Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Alpinizem in športno plezanje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
158 komentarjev na to temo

#51 Nordika

Nordika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 042

Objavljeno: 7. januar 2008, 09:16

Včeraj smo pa šli v Celovec v SportKletter areno - taka srednje velika dvorana v dveh nadstropjih, ampak full dobro izkoriščen prostor z full smermi, vse od ocene 3, pa tja do 8a. Vstopnina je bila, ker smo bili prvič, 7 € in smo bili tam cel dan :switz:
Še ponoči se mi je sanjalo od grifov :wacko:
Dons mam pa tak slasten musklfibr x:px
Smo rekli, da bomo še šli, saj sploh ni tako daleč :palec: Lepo nedeljo smo preživeli xDDx
Support bacteria, they're the only culture some people have!

#52 X~EDGE~X

X~EDGE~X
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 666

Objavljeno: 7. januar 2008, 11:36

Včeraj smo pa šli v Celovec v SportKletter areno - taka srednje velika dvorana v dveh nadstropjih, ampak full dobro izkoriščen prostor z full smermi, vse od ocene 3, pa tja do 8a. Vstopnina je bila, ker smo bili prvič, 7 € in smo bili tam cel dan :switz:
Še ponoči se mi je sanjalo od grifov :wacko:
Dons mam pa tak slasten musklfibr x:px
Smo rekli, da bomo še šli, saj sploh ni tako daleč :palec: Lepo nedeljo smo preživeli xDDx



Uffff....super, tudi moja nedelja je bila lepa in predvsem ŠPORTNA! :)

...kupujemo stvari, ki jih ne potrebujemo, za denar, ki ga nimamo in vse to zato, da bi naredili vtis na ljudi, ki jih ne maramo...


#53 Nordika

Nordika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 042

Objavljeno: 7. januar 2008, 12:42

Uffff....super, tudi moja nedelja je bila lepa in predvsem ŠPORTNA! :)


ja ja :fiju:
Support bacteria, they're the only culture some people have!

#54 Nordika

Nordika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 042

Objavljeno: 25. januar 2008, 21:49

Spakirala x^x kapo, rokavice, tople nogavice, dereze, 3 cepine x:Dx , gojzarje, gamaše, sončna očala, pripravila malico x:px , še za preoblečt vzamem, pa pod tuš in spat. Jutri bo zgodaj vstajanje :O: xsrcx
Ne povem (še) kam grem xDDx , že tko bo gužva xrolleyesx
Support bacteria, they're the only culture some people have!

#55 X~EDGE~X

X~EDGE~X
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 666

Objavljeno: 25. januar 2008, 23:32

V Žiri ??? :)

...kupujemo stvari, ki jih ne potrebujemo, za denar, ki ga nimamo in vse to zato, da bi naredili vtis na ljudi, ki jih ne maramo...


#56 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 26. januar 2008, 18:26

Pridni. Jaz pa lenuharim doma. Le na kak manjši hribček se včasih spravim. :xx!:
Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#57 dejča

dejča
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 29. marec 2008, 22:02

ojla

končno forum na katerem teče beseda tudi o plezanju :wOOt: Sem še zelo zelena v tem, ampak me kljub temu zanima kam lahko gre na primorskem začetnik plezat, aja pa izkušnje mam samo na umetni steni, drugače sem pa iz Maribora.

lep pozdrav xg:Dx

#58 Nordika

Nordika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 042

Objavljeno: 30. marec 2008, 21:34

Mal pobrskaj po internetu, najdeš praktično vsa slovenska plezališča z opisi smeri. Skoraj v vsakem se nadejo smeri primerne tudi za začetnike, malo bolj na jug, če zaideš v Istro je izbira pa še toliko večja.

klik --->plezališča

Pa meni osebno je plezanje v skali lažje in bolj všeč, kot na umetni steni, tako da le pejt in probaj :palec:
Support bacteria, they're the only culture some people have!

#59 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 31. marec 2008, 07:25

ojla

končno forum na katerem teče beseda tudi o plezanju :wOOt: Sem še zelo zelena v tem, ampak me kljub temu zanima kam lahko gre na primorskem začetnik plezat, aja pa izkušnje mam samo na umetni steni, drugače sem pa iz Maribora.

lep pozdrav xg:Dx


ja kje na primorskem pa si...?
ce si na koprskem imas plezalni raj v blizini crnega kala,
ce si na goriskem pa se tudi ne manjka stenc med ajdovscino in lijakom pa vse do bovca x;)x

jaz poznam eno ekipo, ki pleza veliko na primorskem, so sicer Ptujcani, nekateri od njih zivijo v Kopru in Pranu, te morda lahko povezem kdaj, ce zelis....
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#60 dejča

dejča
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 31. marec 2008, 07:33

ja kje na primorskem pa si...?
ce si na koprskem imas plezalni raj v blizini crnega kala,
ce si na goriskem pa se tudi ne manjka stenc med ajdovscino in lijakom pa vse do bovca x;)x

jaz poznam eno ekipo, ki pleza veliko na primorskem, so sicer Ptujcani, nekateri od njih zivijo v Kopru in Pranu, te morda lahko povezem kdaj, ce zelis....


