Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zobni vsadki- inplantanti


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
11 komentarjev na to temo

#1 johanes

johanes
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 20. maj 2010, 19:51

Pozdravljeni!
Sem čisto nov na tem forumu in prosim za kakšen nasvet mogoče strokovnjaka ali pa katerega, ki ima podobne težave.
Star sem 50 let, poročen oče dveh otrok.Dve leti nazaj se mi začelo majati več zob zgornje čeljusti,kljub mnogim posegom zobozdravnikov (tudi na stomatološki v LJ) , sem lansko leto ostal brez osmih zob, kar me je zelo prizadelo.
Od takrat naprej nosim snemalno protezo, katera me moti na več področjih, posebej še pri govorjenju,pa nekaterih stvari sploh ne morem jesti.Zanimam se za vsaditev inplantantov, kateri so pri nas dragi menda čez 1000 evrov/ kos
1. Kje najceneje do njih, ali je Bolgarija res najcenejša? Kaj pa hrvaška?
2. Koliko so kvalitetni?
3. Ali je izguba mojih zob mogoče posledica večletnega kroničnega vnetja obnosnih votlin?
hvala Janez

#2 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 21. maj 2010, 07:01

Pozdravljeni!
Sem čisto nov na tem forumu in prosim za kakšen nasvet mogoče strokovnjaka ali pa katerega, ki ima podobne težave.
Star sem 50 let, poročen oče dveh otrok.Dve leti nazaj se mi začelo majati več zob zgornje čeljusti,kljub mnogim posegom zobozdravnikov (tudi na stomatološki v LJ) , sem lansko leto ostal brez osmih zob, kar me je zelo prizadelo.
Od takrat naprej nosim snemalno protezo, katera me moti na več področjih, posebej še pri govorjenju,pa nekaterih stvari sploh ne morem jesti.Zanimam se za vsaditev inplantantov, kateri so pri nas dragi menda čez 1000 evrov/ kos
1. Kje najceneje do njih, ali je Bolgarija res najcenejša? Kaj pa hrvaška?
2. Koliko so kvalitetni?
3. Ali je izguba mojih zob mogoče posledica večletnega kroničnega vnetja obnosnih votlin?
hvala Janez


O Janez, pozdravljen

Predvidevam, da si se z zobarjem pogovarjal tudi o tem. Kaj ti je pa odgovoril? Kolkr je men znano, človk s paradontozo ne more met vsadkov.

Srečno

xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#3 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 21. maj 2010, 09:15

Najprej je treba vedet kaj je vzrok...toliko zob se ne more kar brez vzroka majat in izpadat skoraj istočasno...pri nekaterih boleznih implatanti niso rešitev... x:)x

Pri takih zadevah pa ni pomembna cena, pomembno je kje se storitev opravi, kakšni so materiali, kaj vse zaobjema storitev...Bolgarija je res najcenejša, ampak da ti v parih dneh zvrtajo par štifkov v usta, nataknejo zob, rano neprodušno zaprejo, dajo antibiotike...po mojem se je treba nad tem malo zamislit. x?x Če vemo kako se recimo rana na nogi ali roki celi, vprašanje kako se potem v ustih...bili so tudi že primeri ko se jim je zagnojil in so jim moral pri nas vse nazaj ven populit, al pa da niso bili glih najboljši materiali...nekateri alternativni zdravilci pa pravijo da to vrtanje v čeljust ni glih najboljše zaradi določenih energetskih točk, ki se lahko izrazijo kot bolečina na drugih delih telesa...seveda če se zadeva ne izpelje tako kot je najbolje.... x:Dx

Po mojem mnenju bi bila Hrvaška boljša...je pa treba zraven cenejših posegov računat še potne stroške, prenočitev...in ponavadi se glih zaradi tega na koncu izkaže da ni velike razlike pri nas in v tujini, s tem da pri nas lahko celo reklamiraš zadevo če se zakomplicira...kako je pa s tem v tujini pa ne vem...najbolj optimalno pa je da se pri enem posegu naredi zob ali dva, se počaka da se zaceli, da se človeček navadi....

