Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kontracepcijske tablete


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
150 komentarjev na to temo

#1 nezas

nezas
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 26. oktober 2007, 22:09

Pozdravljeni!
Prosila bi vas za pomoč v zvezi s kontracepcijskimi tabletkami saj nisem sigurna če sem ravnala pravilno!

Prvo tabletko sem vzela na prvi dan menstruacije (to je bilo v sredo popoldan) nakar sem ugotovila da je bil krvavitev zelo kratka...saj se do naslednjega jutra ni pokazalo niti kapljice krvi..prav tako je bilo potev v četrtek in petek...skoraj nič krvi...šele v soboto se je menstruacija začela normalno... ta menstruacija pa je trajala kar 15 dni potem pa je krvavitev prenehala....jemala sem tabletke do konca tablice in naredila 7 dnevni premor ter osmi dan začela z novo tablico.

Zanima me če sem na pravi dan vzela prvo tabletko glede na to da ni bilo skoraj nič krvi...in če je ta 15 dnevna krvavitev normalna oziroma se bo to v naslednjem mesecu uredilo? Zanima me še če sem se z mojim ravnanjem zaščitila proti nosečnosti?

Že vnaprej se vam zahvaljujemo za odgovore, zelo mi boste pomagali!

LP Neža

#2 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 27. oktober 2007, 17:47

Tudi jaz ti svetujem Pušenjaka :palec:
Sicer se pa spomnim, da ko sem jaz takrat začela, sem imela tudi podobne probleme z menstruacijo. Žal sem pa pozabila.

TU so pa še neke stvari o kontracepciji (tudi tabletke, če ti te slučajno ne ustrezajo).
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#3 Nordika

Nordika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 042

Objavljeno: 28. oktober 2007, 20:56

Če je bilo to prvi mesec, ko si začela jemati tabletke, potem je normalno, da je prva menstruacija daljša - mislim, da v navodilih vseh tabletk to tudi piše in natančno kako se jih jemlje. Jemlji jih še naprej po navodilih in bi moralo biti vse ok.
Support bacteria, they're the only culture some people have!

#4 Kylie

Kylie
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 047

Objavljeno: 28. oktober 2007, 22:30

hm..., jaz pa vzamem prvo tabletko zadnji dan menstruacije (tako naj bi se jemale, če se ne motim). Morda si imela težave zato, ker si vzela tabletko prvi dan menstruacije. :inocent:
Življenje je sestavljeno iz številnih drobnih kovancev.
Kdor jih zna pobirati, si nabere celo premoženje.

JEAN ANOULIH

#5 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 29. oktober 2007, 09:46

nezas, mislim da si cist ok naredila.. sam ti hormonciki iz tabletk znajo mal zbrkat bioritem, jaz imam vedno par mesecev po zacetku ali po koncu jemanja cist neurejeno ms.. tko da nic se sekirat, pa vseen prvi mesec ali dva se dodatno zascito za vsak slucaj uporabljat.
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#6 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 29. oktober 2007, 11:17

a kej fukate, al skos samo tablete shrete x:Dx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#7 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 29. oktober 2007, 11:26

sam tablete, fuk je precenjen :vragec:

LOL, overrated x:o)x
No, dobr, po dolgem času se ne strinjam s tabo :vragec: x:px
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#8 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 29. oktober 2007, 11:30

LOL, overrated x:o)x
No, dobr, po dolgem času se ne strinjam s tabo :vragec: x:px

napachna tabletka najbrsh x:px
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#9 Kylie

Kylie
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 047

Objavljeno: 29. oktober 2007, 11:39

Že, ampak ko začneš prvič jemat tabletke, jih vzameš prvi dan menstruacije, potem pa ob koncu. Tako, da je že prav naredila.

aha, ok pol :palec:
Življenje je sestavljeno iz številnih drobnih kovancev.
Kdor jih zna pobirati, si nabere celo premoženje.

