Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Spolna energija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
173 komentarjev na to temo

#1 Sahtiar

Sahtiar
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 27. oktober 2007, 19:29

Spolna energija je po mojem mnenju najbolj neukrutljiva kar jih obstaja.
Kajti povzroča mi kar precej težav. In to mi ne ugaja ker morm vedno tist počet pa bi rad nehal. Pa enostavno ne morem učasih težko zdržim 1 dan in morm neprestano tisto kurbarijo gledat. Pol te pa dobijo pa si v riti.



A bi mi lahko kdo kej svetoval glede tega kakršna koli informacija je dobrodošla.

To temo je popravil/a Sahtiar: 27. oktober 2007, 19:29


#2 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 27. oktober 2007, 22:14

Spolna energija je po mojem mnenju najbolj neukrutljiva kar jih obstaja.
Kajti povzroča mi kar precej težav. In to mi ne ugaja ker morm vedno tist počet pa bi rad nehal. Pa enostavno ne morem učasih težko zdržim 1 dan in morm neprestano tisto kurbarijo gledat. Pol te pa dobijo pa si v riti.
A bi mi lahko kdo kej svetoval glede tega kakršna koli informacija je dobrodošla.

mislim,da nas hočeš malo nafintirat

#3 Sahtiar

Sahtiar
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 28. oktober 2007, 06:53

misli kakor hočeš

#4 chanceux

chanceux
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 28. oktober 2007, 13:55

Spolna energija je po mojem mnenju najbolj neukrutljiva kar jih obstaja.
Kajti povzroča mi kar precej težav. In to mi ne ugaja ker morm vedno tist počet pa bi rad nehal. Pa enostavno ne morem učasih težko zdržim 1 dan in morm neprestano tisto kurbarijo gledat. Pol te pa dobijo pa si v riti.
A bi mi lahko kdo kej svetoval glede tega kakršna koli informacija je dobrodošla.


Pozdravljen,

že to, da razmišljaš o tem, kaj bi lahko naredil s to energijo, da se zavedaš, se mi zdi dober korak. Hja, svetovati ti na žalost nimam kaj veliko, mogoče da jo (energijo) poskusiš preusmerit drugam, da se zaposliš z drugimi stvarmi. Pa da razmisliš, zakaj si v takšnem stanju, čeprav hormončke zelo težko zaobidemo.

ČE bi rad nehal, boš tudi našel moč za to. Verjetno pa je problem, ker ti takrat ugaja, potem pa imaš slabo vest. Predvidevam, da s svojim ravnanjem ne prizadeneš tretje ali pa kar druge osebe, skozi takšne oči sem gledala, ko sem zapisala zgornje.

Sama sem bila v isti situaciji, potem pa me je malo minilo, malo pa sem to sprejela in sedaj uporabljam to energijo kot pozitivno. Pa ne, da jo vedno udejanjim, ampak v meni je in mi da moč za druge stvari. Nekako sem jo preusmerila, čeprav ti težko razložim, kako. Predvsem z razumevanjem, sprejemanjem.

Vem, da je tole, kar sem napisala, zgolj teorija, ampak kaj več ti na žalost ne morem podati, ker - nisem ti in ne vem, kako je v tvojem primeru.

Vse dobro!

