Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Tabuji in brezpogojna ljubezen


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
244 komentarjev na to temo

#1 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 30. avgust 2002, 01:00



Kako vidite brezpogojno ljubezen?
Tjazy

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#2 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 30. avgust 2002, 01:00

se popolno strinjam s Tjazyjem. pri brezpogojni ljubezni ti je res vseeno kje je in s kom je, ker ti ljubiš in si ljubljen. Zelo dolga pot je do takšnega stanja. Je pa zelo zanimiva. Zanimivo pa se mi zdi zakaj lahko do enega partnerja čutiš to ljubezen, do drugega pa ne. Zakaj si lahko pri drugem posesiven in čisto drugačen. Najbrž v tebi prebudi določene vzorce. Toliko zarnkrat.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#3 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 30. avgust 2002, 01:00

Vprašanje je na kakšen način doseči univerzalno ljubezen. Toliko kot je ljudi, toliko je tudi poti. Verjamem, da se enim zdi in so trdno prepričani v eno pot, vendar je prav tako vredno dopuščati misel, da nekdo napreduje po drugi poti.

Spolna energija je poglavje zase, zavrta, sproščena, destruktivna, .... vsak jo bo po svoje krotil, lahko z razdajanjem ali pa z zadrževanjem. Ne pozabimo, da obstajajo ljudje, ki transformirajo kundalini po hrbtenici navzgor do razsvetljenja... Večini ljudi (vključno z mano) so te zadeve preveč tuje in nevarne, zato si pomagamo na različne druge načine. Torej, poti je več in nikakor ni pravilna samo ena. Morda sta bila v tej debati vse preveč povezana pojma ljubezen in seks, ki pa vendarle nista identična. Ljubezen je univerzalna in je bisto vsega, spolna energija pa je življenska energija, pomeni da vrti svet in nas drži v fizičnih telesih. Ljubezen je pa čisto na vrhu. Po moje.
Cat

#4 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 30. avgust 2002, 01:00

nevem zakaj naj bi bil Vedno objet z oblačkom´ ljubezni in ga delil v pričakovanju lepega pogleda, feet backa´´ po cesti zastonj; kaj je to le tvoj odkup´ zaradi katerega Boš zastonj sprejet v objemu neznancev;
hmmm; menim, da ti´ne morš nekoga prosit´, da bi te pogledal kr´ spontano, da bi ti bil vedno na voljo, zaradi Tvojega občutka predaje ljubezni? tvoja narejena˝˝ blaženost in ljubeča vsemogočnost, naj bi s tem manipulirala sprejetje.. nevem, če je to bistvo zemeljske ljubezni, da se identificira z Bogom_ da ga kopiraš po občutju in mu piješ imiđ; hmmmm_ menim, da je bit raj nevtralen :)


pokowc

#5 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 30. avgust 2002, 01:00

Zakaj Pokowc si ga slikaš tako visoko v oblakih, saj je vendar v tebi in v meni, čemu potreba po odmaknjenosti?? Sej to ni tako bluzenje, no... :() hehe...
Zakaj si pa tako na 'tleh'?

#6 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 30. avgust 2002, 01:00

pa sej sem jest kr uredu, neč bluzit:), jest govoriti Prav. zemla me rada .
cat pa rada mijavka :)

pokowc

#7 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 30. avgust 2002, 01:00

Se pravi če prav razumem je brezpogojna ljubezen,ljubezen do vsega živega na enak način...ljubiti mirno in popolno s celotnim lastnim bitjem vse okoli sebe.Vprašanje;zakaj potem potrebujemo enega človeka ob sebi s katerim živimo v "skupnem gospodinjstvu" in ali je morda ljubezen do tega človeka drugačna kot do vsega ostalega?Morda si težko predstavljam brezpogojno ljubezen oziroma kot je bilo rečeno je potrebno poiskati lastno pot za dosego tega cilja.Glede na naslov teme je seks ena izmed teh poti.Ali ga znamo obrniti v svojo prid oziroma se mu pustiti zasužnjiti je pa drugo vprašanje.Toliko za zdaj
Glej naprej, če se le da,...

#8 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 30. avgust 2002, 01:00

...... brezpogojnost, je nč Pričakovati; .....

