Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Sprejeti samega sebe


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
449 komentarjev na to temo

#101 Lunatica

Lunatica
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 15. december 2007, 20:46

Realno gledano, sta rabla drug drugega.

Ti njega, da se je dogajalo. Da ni bilo dolgčas. Da nisi bila sama.
On, pa nekoga, da je skrbel zanj.

Manipuliral te je za šalo malo b. p.
Pretepal te pa je, ker je sam notranje nezadovoljen. In se je skozi to sproščal od napetosti v sebi.

Ko se je dobro počutil (ko je imel kaj v sebi; tudi če ti je rekel , da ne konzumira več) je bil prijazen bolj ali manj.

In cool.

Ko te ni bilo, "kontrole" nad njim nisi imela.

Telefon, internet še vedno laufal... Za kako potencialno "nabavo", navezovanje kontaktov...

Njega zanima prvo droga. Potem pa drugo.

Še huje pa je živeti z "jeznim abstinentom", kateri bi rad pa ne more priti v kontakt s preprodajalcem....

Ti so šele agresivni in zateženi, ...

Izkoristil te je za lasten komfort. Si našel drugo "molzno kravo" in te zamenjal...

To je bila socialna navezanost. Nikakor pa ne ljubezen brezpogojna in brez kalkulacij.
Pozabit, predelat v sebi in iti naprej... Čas zazdravi vse...
Pa pijancev, narkomanov, psihopatov se ognit, če jih le prepoznaš...

So "magnetični", ko so v feelingu, agresivni ko so v frustracijah. Čuti za vrednote, čustva pa otopeli...

Izvrstni manipulantje...
Začni se ukvarjat s stvarmi tebi všečnimi, da manj tuhtaš in zapolniš čas...

Druži se s tebi všečnimi konstruktivnimi ljudmi... Destruktivnih se na daleč ogni.

V kolikor je to seveda možno.

LP

zadel si ga v nulo...problem je le v tem, da jaz nimam več volje do življenja, preveč je že bilo enakih izkušenj v mojem lajfu....sem takorekoč že "izmolžena krava" čustveno in fizično, ne zmorem več samo dajat,dobit pa ničesar....res mi ni več do lajfa, ampak tudi umret ni enostavno, včasih ne rata.
Love is my only point to be alive...love is my God

#102 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 15. december 2007, 20:54

Ko se "baterije" napolnijo. Je tudi razpoloženje boljše.

LP

#103 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 15. december 2007, 21:01

zadel si ga v nulo...problem je le v tem, da jaz nimam več volje do življenja, preveč je že bilo enakih izkušenj v mojem lajfu....sem takorekoč že "izmolžena krava" čustveno in fizično, ne zmorem več samo dajat,dobit pa ničesar....res mi ni več do lajfa, ampak tudi umret ni enostavno, včasih ne rata.

očitno si mižala ... napako enkrat ponoviš ... več kot enkrat xscratchx
in zakaj "hočeš" dajati?... če želiš "jemati" xcivx

#104 X~EDGE~X

X~EDGE~X
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 666

Objavljeno: 15. december 2007, 21:25

očitno si mižala ... napako enkrat ponoviš ... več kot enkrat xscratchx
in zakaj "hočeš" dajati?... če želiš "jemati" xcivx


res je in vse to smo eni že dali skozi in eni še bodo je normalen življenski proces...Lunatica, ko sem bil jaz v tvoji fazi sem izpadel kot največja cmera na planetu, nisem dojel, da se lahko kaj takega zgodi meni...(vedno se je ostalim, prijateljem, meni se pa ne more...yeah right) ti pa povem...da tako ti je bilo namenjeno...izkoristi te trenutke, ki so navidezno nerešljivi v energijo in naredi nekaj zase....cel čas si hotela, da bi bila tvoja ljubljena oseba srečna...pozabila pa si nase...čez nekaj časa se boš še samo nasmehnila, prvo poskrbi zase....da boš ljubezen zopet lahko prenašala...na tisti ki si jo zaslužijo...in ko se ti bodo čustva zopet sprostila...

...kupujemo stvari, ki jih ne potrebujemo, za denar, ki ga nimamo in vse to zato, da bi naredili vtis na ljudi, ki jih ne maramo...


