Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Sprejeti samega sebe


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
449 komentarjev na to temo

#76 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 13. december 2007, 11:44

se dobr da obstajajo tud butli, torej. xokx
in se dobr, da odgovori v tej temi (in v vseh omenjenih podobnih) niso sam tile citirani...

ne mormo pa tud bit vsi najbl pametni butli, eni s(m)o res sam butli. xDDx

je blo pa morda vseen s strani obeh citiranih tule pa ze kdaj tud kej konkretnosti - pa oni se vedno ni vedel, kako naj se tega loti, pa ce si mu tudi po tockah preprosto nastel.

... vcas rab pa clovk tud sam en stavk, vcas pa mal neumnosti pa heca in ne nujno vedno kilometrskih solat nasvetov. xyesx


Sam da ti je odlegl. x:o)x

A paše? x:Dx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#77 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 13. december 2007, 12:33

Ja, Antoninus -samo preteklost in vcepljeni predpisi so subjekt -oziroma "konglomerat" istočasnosti- se ti ne zdi ??


Ne, preteklost in vcepljeni predpisi niso nikakršen subjekt, drugače sploh ne bi vedeli za njih, kar pomeni, da so objekt. Kaj pa je konglomerat istočasnosti?

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#78 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 13. december 2007, 12:46

Menim da pristaja to sporočilo v tale topic o sprejemanju samega sebe:


Doesn't it happen like that? I mean, isn't your entire life proof? One day you're scrimping, the next you're in the money.

One day you're lonely, the next you have friends.

Lost, then found. Ill, then well. Low, then high.

Yet with hindsight, it becomes ever so clear that the only thing that ever really changed was your thinking. Even though you were free to think as you pleased the whole time.
History need not repeat itself -

The Universe

~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#79 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. december 2007, 13:38

Sam da ti je odlegl. x:o)x

v zvezi s cim?

A paše? x:Dx

odvisno kaj.....
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#80 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 13. december 2007, 14:01

Ne, preteklost in vcepljeni predpisi niso nikakršen subjekt, drugače sploh ne bi vedeli za njih, kar pomeni, da so objekt. Kaj pa je konglomerat istočasnosti?


Hotel sem reči, da ne vem, kako sploh lahko ločuješ preteklost in vcepljanje predpisov, ki so valjda se vcepljali v preteklosti, toda.....- Malce narobe sem prebral- površno- ušla mi je besedica -jaz...tole sem šele sedaj videl, ko sem šel preverjat moj post/ s tvojim-citiranim vred/ ..da povsem drug pomen...

Ostalo nižje sem pa zelo dobro razumel in tudi komentriral natanko tako, kot sem mislil.
Pa svojo lastno preteklost kot tudi vse sprejemljajoče vzorčke jemljem kot subjekt- oztiroma subjektivno, ne vem v katerem kontekstu ti ne opažaš subjekta ali pa drugače- stvari lahko dojemaš subjektivno ali pa objektivno- povsem različni pogledi, ne vidim razloga po podajanju pravil...zame tu ni nikakršnih kalupov in formul, ki bi se jih človek moral držati. Mimogrede- malce se zatopi v razumevanje besedice-subjekt in vse pomene...
Če se pa motim, mi pa razloži prosim- kaj si hotel s tem- subjekt- objekt.

xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#81 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 13. december 2007, 14:33

Hotel sem reči, da ne vem, kako sploh lahko ločuješ preteklost in vcepljanje predpisov, ki so valjda se vcepljali v preteklosti, toda.....- Malce narobe sem prebral- površno- ušla mi je besedica -jaz...tole sem šele sedaj videl, ko sem šel preverjat moj post/ s tvojim-citiranim vred/ ..da povsem drug pomen...

