Lunin Forum uses cookies. Read the Pogoji registracije in varstvo osebnih podatkov for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies
Lunin net

Jump to content


Photo

Osho


  • Please log in to reply
* * * * * 1 votes
505 replies to this topic

#1 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • posts 3,809

Posted 8. January 2005, 17:38

xrolleyesx
zanima me ce je kdo kej bral knjige od oshota in kaksno je vase mnenje.meni se je namrec zgodila cudna scena z eno od njegovih knjig.pred par leti mi jo je priporocala ena zenska in sem si jo pac sposodila.ko sem jo prijela v roke me je spreletel srh oziroma negativen obcutek.odlozila sem jo in poskusila drugi dan se enkrat-spet isti obcutek.zacela sem jo brati in nikakor nisem mogla brati,nek odpor sem imela do nje in ne vem zakaj.prebrala sem mogoce deset strani in jo vrnila ker je enostavno nisem mogla brati.zanima me kaksna so vasa mnenja o njegovih knjigah oziroma ce kdo ve kaj vec o tem cloveku.

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#2 principesa

principesa
  • Lunatik
  • posts 3,055

Posted 9. January 2005, 16:10

:2src: OSHO je velik mislec in modrec....in pomojem se ni cas. da sežeš po njegovih knjigah,se nisi toliko duhovno dozorela, da bi razumela njegovo duhovnost,ki je edinstvena, enkratna ....ko bo pravi čas, ti bodo knjige same "hodile" nasproti,vse ob svojem casu dozori...zori....in ...napreduje... x;)x pa lp :2src:

#3 Gost_SaTurNina_*

Gost_SaTurNina_*
  • Gost

Posted 9. January 2005, 16:30

Sej Osho ma kr dobre sam na koncu usake njegove knjige pa že mal preveč nabija...Men je šlo recmo na žiuce kako skoz neki svetuje kako je treba to pa ono...delat u življenju

ma sej je usak po svoje dobr noben pa ni najbolši...najbolši je vsak človk sam zase

#4 Klinar

Klinar
  • D član
  • posts 417

Posted 9. January 2005, 18:05

Ojla,

Ja, ja Osho je enkraten, ko sem vprašala prijatelja, ki je kar dober mojster duhovnosti mi je odgovoril na moje vprašanje, kaj misli o Oshotu.

"Je šaljivec in genij.!"
Se pa strinjam s principeso. Ko boš dozorela, ti bodo prave knjige same prišle pravi čas naproti. Saj veš tisto, da iz prvega razreda res ne moreš v osmega :sori: x:Dx :palec: .
Potrpežljivost je pa tako in tako ena težjih lekcij .

Svetujem pa ti, da se prepustiš intuiciji in ne siliš, če ti ta govori, oziroma ti kaže, da nekaj pač ne moreš ta trenutek. To velja za vse, ne samo za branje pravih knjig. Vse skozi nam SIMBOLI kažejo našo pravo najboljšo možno pot.
Verjemi mi, pa te bo mogoče malo manj trnja opraskalo na nepravi stezi, ker boš šla po pravi.
:2src: :palec:
peace and love
Klinar

#5 principesa

principesa
  • Lunatik
  • posts 3,055

Posted 10. January 2005, 11:16

:2src: x:)x :palec: xDDx clean xDDx

#6 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • posts 3,809

Posted 10. January 2005, 15:21

ne bi rekla da nisem duhovno zrela.se ze vec kot deset let ukvarjam z duhovnostjo.cudno mi je bilo to ker sem cutila do knjige odpor ko sem jo samo drzala v rokah in se bolj ,ko sem jo zacela brati....vem da ni razlog v nezrelosti ampak enostavno se mi je upiralo brati to knjigo.en prijatelj ,ki je zelo duhovno razvit,pa mi je za oshoto rekel da je velik prevarant.da je veliko ljudi izkoristil,ter da sploh ni to ,kar hoce drugim pokazati,da je.in da je ta clovek zelo zelo bogat na racun ljudi,ki jih je izkoristil.zato sprasujem ce se kdo kej ve....ne pa zato da me opredelite na nedozorelo za njegove knjige.

