Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zakaj sploh živite?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * - - 2 x ocenjeno
268 komentarjev na to temo

#51 unis

unis
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 728

Objavljeno: 19. februar 2008, 19:26

IMO je to posledica želje po nadaljevanju v neskončnost, kot prekinitev povratka v prejšnje stanje, no ja
seveda lahko tudi vseenost, ampak ne vem, če lahko kdo ubije zraven željo, da se nikoli ne konča

mogoče gre pa za enačenje smrti s končanjem lepega trenutka
kar pa spet samo po sebi dviguje hotenje po povrnitvi v 'omamno' stanje
česar pa smrt kot prekinitev ne nudi


po mojem pa je razumevanje stavka, tako mi je lepo, da bi kar umrla, na drugačnem koncu.
Opisovanje tega stanja nudi možnost razumevanja, da je dotična oseba doživela vse za kar se je trudila ali pa pričakovala. Odpira se možnost interpretacije, da je nenadno doživela prijetno presenečenje, ki je bilo nad vsemi pričakovanji in tako odprlo okno vpogleda v neznano.
Že v samem stavku je opredeljena želja po končanem stanju, hotenje po nadaljevanju je zatrta.
Omamno stanje je že, odpira se le možnost prekinitve življenja, da bi "sedanje stanje" trajalo.
Marcel štefančič je o tem lepo govoril v članku, ki je zajemal stanje fundamentalističnega razmišljanja in pogoj življenja samomorilnega atentatorja.
Dokler je "okvir" v katerem ta dotična oseba deluje, do takrat je njegov Prav, prav.
Brez okvira in zgodbe je le še ena žrtev več, ki se je razstrelila brez "smisla".
protestno masturbira na marsino sliko.

#52 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 19. februar 2008, 19:39

po mojem pa je razumevanje stavka, tako mi je lepo, da bi kar umrla, na drugačnem koncu.
Opisovanje tega stanja nudi možnost razumevanja, da je dotična oseba doživela vse za kar se je trudila ali pa pričakovala. Odpira se možnost interpretacije, da je nenadno doživela prijetno presenečenje, ki je bilo nad vsemi pričakovanji in tako odprlo okno vpogleda v neznano.
Že v samem stavku je opredeljena želja po končanem stanju, hotenje po nadaljevanju je zatrta.
Omamno stanje je že, odpira se le možnost prekinitve življenja, da bi "sedanje stanje" trajalo.
Marcel štefančič je o tem lepo govoril v članku, ki je zajemal stanje fundamentalističnega razmišljanja in pogoj življenja samomorilnega atentatorja.
Dokler je "okvir" v katerem ta dotična oseba deluje, do takrat je njegov Prav, prav.
Brez okvira in zgodbe je le še ena žrtev več, ki se je razstrelila brez "smisla".


želja ni zatrta, kot si tud sam napisal
brez želje po nadaljevanju, tudi želje po smrti nebi bilo
seveda, če smrt predstavlja podaljšek tega izkustva


obratno, če smrt predstavlja prekinitev
se želja po nadaljevanju občutja lahko pojavi le v nadaljevanju življenja in ponovnega izkustva
smrt kot prekinitev te prikrajša za morebitno dodatno izkustvo

tak sem mislu
Brez podpisa

#53 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 19. februar 2008, 19:52

ne vem, če lahko kdo ubije zraven željo, da se nikoli ne konča


Za tovrstno spoznanje je potrebna le pravšnja količina bolečine, le kot primer.

Za tem pride spoznanje o trpljenju in želja po končanju le-tega.

Ker se trpljenja in bolečine od življenja samega najverjetneje ne da ločiti, se ju zatre s končanjem življenja samega.

Ne rečem, da je to pot ali način, katerega bi bilo pametno uporabiti, ne rečem pa tudi, da ne.

*

... sam bi tak primer poimenoval: "Kljubovanje večnosti."

(in bi težko verjel, da nekaj takega v vsej raznolikosti brezmejnosti vesolja ne bi obstajalo)

: ))

#54 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 19. februar 2008, 20:03

Sprejeti svoje odločitve, kakršnekoli so že bile. Le-te so bile izvršene v določenih pogojih, kar pomeni, da smo bili na nek specifičen način pogojeni. Včasih se je treba pač odločiti med slabim in slabšim.

