Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Trigoni težkih planetov


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
14 komentarjev na to temo

#1 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 22. november 2002, 01:00

Zanima me, kako tolmačite trigon med dvema oz.tremi težkimi planeti?
Recimo v nedeljo je trigon med marsom v vagi in uranom v vodnarju. Istočasno je saturn v trigonu z uranom v vodnarju. Astrologi različno tolmačijo trigone. Ali takrat tudi lahko pričakuješ kaj slabega, ali je slab dogodek z dobrim koncem? Verjetno ne more biti tako kot pri kvadratu ali opoziciji. Čeprav mi je nekoč nekdo napisal, da kamenček v čevlju ravno tako žuli kot kamen. Ne vem kako si to razlagata Marsa, Jupi ali DR.G?

#2 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 22. november 2002, 01:00

Zivio Lunca !!!
ze dolgo nisem slisala nic o tebi - lepo te je videti zopet na ekranu.:)
To kar ti imas v mislih je veliki trigon - eden redkih pojavov v astrologiji.
Tolmaci se ga tako - ce je eden od planetov, ki tvori trigon vladar podpira posebno tisti ki imajo AC in Sonce naprimer v enemu teh znakov Vsekakor pa trigoni na splosno pomenijo dobre stvari.
Odvisno kam padejo temu primerno imajo te hise poseben poudarek. Pri tebi bo to 4-8-12 hisa. Upostevat moras tudi ostale aspekte
Vpisala sem ta veliki trigon tudi v napovedi morda ti bo malce pomagalo.

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. november 2002, 01:00

Hojla, Lunca - tudi mene veseli, ko si tu.. x;)x
Praviloma je seveda trigon pozitiven aspekt, ce gre za veliki trigon, pac toliko bolj - energetski pretok vseh treh vpletenih je pac se boljsi, se bolj omogocen - tako je seveda vedno point, za katere planete sploh gre - in kaj ti pomenijo v danem primeru (osebni polozaji obravnavanega itd).
Sama trigona ne jemljem slabo, ce gre za "slabe" planete.
Nasprotno pravzaprav - to je edina "sansa", da zalaufajo malo bolj smooth. ;)
Tako seveda vsekakor trigon plutona in marsa daje povsem drugacne energije kot opozicija slednjih.
Ponavadi so s tem "slabi" planeti nekako pozitivno aktivirani s strani "dobrih" (ce gre na primer za Sonce, Venero ali Jupiter, ki pa se seveda lahko v aspektih pojavijo tudi od drugod, torej tvorijo kote, ki "pomagajo", tudi z drugimi planeti oz. pomembnimi tockami).

Je pa eno podrocje, kjer pa ponavljajoce opazam in torej kar takole sklenem, kjer pa prav zares opazim negativne vplive trigonov - to je v Naravi.
Veckrat je praksa (sploh v zadnjih letih, ko tudi to bolj podrobno opazujem oz. sem se skoncentrirala se na to, vreme in klimatske spremembe - in ne zgolj aspekti na cloveka in njegovo pocutje), da pravzaprav ravno trigoni delujejo lahko zelo rusilno in usodno.

Tako sem sklenila:
Ko so napetosti, trenja, so poleg logicnih opozicije, konjukcije in (ko se poklopi vse) tudi mrkov, zelo velikokrat trigoni....
Torej, cloveku pase, ce kihne ali zazeha, ali, ce ga tisci, gre bruhat ali lulat... Manj nam pa pase potres, ker nam rusi hise... A hise niso naravne, sproscanje sil v naravi za naravo samo ni nic takega - in ko se "dogaja" trigon, se veckrat sproscajo energije - zato to v Naravi lahko opazujemo tudi kot naravne katastrofe.
Pa je bil en zelo srecen trigon in ne kaksen tecen aspekt.
Narava je recimo samo nekoliko kihnila, bruhala... se je cistila, spravljala v svoje naravno novo stanje - kar so OMOGOCILI trigoni, ker pa so posledice rusilne, jih opazujemo potem tudi kot slabse vplive.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 Solea

Solea
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 90

Objavljeno: 22. november 2002, 01:00

Pozdravljeni! Debata o trigonih me je vzpodbudila, da tudi sama povprašam za kakšen nasvet. Na področju astrologije sem čista amaterka, vendar sem po nekaj izračunih in izrisih natalnega horoskopa in aspektov, našla veliki trigon in tudi konfiguracijo zmaja. Pri vsem tem pa bi prosila, če mi lahko kdo kaj več pove o tej kofiguraciji, saj o tem nisem našla kaj dosti napisanega. Zanima me pa predvsem, če se sploh lahko - pri analizi karte, upošteva trigon in seveda tudi ta zmaj, če aspekte na eni strani tvori MC in ne planet.

