Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kako ga preboleti in začeti Živeti?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
181 komentarjev na to temo

#1 alice

alice
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 13. januar 2004, 10:14

Pozdravljeni.

Že nekaj časa prebiram ta forum, vendar se nisem oglašala...raje samo berem. V teh dneh pa bi mi prav prišla vsaka spodbudna beseda. ...zato dragi " lunatiki"... pomagajte!!!

Za mano je dolga osem letna zveza. Spomini nanjo so lepi. Nikoli ni bilo kriz in preizkušenj, ki bi skrhale trdnost, ki sva jo imela (jaz bik on kozorog). Potem pa se je pred letom pojavil nekdo tretji, ki je bil popolnoma drugačen, oven. Impulziven, optimističen, brez jasnih ciljev kaj želi v življenju. Pravo nasprotje tistega kar sem imela. Privlačil me je in njegova drugačnost je poživila rutinski vsakdan. Zaljubila sem se, noro, danes vidim, da skorda bolezensko. Končala zvezo z prejšnjim fantom in prijateljevala z novim. Kmalu sem ugotovila, da je drugačnosti preveč (po dveh mesecih). Moj kozorogec pa je kar vztrajal in upal. Pa tudi sama nisem prekinila stikov z njim, hodila sva v hribe, shopping, kino. Nisem pa ga spustila do sebe. Potem, ko je zaljubljenost minila oz. bolje rečeno sem spoznala kaj sem imela in da prvega fanta pogrešam, sem se dokončno odločila in kozorogu povedala, da se hočem vrniti k njemu.

Vem, da je trpel tako ali pa še huje kot danes trpim jaz. V zadnjem mesecu si je namreč našel prijateljico. Danes je z njo oz. se druži z njo. Mene pa to boli, krivim se ta vse kar sem naredila in prav ta občutek krivde me najbolj straši. Nekako si ne morem odpustiti, da sem ga prizadela in vsako misel zaključim z besedami: "Prav ti je, saj si sama tako želela". Moj moto je bil vedno, da se vse zgodi z nekim namenom. Tudi to se je najbrž. Zakaj se je najbrž ne bom nikoli zvedela?

Vem, samo, da ga pogrešam in da ne vidim več kaj mi je početi s svojo prihodnostjo in bolečino. Kako naj ga prebolim in kako naj ukažem času, da pohiti in poceli rano?

Pozdrav, A

"Življenje je kratko, pridobivanje izkušenj dolgotrajno, ugodna priložnost redka, izkušnja varljiva, odločitev težka." Hipokrat

#2 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 13. januar 2004, 10:19

Se ne da pospešit, če mene kaj vprašaš. Jaz sem tudi bil z oven-ovko skupaj. Očitno to ne gre.

Ničesar takšnega ni, kar se ne bi dalo uredit v življenju, popolnoma ničesar. Idi med ljudi, uživaj samsko življenje. :palec: x:)x x;)x

#3 umetnica

umetnica
  • D član
  • Št. objav: 1 314

Objavljeno: 13. januar 2004, 10:23

alice, razumem te, da ti je težko.
lahko si poskušam predstavljati tvoje občutke, ampak samo predstavljati.
čutiš in občutiš pa jih samo ti, ker so tvoji.
in ta čustva in občutki so živi in živijo, ker so se v nekem obdobju rodili in začeli razvijati.
pusti jim čas, da svoje "življenje" zaključijo. nekaj časa traja, da umrejo, zamrejo ali se razvijejo oz. preobrazijo v nekaj drugega.
medtem pa - čimveč aktivnosti, ki ti zaposlijo misli, druženje z ljudmi in stik z naravo in seboj :palec:
P. S. le kaj je hotel umetnik s tem povedat

#4 jess

jess
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 78

Objavljeno: 13. januar 2004, 11:06

Imaš dve odločitvi,da še enkrat greš do njega in na novo začneta.Al pa da zaživiš na novo.