xsrcx

#5 Gost_Lotus'_*

Gost_Lotus'_*
  • Gost

Objavljeno: 28. oktober 2007, 13:58

Taoisti pravijo, da brez čistega telesa in brez iskrene ljubezni ni seksa. Vsak odnos, ki mu manjkajo ti elementi, prinašajo probleme. Včasih, v starodavni družbi so bili moški in ženske do tridesetega leta nedolžni. Svojo čisto esenco so hranili in jo kultivirali tako, da so lahko zelo hitro postali dovršeni, svetniki ali angelska bitja. Danes se na spolnem področju zelo hitro odpremo in zato se lahko zelo hitro tudi »okužimo«. Mladostniki že pri svojih petnajstih letih ne vedo, kaj bi naredili sami s seboj, ne poznajo smisla življenja, saj so svojo esenco začeli odmetavati že zgodaj. Tudi dekleta pri osemnajstih lahko izgledajo tudi več let starejše kot so v resnici. To je posledica zelo hitrega izgubljanja spolne energije. Pri puberteti se odprejo spolni centri, iz katerih lahko spolna energija uhaja bodisi skozi menstruacijo, spermo ali zaradi preohlapnih medeničnih prepon. Če se ženska nauči zapreti prehode, postane bolj vitalna, bolj mlada. Da bi preprečili odtekanje spolne energije, se moramo najprej naučiti zapreti spodnja vrata. Taoisti so jih poimenovali Vrata življenja ali smrti. Če okrepimo in vsakodnevno zapiramo presredek (področje med zadnjikom in spolnimi organi), se lahko po izročilu taoistov, izpišemo iz knjige mrtvih in vpišemo v knjigo živih! Če mišice presredka, zadnjika in spolnih organov redno treniramo, stiskamo in sproščamo, si lahko takoj poživimo telo, um in duha. Za ohranjanje zdravja in vitalnosti, jih lahko stisnemo in sprostimo vsaj 300 - krat dnevno. Ko mišice znova dobijo mladostno moč in prožnost, se krčijo in zapirajo same od sebe. Telo takrat samodejno in brez napora ohranja vitalno moč znotraj nas, v zahvalo pa nam podarja poživljajoče impulze vzburjenja, ki nas lahko spremljajo dobesedno na vsakem koraku.

Ohranjanje in vzgajanje spolne energije znotraj telesa vpliva tudi na napetost in elastičnost kože in obraza. Če nam uhaja spolna energija, nam bo sčasoma upadel tudi obraz, organi in vse telo bo postalo ohlapno. Da bi situacijo popravili, nam ni potrebno zapravljati časa in denarja v kozmetičnih salonih, raje se osredotočimo na zapiranje prehodov in ohranjanje energije. Skozi izvajanje taoističnih tehnik za nego spolne energije se zdravje, sijoči obraz, koža in lasje postopoma vrnejo sami od sebe.

PREČIŠČENJE IN TRANSFORMACIJA
Ko se enkrat naučimo ohranjati lastno energijo, se lahko osredotočimo na njeno transformacijo iz grobe v prefinjeno. Ta proces nam dobesedno začne odpirati Nebeška vrata. Dokler v sebi nosimo in vzgajamo grobo energijo, tega praga ne moremo prestopiti. Kot pravi taoistični pregovor: »Nebeških lepot ne morete videti s prostaškimi očmi«. Da bi torej uvideli in spoznali nebeške lepote, je potrebno pri sebi opraviti proces prečiščevanja in transformacije lastne energije v bolj subtilno, prefinjeno (notranji smehljaj, zdravilni zvoki, fuzija petih elementov, mikrokozmična orbita, tai chi, tao yin). Transformacija lastne energije je zelo pomembna, saj ima spolna energija pomnoževalni učinek. Spolna energija bo pomnožila vsakršno energijo, na katero bo naletela. Če denimo v sebi nosimo jezo, zamere, nasilje, sovraštvo, prezir, krutost ali žalost, bo spolna energija njihov učinek še povečala. Če pa v sebi vzgajamo vrline, kot so ljubezen, radost, nežnost in spoštovanje, bo povečala njihov učinek. Kadar se igramo s spolno energijo, je dobro preveriti, kakšno energijo nosimo v sebi, saj jo bomo pomnožili.


Lep dan še naprej

#6 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 29. oktober 2007, 06:12

Lepo pozdravljen
Zanima me -ali si kdaj poiskusil tole, kar si napisal ?
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#7 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 29. oktober 2007, 10:22

