Lunin Forum uses cookies. Read the Pogoji registracije in varstvo osebnih podatkov for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies
Lunin net

Jump to content


Photo

Droge


  • Please log in to reply
419 replies to this topic

#1 Mitja

Mitja
  • Uredništvo
  • posts 445

Posted 4. March 2002, 01:00

Povejte tudi vi, kaj si mislite o drogah, njihovem ucinkovanju in o vasih morebitnih izkusnjah...
Mitja

#2 Big-M

Big-M
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 4

Posted 5. March 2002, 01:00

Jst mislm, da so droge cist u redu. Problem je v ljudeh, ki jih uporabljajo v zgresene namene.

Narkomani pa pomoje ratajo potencialni ze v otrostvu - predstavlite si enga lustkanga, debeljuckastega razvajenega otroka, ki se pri petih letih base s chipsom pred cartoon chanellom. No, ko bo star 15 let, bo morda imel smolo in prisel v stik z drogami. In ker ne bo poznal nobenga drucga nacina, kot je zabava, jih bo pac zlorabljal v ta namen. Pa mas junkieja. Ce ne, se bo pa basal pred TVjem in lokal pivo, kadil cigarete...

o duhovnih izkusnjah pa tak poba verjetno ni nikol slisu/razmislju...


#3 elizabeta

elizabeta
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • posts 104

Posted 6. March 2002, 01:00

Starši so res prvi pokazatelji v našem otroštvu. V zahodnem svetu imamo res iskrivljeno podobo, zato tudi toliko težav. Je pa tudi res, ko je čas ko stopimo "ven" in se srečamo s "temnimi silami ali podobami" takrat je naša odločitev, kaj bomo izbrali. Pozitivni starši, nam bojo pomagali, da bo naše odpiranje vrat v svet lažje in nas spodbujali, a kljub temu varovali, takrat imamo velike šanse, da se znamo braniti in pravilno - pozitivno odločiti.
Če bi kadili samo takrat ko je ene vrste obred /tako kot indijanci/ takih odvisnikov sigurno ne bi bilo.

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 6. March 2002, 01:00

Strinjam se z obema mnenjema.

Sicer ne kaze krivde pripisovati izkljucno starsem (kajti mislim, da bi v tem primeru odvisnosti bilo mnogo vec, saj so idealni odnosi doma pravzaprav zelo zelo redki), res pa je, da je v veliki meri odvisna vzgoja - predvsem, kaksen odnos do samega sebe in do zivljenja so nam vcepili v najzgodnejsem otrostvu.

Vendar ima vsakdo v zivljenju moznosti odlocanja.

Dober primer je bil tamle; resnicno gre namrec za cloveka, ki si - namesto da bi svojo rast gradil na osebnem dozivetju- raje privosci stevilna zunanja "pomagala".

Tako pravzaprav se poraja vprasanje, KAJ sploh JE droga in ali ni morda najvecja droga prav to - potrosniska druzba sama in nasa odvisnost od tega, ali bomo sprejeti in se bomo sploh nasli tu, v vsej tej zmedi, ali ne...

Kupuj, kupuj, imej, imej... to JE odvisnost od zunanjih stvari.

Clovek, ki je notranje bogat, ne potrebuje tega, cetudi si - in morda ravno zato - ce zeli in tako sam HOCE - semintja privosci joint ali popije kozarec vina ali pokadi cigareto...

Kajti - ni resen odvisnosti oni, ki v krcu odklanja cigareto, temvec ta, ki je tako sproscen v zvezi s tem, da si jo morda celo privosci enkrat letno, brez da bi se bal ponovne odvisnosti..

Kdo je torej odvisen?

Tisti, ki si privosci, ce ZELI, ali tisti, ki si ZELI, pa si ne privosci...
Tu bi lahko pravzaprav zaceli novo temo/pogovor...

In to seveda brez tezav lahko prevedemo tudi na druga zivljenjska podrocja....
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 elizabeta

elizabeta
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • posts 104

Posted 7. March 2002, 01:00

Marsha, ne vzemi dobesedno. Starši ali starševska podoba, figura, tisti, ki pač igra vlogo staršev. Najprej so oni, nato so varuške, vzojitelji, učitelji... Tako, da absolutno niso samo oni krivi in jim tudi ne pripisujem vse krivde. Big-M je dobro začel, otroke lahko že pri dveh letih naučimo, da se bašejo samo z določeno hrano. Ta otrok ima velik potencial, da postane odvisnik.
Otrok, ki pride na svet ima tudi vgrajeno predstavo, kaj so starši. To je iz kolektivnega nezavednega. To je prisotno in ko se utelesimo se učimo prilagoditi okolici od Matere /Luna/, občutek za red pa od svojega Očeta /Saturn/. To naj bi bili idealni pogoji. Vendar le ni vedno tako! Tu se tudi začnejo kompleksi, a vsi kompleksi niso negativni. Ti začetni koraki so zelo pomembni. Astrologija nam tu veliko pomaga.


