Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zeitgeist


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
231 komentarjev na to temo

#51 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 12. februar 2008, 22:29

vzgoja naroda, no ja, sicer pa so njen povsod viden vpliv želeli obeležiti tudi v evropski ustavi, kende :zz:
Brez podpisa

#52 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 12. februar 2008, 22:32

vzgoja naroda, no ja, sicer pa so njen povsod viden vpliv želeli obeležiti tudi v evropski ustavi, kende :zz:

:vragec:

neb vedu, kaj nej bi blo v tem slabga....sej smo zdruzhene same katolishke drzhave...pa par protestantskih...ampak krshchanstvo nas zdruzhuje
sicer je pa zastava tut posledica le tega...

zlomk...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#53 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 12. februar 2008, 22:36

no sej jaz govorim o vzgoji naroda, kar tako naprej, smer je odlično začrtana :shsh:
Brez podpisa

#54 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 12. februar 2008, 23:16

:vragec:

socialne podpore je pa itaQ treba ukint

zlomk....tralala

Proč z vsakršno socialo, potem pa med Jakobince. x:px

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#55 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. februar 2008, 11:13

balcebub, ojoj, lol, OMG! x:o)x

x:Dx x:Dx x:Dx

men je pa hecn... k se eni tok matrajo pa borijo....
mu das posnetke, kwa je kdo rekel, pa te bo se vedno hotel prepricati v nasprotno!
nastavil mu bos skrito kamero in bo kradel, pol mu bos predvajal, pa nou hotu priznat, da je kradel al pa da je on na posnetku! :D
K noji! :P k otroc! :D
tko so najbrz zadnji predstavniki "Resnice da je zemlja ploscata", srdito vse sile vpeli, da bi folk prsilil v svoje ploscato gledanje. :D

x:Dx x:px
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#56 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 13. februar 2008, 13:05

zgleda res tko, težko najdeš bolj primeren odgovor xOOx


zele sem se zapletel v debato o Kosovu in o tem kako bi njegova osamosvojitev naredila štalo, ker je poceli evropi polhno takih skupnosti, ki želijo podobno in bi jih še bolj podkurilo pri uresničitvi svojih ciljev
in mal spominja na zgornjo temo
zej, če se ma folk kej za kregat, da je veliko sosetskih sporov naše misli niso fokusirane na prave probleme
so drugje
mamo tako meglo pred očmi, naša pozornost se preusmerja v tiste kanale, ki prav pridejo posameznikom, ki manipulirajo z maso
vržeš ljudem par kosti in bodo nehal brskat, ker jim ni več dolgčas
no ja pa ne, da sem jaz kakšen aktivist
ampak ta splošen globalni pretok informacij je toliko drugačen, da se manj vidi
Brez podpisa

#57 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. februar 2008, 13:19

zej, če se ma folk kej za kregat, da je veliko sosetskih sporov naše misli niso fokusirane na prave probleme
so drugje
mamo tako meglo pred očmi, naša pozornost se preusmerja v tiste kanale, ki prav pridejo posameznikom, ki manipulirajo z maso
vržeš ljudem par kosti in bodo nehal brskat, ker jim ni več dolgčas
no ja pa ne, da sem jaz kakšen aktivist
ampak ta splošen globalni pretok informacij je toliko drugačen, da se manj vidi

jp! xyesx (:o|o:)

drugac se pa v zvezi (s samo obravnavano temo, kot, to naj pa bi zdaj bila "zadnja *resnica*") strinjam z loonanai:

Film sem si ogledala pred kakim mesecom... Vidim ga bodisi kot novo orodje manipulacije bodisi kot resnico. Oboje je možno.

filma si sicer nisem ogledala, sem si pa razne te druge variante variant, ki so pac krozile o teh kocljivih delikatnih specificnih obravnavanih temah, tko da sem nekak (pa tud iz komentarjev) *vsrkala*, kaj naj bi blo vid(e)nega (poleg tistega, cesar nisem)...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#58 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 13. februar 2008, 13:43

Film sem si ogledala pred kakim mesecom... Vidim ga bodisi kot novo orodje manipulacije bodisi kot resnico. Oboje je možno.

Točno tako, oboje je možno.

Pa recimo, da je vse res. Še posebej manipulacije z denarjem. In kaj potem? To smo videli, skrivnost je razkrita, morda so jo celo sami razkrili, ... in? Kaj bomo s temi informacijami storili? Po mojih izkušnjah, nič bistvenega. Nekaj besed bomo napisali o tem in onem, potem pa dalje po ustaljeni poti. V redu je, če lahko vidimo take dokumentarne in druge filme, pridemo do kakšnih spoznanj o manipulacijah, a sam ogled in poznavanje problematike je brezpredmetno, če ni potem akcije.
Possible—but highly unlikely.

#59 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 13. februar 2008, 14:44

ja ka, če so jo sami razkrili, kakšen je potem njihov načrt .... xcrossfingx

it is to make us think something
mogoče je njihov master plan, da nas prepričajo, da nekaj vemo, da imamo določeno moč v rokah , da nekaj kontroliramo, da nekaj vemo, česar prej nismo
da sem malce pomirimo, spet zapademo v cono udobja in navideznega nadzora
da nehamo trzat

hmmmmmmmmm
Brez podpisa

#60 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 13. februar 2008, 14:47

Nekaj takega sem mislil.

