Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kadar ima prijateljica napačnega tipa


  • Prijavi se, če želiš komentirati
26 komentarjev na to temo

#1 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 26. september 2003, 21:57

Denimo, da se tvoja dobra prijateljica zaljubi v tipa in začne z njim razmerje, ti pa veš, da tip ni zanjo. Pustimo na stran tiste slabe občutke - intuicijo, kao: "se mi zdi, da tip ni zanjo..." (ker taki občutki lahko izvirajo tudi iz kake neprivoščljivosti, ljubosumja...). Recimo, da prijateljici želiš dobro, a točno vidiš, kako se ji tip laže, ker enkrat reče tako, drugič drugače (o isti stvari). Ona pa je zaslepljena s svojo zaljubljenostjo in sploh ne sliši (ne opazi) teh laži...

Kaj storiš?
Ali prijateljici takoj poveš svoja opažanja in jo skušaš "zaščititi" pred tipom, čeprav jo s tem zbegaš in onesrečiš? Se počutiš za to sploh "kompetenten"?
Ali pustiš času čas, da sama spozna, sprevidi..., ko jo enkrat mine tista začetna zaljubljenost, ki ji zakriva resnico?
Koliko si pravzaprav prepričan-a v svoja opažanja?

Si bil-a kdaj v obratnem položaju - torej, da si se zaljubil-a v osebo, ki so ti jo vsi drugi odsvetovali ali samo kimali z glavo...? Kako si se počutil-a?

#2 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 26. september 2003, 22:01

hehja, dobra tema tamara, jess
vedno povem mnenje, če me praše, oz. ji seveda kot prjatlci prvoščim.

#3 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 26. september 2003, 22:03

Denimo, da se tvoja dobra prijateljica zaljubi v tipa in začne z njim razmerje, ti pa veš, da tip ni zanjo. Pustimo na stran tiste slabe občutke - intuicijo, kao: "se mi zdi, da tip ni zanjo..." (ker taki občutki lahko izvirajo tudi iz kake neprivoščljivosti, ljubosumja...). Recimo, da prijateljici želiš dobro, a točno vidiš, kako se ji tip laže, ker enkrat reče tako, drugič drugače (o isti stvari). Ona pa je zaslepljena s svojo zaljubljenostjo in sploh ne sliši (ne opazi) teh laži...

Kaj storiš?
Ali prijateljici takoj poveš svoja opažanja in jo skušaš "zaščititi" pred tipom, čeprav jo s tem zbegaš in onesrečiš? Se počutiš za to sploh "kompetenten"?
Ali pustiš času čas, da sama spozna, sprevidi..., ko jo enkrat mine tista začetna zaljubljenost, ki ji zakriva resnico?
Koliko si pravzaprav prepričan-a v svoja opažanja?

Si bil-a kdaj v obratnem položaju - torej, da si se zaljubil-a v osebo, ki so ti jo vsi drugi odsvetovali ali samo kimali z glavo...? Kako si se počutil-a?

Slab je kdor novice slabe nosi.

Če me praša, pa povem.....

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#4 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 26. september 2003, 22:06

hehja, dobra tema tamara, jess
vedno povem mnenje, če me praše, oz. ji seveda kot prjatlci prvoščim.

Kaj pa, če te ne vpraša, ti pa vseeno vidiš, da to njeno razmerje ni OK? Ji privoščiš, da je srečna, dokler bo, ali ji privoščiš, da čimprej sprevidi (in pri tem pomagaš s svojim komentiranjem)?

#5 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 26. september 2003, 22:12

Slab je kdor novice slabe nosi.

Če me praša, pa povem.....

Vojko :palec: !

Ja sej vpraša pa najbrž, kadar že sluti ali se boji, da je kaj narobe. In če je res kaj narobe z razmerjem, itak kmalu zasluti. A ne?
Če pa se boji resnice, pa niti ne vpraša, in potem je bolje pustiti stvar pri miru. :o|o:

#6 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 26. september 2003, 23:05

Ah, ja prijateljica, ja khm no ja vsaj tista v katero sem se enkrat tudi zaljubil, pa je spet prijateljica, hehe, ima ponavadi napačnega tipa a zdaj zgleda da je kar kul dobila si je enega ovna, tri dni starejši od mene dva dni mlajši od nje :) hehe (prejšni je bil tri dni maljši od nje dva dni starejši od mene :) hehe, zgleda da sam na take pada), pa sem se zamislil, češ to ne more delovat a deluje, nisem ji omenil, naj izbira sama njena stvar, vedno jo lahko potolažim če ne gre, če ji gre, ji lahko le uničim nekaj ker je morda res dobro s svojim egom, ker bi si morda jaz želel bit tisti...... ne moreš človeku ki ti nekaj pomeni, je prijatelj, ljubezen, karkoli, prihranit trplenja lahko mu le stojiš ob strani ko trpi.
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#7 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 26. september 2003, 23:24

lahko mu le stojiš ob strani ko trpi.

