Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Varanje


  • Ta tema je zaključena Ta tema je zaključena
2433 komentarjev na to temo

#1 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 28. december 2002, 01:00



Kaj bi storili, če bi odkrili da vas partner vara ?


Ja sam ka mali pao s lipe

#2 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 28. december 2002, 01:00

Mislim da je bila ta tema kar dobro obdelana. Zanima me samo odziv in reakcije ljudi na varanje.
Ja sam ka mali pao s lipe

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. december 2002, 01:00

Odpustila bi, a ne bi kar takole smooth nadaljevala zveze - torej bi se se vseeno malo drzala, ker bi vseeno tezko pozrla - a BI.
"Odpustil bi in nadaljeval zvezo" tako morda ni dovolj... ker takole lahko spet ne gre... a v koncni fazi... sem za odpuscanje, seveda....
Pa smo spet pri ponosu, a ne? x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 28. december 2002, 01:00

Kr tko požrla in nadaljevala? x:Dx x:Dx

Ne, želela bi vedeti zakaj, pa kako, pa še enkrat zakaj, pa...

No, potem, bi MORDA odpustila, če bi se mi zdelo, da ni bilo zelo pomembno...

Astra
Per aspera ad astra

#5 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 28. december 2002, 01:00

:vragec:

odpushchat?....hehe...odpushchat ni kej
jezit se?......hehe...jezit se ni kej
a se je kej tragichnga zgodil.......katastrofa
ma dejte ga srat... che mash partnerja rad, ga mash pach rad.

:vragec: ma tut vas rad

chasa ni...je samo prostor in situacija
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#6 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 28. december 2002, 01:00

a se je kej tragichnga zgodil.......katastrofa
ma dejte ga srat... che mash partnerja rad, ga mash pach rad.

Aakhut, jaz mislim, da tle ni stvar samo v tem, da imaš ti rad svojega partnerja, ki te prevara. Stvar je tudi v tem, če ima on tebe rad. Kot pravi astra: "Kr tko požrla in nadaljevala?"

Ne, želela bi vedeti zakaj, pa kako, pa še enkrat zakaj, pa...

No, potem, bi MORDA odpustila, če bi se mi zdelo, da ni bilo zelo pomembno...

Astra
Vprašanje je, zakaj te prevara! Če te prevara zato, ker te ne ljubi, ker mu nič ne pomeniš ali ker mu tisti drugi/druga pomeni več... potem je bolje zvezo prekiniti.
(Konec koncev, če te partner ne ljubi ali pa ti njega ne ljubiš, je bolje zvezo prekiniti neglede na to, ali je kdo koga prevaral ali ne.)
Poleg tega pa se mi zdi pomembno tudi to, kako naprej. Mene bi npr. partnerjev skok čez plot gotovo prizadel in to bi mu tudi povedala. Od njega pa bi pričakovala, da bi moje občutke razumel in se zavedal, da si ne želim njegovih ponovnih skokov čez plot.

No, take stvari, kot je varanje, lahko zvezo uničijo ali pa jo še bolj utrdijo. Pri takih izkušnjah je LJUBEZEN na preizkušnji. Vsaj mislim tako. x?x

#7 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 28. december 2002, 01:00

aha,pa smo spet pri tejli statiki´,matr vedno se pojavi,ko že misliš, da je pozabljeno,heeeObjavljena slikaHEJA jest sm bil..pa sem odpustil..in zdržal potem še celih~07let... Mh ne grem se jet take fore,al pač,hmmmObjavljena slika
LAYF JE RELATIVN; TO morte vedet, nič nas ne sme presenetit!jebelaObjavljena slika

ne, ne glas ti ne bom spustil, sploh ni odgovora zame več.


Pokowc

#8 zoey

zoey
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 50

Objavljeno: 28. december 2002, 01:00

Ne bi odpustila in bi prekinila zvezo.
Zoey

#9 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 28. december 2002, 01:00

Bi odpustil, pac povsem, dopustna zadeva, ampak zvezo bi pa prekinil. Se vedno bi lahko bila "samo" prijatelja, al pa kaj takega, nebi se kregal...