#105 Lunatica

Lunatica
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 15. december 2007, 21:57

očitno si mižala ... napako enkrat ponoviš ... več kot enkrat xscratchx
in zakaj "hočeš" dajati?... če želiš "jemati" xcivx

dajati hočem zato,ker sem bila že od staršev nauena tega,da nisem dobila ljubezni,če si je nisem dobesedno kupila. ne bom razlagala o tem, ker preveč boli, sem pa povzela ta vzorec še v parterske veze,k er se mi je pač in otroštva zdel kao normalen.
Love is my only point to be alive...love is my God

#106 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 15. december 2007, 23:13

dajati hočem zato,ker sem bila že od staršev nauena tega,da nisem dobila ljubezni,če si je nisem dobesedno kupila. ne bom razlagala o tem, ker preveč boli, sem pa povzela ta vzorec še v parterske veze,k er se mi je pač in otroštva zdel kao normalen.


Zelo prikladen izgovor, a ne Lunatica.

Lepo sta fotr in matka kriva, da si ti zdej revca in se limaš na take limlne kt je bil tvoj nosolomec.

Pa še res je. Res sta kriva. Ampak.

Ampak. Ti si stara zdej 40 let. Nisi več nebogljena punčka, k ne ve kolk je dva plus dva. Zdej si odrasla. In je rajtam pri 40-tih pa že kr cajt, da se nehaš igrat bogo srotko, ki sta ji starša zajebala lajf. In je pri 40-tih že skor skrajni cajt, da zaćneš prevzemat odgovornost za svoje življenje in njegovo živetje in začneš sprejemat tud posledice, ne pa krivit tastare v nedogled.

Ja, nabila sta ti res zajebane vzorce, kriva sta. A si zadovoljna? Kva pa boš s tem? Še naprej igrala bogo nemočno žrtev al boš kej nardila? Od tebe je odvisn, ne od tastarih. Ker, punca, samo ti lahko te vzorce predelaš, če češ in začneš živet. Al pa se smil sama seb in vlec nase bebote, k ti bojo lomil nos. Ti ga bojo a veš. Ker, ljudje so vljudni in nardijo, kar jih prosiš.

butl xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#107 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 15. december 2007, 23:25

Lunatica,
na kratko: obstajajo travme in vzorci. razlika je v tem, da se travma obicajno resi relativno zelo hitro, vcasih je dovolj ozavestiti zadevo in izgine kot milni mehurcek, ter se razblini kot slab spomin na nocno moro izpred dveh let. vzorci pa...to je druga zgodba. vzorec je treba ozavestit, razgradit, custveno predelat, sprostit, sprejet spremembo, prezvecit, si dat cas za razumevanje in na koncu spremembo ZACUTIT.

edini realni test je, ko se ponovno znajdes v podobni situaciji in reagiras drugace.
glede na to, da si sploh tu, mi dajes mislit naslednje:
si zelis pomoci, delas na tem, prepoznala si vzorec, tudi vir njega, morda pa trenutno nimas moci za to spremembo. ne obupaj, ko bo cas pravi, sprememba BO. samo to TRAJA, ker vzorec je nekaj, kar je zakoreninjeno v nas preko nasih dejanj in custvovanj, in take spremembe so dolgotrajne in globinske.

enako je, kot ce gres na operacijo notranjega organa ali ce se malo opraskas...ce gres na operacijo, bos okrevala nekaj mesecev, vcasih so posledice se leta. ampak vedno, VEDNO, se da z voljo in podporo doseci
boljse stanje. in vsekakor vse, kar naredis na sebi ze steje.

zato ponovno: pogumno naprej in ne ustrasi se preteklosti, niti sedanjosti.
dejansko srecamo v zivljenju tiste, ki nam nosijo zivljenjske lekcije, pa ce se to se tako grdo slisi.
in bolj, ko ne razumemo nasega problema, bolj so te ponovne lekcije tezke.
se mi zdi, da ti zdaj razumes, kaj je treba spremenit.
zdaj moras 'samo' se naredit. 'samo' seveda ni enostavno ne hitro...ampak realisticno gledano je itak
le vprasanje casa, kdaj bos to spremembo zmogla, ker verjetno ne zelis ponavljati takih zvez, ne glede na to, kako cloveka ljubis. ko sem jaz bila v podobni situaciji, sem kasneje dojela, da sem se enostavno MORALA globoko zaljubit, drugace ne bi nikoli vztrajala dovolj dolgo, da bi razumela, v cem je moj problem, ker koga drugega, ki ga ne bi tako ljubila, ne bi prenasala in tako ne pogruntala zivljenjske lekcije, razresila vzorcev, se znebila navad in se sestavila na nacin, da zdaj priblizno vem, da sem to jaz in ne skupek druzinskih traum in navad, in se to slabih. je pa trajalo vec kot leto, in bilo zelo intenzivno. lahko povem v spodbudo, da se resitve kazejo sproti, cim se resno lotis zadeve.
glede tvojih custev: smo ti mnogi ze rekli: nic ni narobe z njimi, narobe je le, ce imas negativna custva do osebe, njegova dejanja lahko sovrazis, ne pa mu zelet slabega, ce le zmores, ker je njegovo slabo delovanje (v tem smislu tudi delovanje slabica) njegov problem, tvoj pa je, kako se ubranit takih ljudi, in ne, kako je z njimi. vsaj trenutno in na tem osebnem nivoju. ko bos resila to, jih zagotovo ne bos vec srecevala.