..... avtomatsko se ti Stol sprazne predenj se vsedeš nanj :) .....

pokowc

#9 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 30. avgust 2002, 01:00

.... č je nekje Morala, potem je tam Strpnost in to napeljuje k Radovednosti_




pokowc

#10 mawan

mawan
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 24

Objavljeno: 30. avgust 2002, 01:00

Vsekakor je brezpogojna ljubezen najvišja stopnja, ki jo lahko dosežemo. Je pa to zlo težko, ker smo na nek način še zmeri preveč sebični in si želimo tut sprejemati, ne samo dajati... In zato se vsak dan učimo, vsak neuspeh (negativno čustvo, razočaranje) moramo obrniti v uspeh in napredovati v mišlenju, čustvovanju.

#11 Susi13

Susi13
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 119

Objavljeno: 30. avgust 2002, 01:00

Ljubezen je lahko samo brezpogojna, drugače ni Ljubezen, temveč je le ena besedica, ki jo tako radi ponavljamo...
V odnosu do drugih pa itak: spoštovanje so-človeka (vsega, kar v danem trenutku zaobjema), iskrenost in odkritost v meri, kakršno si v danem trenutku lahko dovolim. Sprejemanje, da si nismo vsi enaki, temveč, da je veliko ljudi "drugače mislečih" od mene, kar pa mi le pomaga (u)videti širino, katera obstaja.

Rada imam itak vsakogar. In hvaležna sem, ker SMO! :)
Zakaj? Enostaven razlog: Eno smo. Dokler sem v harmoniji s seboj, sem v harmoniji z Enostjo. Dokler sem v harmoniji s seboj, si podarjam vse tisto, kar podarjam drugim. Ljubim se. In le tako sem lahko mirna. Nisem navezana, temveč le ljubim.
...itd...

Človečki dragi, itak se imamo vsi radi! Ne glede na naša dejanja... Ljubezen gori v nas!

Suzana

*...trenutek, ko sem...*
*Ne bom se skrila za zaveso teme - povem Ti le, kar govori mi srce.*

#12 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 1. september 2002, 01:00

Lahko bi rekel da so prispevki Tjazyja in Suzane tudi moji prispevki, dodal bi le to:

nenehno se borimo za ljubezen in znova in znova pozabljamo da imamo vso ljubezen, ki jo potrebujemo že v sebi.

andrej

#13 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 1. september 2002, 01:00

Seks in s tem povezana nezvestoba, to bo najbrz zmeraj vroca tema, dokler bo clovestvo obstajalo. Nekateri bodo zmeraj za, nekateri zmeraj proti. Brezpogojna ljubezen brez seksa je tako kot avtomobil brez koles. Nekaj mora furati brezpogojno ljubezen. Kaj ti bo bencin-plamen-iskra, ko pa brez gum in koles, avto-odnos ne gre nikamor.
Ja sam ka mali pao s lipe

#14 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 2. september 2002, 01:00

Brezpogojna ljubezen do svojega partnerja,nobene omejitve do njega/nje,za piko na i pa še seks,ki izpopolnjuje ta odnos.

Jasno je tudi,da kot pravi Tjazy,vsak moški in ženska ima kdaj pa kdaj
željo po seksu z drugim človekom,ki ga v neki dani situaciji privlači in potem izkoristi priložnost za polnjenje lastnega ega.Sprašujem se pa: ali ni morda ta seksualna želja z drugim človekom nezadovoljstvo s trenutnim odnosom,ki ga imamo,ker prepričan sem,da če stvari v postelji ne štimajo, jih noben Platon ne bo rešil.Vsekakor pa dopuščam možnost,da če se dva(OBA) odločita za takšen odnos,jima zagotovo koristi k izpolnjevanju brezpogojne ljubezni.Še ena izmed poti k uresničevanju samega sebe.
Glej naprej, če se le da,...

#15 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. september 2002, 01:00

quote:
... Naj se 100-tic povem, da je seks najvecji problem clovestva...

Ne strinjam se.
Mislim, da je največji problem prenaseljenost, lakota in revščina - torej svetovna (neharmonična) razmerja, ki smo jih sfurali.

Zame sex nima nič skupnega z brezpogojno ljubeznijo.
Kvečjemu pa je ravno obratno - ima skupnega s pogojevanjem slednje.

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#16 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 2. september 2002, 01:00

Saj je že malo brez veze, ampak Tjazyi je tako dobro napisl da se moram strinjati. Taki res rabijo terapijo. Sploh mi ni treba verjet ampak jo. To so vsi čustveni invalidi, tudi znastveno dokazano če malo berete razne knjige.

Kar pa se mi zdi pri tem najslabše, ti ljudje bodo tega bogega otroka učili ljubezni, molim za mlado mamico da bo imela toliko moči in se jim bo lahko izognila v velikem loku.