"Ni stvar v tem kaj imas, ampak v tem kaj s tem naredis!" Jure Grbec
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#10 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 29. december 2002, 01:00

Ja jaz sem bil razočaran in sem prekinil. Takrat se mi je to zdelo katastrofalno, zdaj pa na to gledam kot na izkušnjo in se celo nasmehnem temu. Kaj češ življenje je polno raznovrstnih poti, samo izbrati si moraš pot po kateri boš živel življenje. Nema pardona in neodločnosti x:)x x:)x
Ja sam ka mali pao s lipe

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. december 2002, 01:00

Ves v cem je najveckrat catch - da v drugem odnosu nasedes na istih cereh....
V bistvu je seveda odvisno od nas..
Tudi meni se zdi to smesno..
Ker - kaj pa sploh pomeni prevaral?
Da je imel spolne odnose z nekom?
Da se je revez zaljubil?
Ali kaj je tisto, cesar pa jaz zdaj ne bi mogla pozreti...
Ne - ne bi prekinila. No, ja, seveda, odvisno od okoliscin - pa ce bi oba hotela - po "Tem".
In zdaj se - "samo" prijatelja? Kaj pa bi to zdaj pomenilo?? x:Dx
Hecno jemljemo tole, opazam...
Gre pa samo za - LJUBEZEN.
Kje pa je tista brezpogojna, o kateri je bilo toliko govora? x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 29. december 2002, 01:00

Ni stvar v tem.. ali se dva ljubita ali ne.. ker ce se ljubita se nujno tudi sovrazita.. to je docela stvar EGOja. Ce nimas EGOja se niti ne vprasas ali odpustis ali ne, ker to ni tvoja stvar. Tukaj ima partner pac svoje poti in nesmiselno se je vtikat v to.

Ce prav razumem "varanje" gre za vprasanje seksa.. To zame ni varanje, to je zame seks.., ki nima nic z ljubeznijo.. Pri seksu gre za uzitek in inkarnacijo.. In ce si partner zazeli uzitek tudi s kom drugim, ne vem, kaj ima to opraviti z mano. Z mano nic! Morda malo z mojim EGO-jem.

Partnerstvo, kjer je vprasanje zaupanja in vprasanje ali se ljubita je intimno sovrastvo.. ali intimna ljubezen.. oboje je isto. Kadar se omejis na nekaj ali nekoga.. so enostavno zaprti vsi pogoji za cvetenje ljubezni.
Ko se dva spoznata se "zaljubita" Zakaj? Ker nimata v sebi omejitve, da pripadata tocno dolocenemu cloveku. Zato se zgodi. Potem pa se postavijo zidovi in nujno se cvetenje nekoc ustavi.. Potem srecamo se veliko ljudi, ki bi med nami vcvetela ljubezen.. ampak ne vcveti zaradi navezanosti med dvema. Gre za umsko omejitev, razumsko omejitev, ki je docela iluzorna.. egoisticna in posesivna. Je ljubezen, potem je sovrastvo in potem je navezanost.. To je najhujsa stopnja sovrastva. Tega vas lahko naucijo religije.

Kaj bi storil? Jaz ne bi imel veliko izbire verjetno.. Gre za odlocitev mojega partnerja. Ali bo z mano ali je njegova pot drugje.. Ampak to ej nemogoce.. Tukaj je ogromno nesmislov.

Clovek je vedno v sebi SAM! In ne gre za vprasanje zakaj je to naredil.. sploh je nemogoce karkoli vprasati..

Ta uganka ni resljiva.. nesmiselna je.. Ne vem.. saj gre samo za seks..

Zdaj ne znam odgovoriti.. Tako kot je rekel akhut.. ce ga imas rad ga imas rad.. in je cisto vseeno kaj pocne.. s kom in kje... To ni tvoja stvar, partner nima cisto nic skupnega z nami.. Vsak je v sebi SAM in hkrati ENO!
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#13 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 29. december 2002, 01:00

:vragec:

tjazy x^x
:vragec: ma vas nebeshko rad

chasa ni...je samo prostor in situacija
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#14 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 29. december 2002, 01:00

Par let... ali celo mesecev nazaj... ne bi odpuscala.
V bistvu sem se ful spremenila v zadnjem casu, kar se takilih tem tice... varanja, odpuscanja, nadaljevanja... Zdaj bi odpustila... ma sploh ni kej odpuscat v bistvu... samo sprejmes..
Kot sem ze nekje napisala, ce bi bilo z druge strani enako, da bi odpustil, pozabil tudi on..

Saj sem tlele se cel roman napisala, pa sem ga zbrisala... ker se ne znam pravilno izrazit..vse se narobe slisi. :8):
Ampak ja, v bistvu se tud jaz strinjam z Aakhutom...ce imas rad, imas rad...



Aliana
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#15 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 29. december 2002, 01:00

aliana x^x
1 Kor 13

:vragec: ma vas bozhansko rad

chasa ni...je samo prostor in situacija
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#16 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 30. december 2002, 01:00

Ja, no, Aakhut.. to... '' Vse opravici, vse veruje, vse upa, vse prenese...''
v tem smislu, ja...