Taoisti pravijo, da brez čistega telesa in brez iskrene ljubezni ni seksa. Vsak odnos, ki mu manjkajo ti elementi, prinašajo probleme. Včasih, v starodavni družbi so bili moški in ženske do tridesetega leta nedolžni. Svojo čisto esenco so hranili in jo kultivirali tako, da so lahko zelo hitro postali dovršeni, svetniki ali angelska bitja. Danes se na spolnem področju zelo hitro odpremo in zato se lahko zelo hitro tudi »okužimo«. Mladostniki že pri svojih petnajstih letih ne vedo, kaj bi naredili sami s seboj, ne poznajo smisla življenja, saj so svojo esenco začeli odmetavati že zgodaj. Tudi dekleta pri osemnajstih lahko izgledajo tudi več let starejše kot so v resnici. To je posledica zelo hitrega izgubljanja spolne energije. Pri puberteti se odprejo spolni centri, iz katerih lahko spolna energija uhaja bodisi skozi menstruacijo, spermo ali zaradi preohlapnih medeničnih prepon. Če se ženska nauči zapreti prehode, postane bolj vitalna, bolj mlada. Da bi preprečili odtekanje spolne energije, se moramo najprej naučiti zapreti spodnja vrata. Taoisti so jih poimenovali Vrata življenja ali smrti. Če okrepimo in vsakodnevno zapiramo presredek (področje med zadnjikom in spolnimi organi), se lahko po izročilu taoistov, izpišemo iz knjige mrtvih in vpišemo v knjigo živih! Če mišice presredka, zadnjika in spolnih organov redno treniramo, stiskamo in sproščamo, si lahko takoj poživimo telo, um in duha. Za ohranjanje zdravja in vitalnosti, jih lahko stisnemo in sprostimo vsaj 300 - krat dnevno. Ko mišice znova dobijo mladostno moč in prožnost, se krčijo in zapirajo same od sebe. Telo takrat samodejno in brez napora ohranja vitalno moč znotraj nas, v zahvalo pa nam podarja poživljajoče impulze vzburjenja, ki nas lahko spremljajo dobesedno na vsakem koraku.

Ohranjanje in vzgajanje spolne energije znotraj telesa vpliva tudi na napetost in elastičnost kože in obraza. Če nam uhaja spolna energija, nam bo sčasoma upadel tudi obraz, organi in vse telo bo postalo ohlapno. Da bi situacijo popravili, nam ni potrebno zapravljati časa in denarja v kozmetičnih salonih, raje se osredotočimo na zapiranje prehodov in ohranjanje energije. Skozi izvajanje taoističnih tehnik za nego spolne energije se zdravje, sijoči obraz, koža in lasje postopoma vrnejo sami od sebe.

PREČIŠČENJE IN TRANSFORMACIJA
Ko se enkrat naučimo ohranjati lastno energijo, se lahko osredotočimo na njeno transformacijo iz grobe v prefinjeno. Ta proces nam dobesedno začne odpirati Nebeška vrata. Dokler v sebi nosimo in vzgajamo grobo energijo, tega praga ne moremo prestopiti. Kot pravi taoistični pregovor: »Nebeških lepot ne morete videti s prostaškimi očmi«. Da bi torej uvideli in spoznali nebeške lepote, je potrebno pri sebi opraviti proces prečiščevanja in transformacije lastne energije v bolj subtilno, prefinjeno (notranji smehljaj, zdravilni zvoki, fuzija petih elementov, mikrokozmična orbita, tai chi, tao yin). Transformacija lastne energije je zelo pomembna, saj ima spolna energija pomnoževalni učinek. Spolna energija bo pomnožila vsakršno energijo, na katero bo naletela. Če denimo v sebi nosimo jezo, zamere, nasilje, sovraštvo, prezir, krutost ali žalost, bo spolna energija njihov učinek še povečala. Če pa v sebi vzgajamo vrline, kot so ljubezen, radost, nežnost in spoštovanje, bo povečala njihov učinek. Kadar se igramo s spolno energijo, je dobro preveriti, kakšno energijo nosimo v sebi, saj jo bomo pomnožili. Lep dan še naprej



:palec:
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#8 unis

unis
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 728

Objavljeno: 29. oktober 2007, 11:05

vsak odnos, ki mu manjkajo ti elementi, prinašajo probleme..


A mi lahko zdej en odkrito pove, o čem se sploh gre?
Namreč, eni so me učili, da je finta glede položaja planetov in ne položaja dveh fuk prjatlov.
Varjanta, jupiter za veselje, uran še za krajše veselje, in pol mamo tle še najbolj pomembne od najbolj pomembnih. Sonce, Merkur, Venero in Luno?
A sm prow napisow?
Pa tud, če nism.A bi me lahko en popravu pa povedu, kje je finta?

Pa ne mislm na finto življenja, itak vsi okol mene ta kratko zmerm potegnte. Tko pač je. Sam sprjaznse : )
protestno masturbira na marsino sliko.

#9 Gost_Lotus'_*

Gost_Lotus'_*
  • Gost

Objavljeno: 29. oktober 2007, 19:30

Lepo pozdravljen
Zanima me -ali si kdaj poiskusil tole, kar si napisal ?


Ja sej usak ,ki se želi duhovno razvijat more začet zi nadzorovanjem vseh vrst energij se posebi spolne.



