Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Domicil


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
9 komentarjev na to temo

#1 Fria

Fria
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 24

Objavljeno: 29. februar 2008, 08:57

"Za planete, ki se nahajajo ali v znaku ali v hisi, kateremu vladajo, pravimo, da so v Domicilu. Mozno je, da ni nobenega takega planeta, lahko pa jih je tudi vec."

Meni ta razlaga ne pomeni nič. :inocent: Po domače - kaj je domicil in kaj pomeni? x?x Je sploh pomemben?

Meni v horoskopu piše domicil Merkur dvojčka
domicil Venera 2.hiša

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. februar 2008, 10:30

to je blo ze najbolj mozno po domace. x:o)x xDDx

ce je planet v znamenju, ki mu sicer (ta isti planet) vlada, pomeni da gre za domicil.
V tvojem primeru: merkur vlada Dvojckoma in ker je tvoj Merkur v znamenju Dvojckov, gre za domicil, vcasih recemo tudi, da je planet 'doma'.

Planeti pa vladajo tudi hisam in ce se planet znajde v hisi, ki ji vlada, tudi govorimo o domicilu.
Venera vlada Biku, ki je naravni vladar 2. hise - in zato ti tudi pri Veneri pise domicil.

To pomeni da se tam planet dobro pocuti, deluje mocneje oz. lahko bolje izkoristi svoje potenciale.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 Fria

Fria
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 24

Objavljeno: 29. februar 2008, 10:57

Hvala Marsa, zdaj mi je bolj jasno! xDDx

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. februar 2008, 10:58

super. :palec: xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 venice

venice
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 3. junij 2009, 15:50

Hojla! Sem čisto nova na forumu in tudi precej nova v astrologiji xDDx Vidim, da je na tem luninem forumu kar nekaj dobrih astro poznavalcev. Spoznavam to lepo vedo in mi kar vztrajno leze pod kožo.

Sedaj pa eno vprašanje glede domicilov. To so torej planeti, ki se nahajajo v znaku ali hiši, ki ji vladajo. Torej kaj to pomeni, da imam na tem področju velik potencial, ali kaj drugega? Mi lahko kdo to bolj točno razloži?

#6 venice

venice
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 4. junij 2009, 11:06

Mystica, hvala x:)x Sedaj šele vidim, da imate tu gor tudi LNF Astro šolo, super :palec:

V zvezi z domicili me zanima še nekaj; je možno, da imaš planet v domicilu, celo v svoji hiši in še v svojem znamenju, hkrati pa je ta isti planet neaspektiran?

#7 venice

venice
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 5. junij 2009, 08:31

In kaj to pomeni? Namreč po tem izračunu na lunin.net vidim, da imam jaz venero v domicilu, v biku in še v 7.hiši. Se pa spomnim, da mi je gospa, ki mi je razlagala mojo natalno karto, rekla, da imam venero neaspektirano. To pomeni, da se ne more izrazit ali kaj drugega? Ampak a ni to malo protislovno, če pa je v svoji hiši in še v svojem znamenju?

#8 venice

venice
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 5. junij 2009, 15:26

.....ja seveda, sedaj mi je bolj jasno. Torej planet ima najboljše pogoje da se izživi, če tako rečem, samo morem pa, zato ker je planet neaspektiran prej sama preko določenih kanalov pomagat, omogočit to, da se 'prebudijo' prave energije.

#9 venice

venice
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 6. junij 2009, 14:58

aha, seveda x:)x , LJ.

#10 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 7. junij 2009, 10:02

[quote name='venice' post='1055503092' date='5. Jun 2009, 09:32']In kaj to pomeni? Namreč po tem izračunu na lunin.net vidim, da imam jaz venero v domicilu, v biku in še v 7.hiši. Se pa spomnim, da mi je gospa, ki mi je razlagala mojo natalno karto, rekla, da imam venero neaspektirano. To pomeni, da se ne more izrazit ali kaj drugega? Ampak a ni to malo protislovno, če pa je v svoji hiši in še v svojem znamenju?[/quote]

Venera je res na pravem mestu, to se pravi odlično položena v biku in v partnerski hiši, vendar ne tvori posebnih aspektov, zato je gospa verjetno rekla, da je neaspektirana. Je pa točno ta venera vladarica ASC, ki pa je aspektiran in to v opoziciji z marsom v sedmi hiši, kar pomeni, da jo malo "poživi."
Naj omenim, da bo precej večjo vlogo v kratkem odigrala tvoja luna, ki je postavljena v hišo podzavesti in tranzit

[quote name='lunca' date='7. Jun 2009, 11:00' post='1055503499']
Venera je res na pravem mestu, to se pravi odlično položena v biku in v partnerski hiši, vendar ne tvori posebnih aspektov, zato je gospa verjetno rekla, da je neaspektirana. Je pa točno ta venera vladarica ASC, ki pa je aspektiran in to v opoziciji z marsom v sedmi hiši, kar pomeni, da jo malo "poživi."
Naj omenim, da bo precej večjo vlogo v kratkem odigrala tvoja luna, ki je postavljena v hišo podzavesti in tranzit saturna čez to luno jeseni, oz. v letu 2010 sigurno kaže na precej blokad na tvojem čustvenem področju. Si namreč v obdobju sade satija, ki bo v naslednjih petih letih precej pretresal tvojo luno. Zdaj, ko to veš, boš pripravljena na saturnovo lekcijo. :palec:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0