Ostalo nižje sem pa zelo dobro razumel in tudi komentriral natanko tako, kot sem mislil.
Pa svojo lastno preteklost kot tudi vse sprejemljajoče vzorčke jemljem kot subjekt- oztiroma subjektivno, ne vem v katerem kontekstu ti ne opažaš subjekta ali pa drugače- stvari lahko dojemaš subjektivno ali pa objektivno- povsem različni pogledi, ne vidim razloga po podajanju pravil...zame tu ni nikakršnih kalupov in formul, ki bi se jih človek moral držati. Mimogrede- malce se zatopi v razumevanje besedice-subjekt in vse pomene...
Če se pa motim, mi pa razloži prosim- kaj si hotel s tem- subjekt- objekt.

xegox :palec:


Sicer bi pa kar zaključil s tako debato, ki nima v bistvu nikakršne zveze z namenom te teme. Bomo že v kakšni drugi...To /se mi dozdeva/ smo s osebnim pametovanjem že preveč posvinjali....
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#82 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 13. december 2007, 14:47

Hotel sem reči, da ne vem, kako sploh lahko ločuješ preteklost in vcepljanje predpisov, ki so valjda se vcepljali v preteklosti, toda.....- Malce narobe sem prebral- površno- ušla mi je besedica -jaz...tole sem šele sedaj videl, ko sem šel preverjat moj post/ s tvojim-citiranim vred/ ..da povsem drug pomen...

Če si pa tako mislil, potem ne bom imel pripomb. Sem razumel popolnoma drugače.
Res lahko tudi zaključimo, kot si predlagal, ker smo še enkrat ugotovili, da ima vsak svoj svet v katerem živi in kako težko je uskladiti že pisano besedo, kaj šele misli.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#83 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 13. december 2007, 15:13

Če si pa tako mislil, potem ne bom imel pripomb. Sem razumel popolnoma drugače.
Res lahko tudi zaključimo, kot si predlagal, ker smo še enkrat ugotovili, da ima vsak svoj svet v katerem živi in kako težko je uskladiti že pisano besedo, kaj šele misli.



:palec: :palec: :palec:
xegox xvrtcx
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#84 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 14. december 2007, 12:36

Matr, vse citate sem zgubila! :V: x:)x
Pa tko lepo mi je uspel zdruzit antoniusa, nosoroga in marso v to kako jaz razmisljam.
Zdej bom morala pa s svojo glavo mislit. :o|o: x:px
Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#85 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 14. december 2007, 12:50

Matr, vse citate sem zgubila! :V: x:)x
Pa tko lepo mi je uspel zdruzit antoniusa, nosoroga in marso v to kako jaz razmisljam.
Zdej bom morala pa s svojo glavo mislit. :o|o: x:px


Zdaj je potrebno sam vse skupaj zbrat, pa moje prečekirat- pa v napad....
xvrtcx
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#86 Lunatica

Lunatica
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 14. december 2007, 13:07

Sem v teh dneh nekaj dojela o sebi. S kolegi sem se pogovarjala o mojem primeru in sama sem po naravi neagresivna, zato jeza v meni tli. Dat jo je treba ven. Rekli so mi, naj ne rešujem težav tako, da vse na miren način pometem pod preprogo, temveč si na list napišem vse,kar sem od osebe dobila negativnega in naj to preberem na glas ter se upravičeno zjezim.Naj pokažem tudi negativna čustva oz. jih dam ven. Tako sem tudi naredila in počutim se bolje. Rekli so mi tudi, da naj ne razmišljam o tem, da če ti neka oseba naredi kaj hudega, da ji ne smeš želeti nazaj isto(kao v strahu, da se mi bo to potencirano vrnilo), ampak naj vrnem milo za drago....izbijati klin s klinom.
Love is my only point to be alive...love is my God

#87 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 14. december 2007, 13:12

Če bi bila metoda zob za zob in oko za oko dobra, bi bila zemlja že zdavnaj škrbasta in slepa.

xvrtcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#88 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. december 2007, 13:13

pameten nasvet, Lunatica! xokx xyesx
z vsem se strinjam, razen z zadnjim stavkom (oz. z zadnjim delom zadnjega stavka) - menim namrec da clo klin na klin ni potreben.
Menim da je treba z ljubeznijo resevat, vendar ne na silo: zato pa mors najprej vsa negativna custva obcutit.... xyesx
zalost, strah, jezo.....
potem ko to vse podozivis, v najvecih primerih samo odide pol 'ta grdo', klina vec ne rabis. x;)x
ostane, neverjetno, ljubezen, ravno zato, k si dovolis tud vsa 'neljubeca' custva.