Lep večer

#10 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 29. oktober 2007, 19:42

Ja sej usak ,ki se želi duhovno razvijat more začet zi nadzorovanjem vseh vrst energij se posebi spolne.
Lep večer


In kakšen je občutek ..??
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#11 Gost_Lotus'_*

Gost_Lotus'_*
  • Gost

Objavljeno: 29. oktober 2007, 19:49

dosti bolj naraven se mi zdi,kot vaje mikrokozmične orbite (pri reikiju).Poskusi vsak najde neki zase.

#12 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 29. oktober 2007, 19:55

Taoisti pravijo, .....................


Ej če t po resnic povem, nisem čist nč kapiral......a to po domače povedano, da je najbolj, da nč ne seksaš al kaj. To j isto kot b športniku reku, da naj ne čporta, jest pa povem, to kar zmeraj trdim, da je najbolj vsakega glih prav, pa vse laufa, sam ekstremov v eno ali drugo stran ne sme bit....spolna vzdržnost je pa prav zagotovo ekstrem, ki je lahko nekomu tudi izgovor za tisto, kar mu manjka....

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#13 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 29. oktober 2007, 20:04

dosti bolj naraven se mi zdi,kot vaje mikrokozmične orbite (pri reikiju).Poskusi vsak najde neki zase.


Prakticiram -občasno , sam zanimal me je -kakšen občutek je pri tebi ...Drugače pa nekaj ne štekam- za tranformacijo spolne energije v chi- ravno moraš precej dobro obvladati mikrokozmično orbito -se pravi jo prakticirati vsaj kakšne pol leta najmanj- metoda nobenega izhoda /kung fu semena in jajčnikov/ -sama po sebi, če energijo ne stranformiraš in pošlješ v oba kanala / -s tem tudi v organe in možgane / Hsiao k'an Li/ -nima kaj dosti pomena za pomlajanje , revitalizacijo itd....Zato mi ne gre v račun, da ti ne paše mikrokozmična orbita, ki je predosnova iskoristka spolne energije.Samo zapiranje hui-yin je le fizična vaja, če ti uhaja energija, pomeni, če je s teboj nekaj energetsko narobe. Ker sicer ti mora tudi dotekati...zato pa sprašujem, ker se mi ne zdi logično ...Ker če ti potisneš spolno energijo v trtico in višje po hrbtu preden obvladaš mikrokozmično orbito -so občutki grozni- milo rečeno..probal - pa sem izvedel...Tko da mi tole malce ne potegne povsem ...tvoja razlaga tamle gor -namreč...
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#14 Gost_Lotus'_*

Gost_Lotus'_*
  • Gost

Objavljeno: 29. oktober 2007, 20:24

Že z zapiranjem hui-yin sm ugovtou da se mi energija preusmeri naprej po hrbetnici občutki so prijetni.Tako da že samo vsakodnevno izvajanje te vaje izjemno koristi.
Mikrokozmično obrito sem izvajal nekaj časa zdej je ne več. Zdej bolj ukvarjam z izvajanjem afirmacij in odredb vnebovzetih mojstrov.

Še neki sm najdu na to temo:

Dvig spolne energije v možgane
V otroštvu, običajno do pubertete se spolna energija vsakodnevno samodejno dviga v možgane in jim sporoča, da je telo aktivno in ustvarjalno. To velja tako za moške kot za ženske. Z leti, ko se zaposlimo z manj pomembnimi aktivnostmi in pozabimo na svoje telo in spolno energijo, ta proces ni več tako samoumeven. Ta proces se lahko preneha že zaradi ene slabe navade, kot je recimo nepravilno sedenje, spanje, pretirana spolna dejavnost, nemiren um, negativna čustva, prekomerno uživanje hrane, alkohola, drog. Spolnost je po zaužitju alkohola iz vidika naravnega življenja zelo nevarna, saj neposredno prizadene kostni mozeg in možgane. Tudi če moški sedi na modih, se zaradi previsoke temperature preneha proizvodnja semena. Moški postane turoben, nezbran, nezadovoljen… Če je hrbtenica kot glavni prenosnik informacij/energije med možgani in celotnim telesom - na kateremkoli delu blokirana, se tam prične proces propadanja. Na primer, če imamo navado sedeti na križnici, se na tem področju omrtvi živčevje, kar pomeni, da je prenos informacij v možgane blokiran. Ker možgani ne dobivajo informacij iz tega področja, se aktivira proces staranja, propadanja. Kot posledica dolgotrajnih blokad nastajajo razne bolezni, kot so ciste, rak, vnetja, povečana prostata, impotenca, frigidnost itd. Če energija ne more krožiti, se reciklirati in se dvigniti do možganov, se s tem konča tudi naša evolucija in duhovna rast.