Še zmeraj je pa za tiste človečke ki nočejo razskirat komplikacij najboljša varianta proteza...pa ne glih tista na osnovno zavarovanje, malo boljša ki jo tudi sam doplačaš...znajo narest kar dobre, je pa res da je cena kar 1x, 2x dražja...daš ven in noter in stvar rešena...nekateri se na to navadijo, drugi ne... xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#4 johanes

johanes
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 21. maj 2010, 21:54

Pozdravljeni!
Hvala za obširne informacije, saj le tako se bom lažje odločil, kaj naprej.Vsekakor pa moram to začasno protezo čimprej zamenjati, se mi je že dvakrat zlomila, me tišči in moti pri govorjenju, tudi hrana se nabira zadaj.
Janez

#5 johanes

johanes
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 21. maj 2010, 22:04

V začetku junija imam najavljen obisk pri zobarju, kateri pravi, da je kost močna in primerna za vsadke, je pa potrebno še zdravljenje vnetja pred tem,najbrž paradontoze, potem pa kar se bom odločil.
Janez

#6 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. maj 2010, 12:30

Kaj ti je pa odgovoril?

Sigurno mu ni priporočil biodiete in spiranja zob in ustne votline z morsko vodo, s čimer bi si odpravil vzrok svojih težav.

#7 bokor

bokor
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 22. maj 2010, 13:46

Jaz imam implantant na zgornji enki. Postopek je potekal takole:
1. Vrtanje luknje v kost, vstavitev ( privijačenje ) vsadka. Ker je bilo premalo kosti mi je bila dodana posebna snov, ki je nadomestila pomanjkanje kosti. Potem se rana zašije in kontrola čez 10 dni.
2. Naslednja faza je fiksiranje zoba na vsadek ampak to je bilo šele čez 2 meseca.
Logično je, da se mora kost zelo dobro zacelit, zato tako dolga doba od začetka do konca.
Mislim, da se pri tem ne sme preveč šparat, ker mora postopek biti izveden res kvalitetno in uporabljen najboljši možen material za vsadek, zato so tudi cene ful visoke. Verjetno je pomembno tudi, da ti to naredi res dober strokovnjak za to in ne navaden zobozdravnik.
Ne verjamem, da je pametno da ti cel postopek naredijo v enem samem dnevu in da lahko obremenjuješ zob ne da bi se prej dobro zacelil in prijel v kost. To je samo moje mnenje, ne vem pa, če je čisto pravilno.
Cena je bila pa okoli 1800€.
LP

#8 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 22. maj 2010, 13:56

Zagotovo. O tem sploh ni dvoma. Zihr! 100%-tno x:Dx

... s čimer bi si odpravil vzrok svojih težav.



#9 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. maj 2010, 14:17

Zagotovo. O tem sploh ni dvoma. Zihr! 100%-tno x:Dx

Seveda ga ni, to vedo že mnogi.

#10 grgo69

grgo69
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 7. junij 2010, 22:37

Sem slišu da je v Srbiji pocen pa kao dobr

#11 Magy

Magy
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 22. oktober 2014, 12:02

Proces zobnih vsadkov sem naredil pred nekaj leti in moram priznati, da sem zelo zadovoljen. Moderni zobni vsadki so se izkazali za odlično rešitev naravnosti moj nasmeh in moč ugriza. Od vseh zobnih rešitvah, ki jih ponujajo zobozdravniki, zobni vsadki so zagotovo najboljša možnost.



#12 iwy

iwy
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 21. julij 2017, 14:26

 Tudi sama menim, da so implantati super rešitev, dajejo namreč občutek naravnega zoba in so zelo obstojni. Več informacij pa se lahko dobi tudi pri njih http://www.ustna-med....com/implantati 






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0