Vendar vedi,da bolj ko se boš obremenjavala z njim,bolj boš obsedena z njim,več ga boš imela v mislih,bolj boš odvisna od njega...če tega nočeš,takrat preusmeriš misli drugam..

veliko ljubezni

#5 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 13. januar 2004, 11:15

Zakaj pa te to moti, da ima on prijateljico s katero se druzi? A noce biti vec tvoj prijatelj? Nisi napisala kaksen je bil njegov odgovor.. zato mi sploh ni jasno v cem je problem???
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#6 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 13. januar 2004, 11:22

Uf, to pa sploh nisem porajtal ... x:Ix

#7 alice

alice
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 13. januar 2004, 11:29

Tjazy: Njegov odgovor na moj predlog, da se vrnem k njemu, je bil sprva, da bi se res tudi on rad vrnil k meni. Čez nekaj dni pa si je premislil in od takrat je tako kot je.

Noče bit več niti moj prijatelj. Ne odgovarja več na moje smsje in tudi če ga pokličem, mu ni do pogovora.

Poskušam se kontrolirati in ga ne kontaktirati. Pa mi ne uspeva najbolje.

Najbrž je res, da sem moram sprijzniti z njegovo odločitvijo, čeprav je težko, zelo težko.

Jess, verjemi mi, da sem izkoristila vse možnosti, ki jih človek lahko še ima po takih preizkušnjah. In res, je moje misli so obsedene z njim, podnevi in ponoči. Tako močno, da mi že škoduje in da si ne morem pomagati oz. se ne prepoznam več.

Hvala vam za komentarje.

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. januar 2004, 11:45

... Zato pa se ne javlja in mu to predstavlja tezho.
Zivjo, Alice! :)

"Najboljsi nasvet je izkusnja, ki pa, zal, pride vedno prepozno..." (de maupassant)

Ni nasveta oz. ga ze poznas - ufuraj se v druge stvari.
Morda se se kako kaj spremeni, samo tega ne smes in ne mores 'posiljevati'.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 13. januar 2004, 11:49

Hej, 7-milijard nas je.Kako neki veš,da je bil on ta pravi?Če te je enkrat nekaj pripravilo do tega, da si se od njega "ločila", je pogreta "špinača" precej grenka. No ja sama veš, če je za tebe vredno ponovno poskusit, potem ti želim VSE NAJBOLJŠE. V nasprotnem primeru oziroma glede na to,da se je dečko premislil in ne mara več zate, mislim da je škoda lastne energije, raje jo usmeri drugam. Stvari,ki morijo pusti za seboj.
Glej naprej, če se le da,...

#10 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 13. januar 2004, 11:51

Pa vseeno ga lahko imas rada naprej.. sej ni nujno, da ti to vraca. Malo poizkusa brez-pogojnosti ne bo skodilo za tvoj razvoj..

Upam, da se zavedas, da ti nihce od nas "formurasov" ne more njega pripeljati nazaj. Srecno!
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#11 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 13. januar 2004, 12:01

Aha.. caki.. ti imas drugacno pricakovanje.. tebe zanima kako ga preboleti..

Ja to pa je zelo preprosto..

Trpis, a ne? OK.. Trpis? Zakaj trpis in kdo trpi? Trpis samo zato, ker hoces, da je po tvojem. Trpi pa samo EGO, ker ni tocno tako, kot si je zamislil, in kot si zeli. Ce prenehas imeti zelje, da bi vsi plesali. kot si ti zelis.. tudi trpela ne bos vec.
Pa nikar si ne lazi, da trpis, ker ga imas rada.. ker to ni res. Tistemu, ki ga imas rad.. zelis, da bi bilo tako, kot bi zanj bilo najbolje.
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#12 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 13. januar 2004, 12:08

Trenutni občutek praznine in 8-letna preteklost blazno mori...
POZABI.
Preteklost , ne povrne sreče v sedanjosti.
Glej naprej, če se le da,...

