Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Merkur potuje nazaj ta mesec


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
1420 komentarjev na to temo

#1 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 4. september 2002, 01:00

Rada bi dala spodbudo za vse ki ste tukaj v forumu k temi
Merkurja ki potuje med 14. septembrom in 6. oktobrom nazaj. Objavljena slika

V astrologiji je znano, da tak pojav (Merkur retrograde) povroza tezave, upocasnitve, nesoglasija, nesporazumov posebno na naslednjih podrocjih kakor so potovanjih, komunikacije, zmenkov, trasnporta, pogodb (pisemenih in ustmenih) pri posti (pisma in paketov) in drugih komunikacijskih oblikah.
Fino bi bilo ce bi vsak od vas prispeval z komentarjom , kaj dozivlja med tem casu. (Z navedbo stanje sonca in ascendenta v natalnem horoskopu - po moznosti).

lep pozdrav vsem
Jupi

#2 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 6. september 2002, 01:00

Dijagrame prinesem Marsi. Merkur je v konjunkciji z Rhadamantus (novoimenovani transneptun). Venera in Mars delajo potem looping
proti koncu leta.

Simulacije so pri lasniku postrezhnika. Kakshnih 10 floppy diskov je v Sloveniji, torej vse orbitalne simulacije in vsi podatki o pomembnim astronomskim fenomenima.

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. september 2002, 01:00

Ja - saj - to itak upoštevam pri tedenskih oz. mesečnih napovedih...
Mislim retro gibanje, če je.
Tako že tam opozorim na to oz. govorim o tem, komentiram ta položaj.

Kul, Intruder - komaj čakam, da dobim kaj konkretnejšega v roke. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 6. september 2002, 01:00

:) fino -
mislim da bi bilo vseeno dobro vedeti kaj se dogaja takrat, na eni strani zanimivo branje - na drugi strani pa tudi za tiste ki se ta fenomen nepozanajo.
Jupi

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. september 2002, 01:00

Ja, saj, seveda je zanimivo - a pol včasih tu ne komentiram, ker na drugih koncih o tem razpravljam že...

Jupi - poglej si Obvestila uredništva.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 6. september 2002, 01:00

Fino! x;)x
Jupi

#7 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 7. september 2002, 01:00

Che bo interesa enkrat razlagam (za radovednezhe z kar midi-clorian
overdose) vporabo Merkurjevih vozlov v horarni astrologiji. Seveda vsi planeti, asteroidi, kentavrji, komete in celo 'temni planeti' imajo dva vozla(knoten, nodes). Primeroma ko primish sms je lahko je Uranov Severni Vozel na ascendentu (ali podobno). Janusov Juzhni Vozel je nori karneval (Janus je darkplanet), Pholus' Severni Vozel pogumni izlet v daljave http://207.88.74.110...ist/usenet.html
Severni Merkurjev Vozel sem imenoval (za lastne potrebe) HPMHC (Hermes vishji), juzhni pa 'Rose' ('Devel's Rose'). offtopic Claudio
P.S. Vkluchil v program morebitnega srechanja v Ljhubljani.

#8 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 7. september 2002, 01:00

Hojla Claudio!
to bi m pa zanimalo.
ma sploh sem opazila da za tele "majhne zvezdice" :) nekateri ze kar v redu tolmcili. imas kaj literature o tem? al se pa postavim kot poskusni zajcek! x:Dx

Lp
Jupi

#9 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 7. september 2002, 01:00

Velja! Pravzaprav danes sem skiciral kompletni programchek za morebitno srechanje/srechanja v smislu doinformiranja za astrologe.
Namrech v poslednjih 10 let se veliko toga spremenilo pa ne vidim da
spremljajo (U.S.A., planetarno). Zelo malo ljudi je 'update'ano.
Podatki o Mercur Knoten so iz Nemchije kjer je astrologija doma.

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. september 2002, 01:00

Ti - tole mene tudi zelo zanima, Claudio... Merkur ima blazen vpliv in sama tudi ful čutim vse njegove muvinge - od prehodov do retro do tranzitov (mogoče ker je v konjunkciji z Luno - poleg Marsa, Sonca, pa v 4.h., pa v eksak. trig. z Asc).... Nisem pa se še posvečala na takle način oz. nič pametnega še našla takega.
Blazno fajn - boš pa imel za trockanje na D day. :>))))
CU

CLAUDIO:
Če imaš kaj svojega v obliki člankov ipd., si vabljen, da to objaviš na LN (saj veš, Lunine novice - daš članki, prispevki) - če se ti da in če ti je kaj do tega.

JUPI:
Če imaš tudi ti kaj v obliki člankov, si prav tako vabljena, da to objaviš. Lahko pišeš na mail, če boš se hotela še kaj zmenit, lahko pa kar objaviš na Luninih novicah.
Če se ti seveda da in če ti je do tega.

