Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Ščitna žleza


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
15 komentarjev na to temo

#1 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. februar 2004, 18:22

Odločil sem se, da odprem forum o bolezni ščitnice.
Kaj menite, je te bolezni pri nas veliko?

http://www.salesalut...ge2.asp?ID=1102

#2 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 19. februar 2004, 18:43

Eh, kaj bi si nakladali. Kar prec nam povej, da v primeru, če bomo jedli zdravo sol, sploh ne bomo zboleli in s ščitnico ne bo nobenih problemov. Potem bomo zdravi, bolezni nas ne bodo zanimale in stvar bno rešena.
Tako se bo folk lahko mirno pogovarjal o bejbah, tipčkih in žurih, ne pa o ščitnici in podobnem dolgcajtu.

Lalala

:wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. februar 2004, 18:45

x:Dx Saj imamo to - ne maram tablet za ščitnico, prepozno si uletel, Stane... x;)x xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. februar 2004, 18:46

Zato pa odpiram forum na svoji spletni strani.
Tu vas samo malo dražim x:Dx x:Dx x:Dx

#5 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 21. februar 2004, 15:08

Zato pa odpiram forum na svoji spletni strani.
Tu vas samo malo dražim x:Dx  x:Dx  x:Dx


dražiš???????


S soljo ali svojim forumom :eek: xrolleyesx
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#6 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 21. februar 2004, 15:24

Zato pa odpiram forum na svoji spletni strani.
Tu vas samo malo dražim x:Dx  x:Dx  x:Dx

Sstane

Kdor seje veter - žanje burjo.....

Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#7 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 21. februar 2004, 15:43

Vojko, ti si resen človek, poskusi mi vsaj ti odgovoriti na moje vprašanje, ta veter pa ni bil namenjem vsem, pa tudi po burji se morje umiri.

#8 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 21. februar 2004, 15:50

Ok Stane

Na srečo se do sedaj z boleznijo ščitnice nisem kaj dosti ukvarjal in res ne vem ali je pogosta ali ni.
Slišal sem pa nekaj ljudi - iz prvih ust - da so s spremembo življenjskega stila, eden pa s pomočjo akupunkture popolnoma odpravili težave in jim sedaj ščitnica deluje odlično.

Vem tudi to, da "tibetančki", če jih izvajamo redno in pravilno zelo normalizirajo delovanje ščitnice. Menda pa sem spada tudi joga, vse te vaje pomagajo k prekrvavitvi ščitnice in jo s tem krepijo, da lahko deluje usklajeno s potrebami.

Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#9 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 21. februar 2004, 16:18

Vojko, nisem mislil tega vprašanja, ampak na vprašanje iz tvojega področja, postavljeno nekje na astromedicini, oziroma na kako prepoznamo tranzite na 10. strani.

#10 bela vrtnica

bela vrtnica
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 655

Objavljeno: 22. februar 2004, 10:24

Z ljudmi, ki imajo premalo joda (soli) je veliko lažje manipulirati, kot z ostalimi, kar je bilo povšeči oblasti. To pravim zgolj zato, ker sem poznala enega, ki je bil tako rekoč v starih časih med njimi. Pa mislite, da je razmišljal o večji koncentraciji joda v soli. Ne, on se je delal norca in vseh teh ljudi, čeprav je točno vedel vse podatke o tem problemu.
Non-cooperation with evil is a sacred duty.
Victory attained by violence is tantamount to a defeat, for it is momentary.
Democracy and violence can ill go together. Evolution of democracy is not possible if we are not prepared to hear the other side.
Power is of two kinds. One is obtained by the fear of punishment and the other by acts of love. Power based on love is a thousand times more effective and permanent then the one derived from fear of punishment.
Mahatma Gandhi

#11 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 22. februar 2004, 13:01

sol zadržuje vodo v telesu..

#12 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. februar 2004, 13:40

Z ljudmi, ki imajo premalo joda (soli) je veliko lažje manipulirati, kot z ostalimi, kar je bilo povšeči oblasti. To pravim zgolj zato, ker sem poznala enega, ki je bil tako rekoč v starih časih med njimi. Pa mislite, da je razmišljal o večji koncentraciji joda v soli. Ne, on se je delal norca in vseh teh ljudi, čeprav je točno vedel vse podatke o tem problemu.




A vidiš, zakaj te prisiljujejo, da uživaš čim manj soli.
Točno to, jodirana sol je poleg zdravstvene tudi velika politična manipulacija, le da se o tem našim politikom ne sanja x:Dx x^x :palec:
Zato pa : DELNICA DRŽAVE IN ZDRAVA SOL :8): :eek: :palec:

#13 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. februar 2004, 13:46

sol zadržuje vodo v telesu..




