Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

slikce


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
76 komentarjev na to temo

#1 iztok 132

iztok 132
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 558

Objavljeno: 16. september 2007, 20:52

no tko jst bom šele čež nekej časa dal slikce kr je še nimam... drgač mam ene nebrušene korale, pa amazonit
pa zeleni kalct pa ahat
pa kameno strelo pa roževec pa še enga rdečga k ga ne poznam...

x^x no tukej lahko pošlete slikce svojih kamnov pa poveste ker je ker pol pa bomo vidl...
Pa če kšnga ne poznaš je tud cool kr ti bo kdo tle sigurn znal povedat x;)x x:Ix


lp









iztok :wOOt: :wOOt: :wOOt: :wOOt: :wOOt: :wOOt: :wOOt: x:px

#2 iztok 132

iztok 132
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 558

Objavljeno: 17. september 2007, 17:28

dons sm dubu pa še tigrovo oko pa lapis lazuli pa kameno
strelo v palčki ne ne v krogli...

To temo je popravil/a iztok 132: 17. september 2007, 17:29


#3 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 25. oktober 2007, 08:32

Doma sem našla dva kristala, oba še zapakirana v vrečkah tako kot sem ju kupila, po moje da pred kakšnim letom.
Žal pa sem pozabila katera dva sta to.

Ko ju slikam, prilepim slikce sem gor.

Nosorog, upam da mi boš lahko pomagal, da ugotovim katera kristalčka sta to.
Scio mi nihil scire

#4 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 25. oktober 2007, 09:17

Doma sem našla dva kristala, oba še zapakirana v vrečkah tako kot sem ju kupila, po moje da pred kakšnim letom.
Žal pa sem pozabila katera dva sta to.

Ko ju slikam, prilepim slikce sem gor.

Nosorog, upam da mi boš lahko pomagal, da ugotovim katera kristalčka sta to.


Kar poslikaj in nalepi sem gor.

alalal (beri rikverc)
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#5 Lyassi

Lyassi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 227

Objavljeno: 25. oktober 2007, 09:40

Po eni strani občudujem to da is lahko imela zapakirana kristala 1 leto, ker js ne zdržim tolko. Ko dobim kakega novega ga dam na polico ali v šatuljo in se igram z njim ko mi to zapaše. Preprosto ne zdržim imet zapkiranega kristala, ker jih še preveč rada vlačim po rokah in občudujem, hvala Bogu se jih ne da razvadit kot kako živalco. x;)x

Imam vprašanje, puščavska roža je mineral ali kristal??? Z Tunizije sem si prinesla dva lepa primerka. Zanimivo je da se jih je dalo dobit za tako smešno ceno, vse drugo je blo dražje kot puščavske rože, ker so za njih pač kamni.

#6 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 25. oktober 2007, 11:30

Imam vprašanje, puščavska roža je mineral ali kristal??? Z Tunizije sem si prinesla dva lepa primerka. Zanimivo je da se jih je dalo dobit za tako smešno ceno, vse drugo je blo dražje kot puščavske rože, ker so za njih pač kamni.


Puščavska roža je pojavna oblika sadre. Nekatere druge pojavne oblike sadre so povsem drugačne, od puščavske rože - najpogostejši so ploščati prozorni kristali z značilnim lastovičjim repom, ki jim pravimo marijino steklo. Sadra pogosto tvori tudi visoke, paličaste kristale, ki so ponavadi veliki nekaj deset centimetrov, v Mehiki pa je ena jama, kjer dosežejo velikost več metrov. Vlaknata sadra pa takrat, kadar vlakna izhajajo iz skupnega središča, tvorijo oblike, podobne rožam. Tem pravimo puščavska roža.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#7 Vilinčica

Vilinčica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 435

Objavljeno: 25. oktober 2007, 13:04

Živjo Nosorog - mene pa zanima, kaj praviš na tole?