Pa še to: da nas zafrustrirajo, da nam pokažejo, kako ne moremo nič narediti, in da je ignoranca res blaženost. Seveda zgolj ugibam.
Possible—but highly unlikely.

#61 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. februar 2008, 15:09

mogoče je njihov master plan, da nas prepričajo, da nekaj vemo, da imamo določeno moč v rokah , da nekaj kontroliramo, da nekaj vemo, česar prej nismo
da sem malce pomirimo, spet zapademo v cono udobja in navideznega nadzora
da nehamo trzat

xDDx xyesx

ampak jaz se vedno *trzam*. x:o)x x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#62 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 13. februar 2008, 15:22

ta film je tudi dober 911 ,911 Mysteries napisite v googla pa boste nasli
www.911weknow.com

#63 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 13. februar 2008, 15:58

Točno tako, oboje je možno.

Pa recimo, da je vse res. Še posebej manipulacije z denarjem. In kaj potem? To smo videli, skrivnost je razkrita, morda so jo celo sami razkrili, ... in? Kaj bomo s temi informacijami storili? Po mojih izkušnjah, nič bistvenega. Nekaj besed bomo napisali o tem in onem, potem pa dalje po ustaljeni poti. V redu je, če lahko vidimo take dokumentarne in druge filme, pridemo do kakšnih spoznanj o manipulacijah, a sam ogled in poznavanje problematike je brezpredmetno, če ni potem akcije.


Filmčka nisem pogledal. Kliknil sem na temo, da bi videl, kwa ga kle kj serjete, pa se mi je odprla ravno pri tvojem postu, katerega bi rad komentiral čist izven konteksta.
Predvčerajšnjim sem na HTV gledal oddajo Latinica in ko jo je blo konc, sem začel početi ene stvari, TV pa je še zmeri špilu. Ratam pozoren in vidim, da govorijo o naravi delovanja možganov. Zlo zanimiv je bil en point, na osnovi katerega se da s tvojim razmišljanjem strinjati, ali pa tudi ne. Torej: O.K. manipuliran si, v določenih situacijah reagiraš čist zgrešeno in drugače sploh ne znaš. Ampak - ko nekaj dejansko poštekaš, ko se zgodi nek klik, ko nekaj zares zaštekaš (ne le da pač prebereš informacijo) al pa recimo ko imaš nečesa res poln kurac, pride do spontane reorganizacije odzivnih mehanizmov v tvojem psihofizičnem sistemu in na isti dražljaj se od tistega trenutka odzivaš povsem drugače. To pomeni, da so recimo metode avtosugestije zgrešene, saj je ves point v RAZUMEVANJU.

vzhičeni Nosorog
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#64 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 13. februar 2008, 16:19

jap, dolgoročno, če češ kej na seb narest, pa res spremenit moraš pač dojet z razumom, se strinjam
avtosugestija je pol v kombinaciji z razumevanjem bolj udarna in efektivna
ker tud razumevanje je neke vrste sugestija na spoznanje, na spremembo
Brez podpisa

#65 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 13. februar 2008, 16:29

, se strinjam
avtosugestija je pol v kombinaciji z razumevanjem bolj udarna in efektivna


Ko res razumeš, avtosugestija ni potreba. Uporabljmo jo takrat, ko problema v resnici ne razumemo, nismo pa zadovoljni s svojimi reakcijami nanj.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#66 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 13. februar 2008, 16:53

ja sej en tak dvorezen meč tole, ker včasih je tako, da razumeš šele na koncu in ne že med potjo samo
pač tko mora bit, da potuješ v temi, neviden, brez pravega razumevanja
ni vse za vse




p.s: sej možno, da v različnih kontekstih razmišljava, ti maš zih boljšo zemljo kot jaz x:)x
Brez podpisa

#67 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 13. februar 2008, 17:16

p.s: sej možno, da v različnih kontekstih razmišljava, ti maš zih boljšo zemljo kot jaz x:)x


Tega ne vem, a glede na to, da sem od tebe znatno starejši, sem zemlji zhr precej bliže kot ti ( x:o)x x:o)x x:o)x ). Ker se bo počasi treba nanjo začet navajat, najresnejše razmišljam o izdelovanju raznih stvari iz gline ( x:o)x x:o)x x:o)x ).

mal smotani Nosorog
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#68 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 14. februar 2008, 21:13

Podučno. Kogar zanimajo mediji: OUTFOXED

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#69 Gost_SaTurNina_*

Gost_SaTurNina_*
  • Gost

Objavljeno: 15. februar 2008, 15:05

zeitgeist...dobr filmčk.. pa tud če je vse res, kaj pa mislte da mi lahko nardimo?,

-razen tega da gremo u votline zivet pa travo jest..
- da ne hodmo v usa delat
..nevem neresljivo..