Saj TI cutis! xyesx
Pomembno je - biti v stiku s svojimi obcutki, tlacenje nikoli ni dobro - slej ko prej privre ven - kot so ti povedali frendi.

Fajn!
Ce drugega ne, ti je dalo ornk mislit in si naredila korake, se soocla itd.
In poskusila - in je ze delovalo! :palec: x^x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#89 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. december 2007, 13:22

Če bi bila metoda zob za zob in oko za oko dobra, bi bila zemlja že zdavnaj škrbasta in slepa.

:D :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#90 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. december 2007, 13:35

... da mal nadaljujem....

tema je odprta s super primernim naslovom - sprejeti samega sebe, saj je point tu tocno v tem!
da se sprejmes, z vsem pac.....
ce tlacis svoje obcutke, pomen, da zarad enih dejavnikov (ponavad vcepljenih vzorcev), si ne upas cutit oz. dat ven tega ali onega....
Marsikdo tud misli, da s tem in na tak nacin ni ljubec (se ima pa za ljubecega cloveka in to tud dejansko je, recimo)...
da se ne sme bunit pa bit jezen....
al pa da nima bit kaj zalosten...
al pa da ga nima bit cesa strah....
... si dopoveduje.
vendar ima *PRAVICO, da ga je strah (da je zalosten, jezen...) - in ko to postekas, notranje, sprejmes sebe in nekaj se zgodi - ni te vec strah, ne obcutis vec zalosti in jeze, pac pa ljubezen (do sebe. x;)x najprej.... ----->)...
vzljubis se.... in ce se mas rad, se tud sprejemas. x:)x

(*nima pa pravice tega navesit nekomu drugemu - mora sprejet svoj del odgovornosti; ce je ne, pomeni da ni iskren do sebe, kar pa nadalje pomen, da se ne vidi dobro in se tako tud v polnosti ne mroe sprejet)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#91 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 14. december 2007, 13:50

Sem v teh dneh nekaj dojela o sebi. S kolegi sem se pogovarjala o mojem primeru in sama sem po naravi neagresivna, zato jeza v meni tli. Dat jo je treba ven. Rekli so mi, naj ne rešujem težav tako, da vse na miren način pometem pod preprogo, temveč si na list napišem vse,kar sem od osebe dobila negativnega in naj to preberem na glas ter se upravičeno zjezim.Naj pokažem tudi negativna čustva oz. jih dam ven. Tako sem tudi naredila in počutim se bolje. Rekli so mi tudi, da naj ne razmišljam o tem, da če ti neka oseba naredi kaj hudega, da ji ne smeš želeti nazaj isto(kao v strahu, da se mi bo to potencirano vrnilo), ampak naj vrnem milo za drago....izbijati klin s klinom.



Hej Lunatica, super, da se javis, sem ravno razmisljala, kako pa je kaj s tabo, medtem...?

Jaz sem ti ze nekje kar dosti pisala, kaj si mislim o tem in bolj konkretno glede aktivnosti/pasivnosti, zato se ne bom ponavljala....vsekakor pa je prav, da zacnes s custvi, s tem, da stvari konkretno zacutis, ker je to povezano s tem, kar sem ti nekje prej torej ze pisala-z (zavestno ali ne) agresijo, ki izvira iz tvoje neke vrste odvisnosti od odnosov.

