Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Slovenski Bogovi


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
93 komentarjev na to temo

#26 Ale'

Ale'
  • D član
  • Št. objav: 4 444

Objavljeno: 15. december 2007, 16:48

Župnik, ki je deloval na sila nenavadne načine. Enga tipa je npr. ozdravil tako, da ga je povil z volno, konce volne pa speljal skozi okno in jih privezal na bezgov grm :eek: :eek: :eek:

Ker je deloval, kakor je pač deloval, je imel težave tudi z oblastjo. Enkrat so poslali k njemu dva orožnika, da ga pripeljeta na zaslišaje. Rekel jima je, naj medtem, ko se bo on pripravil, sedeta. Sedla sta in nista mogla več vstati. Tako sta sedela cel dan in celo noč, zjutraj pa jima je dovolil, da vstaneta - seveda sta spizdila brez njega.

Ker so ljudje skušali zedeti "njegove skrivnosti", so kradli pisma, ki jih je pisal sorodnikom. Zato je vse sorodnike, s katerimi si je dopisoval, naučil sanskrta ( :eek: :eek: :eek: ). Potem pisma niso več izginjala, saj jih ni nihče razumel. x:o)x


:eek: :inocent: Aja? To je pa že bolj zanimivo. x;)x
No dobro, bom prebrala. xDDx

Pa je imel kakšnega učenca ali pa je odnesel vse s sabo v grob?
Objavljena slika

#27 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 15. december 2007, 16:50

Ne vem, kaj imajo čakre in slovenska mitologija skupnega?
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#28 Ale'

Ale'
  • D član
  • Št. objav: 4 444

Objavljeno: 15. december 2007, 16:54

Ne vem, kaj imajo čakre in slovenska mitologija skupnega?


Koga to sprašuješ?
Objavljena slika

#29 Ale'

Ale'
  • D član
  • Št. objav: 4 444

Objavljeno: 15. december 2007, 17:03

Kako je krščanstvo ukradlo staroslovenske praznike
Objavljena slika

#30 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 15. december 2007, 17:33

http://antostm.com/c...emid,1/lang,si/


Kot vem imajo oni seminarje tudi na Krasu,enkrat so me povabili,mislim,da oni(pozabla ime),pa nisem šla,ker mi ni štimal sam način seminarja.Nimam rada komercialnih tehnik! Pravi šaman pa bi moral znati priklicat določene ljudi brez vabil,brez reklame,tudi v teh časih.Pa če zbira denar za hišo,no comment,...jaz bi bila zelo previdna.
Evo:
Študenti, ki bodo prispevali najmanj € 5,000 za gradbeno-obnovitveni projekt do konca Novembra bodo posebno počaščeni na spominski plošči pri vhodu in bili priviligirani s transformacijskimi informacijami, ki niso naprodaj. Prav tako jim bo omogočeno, da porabijo celotno vrednost za treninge, katere bodo vzeli v šoli. Preberi več

xrolleyesx xrolleyesx xrolleyesx xrolleyesx

#31 Ale'

Ale'
  • D član
  • Št. objav: 4 444

Objavljeno: 15. december 2007, 17:42

Kot vem imajo oni seminarje tudi na Krasu,enkrat so me povabili,mislim,da oni(pozabla ime),pa nisem šla,ker mi ni štimal sam način seminarja.Nimam rada komercialnih tehnik! Pravi šaman pa bi moral znati priklicat določene ljudi brez vabil,brez reklame,tudi v teh časih.Pa če zbira denar za hišo,no comment,...jaz bi bila zelo previdna.
No,mogoče pa je ok za koga drugega.


So te povabili? :inocent: Kako so pa vedeli zate?
Kako to misliš da bi moral priklicat določene ljudi brez vabil? A telepatsko?

To pa da zbira denar za hišo pa tudi meni ni všeč. Če je tako sposoben, potem bo znal priklicat prave energije iz vesolja, da se bo znašel denar v njegovem žepu oz. na bančnem računu, brez da mora za to žicat folk.
Pa kaj ne zasluži že dovolj z delavnicami?


Študenti, ki bodo prispevali najmanj € 5,000 za gradbeno-obnovitveni projekt do konca Novembra bodo posebno počaščeni na spominski plošči pri vhodu in bili priviligirani s transformacijskimi informacijami, ki niso naprodaj. Prav tako jim bo omogočeno, da porabijo celotno vrednost za treninge, katere bodo vzeli v šoli. Preberi več

xrolleyesx xrolleyesx xrolleyesx xrolleyesx


Ja to je tudi mene takoj zbodlo v oči. :vragec:
Objavljena slika

#32 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 15. december 2007, 17:50

So te povabili? :inocent: Kako so pa vedeli zate?
Kako to misliš da bi moral priklicat določene ljudi brez vabil? A telepatsko?