#70 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 15. februar 2008, 15:28

zeitgeist...dobr filmčk.. pa tud če je vse res, kaj pa mislte da mi lahko nardimo?,

-razen tega da gremo u votline zivet pa travo jest..
- da ne hodmo v usa delat
..nevem neresljivo..


Sej ni to fora.Zlo velik je že, da se zavedamo tega.To zelo velik vpliva na stvari ki jih bomo počeli v prihodnosti na tak ali drugačen način.

#71 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 15. februar 2008, 16:11

Sej ni to fora.Zlo velik je že, da se zavedamo tega.To zelo velik vpliva na stvari ki jih bomo počeli v prihodnosti na tak ali drugačen način.

Drži deloma. Zavedanje in poznavanje dejstev ni dovolj, če ni določene akcije. Čakat na prihodnost, ko bomo "delovali drugače", pa sploh ni smotrno.
Possible—but highly unlikely.

#72 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 15. februar 2008, 16:26

Drži deloma. Zavedanje in poznavanje dejstev ni dovolj, če ni določene akcije. Čakat na prihodnost, ko bomo "delovali drugače", pa sploh ni smotrno.


Mislim da se globalne spremembe dogajajo na dovgi rok in ne iz ene akcije "čez noč" .Edin kakšni ki opominjajo na problem v smislu teorije zarote.Tle pr zeitgaistu sm si pogledov njihov arhiv iz česar je narejen ta dokumentarec in našel nekega modela, ki se je kot kriminalist dolga leta bojeval proti ilegalnem uvozu drog v ZDA in prišel do zaključka, da ko je hotel naresti neko veliko "bust" operacijo z katero bi zjebol celo vejo uvoza v nekem sektorju je dobil ukaz da ne sme.Ker se z tem ni zadovoljil je brskal dalje zakaj je tako in na koncu ugotovil da ameriška vlada načrtno šverca drogo v svojo državo (z pomočjo svojih tajnih služb ki jih je malo morje ), nato pa z uradnimi službami ala PD ali FBI drka dilerčke.V vsakmu primeru noben ne ve zakaj se gre-važno da nekej dogaja.Pri tem pa pride do enga paradoksa v smislu ameriške ekonomije ki na ta način ful profitira.Tko zanimive zadeve.

Hotel sm rečt da če to ti danes bereš, in če boš čez 20 let nekje tam zgorej boš verjetno mal drugače deloval.Pa ne sam ti, ampak cel tvoja generacija.

#73 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 15. februar 2008, 16:41

Mislim da se globalne spremembe dogajajo na dovgi rok in ne iz ene akcije "čez noč" .Edin kakšni ki opominjajo na problem v smislu teorije zarote.Tle pr zeitgaistu sm si pogledov njihov arhiv iz česar je narejen ta dokumentarec in našel nekega modela, ki se je kot kriminalist dolga leta bojeval proti ilegalnem uvozu drog v ZDA in prišel do zaključka, da ko je hotel naresti neko veliko "bust" operacijo z katero bi zjebol celo vejo uvoza v nekem sektorju je dobil ukaz da ne sme.Ker se z tem ni zadovoljil je brskal dalje zakaj je tako in na koncu ugotovil da ameriška vlada načrtno šverca drogo v svojo državo (z pomočjo svojih tajnih služb ki jih je malo morje ), nato pa z uradnimi službami ala PD ali FBI drka dilerčke.V vsakmu primeru noben ne ve zakaj se gre-važno da nekej dogaja.Pri tem pa pride do enga paradoksa v smislu ameriške ekonomije ki na ta način ful profitira.Tko zanimive zadeve.

Hotel sm rečt da če to ti danes bereš, in če boš čez 20 let nekje tam zgorej boš verjetno mal drugače deloval.Pa ne sam ti, ampak cel tvoja generacija.

Direktna borba ne pomaga, ker so premočni. Ljudje moramo stopiti skupaj in se drugače organizirati. Da se bo to zgodilo kar tako, kot je fantaziral oni v Celestinski prerokbi (preko t. i. kritične mase), lahko pozabimo.
Possible—but highly unlikely.

#74 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 15. februar 2008, 17:01

Direktna borba ne pomaga, ker so premočni. Ljudje moramo stopiti skupaj in se drugače organizirati. Da se bo to zgodilo kar tako, kot je fantaziral oni v Celestinski prerokbi (preko t. i. kritične mase), lahko pozabimo.


Jest mislim da bo do tega prišlo ampak na nek spontan način brez plana.

#75 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 15. februar 2008, 17:02

Direktna borba ne pomaga, ker so premočni. Ljudje moramo stopiti skupaj in se drugače organizirati. Da se bo to zgodilo kar tako, kot je fantaziral oni v Celestinski prerokbi (preko t. i. kritične mase), lahko pozabimo.


ni rešitve, ampak vprašanje je, a je to slabo. sej, če hočeš nekaj zgradit moraš prvo rušit. ljudje nismo sinhroni. jim moraš dajat za jest po enakih kosih vsakemu v svoj kot, da je mir. ko pri psih. x;)x

xrainbowx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0