ponovno: srecno in vzemi si cas xsrcx
si namrec edina, ki lahko sebe spremeni, vse ostalo je podpora in situacije, ki so + ali - : ampak se vedno so le zunanje situacije.

zelim ti moci, ko bos zbrala moment za akcijo (ki pa se v bistvu ze dogaja, samo ne ustavi tega procesa)


xflowx
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#108 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 16. december 2007, 05:49

Lunatica,
na kratko: obstajajo travme in vzorci. razlika je v tem, da se travma obicajno resi relativno zelo hitro, vcasih je dovolj ozavestiti zadevo in izgine kot milni mehurcek, ter se razblini kot slab spomin na nocno moro izpred dveh let. vzorci pa...to je druga zgodba. vzorec je treba ozavestit, razgradit, custveno predelat, sprostit, sprejet spremembo, prezvecit, si dat cas za razumevanje in na koncu spremembo ZACUTIT.


Travma- bi prej dejal je posledica-reakcija, lahko tudi negativnih vzorce...tako, da se travme/ razen morda fizične/ ne moreš rešiti kar tako- vsaj v večini primerov ne.
Tisto kar ti ozaveščaš- zadevo..je povsem možno, da je posledica dolgoletnih nalaganj v svoj astralni šleper. In travma je lahko le trenutna manifestacija , ki pa lahko ima zelo globoke vzroke...
Tako da tudi reševanje trenutnih simptomov/ kar travma je/ ji ravno dolgoročnejša rešitev. Najdeš lahko vzrok- samo obstaja še vzorec, ki je pripeljal do tega vzroke in posledično do reakcije.
Pa seveda ne govorim o zlomu noge....
Drugače je pa recept zelo v redu- samo še praktično ga je treba izpeljat.
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#109 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. december 2007, 10:23

Zelo prikladen izgovor, a ne Lunatica.

Lepo sta fotr in matka kriva, da si ti zdej revca in se limaš na take limlne kt je bil tvoj nosolomec.

Pa še res je. Res sta kriva. Ampak.

Ampak. Ti si stara zdej 40 let. Nisi več nebogljena punčka, k ne ve kolk je dva plus dva. Zdej si odrasla. In je rajtam pri 40-tih pa že kr cajt, da se nehaš igrat bogo srotko, ki sta ji starša zajebala lajf. In je pri 40-tih že skor skrajni cajt, da zaćneš prevzemat odgovornost za svoje življenje in njegovo živetje in začneš sprejemat tud posledice, ne pa krivit tastare v nedogled.

Ja, nabila sta ti res zajebane vzorce, kriva sta. A si zadovoljna? Kva pa boš s tem? Še naprej igrala bogo nemočno žrtev al boš kej nardila? Od tebe je odvisn, ne od tastarih. Ker, punca, samo ti lahko te vzorce predelaš, če češ in začneš živet. Al pa se smil sama seb in vlec nase bebote, k ti bojo lomil nos. Ti ga bojo a veš. Ker, ljudje so vljudni in nardijo, kar jih prosiš.

xyesx :palec:

Lunatica,
na kratko: obstajajo travme in vzorci. razlika je v tem, da se travma obicajno resi relativno zelo hitro, vcasih je dovolj ozavestiti zadevo in izgine kot milni mehurcek, ter se razblini kot slab spomin na nocno moro izpred dveh let. vzorci pa...to je druga zgodba. vzorec je treba ozavestit, razgradit, custveno predelat, sprostit, sprejet spremembo, prezvecit, si dat cas za razumevanje in na koncu spremembo ZACUTIT.

edini realni test je, ko se ponovno znajdes v podobni situaciji in reagiras drugace.
glede na to, da si sploh tu, mi dajes mislit naslednje:
si zelis pomoci, delas na tem, prepoznala si vzorec, tudi vir njega, morda pa trenutno nimas moci za to spremembo. ne obupaj, ko bo cas pravi, sprememba BO. samo to TRAJA, ker vzorec je nekaj, kar je zakoreninjeno v nas preko nasih dejanj in custvovanj, in take spremembe so dolgotrajne in globinske.

