Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Sprejeti samega sebe


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
449 komentarjev na to temo

#51 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 12. december 2007, 12:24

Meni se zdi, da če hočemo sprejeti sebe, moramo pozabiti nase.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#52 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 12. december 2007, 13:33

Meni se zdi, da če hočemo sprejeti sebe, moramo pozabiti nase.

Na svoj zanimiv način imaš prav.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#53 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 12. december 2007, 13:34

Meni se zdi, da če hočemo sprejeti sebe, moramo pozabiti nase.


A lahko tole konkretno razložiš?

Hvala
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#54 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 12. december 2007, 13:35

A lahko tole konkretno razložiš?

Hvala


HAHA BUTL,pravi Butl si:):) x:o)x

#55 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 12. december 2007, 13:39

HAHA BUTL,pravi Butl si:):) x:o)x


Jaz se pa z Antejevo mislijo strinjam in mislim, da je Ante eden redkih na forumu, ki jo bo znal razložiti (prepričan pa sem, da jo tudi butolog razume, sam mal draži Anteta).
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#56 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 12. december 2007, 13:40

A lahko tole konkretno razložiš?

Hvala

Če ugotovimo, da je vse kar počnemo v bistvu preteklost in da je to, čemur pravimo jaz nekakšen konglomerat preteklosti in vcepljenih predpisov (kar pomeni, da to ni jaz xDDx ) bi morda lahko celo sprejeli, da si ta miselni sistem, ki ga vzdržujemo, ne zasluži drugega, kot da ga v celoti pozabimo, opustimo.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#57 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 12. december 2007, 13:56

Če ugotovimo, da je vse kar počnemo v bistvu preteklost in da je to, čemur pravimo jaz nekakšen konglomerat preteklosti in vcepljenih predpisov in strahov pred prihodnostjo (kar pomeni, da to ni jaz xDDx ) bi morda lahko celo sprejeli, da si ta miselni sistem, ki ga vzdržujemo, ne zasluži drugega, kot da ga v celoti pozabimo, opustimo.


http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#58 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 12. december 2007, 13:56

Če ugotovimo, da je vse kar počnemo v bistvu preteklost in da je to, čemur pravimo jaz nekakšen konglomerat preteklosti in vcepljenih predpisov (kar pomeni, da to ni jaz xDDx ) bi morda lahko celo sprejeli, da si ta miselni sistem, ki ga vzdržujemo, ne zasluži drugega, kot da ga v celoti pozabimo, opustimo.


A tko.

Ja, maš prou, mislm, ni jih mal učiteljev, ki učijo glih to, kar si ti napisal.

Veš v čem je problem. Pozabiti se da. Ampak, ta pozabljenje ne pomeni, da si spomin na preteklost zbrisal, ker ga nisi. Porinjen je tolk globoko v podzavest, da se ga ne zavedaš več. Kar bi blo dobro, če se ga tud podzavest ne bi zavedala več. Pa se ga. In posledice so sledeče:
- ta preteklost te še vedno papca od znotrej, sam ne veš več, zakaj,
- ker ne veš več zakaj, tud vzroka ne morš več najt in se pocajtat.

Kar je pak še hujš jeba.

Tko da, tist k prav, odpustil bom, pozabu pa ne, zelo zdravo razmišlja, seveda, če to res tud tko misl.

Drgač pa, tud pozabljenje ma svoje prednosti, se strinjam. Vsak dan kej nouga zveš /če maš Alchajmerja recimo/, pa nikol nisi obremenjen z izkušnjami, ker jih nimaš, mislm, če sprot pozabš.

butl xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#59 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 12. december 2007, 14:43

Tko da, tist k prav, odpustil bom, pozabu pa ne, zelo zdravo razmišlja, seveda, če to res tud tko misl.


Tole, kar si napisal, je slišati precej bolj življenjsko, kot pa "iti v izkušnjo brez vnaprejšnjih sodb". Ampak nekatere življenjske in filozofske zadeve so povezane z zrelostjo. Dvajsetletniku recimo lahko govoriš o božjem načrtu ... in v najboljšem primeru bo dopustil možnost,da ta zares obstaja. Ko si starejši pa običajno skozi življenjske izkušnje začutiš, da si res le akter v tem načrtu.
Podobno je z zadevo, o kateri je govora v zadnjih nekaj postih. Nekatere stvari se nam zdijo morda le teoretično mogoče, a ko ustrezno dozorimo, spremenimo način odzivov in postanejo nekaj običajnega.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#60 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 12. december 2007, 14:58