Nima veze s sexom ma pa z ljubeznijo. Zadnje čase sem res malo zašel v svoji jezi, včasih pa ne gre drugače kot tako. Tudi sam imam okoli sebe take ljudi pred katerimi moram obvarovati svoje otroke. In oni ne odnehajo!!!! gonijo in gonijo svoje naprej, čisto brez spoštovanja do nas staršev in na koncu ne moreš drugače kod da popi..., pa še ne odnehajo. Pol pa greš naprej sam in jih pustiš za sabo in jokajo kako so ubogi ker jih nihče ne mara pa tako ljubeči so. Pa še takrat se ne vprašajo in poglobijo vase, sploh ne dopuščajo možnosti da je mogoče z njimi kaj narobe. Raje trpijo v svoji bolečini kako jih nihče ne mara in za to krivijo cel svet s svojimi otroci na čelu.

Razburjam se zato ker se tudi sam borim znjimi in ne morem naprej dokler se do konca ne razjezim in jih nekam pošljem, mogoče pride za tem tudi razumevanje in ljubezen, sedaj tega ne zmorem. Enostavno ne morem razumeti še posebej sedaj ko imam svoje otroke (čeprav so mi vedno govorili boš že videl ko boš imel svoje otroke) da to lahko počenš lastnim otrokom, da ne premoreš niti kančka samokritike in moči da bi pogledal vase. Verjetno so se potem babice pogovarjale ste videli ga je že scrklala samo pri mami hoče biti, čisto ga bo navezala nase.

andrej

#17 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 2. september 2002, 01:00

...ni smiselno iti drugam, dokler doma ni vse najboljse in najslajse..
In kje je smisel iti drugam potem?

Take porodnišnične prigode grejo tudi meni na živce.Govorim iz lastnih izkušenj,sicer se otroka sedaj ne pustita več na tak način mečkati in jasno povesta kje je meja,so pa dejansko včasih dojenčki
prepuščeni "ljubezni" takšnih tetic.
Glej naprej, če se le da,...

#18 jabolko

jabolko
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 2. september 2002, 01:00