#13 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 13. januar 2004, 12:18

Pozdravljeni.
Že nekaj časa ...

Pa kaj!!

Sej vem, da je verjetno fulla hudo;
pa kljub temu; bodi kar si...
magar moli in isci mir v sebi!!!

ce vama je namenjeno, bosta spet skupaj; oba z izkusnjo in vedenjem,
da vesta kaj hoceta, zelita!! ce se bo izslo, vama bo verjetno dosti bolje;
vsaj v vama, kar se bo poznalo tudi v odnosu.

pa kaj ne!!
sla si probat, morda bi bilo slabse, ce si ne bi dovolila...
bila si to kar si bila, nima smisla, da si ocitas!

temu jaz pravim karma! x;)x

#14 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 13. januar 2004, 12:31

Tjazy :palec: :palec: x:Dx

#15 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 13. januar 2004, 14:57

Veš kako je...
Kakor si boš postlala, tako boš spala...
Pa več razmišljanja ko boš v drugi vezi, če ti bo pomenila veliko, veš kaj raskiraš.. če ne, potem to ni to...
Kako bi blo tebi v njegovi koži, bi ga vzela brez ene slabe misli nazaj, bi ga sploh? Stvari bolijo... vsak se s tem sooča drugače, eni rabijo čas, drugi sploh prekinitev stikov, malo jih je ki oprostijo in živijo naprej.. Jst mislim če zelo ljubiš, si potem zelo prizadet.. in ne verjamem da bo kdaj oprostil, pozabil pa sploh ne.
Mushi

#16 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 13. januar 2004, 14:59

Aha.. caki.. ti imas drugacno pricakovanje.. tebe zanima kako ga preboleti..

Ja to pa je zelo preprosto..

Trpis, a ne? OK.. Trpis? Zakaj trpis in kdo trpi? Trpis samo zato, ker hoces, da je po tvojem. Trpi pa samo EGO, ker ni tocno tako, kot si je zamislil, in kot si zeli. Ce prenehas imeti zelje, da bi vsi plesali. kot si ti zelis.. tudi trpela ne bos vec.
Pa nikar si ne lazi, da trpis, ker ga imas rada.. ker to ni res. Tistemu, ki ga imas rad.. zelis, da bi bilo tako, kot bi zanj bilo najbolje.

Kogar imaš rad, mu ne narediš ničesar takega s čimer ga prizadaneš x!x
(mushijev zakon)
Mushi

#17 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 13. januar 2004, 15:11

Mushi.. potem ni vec prizadetosti, ko izgubis svoje iluzije.
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#18 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 14. januar 2004, 12:17

Spomin na bolečino je še vedno bolečina. :sori:

#19 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 14. januar 2004, 12:29

Spomin na bolečino je še vedno bolečina. :sori:

Na sosedovo je lahko za koga tudi veselje x:Dx x:Dx x:Dx

#20 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 14. januar 2004, 12:39

Spomin na bolečino je še vedno bolečina. :sori:

Na sosedovo je lahko za koga tudi veselje x:Dx x:Dx x:Dx

x:Dx
Nagajivega duha tale stane..
Mushi

#21 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 14. januar 2004, 14:02

Tjazy: Njegov odgovor na moj predlog, da se vrnem k njemu, je bil sprva, da bi se res tudi on rad vrnil k meni. Čez nekaj dni pa si je premislil in od takrat je tako kot je.

Noče bit več niti moj prijatelj. Ne odgovarja več na moje smsje in tudi če ga pokličem, mu ni do pogovora.

Poskušam se kontrolirati in ga ne kontaktirati. Pa mi ne uspeva najbolje.

Najbrž je res, da sem moram sprijzniti z njegovo odločitvijo, čeprav je težko, zelo težko.

Jess, verjemi mi, da sem izkoristila vse možnosti, ki jih človek lahko še ima po takih preizkušnjah. In res, je moje misli so obsedene z njim, podnevi in ponoči. Tako močno, da mi že škoduje in da si ne morem pomagati oz. se ne prepoznam več.