Uf,zdaj bo kakih 8 let,ko obiskujem šamana v avstriji,kjer tudi bobnam.Trans ritmi=ples ):)Prej ali slej bom organizirala v sloveniji,samo še prostor iščem.Zvok spremeni stanje zavesti.Če je zvok iz naravnega instrumenta,v tem primeru boben,pa pravi ritem je odlična varianta za kaj narediti SAM NA SEBI! Vse kar dobiš je podpora bobnov,podpora kroga.

No, v Sloveniji je bil en tak krog,na Pohorju,žal nisem bila zraven,no zanimiva tipična izkušnja udeleženke:

Bobnanje v krogu

#33 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 15. december 2007, 18:53

Kot vem imajo oni seminarje tudi na Krasu,enkrat so me povabili,mislim,da oni(pozabla ime),pa nisem šla,ker mi ni štimal sam način seminarja.Nimam rada komercialnih tehnik! Pravi šaman pa bi moral znati priklicat določene ljudi brez vabil,brez reklame,tudi v teh časih.Pa če zbira denar za hišo,no comment,...jaz bi bila zelo previdna.
Evo:
Študenti, ki bodo prispevali najmanj € 5,000 za gradbeno-obnovitveni projekt do konca Novembra bodo posebno počaščeni na spominski plošči pri vhodu in bili priviligirani s transformacijskimi informacijami, ki niso naprodaj. Prav tako jim bo omogočeno, da porabijo celotno vrednost za treninge, katere bodo vzeli v šoli. Preberi več

xrolleyesx xrolleyesx xrolleyesx xrolleyesx

ma ja..js sem na to šla v sklopu harmony programa...za cel teden (z hrano vred) sem plačala 150€
je pa res, da pa je pol tip za pop delavnice zahteval še dodatn dnar....pa sems e rajš kopala oz bluzla naokol

A potem jim niste dali nove naloge?

js ne..večina itak ni hotla o tem govorit, kaj so doživljal x:Dx
včasih je blo skor težko kako zadevo verjet, čeprav je bla resnična x:o)x
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#34 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 15. december 2007, 19:10

"Bobnanje v krogu";

Etchno, Instrumental;

Woodoo Drums (bobni):

http://freedefendu.b...01_archive.html

(Voodoo Drums by Drummers of The Societe Absolument Guinin)

#35 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 15. december 2007, 19:24

Marjan Ogorevc:

"Tissa

Če me imaš za šamana, potem sem bil v svoji knjigi Med šamani v Sibiriji, narobe razumljen. Jaz sem samo bil v Sibiriji, da bi spoznal šamane, da bi z njimi šel v procese ekstaze, da bi dobil izkušnjo popolnega prepuščanja, da bi v avtentičnem prostoru in v primerni skupini doživel potovanje v druge svetove, da bi spoznal sebe, svoje sposobnosti, pa tudi pomanjkljivosti, da bi si upal biti to kar sem, tudi če me ljudje ne razumejo.

Čeprav sem od vrhovnega poglavarja vseh šamanov sibirske državice Tuve dobil napisano, da me ima za šamana, da sem usposobljen za to, si ne drznem reči, da sem šaman. Imeti znanje in sposobnosti te še ne naredi šamana, sploh pa mislim, da v našem okolju ni primerno delovanje na šamanski način.
Sploh pa se mi zdi zelo mimo, šamansko delovanje, pri katerem šaman komunicira z duhom žrtvovane živali, s katerim potem skozi magijske postopke manipulira. To je primerno za okolje, kjer je to normalno, in za šamane, ki so duhovno manj razviti, in za svoje delovanje rabijo tovrstne moči. Ko bodo dovolj osveščeni, dovolj dvignili svojo zavest, pa bodo ta način delovanja postopoma opustili kot nepotrebno. Celo v tistem delu Sibirije, kjer sem jaz bil, tega ne delajo več, ker so to prerasli. Ugotovili so, da lahko komunicirajo z duhom živali, uporabijo njeno moč, ali kvaliteto, tudi če je ne žrtvujejo.

Meni osebno grejo lasi pokonci, ko slišim, da neki slovenski "šaman" pri obredu zdravljenja ali kakršnega koli rituala zakolje petelina ali kozla. Po mojemu to že samo po sebi govori o njegovi primitivnosti, neznanju, nesposobnosti in duhovni zaplonkanosti. Vendar rabimo tudi take, ker obstajajo ljudje, ki to iščejo. Torej je svet vseeno popoln.