enako je, kot ce gres na operacijo notranjega organa ali ce se malo opraskas...ce gres na operacijo, bos okrevala nekaj mesecev, vcasih so posledice se leta. ampak vedno, VEDNO, se da z voljo in podporo doseci
boljse stanje. in vsekakor vse, kar naredis na sebi ze steje.

zato ponovno: pogumno naprej in ne ustrasi se preteklosti, niti sedanjosti.
dejansko srecamo v zivljenju tiste, ki nam nosijo zivljenjske lekcije, pa ce se to se tako grdo slisi.
in bolj, ko ne razumemo nasega problema, bolj so te ponovne lekcije tezke. .....
...

xyesx :palec:

(*tud bi mela kaksno *pripombo* okol onih travm pa vzorcev, ampak v osnovi se z vsem napisanim popolnoma strinjam in se podpisem)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#110 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 16. december 2007, 11:12

Lunatica!

Sem se spravila prepisovati iz enega virtualnega "terapevtskega" kratkega filma za dušo, ampak se še zmeraj bolj hitro vrti kot jaz pišem x:Dx , tak da sem nekje pri desetih ponovitvah odnehala... Recimo, da mi je uspelo polovico v zvezek napisat, bom pa izpisala tega, za katerega sem najbolj hvaležna, da "so" me spomnili nanj in pa res je, da tud drugi se mi zdijo malo preveč sladkobni, sploh v tem času ko smo nasičeni z kao lepimi željami.


Has anyone reminded you that you didn't come here to prove anything?

You just came to be YOU. Just you. Because being you in enough.


Poglej, če se samo v to poglobiš, recimo zase najprej, potem boš lahko razumela tud svoje starše, da so to kar so. Kakor vejo in znajo. To, da jim ni potrebno nikomur dokazovati ničesar velja tudi zanje in za vse. Tudi fanta, ki ga še zmeraj ljubiš. (S)pusti ga.

NIKOGAR NE MOREŠ PRISILITI, DA BI TE IMEL RAD NA ENAK NAČIN, KOT LJUBIŠ TI.

Če boš to zares sprejela, v srcu sprejela - se predala - boš videla svojo žalost, jezo in nemoč, se bodo stvari začele odvijati tako da boš videla tudi drugo stran. Ne se bati tega. Takrat boš tudi videla, da si ti sama sebi bila največji sodnik, ti si potrebovala darilo tako zelo in prav ti si spet tista, ki boš našla sočutje v sebi do sebe. Vendar boš drugačna..

Ne vem če ti bo to kaj pomagalo, ni lahko ko naše srce kljub vsemu še zmeraj ljubi.

Če smo se pripravljeni zavedati, da: Nothing we have is truly ours... nas to dovolj osvobodi, da lahko počnemo to kar radi počnemo...
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#111 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. december 2007, 12:00

Sem se spravila prepisovati iz enega virtualnega "terapevtskega" kratkega filma za dušo, ampak se še zmeraj bolj hitro vrti kot jaz pišem x:Dx , tak da sem nekje pri desetih ponovitvah odnehala...

x:Dx xDDx

......
NIKOGAR NE MOREŠ PRISILITI, DA BI TE IMEL RAD NA ENAK NAČIN, KOT LJUBIŠ TI. ....
...

xyesx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#112 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 16. december 2007, 12:13

zadel si ga v nulo...problem je le v tem, da jaz nimam več volje do življenja, preveč je že bilo enakih izkušenj v mojem lajfu....sem takorekoč že "izmolžena krava" čustveno in fizično, ne zmorem več samo dajat,dobit pa ničesar....res mi ni več do lajfa, ampak tudi umret ni enostavno, včasih ne rata.


II. del - Tantric pogled v zvezi s spolno destruktivnostjo

Možni vzroki fantove destrukcije;

povezani z njegovim spolnim vedenjem in ravnanjem (pogosta seksualna frekvenca; katera je v njemu)


Post seksualna depresivnost moškega ... za lažje razumevanje primera,

katerega navaja Lunatica ("tako - tako", bolj na hitro)


Satyananda

..."Vama Marga in prebujanje kundalini (Kundalini Tantra):


…”…Ejakulacija zniža telesno temperaturo.

Istočasno živčni sistem zastane.


Zastoj simpatičnega in parasimpatičnega živčnega sistema vpliva na možgane.

Prav zaradi tega ima veliko ljudi mentalne težave.


Ko ste sposobni zadržati seme brez ejakulacije, se vzdržujeta energija v živčnem sistemu in temperatura v vsem telesu.

Istočasno se osvobodite vseh občutkov izgube, depresivnosti, razočaranja in krivde.

