Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Praznično vzdušje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
46 komentarjev na to temo

#1 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 23. november 2002, 01:00

Že ves teden opažam, da so trgovine že okrašene z okraski, ki nas spominjajo na prihajajoče Novoletne praznike, pa še niti december ni. Saj ne, da ne maram praznikov - ravno nasprotno, zelo so mi všeč. Vendar, a se vam ne zdi, da vse skupaj zgubi svoj čar, ko nas že več kot en mesec prej vse spominja in opozarja na praznik? A ni bilo včasih, ko je bilo vse okrašeno le kak teden pred prazniki, bolj privlačno?

Tamara

*******************

#2 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 24. november 2002, 01:00

..čar ,hmm menim daObjavljena slikaampak to koštaObjavljena slikaeletrika mislim, da je letos prvič tko prejle, pa to je povsod zdej v SloObjavljena slikamorda vplivajo volitve, zihr´Objavljena slika
ja, vsaka večja trgovina, trgovski center je okrašen po €vropskem načinu lučk in miniaturnih smrekic .... ja lepo se je sprehajat pod ta blišč svetlobe; morda dobim še kako IdejoObjavljena slika

Pokowc

#3 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 24. november 2002, 01:00

Komercializacija, komercializacija, nobene volitve ali kakšna skrb za državljane. Trgovina je skomercializirala in profanirala vse tradicionalne slovenske praznike, posiljuje pa nas tudi z uvoženimi iz ZDA, katerih pri nas prej nismo poznali. Žal!

Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

Naj vam bo vsak dan najboljši dan!


bigm
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#4 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 24. november 2002, 01:00

Meni se zdi, da smo na Silvestrovo (po več kot mesecu dni tega prazničnega vzdušja) že prav siti teh praznikov in komaj čakamo, da mine polnoč! Namesto da bi takrat resnično PRAZNOVALI!

Tamara

P.S.: Aja, pa še to: kdaj odpirate novoletna darila izpod jelke? Jaz sem v svoji družinici ohranila tradicijo in odpiramo darila na Silvestrovo takoj po polnoči.

*******************

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. november 2002, 01:00

Fajn si tole odprla, Tamara...
S temle je tako - tole celomesecno adventno vzdusje se je pravzaprav zacelo zdaj, v casu nove Slovenije, drugje to tradicionalno furajo, mi smo sele zdaj zaceli.
Po eni strani je lepo, po drugi pa se mi zdi, da nam nic ne pase to, kot bi si majhna puncka hotela nadeti prevelike mamine cevlje z visokimi petami.
Resna glasba na Tromostovju, okrasitve etc..
Po drugi strani pa bodo (leta in desetletja) ravno tedaj prenavljali npr. grad, katero od prometnih cest, kaj v mestnem srediscu... tako se mi to zdi pravzaprav neprimerno, nekaksna sminka, ki nam ne pase, ker ne znamo imeti taksne kulture, niti je najbrz ne pogresamo - razen seveda trgovcev, ki si lahko tako kar ves mesec manejo roke. Kolikor si jih seveda manejo, saj ljudje najverjeteneje samo prodajajo zijala bolj kot pa kupujejo karkoli in zapravljajo.

Vsec mi je bilo v knjigi Jadrana Krta, ko pravi, da mu je kar en glas zapovedal: "Kupuj!" :)))
Kupuj, kupuj!!!! :)))

Marsa

Cas ni ovira, temvec sredstvo za uresnicitev moznega. I CHING
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. november 2002, 01:00

Zdajle si vmes postnila, Tamara...
Darila odpremo na Silvestrovo, ampak pred polnocjo - tam okoli poznega popoldneva oz. vecera - moramo organizirati se event in selitve daril k babici in od babice, pa se nekako tako izcimi, da to pedenamo takrat.

Marsa

Cas ni ovira, temvec sredstvo za uresnicitev moznega. I CHING
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 26. november 2002, 01:00

$$$$$$$$$$$
Ja sam ka mali pao s lipe

#8 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 27. november 2002, 01:00

Tamara, se strinjam s tabo. Jst sem tud sita tega kiča tko zgodaj. Potem pa sploh nimam več občutka da so prazniki. Najlepš bi blo tko kaka 2, največ tri tedne pred novim letom da bi nekako začeli s sejmi pa tud lučke in okraske nič prej postavit.
Ampak pol bi bil pa verjetno dren za crknit. OK, prodajal bi lahko že prej zadeve za Božič, Novo leto, okrasili pa teden prej. Sem zglihala sama s sabo kako bi se meni zdelo najbolje. Pol bi pa še sneg naročili tam po 20 decembru Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika.
mushi
Mushi

#9 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 28. november 2002, 01:00