Včasih ima namreč kdo kaj primernega, pa se mu zdi, da je za Forum: predolgo, kakorkoli zaradi kateregakoli razloga neprimerno itd,,, - no, plac za take prispevke so LN Novice.
Zdaj je tam prav softver, ki to ureja in je torej vse skupaj avtomatizirano.

Svoje prispevke pa seveda lahko pošljete tudi vsi ostali...
Bom dala še na drug Forum, ker tule morda ne bodo vsi opazili.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 7. september 2002, 01:00

Intruder:
Sam povej kaj rabis za podatke. Moj Merkur je v dvojckih 03°26'58 hisa 02 direkt v konjukciji z venero 06°17'45 hisa 02
in je pri meni vladar nad vsem hisam in stoji v kvadratu z stellium
Uranus devica 01°49'57 05 hisa direkt
Mars devica 07°37'56 06 hisa direkt
in Pluto devica 09°43'39 o6 direkt zacetek 6 hise je 06°05'43 Aszendent v ovnu 26°59'31 sonce dvojcek 26°04'20 03 direkt .
sem ze napeta kaj pride ven.

Marsa:
Hojla marsa ej sorry sem posabla poslat email - bom se.
Sedaj sicer pripravljam zopet en clank za karmo, na temo partnerstvo
posebno venera aspekt z pluton in venera z neptunom)
saj ves mene bolj zanimajo bolj tisti teme, bol poglobljene eksentricne teme kot
je naprimer spoznavenje denarja, materialisma. bogatstvo v horsokopu, lunini in soncni mrki (z katere sem nedavno dobili tudi najnovejso literaturo)itd. Ostalo niti ne omenjam. Je strasno zanimivo. Polega spletne strani astradamusa, ki bo v treh jezikih - je veliko dela.
Lahko bi naminila obsezen clanek o tarot - poemn kart in polaganja riderjevega tarotja. Bi objavili tu kjer imas bolj obsirno podrocje. Kaj pravis nato??
Lp
Jupi

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. september 2002, 01:00

Jupi - imaš Mars na mojem Uranu... pa še kaj! :>))
Hecno - ful se ti čuti Oven (mislila sem, da si Vodnar/Oven/Dvojček).

Za tisto seveda velja!! Jasno!
Prima!
Sicer tudi sama pripravljam obsežnejši text o tarotu, a prav dbest, da bo več različnih vpogledov.
Seveda bo vse pisalo etc... :)) - to itak...
Ja, saj mene tudi zanimajo tudi globlji vpogledi in psihološki način, ampak ker sva pač zastavila vse skupaj na sistemu koledarja, sva se posvetila (na LN) predvsem temu...Ker pa sva hotela zastaviti čim širše, oz. vse skupaj na čimbolj simple način predstaviti čimširšemu krogu bralcev, je način pač tak kot je. ;)

Za text, ki ga pišeš za Karmo.... Lahko ga objavimo kot članek na Novicah, potem ko bo v Karmi že (nekaj časa) objavljen in napišemo, da je bil ta članek napisan za Karmo, ki je izšla takrat in takrat ... (na Novicah je nekaj člankov, ki so bili objavljeni v Karmi oz. Auri).

Ja, saj res - pošlji mail, da ti lahko pošljeva LK. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 7. september 2002, 01:00

ej marsa
ce nebi bi bilo astrologije , bi lahko rekla da sem totalno slepa kar se moje osebnosti tice, sem pac en cuden tic :vragec: Verjetno zaradi vpliva neptuna v opoziciji z luno v prvi hisi. Se cudis? Ac v ovnu luna v biku huda kombinacija in potem v opoziciji z skorpionckom
oj oj x:Dx
No ja prav se strinjam zadnji clanek je bil o poklicu, zadeva ki se mi je zdela hudo aktualna, ker so venomer ludje jamrali da so nesrecni v poklicu. Sicer je bolj na uporaben nacin, ampak za nekatere bo siguren koristno.
Meni se sam skoda zdi da je slovensko trzisce tako majhno za prevod kakih fajn knjigic iz astrologije. Sicer je oprasanje ce bi bila sploh kaka zalozba zainteresirana zato. No ja en kup idej imam, pa se mi zdijo momentalno neuresnicljive. Skoda
imas dobro literaturo o tarotju?
Lp
Jupi