Aliana
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#17 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 30. december 2002, 01:00

:vragec:

aliana x;)x

:vragec: ma vas bozhansko rad

chasa ni...je samo prostor in situacija
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#18 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 30. december 2002, 01:00

Hmm varanje kot začasni skok čez plot ( sex čez noč ) , ali pa kot nova zaljubljenost v drugega. Hm. Ali je oboje varanje? Ja je.

Da Marsa se strinjam s tabo, kje pa je potem tako opevana brezpogojna ljubezen? Tisti, ki te je prevaral najbrž ni čutil neke ljubezni do tebe, ki bi bila brezpogojna, zato je pri večini od prevaranih, ko zvedo da so prevarani šokirani, ker se jim podre slika o tem da so imeli brezpogojno ljubezen. A je toto x?x
Ja sam ka mali pao s lipe

#19 senca

senca
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 21

Objavljeno: 30. december 2002, 01:00

Hm, če nimaš EGOta? Seveda ga imaš, vsaj malo, sej se je drugače nekam težko razvijat, a ne? In če težiš k brezpogojni ljubezni? Torej, partner lahko počne kar ga je volja, blagor mu, saj mu ne postavljaš nikakršnih pogojev, zaradi katerih ne bi mogel še naprej okušati tvojo ljubezen. (ampak zakaj točno pa ga potem obožuješ?)
Kaj pa potem o tistem: ne stori drugemu tistega, za kar ne želiš, da stori tebi? Verjetno se partnerju svita že pred "dejanjem varanja", da bi te takšna stvar prizadela, pa to vseeno stori. Torej, kako zelo mu je mar tvoje srčne bolečine? No, njegov ego mu narekuje, da je "trenutno" njegovo željo treba uresničiti. Oprostiti? Kolikokrat? Enkrat, dvakrat, vsakič?

#20 Masa

Masa
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 30

Objavljeno: 30. december 2002, 01:00

Pozdravljeni! x:Dx

Tudi meni se pojavlja vprašanje, kaj sploh varanje je x?x. Če bi šlo za sex z drugo osebo, bi sprejela - o odpuščanju tu ne bi govorila, ker ... toliko je bilo že o tem napisanega ... a imam sploh kaj odpuščati, če je to njegovo / njeno življenje. Bi pa verjetno potrebova ponovno definiranje (s tem ne mislim črno na belem, vendar na nekakšen dogovor med partnerjema, kjer si data vedeti, kaj lahko kdo komu sploh nudi v tem partnerstvu) samega partnerstva s to osebo. Rada vem, na čem sem, kaj si kdo predstavlja pod partnerstvom. Verjetno rada vem, kaj se "pričakuje" od mene, čeprav ne mislim dajati nečesa, kar v meni ni (pa tu ne mislim, da mi bo partner rekel, če ne boš taka in taka, pa te ne bom maral - to je lari fari, tako se niti ne da živeti, v pravem pomenu besede). Sicer pa o tem, čeprav imam mnenje, težko kaj pametnega napišem glede tega, kaj bi dejansko storila, saj v to situacijo še nisem bila postavljena. V bistvu se mi na tem področju življenje obrača tako lepo, da imam včasih občutek, da živim v eni pravljici (o tem kdaj drugič). In kadarkoli to rečem ali napišem, mi vedno kdo prijavi, potem se boš pa zbudila in ugotovila, da to sploh ni bila pravljica - vendar zakaj ne bi bila, če se pa trudiva zase in drug za drugega x:Dx x:)x x:px hkrati pa so tudi pravljice verjetno nastale na nekakšnem vzorcu, na življenju nekoga, ki je že živel takšno življenje.

Naj vam prihajajoče lepo prinese veliko trenutkov, ki dajejo vašim življenjem smisel. VESEL BOŽIČ IN SREČNO NOVO LETO VSEM IN HVALA, KER STE x:Xx

Masa

Živi in pusti živeti ...

#21 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 30. december 2002, 01:00

Senca... Gledam iz cisto drugega stalisca.

Ja oprostis enkrat, davkrat, vsakic.. Seveda. Kako pa drugace? Lehko se samo odstranis iz partnerjevega zivljenja, ce ti to ni vsec. Nikoli pa ne deluje, ce mu ustavris pogoje. To en deluje. To dela krscanstvo in v ozadju ima orozje. PEKEL.. Torej zastrahovati cloveka, da nekaj ne bo naredil.. navidezno deluje. On res ne bo nekaj naredil, ampak iz strahu. Zelis to?
Nekomu s katerim cutis ENOST, ljubezen.. ne mores postaviti pogoja. To je nemogoce. Potem ni ENOSTI ni LJUBEZNI in je vseeno ali te vara ali pa ne.

"ne stori drugemu tistega, za kar ne želiš, da stori tebi? Verjetno se partnerju svita že pred "dejanjem varanja" ... si zapisala...