Je pa bistvena razlika med soocanjem s svojimi custvi, izrazanjem le-teh in 'vracanjem mila za drago' -
pri tebi je po mojem mnenju poglavitna frustracija ravno, da se ne uspes sprejeti taka kot si, in se posledicno tudi se nisi uspela imeti res rada. No, isto tako je s sprejemanjem drugih. Tu imas lepo moznost vadit to: sprejmi pac, da drugi tako ali drugace razmisljajo, da te zato tudi ranijo itd...ampak sprejeti:
to se ne pomeni, da se s tem strinjas, to pomeni samo, da ne gojis agresije do njih. Ce lahko sprejmes, zacutis, da ima vsak clovek na tem svetu do neke mere svoje razloge, zakaj se tako obnasa, in da ti nisi vedno neposredno povezana s tem, da si samo prejemnik njegovih lastnih frustracij, je veliko lazje sprejemat ostale take kot so - brez jeze. In predvsem ne iz nekega strahu, da se ti bo to vrnilo, ampak iz spoznanja, da tako pac je, da kljub temu, da v osnovi judje razmisljajo in delujejo po svojih najboljsih moceh - ce te nekdo prizadane, ocitno ni sposoben drugace delovat, tudi, ce je to zelo 'na dlani' zlobno ali kratkomalo neumno.
In ker vse to velja tudi zate/zase, za svoj odnos do sebe, ne dvomim, da bos kmalu bila sposobna sprejemat tudi sebe, kar je prvi korak na poti k temu, da tudi kaj spremenis, ce bos zelela.
Ampak kot receno: resnicne spremembe se lahko zgodijo le iz ljubezni, potem, ko neko stanje sprejmes.
Torej: je ok, ce si jezna, das to ven na nacin, da se skricis v gozdu, ali vrzes kaksen kozarec v zid po potrebi, ni pa ok, da vracas cloveku, ciger dejanje je sprozilo to tvojo jezo agresijo v direktni obliki.
Treba je lociti dejanja od ljudi, pa je to lazje sprejeti. Ampak to seveda ni nekaj, kar se clovek nauci cez noc: zato kar pocasi, mi pa drzimo pesti :palec:

Če bi bila metoda zob za zob in oko za oko dobra, bi bila zemlja že zdavnaj škrbasta in slepa.

xvrtcx



saj na zalost delno tudi je, kjer se te metode izvajajo .... :ermm:

drugace pa: Butl, zelo lepo in plasticno si nekje nazaj opisal dolgotrajen in mucen proces razmisljanja in soocanja s sabo.... upam, da bo se komu v pomoc :palec:
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#92 Lemurian

Lemurian
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 94

Objavljeno: 14. december 2007, 22:13

Če bi bila metoda zob za zob in oko za oko dobra, bi bila zemlja že zdavnaj škrbasta in slepa.
xvrtcx

Ne manjka dosti... heh. Ampak upanje ostaja, kot pri Frodu & Gospodarju Prstanov ;-)


Sem v teh dneh nekaj dojela o sebi. S kolegi sem se pogovarjala o mojem primeru in sama sem po naravi neagresivna, zato jeza v meni tli. (1) Dat jo je treba ven. Rekli so mi, naj ne rešujem težav tako, da vse na miren način pometem pod preprogo, temveč si na list napišem vse,kar sem od osebe dobila negativnega in naj to preberem na glas ter se upravičeno zjezim.Naj pokažem tudi negativna čustva oz. jih dam ven. Tako sem tudi naredila in počutim se bolje. Rekli so mi tudi, da naj ne razmišljam o tem, da če ti neka oseba naredi kaj hudega, da ji ne smeš želeti nazaj isto(kao v strahu, da se mi bo to potencirano vrnilo), (2) ampak naj vrnem milo za drago....izbijati klin s klinom.

(1) Kako napredno družbo imaš, resno.


(2) Tu sem pa opazil, da je gornja trditev pretirana.

To je tipično: "nekdo mi je nekaj hudega storil ampak to ni nič v primerjavi s tem, kar bom jaz njemu storila." Milo za žajfo, s tem da je milo veliko večje in hujše od žajfe.

Tako razmišljanje je vzrok zgodovine človeštva in sedanjosti. Vseh vojh, vseh grozodejstev. Le da se pri tebi odraža na bistveno manjšem nivoju, v bistvu gre pa za eno in isto zadevo. Tako da niti ni težko razumet vseh grozodejstev v svetu, kaj ne da?