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. september 2002, 01:00

Jupi - fino! :>))
Hvala za tvoje podatke... Si bila malo "skrivnostna", kar je okej, ker lahko neobremenjeno ugotavljam oz. primerjam svoja ugotavljanja zdaj ob teh tvojih podatkih. xDDx
Namreč - močno se ti čuti Luna v Biku (imam dosti opravka z ljudmi z Luno v Biku - imam notri Venero, pa moj sin ima to Luno, veliko moških prijeteljev (in ljubimcev x;)x) sem imela s takim položajem....).
Meni je močen Bik kar kompatibilen - itak, zaradi stelija v Ribah, sicer pa tudi zaradi mojega Sco momenta (vladar Asc v konj. z MC).
Pri Ovnih občudujem zagnanost in aspekt "brez dlake na jeziku" in pogum, entuzijazem....
Tudi tvoj Merkur v Dvojčkih me nič ne preseneča (samo begalo me je, ker potem ne bi mogla biti Vodnar, kar sem najprej pomislila, da si morda). :)
Tudi Luno opp. Neptun čutim pri tebi. Itak so "zaželjeni" močni aspekti Luna/Neptun za dobrega astrologa, nekako.

Imam nekaj literature o tarotu - a skoraj najboljše knjige (Motherpeace) pa nimam doma :( x:((x
"Nikomur" je nisem posodila (*ko koga vprašam). Pa dobila sem jo od ex boyfrienda, s katerim sva bila, sva (in bova) v ful dobrih odnosih (*On se tudi ful ukvarja z Astrologijo in je kar precejšen maher v tem). Posodil mi jo je, imela sem jo leto/a(?) doma, okoli mojega rojstnega dne pa sva se srečala, pa pravi, sem se odločil, da ti kar to knjigo podarim, pa mi jo je dal, slovesno - še celo posvetilo mi je tedaj napisal. Pa sem jo nekomu posodila in pozabila komu!
Blazno mi je žal za to knjigo! :>(((

Bom šla malo pogledat, kaj imam sploh "na broju", pa ti bom napisala v mailu, ko sva zdaj itak on-line.
Imam seveda Crowley-evo, nekaj starejših, Marseille (a sploh imam doma to?), ma, kar nekaj je tega... bom pogledala še malo.
Zdaj bolj malo po teh knjigah brskam. Pa se niti ne spomnim, kaj sploh je bilo vse.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 7. september 2002, 01:00

Haha, blazno vpliva današnji mlaj na mojstre astrološke....Madonca vas je zanimivo brati, in to navdušanje... :O:
no, štekam pa itak bolj malo, hm... :vragec: x:Dx

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. september 2002, 01:00

Cat :>))
Sicer ne spada k temi, ampak ker "te imam" ravno tu, moram pokomentirat...
Namreč - današnji mlaj, meditacija... se spomniš? ;)
No, neverjetno, ampak ravno danes ob točno 12h (!!!) - vem, ker je ravno zvonila sirena -, sem se spomnila na mlaj, na meditacijo in - nate. :>))
Tako da - ja, je res močen tale mlaj (jaz sem rojena na totalni mlaj, skoraj točno nasproti temu, kot je zdaj). :>))
Torej me še posebno "rola". ;>)))

Ker pa je Merkur v Tehtnici (*da se malo držimo teme, da nam ne bo kdo naprej metal) še vedno v normalnem gibanju, pa smo lahko takole artikulirani - prav kmalu bomo tako bluzili, da ne bo nič več jasno. x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 7. september 2002, 01:00

ja, jaz sem bila tudi pridna danes...
Kljub temu, da sem se zbudila malo bolj sem se potem spomnila, kakšna "naloga" me čaka danes... Sem prav vesela, da mi je uspelo, počutila sem se enkratno (mravljinci, pa to...)!
Ful se mi dopadejo "živi" ljudje, kakršni ste danes tukaj! To!!!


#18 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 7. september 2002, 01:00

Zivio Cat
namesto da teb pisem pa tukaj blebetam,
sam da niso vedno obveznosti.
no tale mlaj pa danes zjutraj ni bilo nevem kaj prijeten.
"Ko postar dvakrat zazvoni ".
Eh samostojen biti ni prav nic prijetno kaksenkrat, blagor tistim ki imate sefe.
Jupi

#19 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 7. september 2002, 01:00

Jupi! Živjo!!
Ni problema...vse razumem, vmes si pa še vzamem čas, da bolj temeljito razmišljam o kakšnih zadevah, ki jih moram "porihtati"
Hahaha, če bi bilo preveč informacij naenkrat, bi zihr kej spustila. Vse se odvija točno tako kot se mora, ne? Čimveč teh vaših umetnij objavite na luninem netu, da se bomo še ostali razgledali.
Halooo! Ravno telefon...povabljena sem na zabavo!?!?! Jupiiii, hehe, čau torej...