Na odločitve drugih, po drugi strani, nimamo (vedno) vpliva.

#55 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 19. februar 2008, 20:07

xyz; nisem ziher, da razumem ampak a ni spoznanje bolečine v takem primeru le pospešek želji po tem, a se dogajanje najlepšega ne konča
se mi zdi, da se ti nanašaš na življenje jaz pa na tisto lepoto, ki sproži željo po smrti



''ampak ne vem, če lahko kdo ubije zraven željo, da se nikoli ne konča''

to sem obesil na ravnodušnost do življenja
kako dosežt ravnodušnot, če smrt ne prinaša nadaljevanja, ampak samo konča stvar
mogoče tle omenjena bolečina pride v igro ?
Brez podpisa

#56 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 19. februar 2008, 20:11

No ja, jaz sem verjetno zadnji, ki bi lahko o ravnodušnosti govoril : )

Ne, seveda tega ne moremo vedeti.
Tega, ki je (vsaj teoretično) svoj obstoj v nekem trenutku končal, ni več tu, da bi nam o svojem "dosežku" poročal.
Ostane zgolj predpostavka izpeljana iz neke omejene izkušnje.

#57 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 19. februar 2008, 20:14

Igro po mojem zmoreš priznat, ko moraš sam v njo in nekako.. si poražen.. in potem pač poskušaš biti najbolj resničen v njej..
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#58 unis

unis
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 728

Objavljeno: 19. februar 2008, 20:18

želja ni zatrta, kot si tud sam napisal
brez želje po nadaljevanju, tudi želje po smrti nebi bilo
seveda, če smrt predstavlja podaljšek tega izkustva
obratno, če smrt predstavlja prekinitev
se želja po nadaljevanju občutja lahko pojavi le v nadaljevanju življenja in ponovnega izkustva
smrt kot prekinitev te prikrajša za morebitno dodatno izkustvo

tak sem mislu


vrtiva se v krogu z vprašanjem, kaj je bilo prej?Jajce ali kokoš?
V tem primeru govoriš o vzroku in posledici. Želja vzroka ni zatrta saj izkazuje skozi hotenje posledico.
Kdorkoli že razume ta stavek, naj omenim še transcedenčnost in nad stanje vzroka in posledice-kreacijo.

Iz tega lahko sklepam, da je iz stavka: tako je lepo, da bi kar umrla; kreacija težnja po smrti.

Naj te drugače vprašam, ampak ne pričakujem odgovora, ker ga že poznam.
Govoriš o gibanju želja in zatrtosti le te.
Le kako naj človek zatre željo, če mu je želja že sama misel o prenehanju vseh želja?
Operiraš na isti ravni z istim orodjem, katerega želiš odvreči.
Opustitev orodja je možna le, če se dvigneš na drugo raven, ki gleda s perspektive na prejšnje stanje.
Še vedno se vrtiš v krogu, a tokrat je notranja igra bolj sofisticirana in naprednejša.
In še to, ah jebise se mi ne da več.. mayan, bi me mogla vidt kko jzt nadnaravno likam srajce.
:2src:
protestno masturbira na marsino sliko.

#59 doorwoman.p

doorwoman.p
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 729

Objavljeno: 19. februar 2008, 20:25

Mogoče pa smrt le ni nekaj strašnega, če si le primerno pripravljen nanjo.. z vsem srcem, če si opravil svoje poslantvo, in če imaš v danem lepem, božanskem trenutku (stavek tako je lepo, da bi kar umrla) srce napolnjeno z vso ljubeznijo.. je občutek potem pravi. Res ne potrebuješ ponovitve tega stanja oz.drugih stanj, nimaš želja. Lahko se posloviš.

#60 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 19. februar 2008, 20:28

Mogoče pa smrt le ni nekaj strašnega, če si le primerno pripravljen nanjo.. z vsem srcem, če si opravil svoje poslantvo, in če imaš v danem lepem, božanskem trenutku (stavek tako je lepo, da bi kar umrla) srce napolnjeno z vso ljubeznijo.. je občutek potem pravi. Res ne potrebuješ ponovitve tega stanja oz.drugih stanj, nimaš želja. Lahko se posloviš.


Lahko se..