Modri ahat je pobarvan.
Ne vem na kakšen način... Ampak ko se ga pobarva je strupen.
Iztok
:wOOt:


Hvala & lep pozdrav vsem :flowerface:
"In spe nascendi." (Živim v upanju)

Latinski izrek



Objavljena slika

#8 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 25. oktober 2007, 14:40

Živjo Nosorog - mene pa zanima, kaj praviš na tole?
Hvala & lep pozdrav vsem :flowerface:


Nekateri postopki barvanja so takšni, da je lahko tako pobarvani kamen, kadar ga uporabljamo za pripravo eliksirjev strupen, nekateri pa ne. V arabskih in nekaterih afriških deželah kamne barvajo površinsko, z različnimi olji in voski. Tako pobarvani kamni so pogosto lahko strupevi. Vendar pa ahate barvajo tako, da jih kuhajo skupaj z različnimi organskimi in/ali anorganskimi barvili. Na ta način je barva tako kvalitetno nanešen, da kamen nikakor ni strupen.
Nekoč sem lastniku neke naše trgovine s kamni "očital", da prodaja veliko pobarvanih kamnov. Odvrnil mi je:"Kaj čmo, če pa ljudje največ iščejo ravno takšne."

alalal (beri rikverc)
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#9 Vilinčica

Vilinčica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 435

Objavljeno: 26. oktober 2007, 08:46

Hvala za odgovor Nosorog! Super - potem me nima kaj skrbet xDDx

Ko sem ga kupla sem namreč vprašala prodajalko če je umetno pobarvan pa je "zagotovila" da ne... Mam pa še enega lepega naravnega doma, ki sem ga dobila kot darilo :inlove:

Nasploh se moja zbirka kristalov v zadnjem letu kr množi - vsakič ko grem v trgovino s kristali prinesem nove domov

Zdej bo pa še nova knjiga xbookx x^x
"In spe nascendi." (Živim v upanju)

Latinski izrek



Objavljena slika

#10 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 21. december 2007, 21:40

Tisti čadavec -se malce zelo temno vidi
A turmalin kvarz- morda misliš mali šorlit v kremenu ?
so pa res bolj tko -težje za prepoznat-sodalit ali lapis lazuli...
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#11 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 22. december 2007, 07:20

t
Kaj pa vem....najprej sem mislila da je rutil kvarz....pa pravijo da ne , ker notri naj bi bile take bolj zlate nitke,,,,ta ima pa črne x:)x ...

Šorlit :inocent: v kremenu....


Poglej- šorlit je črni turmalin , navadno se nahaja v pegmatitih, ki vsebujejo kar nekaj kremena. Sam sem takele našel v zapuščenem kamnolomu čizlakita , malce naprej od Cezlaka, medtem ko so precej večji šorliti /turmalini/ v pegmatitu severno od Raven na koroškem- tolsti vrh, pa tudi v spodnjem delu Tinja...
Včasih so takele nitke / temno zelene, rjave, tudi črne /v kremenu tudi rogovača ....
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#12 Vilinčica

Vilinčica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 435

Objavljeno: 30. december 2007, 18:18

Nosorog ali kdorkoli mi bo lahko pomagal - na sejmu sem kupila nekaj kristalov in seveda pozabla še isti dan zapisat kateri so, v knjigah pa jih tudi ne najdem...

Hvala za pomoč :D


"In spe nascendi." (Živim v upanju)

Latinski izrek



Objavljena slika

#13 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 1. januar 2008, 22:41

Nosorog ali kdorkoli mi bo lahko pomagal - na sejmu sem kupila nekaj kristalov in seveda pozabla še isti dan zapisat kateri so, v knjigah pa jih tudi ne najdem...

Hvala za pomoč :D


Prvi in četrti bi morala biti jaspisa. Tretji je morda serpentin, Za drugega nimam ideje.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#14 Vilinčica

Vilinčica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 435

Objavljeno: 2. januar 2008, 15:02

Hehe no lepo - vidim da sem nardila kr dobro uganko x;)x

No mi bo lekcija za naslednjič da si še isti dan zapišem kaj sem kupla w:Iw

Vseeno hvala za pomoč Strelka in Nosorog xokx

Uni ta zadnji je nekako karamelno-rjavo-roza-oranžne barve. Se barve tko lepo prelivajo med sabo, pa une luštne krogce ima, ki se vidijo tudi na fotki... pa neke čudne male črtice ma na eni strani - zgledajo kot mali trnčki - vsi so postavljeni v isti smeri.