Prav lepo pozdravljeni vsi zbrani.Kot ugotavljam, ste nanizali ze kar precej vprašanj in odgovorov na tej strani....priznati morem, vse skupaj je zelo zanimivo.Če bi se vam pridružila in spregovorila o svojih izkušnjah, bi mi nekateri oporekali, verjetno pa kakšen osamljen primerek tudi zavidati.Odločila sem se za slednje.Želim si, da to moje pisanje prodre v vaša srca in glave....ne upam pomisliti celo tako daleč, da bi napisala, da si potihem želim, da bi koga osvestilo do te mere, da bi se odločil tako spremeniti svoj nacin življenja, kot sem ga sama.Pa za to je potrebno najprej veliko razumeti...odvreci in seveda sprejeti.Nikakor ni lahko...kdor trdi drugace,se samo hvali...Jaz vam ne pišem o gradovih v oblakih!Ponujam vam nebesa na zemlji!Od vas pa je odvisno,ali se boste povzpeli, ali pa zavedno obtičali tu kjer vam je neudobno,ste nesrecni.
Za zacetek bi opisala svojo pot...nekje od konca srednje šole...da ne bo pomote,sem tudi sama še v fazi rasti...vsak dan sprejemam kot darilo...kot korak na poti k razsvetljenju...k popolni ljubezni...
Ko semspoznala, da sem ženska....ko sem poskusila vzpostaviti ljubec odnos z kar nekaj fanti(med 16-20 letom), sem vedno pogresala nekaj...vec!Vsi so mi vztrajno zagotavljali, da sem nora,...da kaj vec si pa sploh ne morem želeti ali pricakovati...saj ta tip ima vse..!!!
Lep avto, lep izgled(!), fino izobrazbo...itd...itd...Ne vem kaj me je gnalo dalje...morda bi rekla intuicija.Da! To je tisto nekaj, kar deluje, a ne more delovati, ce mi to ne verjamemo!Danes jo znam spretno uporabljati....in nemalokrat zaznam stvari, ki jih takrat ne bi niti v sanjah!Lahko temu mirno recete jasnovidnost-samo jaz temu pravim šesti čut!Tako sem pri svojih 20 letih spoznala moškega(zelo po nakljucju!), in sem še danes z njim, pri 27-tih!Skupaj sva dosegla veliko a se še vedno trudiva izpopolnjevati se vsak zase v prvi vrsti,tako tudi najin odnos pridobiva vedno nove dimenzije.Predvsem pri spolnosti sva imela precej hudih spopadov...pomagal mi je odblokirati razne stvari, ki se sama nisem vedela ali jih imam ali ne.Oporekala sem mu v skoraj vsem!Danes je to drugace...in srecna sem zaradi tega...Danes vem kako pomembno je ,da si zvest samem sebi,da poslušas sebe , ne pa okolico, ki ti najveckrat sugerira le tisto, kar bi bilo zanje dobro...redko koga zanima kaj je v bistvu res z vami...kako se počutiš in kako kaj doživljaš!Ljubezen pa je tako zozana, da jo še komaj opazimo.Je skrcena na minimum, skrita med stiri stene v ozkih hišah in varno spravljena med zakonske rjuhe!
Da ne bi slučajno od kje pronicala kaka"bolezen"do nje je seveda tu preventivni ukrep:ljubosumje,ki jo spretno priklepa nase in je tako res varnost popolnoma zagotovljena!Fino!Krasno!
Samo ne vem za koga!Zakaj?Kaj nas stane en poljub,bežen...stisk roke ne vem komu....morda kar tako...in en dotik....nekoga,ki nam se zazdi vreden tega...ZAKAJ.................z veseljem ugotavljam, da sem osvobojena vseh teh spon zadihala s polnimi pljuči...in sem....živim...in kar vam je težko doumeti UŽIVAM!!!!!!!!!DA!UŽIVAM!
Hoteli ali ne, sem dokaz kaj vse zmore ljubezen...in vkolikor se bom zadržala tu z vami, vam bom morebiti lahko odkrila kako sem to dosegla...kaj sem ob tem doživljala jaz in moj partner.Drugace imam tudi krasno hcerko....ki nama je v velik ponos,...in jo učiva vsega kar znava,,,,
Lepo je, da lahko tukaj govorimo o teh zavorah...o spolnosti...o odnosih...in ljubezni....ceprav zaenkrat se ne vemo prav kaj to je...ko bomo to izvedeli vsi...takrat bo svet ENO...in vse te borbe bodo odvec...Upam, da bo clovek to kdaj uspel doživeti.
Naj zakljucim se s tem, da zelo cenim Andrejevo razmisljanje...menim, da je takih veliko premalo....morda ne zna vcasih razloziti tako, da bi vsak razumel kaj misli....vendar ima za seboj veliko prebrane literature....in osebnih izkušenj....ki vejejo iz njega...to se obcuti!Tisti, ki bi ga lahko razumel...mora vsaj priblizno toliko osvestiti sebe, da je sposoben seci tako globoko in poiskati tisto o cemer govori v sebi.Prinesti na dan!
z VELIKIM veseljem vam lahko povem(in brez zadržkov), da sem sama bisexualna, da si nikakor ne želim zapirati vrat pred nosom in zamuditi priložnost za ljubezen neglede na spol!To je zelo absurdno in res žalostno za vse, ki mislijo da je to napačno...nezdravo in kaj vse ste se pisali.Je zeloosrecujoce a zal ne za vse.Egoizem je tisto kar greni vse skupaj....zato ne bi bilo odvec najprej precesati to podrocje, preden bi zaorali v ljubezen,a?
JABOLKO

#19 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 2. september 2002, 01:00

"Zame sex nima nič skupnega z brezpogojno ljubeznijo.
Kvečjemu pa je ravno obratno - ima skupnega s pogojevanjem slednje."

Marsa, mislim da si se tukaj malo prenaglila, vem da veš bolje. Ne vem zakaj ampak nekako je postalo tukaj neko kontriranje zaradi kontriranja, in res mislim da si tukaj malo prehitro napisala, brez razmisleka.

Je čisto kontradiktorno kar pišeš, tam kjer lahko ljubezen najbolj pogojuješ tam je lahko tudi največ brezpogojne ljubezni. Kaj boš pogojevala ljubezen naprimer pri odnosih sodelavcev v službi, tam jo niti ne pričakuješ, pogojuješ jo lahko samo tam kjer je, samo tam ima to svoj učinek. In sama si s tem stavkom potrdila, da se pri spolnosti najbolj krešejo bitke okoli ljubezni, se pravi jo je tudi največ. In s tem je splonost tudi najboljši poligon za učenje brezpogojne ljubezni. Tole čisto resni mislim, tudi iz izkušenj, ko gre pratner z drugim in ga še vedno ljubiš in mu zaupaš, potem je to brezpogojna ljubezen, pa tudi tu jo še ni konec.

