Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kapo dol


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
19 komentarjev na to temo

#1 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 288

Objavljeno: 13. december 2007, 18:25

http://www.kapo-dol.si/

Spoštovani ljubitelji nogometa,
prepričani smo, da še vedno pomnite slovensko nogometno pravljico. Pisala se je tam od začetka kvalifikacij za evropsko prvenstvo v Belgiji in na Nizozemskem, ko je krmilo reprezentance prevzel Srečko Katanec, pa vse tja do zaključka svetovnega prvenstva v Južni Koreji.

To je bila zgodba o mali, do takrat svetu neznani nogometni reprezentanci, ki je z močjo ekipnega duha, veliko srčnosti in neizmerno borbenostjo, iz tekme v tekmo premagovala, na papirju tudi za razred ali dva, boljše tekmece.

Sreča je na strani pogumnih pravijo. In res je bilo tako. Neverjeten gol Ačimoviča iz sredine igrišča, v tekmi dodatnih kvalifikacij proti Ukrajini, je dal vedeti, da Slovenija gre naprej, pa četudi leto prej, tega ne bi verjel nihče. Slovenci so igrali na zmago in nič jih ni ustavilo. V težki povratni tekmi v zasneženem Kijevu so priigrali remi, ki je našo nogometno reprezentanco prvič v zgodovini popeljal na zaključni turnir, kjer so se pomerili z najboljšimi evropskimi ekipami. Evropsko prvenstvo v Belgiji in na Nizozemskem leta 2000, je bilo za Slovence neverjetno. Nogometna evforija je prvič zares zajela našo podalpsko deželico. Trume slovencev so romale proti severu in v Amsterdamu, kjer so se naši pomerili s španci, je nogometna evforija med slovenci dosegla višek. Slovenci smo okupirali Amsterdam, mesto se je obarvalo v zeleno-belo in cela Evropa se je čudila slovenskemu nogometnemu fenomenu. Zdelo se je, kot da Slovenija tisti trenutek, stoji na samem vrhu Evrope!

Po končanem evropskem prvenstvu, na katerem so naši sicer prikazali prvovrsten nogomet, a so plačali davek neizkušenosti, so nastopile zopet kvalifikacije. Tokrat za sam svetovni nogometni višek - Svetovno prventsvo v nogometu. Sedaj so Srečko Katanec in njegovi varovanci morali dokazati, da ni le sreča botrovala uspehu naše reprezentance. Zopet so s srčno igro, pogumom in neverjetno zagnanostjo, zasedli drugo mesto v skupini in se v dodatnih kvalifikacija pomerili z Romunijo. Tudi tokrat jim je uspelo in Slovenija je tako postala najmanjša država, ki je kadarkoli igrala na svetovnem prvenstvu v nogometu. V Južni Koreji je bilo slovenskih navijačev manj, predvsem zaradi velike odaljenosti. Nažalost pa se je, kot se je kasneje pokazalo, v Južni Koreji končala slovenska nogometna pravljica. Vsi vemo kako. Odšel je Srečko Katanec, odšlo je veliko igralcev.

Po tem so v naši reprezentanci poskušali s prenovo. V naslednjih kvalifikacijah so naši izgubili šele dodatno tekmo, a kasneje je kakovost naše reprezentance začela strmo padati. Danes smo tam kjer smo bili 10 let nazaj. Kvalifikacije smo neslavno končali na predzadnjem mestu. Zdi se da ekipa nima niti srčnosti, niti prave borbenosti. Vse prvine, ki so nekoč krasile nasšo reprezentanco, so danes le bled spomin.

Ker je Srečko Katanec že večkrat dokazal, da je veliki mojster nogometne igre in ker padcu slovenske reprezentance ni videti konca, te spoštovani ljubitelj nogometa, prosimo, da podpišeš pismo o podpori Srečku Katancu. S tem damo vedeti tako njemu, kot NZS, da nam ni vseeno kaj se dogaja s slovenskim nogometom in da želimo za našo reprezentanco le najboljše. In to je Srečko.

#2 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 288

Objavljeno: 13. december 2007, 19:27

Bi prosila kakšnega administratora ali moderatorja da zaklene to temo,ker je že mimo... :o|o:
Pogodbo za mondial je že podpisal Kek... :xx!:
Sm mal pozn dala to temo gor....sorry.... :inocent:

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. december 2007, 10:59

... prepričani smo, da še vedno pomnite slovensko nogometno pravljico ...

tako imenovana "pravljica" je ona bruka pred vso svetovno javnostjo, kreganje, cmeravost, jok, razciscevanje nekih osebnih zadev pred celim svetom (ki so vredne vsake kritike, ze ce gre za obicne fizicne osebe, kaj pa sele take, od katerih je odvisna cela sportna panoga)?