Hvala obema za nasvete :D
drugače pa bi bila zelo vesela, če bi me lahko povezal s to skupino :D

ta vikend se mi obetajo prvi poskusi v pravi steni, komaj čakam da mine ta teden xsmx

#61 Nordika

Nordika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 042

Objavljeno: 21. maj 2008, 16:00

KWA ZDEEEEEJJ NOBEN NČ NE PLAZA IN ZAKAJ NE :wOOt:
Men dons dogaja, ker bi mogla it na vaje, ker imam v soboto izpit, pa nisem šla mwaahahahahahaha :icon17: Raj sem se nažrla Nutelle in zdej bluzim po internetu, zraven me pa grabita panika in slaba vest, vsaka iz svoje strani :horro-cb: Za zjokat. Mogoče bi šla pa na kolo, pa se mi tud ne da. Jao!
Support bacteria, they're the only culture some people have!

#62 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 21. maj 2008, 17:18

jst sm mislu, da je ta plezanje mal bolj orto pa tko. pol pa slišm, da je to zdej kao ful popularn, kao, da če ne plezaš nisi in. in vidim pol kao ene par modelov, k kao plezajo in so mel vsi po vrst podbradke. tko da... x:o)x

če ne gre na dilo brez maske nad 8 jurjev me ni zravn x:Dx

xrainbowx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#63 dejča

dejča
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 21. maj 2008, 17:31

KWA ZDEEEEEJJ NOBEN NČ NE PLAZA IN ZAKAJ NE :wOOt:
Men dons dogaja, ker bi mogla it na vaje, ker imam v soboto izpit, pa nisem šla mwaahahahahahaha :icon17: Raj sem se nažrla Nutelle in zdej bluzim po internetu, zraven me pa grabita panika in slaba vest, vsaka iz svoje strani :horro-cb: Za zjokat. Mogoče bi šla pa na kolo, pa se mi tud ne da. Jao!


x:Dx x:Dx x:Dx zelo, zelo znan filing, jaz pa v petek, in trenutno počnem nekaj podobnega, sam da jem sadno kupo z veliko veliko smetane x:o)x
vso srečo v soboto

#64 Nordika

Nordika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 042

Objavljeno: 24. maj 2008, 22:16

Evo mene x:Dx Dons smo švical na izpitih - no, jst u bistvu nisem, ker sem vse suvereno opravila x^x Jao kaj sem važna ml. pripravnica , tralaaaa x8Dx x;)x
Support bacteria, they're the only culture some people have!

#65 Weezard

Weezard
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 313

Objavljeno: 28. maj 2008, 23:03

hmm Nordika, kje si pa delala izpit, ker naše društvo je imelo tudi ta vikend izpite :)

--==[ x X x ]==--


#66 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 1. junij 2008, 21:57

Haaaaloooo x^x
Točno tako, pokam od ponosa! Še bolj pa me trže od veselja! :D

Jap, prvič v lajfu probala plezat!!! :onfire: :onfire: :onfire: (no, enkrat kot froc sem se nekaj na umetno obešala, ampak tega nekako ne štejem x:Dx )
Waaaaawwww!!!!
(=prvi komentar) :D x;)x

Drugače sem pa že full časa samo sanjala o plezanju, pa nekako nisem dobila klape, pa cajta za kakšen tečaj bla bla ...
skratka, da zaokrožim tale moj plaz besed - ratalo mi je zlezt najprej na eni dve 4kici, po pa na dve 5kici (ne, ni bla c x:Dx x:Dx ) po nas je pa nevihta, pa še utrujenost (ampak ta od včerajšnjega žura, ne od plezanja :o|o: x:Dx ) nagnala proti domu.

Kaj naj rečem??
Še bolje je, kot sem sanjala! :D
Sedaj samo upam, da bom lahko nadaljevala s tem!


Uživajte x;)x
... Say what you mean
And mean what you say ...

#67 Nordika

Nordika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 042

Objavljeno: 2. junij 2008, 21:09

:palec: kakšno navdušenje xDDx Men ga mal manjka. Saj rada plezam, samo še raje letim in se tako vedno tako težko odločim kaj bi počela čez vikende xrolleyesx . Ponavadi zmaga letenje xDDx . Čeprav tale prihajajoči vikend, pa imam cel rezerviran za plezarijo :switz: Mogoče kakšno slikco pripopam x;)x
Support bacteria, they're the only culture some people have!