Ne vem če bo tole kdo razumel, če že prejšno trditev malo kdo, ampak kaj pa ko partner ne samo seksa z nekom ampak ga tudi ljubi, kaj pa potem. Vsi govorimo da moramo ljubiti vse in to brezpogojno, da to je edino pravo, se pravi tudi vaš partner. No tole je res že malo preveč.

Še enkrat bom povedal vsem tistim, ki so pripravljeni prisluhniti, spolnost je enkraten poligon za učenje brezpogojne ljubezni, z vsemi varanji, bi-homo-hetero in ne vem kakšnimi odnosi še vred. Samo kot nasvet, obrnite se vase tudi pri spolnosti, raziskujte se, kaj vas moti, kaj vam je všeč, kaj bi pa ne, kaj ja pa nebi, kaj se vam gnusi kaj ne prenesete in kaj ne razumete... Spolnost je dosti več kot samo spolni akt. Vse to so velika sporočila samo za nas, dajo nam možnost da se spoznamo, da se razvijamo, ne pustite jih mimo, ne jih spregledat, so posebna darila namenjena samo vam.

In še na koncu, vsak ima lastno voljo, lahko vidi lahko se tudi odloči da ne, vsak je odgovoren samo sebi in če se odloči, da je tak kot je uredi potem tudi prav.

andrej

#20 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 2. september 2002, 01:00

Jabolko, hvala ti za tole pisanje, pa ne zato ker si me malo pohvalila, ampak zato ker je res tako težko povedati kaj mislim kaj čutim, kaj bi rad delil s svetom. Res je težko in še vedno se učim. Hvala ti za to, ker si napisala, ker si napisala zdaj in si mi dala nove moči.

Vedno govorim, da vesolje zelo rado pomaga ampak od naše volje je odvisno če to sprejmemo, in ti si na nek način tudi s tem pisanjem to sprejela, zato ti hvala.

andrej

#21 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. september 2002, 01:00

Tjazy - hvala, imeli smo se mega na morju. :))
In seveda vem, da je tvoja naklonjenost in prijaznost do mene pristna.

Teme nikakor seveda ne mislim kakorkoli spreminjati ali bognedaj celo brisati - kako si lahko sploh pomislil na kaj takega?!
To je bilo morda malo nezrelo, češ, "moj forum", in da "lahko zbrišem, če želim" - zakaj bi to hotela?
Saj je v mojem interesu, da "dogaja" na Forumu - več odgovorov, več prebranih. Več prebranih, bolje za LN. ;)

Sicer pa iz pogovora v Chatu že veš, kaj si približno mislim o sexu, torej veš, da sem najbrž iskrena tule - saj ti nisem povedala nič novega oz. takega, česar ti že ne bi vedel (*moje "stališče" o tej temi).

Seveda moj post nikakor ni bil -ali vsaj ni želel biti- kontriranje.
Ampak zdelo se mi je, da pač lahko še jaz pristavim svoje mnenje, ki pa je seveda bilo bolj nekakšen povzetek - zato si to videl tako: po bitki etc.
Tudi če bi bila prisotna, se morda tega pogovora sploh ne bi udeležila, pa ne zato, kot je menil nekdo, ker se o tem sploh ne upamo meniti in je to torej tabu tema, ampak preprosto: sita sem debatiranja o sexu in totalno sem sita poveličevanja sexa, nenehnega govorjenja o tem, nenehnih prizorov s tako vsebino...
... Ko ste nekje omenjali, da preklopite (TV) zaradi otrok.
No, JAZ preklopim - vendar ker se mi ti prizori zdijo dolgočasni. Meni.
Ker sem tudi delala s kamero in v montaži, tudi filme malo drugače gledam in seveda vem, da so sex prizori "štukanje" filma in kost za nekatere, ki jih sama vsebina sicer ne bi pritegnila.

Naj dam preprost primer.
Zelo uživam, ko jem (to je edino v življenju, kar počnem počasi).
Ampak za božjo voljo!!! Od blizu kamera, počasni bližnji posnetki prežvekovanja in mastnih ust mi ne bodo zbudili apetita!!! (ne morem si kaj, da se ne bi spomnila na Leone-ja).

To je moje mnenje. Mislim, da sem toliko pri sebi, da je moje mnenje res moje, ponavadi si mnenje takoj ustvarim (in ga redko spreminjam - sploh, če sem do teh stvari že prišla sama).

Tako da - MENE dolgočasi nenehno poudarjanje sexa.
Se pa nekajkrat malo motiš - nudistične plaže so večkrat kot ne nabito polne.
Sicer nisem nudist, vendar se nikakor nikamor ne skrivam, ko se preoblačim in to storim kar "pred vsemi" (če so) na plaži.
S svojim telesom nimam težav - všeč sem si.
Tudi prenaseljenost in lakota pa sta seveda povezani s sexom.