Hvala vam za komentarje.

Ne se ponizevat in mu padat pred kolena, ce te on noce. Enostavno se je tako odlocil in tega ne bodo spremenili niti tvoji klici, smsi,... Mogoce mu je pa ta nova "prijateljica" res vsec in morda zi zeli biti z njo v resni zvezi. Morda je ugotovil, da mu je lepse brez tebe. Vse to se zelo grdo slisi, ampak je verjetno, zato tudi sama zacni ziveti. Pojdi med ljudi, zuraj, najdi si nove prijatelje,... in scasoma te bolelo vedno manj in manj, na koncu pa bo ostal le spomin ( to ostane za vedno).
Verajami, PREZIVELA BOS- se vsak je! Samo nehaj se obremenjevati z njim, s tem kaj pocne, s tem kaj sta pocela skupaj... Pozabi to! Misli na to kaj vse te se caka in kaj vse lahko naredis in kam vse lahko gres zdaj, ko si samska!

#22 alice

alice
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 14. januar 2004, 15:36

Prav imaš ZNOVA. x:)x

V tem zadnjem mesecu nisem počeka drugega kot to, da sem se mu dobesedno metala pod noge, in sicer brez kakšnega koli učinka. Ni mi žal. Vsaj poskusila sem.

Odločila sem se, da ga ne kontaktiram več, ker si s tem sam škodujem in samo premlevam, kaj bi lahko njegove besede pomenile.
Zdi se mi pa tudi, da ga s tem samo še odbivam in mu dajem moč za nesramno obnašanje do mene.

Zna bit, da mu je res lepše z njo kot z mano. Nenazadnje je prav, da je srečen in mogoče je res, da za vso mojo bolečino stoji le moj ego, ker se pač film ni odvrtel tako kot bi si želela.

Po drugi stani pa razmišljam, da mi bo samota prav prišla, da končno malce razščistim te svoje občutke, strahove pred samoto in osamljenostjo. Grozno je, ko človek naenkrat ostane sam in ima časa na pretek. Nič več ni tako kot je bilo v zadnjih osmih letih.

LP A

#23 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 14. januar 2004, 15:47

... mogoce mu je brez tebe lepse:

- to je lahko zato, ker mu ti "tezis" in se ob njej pocuti lepse, bolj sprosceno..
- nikoli ne ves, morda pa bo cez cas spoznal, da bi te rad nazaj pa ti ne bos vec pripravljena na to..
- samo res ga ne vec gnjavit, ker ga to (tako kot si rekla) odbija.
Daj mu moznost, da se sam od sebe spomni nate in, da te zacne pogresat...

.. to je vse kar ti lahko svetujem..

Pa glavo gor! Na svetu je ze veliko dobrih deckov!

#24 ribica Katja

ribica Katja
  • D član
  • Št. objav: 2 491

Objavljeno: 14. januar 2004, 15:59

Misli na to kaj vse te se caka in kaj vse lahko naredis in kam vse lahko gres zdaj, ko si samska!

:palec: :palec: :palec: x;)x x:)x
What you resist, persists.
What you can't be with, won't let you be.

#25 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 14. januar 2004, 17:50

Znova: Gre pa se tudi za nekak spoštovanje, cenjenje preteklega odnosa. če vsaj sloves ni tak Plemenit, potem je treba tole osebo kregat ˝.Sploh ji nič ni pomenilo odnos med njima,če si je strogo zadala, da pač ni za njega. Ok, zihr ni to nardila takoj v preklapljanju, je pa zrazmišljala o tem nekaj tednov morda .Res je,svobodna v odločanju, nima pa odgovornosti! Sam zakljucek,hahja;... poznam tako štorjo, je nardila moja sestra to nekomu; ampak saj; bi jest kr prebutal take osebke, res! izkoriščen˝ odnos ,itak, hmmm




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0