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#7 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • posts 3,809

Posted 10. January 2005, 15:30

sploh pa tisto "iz prvega v osmi"???mislim kako lahko to nekdo rece za nekoga ,ki ga sploh ne pozna.cudno.mogoce ste pa telepati,ha ha

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#8 principesa

principesa
  • Lunatik
  • posts 3,055

Posted 10. January 2005, 15:36

:2src: cigancica že tole tvoje pisanje kaže na tvojo nezrelost.... x;)x potovanje v notranjost, v svojo duhovnost, je najdaljše potovanje v človekovem življenju, ne zgleduj se po OSOJU-najdi samo sebe, on je zgolj UČITELJ, MOJSTER....kdo lahko sodi o kom ? kdo lahko rece o OSHOJU, NEKAJ česar ne ve niti sam zase? Poznati SEBE je velika UMETNOST....KAKO lahko obsodiš DRUGEGA?NE MOREŠ....zato draga cigančiča pot pod nogice in vrtaj v samo sebe mogoče boš nasla SPOZNANJE....LP x;)x xDDx :palec: :2src:

#9 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • posts 3,809

Posted 10. January 2005, 15:57

zanimalo me je kaj si mislite o njem ,ne o meni.ce je tebi lazje razmisljati in komentirati mojo zrelost oz.nezrelost,pa tudi prav.vazno je da vsak zase ve kaj in kako.verjemi,da niti priblizno nisem to kar si napisala.me pa ne moti,ker vem sama zase kaksen clovek sem.in verjamem da tudi ti ves zase.si pa prva v mojem zivljenju,ki si izjavila da sem nezrela.zanimivo.hvala za komentar.pozdravljena

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#10 devica

devica
  • Lunatik
  • posts 2,719

Posted 10. January 2005, 16:04

Če ti ni kul, ga pa pač ne beri x;)x Noben ni reku, da zdej če ga pa ne boš prebrala bo pa kr kriza... Mogoč si pa mela sam slab dan, pa se ti ni tk dal brat, pa si temu pripisala prevelik pomen x;)x

Jz ga nism brala, pa po moje mi ga tud ni treba, ne vem, mogoč ga bom kdaj...Itak je pa dost knjig o tem samospozanavnju itd.

Sam mi je pa bedno, da rečeš človeku, da ni zrel za eno knjigo... xrolleyesx

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#11 principesa

principesa
  • Lunatik
  • posts 3,055

Posted 10. January 2005, 16:05

:2src: VSE O OSHOJU lahko izveš iz vsake njegove knjige, če se boš potrudila najti življenepis o avtorju....preveč je njegove bogate biografije za pisanje tukaj....on je RAZSVETLJENOST doživel pri svojih 21.letih....jaz temu pravim(DANO NEKAJ OD BOGA) kar NEMORE dobiti vsak.....zato pa so MOJSTRI....NE TRUDI se razumeti njih.....zacni spremembe pri sebi...ti si VES SVET.... in s tvojo spremembo bos spreminjala naprej....pa lp x;)x

vec o OSHOJU NAJDES NA http://www.osho.org

:2src: :palec: x:)x

#12 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • posts 3,809

Posted 10. January 2005, 16:26

zelela sem pac samo vasa mnenja o njem.to je vse.vem da mi je ni treba brati in je tudi ne bom .ocitno mi ni bila namenjena.tako si jaz razlagam.in ce bi bila tko nezrela kot pravi principessa verjetno tudi drugih knjig ne bi brala.imam pa zelo mocan instinkt in ponavadi zacutim stvari in pri tej knjigi sem pac zacutila negativno energijo ,ko sem jo prijela v roke.zaupala sem obcutku,kot vedno.in zanimalo me je ce se je morda se komu to zgodilo.upam da nisem prevec zakomplicirala stvar zdej s tem oshotom.

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#13 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • posts 19,138

Posted 10. January 2005, 16:28

:vragec:

OSHO = OLOSH x:Dx

666 zlomkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 10. January 2005, 16:53

Hmmm, ne da se mi o Oshotu nakladat tule, vsekakor pa tud premal poznam njegovo delo.
Kolikor sem razbrala, je nekaksen idealist v bistvu, a jaz pa sem ga dojela kar pozitivno, ceprav imam obcutek, da..... hm, tezko je to napisat, ujet v besede... skratka se mi zdi, da do nekje, do neke faze v njegovem razmisljanju se cist strinjam, mi je blizu, potem pa se nekako... hm, prevec 'razprsi', prevec potem odbluzi, nekako...
Vsak energicen clovek, ki ima karizmo in ideje, je magneticen, mu folk sledi in ga tako mnogi ne razumejo, a mu vseeno sledijo.
zdaj da je kdo prevarant - kaj vemo, zaradi cesa? ker ima cash?
saj ga imajo mnogi duhovni vodje..
Izkoristil? Zakaj, s cim?
Tezko je kar takole nekaj zakljucevati - nekdo je rekel, ta je prevarant...
Ce bi se podali kaki linki, mnenja, kaj jaz vem, kot pri sai babi, pa bi lazje dobili kak vpogled sirse.
Mi smo vcasih dost debatiral o njem, par mojih frendov je bilo blaznih fanov, se celo me je motilo malo, ko se mi je zdelo, da so po eni strani ga prevec 'bukvalno shvatili', a po drugi pa so sami potem pa cist kontra kaj poceli....
Mislim da je fora predvsem v tem, da se veliko ljudi SKLICUJE na Oshota, ob tem, da nimajo blage veze o tem, kar osho v resnici sploh sporoca - ocitno.
TO je po mojem 'problem' (ce je kaksen problem).
kao osho je rekel - ja, osho je rekel, ker on tako zivi, recimo...
...