Tole, kar si napisal, je slišati precej bolj življenjsko, kot pa "iti v izkušnjo brez vnaprejšnjih sodb". Ampak nekatere življenjske in filozofske zadeve so povezane z zrelostjo. Dvajsetletniku recimo lahko govoriš o božjem načrtu ... in v najboljšem primeru bo dopustil možnost,da ta zares obstaja. Ko si starejši pa običajno skozi življenjske izkušnje začutiš, da si res le akter v tem načrtu.
Podobno je z zadevo, o kateri je govora v zadnjih nekaj postih. Nekatere stvari se nam zdijo morda le teoretično mogoče, a ko ustrezno dozorimo, spremenimo način odzivov in postanejo nekaj običajnega.


Se strinjam Nosorog

Prou zaradi tega me je zanimal, kaj bo Antoninus napisal in je napisal tko, kt sem se bal da bo. Ti maš velik stikov z ljudmi, ki rabjo pomoč, pardon, ki iščejo pomoč in zagotov dobr veš, kako pomembno je, da tist, kar razlagaš, razložiš tko, da je čimbolj enoznačno. Ker, če boš enmu reku, da naj pozab, obenem mu pa ne boš razložu, kaj ta pozab sploh pomen, ga bo vzel tko, kt ga je zastopu. In se bo trudu, da bi pozabu...dobesedno in si s tem naredu celo jebo. Je pa hec še večji. Veliko razlagalcev /učiteljev/ razmišlja in dojema enako površno in že v startu učijo čist narobe. En tak je bil tud tle. Njegov moto je bil "jeza je slaba, z jezo se soočiš tko, da en teden nisi jezen", pa tko. In ker je učitelj, mu učenci tud verjamejo, pol pa smešn zgleda, k od njega hodjo gruče enih zombijev, mislm, tko zgledajo s svojimi maskami.
Tko da, tud učitelj se mora zavedat svoje odgovornosti.

butl xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#61 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 12. december 2007, 15:49

Veliko razlagalcev /učiteljev/ razmišlja in dojema enako površno in že v startu učijo čist narobe.

n

In do česa sva skozi tole kratko izmenjavo mnenj pravzaprav prišla? Da nobene življenjske faze ne moremo preskočiti. "Ne bo kruha", če nakladaš o Bogu, njegovem imenu, obličju ... in kako se z raznm tehnikami do tja pride, če ne obvladaš lekcij materialnega sveta. Pravzaprav je značilno za tiste, katerih usta so najbolj polna Boga, raznih manter in podobe krame, da se v materialnem svetu ne znajdejo. Zato se tudi tolkokrat pohecam na račun ljubiteljev ljubiteljev curryja, saj pri večini vidim, da skušajo nekatere postavke vzhodnjaške filozofije povsem napačno vnašati v vsakdanji lajf. Ideal jim je "odstraniti" ego in se povohati z Bogom in sklepam, da je vzhodnjaška filozofija preko prevajalcev pri nas napačno interpretirana, saj nam že sam sistem čaker, ki je maslo vhodnjakov, sugerira, da se k Bogu vzpenjamo postopoma, skozi obvladovanje psiholoških vsebin posameznih čaker, torej skozi izgrajevanje kreativnega odnosa do družine in okolja, kateremu pripadaš (prva čakra), etiko odnsov, odnos do denarja in kreativnost (druga čakra), izgrajevanje lastne identitete (tretja čakra) itd. in začneš šele v višjih čakrah (od pete naprej) ozaveščati vlogo Boga v lajfu. Najprej se moraš torej izgraditi (sebe in svoje odnose), nato pa začeti z zavestno povezavo z Božanskm. To je naravna pot. In v tej naravn poti ne vidim razloga za to, da odvržeš svojo individualnost (ego), ampak le, da ga kultiviraš. In dejansko nobene od teh faz ni moč preskočiti. Saj tudi ganje hiše ne začnemo pri strehi, ampak pri emeljih.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#62 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 12. december 2007, 18:01