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. november 2002, 01:00

Hojla, Solea, pozdravljena in dobrodosla! :)
Absolutno lahko in moras steti MC kot del konstelacije, ce pade vanjo.
MC je poleg ASC najpomembnejsa os, je torej ena pomembnejsih tock.
Sploh ga vse premalo upostevamo - ima pa pravzaprav podoben "znacaj" kot ASC - le da je slednji bolj na osebnosti, tudi videzu, pojavnosti etc.., MC pa je vse to, vendar bolj na profesionalnem podrocju - bolj v tem smislu, kaj si z vsem (npr. tudi z ASC, sicer pa npr. 2.,6.) uspel narediti.
Malo pobrskaj se po "starih" temah na Forumu, magari daj v iskalnik pa si poglej - o vsem smo ze tolikokrat pisali (ASC, MC etc).
S konfiguracijami pa mislim da se (razen stelijev) se nismo podrobneje ukvarjali.
S konstelacijami je tako - te zmajcke, velike trigone, krize, T-kvadrate itd., jaz upostevam kot nekaksno zacimbo, ki pa zelo vpliva na koncni okus in je zelo pomembna....
Najprej si ogledas vse polozaje, hise, potem chekiras aspekte, potem pa se posvetis "posebnostim", kamor pa potem sodi vse to.
Zmajcek je fajn konfiguracija (tudi sama ga imam, tudi pri meni je vkljucen MC), saj je v glavnem sestavljen iz trigonov in sekstilov.
Pomembno pa je seveda, ali gre za veliki vodni, ognjeni, zracni ali zemeljski trigon in tudi, v katerih znakih in hisah konkretno je posamezen planet od treh (ali vecih, ki se znajdejo v njem).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 Solea

Solea
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 90

Objavljeno: 23. november 2002, 01:00

Hvala za odgovor. Izgleda, da sem se zadeve res lotila pri repu, ampak me je trenutno to najprej pritegnilo. Moj veliki trigon je v vodnih znamenjih, hiše so pa 2., 5. in 10 oz. MC. Ampak praviš, da naj bi bil zmaj dober, meni pa se zdi, da ta opozicija samo pokvari dober trigon, še posebej, ker je to Pluton v opoziciji s Soncem oz. stelijem (tudi Merkur in Mars sta zraven). Torej je kar huda opozicija, pa še Uran je v konjunkciji s Plutonom. Ali je potem res še dober trigon in dober zmaj?

Solea

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. november 2002, 01:00

Mislim da opozicija v takem primeru v bistvu nosi "dobre" stvari, morda pa gre pac seveda za radikalne premike, ki jih sicer, npr. zgolj v primeru trigonov, ne bi podvzeli.

Aspekte jemljemo individualno, kakor so pri kom dejavni, na katerem podrocju so dejavni, kakor jih kdo sploh opazi oz. cuti... itd.
Tisti Uran in Pluton ima 10 ali vec let ljudi v konjunkciji, torej kaze na generacijo ljudi, ki se je rodila v tem obdobju (tudi meni to pade na MC, celo MC mi pade med konjunkcijo Urana in Plutona).
V opoziciji pa imam Luno in Mars - se pravi precej podobno rusilno kot ti.

Vendar jaz jemljem tako: meni dober trigon popravi zoprno opozicijo, vsteto v zmajcku, kot morda tebi slaba opozicija pokvari dober trigon.
Lahko se sami odlocimo. x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 Solea

Solea
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 90

Objavljeno: 24. november 2002, 01:00

Sigurno imaš prav. Občasno se mi zdi, da mi gre vse kot po maslu. Tudi, če se dogodi kaj neprijetnega, se na koncu nekako dobro izide. Vendar me je malce strah, da se bodo kakšne težave, neprenehoma dogajale. Vendar sem že sama ugotovila, da sploh ni nujno, da je vedno tako, kot "piše" v natalni karti, pa če je še tolikokrat poudarjeno. Zato pa je astrologija hecna zadeva in me tako privlači. Kako se pa pri tebi "uresničujejo" slabe ali pa tudi dobre stvari iz natalne karte?

Solea

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. november 2002, 01:00

Bobnar - na vsak nacin zelo pomembni dogovori, ki prinasajo spremembe na profesionalnem podrocju.
Morda tudi selitev (lahko tudi selitev oz. sprememba delovnega mesta), boljsa pozicija, moznost za zelo uspesno partnerstvo.
Slabse je recimo lahko na podrocju zdravja, pocutja, se pravi spremembe nekako tudi na fizicnem telesu morda. Na vsak nacin pa na poslovnem podrocju oz. v smislu ucenja, rasti in prav gotovo spremembe.