Bi prosila kakšnega administratora ali moderatorja da zaklene to temo,ker je že mimo... :o|o:

sm hotla (zdajle ko sem vidla tvoj predlog), pa sem si nekak premislila.....
saj je zbranih x tisoc podpisov, se rpavi je velik folka navijal zanj in majo torej o tem mnenje - pa ga mroda se podajo.
Mogoce sploh niso opazil teme?
(ja, je bla mal pozno objavljena).....
Ce vztrajas, zaklenem, zbrisem....
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 17. december 2007, 16:12

tako imenovana "pravljica" je ona bruka pred vso svetovno javnostjo, kreganje, cmeravost, jok, razciscevanje nekih osebnih zadev pred celim svetom (ki so vredne vsake kritike, ze ce gre za obicne fizicne osebe, kaj pa sele take, od katerih je odvisna cela sportna panoga)?
sm hotla (zdajle ko sem vidla tvoj predlog), pa sem si nekak premislila.....
saj je zbranih x tisoc podpisov, se rpavi je velik folka navijal zanj in majo torej o tem mnenje - pa ga mroda se podajo.
Mogoce sploh niso opazil teme?
(ja, je bla mal pozno objavljena).....
Ce vztrajas, zaklenem, zbrisem....


aha x:Dx

sej ti povem... če takoj nehajo brcat se takoj podpišem x;)x
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#5 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 288

Objavljeno: 17. december 2007, 19:44

sm hotla (zdajle ko sem vidla tvoj predlog), pa sem si nekak premislila.....
saj je zbranih x tisoc podpisov, se rpavi je velik folka navijal zanj in majo torej o tem mnenje - pa ga mroda se podajo.
Mogoce sploh niso opazil teme?
(ja, je bla mal pozno objavljena).....
Ce vztrajas, zaklenem, zbrisem....

Marsa po želji.Ti si tukaj šefe.... x;)x

#6 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 17. december 2007, 19:55

:vragec:

bi raj un dnar:
bajna evrska vsota za slovenske razmere (komentar vcheraj na POP TV :xx!: )
dal za pediatrichno kliniko

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#7 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 18. december 2007, 04:59

:vragec:

bi raj un dnar:
bajna evrska vsota za slovenske razmere (komentar vcheraj na POP TV :xx!: )
dal za pediatrichno kliniko

zlomk....tralala


:palec:
Pa še kaj bi se našlo... :palec:
Škoda vsakega evra za to sranje ki mu pri nas pravijo nogomet... :xx!: :vragec:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#8 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 22. december 2007, 08:25

Kako zgleda zdaj, ko je Katanec selektorsko mesto zavrnil, tale tema smešna. Tip je zame izgubil vso kredibilnost, Zavrl pa tud. Še najbolj korektna in konkretna je bila v zvezi s tem izjava Zahoviča, namreč, da je Katančevo in Zavrlovo obnašanje neprimerno. Zavrl išče selektorja, čeprav ga ima, s tem pa mu da vedeti, da ga ne jemlje resno, Katanec pa najprej da nima ponudbe, potem jo dobi, pa grunta in grunta ... V teh razmerah je preprosto (že aradi Keka) ne bi smel odkloniti.
Na podoben način je zame pred časom vso kredibilnost izgubil Jure Zdovc. Najprej v Grčiji ne more igrati zaradi zdravja, potem lahko malo igra v Olimpiji, pa bi malo treniral to ekipo, pa vse skupaj pustil, pa malo ono, pa spet po dveh-treh mesecih vse skupaj pustil ...Ne rečem, da nista v športu ničesar naredila, kot človeka sta pa totalne sere. Ko jih jebe ...

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#9 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 22. december 2007, 09:48

Katanc je legenda. Naredil kot trener največ do zdaj.
V Seulu bi moral Zahovića poslat takoj domov po prvem izpadu.

LP

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. december 2007, 09:54

V Seulu bi moral Zahovića poslat takoj domov po prvem izpadu.

ampak ga ni. xyesx
namest tega pa je jokal in prepucaval....
trener! on trenira nekoga! halo! x:o)x x:Dx

tako da ne glede na to, kaj pa kako zahovic, ja - obvladas situacijo, ker si T R E N E R.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 Tonks

Tonks
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 160

Objavljeno: 22. december 2007, 09:56

Katanc je legenda. Naredil kot trener največ do zdaj.
V Seulu bi moral Zahovića poslat takoj domov po prvem izpadu.

LP


Po moje je bila v Seulu tud napaka Katanca, da je sprovociral Zahoviča. Naj bi ga pustil igrat do konca.
gore so fajn

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. december 2007, 10:01

Kako zgleda zdaj, ko je Katanec selektorsko mesto zavrnil, tale tema smešna. Tip je zame izgubil vso kredibilnost.....
........
...Ne rečem, da ni v športu ničesar naredil, kot človek je pa totalna sera......

xyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 22. december 2007, 10:05

Katanc je legenda Naredil kot trener največ do zdaj.

Da so uspehi Slovenije predvsem njegovo delo, ni nobenega dvoma. Moja kritika leti na njegovo obnašanje danes.

V Seulu bi moral Zahovića poslat takoj domov po prvem izpadu.

LP



Po moje je bila v Seulu tud napaka Katanca, da je sprovociral Zahoviča. Naj bi ga pustil igrat do konca.


