Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Tranzit Plutona in Saturna


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
32 komentarjev na to temo

#1 strelka

strelka
  • D član
  • Št. objav: 360

Objavljeno: 22. maj 2002, 01:00

Moja sedma hiša je v znamenju strelca. V njej imam poleg Sonca tudi Venero. Pluton je komaj zapustil Sonce, zdaj že celo leto tvori konjukcijo z Venero. V tem času (nekaj let) se mi dogajajo spremembe (mislim, da na boljše), najbrž je pomagal še Saturnov prehod čez Ascendent, tudi z zdravjem je nekaj težav. Zdaj pa razmišljam predvsem o partnerstvu. Kaj ti vplivi lahko pomenijo?
strelka

#2 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 7. junij 2002, 01:00

Prehod saturna preko ascendenta se verjetno čuti na zdravstvenem področju.Treba je proučit vladarja ASC in položaj saturna v natalni karti.Človek je takrat verjetno zelo pesimističen.Prehod plutona preko sonca pa je vezan na veliko transformacijo, odvisno v kateri hiši imaš natalno sonce.Verjetno se bo tudi tranzit plutona preko natalne venere kazalo kot transformacija na samem čustvenem področju, mogoče bi lahko na dan privrelo ljubosumje,odvisno, kako imaš venero aspektirano v natalni karti.

#3 strelka

strelka
  • D član
  • Št. objav: 360

Objavljeno: 7. junij 2002, 01:00

Lunca, hvala za odgovor. Bo kar držalo. V zadnjih nekaj letih sem imela kar nekaj težav z želodcem, tudi s črevesjem. Še predno pa je Saturn prišel na ASC sem postajala pesimistična (v bistvu sem zelo optimističen človek, ki se rada smeji), bilo me je strah, da se bo mojim bljižnim kaj zgodilo, samozavest je bila na dnu... v tem času sem začela raziskovati sebe, svoja odzivanja, spremenila sem prehrano, začela tudi z jogo, v knjižnici me je vleklo h knjigam za duhovno vsebino ipd.
Ascendent je v dvojčku in merkur, ki je v šesti hiši je kar dobro aspektiran. S saturnum, ki je v enajsti tvori trigon. Je pa res, da saturn tvori tri opozicije in sicer s plutonom, marsom in uranom.
Če pogledam nekaj let nazaj, lahko rečem, da je sprememba očitna - na bolje, le da mi zdravje še kar nagaja.
Tudi z ljubosumjem si zadela, vendar z moževe strani. Venera je v konjukciji s soncem in v kvadratu s plutonom. Verjetno bo na čustvenem področju še potrebno 'delati', tolaži me, da je najina komunikacija dobra ( moj merkur in njegovo sonce sta v konjukciji).

Zdaj me je že kar malo zaneslo. Zanimivo mi je namreč opazovati vplive tranzitov, le da nisem vedno prepričana, ali prav razmišljam.

Morda bi tudi drugi lahko opisali svoje izkušnje oziroma kako doživljajo tranzite planetov skozi hiše ali v aspektih z drugimi planeti.

Lep pozdrav!
strelka

#4 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 3. avgust 2005, 18:17

Pri tranzitu Plutona po 5 hiši (dopust), čez Neptuna (nič videti, skrivnostno), pa še na 22. stopinji, ki pomeni lahko tudi slabo, je danes hčerki na Dalmatinskem otoku v trgovini iz stropa padla masivna železna konstrukcija " 5 cm " mimo glave.
Srečno se je končalo lahko bi pa bilo tudi nesrečno, hvala vesolju, da se je tako končalo xsrcx :palec:, ima pa prste vmes Pluton, ki zna "drmat". :eek: :inocent:


#5 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 3. avgust 2005, 18:54

Ojej Boris tole je pa hudo.

En pobož tako zate kot za hčero. xsrcx

Skrajni čas,da Pluton izgine iz 22.stopinje na 21.st.,saj je R.Škoda,da se bo zopet oz.še enkrat. vrnil na, morilsko, 22.stopinjo.Takrat bo tudi konec dopustov.

Kakšno nesrečo je povzročil na Murterju :vragec: :inocent:


LP :palec:
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#6 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 3. avgust 2005, 18:56

in na 21 stopinjam leži moj IC :o|o:

#7 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 3. avgust 2005, 19:00

Borism, dobro, da se je tako končalo.. x^x :palec:

ne strinjam pa se popolnoma s komentarjem o Plutonu...jaz bi takšno skoraj nesrečo pripisala kakšnemu drugemu vplivu...

Pluton je namreč preobrazba, ki deluje dolgo, zelo dolgo, ker je pač tako preklemansko počasen... :xx!: ..in seved arazdiralno, samo takšne nesreče pa... :o|o:

ne vem, no...

Astra
Per aspera ad astra

#8 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 3. avgust 2005, 19:05

Hvala Č.v.e.k.a xsrcx

Takole to deluje ja astrologija, še nazaj se bo obrnil Pluton, sicer je pa to obisk zadnjega od petih planetov v tej hiši. Še dobro, da ima natalno PL v kvadratu z 7 st. orbisa(kar velik orbis), pa še Luna še je približevala ASC. (glava), Uran pa tranzitno po osmi.....dobro je!