Energija se v možgane samodejno dvigne, če je prečiščena in lahka (kot para). Takrat imamo lahko občutek plavanja v oblakih, občutja razširjene zavesti in povečevanja možganov. Možganske celice se takrat tudi zares proizvajajo. Sčasoma se nam začno odpirati tudi možganski šivi. Starodavne slike velikokrat prikazujejo taoistične mojstre z veliko lobanjo. Mojster Mantak Chia zase pravi, da si mora vsakih nekaj let kupiti nov klobuk, ker mu je stari premajhen.

Taoisti svojo spolno energijo kultivirajo in jo prečiščujejo, da postane tako lahka in čista, da se dvigne v možgane in se spremeni v shen ali duhovno energijo. Takšna kultivacija temelji na poustvarjanju univerzalnih procesov in zakonov. Njihov največji učitelj je narava. Pri prečiščevanju spolne energije si pomagajo z invokacijami za priklic primerne energije ter z vodenjem energije po pravih kanalih – meridianih. Vedo, da lahko vsakodnevna meditacija brez prakticiranja nežnih fizičnih gibov za usmerjanje energije (tao yin, chi gong, tai chi) uspava um in devitalizira telo. Uspavan ali raztresen um je največja ovira na poti do nesmrtnosti. Ko um postane služabnik duha in ne obratno, bo vse sledilo veliki red univerzalne narave. Invokacije so v ta namen odličen pripomoček. Beremo jih, ko smo iskreni (le takrat dobimo primeren odziv) lahko tudi večkrat na dan, najbolje je, če se jih naučimo na pamet.


Lep večer še naprej!

#15 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 29. oktober 2007, 20:45

Saj ravno o tem sem govoril-da so predpogoji, da spolno energijo transformiraš v chi in dvigaš navzgor ter v organe- in to je tisti najvišji namen spolne energije. Samo zadrževanje izliva brez tega je najmanj vprašljivo -glede koristi. Zapiranje presredka pa je v redu vajica - predvsem fizične narave - ima kar nekaj dobrih vplivov na določene bolezni -predvsem v preventivnem smislu .
Sam sem mišljenja , da če si po kanalih lepo prečiščen, energetsko harmoniziran -ni velike potrebe po tem zadrževanju . Morda občasno, kar tudi vsam prakticiram- sem in tja..drugače se mi pa zdi stremeti k tistemu čemur so stari taoistični mojstri namenjali spolno energijo- za nas- povsem nedosegljivo .Edino če bi temu posvetil nekje od 40-50 let svojega življenja..pa še potem ..????
Je pa fajn izkušnja, malce za spremembo ...
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#16 Gost_Lotus'_*

Gost_Lotus'_*
  • Gost

Objavljeno: 29. oktober 2007, 20:45

Ej če t po resnic povem, nisem čist nč kapiral......a to po domače povedano, da je najbolj, da nč ne seksaš al kaj. To j isto kot b športniku reku, da naj ne čporta, jest pa povem, to kar zmeraj trdim, da je najbolj vsakega glih prav, pa vse laufa, sam ekstremov v eno ali drugo stran ne sme bit....spolna vzdržnost je pa prav zagotovo ekstrem, ki je lahko nekomu tudi izgovor za tisto, kar mu manjka....


Tle se gre bol za nadzor te izjemno močne energije,ki je živeljenskega pomena in da pazimo kako in kje jo porabimo.
Lahko se pa tudi odločimo za transformacijo, po občutku pač :palec:

#17 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 29. oktober 2007, 20:53

Ej če t po resnic povem, nisem čist nč kapiral......a to po domače povedano, da je najbolj, da nč ne seksaš al kaj. To j isto kot b športniku reku, da naj ne čporta, jest pa povem, to kar zmeraj trdim, da je najbolj vsakega glih prav, pa vse laufa, sam ekstremov v eno ali drugo stran ne sme bit....spolna vzdržnost je pa prav zagotovo ekstrem, ki je lahko nekomu tudi izgovor za tisto, kar mu manjka....


