mu zaupas.. potem ves.. da tisto kar zeli narediti.. ziher ni slabo.. za vaju.. a ne?

hm... men do pogajanja ni... mi sliči na tisto, če ne boš potem ...
Tjazy, kul da si spet mal med nami :palec:

#70 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 5. september 2007, 15:47

Lepo napisano... :palec:
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#71 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 5. september 2007, 17:08

Sej nimam nic proti.. ce ima kdo odnos do Boga..

Jaz tudi ne, če ga kdo nima. Pa tudi vidim, da imaš pač svoj pogled...(tako kot vsi tule). So be it. Jaz pa drugačnega.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#72 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 5. september 2007, 19:25

Noo kul, da nis kej zameru.. :)

Sicer ni cloveka.. ki ga ne bi imel.. odnos do boga.. ker to je v bistvu odnos do sebe.. samo stvar predstave boga pac..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#73 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 5. september 2007, 21:27

Ne vem no... se ne bi ravno prevec pogajal s tistim, ki mi je ENA A! Brez tezav bi bilo po njeno.. Ker ce ga ljubis.. potem mu zaupas.. potem ves.. da tisto kar zeli narediti.. ziher ni slabo.. za vaju.. a ne?


Ne, ne rAZUMEM. Jaz pač nisem idealist in ljubezen razumem (kot opažam po pogovorih na forumu) drugače kot ostali. Nisem romantik in nimam idealistična pričakovanja. Ne, ne razumem, zakaj bi zato, ker nekoga ljubim avtomatično pričakovala, da ima on že prav, samo zato, ker mu zaupam. Če pa daš vedno absolutno prav svoji LJUBLJENI, ker jo ljubiš, potem ti zagotavljam, da nisi zadovoljen s sabo in svojim življenjem. Vidva nista v CELOTI ENO. Ne moreta biti. Sta vsak svoj individum, s svojo življenjsko preteklostjo, vzgojo, pričakovanji.....se pa vedno bolj usklajujeta in ustvarjata skupnost.
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#74 joana

joana
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 300

Objavljeno: 5. september 2007, 21:35

Vidva nista v CELOTI ENO.

S tem se ne morem strinjati. STA ENO. Ker je vse ENO x:Dx x;)x.

#75 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 5. september 2007, 21:36

S tem se ne morem strinjati. STA ENO. Ker je vse ENO x:Dx x;)x.


No jaz vem, da nisem ENO s tabo. Sem svoj individum. Pa razumi kakor hočeš.
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0