:palec: :palec: :palec:

#8 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 27. september 2003, 00:50

Dokler te prjatlca ne povpraša za mnenje o njenem tipčku, nimaš ji kej rečt. Če te povpraša pa poveš direktno.
Ja sam ka mali pao s lipe

#9 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 27. september 2003, 05:21

Odvisno ali je sedanja ali bivša prijateljica.
Mislim,če trpi ali je izkoriščena,da ji je potrebno namigniti,sicer pa ji ne smemo jemati veselja....
x:)x

#10 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 27. september 2003, 06:02

Prijatelj mojega prijatelja je moj prijatelj.
Prijatelj moje prijateljice je moj neprijatelj(izrek)
x!x

#11 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 27. september 2003, 06:58

Česa bi jo rada obvarovala? Njenih lastnih izbir? Ki po tvoje niso prave? Vsaj zase vem, da meni nobeno "prijateljsko pokroviteljstvo" ne bi moglo preprečiti, da bi izbirala, kot sem... takšne izbire vodi notranji vzgib, ki ga niti dobro ne poznamo niti ga "prijatelji" ne razumejo... s temi izbirami rasteš, se učiš, predeluješ karmo in še dosti tega... vsak si izbere natanko tisto, kar je takrat zanj najprimerneje...

Saj štekam... nekaj podobnega kot pri otrocih... starš bi rad svojega otroka nekako obvaroval trpljenja in bolečine in tega...

x:)x x;)x

#12 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 27. september 2003, 07:21

Tamara, nic ne mores storiti, bodi tam, ce te bo potrebovala, zato prijatelji so.
Vsi kdaj pa kdaj izberemo bolj zakomplicirano pot, a vsi potrebujemo te lekcije.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#13 anaconda

anaconda
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 668

Objavljeno: 27. september 2003, 08:42

če je tvoja res dobra prijateljica, ji pač poveš kaj misli, saj te bo itak vprašala. Ne vsiljuješ ji pa svojega pogleda. Ker alhko še tako dobro misliš, dokler sama ne bo skapirala, se lahko zaradi tega samo skregate.

se pač mora naučiti ene lekcije, upaš lahko le, da ji bo kmalu potegnilo
ANGELI LETIJO ZATO KER SE NE JEMLJEJO RESNO

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. september 2003, 08:51

Tamara - nimas kaj.
Strinjam se z vecino; ce te vprasa, poves. Sicer si tiho in pustis, da frendica svoje izkusnje sama izkusi. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 27. september 2003, 15:24

Prijatelj mojega prijatelja je moj prijatelj.
Prijatelj moje prijateljice je moj neprijatelj(izrek)
x!x

..bors, zakaj pa ločiš spola v temu, hmmm_

#16 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 27. september 2003, 16:24

Hvala vsem za vaše odgovore! x:)x Saj so si kar enotni, in tudi jaz mislim, da je najbolje biti tiho, dokler sama kaj ne vpraša ali pa sama ugotovi, da n.pr tip ni iskren. Potem ji lahko samo še dodam, da sem tudi jaz opazila, da se je takrat-pa-takrat zlagal. Ali pa še to ne. Saj itak, ko enkrat sama ugotovi, potem ve. Ne rabim pristavljat olja na ogenj.

Mateja, omenjaš njeno lastno izbiro, predelovanje karme... Kaj pa, če je njena lastna izbira tudi to, da si je mene izbrala za prijateljico? Kaj pa, če predeluje karmo tudi z mano kot prijateljico?
Nisem prepričana, da smo tako zelo neodgovorni za svoja dejanja in da lahko vse opravičujemo na tak način - kao: to je njena karma... Kaj meniš?

Sama sem bila tudi že v obratni situaciji, in moram vam povedati, da mi ni bilo glih prav, ko mi ni hotel nihče nič povedati - in to moji najbližji! Če sem jih vprašala (prosila, naj povejo...) , so mi rekli: "Boš že videla!" ... in samo kimali z glavo... To se mi tudi ni zdelo v redu, a je bilo, kot je bilo. Moja karma.