Tomaž, tukaj gre predvsem za transformacijo spolne energije v chi- s tem jo mnogokrat ojačaš in jo lepo pošlješ po vodilnem kanalu do možganov in organov. Tukaj je point v tem...seksaš - seveda, le da ti takrat , ko naj bi ti prišlo - to energijo stransformiraš..in to je tukaj nekako tako ..v taoizmu...Tu ni ravno spolna vzdržnost, je pa res ekstrem -vsaj za naše dojemanje...Vsak ima svoje stališče glede tega...Drugače pa v vsakem primeru prihaja do orgazma, le da ni fizičnega izliva...če nisi navajen in poizkušaš- zna biti zoprn občutek- mimogrede-tudi rahlo nevaren ...za zdravje -namreč- če ti rata ...
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#18 Gost_Lotus'_*

Gost_Lotus'_*
  • Gost

Objavljeno: 29. oktober 2007, 20:58

Sam sem mišljenja , da če si po kanalih lepo prečiščen, energetsko harmoniziran -ni velike potrebe po tem zadrževanju .


Pomoje moreš še bolj paziti kako in kam usmerjaš spolno energijo,kar tudi sam občutiš,ker postajaš zmeri bolj senzibilen.
Je pa res tudi tle tako da je najbolš sebi prisluhnit.

Še nekaj zanimivih razmišlanj

Do orgazma brez ejakulacije
Moški v spolnosti svoje seme daje in je zato nagnjen k potrošnji semena. Moški ima navidezno neomejene zaloge sperme, saj ima sposobnost, da kmalu po ejakulaciji seme ponovno proizvede. Toda razumeti je treba, da ima ejakulacija podoben učinek kot darovanje krvi. Po darovanju je človek oslabljen in utrujen še kakšen dan ali dva, dokler se izgubljena kri ne nadoknadi. Inštituti za darovanje krvi svetujejo, da naj bi kri v smislu preprečevanja kronične utrujenosti, slabše odpornosti in preobremenjenosti na krvni obtok, darovali le nekajkrat na leto. Tudi kitajska medicina podobno svetuje, kadar se gre za ejakulacije. Le da se izgubljeno seme še težje nadoknadi. Znani so primeri, ko največji mačoti in žigoli v nekaj letih popolnoma izgubijo svojo prejšnjo podobo. Dobijo temne podočnjake, suho kožo, izgledajo utrujeni, nezadovoljni in postarani. To se zgodi, če moški brezglavo izgublja nekaj tako dragocenega, kot je spolna energija.

Večina moških ne razlikuje orgazma od ejakulacije, čeprav sta to dva različna procesa v telesu. Večina moških se ne zaveda, da bi lahko dosegali orgazme, ne da bi ejakulirali. S posebnimi tehnikami sprostitve in dihanja lahko moški obdrži penis v erekciji toliko dolgo, kolikor časa želi, medtem ko lahko doživi tudi po več orgazmov, ne da bi sploh ejakuliral. To niso samo sanje vsakega moškega, temveč tudi dobro znana informacija iz preteklosti. Tak proces je vsak moški doživljal že tedaj, ko je bil še dojenček oziroma majhen otrok. Vsaka mati zna povedati, da imajo dojenčki moškega spola redne erekcije brez izliva. Ker so sproščeni in nimajo spolnih fantazij oziroma idej o spolnosti, se spolna energija pri erekciji z lahkoto dvigne v možgane, ko pa so možgančki napolnjeni, se energija ponovno spusti v spolne organe. Energija se reciklira, zato lahko otroci rastejo in se razvijajo.