Skoda ker ni Tjayzja okol, on zelo ceni Oshota in poleg tega torej pozna velik njegovega dela (saj je prepleten osho mal po komentarjih tud tule)...

Jaz imam Oshotove karte, pa moram reci, da so kar fajn, nekak je svoje neke sisteme razvijal, v bistvu so pozitivne...
No meni torej on s svojo vibracijo in idejo nic slabega ni dal.

Itak sem jaz tista, ki 'kupujem' ali pa ne.

Pa se nekaj - kaj ste tolk obcutljivi s tisto zrelostjo!
pac - morda ti ne bo nikoli potegnila knjiga, a ocitno te zanima, cigancica, ce si ze tega frenda vprasala, pa oni meni, pa v roki si jo drzala, pa zdaj si temo odprla... torej ti nekaj morda vseen ne da miru tule...

Vcasih ne gre za nezrelost, pac pa preprosto za nehotenje, upiranje svoji osebni rasti (*ne trdim pa seveda, da je tudi v tvojem in tem primeru tako).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • posts 19,138

Posted 10. January 2005, 17:05

:vragec:

za tistim, kar sem zgoraj napisal seveda stojim
zhena bratranca je chist padla v OLOSH....pstila familijo in fura sceno :xx!:

666 zlomkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 10. January 2005, 17:08

saj pravim, evo to je to kar govorim - folk narobe stekne, se v bistvu sklicujejo nanj, skoz govorijo vsem 'osho pravi' in potem je jasno osho kriv.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • posts 3,809

Posted 10. January 2005, 17:18

no no zdej mi je debata ze bolj vsec,se drzite teme.ja marsa me veseli da si se oglasila.ves kako je ,zanimalo me je res samo vase mnenje,ker je bila ena prijateljica cist nora nanj.hotela sem se druga mnenja,ker je nekako obstajalo moje in njeno.pol pa se uno ko mi je prijatelj omenjal prevarantsvo.nisem vzela tega "zdravo za gotovo" zato sem se vas povprasala.me pa njegove knjige ne zanimajo,vsaj ne trenutno,ker sem trenutno drugje s knjigami in mislimi.
zaenkrat pa vidim da je nekako samo meni dajala knjiga neg.vibracijo.

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#18 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • posts 19,138

Posted 10. January 2005, 17:20

:vragec:

mislm, de je tkole:
dokler si sam....pochni kar chesh
k mash pa familijo pa mejhne otroke...pa bemu...pochaki de mal zrastejo....pol se pa pejt
sploh pa vera k ne postavlja medsebojnih odnosou, familije, etc na prvo mesto...SUCKS :xx!:

666 zlomkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#19 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 10. January 2005, 17:24

Mogoce je vseen bil mal ta vtis zadaj, prijateljicin, mroda samo ne maras fanatizma, te to odbija, mnogi pa nekako prav zares in prav pri oshotu zavzamejo zelo fanaticno stalisce.

Saj jaz tudi nisem nic njegovega brala, a so imelim kako knjigo ali kaj jaz vem, kaka skripta, pa sem kdaj kaj prelistala...
Hm, morda pa sem celo prebrala eno knjigo ali si jo mal podrobneje ogledala kot le prelistala (ne spomnim se)... skratka, tak vtis kot sem zgoraj napisala, sem dobila - tako iz tega kot tudi iz kart - nikoli pa nisem oshotu pripisovala tega, da so moji frendi dejansko nekateri tud cist odbluzili v te vode...
Clovek ima v sebi potencial - in ko nekdo pride in pritisne na gumb... se sprozi...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#20 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • posts 3,809

Posted 10. January 2005, 17:30

jaz sem poskusila brati knjigo "ni vode ni lune"-to je ta.ni pa me motil toliko prijateljicin fanatizem,ker je bila takrat ona sele na zacetku duhovne poti in ni bil osho edini na katerega je padala...je itak taka oseba da skozi rabi neki al nekoga komur hoce slediti.tko da njen fanatizem ni mel klih neke veze.
se vedno mislim da me obcutek ni varal,tko kot me ni pr unmu astrologu zvenu.