Zadrževanje vam tudi pomaga povečati spolno pogostost,

kar je boljše za oba partnerja. Ni treba, da spolni akt ustvarja slabost ali razsipa energijo;

nasprotno, postane lahko način eksplozije energije…”…



Pogoste ejakulacije so za tantrike vzrok občutkov depresivnosti.

Občutkov izgube energije; vitalne šibkosti.


Simptomi so izraženi skozi ":

počen - na pol mrtev depresiven" glas, hlad v področju ledij, ledvic;

skozi mentalne, tudi fizične napadalnosti do partnerja izvirajoče iz notranje nezadovoljnosti, strahov, jeze ...;


padec samozavesti.


Ko so navedene stvari ozaveščene, v procesu ozaveščanja.

Jih je lažje upravljat. V kolikor kdo sploh to hoče.



Moškemu je po “izpraznitvi” bolj všečno konzumiranje mesa in alkohola. Ki mu “umetno” začasno dvigujeta moč,pogum. Akcijo.

Napadalnost moškega do partnerke, do drugih. Je refleksija njegove notranje depresivnosti, frustracij in strahov.

Prestrašen, čustveno frustriran moški je v konfliktnih situacijah lahko zelo nevaren sebi in drugim.

Npr., ko ga zapusti partnerka.

Oz. si dobi drugo partnerko in nadaljuje po "starem".


Za moško agresivnostjo je velikokrat njegova depresivnost, nezadovoljstvo in strahovi.


Druga kategorija so lahko moškega potencialna psihopatia. Uživanje kokaina, amfetaminov in drugih stimulansov.

Meso, alkohol moškega “umetno” energetsko dvigujeta. Dvigujeta njegov ego in samozavest...


Po drugi strani so ženske velikokrat neobzirne do izčrpanega moškega.

Le - ta pa instinktivno odreagira, kakor pač odreagira...


Koristno branje:

Tao Ljubavi avtorja dr. Stephena Changa


Ejakulacijam se "normalnemu" moškemu, kateri ni v "tantričnih, taoističnih" praksah ni treba odpovedat.

Modro je pa biti racionalen. In imet informacije v zvezi s tem.

Da se določena razmišljanja, ravnanja, mentalna & čustvena stanja lažje razume

in upravlja z njimi v mejah možnosti in umevanja posameznika.


Mimogrede, tantristov pravih NI oz. jih je na "prste ene roke":

"NE - navezanih, odprtih v glavo, Srce, brez kalkulacij ..." danes NI. Oz. so redki.


LP

#113 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 16. december 2007, 15:52

Travma- bi prej dejal je posledica-reakcija, lahko tudi negativnih vzorce...tako, da se travme/ razen morda fizične/ ne moreš rešiti kar tako- vsaj v večini primerov ne.
Tisto kar ti ozaveščaš- zadevo..je povsem možno, da je posledica dolgoletnih nalaganj v svoj astralni šleper. In travma je lahko le trenutna manifestacija , ki pa lahko ima zelo globoke vzroke...
Tako da tudi reševanje trenutnih simptomov/ kar travma je/ ji ravno dolgoročnejša rešitev. Najdeš lahko vzrok- samo obstaja še vzorec, ki je pripeljal do tega vzroke in posledično do reakcije.
Pa seveda ne govorim o zlomu noge....
Drugače je pa recept zelo v redu- samo še praktično ga je treba izpeljat.
xegox :palec:



pod travmo jaz razumem celicni spomin, custveno blokado in mentalno stisko, ker si tega ne znas razlozit...nekaj, kar je kot npr...ne vem: recimo travma iz otrostva, ko si padel v vodo s pomola kot malcek, in se posledicno bojis globin. ko to ozavestis, je stvar hitro jasna in razresena, ne travmiras vec.
vzorec je nekaj, kar dejansko pocenjas, ker si naucen iz bodisi vzora starsev, karmicnega vzroka (pod karmo jaz ne razumem nic drugega kot neke vrste custveno/dusevno genetiko, torej: kar je fizicno vidno kot npr. sladkorna bolezen v druzini ima lahko kot vzrok druzinsko karmo, npr. nek vzorec obnasanja).
skratka: vzorec je zame globlji, ker je ze 'vseden': in z lastnim delovanjem in/ali z vzorom starsev itd

to so seveda moje definicije, ne pomeni, da se kdo mora strinjat, in seveda ne pomeni, da razresitev travme ni dolgorocna, je samo hitrejsa, ker je ni tako globoko v fizicnem spominu in vzorcu obnasanja.
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#114 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. december 2007, 16:00