#68 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 3. junij 2008, 16:27

Jah, me je odpeljalo malo, ja x:Dx
Sej že tko brez športa ne morem, samo tole prezanje me je pa res navdušlo! Resnično upam, da ni bilo prvič&zadnjič!

Eh, ti pa prav zavidam tele tvoje težave - al bi šla plezat al raje letet?! x:Dx x;)x
In cel vikend za plezanje - jap, definitivno fovš! x;)x
Sam hmmm .... kondicijsko pa nimaš težav? :inocent: Mene je že po tem entuziastičnem začetku naslednji dan že vse prijetno bolelo. Nobene panike, delale so pač druge mišice kot ponavadi, si pa ne predstavljam, kako bi konkretno zgledalo 2 ali 3 dni plezarije zapored?!
Bi pa, če bi bilo po moje, že ne vem kdaj prej začela s plezarijo, če bi le mela tapravo klap'co. Full mi je blo težko koga najt, ker al se nismo ukladil, al je folk, ka že full obvlada in si potem samo v napoto, al poznaš klapo le bolj na videz, pa se ne moreš kar nekam prislinit zraven ... in v tem stilu dalje.

Si pa predstavljam, da ti lahko letenje še bolj odpelje pamet! x:Dx x;)x Par jih poznam, ki se s tem bavijo in ja, friki tapravi! En tud če (res skoraj) vsak dan ne gre, kar ni zdrav. Ampak OK, tale je za moje pojme že malo huda.

Mi mogoče lahko priporočiš kakšne fajne plezalke? Al pa na kaj naj bom pozorna, če se bom odločila za nakup?? Tokrat sem si namreč sposodila ene kar fajn, na ježka, mogoče so bile edino miceno miceno premale zame (saj vem, da mora tiščat, ampak tok zlo pa mogoče tud ne x:Dx ). No, če že, bi nekaj ugodnega, vsaj dokler profi ne ratam x:Dx x:Dx


Uživaj!
... Say what you mean
And mean what you say ...

#69 Nordika

Nordika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 042

Objavljeno: 3. junij 2008, 19:31

Ma s kondicijo je tko, da imam vedno take ljudi okrog sebe, da sem totalen svaljk v primerjavi z njimi :xx!: xrolleyesx x:Dx Ampak se matram :switz: (ne vem za koga - kwa smo ljudje čudni :8): ) Musklfibr pa obožujem x:px , tko vem da sem fejst delala :palec:
Glede plezalk, pa iz izkušenj vidim, da tiste k si jih kupiš, tiste imaš in so ti najboljše. Folk ima vse živo kar najdeš po štacunah in izbira je kar dobra. Za začetek edino ne kupuj premajhnih, že prava številka te bo tiščala, kaj šele premajhna :sori: Jaz imam ene za plezališča, ki me tiščijo k svina :vragec: in ene udobnejše za hribe, ki jih ne rabim sezut po vsaki splezani stenci in oživljat prste xcivx :o|o:


Vremenska napoved neki štrajka :mrko:
Support bacteria, they're the only culture some people have!

#70 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 3. junij 2008, 20:59

Evo, spet jst tle strašim x:Dx

Pa sej ne morm verjet - za nedeljo smo zmenjeni, da se gre spet plezat!! x:px :D
Sej verjetno ni treba, da napišem, da repkam kot mali kužiji?! x:Dx x:Dx
Sem pa vidla ja - vremenska napoved :xx!: No ... mogoče pa bo zdržalo. Plezališč je hvala bogu itak full, pa mogoče kje po Slo ne bo deževalo xcrossfingx
Si pa grem tko s firbca malo plezalke pogledat, ker sem ravno zadnjič ujela, da imajo nekje neko akcijo ...


Hi hi hi pa kot kaže bo treba sklece nazaj iz naftalina potegnit, pa še malo več začet migat, ker sem edina od nedeljske klape z musklfibrom x:Dx
Sej ne da se branim x:Dx x;)x




Uživajte! x;)x

Aja Nordika, če boš za vikend kaj fotkala pa veš, da bo luštno za pogledat x;)x
... Say what you mean
And mean what you say ...

#71 Nordika

Nordika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 042

Objavljeno: 23. junij 2008, 13:37

Statistika tega vikenda:
- 5 ur .. . . . . . .. sedenje na štartu nad Bohinjskim jezerom
- 45 min .. . . . .. nošenje padala po hribu navzdol (boli me rit :o|o: )
- 3 ure .. . . . . .. plezanje moje prve stene v hribih x:px I' like it :palec: (svinjsko opečen vrat, ker sem ga pozabila
namazat :icon1_blush: )
Upam, da čim prej ponovim - vsaj plezalni del xDDx
Zdej pa dva dni zdravim muskelfibr x^x in modrice - vsake pol ure najdem novo.
Na fotke še čakam.
Support bacteria, they're the only culture some people have!