Se strinjam Nosorog

Prou zaradi tega me je zanimal, kaj bo Antoninus napisal in je napisal tko, kt sem se bal da bo. Ti maš velik stikov z ljudmi, ki rabjo pomoč, pardon, ki iščejo pomoč in zagotov dobr veš, kako pomembno je, da tist, kar razlagaš, razložiš tko, da je čimbolj enoznačno. Ker, če boš enmu reku, da naj pozab, obenem mu pa ne boš razložu, kaj ta pozab sploh pomen, ga bo vzel tko, kt ga je zastopu. In se bo trudu, da bi pozabu...dobesedno in si s tem naredu celo jebo. Je pa hec še večji. Veliko razlagalcev /učiteljev/ razmišlja in dojema enako površno in že v startu učijo čist narobe. En tak je bil tud tle. Njegov moto je bil "jeza je slaba, z jezo se soočiš tko, da en teden nisi jezen", pa tko. In ker je učitelj, mu učenci tud verjamejo, pol pa smešn zgleda, k od njega hodjo gruče enih zombijev, mislm, tko zgledajo s svojimi maskami.
Tko da, tud učitelj se mora zavedat svoje odgovornosti.

butl xsrcx

Imaš res prav, da si zadeve vsakdo razlaga na svoj način, kar dokazujeta tudi tvoja zadnja dva posta. Res dobro izpade tale stavek: se bo trudu, da bi pozabu. In iz tega sledi še cel niz absurdov, ki mi nikdar niso šli po glavi. Če bi šlo za dobesedno pozabljanje, bi lahko zdravili ljudi z udarci s kolom po glavi. Upal sem, da se bo tisto bralo kot opustitev investicij v svoj miselni sistem, ne pa nek trud k pozabljanju ali kaj podobnega...

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#63 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 12. december 2007, 18:46

Če ugotovimo, da je vse kar počnemo v bistvu preteklost in da je to, čemur pravimo jaz nekakšen konglomerat preteklosti in vcepljenih predpisov (kar pomeni, da to ni jaz xDDx ) bi morda lahko celo sprejeli, da si ta miselni sistem, ki ga vzdržujemo, ne zasluži drugega, kot da ga v celoti pozabimo, opustimo.


Hm,...mi ne štima....Hvala!

Se strinjam Nosorog
In se bo trudu, da bi pozabu...dobesedno in si s tem naredu celo jebo. Je pa hec še večji. Veliko razlagalcev /učiteljev/ razmišlja in dojema enako površno in že v startu učijo čist narobe. En tak je bil tud tle. Njegov moto je bil "jeza je slaba, z jezo se soočiš tko, da en teden nisi jezen", pa tko. In ker je učitelj, mu učenci tud verjamejo, pol pa smešn zgleda, k od njega hodjo gruče enih zombijev, mislm, tko zgledajo s svojimi maskami.
Tko da, tud učitelj se mora zavedat svoje odgovornosti.
butl xsrcx

Takih je največ v raznih verah,ja,posebno v krščanstvu.

n

In do česa sva skozi tole kratko izmenjavo mnenj pravzaprav prišla? Da nobene življenjske faze ne moremo preskočiti. "Ne bo kruha", če nakladaš o Bogu, njegovem imenu, obličju ... in kako se z raznm tehnikami do tja pride, če ne obvladaš lekcij materialnega sveta. Pravzaprav je značilno za tiste, katerih usta so najbolj polna Boga, raznih manter in podobe krame, da se v materialnem svetu ne znajdejo. Zato se tudi tolkokrat pohecam na račun ljubiteljev ljubiteljev curryja, saj pri večini vidim, da skušajo nekatere postavke vzhodnjaške filozofije povsem napačno vnašati v vsakdanji lajf. Ideal jim je "odstraniti" ego in se povohati z Bogom in sklepam, da je vzhodnjaška filozofija preko prevajalcev pri nas napačno interpretirana, saj nam že sam sistem čaker, ki je maslo vhodnjakov, sugerira, da se k Bogu vzpenjamo postopoma, skozi obvladovanje psiholoških vsebin posameznih čaker, torej skozi izgrajevanje kreativnega odnosa do družine in okolja, kateremu pripadaš (prva čakra), etiko odnsov, odnos do denarja in kreativnost (druga čakra), izgrajevanje lastne identitete (tretja čakra) itd. in začneš šele v višjih čakrah (od pete naprej) ozaveščati vlogo Boga v lajfu. Najprej se moraš torej izgraditi (sebe in svoje odnose), nato pa začeti z zavestno povezavo z Božanskm. To je naravna pot. In v tej naravn poti ne vidim razloga za to, da odvržeš svojo individualnost (ego), ampak le, da ga kultiviraš. In dejansko nobene od teh faz ni moč preskočiti. Saj tudi ganje hiše ne začnemo pri strehi, ampak pri emeljih.