Meni so pa vse te lučke in bliskanje všeč,tako da me ne moti tudi mesec prej.Pa če bi bil še sneg zraven,juhej,potem se kar šetam po mestu in se filam z vsemi temi lučkami in kakšnim kuhanim vinčkom.Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika


_________________________
Glej naprej,če se le da...
Glej naprej, če se le da,...

#10 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 18. december 2002, 01:00

Guwahati (STA/AFP) - V indijski zvezni državi Assam je trop divjih azijskih slonov do smrti poteptal najmanj šest ljudi. Pri iskanju svoje najljubše pijače, to je riževega piva, so sloni na območju Tinsikija, 550 kilometrov od prestolnice države Assam, povsem ponoreli in uprizorili pravi pokol. Podirali so koče, plenili žito, lomili sode z riževim pivom in pri tem pobili šest ljudi. Očitno so sloni ugotovili, kje varijo pivo. Kot je dejal Kushal Konwar, strokovnjak za slone, imajo ti sloni očitno posebno razvit okus za alkohol. V daljše pohode in zapuščanje svojega prvotnega, naravnega okolja, pa slone sili uničevanje gozdov.

Tudi sloni so vzeli zares veseli december.




Uživajte!
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#11 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 18. december 2002, 01:00

Objavljena slika

PRAZNIKIObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

Kar se mene tiche, imam raje POLNIKE kot PRAZNIKE Objavljena slika

to, da pa zhe cel mesec pred bozhichem bingljajo naokrog luchke, je pa seveda del scenografije. men se to ful dopade, teater za mnozhice...jst mam rad, che je veselo, pisano etc.
pravzaprav so pa uchasih tut za 1. maj visele rdeche fane naokoli (pri mojih sosedih so celo jajca na rdeche farbal takrat...hehehe)
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

Objavljena slika ma vas rad



chasa ni...je samo prostor in situacija
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#12 sogard

sogard
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 18. november 2003, 22:53

Živio vsem,

tudi sam se strinjam s Tamaro in enako mislečimi. Verjamem a nikakor ne sodim po sebi, da je večini všeč ta čar lučk in lišp mestnih ulic, s katerim pričnejo že cel mesec prej. Zame to početje nima ne čara in ne življenja; in če ni življenja, kaj naj bi mi pomenilo - nič.
Mnogi mladi (nikar misliti, da sem starec) nimajo predstave, kako se je praznovalo bolj novoletne, kakor božične praznike. Spomin mi seže, ko je oče kupil jelko - veliko. Pojavil se je problem, kaj dati nanjo, saj denarja ni bilo. Otroci smo zbirali storže, izrezovali zvezdice, lun'ce... Sem ter tja si je častno mesto našel kakšen bombon, ovit v srebrn papir, doma narejen keks in morda tudi kakšna mandarina, orehove velikosti. Pred novoletnim večerom so se pod jelko pojavila prečudovita darila (jabolko, mandarina, 2-3 bombona, kakšen piškotek), ki jih je sam "dedek Mraz" izdelal, saj preprosto "cvenka" ni bilo.
Ni bilo ne lučk, ne svetlečih trakov in ne okrasnih balonov. Tudi v darilih ni bilo lego kock, električnih vlakcev, nintendo boy igric ali lutk Barbie...
Kaj je danes? Dobesedno - norija. Frka po trgovinah, ogromni nakupi, zapravljanje na veliko, stresi in po praznične prebavne motnje.
Dragi moji, povejte mi kje so tukaj čar, življenje, radost... JIH NI!
To je samo moje razmišljanje - vsakdo pa praznike doživlja na svoj način.

Lep pozdrav.
sogard

#13 sfinga

sfinga
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 374

Objavljeno: 19. november 2003, 02:39

xrolleyesx tudi zame je vse skupaj izgubilo svoj čar ni več čarobnega pričakovanja in :inocent: magičnosti.vse so stlačili na kup in vse je komercijala na žalost. jaz si za božič izberem smreko v gozdu a je ne posekam temveč grem ob polnoči k njej in jo okrasim s stvarmi ki jih naredim doma ročno ,prižgem svečke in meditiram ..in ne pogrešam ostalega cirkusa...zdi se mi da ta obred vsaj delno ohranja neko skrivnostnost,tako vsaj jaz občutim.

#14 nada

nada
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 134

Objavljeno: 19. november 2003, 02:53

Hoj!

meni so lučke in okrašena lj zelo všeč... samo to je zame prezgodaj.... nekako se mi zdi, da bojo prazniki zvodeneli... zame to definitivno ni to....

Pri nas odpiramo darila na božični večer (popoldan), ko imamo tudi skupno večerjo in potico... za novo leto pa grejo po svoje... s svojimi družbami x;)x

Lep dan vam želim, nada
BODI SVOBODEN, TO JE TVOJE POSLANSTVO!