Pol pa vidiš, da si navden junkie..

ker ne moreš umret..!!!!

in drugi živijo..

potem pa fight..

samo kako

to pa imamo menda cel lajf cajta. al kako?
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#61 doorwoman.p

doorwoman.p
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 729

Objavljeno: 19. februar 2008, 20:32

Lahko se..

Pol pa vidiš, da si navden junkie..

ker ne moreš umret..!!!!

in drugi živijo..

potem pa fight..

samo kako

to pa imamo menda cel lajf cajta. al kako?


tak človek (z takim močnim fillingom) bi po moje z lahkoto lahko umrl. Pravim, ampak ne poznam nobenega, same 'junkieje'.

#62 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 19. februar 2008, 20:39

Mogoče pa smrt le ni nekaj strašnega, če si le primerno pripravljen nanjo.. z vsem srcem, če si opravil svoje poslantvo, in če imaš v danem lepem, božanskem trenutku (stavek tako je lepo, da bi kar umrla) srce napolnjeno z vso ljubeznijo.. je občutek potem pravi. Res ne potrebuješ ponovitve tega stanja oz.drugih stanj, nimaš želja. Lahko se posloviš.


Ja. Ravno to.
Ko tvoje besede berem, dobim celo občutek, da si bila nečemu podobnemu že blizu, heheh.

#63 doorwoman.p

doorwoman.p
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 729

Objavljeno: 19. februar 2008, 20:50

naš izgovor za življenje je pravzaprav doživeti takšno stanje, ali ni res?

stanje brezpogojne ljubezni v sebi.. stanje, ko si ljubljen od sebe in od nekoga, ki je isti kot ti.. kar je posledica. ko se ti odpre srce in veš, da ne potrebuješ ničesar več, saj si to ravnokar doživel pravzaprav..

?

Jebite se, grem jaz.. nekam..


hej hej!! Mayan, kaj ti je?

#64 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 19. februar 2008, 21:14

hej hej!! Mayan, kaj ti je?



Ah, nič... verjetno samo šala. Kako je že enkrat napisala: "Zakaj me ignorirate ?"

stanje brezpogojne ljubezni v sebi.. stanje, ko si ljubljen od sebe in od nekoga, ki je isti kot ti.. kar je posledica. ko se ti odpre srce in veš, da ne potrebuješ ničesar več, saj si to ravnokar doživel pravzaprav..


Mogoče... vsekakor je to eden lepših aspektov življenja.

*
*

Ah, ja, Mayan; če tovrstne izjave niso mišljene kot šala in imaš v bistvu nekaj, kar te npr. "žre",
nekaj, o čemer bi se rada pogovarjala, le na dan s tem. Je pa dobro začeti na začetku.
Nismo vsi bralci misli...

#65 dbk

dbk
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 170

Objavljeno: 19. februar 2008, 21:20

na topik ne bom rekel, da je dobro vprasanje, ker bi v tem primeru obstajal verjetno tudi dober odgovor - ki ga pa nimam x:Ix



Jaz bi k celotnemu mislopletilstvu še dodal:

samomor je vedno tista bonus možnost.....


za? ultimativni egotrip? sori, vsaj moje mnenje...


In zato, da bom drugim naredila pekel na Zemlji. Jebemti. :vragec:


razmisljam, da bi zacel karte prodajat, pa te v vrsto povabil (enkrat do poletja obljubim, da prides na vrsto :inocent: ) x:Dx x:Dx x:Dx

Sometimes I wish
my face wouldn't use its freedom of expression

Objavljena slika


#66 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 19. februar 2008, 21:39

za? ultimativni egotrip? sori, vsaj moje mnenje...


Nič "sorry", če je takšno tvoje mnenje.

Bi razumel, če bi rekel, da je življenje ego trip,
ampak samomor... oz. smrt... ravno to je tisto, kjer se "trip" oz. popotovanje konča.

Ampak morda si pripravljen tvoje misli jasneje predstaviti ?