Je pa težko narest dobro fotko ker se tko bleščijo da barva ne pride do izraza, fleš pa sploh ne pride v poštev...
"In spe nascendi." (Živim v upanju)

Latinski izrek



Objavljena slika

#15 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 3. januar 2008, 18:46

Drugi bi bil povsem lahko navadna tufska breča- kamnina -pač obrušena v bobnu. V naših potokih in rekah je kar nekaj takih kamnov- predvsem kokra in sava- kot prodniki.

xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#16 Vilinčica

Vilinčica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 435

Objavljeno: 6. januar 2008, 14:52

Definitivno je sedimentna kamnina - je pa res ful zanimivega videza in barv. Pa zelo lahek je.
"In spe nascendi." (Živim v upanju)

Latinski izrek



Objavljena slika

#17 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 6. januar 2008, 19:03

Ljudje premalo poznajo kabošonsko brušene kamnine in jih potem takale stvar preseneti. Letos v Tržiču je bila ena vitrina s poliranimi / vodno brušenimi/ kamninami in bile so čudovite- kar navsezadnje ni presenetljivo glede na raznolikost mineralov in njihove barvitosti . Sam to nekako ne gre ...vsi bi imeli le kristalčke ...meni so kamnine bolj zanimive- mimogrede, zato jih tudi zbiram ....z lupo pa tako in tako vidiš kristalizacijo mineralov -nekateri so večji, nekateri majhni- pestro - ni kaj ...Na geofaxu so lani poskusili nekaj podobnega- vzorčno /imajo problem , ker nimajo kvalitetne vodne žage za kamne/, in nastale so lepe zadeve - ma čudovite, ne lepe. Samo tisto ni bilo za ogled, je bolj za interne firbce- beri prfokse in malce bolj zagrete študente -shranjeno v pisarni...tko da tega ne vidiš...en zbrušen eklogit je čudovita stvar-omfacit, granati, rutil, disten . Včasih še serpentiniziran olivin.

xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#18 Vilinčica

Vilinčica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 435

Objavljeno: 7. januar 2008, 11:37

Seveda - narava dela največje umetnine - tudi meni so že od malega všeč kamni in zato sem jih povsod pobirala in nosila domov xDDx

Sem pa tudi sama imela priložnost pregledati stalno zbirko kamnin na geologiji, ko smo se v prvem letniku pripravljali na izpit - me je čisto fascinirala :2src: Ko imaš v rokah nekaj kar je nastalo miljone let nazaj :wOOt:
"In spe nascendi." (Živim v upanju)

Latinski izrek



Objavljena slika

#19 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 7. januar 2008, 16:03

Jaoj meni strelka -z vsem spoštovanjem ampak tole je tako videt, da ne vidim nič....verjetno je kar kombinacija z različnimi vključki ...morda bo kdo kaj bolje pogruntal ...če se pa spomniš imena- pa le objavi tle , da se bo vedelo ..
Drugače so pa taki lisasti navadno kakšni masivni ahati ali pa jaspisi- je pa res čudna kombinacija. Sicer sem pa ravno gledal kemijsko formulo za čarolit /charoite/ xrolleyesx -pa vidiš kateri elementi so vse notri -če bi hotela po barvi določevat ??!!
Štrik -pa debela hruška... x;)x

fajn se imej xvrtcx
Matjaž :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#20 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 7. januar 2008, 20:05

x:Dx
A je tko slabo ...men se pa niti ni zdelo....tole so kar dobre slikce x:Dx :vragec:

Čarolit.da bi bil... :inocent:, mal je pa res vijolčen ampak čist mal.....jp je čuden ...zanimiv xDDx tale moj kristalček

Ok hvala x;)x

Bom po netu mal brskala :palec:


Ne čarolit - samo sugeriral sem, da če greš gledat po barvah , ki jih dajejo določene primesi v mineralu/ kemični elementi-vijoličasto pogosto recmo mangan /-prebereš formulo čarolita, se ti utrga- od števila elementov- bila je le primetjava- sam še vedno nekako razmišljam o kakšnem ahatu ....teh je pa mali milion -pač razni vključki v kriptokristalnem kremenu in primerljivo s tem- huda raznolikost barv.

xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#21 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 13. januar 2008, 18:22

Priponka  kamnii.jpg   10,73K   61 Število prenosov

Kaj je pa to za en kamen oz .kristal ?kako se imenuje?kakšne so njegove značilnosti?
Ali je primeren za mojo energijo:
sonce:ribi
luna:škropijon
asc:vodnar
x?x