Super,lepo si povedal,wauu. :palec: :palec: :palec: Samo,moraš se vendar zavedati,da je to njihova pot,ki je sicer zelo jedrnata in kratka,ampak če imaš znanje veš tudi,da vsak potrebuje svojo izkušnjo,zatorej i v redu preveč kritizirat in napadat curryjevce,čeprav te štekam,ker sem tudi sama imela podobno izkušnjo,zato vem.Da sem pa do tega prišla,sem morala tudi jaz zabluzit:)) Verjetno tudi ti si bil v kaki skupinici z oltarčkom,al ne Nosorog?Vsak svetnik ima svojo preteklost,brez nje ne pride do tistih visokoih čaker!

#64 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 12. december 2007, 19:24

Samo,moraš se vendar zavedati,da je to njihova pot,ki je sicer zelo jedrnata in kratka,ampak če imaš znanje veš tudi,da vsak potrebuje svojo izkušnjo,zatorej i v redu preveč kritizirat in napadat curryjevce,

Hm, preveč kritizirati? Niti nimam tega občutka, povem pa svoje mnenje, res je pa tudi, da mi gre rahlo na kurac, ko kdo preveč buče vali. V bistvu mi je bil od zakrknjenih ljubiteljev ljubiteljev vemo česa, še najbolj všeč Janardan. Je nekako najboljš zagovarju svoja stališča in je tolerantnost kar dobro razvil. Ampak , da se razumemo - tud pri njem mi je šla želja po "metanju k učiteljevim nogam" rahlo na kurac.

čeprav te štekam,ker sem tudi sama imela podobno izkušnjo,zato vem.Da sem pa do tega prišla,sem morala tudi jaz zabluzit:))

A torej nisi več ljubiteljica ljubiteljev vemo česa? x:o)x

Verjetno tudi ti si bil v kaki skupinici z oltarčkom,al ne Nosorog?

Nikoli. Bil sem v eni meditacijski skupini, ki ni imela nobene veze s kakšnimi religioznimi al pa podobnimi štosi. Nikoli ni bilo nobenega oltarčka, smo pa imeli v meditaciah pred seboj enega ali več kristalov, ki smo jih včasih z meditacijo prav čudežno aktivirali. Žalostna pa je zgodba, zakaj sm šli narazen - zato, ker se je začelo dogajati tisto, po čemer smo prej v besedah težili, a to je že druga zgodba.
Vsak svetnik ima svojo preteklost,brez nje ne pride do tistih visokoih čaker!

Verjetno res. K sreči mim svetnka še letel nisem. Sem pa v lajfu videl ene par svetilnikov. Ampak, glede na to, da si Primorka, si jih ti nedvomno več. x:o)x x:o)x


http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#65 doorwoman.p

doorwoman.p
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 729

Objavljeno: 12. december 2007, 19:36

"Ko boš razumel samega sebe, še isti dan boš razumel celotno človeštvo. Takrat te nihče več ne bo mogel narediti nesrečnega." Osho

In ta razumeti(=understand) je ravno to; ko boš razumel/a svoje misli, kako delujejo od kje pridejo, mehanizme po katerih delujejo (deluje razum), ko se ne boš več poiztovetil/a z njimi - takrat si osvobojen/a. Prav tako boš videl/a te iste mehanizme v drugih in tako spoznaš, da tu ni kaj za odpuščat. Da ti v najslabšem primeru le nekaj odsevajo.


:palec: x;)x

#66 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 12. december 2007, 19:36

Kar sem se imela za naučit sem se in to cenim,ter spoštujem,grem dalje brez da bi zavračala karkoli.Učitelj je lahko tudi frend,ni se mu treba klanjat,ima pa bogate izkušnje in se lahko marsikaj naučim od njega,brez odvisnosti,brez navezanosti.Vzamem in grem!Sem mnenja,da ni ok bit apriori kontra,ker včasih lahko kaj izgubiš,ker vedno je še nekdo,ki ve več kot jaz.Smo puzzle,vsak je edinstven in vsak nosi določeno informacijo,ki je nujna za ustvarit celoto,katera smo mi sami.Včasih je največji sovražnik najboljši učitelj,...uh kolikokrat sem to doživela,pa še vedno...Mene je lajf spravil sto krat na kolena,da sem se morala vedno sama dvignit gor in sprejet marsikaj,da sem potem lahko šla dalje.V nasprotnem primeru bi se zakačila in obstala.
Zdaj že vem,da ima vsak svoj del vloge za mojo rast in to velja za vse.Če zavračam nekoga, s tem zavračam del sebe,ker ta nekdo obstaja samo zato,ker sem ga sama postavila v moje življenje,da se nekaj naučim od tega.