Veliko bolj pomemben mi je platonski odnos, taka ljubezen - to je vse.
Škoda, ker si moj post dojel in vzel tako.
Ali sem lahko drugačna od tebe, brez da bi bila recimo zavrta ali da bi to bilo kontriranje?

***

Andrej - točno takole mislim, naj ponovim: zame sex nima zveze z brezpogojno ljubeznijo.
Brezpogojna ljubezen je meni vseobsežen, celo duhoven pojem, najbližje temu pojmu pa je (zame!) ljubezen do (svojega) otroka. Pa tudi Boga - če želiš (čeprav nisem verna, vsaj ne v klasičnem=krščanskem smislu).

***

Tak pristop se mi morda zdi malo nezrel, predvsem pa je zelo "moderen" - in tako tudi k brezpogojni ljubezni tlačimo sex.
To se mi pravzaprav zdi nekakšen "rep", celo slepo črevo sexualne revolucije - kajti sex z istospolnim partnerjem ali z več partnerji služi najbrž samo kot užitek - se pravi - nič npr. ne pripomore k produktivnosti. Ne štekam, na kakšen način lahko to konstrukivno vpliva na našo osebno rast - seveda gre za izkušnje, vendar ima vsak svoje.

In ker naslov teme ni preprosto "Brezpogojna ljubezen" (ki bi imela čisto drugačen prizvok in filing), ampak "SEX in ...", se avtomatično vsiljuje povezava, ki pa po mojem ni nujna.
To je vse.

In Andrej - tudi sama imam tudi drugačne (tudi "pikantnejše", za katere zelo dvomim, da jih je doživel kdorkoli med vami) izkušnje s sexom - vendar se nikamor ne prištevam, še manj pa mislim, da sem ravno na ta način prišla do tu v svoji osebni rasti oz. da mi je prav to dalo tisto končno potrditev ali krono, piko na i.
Skratka - ni bila TO moja pot - čeprav je vsebovala tudi takšne izkušnje - ampak brezpogojne ljubezni se zagotovo nisem "učila" s pomočjo sexa oz. mi le ta nikoli ne more nuditi toliko, kot mi lahko duhovnost. Ker sem pač tak človek.

Da pa ne bo pomote - nič se mi ne zdi grdega, v spolnosti pa seveda uživam (*moja dolgoletna zveza pa se je celo osnovala prav na sexu).
Skratka - če se mi katera tema zdi manj zanimiva kot druge, to ne pomeni, da sem zavrta ali da je kaj narobe z mano.

Aja, in še - tudi sama sem preživela poskus posilstva (z grožnjami s smrtjo).

Torej - ali lahko zdaj še naprej trdim, da so mi druge stvari pomembnejše, ko smo razčistili, da imam tudi sama nekaj izkušenj in da tudi meni, kot Wildu, nič človeškega ni tuje?

Prosim, če sem lahko jaz jaz. :)
In to sem jaz.

p.s. Sex je lep - naj takšen tudi ostane. ;)


Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#22 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 2. september 2002, 01:00

Pa bom še enkrat,

ja ta tema se imenuje sex in brezpogojna ljubezen, lahko pa bi imeli tudi teme denar in brezpogojna ljubezen, odnosi in brezpogojna ljubezen, starši in prezpogojna ljubezen, otroci in brezpogojna ljubezen, moje telo in brezpogojna ljubezen, delo in brezpogojna ljubezen in tako naprej...

Bolj je stvar zemeljska bolj se lahko učimo, saj zato pa smo tukaj, ko bomo vse znali nam ne bo več treba biti tukaj. Jezusu, Mariji pa tudi Budi in drugim ni več treba biti tukaj. To ne pomeni da več ne bivajo, to pomeni samo da se fizično ne udejanijo, ker jim to ni potrebno, ker so se vse naučili, zato ne rabijo ne telesa ne sexa ne denarja in nič kar je fizičnega vsaj po naših pojmih.