#17 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 27. september 2003, 18:00

seveda Tamara, tudi tako je lahko... sploh pa to ti zagotovo bolj čutiš in veš....


x:)x x;)x

#18 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 27. september 2003, 19:45

Hmm, ta teden se mi je natanko to zgodilo...
Prijatelj vprašal za mnenje o ... svojem dekletu...
Ker sem ga ves čas poslušala, vedela za njegove bojazni, njegova iskanja in dvome... sem si ustvarila o njej tudi svoje mnenje. Tudi na podlagi svojih opazovanj...nje. Mnenje sem mu tudi odkrito rekla /po tistem, ko me je on vprašal za nasvet!/. Vendar - je zameril. Meni, ne njej. Prepričala ga je, kot zadnjih nekaj mesecev že nekaj deset krat. Čeprav ve, da je res...čeprav videl, doživel, ne dovoli, da bi kdorkoli to omenil....na tak direkten način, kot sem jaz. Brez sprenevedanja.
Zato...še enkrat....šla sem na led in bila odkrita in se vmešala tam, kjer mi ni mesto (enkrat že pri sosedovih...ko oče zlorabljal hčerko....na koncu sicer oče obsojen...s hčerko pa še zmeraj - po odsedeni kazni - hodita kot dva zaljubljenca).
Sedaj sem se zaklela...NIKOLI več...pa se lahko dogajajo še tako odurne stvari (npr. ona z drugim) ne bom rekla.
Kri je kri...družina je družina...naveza je naveza...

#19 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 27. september 2003, 20:10

Denimo, da se tvoja dobra prijateljica zaljubi v tipa in začne z njim razmerje, ti pa veš, da tip ni zanjo. Pustimo na stran tiste slabe občutke - intuicijo, kao: "se mi zdi, da tip ni zanjo..." (ker taki občutki lahko izvirajo tudi iz kake neprivoščljivosti, ljubosumja...). Recimo, da prijateljici želiš dobro, a točno vidiš, kako se ji tip laže, ker enkrat reče tako, drugič drugače (o isti stvari). Ona pa je zaslepljena s svojo zaljubljenostjo in sploh ne sliši (ne opazi) teh laži...

Kaj storiš?
Ali prijateljici takoj poveš svoja opažanja in jo skušaš "zaščititi" pred tipom, čeprav jo s tem zbegaš in onesrečiš? Se počutiš za to sploh "kompetenten"?
Ali pustiš času čas, da sama spozna, sprevidi..., ko jo enkrat mine tista začetna zaljubljenost, ki ji zakriva resnico?
Koliko si pravzaprav prepričan-a v svoja opažanja?

Si bil-a kdaj v obratnem položaju - torej, da si se zaljubil-a v osebo, ki so ti jo vsi drugi odsvetovali ali samo kimali z glavo...? Kako si se počutil-a?

govoris o nasih vsakdanjih maskah!!!!!

prav zaradi teh mask (in strahov) imamo med seboj 'premisljeno' komunikacijo!
primer: bile so sodelavke in se pogovarjajo:
1 rece v temi pogovora: 'oh kako imam umazan avto',
druga pa spontano (brez razmisljanja) odgovori: 'kakor ti'!

prva je obnemela in ostala brez besed, druga pa se je potem
obremenjevala, ces, ako sem ji mogla to rect.

toda taki smo resnicni, spontani, kakor otroci;
zaradi mask, strahov, etc... pa komuniciramo premisljeno,
zvito...

zatorej bi jaz sledil v tvojem navedenem primeru 'po nagibu'
(ce se ne bi tudi sam ujel v premisljenost).
in ce pomislim premisljeno, bi ji vejetno tudi povedal svoje mnenje,
pac na obziren in 'premisljen' x;)x nacin.
Obenem pa, kakor pravis (nisem kompetenten) da bi ocenjeval kaj
je primerno in kaj ne, saj je lahko le v moji percepciji dojemanja kakor je.
Slutnje, obcutka, intuicije pa morda i zanemarjati!
Primeren trenutek, ki pride spontano, primerne energije katerim si
prilagojen morda ne morejo skodovati, ce pa je obratno pa je lahko
samo 1 besedica veliko prevec!!
so ljudje, ki lahko recejo vsakemu karkoli in jim nihce ne zameri!;
kajti povedo primerno energiji; besede ki ne bolijo, ali pa cetudi, je
ob tem prisotno spostovanje, umirjenost in pripravljenost cloveka
poslusati kar je zaklad! dojemas z drugimi nivoji in se zaradi tega
ne cutis ogrozeno ob besedah, tmvec razumes kot predlog, nasvet,
ali kot stalisce razumevanja druge osebe.