Primer.. Ce je meni vseeno kaj dela moj partner.. bi iz tega sledilo, da lahko jaz delam, kar zelim, ker ne delam, tisto, kar ne zelim, da on meni dela. Tako da je ta stavek brez-predmeten.

Ce nekoga to prizadene je problem docela njegov. Ce nekdo, to, da partner to sprejema, izkorisca.. za svojo strast in nic ne dela na sebi.. ne piskusa razumeti iz kje strast itd.. je to docela njegov problem.
Zakaj bi se ti sekirala, kaj pocne tvoj partner..?

Poiskusam ampak ne razumem tega. Lahko postanem odvisen od tega, ce to postane moj problem. Ne vem, kaj imam jaz pri tem? on seksa z drugim, on ima tukaj nekaj.. ne vem, kaj imam jaz??? Ali obratno seveda. Polek tega, da nas lahko partner v tem primeru zdravstveno ogrozi.. nimam nic pri tem. In te bolezni so itak produkti zmede na tem podrocju.. direktni krivec pa je religija (krscanstvo, ....)

Ne razumem... pa rad bi vas razumel.. Menim, da tisti, ki prevara itak spozna, da fora v seksu.. ni mu manjkalo seksa.. ampak isce sebe. Potrjuje sebe.. V bistvu je na pravi poti.. Isce.. zal na napacnem koncu.. samo kako bo izvedel, da je napacno.. ce ne tako, da izkusi neresnico.

Ne razumem, pa kako je lahko neke ljubezni konec, ce tisti seksa s kom drugim??
Tega pa ne dojemam..

Edini odgovor je lahko, da ljubezni nikoli ni bilo. Ker ce ljubezen JE.. se ne more koncati. To ni mogoce. Ce TI postanes ljubezen.. ne mores kar potem biti sovrastvo. Se posebno, ce partner ni nic naredil tebi.. ampak SEBI!!!
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#22 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 31. december 2002, 01:00

Tjazy, zdej pa te ne razumem. Praviš:
".. ker ce se ljubita se nujno tudi sovrazita.. "
Potem pa:
"Ker ce ljubezen JE.. se ne more koncati. To ni mogoce. Ce TI postanes ljubezen.. ne mores kar potem biti sovrastvo."

x?x x?x x?x

#23 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 31. december 2002, 01:00

Če sem vas prav razumel v zadnjih 10-ih razpravah, ali je potem ljubezen sebična zadeva, vsakega posameznika x?x
Ja sam ka mali pao s lipe

#24 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 31. december 2002, 01:00

Varanje-ljubezen,ljubezen-varanje,....bla,bla,bla,bla,....Čutiš ali pa ne čutiš,ker pojem varanja je precej subjektivna stvar.Sam osebno še nisem prevaral nobene partnerke v smislu "skok čez plot",... kaj pa že sama misel? No ja sanje so mi pa dovoljene :vragec: x:Xx
Glej naprej, če se le da,...

#25 senca

senca
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 21

Objavljeno: 31. december 2002, 01:00

Tjazy
Nisem navajala kakšnih pravnih dejstev, zato tudi moje mišljenje zame ni brezpredmetno, zato bi lahko poudaril, da je brezpredmetno zate.
Zakaj bi me skrbelo, kaj počne moj partner? No, zato, ker ne počne samo sebi, ampak nama, najini vezi, v kateri sem tudi jaz, kajne?
Ne gre za ustrahovanje. Nekdo ti predstavi neko rožico, in še pove, kakšni so njeni pogoji za rast: veliko svetlobe, malo zalivanja, če ne…
In to je to. Če partnerju samega sebe predstaviš kot takega, da bi ti počilo srce, če bi te prevaral, je to pač pogoj, zaradi katerega uveneš. In če te ta partner sprejema s svojo ljubeznijo takšnega kot si, zakaj bi te varal? Sej to ni neko ustrahovanje, lahko temu rečeš pravila igre, ki jih sprejmeš, ali pa se pač ne igraš te igre. In če se strinja s tvojo filozofijo, potem pa naredi nekaj nasproti temu. Boš potem ugotavljal, kaj točno mu ni bilo jasno?
Praviš »če te prevara, je to njegov problem«..in po tvojem si vsakič zasluži odpuščanja.
Torej, prijatelju boš zaupal skrivnost, zaradi katere boš ranljiv, a mu jo boš vseeno zaupal, itd…dolga leta poznanstva…potem pa te izda in ti nakoplje en kup težav..poskušaj si zamisliti kakšno res hudo stvar, ne malenkosti…bi mu odpustil, čeprav je s tem prizadel tebe, mogoče tvoje otroke, ženo…in mu poleg tega še naprej zaupal? Aja, in bi bil to še vedno samo njegov problem?


Vse se ujema




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0