Ja, tole so pa že spolzka tla. Možakar v ekipi ne prenaša avtoritativnega igralca (po drugi strani danes jokamo, da naša ekipa nima vodje). V Makedonski reprezentanci ima baje s tem v zvezi težave z igralcem Lazia Pandevim.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. december 2007, 10:10

Možakar v ekipi ne prenaša avtoritativnega igralca (po drugi strani danes jokamo, da naša ekipa nima vodje)

jp xyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 22. december 2007, 12:19

Glavna avtoriteta (in ODGOVORNA oseba) je trener oz. selektor.
On ODLOČA - NIKOLI igralec !!!
Igralec, tudi če je zvezdnik, je v odnosu na trenerja "kmet na šahovnici..."
V kolikor trener NE zna biti avtoriteta, je to NJEGOV problem.

Pred leti je borec (Judo) - nosilec bronaste kolajne iz EP...
"Igral frajerja" na treningu. Trener ga je skloftal pred vsemi. In mu rekel, da je glavni v dvorani vedno in izključno trener. Nihče drug.
Borec NI zamenjal kluba.
Je razumel situacijo. Če tudi na primitiven način.

#16 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 22. december 2007, 13:09

Glavna avtoriteta (in ODGOVORNA oseba) je trener oz. selektor.
On ODLOČA - NIKOLI igralec !!!
Igralec, tudi če je zvezdnik, je v odnosu na trenerja "kmet na šahovnici..."
V kolikor trener NE zna biti avtoriteta, je to NJEGOV problem.

Pred leti je borec (Judo) - nosilec bronaste kolajne iz EP...
"Igral frajerja" na treningu. Trener ga je skloftal pred vsemi. In mu rekel, da je glavni v dvorani vedno in izključno trener. Nihče drug.
Borec NI zamenjal kluba.
Je razumel situacijo. Če tudi na primitiven način.


Vidiš, tole povsm drži in kle Katanec ma probleme. Se mi zdi, da je tipičen trener za slabše ekipe; hočem reči, da je lahko najbolj uspešen v ekipah brez zvezdnikov in ki niso bogve kaj - iz takšnih zna potegnit največ. O tem priča že stil igre, ki ga goji - okrepljena, visoko postavljena obramba, zaradi katere ima nasprotnik več časa žogo v posesti in prihaja z več igralci na polovico njegove ekipe, potem pa hitra transformacija v kontro. S Slovenijo se mu je vse poklopilo - imel je Pavlina, za katerega je Oblak resda rekel, da igra nazaj in ne naprej, ampak temu Pavlinu je bilo strašno težko žogo vzet in v nedogled jo je pimplal po sredini. Na krilu pa hitri Rudonja inše kdo, p je blo. Nisem pa bil presenečen, da ni uspel v Olimpiakosu. In Hrvati imajo hudičevo srečo, da so za selektorja izbrali Biliča, ne Katanca.

Kako se mora včasih vse poklopiti, govori tudi naslednji primer: Pred časom je v intervjuju v reviji Polet Zvonimir Boban, član Hrvaške reprezentance, ki je bila tretja na svetu, o svojem takratnem selektorju (Blaževič) rekel - Takrat se nam je vse poklopilo. Sistem igre, ki smo ga igrali, je edini, ki ga Blaževič vrhunsko obvlada, iralci, kateri smo bili v ekipi, pa smo bili kot nalašč za ta sistem.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#17 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 22. december 2007, 14:47

Kako bi bilo - za zdaj "hipotetično":

Zahovića za trenerja - selektorja... Dat mu šanso.
Slabše kot je, je že težko biti.

#18 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 23. december 2007, 00:57

nosorog, postajam tvoj fen.
x8Dx


Skrajen cajt.


Kako bi bilo - za zdaj "hipotetično":

Zahovića za trenerja - selektorja... Dat mu šanso.
Slabše kot je, je že težko biti.


Jaz se recimo nekaj časa nazaj ne bi odločil za Keka, ampak za Stojanoviča (Domžale). Kek je čist fejst poba, lohka je dober komentator ..., ampak preprosto čutil sem, da kot selektor ne bo uspešen.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#19 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 23. december 2007, 09:01

Skrajen cajt.
Jaz se recimo nekaj časa nazaj ne bi odločil za Keka, ampak za Stojanoviča (Domžale). Kek je čist fejst poba, lohka je dober komentator ..., ampak preprosto čutil sem, da kot selektor ne bo uspešen.


Tip je teoretik v praksi pa se zgubi.Ja Stojanovič je dobr, ker se mu res gre in ma velik znanja.

#20 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 24. december 2007, 20:37

Katanec v Interblocku in Makedoniji
Igralniški podjetnik Joc Pečečnik, šef NK Interblock, je zvabil Srečka Katanca v svoj klub.
Katanec je sprejel ponudbo Joca Pečečnika, še vedno pa ostaja na klopi Makedonije:

http://24ur.com/bin/...icle_id=3113251

Zahovič: Katanec je strahopetec:

http://www.rtvslo.si...m...37154&rss=1




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0