#67 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 12. december 2007, 19:45

Sem mnenja,da ni ok bit apriori kontra,ker včasih lahko kaj izgubiš,ker vedno je še nekdo,ki ve več kot jaz.


Tud jaz nisem apriori proti ljubiteljem curryja. Saj si verjetno opazila moj citat Krišnamurtija. Sem le proti tukajšnjim interpretacijam in nesposobnostjo prenesti nekatere resnice vzhodnjakov, ki so sicer večne, pa čeprav izhajajo iz drugačnega okolja, v naš lajf.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#68 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. december 2007, 20:12

Meni se zdi, da če hočemo sprejeti sebe, moramo pozabiti nase.

Hudo! xokx :palec:

cvekamo v kilometre...
pol pa *tale* uleti direktnega! xokx xyesx

xcivx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#69 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 12. december 2007, 20:14

Hudo! xokx :palec:

cvekamo v kilometre...
pol pa *tale* uleti direktnega! xokx xyesx

xcivx



x:o)x x:o)x xcivx xcivx

#70 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. december 2007, 20:18

... vcas je fajn mal pricivkat kam, od delc, zgoraj, spodaj, s strani........ xsingx xokx xcivx

k vsi k so 'not' so nadultra smrtno resni!
ZA ZIVLJENJE GRE!!!! x:Ox
saj gre res.
ampak saj glih zato! x:o)x x;)x xcivx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#71 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 13. december 2007, 10:40

Če ugotovimo, da je vse kar počnemo v bistvu preteklost in da je to, čemur pravimo jaz nekakšen konglomerat preteklosti in vcepljenih predpisov (kar pomeni, da to ni jaz xDDx ) bi morda lahko celo sprejeli, da si ta miselni sistem, ki ga vzdržujemo, ne zasluži drugega, kot da ga v celoti pozabimo, opustimo.


Ja, Antoninus -samo preteklost in vcepljeni predpisi so subjekt -oziroma "konglomerat" istočasnosti- se ti ne zdi ??
In tisto o pozabljenju, opustitvi- lahko kar lepo pozabiš...ker miselni sistem sam- od kod pa po tvoje izvira -a je avtonomna- povsem ločena zadeva ??'ne bo šlo...je sistem , ki je grajen na nečem , kar bi po tvojih besedah hotel preskočiti..pa spet ne gre...miselna struktura nastaja na podlagi nečesa- ne moreš izklopit pancerko, pa bo ena varovalka kar delala...
xegox :palec:

Imaš res prav, da si zadeve vsakdo razlaga na svoj način, kar dokazujeta tudi tvoja zadnja dva posta. Res dobro izpade tale stavek: se bo trudu, da bi pozabu. In iz tega sledi še cel niz absurdov, ki mi nikdar niso šli po glavi. Če bi šlo za dobesedno pozabljanje, bi lahko zdravili ljudi z udarci s kolom po glavi. Upal sem, da se bo tisto bralo kot opustitev investicij v svoj miselni sistem, ne pa nek trud k pozabljanju ali kaj podobnega...


Če bi to bilo možno , bi bilo vredno več kot karkoli....
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#72 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 13. december 2007, 10:49

n

In do česa sva skozi tole kratko izmenjavo mnenj pravzaprav prišla? Da nobene življenjske faze ne moremo preskočiti. "Ne bo kruha", če nakladaš o Bogu, njegovem imenu, obličju ... in kako se z raznm tehnikami do tja pride, če ne obvladaš lekcij materialnega sveta. Pravzaprav je značilno za tiste, katerih usta so najbolj polna Boga, raznih manter in podobe krame, da se v materialnem svetu ne znajdejo. Zato se tudi tolkokrat pohecam na račun ljubiteljev ljubiteljev curryja, saj pri večini vidim, da skušajo nekatere postavke vzhodnjaške filozofije povsem napačno vnašati v vsakdanji lajf. Ideal jim je "odstraniti" ego in se povohati z Bogom in sklepam, da je vzhodnjaška filozofija preko prevajalcev pri nas napačno interpretirana, saj nam že sam sistem čaker, ki je maslo vhodnjakov, sugerira, da se k Bogu vzpenjamo postopoma, skozi obvladovanje psiholoških vsebin posameznih čaker, torej skozi izgrajevanje kreativnega odnosa do družine in okolja, kateremu pripadaš (prva čakra), etiko odnsov, odnos do denarja in kreativnost (druga čakra), izgrajevanje lastne identitete (tretja čakra) itd. in začneš šele v višjih čakrah (od pete naprej) ozaveščati vlogo Boga v lajfu. Najprej se moraš torej izgraditi (sebe in svoje odnose), nato pa začeti z zavestno povezavo z Božanskm. To je naravna pot. In v tej naravn poti ne vidim razloga za to, da odvržeš svojo individualnost (ego), ampak le, da ga kultiviraš. In dejansko nobene od teh faz ni moč preskočiti. Saj tudi ganje hiše ne začnemo pri strehi, ampak pri emeljih.