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#21 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 10. January 2005, 18:06

Hmmm, zanimivo, ja, saj, saj to se vseen nic ne pomeni, morda ti pac ne lezi njegova vibra, saj je kul, da se poslusas, ti ze ves najbolje zase. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#22 Sati

Sati
  • D član
  • posts 1,453

Posted 10. January 2005, 19:48

Osho je faca :palec:
Malček je zabluzen, ampak glih prav, toliko da mu ne verjameš vsega in da razmišljaš tudi z lastno glavo....
Meni on paše :palec:

#23 principesa

principesa
  • Lunatik
  • posts 3,055

Posted 11. January 2005, 22:24

x;)x glej da bos dost sekret papirja vzeuuu s sabo :vragec: x;)x x:)x ful mam rada sladkarije.... :xx!:

#24 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • posts 2,112

Posted 13. January 2005, 09:47

Osho ni napisal nobene knjige. Vse so napisali drugi, po njegovih govorih..
Sigurno pa je res, da je Vatikan in ostala dusma mafija.. najbolj pokvarjena mafija, kar jih obstaja na Zemlji.. Mimogrede lahko pogledate se bukvo Opus Dei.. in tudi nasa katoliska mafija je podrejena temu sistemu.
Opus dei ima eno bukvico ,ki je prav za duhovnike.. in sicer tam pise, kako lazje ostanejo v idiotskem celibatu. Tako ,da si predsatvljajo kako zanski iz trebuha ven gledajo creva in kako jo crvi glodajo.. med tem, ko se ji drek cedi od vsepovsod.. Vprasajte bisvega Rodeta.. ce je to res ali ni..
Cudno da nikomur ne postane slabo, in se mu ne zdi negativno, ko prebere, kaj takega.. ali pa ko prebere, da ima ta katoliska mafija pravico krstit otroka brez vednosti starsem.. in cudno da imajo starsi pravico krstit otroka brez vednosti otroka.. ki je glavni element pri vsem tem, pa se ga sploh ne uposteva.. glavno je da umoris otroka dokler je mlad.. ker to v vecini primerov pomeni da ostane bebec in pohabljenec za vse svoje zivljenje..
Zato pa se njihovi clani stejejo v milijonih.. neben od njih pa o SEBI ne ve absolutno nic vec.. Vse kar je.. je strah pred peklom in pohlep po nebesih.. in jasno.. biznis.. za dusno mafijo.

Tam ste nekaj halucinirali o duhovno zrelosti.. Kaj neki bi to bilo? (10 let se ukvarja z duhovnostjo... joj.. to pa je neki pomembnega Papez se ukvarja za 180 let.. vsaj po njegovem glasu sodec, je tolk star.. pa poglej kaj pocne..?!?!) Ze to, da mislis, da si duhovno zrel.. ali pa ce imes zeljo po dohovni dozorelosti.. kar prvic sploh ne vem kaj bi to bilo.. in v resnici ne obstaja.. je le podaljsek pohlepa.. torej ze to je dovolj velik razlog, da je clovek totalno nezrel.. in se se ni odlepil od otrostva, ker se kar halucinira, da bo nekoc njegova vrednost vecja in bo boljsi! To je idiotizem EGOja.. in nic drugega..
Ce si duhovno razvit.. potem se moras z necim primerjat.. torej glede na kaj se meri ta duhovna razvitost.. in kaj sploh je ta duh.. Je to tisti bozji del v cloveku? Ce je.. kako ja lahko mozno, da obstaja nekaj ,kar ni bozje.. ??

Tema je Osho... o njem lahko povem veliko.... in sicer





































































































































Pika
.
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#25 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • posts 2,112

Posted 13. January 2005, 09:50

<{POST_SNAPBACK}>saj pravim, evo to je to kar govorim - folk narobe stekne, se v bistvu sklicujejo nanj, skoz govorijo vsem 'osho pravi' in potem je jasno osho kriv.



Ja tole... je bistvo...

Osho ni v bistvu rekel nikomur od nas nicesar.. vedno je govoril tocno dolocenim ljudem... in njim je povedal tisto.. ker je tisto samo takrat in samo njim mogoce koristilo.
Kdor eno samo njegovo besedo vzame dobesedno in ob tem halucinira, da je bila njemu namenjena.. bo zasel v vsaj majckeni problemcek..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users