pod travmo jaz razumem celicni spomin, custveno blokado in mentalno stisko, ker si tega ne znas razlozit...nekaj, kar je kot npr...ne vem: recimo travma iz otrostva, ko si padel v vodo s pomola kot malcek, in se bojis globin. ko to ozavestis, je stvar hitro jasna in razresena, ne travmiras vec.
vzorec je nekaj, kar dejansko pocenjas, ker si naucen iz bodisi vzora starsev, karmicnega vzroka (pod karmo jaz ne razumem nic drugega kot neke vrste custveno/dusevno genetiko, torej: kar je fizicno vidno kot npr. sladkorna bolezen v druzini ima lahko kot vzrok druzinsko karmo, npr. nek vzorec obnasanja).
skratka: vzorec je globlji, ker je ze 'vseden' s svojim delovanjem in/ali vzorom drugih.

xokx ful dobr si razlozila....
zdaj (najbrz) ne bo vec *pomislekov* okol tega... x;)x :palec:

to so seveda moje definicije

ma ves za kaj gre pogosto tud sam.... ipak smo omejeni z besedami, pojmi, termini....
tako da izrazanje dojetja tega (oz. sploh cesarkoli) je itak individualno, sam ce pa kdo da nad super (in zraven se vec_obsegajoco) interpretacijo, je pa zelo dobrodoslo! x8Dx :palec:
Kolkrat se namrec zgodi, da v bistvu (vcas sele pol vids) enako oz. zelo podobno mislimo, vendar vsakdo pac skozi svoje dojetje, s svojimi ocmi..

Podobno kot bi nekdo cvetoc travnik opisal barvno, kdo drug energetsko, tretji pac po vzdusju, cetrti geografsko, peti geolosko, ..., sedmi cenovno (kok je vreden=kok stane), ..., deseti biolosko, x-ti pa 'samo zivljenjsko'...
Vsi pa bi gledali isti travnik in nihce ne bi imel *narobe*. x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#115 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 16. december 2007, 18:17

ja...sploh v raznih duhovnih temah je 50% konflikta v pomanjkanju komunikacije oz. razlicnih poimenovanjih, idejah, kaj doloceni pojmi pomenijo ...itd
saj je v bistvu logicno, ker je te stvari tezko ubesedit x:)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#116 Audente

Audente
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 575

Objavljeno: 16. december 2007, 18:49


edini realni test je, ko se ponovno znajdes v podobni situaciji in reagiras drugace.

glede na to, da si sploh tu, mi dajes mislit naslednje:
si zelis pomoci, delas na tem, prepoznala si vzorec, tudi vir njega, morda pa trenutno nimas moci za to spremembo. ne obupaj, ko bo cas pravi, sprememba BO. samo to TRAJA, ker vzorec je nekaj, kar je zakoreninjeno v nas preko nasih dejanj in custvovanj, in take spremembe so dolgotrajne in globinske.



zelim ti moci, ko bos zbrala moment za akcijo (ki pa se v bistvu ze dogaja, samo ne ustavi tega procesa)
xflowx



To mi je všeč Tinka. Ko prepoznaš situacijo, ki se ponavlja identično, največkarat v še bolj intenzivni obliki, takrat moraš zbrat POGUM in reagirat drugače. Ker sem prepričana, da marsikdaj ravnamo isto, ker si mislimo , ssaj mogoče bo pa sedaj boljše ;) a običajno ni !!

ZAto je treba zbrat pogum in resnici pogledat v oči in rečt: DOVOLJ JE x:Ix

#117 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 16. december 2007, 19:03

seveda ni nic boljse..ne more biti! dokazano!

hecno je to:
vsakega, ki v kakrsnikoli enaki (zivljenjski, laboratorijski...vseeno) situaciji z enako reakcijo pricakuje drugacen rezultat, mirno proglasimo za neumnega.

in vendar sami to pocnemo iz dneva v dan in se cudimo, da ni spremembe :inocent:

samo zato, ker so v igri custva, in ker smo mi sami predmet obravnave se nekam grozno cudimo...
ampak: pravila so enaka!
ni spremembe brez spreminjanja.

zato ja: pogum - in ta pride iz ljubezni do sebe, ki pride preko razumevanja sebe, ki pride preko sprejemanja sebe (in drugih).