Zatiskati si oči, da sex nima veze z brezpogojno ljubeznijo je iz tega sledeče neproduktivno. Tako ne izkoristimo tistega kar nam je podarjeno, da se lahko razvijamo. Ja tukaj govorim o sexu in brezpogojni ljubezni, v temi denar sem govoril o denarju, kaj dosti razlike v bistvu ni, nekateremu je kamen spotike denar drugemu sex tretjemu starši nekaterim vse. In, tole ni obsojanje nikogar ampak res nikogar, to moram poudariti zato da vsa tema ne bo spet neproduktivna, sploh nimam nikogar v mislih ko tole pišem, pišem tistemu, ki ta trenutek rabi ravno to. Skozi seksualne izkušnje se lahko naučimo res veliko, in ko to zanikamo v bistvu govorimo ravno to, saj se ne upamo soočiti s problemi, enostavno rečemo tega ni, tu ni nobene povezave, to je brez veze, Saj potem najdemo tisoč in eno potrditev da je to res, ker gledamo svet s svojimi očmi.

Ni več smiselno, da govorim o sebi, ker sem govoril zato, da se izpostavim kot primer, vendar kot primer kako se da ne pa kako je narobe ali celo da bi se izpostavil kot nekaj nenormalnega. Preveč se imam rad da bi se izpostavljal tako, tega ne potrebujem več. Ne potrebujem več potrditve drugih, ker sem to potrditev našel v sebi in sebe ljubim takega kot sem.

Moram pa povedati da sem zato tudi srečen in vesel, veselim se življenja in ko npr. seksam z moškim se veselim in sem srečen pa niti ne zaradi seksa samega, srečen sem predvsem zato, ker si dovolim biti jaz, ker si končno dovolim ŽIVETI. Tudi ko dobim veliko denarja se veselim ker si dovolim imeti veliko denarja, ker verjamem da si ga zaslužim.

Vem, da sem darilo temu svetu samo zato ker sem in da je ta svet z vsem kar mi lahko ponudi darilo zato ker sem, ker ŽIVIM. In ko ŽIVIM teh daril ni konca in vedno znova prihajajo in vedno bolj sem srečen.

Veliko let nisem živel, sam sebe sem ubijal, nikogar ne potrebujemo za to, in sedaj ŽIVIM in hočem povedati vsem, da lahko ŽIVI vsak, vsak, čisto vsak je darilo temu svetu. Vsak je vreden samo najbolšega in vsak ima v sebi skrit ocean ljubezni in vsak sam si mora dovoliti biti to-darilo svetu in ocean ljubezni, nihče vam tega ne more podariti, ker to že imate samo dovoliti si morate.

Ja, vsak ima to v sebi, vendar dokler boste krivili druge ali dokler boste krivili situacije v katerih se znajdete ali okolje ali karkoli drugega kar je izven vas, tega ne boste našli, kajti to je v vas samih in samo vi lahko to najdete in s tem ZAŽIVITE.

Včasih je to težko in brez pomoči ne gre, vednar če je želja, če je volja in če to res hočete, rešitve pridejo same. Pa tudi če tega nočete se vam rešitve ponujajo iz dneva v dan, saj vesolje noče izgubljati časa in da vsakemu možnost, da to najde.

In zakaj si tako prizadevam, zato ker smo eno, ker je moč brezpogojne ljubezni moč nas vseh, in dokler tega ne spoznamo vsi, nismo na cilju, na cilju tega poglavja na zemlji v fizični podobi, potem pa gre verjetno naprej še drugje, to je neskončna zgodba in prav je tako. Babaji se je odločil, da bo ostal na zemlji v fizični podobi dokler zadnji človek na zemlji ne spoznal, sedaj živi že cca 400 let im vidim, da ga čaka še dolgo življenje. Ni pa tu kar tako, ostal je zato da pomaga, tudi tisti, ki se jim ni več potrebno udejaniti v fizičnem svetu so še vedno tu da nam pomagajo, pa tisti iz drugih planetov, ki so to spoznali, pa mnogi drugi, ki pridejo na naš najmanjši poziv. To govorim zato, da se bo mogoče kdo zavedal koliko je vreden, koliko pomeni vsem tem, ki bi radi pomagali, kako neskončno pomemben je vsak posameznik da mu je ponujena taka pomoč. Samo našo svobodno voljo moramo spremeniti in si dovoliti. In ko nekomu dovolite pomagati ste mu VI podarili največje darilo in tako bosta skupaj srečna.

Nekje na naši poti smo vse to pozabili, sedaj se je pa tako težko spet spomniti, ustvarili smo si naš svet nasilja vojn in bitk za ljubezen. Kako brez smiselno saj jo že imamo - od nekdaj!!!

Mogoče se zdi, da sem zašel od teme, pa nisem. Spolnost je tista stvar ki je od vseh stvari najbolj fizična, najbolj telesna tako nam nudi tudi največje užitke, užitke, ki si jih še ne morem predstavljati jih pa včasih zaslutim in potem še bolj ZAŽIVIM in se veselim življenja in grem pogumno naprej saj kjub težavam vem, da bodo nagarde več kot vredne truda.