Na Murterju so pa drevesa padala po hišah, kaj več pa nisem zasledil, da bi pisal v detajle. Lep pozdrav tebi in tvojim, Boris x:)x


#9 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 3. avgust 2005, 19:09

Boris, samo da se je srecno izteklo :detelca:

(Dasi ravno pri teh 22 st. dela konj. z uranom xcrossfingx )

#10 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 3. avgust 2005, 19:10

<{POST_SNAPBACK}>in na 21 stopinjam leži moj IC :o|o:


Saj od 21.49 strelca se začne okoli 4. septembra vračati, torej je že potipal tvoj IC!

Hvala Astra, saj je vse O.K., glavno, da se je tako končalo, lp x:)x :palec: .


#11 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 3. avgust 2005, 19:12

<{POST_SNAPBACK}>Boris, samo da se je srecno izteklo  :detelca:

(Dasi ravno pri teh 22 st. dela konj. z uranom  xcrossfingx )


Hvala, pozdrav tudi za vaju... xsrcx :palec:

#12 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 3. avgust 2005, 19:40

<{POST_SNAPBACK}>
Kakšno nesrečo je povzročil na Murterju  :vragec:  :inocent:


Danes okoli Šibenika pestro!

#13 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 5. avgust 2005, 05:06

<{POST_SNAPBACK}>Saj od 21.49 strelca se začne okoli 4. septembra vračati, torej je že potipal tvoj IC!

Hvala Astra, saj je vse O.K., glavno, da se je tako končalo, lp x:)x  :palec: .

in ne prvič .... mah ne vem nekaj čudnega spet zaznavam, ne bom trdila da zaradi Plutona ampak... no bomo videli...

#14 lilija

lilija
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 368

Objavljeno: 7. avgust 2005, 15:44

SATURN HODI SEDAJ PO MOJI 12 HIŠI IN LETOS V OKTOBRU OB PRIŠEL NA VENERO (09°56`24)... KAJ LAHKO PRIČAKUJEM???.. ZASTOJ V LJUBEZNI ALI?..SEDAJ SICER NIMAM RESNE VEZE...

PLUTON PA HODI PO 5. HIŠI....

#15 eley

eley
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 43

Objavljeno: 7. avgust 2005, 15:51

ko je meni prišel v opozicijo na venero(v tretji hiši sicer) se mi je podiral svet na glavo, tip me je na lepem brez konkretnega vzroka pustil , dela nisem in nisem mogla dobit, izdatki kar od nekod...moj rojstni saturn(v dvanajsti hiši- :V: ) pa v kvadratu s tranzitnim...slabo spala živčna,depresivna skratka precej nezavidljivo obdobje/kak mesec trajajoče, potem se saturn splazu v leva,pa najdla job in bols spala itd) ampak to kar je slabo te tud neki nauči, tko kot če te je oče okregal pa si stoču solzo, kasneje pa si vidu da ma prav. Js sm pač neki rinla z glavo skoz zid in mi je saturn pokazal da se pač ne da.po moje ni nujno da te čaka slabo, če delaš v trem obdobju tako kot naj bi blo po vesoljnem redu dobro zate... x;)x

#16 lilija

lilija
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 368

Objavljeno: 7. avgust 2005, 19:06

Sedaj sem komaj zasledila :

Saturn inkonjunkcija MC 03°48`48 ( med 15 in 16.avgustom)

kako pa bi komentirali ta aspekt?? in njegov vpliv?

Lp

#17 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 8. avgust 2005, 11:14

<{POST_SNAPBACK}>SATURN HODI SEDAJ PO MOJI 12 HIŠI IN LETOS V OKTOBRU OB PRIŠEL NA VENERO (09°56`24)... KAJ LAHKO PRIČAKUJEM???.. ZASTOJ V LJUBEZNI ALI?..SEDAJ SICER NIMAM RESNE VEZE...

PLUTON PA HODI PO 5. HIŠI....

xrolleyesx xrolleyesx No, če ni nobene veze, potem ti jo bo saturn preko venere prinesel, mogoče drugačen, bolj zrel pogled na ljubezen, mogoče osebo kjer bo razlika v letih, pluton po peti hiši pa sigurno prinese transformacijo v tvojo ljubezensko hišo, bo, bo, boš vidla. :palec: x;)x

#18 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 8. avgust 2005, 11:19

[quote name='eley' date='7. Aug 2005 ob 15:52']
<{POST_SNAPBACK}>ko je meni prišel v opozicijo na venero(v tretji hiši sicer) se mi je podiral svet na glavo, tip me je na lepem brez konkretnega vzroka pustil , dela nisem in nisem mogla dobit, izdatki kar od nekod...moj rojstni saturn(v dvanajsti hiši- :V: ) pa v kvadratu s tranzitnim...slabo spala živčna,depresivna skratka precej nezavidljivo obdobje/kak mesec trajajoče, potem se saturn splazu v leva,pa najdla job in bols spala itd)


xrolleyesx Depresivan si bila bolj za zaradi kvadrata saturn saturn in sicer tvoj natalni saturn v 12 hiši to večkrat lahko povzroči, tudi, kadar je aspektiran s kakšnim planetom, ki hitro odfrči mimo. 12 hiša je le hiša naše podzavesti, naše " podstrešne" in vsi strahovi, ki so skriti globoko v nas, takrat butajo ven. xrolleyesx , to se pozna v budnem stanju ali spanju. Kadar pa saturn objame venero je pa sigurno preverjanje ljubezni, če je bolj krhka, sigurno odleti, zato bodi vesela, da je prostor za kaj boljšega. x:Dx :palec:

#19 lilija

lilija
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 368

Objavljeno: 8. avgust 2005, 11:27

hvala za tvojo razlago.

Saj se sicer pojavljajo srečanja z moškimi, neke avanture, simpatije, a ni tistega, ko bi jaz rekla ..o to pa je ta, s katerim si jaz želim tisto pravo trdno vezo... mogoče je problem, da ne vem kaj iščem, mogoče iščem nekaj kar sploh ni... ja saj vem ljudje me ne razumejo, a takšna pač sem..

lunca kako pa bi komentirala :Saturn inkonjunkcija MC 03°48`48 ( med 15 in 16.avgustom)

lp

#20 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 8. avgust 2005, 11:43

[quote name='lilija' date='8. Aug 2005 ob 11:28']


Saj se sicer pojavljajo srečanja z moškimi, neke avanture, simpatije, a ni tistega, ko bi jaz rekla ..o to pa je ta, s katerim si jaz želim tisto pravo trdno vezo... mogoče je problem, da ne vem kaj iščem, mogoče iščem nekaj kar sploh ni... ja saj vem ljudje me ne razumejo, a takšna pač sem..

:palec: :palec: To so že saturnovi vplivi in ni daleč dan, ko ti bo jasno, hočeš resnega, zrelega partnerja in vsi avanturisti bodo izključeni.

Saturn inkonjukcija z MC je pa odvisna od celotne karte, od drugih pokazateljev, ne glej samo enega kamenčka v čevljih, mogoče imaš tako lepo namazane noge, da te še ožulil ne bo. x;)x

#21 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 8. avgust 2005, 13:51

Prejšnji teden sva imela oba z možem težje aspekte. On s Saturnom, sama s Plutonom. Bila sva na dveh pogrebih. Umrl je oče od prijatelja in moževa babica, ki sva jo mi2 zadnja od domačih videla zvečer v bolnici...in se poslovila...
Pričakovala sem nekaj težjega, a da se bo ravno tako odvilo si ne bi mislila poprej.
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#22 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 9. avgust 2005, 10:05

Pričakovala sem nekaj težjega, a da se bo ravno tako odvilo si ne bi mislila poprej.[/quote]

:palec: :palec: Super Stanka, veš kako je rekel Dupor, da se aspekti lomijo, če jih prav ozavestimo, mogoče je to TO. Sicer pa pri saturnu in plutonu gledam tranzite, ki se ponavadi ponovijo vsaj 3x.

#23 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 9. avgust 2005, 10:14

"lunca: aspekti se lomijo, če jih pravilno ozavestimo"

Tudi sama zagovarjam to. Ozavestiš vpliv. Čim mirneje v okviru težjega obdobja ravnaš, da te ne zanese kot list v vetru s seboj. Greš v svojo sredino. V naravo. V meditacijo. Post. Mir. Brez da bi hitel skoz bučno mesto s kupom skrbi in obveznosti v glavi in ogromno površnimi stiki, razmetano stanovanje, nedokončane strani...
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#24 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 9. avgust 2005, 11:11

<{POST_SNAPBACK}>"lunca: aspekti se lomijo, če jih pravilno ozavestimo"

Tudi sama zagovarjam to. Ozavestiš vpliv. Čim mirneje v okviru težjega obdobja ravnaš, da te ne zanese kot list v vetru s seboj. Greš v svojo sredino. V naravo. V meditacijo. Post. Mir. Brez da bi hitel skoz bučno mesto s kupom skrbi in obveznosti v glavi in ogromno površnimi stiki, razmetano stanovanje, nedokončane strani...


:palec: :palec: Ja Stankaa, čeprav pa vem, da je takrat hudo kljubovat težkim energijam, ampak nekaterim to le uspeva. x;)x

#25 konj

konj
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 11. avgust 2005, 12:57

<{POST_SNAPBACK}>xrolleyesx  xrolleyesx No, če ni nobene veze, potem ti jo bo saturn preko venere prinesel, mogoče drugačen, bolj zrel pogled na ljubezen, mogoče osebo kjer bo razlika v letih, ...  x;)x



Tole me spomni na aspekt (tranzitnega) saturna trigon venera spomladi letos...
Prinesel mi je srečanje s starejšim moškim, ... ...je bil drugače čisto vredi,... ...bi ga sprejela :8): ,... če mi ne bi bil po letih ze skor fotr :o|o: ... ... Tko, da kljub dobremu aspektu še vedno čakam ta pravga x;)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0