JEAN ANOULIH

#10 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 29. oktober 2007, 12:11

Fino. x:o)x

jes pa s tabo se strinjam, da je fuk precenjen, sato... spustite cene :vragec: x:Dx
p.s. s je ucasih s, c pa tsch ampak sa slaviste je itak usen kurc, k nch drusga kukr jebanja ne sastopjo. che na gre drgach, tut na suh x:Dx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#11 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 29. oktober 2007, 12:42

da se nauš krvav useknu ti še dns, ti povem :vragec:

shgolj u vednost in ravnanje...
kadar se krvau useknesh, lohk u miru in s ushitkom fukash bres useh tabletk x:px
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#12 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 29. oktober 2007, 12:57

xsmx xsmx

che si pa ti tkole nasikana pa tkole po gobcu touchesh, pol pa je she upanje shate. najbrsh te je sposhnanje, da se da tut bres tabletk fukat k seb spravl. sam... shdej ti pa komi upam povedat, da pa to s pirom ne gre najboljsh skupi x:px
she beshimmmmmmmmmmmmmmmmmmmm, da se pa nom res krvau useknu x:Dx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#13 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 29. oktober 2007, 13:08

ja pol me pa res povabi na pir, ne x:px

:vragec: ampak saj si ne upash

ja sej...
k sm ti povedu, da pir pa fuk ne gre skup, se pa koj s pirom ponujash... podlo. podlo. na wem kwa nej drusga rechem
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#14 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 4. november 2007, 15:57

Pozdravljeni!
Prosila bi vas za pomoč v zvezi s kontracepcijskimi tabletkami saj nisem sigurna če sem ravnala pravilno!

Prvo tabletko sem vzela na prvi dan menstruacije (to je bilo v sredo popoldan) nakar sem ugotovila da je bil krvavitev zelo kratka...saj se do naslednjega jutra ni pokazalo niti kapljice krvi..prav tako je bilo potev v četrtek in petek...skoraj nič krvi...šele v soboto se je menstruacija začela normalno... ta menstruacija pa je trajala kar 15 dni potem pa je krvavitev prenehala....jemala sem tabletke do konca tablice in naredila 7 dnevni premor ter osmi dan začela z novo tablico.

Zanima me če sem na pravi dan vzela prvo tabletko glede na to da ni bilo skoraj nič krvi...in če je ta 15 dnevna krvavitev normalna oziroma se bo to v naslednjem mesecu uredilo? Zanima me še če sem se z mojim ravnanjem zaščitila proti nosečnosti?

Že vnaprej se vam zahvaljujemo za odgovore, zelo mi boste pomagali!

LP Neža


Upam,da se zavedaš koliko stranskih učinkov imajo te tabletke..
Od znižanja libida ,do depresije,občutkov žalosti in podobnega.
Pa še veliko drugih.
Toliko druge zaščite je danes.Sicer pa dobena zaščita ni100%,tudi tabletke ne...
Jaz sem jih jedla štiri leta (najbolj blage Logest), sedaj,ko jih že 5 mesecev ne jem več, se počutim veliko bolje.Menstruacija je manj boleča in manj krvavim.
Da ne govorim o vmesnih krvavitvah,ki sem jih imela ,ko sem jedla kontracepcijske tabletke. xrolleyesx
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#15 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 4. november 2007, 18:11

Upam,da se zavedaš koliko stranskih učinkov imajo te tabletke..
Od znižanja libida ,do depresije,občutkov žalosti in podobnega.
Pa še veliko drugih.
Toliko druge zaščite je danes.Sicer pa dobena zaščita ni100%,tudi tabletke ne...
Jaz sem jih jedla štiri leta (najbolj blage Logest), sedaj,ko jih že 5 mesecev ne jem več, se počutim veliko bolje.Menstruacija je manj boleča in manj krvavim.
Da ne govorim o vmesnih krvavitvah,ki sem jih imela ,ko sem jedla kontracepcijske tabletke. xrolleyesx


najprej sem pomislil, da maš par frocou že... x:Dx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#16 doorwoman.p

doorwoman.p
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 729

Objavljeno: 4. november 2007, 18:35

Upam,da se zavedaš koliko stranskih učinkov imajo te tabletke..
Od znižanja libida ,do depresije,občutkov žalosti in podobnega.
Pa še veliko drugih.
Toliko druge zaščite je danes.Sicer pa dobena zaščita ni100%,tudi tabletke ne...
Jaz sem jih jedla štiri leta (najbolj blage Logest), sedaj,ko jih že 5 mesecev ne jem več, se počutim veliko bolje.Menstruacija je manj boleča in manj krvavim.
Da ne govorim o vmesnih krvavitvah,ki sem jih imela ,ko sem jedla kontracepcijske tabletke. xrolleyesx


:palec: jst sm Logest jemala 10 dni in sem bla totalno v razsulu.. slabost, bruhanje, depresija, najhujša žalost, srce mi je bil sto na uro.. nč nism mogla.. pa so kao najbolj šibke :inocent: vztrajala sem zato, ker je tko da mora pretečt nekaj dni, da se telo navadi, ginekologinja je rekla, da mora 10 dni pretečt, da se navadi.. ampak nikol več!! :vragec:

#17 ita rina

ita rina
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 4. november 2007, 19:50

Jaz sem tudi jedla Logest kontracepcijske tabletke in mi res ni bilo dobro. Bila sem blago depresivna. Vztrajala sem skoraj pol leta, ko sem prenehala z jemanjem mi je bilo tako fajn.
Svetujem ženskam naj se ne silijo s tebletkami, če jim ne ustrezajo.