Delat nekaj iz strahu je spet... Ne rabiš delat nekaj iz strahu, namesto tega raje poizkušaj razumet človeka, zakaj je nakaj storil, kaj se mu je pletlo po glavi,.. itd. Poizkušaj se postaviti v njegovo vlogo. Je težko, verjamem, lažje je držat zamero in obtoževanje - vendar je možno.

Če ti pade krožnik iz rok, se ne boš jezila, pač je padel, nesreča, se zgodi. Če pa bo nekdo drug storil isto, boš pa takoj začela z obtoževanji - kot da je bilo namenoma. Misliš da te je partner namenoma zapustil, te namenoma želel prizadet?


Po vsem tem prebiranju si verjetno še vedno jezna in polna zamere in maščevanja. Vprašaj se tole vprašanje: Kaj jaz izgubim, če poizkušam bivšega RAZUMET?

človek, zbudi se..

 

"Velika Pot je lahka, vendar imajo ljudje raje stranske poti." Tao Te Ching, 53

 


#93 Lunatica

Lunatica
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 14. december 2007, 22:25

Ne manjka dosti... heh. Ampak upanje ostaja, kot pri Frodu & Gospodarju Prstanov ;-)
(1) Kako napredno družbo imaš, resno.
(2) Tu sem pa opazil, da je gornja trditev pretirana.

To je tipično: "nekdo mi je nekaj hudega storil ampak to ni nič v primerjavi s tem, kar bom jaz njemu storila." Milo za žajfo, s tem da je milo veliko večje in hujše od žajfe.

Tako razmišljanje je vzrok zgodovine človeštva in sedanjosti. Vseh vojh, vseh grozodejstev. Le da se pri tebi odraža na bistveno manjšem nivoju, v bistvu gre pa za eno in isto zadevo. Tako da niti ni težko razumet vseh grozodejstev v svetu, kaj ne da?

Delat nekaj iz strahu je spet... Ne rabiš delat nekaj iz strahu, namesto tega raje poizkušaj razumet človeka, zakaj je nakaj storil, kaj se mu je pletlo po glavi,.. itd. Poizkušaj se postaviti v njegovo vlogo. Je težko, verjamem, lažje je držat zamero in obtoževanje - vendar je možno.

Če ti pade krožnik iz rok, se ne boš jezila, pač je padel, nesreča, se zgodi. Če pa bo nekdo drug storil isto, boš pa takoj začela z obtoževanji - kot da je bilo namenoma. Misliš da te je partner namenoma zapustil, te namenoma želel prizadet?
Po vsem tem prebiranju si verjetno še vedno jezna in polna zamere in maščevanja. Vprašaj se tole vprašanje: Kaj jaz izgubim, če poizkušam bivšega RAZUMET?

Verjemi, da moje maščevanje ne bo fizično,čeprav me je sam večkrat prizadel tudi fizično, s pretepom in to brez vsakršnega vzroka. Hočem le sprostiti tisto jezo,ko sem probala odreagirati tako,da se nisem branila in mi je zlomil nos. Mislim,da sem upravičeno lahko jeznai n da si lahko mislim o njem, da je ničvreden črv.
, ter da si zasluži, da od te tanove dobi trpljenje v isti meri,kot ga je povzročal pri meni. Ne vem kdo bi ob takšnem trpljenju lahko ostal mirodušen in mu v nadalnji vezi želel le najboljše?
Če se postavim v njegovo kožo je pa tako, da nikoli nebi ravnala tako kot on, je popolen egoist in če ne dobi kar hoče,te psihično in fizično martretira,sicer je takrat zvest,vendar,ko v vezi malo zaškriplje,si že poišče npovo žrtev in se presli k njej, da jo bo lahko finanččno in seksualno izkoriščal...in tako spet do naslednje. Si torej ne zaslužim biti jezna in mu privoščiti, da dobi v isti meri nazaj?
Majhuje je pa to, da je tudi moja mama trpela v taki vezi in še trpi in sem pač tak način življenja povzela. Rada bi ga pozabila,ker ga kljub vsem grozotam še ljubim, zato pa dleam in poslušam vse nasvete, ki mi jih kdorkoli žer pač da.
Love is my only point to be alive...love is my God

#94 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 15. december 2007, 08:40

Rada bi ga pozabila,ker ga kljub vsem grozotam še ljubim, zato pa dleam in poslušam vse nasvete, ki mi jih kdorkoli žer pač da.