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. september 2002, 01:00

Kul scena. :)))

Cat - no vidiš, kako si se super naprogramirala na mlaj - sediš doma, pa se pulijo zate - že odletavaš na žur (*danes je Mitja na vrsti :| - žurava namreč tako, enkrat eden, drugič drugi - če pa ni tamalega, pa greva lahko skupaj ven - samega ga pa (zvečer, ponoči) ne puščava), čez trenutek ali dva boš divje plesala in se noro zabavala! .
Sem pa včeraj harala - moi. ;)))))
*Ko smo že pri "haranju". Z Lidijo (TŽB) sva "blazno žurirali" v Grčiji. :)))))) To pa je zgledalo tako, da so naju gostoljubno in prijazno prevažali okrog in naju ful animirali, midve pa sva tečni, utrujeni in težki kot dve vreči krompirja nenehno težili, da bi radi šli "domov" - v hotel.
No, potem pa sva se hvalili, kako da sva "žurirali", ko sva rezimirali, da kaj vse pa je bilo res včeraj !!!
:)))

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 19. september 2002, 01:00

Merkur potuje nazaj:
Kaj se dogajalo v pvih 5 dneh prosila sem svoje prijatelje, druzino in znance naj povedo kaj se jim pripetila. do sedaj tole:

- napisali so email ampak poslali napacni osebi
- racunalnik kaze kar naprej neke napake, ki jih pa administrator pravi da jih ni.
- Zacetek izobarzevalnega tecaja ki naj bi se zacel ta teden odpade, ker so ugotovili da zahtevajo priprave sa sejem prevec casa
- prevzeto delo nekega lektorja, ki je obljubil da bo narejeno v nekaj dni, ne bo mogel izvest, ker program ne kaze pravilno crk
- en dan pred odletom naj bi imela termin pri frizerju, vendar se ta isti dan potepa na sestankih do 6 zvecer
- Na zacetku tedna se je kupila znanka cevlje, katere je nameravala nositi na ohceti, ko je sla nakupovanje je doma ugotovila da je dobil v starih cevljov zul, ki se je vnel, tako da nove cevlje ne bo mogla nositi
- moja prijava na telemach za 24 ur online se je izkazala kot polomjada, vsaj je technik ki je prisel povedal da se niso se dokopali do nase hise ( do sosednja pa ja) :(
- narocenila si je obleka za vecerni zmenek z novim tipom, prisel je racun preden je sploh prisla obleka, obleke pa se vedno nima :))

- neki prijatelj ima navado da vse nove cd-eje presname da bi scitil original, novi cd da v avto in uziva ob muzika, nekaj km naprej ga ustavi milicnik, na kar zazveni iz radija grozen zoprn zvok in glas ki govori "ilegal copy"
smola
- znanec se je odpravil v polet na tajsko, na letaliscu je napisal naslov ljubice, namesto svojega, v kufra pa .... slika svoje druzine
auha !!!!!
Jupi

#22 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 20. september 2002, 01:00

ojap, tu pr nas vpliva na kriminalce, zlodeje..

pokowc

#23 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. september 2002, 01:00

Meni pa je tale retro merkurcek - proti vsem pricakovanjem - tokrat prinesel kar nekaj lucidnosti in mi presenetljivo laufa - kar pa se ne tice tudi mojih govornih sposobnosti, saj prav zares v teh dneh ful jecljam... da ne govorimo storastih prstih na moji tipkovnici - naenkrat imam debele prste totalno! :))))

Moje umske sposobnosti so pa prav dobre in v nasprotju s potlacenimi merkurjevimi potencami ravno te dni obvladujem podatke, pisem, arhiviram, nizam, korigiram... Imam (tudi zdaj) blazen spomin.
Tako da - meni taki fuzl kar ustreza ocitno... ;))

Sem pa raztresena res zelo.

Imam par teh zadev, pa se mi ne ljubi nastevat... Kot - prides k zdravniku, pa ravno tisti dan ne dela ipd., do bolj odstekanih, ki pa se mi jih ne da nastevat. :))))

Sanjam pa tudi, pa me jezi, ker me izstreli iz postelje in sem ze v drugem svetu... kaksne sanje... potem mi cez dan uleti kaj v glavo...

So mi pa bolj vsec taka konfuzna obdobja kot taksna zabetonirana.

Nekaj je tudi se z Uranom... in seveda - polna Luna. Blazotno mocna.

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#24 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 20. september 2002, 01:00

ej pokowc si vedel da ja ta cas fajn za odkrivanje starih zlocinev

Marsa
nate sem ze cist pozabla, nujno ti bom konec tedna odpisala na email
kar delas to koreigarnje in arhiviranje itd . je sedaj najbolj ucinkovito tako kot naprimer tudi renoviranje prostorov
sam da ni kaj novega.

bobnar -
postopi si izpita ki ga nisi uspel nastudirat, pogrevanje stare snovi ti bo bolje slo

#25 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 20. september 2002, 01:00

aha, to je to, jah zgodovina pa resno buta ven, phee fuj, res.
čeri so bli pr nas okrog 2x palicaji. hmm; edn je lažni žwečk.

pokowc




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0