#18 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 4. november 2007, 20:06

najprej sem pomislil, da maš par frocou že... x:Dx

:wOOt:
Zakaj?

Jaz sem tudi jedla Logest kontracepcijske tabletke in mi res ni bilo dobro. Bila sem blago depresivna. Vztrajala sem skoraj pol leta, ko sem prenehala z jemanjem mi je bilo tako fajn.
Svetujem ženskam naj se ne silijo s tebletkami, če jim ne ustrezajo.


:palec:
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#19 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 4. november 2007, 20:14

:wOOt:
Zakaj?
:palec:


ja če pravš, da so ble bolj blage :o|o:

sicer pa tale (ne)smeško pove več kot tisoč besed x:Dx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#20 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 4. november 2007, 20:22

ja če pravš, da so ble bolj blage :o|o:

sicer pa tale (ne)smeško pove več kot tisoč besed x:Dx


Eh..ne.. x:Dx
Blage ali močne..isto je to sranje.Važno,da so kontracepcijske.
Tako prve kot druge preprečujejo zanositev(ob rednem jemanju).
Kapiš? x;)x
Nekaterim ženskam odgovarjajo močne,drugim blage,tretjim ne prve in ne druge in bla,bla,bla... x;)x
Kompleksna zadeva.
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#21 ita rina

ita rina
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 4. november 2007, 20:41

Eh..ne.. x:Dx
Blage ali močne..isto je to sranje.Važno,da so kontracepcijske.
Tako prve kot druge preprečujejo zanositev(ob rednem jemanju).
Kapiš? x;)x
Nekaterim ženskam odgovarjajo močne,drugim blage,tretjim ne prve in ne druge in bla,bla,bla... x;)x
Kompleksna zadeva.

;)

#22 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 4. november 2007, 21:28

aha...

ok.. x;)x
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#23 *katy*

*katy*
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 7. november 2007, 09:20

Živjo!

Jaz sem do pred nekaj dnevi jemala kontracepcijske tablete - Lyndinette 20. Mislim da je bilo ene 2 leti pa pol neprestanega jemanje teh - prej sm pa že ene druge.

Pri sebi sem opazla te stranske učine - izpadanje las, zmanjšana spolna sla, depresivni trenutki, hitro menjavanje počutja, žalost brez razloga, bolečine v prsih ali jajčnikih v času ovulacije ... V glavnem, kar nekaj tega.

Sedaj me pa zanima, koliko časa približno telo rabi, da se očisti vseh teh strupov in da je potem lahko nosečnost bolj varna - s tega vidika.

Thnx

#24 pokalica

pokalica
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 7. november 2007, 09:47

Jaz uporabljam Yarina tabletke, zelo blage sicer, vendar kot terapijo. Moja diagnoza so policistični jajčniki in zadeva več kot odlično funkcionira. Menstruacije so v uro točne, krvavitve zelo blage, razpoloženje je super - ni nihanj, ni PMSja, stanje jajčnikov na ultrazvoku pa je tudi super. Skratka, želim povedati, da so tabletke lahko super zadeva, če se izbere prave tabletke in če obstaja indikacija zanjihovo uporabo ter pogoj da jih ženska lahko prenaša. Poznam veliko deklet, ki tabletke uporabljajo brez problemov pa tudi take, ki so morale z jemanjem prenehati, ker se ni obneslo.

#25 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 7. november 2007, 18:21

Živjo!

Jaz sem do pred nekaj dnevi jemala kontracepcijske tablete - Lyndinette 20. Mislim da je bilo ene 2 leti pa pol neprestanega jemanje teh - prej sm pa že ene druge.

Pri sebi sem opazla te stranske učine - izpadanje las, zmanjšana spolna sla, depresivni trenutki, hitro menjavanje počutja, žalost brez razloga, bolečine v prsih ali jajčnikih v času ovulacije ... V glavnem, kar nekaj tega.

Sedaj me pa zanima, koliko časa približno telo rabi, da se očisti vseh teh strupov in da je potem lahko nosečnost bolj varna - s tega vidika.
Thnx



3 do 4 mesece se čisti telo..
Tako je meni rekla ginekologinja.
V tem času tudi ni priporočljivo zanosit.
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0