Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

krema za sončenje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
11 komentarjev na to temo

#1 zali_

zali_
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 247

Objavljeno: 5. junij 2008, 16:14

Ima kdo kakšen recept, idejo, kako narest "home made" kremo/olje za sončenje? Lp

#2 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 6. junij 2008, 13:10

Pride nov sun lotion faktor 2341 za tiste, ki gredo letos na morje. Stisneš tubo in pade ven pulover.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. junij 2008, 13:18

Ima kdo kakšen recept, idejo, kako narest "home made" kremo/olje za sončenje? Lp

oj.
edina ucinkovita naravna varianta je olivc.
kot je napisala ze Strelka, lohk das zraven tud nezrele orehe oz. lupine (ki pa bolj oz. predvsem skrbijo za samo potemnitev kozhe).
Medtem ko je olivc edino olje (ali od nam dosegljivih/znanih), ki vsebuje naravni zascitni faktor.
Samo zal precej premalo, tako da ne more nadomestit teh vseh krem s faktorji oz. ni tok zascite, da bi se lohk pajcal cele dneve na soncu (ali pac med 12. in 15h).

zelo fajn se obnese mal kokosovega, mal olivca in za se dodatno, taksno bolj *voskasto* zascito, se karitejevo maslo (ki pa ga mors predtem raztpoit, ker je precej gostejse).

Sentjanzevkino olje pa lohk uporabis samo za po soncenju.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 6. junij 2008, 13:31

ne vem no, jaz se ful ne bi upala igrat s soncem in 'naravnimi' zaščitnimi faktorji.. v stilu naredit kremo iz olivca in orehov, se namazat in it se sončit, kot da bi bil z normalno sončno kremo namazan... čist premal zaščite, po moje.. pri vsej kemiji, ki jo dajemo nase, je po moje tale stvar še ena najbolj pametnih... xnckrivx

če sam pomislim kako sem zadnjič v Egiptu bila kakih 15, 20 minut brez majčke, sam v kopalkah... in kake živo rdeče rame sem pol imela :eek: :O:
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. junij 2008, 13:39

jp, jaz sem 3 leta nazaj 27. aprila (x!x) bila na pikniku blizu LJ 2 uri ali 3 in me je total zazhgalo!!! ...
tedaj sem se clo fotko dala, ce se kdo spomni, ker kaj takega pa res se ne! aprila! ne glede na to, da mam zlo svetlo kozho, se mi vseen zdi, da se dejansko cuti, vidi... kako ima sonce vsako leto vecjo moc (v tem smislu), je vse bolj *nevarno*.

prisegam na ne_kemijo, vendar imam se clo jaz kaksne tele kreme s faktorji (ki pa jih v glavnem uporabljam sam *na zacetku*, tako ali tako pa nisem tip, ki bi se prazhil na soncu, nenazadnje tezko prenasam vrocino, tako da ni bojazni, da bi se cele ure izpostavljala - razen pac v vodi, k dalec plavam in sem ful cajta not)...

pol ko pridobim mal *barve* x;)x pa se mazem pretezno z olivcem.. tako da mi tele kreme ostajajo in mam potem *problem*, kok cajta so se uporabne oz. kaj pol z njimi....
pa se *smrdijo* (=prevec 'disijo') x:o)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 zali_

zali_
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 247

Objavljeno: 6. junij 2008, 13:50

Sem našla en receptek na netu: http://www.suite101....rbal_lore/40696

Btw: tnx za odgovore... lp Z

#7 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 6. junij 2008, 22:15

Aliana , mene so ko sem bla majhna mazali ok z ribjim oljem x:Dx , to ti je najboljša zaščita ...oz. kaj je že bila tista krema jekoderem tko nekako. Tud z šentjanževim oljem so me mazali z mešanico oreha je bilo pa res olivno olje.
ZA šentajnževo olje pravijo sedaj, da ni primerno za sončenje ..sam presneto men tko lepo diši xDDx
Pa me ni nikoli opeklo, je pa res da takrat tud sonce ni bilo tako močno ..in da v največji vročini nismo skakali po soncu nezaščiteni..

ja, vem, saj jaz se tud ne spomnim, da bi bla kdaj tako prav divje opečena.. včasih.. pa niti nismo ne vem koliko kreme za sončenje uporabljali..
sam tisto zadnjič me je čist prestrašilo, v 15 minutah, res.. pa še veter ful pihal zraven, da me je zeblo in sploh ni blo filinga, da je vroče.. pa lani tud enkrat, sem bla samo malo na soncu in ful opečena..

ma itak sem si nabrala ene par belih ohlapnih majčk z dolgimi rokavi in dvoje hlače.. in bom kar v tem preživela poletje in barko in morje.. bajbaj rjava barva.. se ne bom šla več tega.. gledala glih zanč mojo mami.. ful ma v bistvu grozno kožo po obrazu.. vedno se je cmarila na soncu, kar jo poznam.. zdaj smo jo komaj mal prepričal, da ni pametno.. sam ma tko, pergament skor.. pa ful teh temnih flekov, sam da se mal na sonce pokaže..

pa gledala od unga zavoda za potrošnike raziskavo.. katere kreme za sončenje so naj..

bom kar prilimala gor, sam da najdem..
test krem
zraven je tabela z rezultati..
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#8 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 7. junij 2008, 11:40

No, da vas, ki se bojite se lastne sence, pardon, nesence, se bolj prestrasim:

zadnjic sem po radiu poslusal avstralsko raziskavo, da so prav v tistih predelih,
kjer so bili ljudje najbolj osvesceni za nevarnost UV zarcenja,
najbolj zbolevali za koznim rakom (raziskava je zajela zadnjih 15 let)
Razlog: kreme z visokim zascitnim faktorjm so (oz. vsebujejo) vsebovale
izredno karcinogene snovi...

Coppertone, da pocrnis a ne izgoris.press

#9 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 10. junij 2008, 23:20

ja, mas deloma prav. sicer pa ce ze govorimo o kremah, je morda dobro vedeti zakaj kreme in koliko kreme sploh! A ti ves? :inocent:
sicer pa sem ze postnil novo temo, pa zal ni bilo odziva.
zbrisal zgoraj, da ne bo jeze in ocitkov! x;)x :palec:

#10 zali_

zali_
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 247

Objavljeno: 11. junij 2008, 15:03

A nima tud jojobino zaščitni faktor 4? (A to pol množiš s 5 al kako že, da dobiš kako dolgo si lahko na soncu, brez hujših posledic, se prav s faktorjem 4, si lahko 20 minut)?

#11 zali_

zali_
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 247

Objavljeno: 11. junij 2008, 15:16

"Kokosov, olivna,… olja so primerljiva s faktorjem 4! Na kožo se pa
pred sončenjem ne sme nanašati šentjanževkino olje, ker je
fototoksično! Je pa priporočljivo za opekline PO sončenju, ker
preprečuje raka kože."

http://levinja.blog....lepe-in-zdrave/

#12 kyllah

kyllah
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 564

Objavljeno: 17. junij 2008, 14:06

Objavljena slika




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0