in nobeden ne pravi, da je lahko.... :vragec:
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#118 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 17. december 2007, 05:02

pod travmo jaz razumem celicni spomin, custveno blokado in mentalno stisko, ker si tega ne znas razlozit...nekaj, kar je kot npr...ne vem: recimo travma iz otrostva, ko si padel v vodo s pomola kot malcek, in se posledicno bojis globin. ko to ozavestis, je stvar hitro jasna in razresena, ne travmiras vec.
vzorec je nekaj, kar dejansko pocenjas, ker si naucen iz bodisi vzora starsev, karmicnega vzroka (pod karmo jaz ne razumem nic drugega kot neke vrste custveno/dusevno genetiko, torej: kar je fizicno vidno kot npr. sladkorna bolezen v druzini ima lahko kot vzrok druzinsko karmo, npr. nek vzorec obnasanja).
skratka: vzorec je zame globlji, ker je ze 'vseden': in z lastnim delovanjem in/ali z vzorom starsev itd

to so seveda moje definicije, ne pomeni, da se kdo mora strinjat, in seveda ne pomeni, da razresitev travme ni dolgorocna, je samo hitrejsa, ker je ni tako globoko v fizicnem spominu in vzorcu obnasanja.


Saj je vse tole cool .Sam sem komentiral le zato, ker včasih so travme ponavljajoče se in izvirajo v bistvu iz negativnih čustvenih in mentalnih vzorcev- pa pustiva tukaj karmo-govorim o vzorcih, ki si jih nabiraš skozi sedanje življenje - brez genetike- mislim, da je že teh samih dovolj. Niso vsi ravno karmično pogojeni.
Drugače bi pa šlo nekako tako- travma/ gr/- izraz za poškodbo zaradi delovanja sile na telo ali duševnost.
Pač si jo lahko vsak sebi definira. v bistvu je nepomembno- saj nekako v sebi vemo o čem govorimo. Terminologija je pa taka reč, da si resnično lahko vsak malce po svoje interpretira isto zadevo.
Fajn bodi :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#119 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 17. december 2007, 09:38

...saj zato sem samo pojasnila, kaj jaz pod tem razumem x:)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#120 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 17. december 2007, 15:41

Omenjate neke travme. Bog pomagaj, a iz navadne navezanosti res nima smisla delati neke travme. Ampak iz nesposobnosti ljudi, da se soočijo s svojimi običajnimi težavami nekatri mastno služijo. Ava njim!
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#121 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 18. december 2007, 01:14

smiselnost?
ce je za nekoga nekaj travma, je pac travma, nima nobene povezave s smiselnostjo, saj se ne odlocis nekega jutra, da od zdaj naprej bos pa travmiral zaradi nevemcesa...(vsaj vecinoma ne).

ce nekoga nekaj hromi, da ni sposoben srecno zivet, temu zaradi mene z vso pravico reces travma, ne glede na to, iz cesa je sestavljena....in vsak jih resuje po svojih moceh...
ljudje pa mastno sluzijo z marsicem, to je res.
ker pac nismo vsi sposobni nemudoma direktnih uvidov v lastne tezave rabimo koga od zunaj. itak vsak dobi, kar isce oz. kar rabi....mene ni se nikdar nihce financno nategnil, ker sem izbirala po svoji potrebi, iz stalisca koga drugega pa sem bila morda ze parkrat 'nategnjena', ker mu je bilo ze nekaj jasno, kar meni ni blo...itd.
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#122 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 18. december 2007, 06:02

Omenjate neke travme. Bog pomagaj, a iz navadne navezanosti res nima smisla delati neke travme. Ampak iz nesposobnosti ljudi, da se soočijo s svojimi običajnimi težavami nekatri mastno služijo. Ava njim!


Kar je za nekoga hribček za hišo in sprehod nanj , je za drugega Triglav in vzpon nanj.
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#123 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 18. december 2007, 08:08

Primerjava:
če si v hiši zaprt,ne moreš videti kaj se zunaj dogaja.Pač not si,le kako češ vedet kaj zgubljaš,nemogoče je.Zunanji opazovalci pa zaznajo tvojo zaprtost,enostavno ne vidijo te:):)Tile,ki te ne vidijo,te hočejo zvleč ven že samo z mislimi,da je nekaj narobe s tabo,ker nisi med njimi.Terapevti? Mislim,da bolj strahoterapevti,ker ne razumejo narave človeka.
Ko nekdo doživlja krizo,se tega ne more zavedati,zdaj,brzdanje v to zna bolj škodovati kot koristiti ,tule kasirajo karmovlačilci (parazitski terapevti),teh je žal res preveč-skoraj vsi! Povlečejo se v tvojo blokado,ti "pomagajo",potem pa ti odvzamejo še nagrado,energijo,ki naj bi pripadala samo tebi.Vsaka blokada,kriza ima v sebi darilo zate!!Posledice? Pacient govori o terapevtu kako je dober,kako je ON njega pozdravil,da brez njega bi bila katastrofa,..bla bla bla....To je neke vrste vampirstva v bistvu.Ubogi "pacient" je zdaj samo pacient s še bolj potlačeno blokado,ki je zdaj naredila še dodaten prostor za terapevta.Jaoooo!
Bolje je jokat in stokat,kot se "DAT" v roke nekomu,pa čisto vseeno komu.Mislim,da je edina možna pomoč čisto nevtralno poslušanje,kar je ogromna podpora.
Dobro je se zavedati kaj se dogaja v sebi,točno videti to,potem pa samo sebe vprašati kaj zdaj potrebujem, potem iti ven iz HIŠE in si to vzeti,le tako dobiš tale potreben ključ,ki ga lahko dobiš samo ti,ker je ta blokada tvoj izum.Pomoč pa je v skupnosti,v sprejemanju drug drugega,brez ovir,sodb.Vsi smo eno.