Jaz pa to vzamem za dobro vajo sprejemanja vseh ljudi ne glede na to, kakšni so, ker tudi oni morajo mene sprejemati takšnega kot sem. Nisem pa ravno prepričan, da sem vedno v redu, vedno prijeten. Včasih sem verjetno prav zagaman.

lep dan ti še naprej želim

Marjan"


Source

http://www.maat-cent...p...2&topic=845

#36 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 15. december 2007, 20:31

Alma Maximiljana Karlin

1889-1950

http://teozofija.inf...fija_Karlin.htm


:eek: :eek:

uff,.. :palec:
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#37 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 17. december 2007, 14:41

Koga to sprašuješ?

Tistega, ki je omenil čakre. Res mi ni jasno, kaj ima slovenska mitologija s čakrami? Bojim se, da gre znova za tržno nišo, ki nekomu dobro sede v denarnico. Mislil sem, da govorite o omenjeni slovenski mitologiji, a vidim vse drugo, samo to ne.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#38 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 18. december 2007, 08:22

Bobnanje v krogu";
Etchno, Instrumental;
Woodoo Drums (bobni):
http://freedefendu.b...01_archive.html
(Voodoo Drums by Drummers of The Societe Absolument Guinin)


No vem,da ni namenjeno meni,samo poudarim,da to kar delam jaz ni woodoo!!!

Tistega, ki je omenil čakre. Res mi ni jasno, kaj ima slovenska mitologija s čakrami? Bojim se, da gre znova za tržno nišo, ki nekomu dobro sede v denarnico. Mislil sem, da govorite o omenjeni slovenski mitologiji, a vidim vse drugo, samo to ne.

Ja,pomoje je dobro vedeti kaj o svojih korenih,poveži z korensko čarko,ki je zelo pomembna,najbolj,ohranja nas pri življenju.Skoraj vse tehnike odpiranja temeljijo na povezavi z zemljo,se pravi je korenska čakra vhodna,osnovna,zaćetna.Vidim veliko povezavo,ne vidim pa denarja tukaj:):)Aja,na šamanizem misliš? No,kaj pa TM?Kaj pa reiky,kaj pa tao,sej smo dobesdno vse tehnike prevzeli od drugje,torej je šamanizem le novo odkritje za nas,kar je super,zakaj ne? Prejšnja življenja,skupna zavest?Poveži,pa boš videl pomembnost vsakega delčka.

#39 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 18. december 2007, 09:46

Krščanstvo nam je sfukalo našo mitologijo, jo iztrgalo iz našega simbolnega sveta in vsililo svojo, zato ni čudno, da o slovenskih bogovih nimamo pojma. Pozabljeni so, ali pa životarijo kje v temnem kotu nezavesti ali v predelanih običajih.

Knjiga o slovenski mitologiji, ki jo že nekaj časa hočem prebrati, a ne najdem časa, je Mitološko izročilo Slovencev, avtor Zmago Šmitek. Kar zajetno delo, drobni tisk, 428 strani... Mislim, da se jo splača prebrati prej ali slej.
Possible—but highly unlikely.

#40 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 18. december 2007, 10:30

Zmago Šmitek mimogrede:

Leta nazaj, ko sem ga nazadnje srečal.

Sta bila z ženo vsako leto 3 mesece pod Himalajo.

Zase. Izven kakršnekoli organizacije, sekte.

To si je kot univerzitetni profesor lahko glede časa privoščil.

Drugače pa skromen možak.


Omenil bi še etnologa Bogataja in pa že omenjenega Damjana Ovsca.

Kar se tiče naše kulturne dediščine, da ne gre v pozabo časa.

Poleg drugih trudečih se.


LP

_________

Off - Etchno Music

"No vem,da ni namenjeno meni,samo poudarim,da to kar delam jaz ni woodoo!!!"

Woodu je kulturno izročilo Haiti črncev, da so preživeli. Jim bil v dobro....

Na njihovem nivoju zavesti...


Taiko - japonski bobni uravnovesijo emocionalno in duševno:

Irodori

http://rapidshare.co...2/Irodori_1.rar

http://rapidshare.co...6/Irodori_2.rar

_________

Ibuki

http://www.megaupload.com/?d=ISTJ7Q9R

#41 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 18. december 2007, 11:14

dr France Prešeren - Krst pri Savici

Uvod

http://www.preseren....ije/99_uvod.asp


Krst

http://www.preseren....je/100_krst.asp


Ostala poezija, ...

http://www.preseren....3-1_poezije.asp

http://www.preseren....slo/default.asp

#42 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 18. december 2007, 11:16

Ma je kdo poznavalec slovenskih Bogov? Prav rada bi kaj vedela o njih.Sicer 1x smo že govorili o tem,pa ni bilo nekega znanja.

več je le oblik, ekspanzij in naših percepcij enega in istega edinega Boga Šri Krišne. spoznaš Ga lahko, če se Mu predaš. najlažje tako, da Ga z ljubeznijo pokličeš po Njegovem Imenu. On prebiva v tvojem srcu in ti je zato najbližji in najdražji.