Prav je da tukaj govorimo, tako si pomagamo in se skupaj razvijamo. Prav je da odkrivamo svoje strahove katere včasih nismo zmožni videti sami saj smo si ustvarili svet skozi katerega ne moremo več videti jasno. In na koncu pride bolezen, ko je vse izčrpano, ko smo spregledali vsa sporočila pride bolezen, ki je ponavadi smrtna, pa tudi tu še imamo možnost da se spremenimo ali pa enostavno predamo in začnemo vse od začetka. Toda tokrat bodo preizkušnje še težje, saj ste prve spregledali!

andrej

#23 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. september 2002, 01:00

quote:
... Daj mi kaj kontra, da bom lahko se kaj napisal..
Tjazy




Ne dam! :))))))))))))))))))))

Tjazy, saj veš, da se štekava. V mnogočem (RES mnogočem) se absolutno strinjam s tabo! Saj to vendar veš!
In res je, da večina stvari (predsodkov etc), ki jih omenjaš, zares obstaja in je -širše gledano, kot praviš- res tako.
Ampak govorila sem iz sebe. Kar si jaz mislim.
Mislila sem pravzaprav, da je prav fajn, da še jaz podam mnenje, ki pa je tako, kot je, kljub temu, da imam tudi sama kakšno "nenavadno" (=nenormalno, neprimerno...) izkušnjo... ;)

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#24 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. september 2002, 01:00

Andrej - saj štekam.
Res je - temo bi lahko prav tako imenovali tudi: denar in brezpogojna ljubezen, Otroci in brezpogojna ljubezen, Osebna rast in brezpogojna ljubezen, morda pa bi bilo najprimerneje MOČ in brezpogojna ljubezen.

Nekje si omenil duhovne ljudi...
Sem hotela že prej zapisat, pa se premislila, da ne bi izpadlo, da se primerjam, delam pomembno itd...
Ampak enkrat sem pomislila: jaz, marsa, polnokrvno bitje, ne morem imeti takega mnenja. Ali misliš, da bi imel kdorkoli kakršnekoli pomisleke, če bi vprašali npr. Dalajlamo po tem ali koga podobnega?
Me prav zanima, kaj bi odgovoril on, če bi moral podati SVOJE stališče. In point je, da bi njemu, ki bi to povedal (da je recimo "nad tem"), "VERJELI" - vzeli odgovor kot samoumevnega - ker si bi mislili (predsodek?), da sam pač nima (več?) spolnih odnosov. In to je to.

No, predstavljajmo si, da imam jaz ravno takšno mnenje, da sem čisto drugje.. Ne moremo? Potem je to prav takšen predsodek, kot bi naj ga imeli nekateri do nekoga, ki pač "prizna" homoseksualni odnos in celo nagnjenje.
Ja - in še vedno pravim - big deal. Pravzaprav ga ni odnosa (razen res extremnih), ki ga sama ne bi sprobala, zato res. Poznam. In še vedno trdim, kar pač trdim.
In tako jaz mislim.

Lahko torej vse življenje živim brez sexa (ja, pač lahko!!), ne morem pa živeti brez duhovnosti in brez ljubezni!

To ni absolutna resnica, niti ni uradno mnenje Luninega neta.
Sem samo Marsa, moje izkušnje so take - in mislim tako.

Dajmo, bodimo no prijatelji. :)

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#25 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 2. september 2002, 01:00

Misli kar prihajajo,

tudi jaz dajem velike zasluge da tako govrimo o seksu kot govorimo cerkvi, ne veri, da ne bo pomote, temveč cerkvi kot organizacije. Cerkev dobro ve, da tisti ki spozna in ki ve, tisti enostavno ne more več biti pripadnik take organizacije kot je naša cerkev. To je preprosto nemogoče. Če ne verjamete vprašajte Vido Žabot. Torej kaj jim je storiti, zatreti vse stvari kjer ljudje lahko pridejo do spoznanja, in kaj so najbolj zatrli - SPOLNOST!!! Celo celebat imajo, do vernikov pa tudi niso dosti bolj prizanesljivi.

Če pa še kdo dvomi da seks nima veze z brezpogojno ljubeznijo oz. če hočete Božjo ljubeznijo (tega izraza ne maram, ker je bil vse prevečkrat zlorabljen) bom pa še kaj napisal.

andrej




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0