Hvala.
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#22 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 13. januar 2008, 18:51

Hm Lizbona ...je kremen ...če ima take nitki notri ...rjavkaste..no zlate ...je rutil kvarc

saj je belkast...če pa je rumen ...bi bil lahko citrin


Hvala strelka. xsrcx
Hmmm..
Je belo-rumene barve z nitkami- zlatimi... x;)x
Kaj je potem rutil kvarc?Ali citrin??
Upam,da je citrin... x:px
Samozavest me jebe...tu in tam.. xrolleyesx
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#23 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 13. januar 2008, 19:16

Ne če ima nitke je rutil kvarc...

bo Nosorog ....mal bolj razložil....al pa ker drug maher..
no jaz pa ti lahko link postenem od Turenška:(men tud uredu x:)x )

Rutil kvarc


Hvala za link... x;)x
Upam,da bo še Nosorog napisal svoje mnenje,ker men se pa zdi,da ni to rutil kvarc..če primerjam slikco na tej strani z mojim kamnom...čist druge barve sta...
Ne vem ..no... xnckrivx
Hvala za trud. x:px
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#24 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 13. januar 2008, 21:58

Hvala za link... x;)x
Upam,da bo še Nosorog napisal svoje mnenje,ker men se pa zdi,da ni to rutil kvarc..če primerjam slikco na tej strani z mojim kamnom...čist druge barve sta...
Ne vem ..no... xnckrivx
Hvala za trud. x:px


Imaš rutilov kremen. Tisto na Turnškovi strani je pa kristal rutila. Zato si nista podobna.

RUTILOV KREMEN
Trigonalni SiO2 + tetragonalni TiO2
Pogoste primesi: Fe, Sn, V, Cr, Nb, Ta, Na, K, Cl, S, C
Trdota: 7
Gostota: 2,68–2,72 g/cm3
Element: ogenj-zrak

Gre za kremen v katerega je vključen rutil v obliki drobnih iglic. Sam rutil ima kovinski do diamanten sijaj, je rumenkast, rdeč, rjavo rdeč do črn. Najpogosteje ga brusijo kabošonsko, pa tudi fasetno. Včasih naletimo tudi na kameje iz rutilovega kremena.

Izvor imena: Ime je dobil po barvi (lat. rutilus – rdečkast). Nekdaj so ta mineral imenovali Venerini lasje, kasneje pa sagenit.

Nahajališča: Madagaskar, Brazilija, Južna Afrika, Indija, Šrilanka, Nemčija in Švica.

Možnosti zamenjave: Včasih sta mu nekoliko podobna turmalinski kremen in hematitni kremen.

Ponaredki: Rutilovega kremena še ne ponarejajo.

Tradicionalna uporaba: Tradicionalno je veljal za kamen, ki nam izboljša razpoloženje in olajša izkašljevanje.
Šamani so ga postavljali na oltar z namenom, da bi okrepil delovanje posameznega magijskega obreda.

Uporaba danes: Glede na to, da mu deloma vlada energijski element zrak, dejansko pomaga pri nekaterih boleznih respiratornega trakta, zlasti pri kroničnem bronhitisu. Zaradi energije ognja, ki ga mineral vsebuje, pa ga ne uporabljamo pri astmi. Eliksir stimulira moč regeneracije celic, krepi tok energije v telesu in ugodno deluje na ledvica ter na hrbtenico. Nosimo ga v glavnem na prsih in solarnem pleksusu, kjer ima antidepresivni učinek. Raztaplja prikrite strahove, zlasti tiste, ki so kakorkoli vezani na seksualnost. Zelo močna pa je meditacija v krogu iz rutilovega kremena, saj prinaša neodvisnost, duhovno moč in kreativnost. Programiramo ga predvsem za priklic ustvarjalnih impulzov, krepitev samozavesti in usmerjenost k cilju.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#25 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 14. januar 2008, 08:31

Mene pa zanima kateri kamni so v tejle kroni. Upam, da bo tole dovolj razvidno.
Bisere poznam..pol pa se že po malem neha. Safirji mogoče -tisti mali svetlo modri..?

Tule je še ena fotka - mogoče malenkost boljša

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0