#19 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 29. oktober 2007, 20:58

pismo jst pa sam živim, kolk mi še manjka do popolnosti, kje da bi še izvajala odredbe vnebovzetnih mojstrov... mimogrede, zelo dobro pa poznam tantričnega učitelja aja tantretik je - uči tantretiko ne tantro (vsaj zdi se mi) , pa njega vedno razumem kaj hoče povedat, tule sem pa čist šokirana ... no ja ne čist ;)
ok, sem že tihooooo

#20 doorwoman.p

doorwoman.p
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 729

Objavljeno: 29. oktober 2007, 21:03

jst pa mislim, da je kar veliko lahko res kar je napisal Lotus' ..

energija je čudna zadeva!! v bistvu gre za to da ohranjamo svojo energijo, ki jo drugače zgubljamo zaradi takšnega in drugačnega življenja.. zgubljamo in vedno bolj zgubljamo..

verjamem da ima seksualna energija veliko moč na nas, da se tudi drugače počutimo žive, torej da živimo.. to lahko čuti vsak.. mislim, da Lotus hoče povedat da tega ne smemo zlorabljati, ampak krepiti?? :inocent:

#21 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 29. oktober 2007, 21:05

Tomaž,


sam pol b se moral že prej preprogramirat, da b se sploh sperma neb ustvarla.....tko se pa mora v nekaj predelat al nekam jt...v glavnem sem preneumen...jest zadržat znam, v namenu da tud partnerko zadovoljim, če ji bl pozen pride, sam pol pa glih tko udar..........

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#22 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 29. oktober 2007, 21:06

Pomoje moreš še bolj paziti kako in kam usmerjaš spolno energijo,kar tudi sam občutiš,ker postajaš zmeri bolj senzibilen.
Je pa res tudi tle tako da je najbolš sebi prisluhnit.



Stvar posameznika in njegovih potreb ter notranjih občutkov...Če mene vprašaš - jo imam vedno dovolj- spolne in chi-ja, tako da gre pri meni bolj za malce eksperimentiranja glede tega. Če ti pa po pravici povem, je tako, da imam mnogokrat določene energije precej preveč, tako da...sicer pa ne pozabi kaj je sploh eden od tvojih namenov- mislim da reprodukcija -med drugim ..in to brez izliva je malce težje ,a ne ??'
Osebno so mi notranje tao meditacije zelo všeč, tudi brez kontrole spolne energije...če jo imaš dovolj -energije, ne potrebuješ vmešavanja spolne , pa tudi paziti ne -kam ti kaj uhaja...
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#23 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 29. oktober 2007, 21:16

jst pa mislim, da je kar veliko lahko res kar je napisal Lotus' ..

energija je čudna zadeva!! v bistvu gre za to da ohranjamo svojo energijo, ki jo drugače zgubljamo zaradi takšnega in drugačnega življenja.. zgubljamo in vedno bolj zgubljamo..

verjamem da ima seksualna energija veliko moč na nas, da se tudi drugače počutimo žive, torej da živimo.. to lahko čuti vsak.. mislim, da Lotus hoče povedat da tega ne smemo zlorabljati, ampak krepiti?? :inocent:


a je zate ohranjanje vrste- potomstvo -zloraba spolne energije ??????Ravno ves čas govorim, da če skrbiš za svojo energijo , je tudi ne izgubljaš tam , kjer to ni potrebno ..in v tem primeru ne rabiš nikaršne manipulacije s spolno energijo .
Če jo pa kdo zgublja in vedno bolj zgublja- energijo, naj se vpraša- čemu je tako...ker odgovor bo kar v njemu samemu...Če bi to bil razlog za to tao pretvorbo spolne energije , potem bi ¸lahko rekli , da stari taoisti niso imeli kaj početi, pa so tako malce iz dolgočasja. Tale zadeva je malce bolj kompleksna , kot pa je tlele napisano, tako da se iz teh vrstic / če ne poznaš zadeve/ lahko bolj malo znajdeš .
Sicer je pa lep primer prekrižanih nog pri ležanju- kaj praviš čemu to človek počne ??' -večinoma ?
xegox :palec:

sam pol b se moral že prej preprogramirat, da b se sploh sperma neb ustvarla.....tko se pa mora v nekaj predelat al nekam jt...v glavnem sem preneumen...jest zadržat znam, v namenu da tud partnerko zadovoljim, če ji bl pozen pride, sam pol pa glih tko udar..........


Ni tako tomaž- saj ti govorim ,da gre za transformacijo- ni stvar v preprogramiranju, temveč v dolgotrajni redni vadbi...kot pač pri večina stvareh ..
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#24 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 29. oktober 2007, 21:30

Ej če t po resnic povem, nisem čist nč kapiral......


:palec: :palec: :palec: x:o)x
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#25 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 29. oktober 2007, 21:31

:palec: :palec: :palec: x:o)x


ha,ha,ha...pa še hi, pa hi ... x:o)x x:o)x x:o)x

xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0