No vseeno je za koga je neka ovira hribček,za drugega pa malenkost,saj ravno v tem je problem.Tako videnje situacije je neke vrste sodba.V bistvu rečeš meni je to lažje kot tebi. To je pa pečat "terapevta",osebna izkaznica,da ga prepoznamo.Ne mislim nate Matjaž,sklepam,da si nadaljeval kar Kabalist piše. :palec:

#124 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 18. december 2007, 11:11

Pacient govori o terapevtu kako je dober,kako je ON njega pozdravil,da brez njega bi bila katastrofa,..bla bla bla....To je neke vrste vampirstva v bistvu.Ubogi "pacient" je zdaj samo pacient s še bolj potlačeno blokado,ki je zdaj naredila še dodaten prostor za terapevta.Jaoooo!
Bolje je jokat in stokat,kot se "DAT" v roke nekomu,pa čisto vseeno komu.Mislim,da je edina možna pomoč čisto nevtralno poslušanje,kar je ogromna podpora.


mislim, da je pac na terapevtu to: da razlozi pacientu, da je pacient tisti, ki naredi vse, terapevt pa ga podpre
(z nasveti, prekticno, energijsko itd...) poleg poslusanja je pomembno dati primerno informacijo, ce jo imas, ravno zato, ker ta clovek, ki je noter v hiski, ne vidi vedno, da ima npr. zamasen dimnik. je pa razlika v pomoci in jemanju kredita za to, kar se dogaja.
ce je terapevt dober, bo to tudi naredil...in - tu je se mala past:
ce je pacient PRIPRAVLJEN na soocenje s tem, da sam prevzema vso odgovornost za svojo ozdravitev, bo to sprejel. odstotek ljudi, ki se ustrasijo svoje moci, dejstva, da sami sebe lahko pozdravijo, ni zanemarljiv. zato ta situacija, da se pacienti obnasajo, kot, da jih je nekdo drug pozdravil ni nujno kreirana samo s strani terapevta. toliko iz lastnega opazovanja- je treba bit pozoren tudi na to, da je ljudi strah odgovornosti, zato se jih pa v resnici tako malo odloci, da res resijo problem. vecina zeli samo malo pozornosti ali neko trenutno podporo, resitev...

malo smo skritizirali Kabalista prejle...saj v osnovi ima prav, ampak meni se je slisalo ... osabno, da to ni travma...travma je vse, kar ti stoji na poti, tudi ce je res samo mali gricek, cez katerega ne vidis, ali si v hiski in rabis samo polknice odpreti, da vidis, kaj je zunaj...
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#125 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 18. december 2007, 12:20

mislim, da je pac na terapevtu to: da razlozi pacientu, da je pacient tisti, ki naredi vse, terapevt pa ga podpre
(z nasveti, prekticno, energijsko itd...) poleg poslusanja je pomembno dati primerno informacijo, ce jo imas, ravno zato, ker ta clovek, ki je noter v hiski, ne vidi vedno, da ima npr. zamasen dimnik. je pa razlika v pomoci in jemanju kredita za to, kar se dogaja.


No,sej ravno o tem sem govorila.Če nekdo nečesa še ne vidi,je to očiten znak,da takšno izkušnjo potrebuje in zato si je pred rojstvom sam zadal tole izkušnjo,ki jo bo sfural skozi.Če sam išče pomoč,je ok,večkrat pa je pomoč vsiljena,pa tudi takrat,ko sam pacient stopi skozi terapevčeva vrata.Večina terapevtov pomaga,ker s tem služijo in skoraj da morajo pomagat,že zaradi njohovega imidža.Tapravih terapevtov je res malo,ti so prvotno terapevti po duši,potem po srcu,potem pa z znanjem.
Sem videnja,da vse kar je,je točno tako kot mora biti in s tem izhodiščem si razlagam skoraj vse ostalo.Blokada je v bistvu darilo,za tisto osebo,ki jo ima.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0