Kaj pa če je to navezanost,navada? Vezi včasih UM napačno pojmuje.Kaj pa srce pravi? Kaj si ti želiš?

Samo mojo misel dodala,...ni to kritika Luna....

#95 Lemurian

Lemurian
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 94

Objavljeno: 15. december 2007, 09:14

Verjemi, da moje maščevanje ne bo fizično,čeprav me je sam večkrat prizadel tudi fizično, s pretepom in to brez vsakršnega vzroka. Hočem le sprostiti tisto jezo,ko sem probala odreagirati tako,da se nisem branila in mi je zlomil nos. Mislim,da sem upravičeno lahko jeznai n da si lahko mislim o njem, da je ničvreden črv.
, ter da si zasluži, da od te tanove dobi trpljenje v isti meri,kot ga je povzročal pri meni. Ne vem kdo bi ob takšnem trpljenju lahko ostal mirodušen in mu v nadalnji vezi želel le najboljše?
Če se postavim v njegovo kožo je pa tako, da nikoli nebi ravnala tako kot on, je popolen egoist in če ne dobi kar hoče,te psihično in fizično martretira,sicer je takrat zvest,vendar,ko v vezi malo zaškriplje,si že poišče npovo žrtev in se presli k njej, da jo bo lahko finanččno in seksualno izkoriščal...in tako spet do naslednje. Si torej ne zaslužim biti jezna in mu privoščiti, da dobi v isti meri nazaj?
Majhuje je pa to, da je tudi moja mama trpela v taki vezi in še trpi in sem pač tak način življenja povzela. Rada bi ga pozabila,ker ga kljub vsem grozotam še ljubim, zato pa dleam in poslušam vse nasvete, ki mi jih kdorkoli žer pač da.


Čustvo je na nek način vedno opravičeno. Obsojat samega sebe zaradi nekega čustva nima smisla. Prav tako čustvo potlačit ali se delat, da ga ni. To je več škode kot koristi. Zelo koristno je, da daš to ven iz sebe. In ni potrebe, da je ta oseba tedaj prisotna. Lahko na papir, še bolje pa je, da greš v gozd in se zdereš ali daš muzko zelo naglas in se v sobi zdereš (odvisno kje živiš). Lahko najdeš kakšno blazino in jo prebutaš (boga blazina).. Pazi da se ne poškoduješ.
Drugi način je, da raziščeš, kaj se skriva za jezo, zamero. Prbližno na takšen način.


Fizično ali kako drugače, na nek način ni bistvene razlike. Energija za tem je enaka, le manifestacija se malenkost razlikuje. Čemu misliš, da si zasluži nekaj nazaj. Mar ni zadosti tako življenje kot ga sedaj živi? Misliš, da on v tem uživa, da on te stvari počne z veseljem?

Praviš je egoist, izkorišča, se prisesa... Kaj pa je po tvojem VZROK za te stvari, od kje pridejo? Je tak že od rojstva, ali je imel kakšne dogodke, preko katerih se je razvila taka osebnost? Vem da si je težko predstavljat, vendar kaj misliš; ali ima tud sam mogoče kakšne travme, potlačena čustva,.. preko katerih se potem razvije taka osebnost?

človek, zbudi se..

 

"Velika Pot je lahka, vendar imajo ljudje raje stranske poti." Tao Te Ching, 53

 


#96 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 15. december 2007, 10:13

"...Verjemi, da moje maščevanje ne bo fizično,čeprav me je sam večkrat prizadel tudi fizično, s pretepom in to brez vsakršnega vzroka. Hočem le sprostiti tisto jezo,ko sem probala odreagirati tako,da se nisem branila in mi je zlomil nos. Mislim,da sem upravičeno lahko jeznai n da si lahko mislim o njem, da je ničvreden črv...


