Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kam kristale med čiščenjem?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
4 komentarjev na to temo

#1 mačkamačka

mačkamačka
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 9. november 2011, 17:51

Zdravo.

Zanima me, če morajo biti kristali, medtem ko se čistijo s polno luno, na okenski polici oziroma nekje na prostem? Mislim, med luno in kristali ne sme biti šipa ali kakšen predmet, zavese ali vejevje?

Lp Marjana

#2 silvija567

silvija567
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 12. november 2011, 21:09

Marjana,

jaz mislim, da je vmes brez težav lahko šipa.

Jaz jih vedno čistim na okenski polici.

LP,

Silvija

#3 Bejbaa

Bejbaa
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 5. september 2012, 08:58

Jaz imam selenit. in me zanima če se lahko umije z vodo? zakaj ja/ne ? kaj je narobe? Kako lahko to popraviš?

#4 kri-stal

kri-stal
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 35

Objavljeno: 28. marec 2013, 22:17

Jaz imam selenit. in me zanima če se lahko umije z vodo? zakaj ja/ne ? kaj je narobe? Kako lahko to popraviš?

Selenit je zakon kristal, ne smeš ga prati z vodo, oziroma lahko ga, ni nič narobe razen tega da voda počasi topi selenit, to ne pomeni da če ga namočiš da se bo stopiv, pač pa dolgoročno se topi in posledično ga je vedno manj... ne smeš ga pa čistiti v slani vodi, iz enakega razloga... Mimo grede selenita ni potrebno nikoli čistiti ne na soncu ne na luni niti v slani vodi! 

 

Upam da vam informacija še kaj pomaga..

Jaz mam kar precej raznoraznih selenitov in je meni osebno najboljši kristal sploh! Aja še to... super je če imaš selenit pod vzglavnikom, ali ot obesek okrog vratu...



#5 juhuhu

juhuhu
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 21

Objavljeno: 17. april 2013, 19:52

 Aja še to... super je če imaš selenit pod vzglavnikom, ali ot obesek okrog vratu...

 

podobno je pri tigrovem očesu. ko ga imam pod vzglavnikom mi daje dober spanec.


xbendx     xbendx     xbendx





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0