Temu bi človek lahko dejal- simptomatsko delovanje, ki povsem potrjuje tole zgoraj. Kdaj se človek obrača k bogu- večinoma takrat, ko ne obvlada/ ne razume- ne občuti/ rešitve manifestacije na materialnem področju / bolezni, problemi, strahovi itd.../
Vzhodnjaška miselnost je pač pogojena z mentaliteto, okoljem , vzgojo, miselnostjo -usmerjeno in se pri nas namesto prilagajanja, včasih jemlje zelo ortodoksno- kar pa seveda ne gre skupaj z našim načinom delovanja.
Ego -se pa orenk strinjam , da ga enostavno ne moreš / smeš/ odvreči, temveč ga harmonizirati z podzavestnim..tvoj izraz je kultiviranje...kva pa vem...tudi v redu...Saj brez tvoje individualnosti -zgubiš tudi svojo identiteto- morda komu to odgovarja, samo na poti do tega so še mnoge štenge - ena je tudi v sprejemanju enosti -pa ne izbris osebnosti , temveč enosti / recmo/ z naravo...to vse skupaj dojeti in sprejeti...je pa včasih malce težje- a ne ?
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#73 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 13. december 2007, 11:12

To je moj največji problem. Osebno rasti,saj sem otrok v koži odraslega. Zato tudi venomer iščem parterje mlajše od sebe, ker se z isto starimi enostavno ne ujamem(so mi dolgočasni,saj nisem na njihovem nivoju). Iz tega izhaja tudi to, da mi veze vedno razpadejo. Kako se naučiti sprejeti in ceniti samega sebe? Moje otroštvo je bilo počno trpinčenja in želje po starševski ljubezni in vedno so od mene zahtevali popolnost, več kot sem bila zmožna doseči.
Kako se torej naučiti ljubiti samega sebe in se spoštovati, ob tem pa tudi odrasti, saj če mi to ne bo uspelo, bom to
zadovoljstvo s samo seboj prenašala tudi na parterje in spet bom v začaranem krogu izgube.
Pomagajte prosim!


Tkole se sprašuje in sprašuje še marsikdo, ne samo tale punca.

Zdej

In dobi take odgovore:

Meni se zdi, da če hočemo sprejeti sebe, moramo pozabiti nase.


Upal sem, da se bo tisto bralo kot opustitev investicij v svoj miselni sistem, ne pa nek trud k pozabljanju ali kaj podobnega...


Hudo! xokx :palec:

cvekamo v kilometre...
pol pa *tale* uleti direktnega! xokx xyesx

xcivx


Kva konkretno že nej nardi al pa počne?

:eek:
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#74 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 13. december 2007, 11:13

Tkole se sprašuje in sprašuje še marsikdo, ne samo tale punca.

Zdej

In dobi take odgovore:
Kva konkretno že nej nardi al pa počne?

:eek:



Močno- :palec: :palec: :palec: :palec: :palec:
fajn ase imej xvrtcx
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#75 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. december 2007, 11:19

se dobr da obstajajo tud butli, torej. xokx
in se dobr, da odgovori v tej temi (in v vseh omenjenih podobnih) niso sam tile citirani...

ne mormo pa tud bit vsi najbl pametni butli, eni s(m)o res sam butli. xDDx

je blo pa morda vseen s strani obeh citiranih tule pa ze kdaj tud kej konkretnosti - pa oni se vedno ni vedel, kako naj se tega loti, pa ce si mu tudi po tockah preprosto nastel.

... vcas rab pa clovk tud sam en stavk, vcas pa mal neumnosti pa heca in ne nujno vedno kilometrskih solat nasvetov. xyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0