#20 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 28. september 2003, 07:50

Tamara, nimaš kaj.Saj menda ne misliš, da bo kr spregledala...zarad tvojih besed.Več možnosti je, da se bo oddaljila od tebe, potem, ko ji bo res hudo, pa ji bo nerodno...priti do tebe po tolažbo.
Naj uživa...dokler ji je lepo...opozori jo edino, da naj ne dela kakšnih korenitih korakov...naj pusti času čas...
Praviš...da si bila malce jezna...ker si ugotovila, da ti nihče nič ni povedal...pa me zanima..bi jih poslušala...takrat, ko si bila še vsa v zanosu??

Astra
Per aspera ad astra

#21 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. september 2003, 09:16

Moj frend me je vprasal za nasvet... Se slabo vest sem imela, ker sem mu morala povedati to; rekla sem mu, da zal iz tegale ne vidim nic dobrega in da v bistvu ni zanj in mu bo prineslo sama sranja in naj prec pobere sila in kopita... :sori: ... slovim po iskrenosti, pa k meni je tudi prisel na 'konzultacijo' s tarotom in me ni zgolj vprasal za nasvet. Ceprav je ful dal na to, ker sem mu pred casom povedala neverjetne stvari in se mu je vse poklopilo in me je odtlej veckrat vprasal za nasvet, me seveda ni poslusal - meni pa je bilo zoprno, ker nisem hotela prevzeti odgovornosti in mu 'uniciti' lajfa... A vseeno je to bila 'moja dolznost', saj me je za iskren odgovor sam vprasal....
Izkazalo se je pa pac, da sem zal imela prav in ga je bejba totalno za******.
Torej sem mu rekla, ker me je sam vprasal, poslusal pa me seveda ni.
Ko je potem kasneje se prisel k meni po nasvet (prav v zvezi s to osebo), pa se mi je se bedasto zdelo, kaj hodi, ce itak potem nic ni drugace, pa tudi - vse se mi je zdelo tako nekako... narobe - ne v smislu moralno ali kaj takega... Ampak ni bilo, no... Narobe je bilo. In spet se je v kartah potrdilo vse in so imele ze v zacetku prav... A spremenilo ni nic.
Totalne frke so bile zato, skregal se z druzino, vse si je zapravil... Eh, ja.... Tako je z naso presojo pac, ko smo zaljubljeni...
Tako da poznam tudi tole - Astra ima prav, Tamara - NE BI poslusala...
Ne bi niti verjela, ce ne bi hotla verjet...
Lahko bi ti rekla, da sem ga videla, kako se pred mojimi ocmi v pubu daje dol z eno, ti pa bi zamerila meni - ker 'ti ne privoscim' ali kaj podobnega... :o|o:
Res je pac tako - svoje izkusnje pac mora vsakdo izkusiti sam.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#22 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 28. september 2003, 10:05

Ja, marsa in astra, najbrž imata prav! :palec:
V tisti zaljubljenosti človek misli, da je vse mogoče - tudi to, da se bo kdo celo spremenil! Če ti n.pr. nekdo kaj slabega pove o tvojem novem partnerju, misliš, da bo tista vajina silna ljubezen vse spremenila, popravila, celo izbrisala preteklost...
Spet sem prišla do zaključka, da so izkušnje, ki jih občutiš na lastni koži, najboljša šola - šolnina pa najdražja. x;)x

(PS: Astra, najbrž mi zato niso hoteli ničesar povedati, ker so vedeli, da jih ne bom poslušala. Šele zdaj vidim, v kakšnem strahu zame so živeli...)

#23 otožna

otožna
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 197

Objavljeno: 28. september 2003, 10:10

Tamara meni pa so povedali in svetovali, pa sem v tistem trenutku poslušale tiste, ki so bolj ustrezali moji zaljubljenosti. Drgač je pa pol ful težko po določenem času nekomu rečt. Prav si imel, ampak, ...
Jaz sem zmogla, sem bla potem kar ponosna nase...
Verjetno pa je v tvoje življenje prišel prav z namenom, da se nekaj naučiš iz te zveze, mogoče celo to?!
lepo bodi

#24 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. september 2003, 10:16

Tamara - "..Solnina pa najdrazja.." xDDx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#25 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 28. september 2003, 14:36

''kdor visoko leta je pogaca''!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0