...Majhuje je pa to, da je tudi moja mama trpela v taki vezi in še trpi in sem pač tak način življenja povzela. Rada bi ga pozabila,ker ga kljub vsem grozotam še ljubim, zato pa dleam in poslušam vse nasvete, ki mi jih kdorkoli žer pač da...."


Znanka, sama na trdih drogah bi rekla:

"Tipična narkomanska smet. Edino seksa se pa na drogah cool, ko je feeling..."


Treba ločit Ljubezen iz Srca k Srcu...

Od socialne ljubezni (da nekdo ni sam - osamljen, socialne igre: na primer igra mazohizma: "uboga jaz - pri takem norcu", socialni status, interesi...).


LP

#97 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 15. december 2007, 10:34

Ponavadi ženske,ki se pustijo trpinčit,pa tudi za moške to velja,psihično ali fizično, je koren tega v majhni dozi samospoštovanja.

#98 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 15. december 2007, 10:40

Realno gledano, sta rabla drug drugega.

Ti njega, da se je dogajalo. Da ni bilo dolgčas. Da nisi bila sama.


On, pa nekoga, da je skrbel zanj.

Manipuliral te je za šalo malo b. p.


Pretepal te pa je, ker je sam notranje nezadovoljen. In se je skozi to sproščal od napetosti v sebi.

Ko se je dobro počutil (ko je imel kaj v sebi; tudi če ti je rekel , da ne konzumira več) je bil prijazen bolj ali manj.

In cool.

Ko te ni bilo, "kontrole" nad njim nisi imela.

Telefon, internet še vedno laufal... Za kako potencialno "nabavo", navezovanje kontaktov...

Njega zanima prvo droga. Potem pa drugo.

Še huje pa je živeti z "jeznim abstinentom", kateri bi rad pa ne more priti v kontakt s preprodajalcem....

Ti so šele agresivni in zateženi, ...

Izkoristil te je za lasten komfort. Si našel drugo "molzno kravo" in te zamenjal...

To je bila socialna navezanost. Nikakor pa ne ljubezen brezpogojna in brez kalkulacij.


Pozabit, predelat v sebi in iti naprej... Čas zazdravi vse...


Pa pijancev, narkomanov, psihopatov se ognit, če jih le prepoznaš...

So "magnetični", ko so v feelingu, agresivni ko so v frustracijah. Čuti za vrednote, čustva pa otopeli...

Izvrstni manipulantje...


Začni se ukvarjat s stvarmi tebi všečnimi, da manj tuhtaš in zapolniš čas...

Druži se s tebi všečnimi konstruktivnimi ljudmi... Destruktivnih se na daleč ogni.

V kolikor je to seveda možno.

LP

#99 doorwoman.p

doorwoman.p
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 729

Objavljeno: 15. december 2007, 12:17

Ponavadi ženske,ki se pustijo trpinčit,pa tudi za moške to velja,psihično ali fizično, je koren tega v majhni dozi samospoštovanja.


samospoštovanja in zaupanja vase

#100 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 15. december 2007, 13:17

Kaj pa če je to navezanost,navada?

Čiisto klasični vzorec delovanja uma. Kot sem že pred časom napisal, draga Lunatica, tvoj problem je nekaj čisto vsakdanjega. Namesto časa, katerega porabiš pri tej formuski temi, ga raje porabi za delo na sebi. Navezanost in navada sta posledica sebičnosti in poti po liniji najmanjšega odpora. Ti ljubiš na sebičen način. Takšna ljubezen vodi do navezanosti, ki se ob odtegnitvi "ljubljenega" izrazi podobno kot abstinenčna kriza.
Kaj ti je za storiti? Sooči se vzroki svoje navezanosti. odstrani vzroke in odstranila boš posledico. To pa lahko storiš samo ti.Nobena delavnica, nobena tona pisanih narekov te ne more rešiti. Tvoj problemček je precej razširjen pojav in velika večina pač gre skozi. Navadi se, da ne moreš vedno vsega dobiti. Strah pred izgubo je logična posledica navezanosti.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0