Solea - pravis, kako se pri meni to manifestira...
Npr. Te opozicije jemljem kot dobre, ker sicer bi, ob tolikih trigonih, definitivno furala zgolj linijo najmanjsega odpora, tako pa me opozicija dobesedno prisili ali celo vrze v delovanje.
Torej - ce ne bi imela tehle rusilnih opozicij (Luna/Mars opp. Uran, MC, Pluton) bi morda se vedno tam v nekem zakotnem koticku ZASE crtkala in civkala. :)))
tako pa mi: prinese priloznosti na pot, izzive, polena pod noge, ce hocemo (*ker je vstet ravno mars in je v opp- plutonu na mc) - kar je okej - prisili te v delovanje in pomaga ti pridobiti cvrstost in trdnost.
Zelo nujni so tu tudi kvadrati (ceprav ima morda kdo spet pomislek, ces - slab aspekt) - kvadrati prav tako spodbodejo akcijo, nas piknejo k delovanju. Se dobro, da imam vsaj tega. Enega, a mocnega in opaznega.

Mislim, da so opozicije in kvadrati vedno dobri - v tem smislu, kot razmisljam zgoraj - "drmajo", push-ajo v delovanje...
Presekajo (izdihane, izcuzane situacije, poti, dogodke, stanja, zveze,...) in vzpostavijo na novo, vedno znova (ce gre seveda taksne aspekte, opozicije, konjunkcije, na osebnem podrocju - Asc, Sonce...).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 24. november 2002, 01:00

kaj pa:
mars trig jupiter_
saturn trig uran_

:8):


Pokowc

#11 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 26. november 2002, 01:00

Hvala Jupi in Marsa hvala. Jaz sem tudi tega mnenja, da naj bi bili trigoni dobri, ampak sem naletela že na nasprotna mnenja. Jupi prav imaš, pri meni so to 4,8, in 12 hiša, same okultne hiše. Kaj pa naj to pomeni?

#12 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 26. november 2002, 01:00

Še nekej sem pozabila. Mrk 4.decembra pade na 11 strelca. To recimo je v mojem primeru v trigonu z mojim soncem. Ali potem mrk vpliva na moje sonce v trigonu dobro ali pa ne?

#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. november 2002, 01:00

Mrk nikoli ne vpliva dobro (v pravem pomenu besede). Ne more, ker gre za trenje, premogocne sile tule, da bi to lahko interpretirali kot "dobro".
Pomeni pa, da bo ta trigon blazil vpliv mrka, kar bos najbrz cutila, ker bo aktivirano tvoje sonce.
Mogoce bi to lahko razlozili, da bos morda na racun slabega delovanja nekoga drugega morda ti na boljsem... Morda ti bo tako mrk pravzaprav prinesel "dobro" - ampak samo v "obliki" priloznosti...
Mrk npr. vse razkrije, vse obelodani, zadeve privrejo na dan, skrivnosti so razkrite, necastno delovanje je razkrinkano...
Potem lahko prinese priloznost pac drugim.

Se nekaj je (ker pravis, da gre za okultne hise) - morda PRILOZNOST, da pocistimo z nekaterimi vzorci, priloznost za hipno in nenadno osebno rast... kar pa seveda pomeni, da nam bo vzorec, ki ga naj bi prerasli, z njim razcistili, tako priletel pred nos - tako ga bomo v danem trenutku (mrk) vzeli in tolmacili slabo (ker ga bomo pac vnovic -zadnjic?/to je odvisno od nas- doziveli), a vendar nam bo pa prinesel dobro - omogocil nam bo rast ali pac novo stopinjo na tej poti.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. november 2002, 01:00

kaj pa:
mars trig jupiter_
saturn trig uran_

Pokowc

Pokowc - to pomeni dobre priloznosti, ki se na tvoji poti pojavijo tocno takrat, kadar je tudi energija za delo in torej uresnicitev, in tocno tako, na tak nacin, da se to lahko zgodi...
Na podlagi starih ugotovitev vedno prides do necesa novega ... torej vedno pedenas stvari in gazis svojo pot na bazi utecenega, a z dodatnim (svojim?) novim pristopom.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. februar 2004, 20:44

Tale tema je tudi fina in po krivici zamrla, morda se kdo kaj doda, pripomni, se razvije debata, ali pa si lahko pac to ogledajo nekateri, ki ne vejo, da imamo te teme...

Tule pa sem nasla podobno temo - VELIKI TRIGON, pa postam se sem, da bodo trigoni povezani. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0