#67 dbk

dbk
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 170

Objavljeno: 19. februar 2008, 23:01

se ti ne zdi, da je samomor nekaj najbolj egoisticnega, kar je clovesko bitje sposobno naredit? a ni pri njem edini izpolnjeni pogoj in/ali cilj - "jaz"?
trip pa v toliko, da se tisti "jaz" poda egoisticnim ciljem naproti?
tako nekako, no...
je bil danes cuden dan, pa se mi ne kaj dosti razmisljat, formulirat slovnicno pravilnih stavkov ipd. :o|o:

Sometimes I wish
my face wouldn't use its freedom of expression

Objavljena slika


#68 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 19. februar 2008, 23:07

ni panike. slovnica naj se prihrani za kulturne praznike.

*

Menim pa, da je namen samomora bolj Ne-Jaz, kot pa Jaz.
Jaz je namreč tisto, kar je pri tem dejanju zaželjeno izničiti...

če je to možno... ?

V nekem smislu vsekakor. Jože izgine, Francka tudi.

#69 dbk

dbk
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 170

Objavljeno: 19. februar 2008, 23:12

jaz pa razmisljam bolj v smeri - dol mi visi za druge, sebe hocem "odresit", ne zanima me, kso bo zaradi tega trpel...pa se vedno nekdo najde

ampak sva malo zasla, se ti ne zdi? je le konec koncev naslov teme "zakaj sploh zivite", in ne "zakaj delate samomore" x;)x

To temo je popravil/a dbk: 19. februar 2008, 23:12

Sometimes I wish
my face wouldn't use its freedom of expression

Objavljena slika


#70 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 19. februar 2008, 23:19

ne nujno.

to je pač neizogiben podaljšek teme;

zakaj sploh (še) živite,
zakaj se končno ne ustrelite (npr.) ?

*

Kar se tiče "briga me za druge";
za to ni potrebno samomora delati.
Še za časa življenja te lahko "briga za druge".
Lahko ti je tudi vseeno,
če drugi trpijo zaradi tvojih dejanj.

Mrtvi pa ne motijo nikogar.

#71 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 20. februar 2008, 00:09

samomor v principu je zelo egoističen, kao
jaz najbolj trpim, trpim v svetu, odnosih, jaz jaz in še enkrat jaz
tolk bolj močno od vseh drugih , da sem momr kr ubit

mogože že res, a bolj trpiš, lahk pa tu, da ne
ampak ne! jaz, jaz, jaz,jaz
se bom ubil

ok, to je eno
nekateri pač obupajo, izguba smisla, je velikokrat vzrok samomorov
no ja zej si neb upu rečt, kolk je egoističen samomorilec
a res kej bolj, kot nekdo, ki se pri skedju grebe za procijo krompirja, brez, da bi sploh prepoznal obraz kmeta ?
Brez podpisa

#72 dbk

dbk
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 170

Objavljeno: 20. februar 2008, 01:29

no ja zej si neb upu rečt, kolk je egoističen samomorilec
a res kej bolj, kot nekdo, ki se pri skedju grebe za procijo krompirja, brez, da bi sploh prepoznal obraz kmeta ?


a kmeta prizadene, ce ga nekdo ne prepozna (ali prepoznava, na daljsi rok)? verjetno, ja...kaj pa pri samomoru, je pa bolj ali manj vedno nekdo, ki zadaj ostane, ali bliznji, ali ljubljena oseba...kdo od teh potemtakem krajso potegne?

ps
za potencialne kandidate z ziletkami, majhen tehnicni nasvet: ne povprek, ampak po dolgem :vragec:

pps
pod ps malo sarkazma...smo postali skoraj prevec morbidni :inocent:

Sometimes I wish
my face wouldn't use its freedom of expression

Objavljena slika


#73 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 20. februar 2008, 07:03

em, jaz sem drgač mislu,da se nekdo pač grebe neglede na sredstva, ki jih pri svojem grebatorstvu uporabi oz. neglede na potencialne žrtve
ni treba bit samomorilc, da lahko koga prizadaneš, je dost živih, ki to delajo vse povprek vsem
Brez podpisa

#74 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 20. februar 2008, 08:10

Spet sem dolžna eno majhno opravičilo, če sprejmete, za tisti jebite se.. Ni bilo mišljeno tako, ampak drgač skoraj ne bi šlo, da bi se odpopala s foruma včeraj.

Lep dan želim.. :inocent: :).
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#75 NVK

NVK
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 509

Objavljeno: 20. februar 2008, 08:56

Zato, da lahko mastrubiram (drkam) vsaj enkrat na dan x;)x !
Let it be a bee.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0