#15 vanja

vanja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 777

Objavljeno: 20. november 2003, 11:17

Smo tako pozni, sem bila 28.10. v OBI-ju in mislite, so že imeli novoletne okraske in to v akciji in polno folka s košarami, ponavadi komaj čakam, da mine 31. Pri nas imamo božička. Večerja, okrasitev jelke, postavitev darilc, ki pa jih odpremo v času do novega leta, kakor ima kdo čas na obisk pridet.


LP!

#16 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 20. november 2003, 11:31

Ja, v EuroParku so že prešnji teden namestili lučke kao v stilu zavese. Ehm, to je vse skupaj brezveze, se spomnim, ko sem bil okoli 9 let star, torej l. 1983 pa vse do 15ega leta, sem šel na avtobus pa v mesto, na t.i. "kramarskega" na Trg svobode, pa po trgovinah gledat ... pa spet na ulice, pa spet v trgovine, včasih v knjižnjico. Sedaj pol folka gre v Mercator, pol pa ga je vedno v EuroParku. Kolikor opažam, v EuroParku so vedno isti modeli tam pa prošetavajo, saj o tem smo že razpravljali.

To je vse skupaj brezveze. :xx!:

#17 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 20. november 2003, 11:48

Meni je všeč tak praznični živžav, samo zdajle je res še prezgodaj. Enkrat drugi teden decembra bi bilo za moj okus nekako v redu.

Všeč mi je tako mestni vrvež, veliko ljudi s šali in kapami, pa rdečimi lici, ki hitijo po nakupih z iskricami v očeh in z razmišljanjem s čim bi svoje najdražje najboj osrečili. Pa praznično okrašena Ljubljana. Pisane lučke po stavbah, okrašene velikanske smreke, pa jsalice v Frančiškanih. Stojnice s premraženimi trgovci, vonj po kuhanem vinu in medici...

Po drugi strani je pa prav tako lepo vzdušje na vasi, vse zasneženo, tema, sem in tja kakšna majhna hiška - lučka v 1 oknu, pred hišo pa okrašena jelka in zasnežena. Tiste čarobne barve lučk skozi sneg.

Je pa zagotovo zame nekaj najlepšega, da se kadarkoli v obdobju praznikov srečaš z ljudmi, ki so ti dragi in si izmenjaš pozornosti (nisem pristaš dragocenih daril, bolj pozornosti prebranih iz oči).

#18 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 23. november 2003, 21:03

Ljubljana nikoli ni bila lepša in nikoli ne bo...kot decembra...

Vsako leto si privoščim pohajkovanje po starem mestnem jedru...
Glasba....
Lučke...
Noro...

Če bi prižgali lučke (praznično okrasje) na Miklavžev večer...po celi državi...bi bilo dosti bolj fajn....
Naenkrat...vsi, vse....
Tako pa je preveč razvlečeno in potem že komaj čakam da mine.


#19 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 26. november 2003, 21:22

pretiravajo te trgovine pa to!


eni majo že par let tistega istega božička gor.....

#20 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 27. november 2003, 07:44

Objavljena slika

Okraševanje smerekice je prav luštna zadeva x;)x x:)x
Objavljena slika

#21 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 29. november 2003, 20:17

Jutri je prva adventna nedelja... x^x
Pri nas že praznično vzdušje...tako je naneslo..da sem dobila nekaj božičnih zvezd...pa sem še dopolnila...tako imam zdaj celo okensko polico...v rdečem...

Naredila venček..v zlato rdečem...in čist en poseben filing..prihaja v hišo...

x:)x x^x

Astra
Per aspera ad astra

#22 nord

nord
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 334

Objavljeno: 30. november 2003, 15:38

že nekaj let niso prazniki tisto kar so bli, ker ni snega :C:
upam da letos bo xcrossfingx xcrossfingx xcrossfingx xcrossfingx
mejte se radi....

#23 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 30. november 2003, 16:39

:vragec:


lahko si ga pa nardish....
recimo......iz beljaka x;)x



666 zlobijeu.....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#24 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 30. november 2003, 17:16

HOOO pri nas pa je z 1 decebrom praznik cel mesec ampak je pa zame ta mesec nekaj čudovitega tolko daril ne dobim čez celo leto :palec: :palec:
pa lučke na balkonih božično drevesce joj čudovito..... x^x

#25 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 30. november 2003, 17:19

če pa je snejg je pa telko lepše...pa bole čarobno, pravlično... kak da bi resno bili nindi palčki, pa vile, pa božiček s finske...
samo naj naletavle tej snejg...nej pa ka je 18 stopinj...

pa tou te dol buje...





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0