#72 Weezard

Weezard
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 313

Objavljeno: 23. junij 2008, 17:17

Aeval, welcome to the club ;)
Plezalke mal vprašaj prodajalca, običajno znajo kar dobro svetovat, večina ljudi nosi plezalke firme La Sportiva, jaz imam Rock Pillars pa so mi kul. Za začetek je po moje bolj pomembno to, da so ti (relativno) udobne. Mal te morajo tiščat, sploh na začetku, sej pol se raztegnejo, pa tud prsti se navadijo. K si boš pa naslednje kupovala, boš pa že vse vedela :)

Za družbo dobit, pa tud sicer, ti pa priporočam, da se vpišeš na kak tečaj šole športnega plezanja, ki se običajno začenjajo spomladi in jeseni. Tam spoznaš plezalce s katerimi boš potem hodila naokoli.

--==[ x X x ]==--


#73 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 23. junij 2008, 21:24

Evo, pa se spet javljam tu noter! x;)x

Nam se je tudi uspelo zmenit za plezarijo - primorska.
De best smo izkoristli dan!! Od juta - večera! Pa še s kopanjem ob sončnem zahodu in fajn večerjo smo zaključili! :D
Splezala sem par smeri, pa lahko rečem, da sem sama s sabo kar zadovoljna! En delček tik pred ubitačnim razgledom proti morju bi si najraje kar na repeat dala, tok mi je dogajalo! x:px x;)x
Samo pismu ... full sem taka, da hočem dat vse od sebe, po pa kar hitro crknem xrolleyesx Bo treba res na kondiciji delat, počasi pa tudi z bučo začet plezat, ker opažam, da če bi kaj bolj premislila, pa mogoče bolj počasi šla vse skupaj, da bi se zmanj zmaltrala ... Al pa ne no, bomo videli, ko bo več izkušenj!
Še malo so me učili varovanja - da bom pačasi tudi jaz koristna za klapo x:Dx
Plezalke si pa zaenkrat še sposojam, itak se jih cimer že kakšni 2 leti ni dotakni in nič ne kaže, da se jih ima namen kaj kmalu ... Škoda! (Zanj seveda, meni je kar kul, da jih imam x:Dx ) Se mi zdi pa kar Ok, da imam možnost prej par modelov probat, da bom potem, ko jih bom imela namen kupit, mogoče imela malo boljšo predstavo, kaj bi rada.

Weezard, imaš mogoče zacahnjen kakšen fajn tečaj? Kako je pa kaj cenovno, če veš?
Sicer kakšen tak tečajčič si planiram že ulala cajta, mogoče skoraj prej alpinističnega, samo ... šment je, ker sem jaz navadno full leteče sorte in je težko, da sem za celotno trajanje tečaja na enem mestu, npr.v Lj ... No, pa saj bomo videli...


Fajn plezarijo vsem pa fajn izkoristite lepo vreme! x;)x
... Say what you mean
And mean what you say ...

#74 Weezard

Weezard
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 313

Objavljeno: 23. junij 2008, 21:57

V našem društvu imamo tečaje vsako pomlad in jesen. Na tečaju se v glavnem naučiš vse, kar moraš vedet, da greš lahko sama v plezališče, da znaš varovati in poznaš osnovne manevre pri plezanju. Tečaji v glavnem potekajo v plezališčih, edino dvakrat je v telovadnici v Lj. Pa običajno se gre plezat za vikende. Cena je bila 150€ (125€ za študente).

Alpinistični tečaji so mal bolj resni in potekajo dalj časa (pol leta se mi zdi al še dalj, mislim da je Nordika opravila ta tečaj), na njih se moraš tud veliko več naučit, pa tud samo plezanje v gorah je precej bolj nevarno kot športno plezanje... ampak enim to dogaja.

--==[ x X x ]==--


#75 Nordika

Nordika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 042

Objavljeno: 24. junij 2008, 13:47

Glede plezalk; ta vikend sem prvič probala moje ta nove (Evolv - Rockstar), ki sem jih kupila specialno za hribe, ker naj bi bile bolj udobne . . . . in sem O.d.u.š.e.v.l.j.e.n.a x:px .....mislm, sploh ne vem zakaj bi me še kdaj kaj tiščalo v prste, če ni treba - udobje ena A in oprijem špica :palec:
Jih moram sprobat še v kakšnem plezališču.
Mimogrede - men je plezanje v hribih - zdej ko sem končno, prišla do tja xDDx - neprimerno boljš, kot frikanje. Komaj čakam, da grem spet, že delam plane kaj bo naslednja stenca x:px
Nekaj s kartkim dostopom x:Dx
Support bacteria, they're the only culture some people have!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0