Da, pomembne so malenkosti, manj od 0,5% soli zadržuje več kot 60%vode v telesu :palec:

#14 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. februar 2004, 17:56

sol zadržuje vodo v telesu..




:8): :palec:

#15 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 14. julij 2004, 10:26

Avtor: stane
Datum: 14.7.2004 9:32:55

Hopi, seveda imam tudi sam raje javno debato na forumu, kar Založba tudi vzpodbuja z dajanjem popusta ob naročilu paketa biodieta vsem aktivnim udeležencem, le razumel sem verjetno napačno, da je telefonski razgovor vaša želja. Marsikdo me namreč raje prej pokliče, preden začne sodelovati na forumu. Nič ne de.
Torej, kot vidim iz vašega sporočila, ima vaša partnerka problem z zmanjšanim delovanjem ščitnice, kar sklepam po predpisanem zdravilu, nizkem pritisku in znižano telesno temperaturo.
Niste sicer omenili, toda iz opisa bi sklepal, da jo morda trese tudi statična elektrika, ima morda tudi bolj suho kožo, morda tudi telesna teža ni najbolj usklajena, občasno morda tudi kakšno alergijo, prehlade, beli tok tu in tam itd.
Vse to so namreč znaki pomanjkanja elektrolitov, ki jih povzroči uživanje malo slane, ali celo popolnoma neslane kuhane hrane.
Njen organizem se je najverjetneje prilagodil na skupno količino zaužitega joda in ker je jedilna sol danes že petkrat prejodirana, prej je bila dva in polkrat glede na vsebnost naravnega joda, se je pri njej to pokazalo pač na ta način, kot ste ga opisali.
O biodieti z zdravo soljo imate vse napisano v knjigi pod rubriko knjiga, gre pa za to, da v času biodiete zamenjate jedilno sol in vse jušne in druge dodatke, ki jo vsebujejo, z zdravo soljo in surovimi začimbami, kar pa morate dodajati jedem vedno pod 65°C!
Seveda pa zdrava sol ni zdravilo, je le sredstvo, ki ob pravilni uporabi odpravi osnovni predpogoj za nastanek bolezni, napačno presnovo, zato jo uživate po okusu, ne pa na točno predpisane doze, kot je to pri zdravilih.
Imate pa v knjigi tudi formulo, po kateri si izračunate orijentacijsko količino, ki je odvisna od količine zaužitih kalorij v hrani in načina priprave, presna ali kuhana hrana.
Na forumu pa imate že tudi kar mnogo praktičnih nasvetov, kako se kuharice lotevajo biodite, ker to je v resnici kuharska ne pa medicinska ali zdravilska metoda, kar pa je logično, saj zbolevamo ravno zaradi napak v prehranjevanju.
S knjigo sem ravno hotel ženske, ki so matere in največkrat tudi kuharice za celo družino, opozoriti na to, da so mnogo pomembnejše za zdravje svoje družine od vseh zdravnikov in zdravilcev skupaj, kajti oni le popravljajo njihove napake.
Seveda bi pa bilo ob dejstvu, da niso one avtorice predpisov o jedilni soli, ampak vlade držav, zelo krivično njih kriviti za zdravstvene probleme, saj pred izidom knjige tega niti vedele niso.
Kot še marsikdo ne, upam celo, da nihče, kajti sicer bi to okoli jedilne soli bilo zelo nemarno dejanje.
Mislim, da je tudi ta napaka bila storjena v dobri veri, kot še marsikatera, ki se zgodi živim ljudem.
Kar pa zadeva BIO VITAL, lahko tam seveda napravi moj dobri prijatelj, ruski zdravnik Nikolaj Grišin, vaši prijateljici tudi vse meritve, če vas to bolj študiozno zanima, je pa tudi odličen manualni terapevt, pravijo mnogi, saj v Rusiji obstajajo za te stvari univerze.
Toda, za obisk in ostalo, morate poklicati njih, ker jaz nimam z nikomer, tudi ne z njimi, kakšnih posebnih odnosov, ki bi bralcem moje knjige dajali v odnosu na druge kakšne prednosti pri vrstnem redu ali čem drugem.
Upam, da sem vam zadovoljivo odgovoril in mislim, da, če vaša prijateljica ščitnico še ima, se bi ta morala najpozneje v devetih mesecih biodiete okrepiti in sama začeti znova proizvajati ustrezne hormone. Seveda bo pa morala dozo tablet postopno zmanjševati do popolne odprave.

lp
stane

#16 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 18. maj 2009, 01:01

Evo, vse drži, kar pišem v knjigi.

http://www.rtvslo.si.../ava2.34684998/




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0