#43 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 18. december 2007, 11:20

mgd,

s svojo gorečnostjo ljudi odbijaš.

Pridobil za svoje poglede - poglede Tvoje gorečne sekte,

nisi tu še nobenega.


xsmx


Na Slovenskem je Jezus "Gospodar".


Potem je tu še Alah (Muslimani), in nekaj gorečnežev Tvoje sorte s svojimi poimenovanji Stvarstva.


V temu topiku so pa "šefi" Slovanski Bogovi. )

Bivajoči in nepozabljeni v kolektivnem nezavednem

Slovenskega naroda, Slovanov že stoletja. )


LP

#44 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 18. december 2007, 11:31

mgd,

s svojo gorečnostjo ljudi odbijaš.

Pridobil za svoje poglede - poglede Tvoje gorečne sekte,

nisi tu še nobenega.

ja Boh mi pomagi no :)

#45 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 18. december 2007, 11:34

Krščanstvo nam je sfukalo našo mitologijo,

:vragec:

newage je sfukal vse....ne samo krshchanstvo
vse skupaj spominja na EINTOPF (enolonchnica)
mash klar mash....zmechesh v pisker....posolish in postrezhesh
che pa komu ni vshech....je pa nazadnjak

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#46 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 18. december 2007, 12:38

"ja Boh mi pomagi no"

Mgd,

smisel za humor pa imaš.

To se mi dopade.

:palec:

#47 Ale'

Ale'
  • D član
  • Št. objav: 4 444

Objavljeno: 18. december 2007, 14:58

V temu topiku so pa "šefi" Slovanski Bogovi. )
Bivajoči in nepozabljeni v kolektivnem nezavednem
Slovenskega naroda, Slovanov že stoletja. )


:palec: xsrcx

Narod ki se zaveda svojih korenin je samozavestnejši,
tako kot otrok ki pozna zgodovino svojih staršev.
Ima se česa oprijet in ni mu potrebno iskat korenin pri tujcih.

Slovenci smo imeli svojo zgodovino, ki pa so nam jo ukradli
in nam glave napolnili s tujimi "resnicami".
Podobno kot so storili z Ameriškimi Indijanci
in ostalimi ljudstvi po svetu, ki so znali živet v sozvočju z naravo.

Zdaj pa prihaja čas ko smo se začeli nekateri spraševat,
kaj je bilo pred krščanstvom???
Ali so bili naši predniki res tako nevedni in primitivni,
kot bi nas radi prepričali nekateri?

Glede na to da so imeli znanje zdravljenja
otrok, živali, da so obvladovali porod brez potrebe po bolnišnicah,
različnih bolezni za katere nas zdaj nafilajo s tabletami,
mislim da le niso bili tako primitivni.

In da so imeli znanje povezovanja z ostalimi plastmi svetov,
da so obvladovali astralna potovanja...
so tudi morali imet visoko raven zaznave in razumevanja.

Večino zdravilcev in šamanov (vračev) so s prihodom krščanstva uničili,
nekateri so zbežali v bolj odročne kraje, nekateri pa so
prenašali znanje iz roda v rod, vendar na skrivaj.

Le kje so zdaj ti potomci, ki še imajo to znanje? Ali so še na slovenskih tleh
ali pa so vsi v tujini? Se bodo kdaj vrnili domov?
Objavljena slika

#48 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 18. december 2007, 15:02

js vem vsaj za dva šamana, ki sta se preselila v slovenijo...en je barkley......on pravi, da smo slovenci in hvati totalno nadarjeni za tak način zdravljenja, delovanja.....drugi je pa tony samara al neki takega..
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#49 Ale'

Ale'
  • D član
  • Št. objav: 4 444

Objavljeno: 18. december 2007, 15:10

Že že klarus...

Ampak ali sta ona potomca slovenskih prednikov?
Objavljena slika

#50 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 18. december 2007, 15:14

mal dvomim...barkley je avstralc, samara pa indijanc(mislim vsaj) se pa dost ljudi uči pri njiju....barkley je posebno navdušen nad slovansko mitologijo, zlatorogom....na pašmanu smo se tud z njim ukvarjal in je rekel, da je on naša preteklost, naš ljuč in si z njim lahka veliko pomagamo :)

je pa res, da je njegova najtesnejša(zelo tesen odnos ;) ) sodelavka slovenka
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0