E.

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 8. March 2002, 01:00

Vem, Elizabeta.
Popolnoma razumem in se v glavnem strinjam z vsem napisanim.
To je bilo samo moje mnenje - odgovor na vprasanje - kaj si mislim o drogah splosno...

"Starse" sem povzela, ker se v osnovi strinjam, vendar sem predvsem imela v mislih nas doprinos, naso lastno voljo pri vsem tem in ne hotela postavljati zadeve ze v kali dokoncno - ces - tako pac je, imel sem taksne in taksne pogoje itd.


Marsa
(*s - kot Mars)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 19. April 2002, 01:00

Če bi se radi bolje informirali o tej in podobnih temah, si lahko na teh straneh ogledate in preberete več o drogah - raziskave, zakoni, članki, primeri uporabe, tudi medicinski...
Poleg tega pa boste našli tudi različne koristne in zanimive povezave na druge strani in prispevke s to tematiko.

http://www.konoplja.org/
http://www.drogart.org/
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 marsovc

marsovc
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 8

Posted 25. April 2002, 01:00

No, ena stvar je, da človekovo nestabilnost, ki seveda(največkrat) izhaja iz neharmoničnih odnosov med starši (!), duhovi drog zlahka izkoristijo, pa si ujet. Na kakršenkoli trik pač. In to, kot vemo ni prijetna zadeva.
Druga stvar pa je, da so nekatere droge pomočniki pri potovanju in razvoju zavesti in pravilno izkoriščene so zagotovo pozitivna zadeva. Samo ljudje se preradi zadevamo, da bi to darilo narave izkoristili.. Kaj čmo. Namesto, da kadiš ob kakšnih zanimivih lunah, kadiš še med lunami.....
Pa še nekaj: Droge ok. Cash ok. Droge + cash ni ok. OK?

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 25. April 2002, 01:00

Ja.
Hvala, Marsovc - nekako smo pozabili še na to plat - potovanje in rast.
In strinjam se, da moraš biti pač močnejši kot duhovi drog - ampak - ali ni to ravno finta?
Mislim - kot pri vsem...
Tale polna luna pojutrišnjem pa ne bo samo za "ob" in "med", ampak bo še za "okoli"...
Ko že ravno o lunah...


p.s. Cash pa je ravno catch pri tem.. Dobro si poštekal in povedal.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 marta

marta
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • posts 27

Posted 14. May 2002, 01:00

DROGA:
tako vsestranski pomen, ki pa danes zveni samo se negativno.
Droge so tudi zdravila, zacimbe, zelišca....
Njen pojem v trenutnem kontekstu s casom in prostorom zdajsnosti pa je predvsem sencen.
To je senca nasega druzbeno politicnega bivanja. Nujno spremljajoce zlo, TABU.

By

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 15. May 2002, 01:00

Prav zares, Marta - točno tako...
Kako smo pravzaprav res površni v našem dojemanju tega pojma, in nenazadnje, te besede. Zelo dobro si se izrazila - nujno spremljajoče zlo. Sploh ne gre za droge - gre za nas in naše dojemanje oz. uporabo le-teh (konec koncev so vedno bile in jih v vsaki kulturi obravnavajo in tudi pridobivajo, izdelujejo in konec koncev zdaj tudi tržijo tako ali pač drugače, vendar je v takšnih primerih povsod in vedno šlo za nekakšno namembnost - pa čeprav za dosego višjih stanj, večkrat pa seveda za konkretno in koristno uporabo). Veliko tega pa se je razvilo pravzaprav v vojaške namene (npr. LSD), kar spet priča, kako smo njeno "pomoč in služenje" človeku zbanalizirali, zmaterializirali in tako izkrivili osnovno bistvo njenega, da se tako izrazim, bistva, "poslanstva"; sporočila in namena - npr. tudi pomoči (kadar gre za zdravila).
Se pravi, v tem globalnem problemu gre na eni strani za naše izkrivljeno doživljanje oz. dojemanje drog (npr. ob takšni uporabi, ki je škodna) in zato zlorabo, in na drugi, za predsodke, pa tudi strah pred neznanim (kakršen odnos imajo najbrž bolj skeptični v tem vprašanju).

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 TAYRA17

TAYRA17
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • posts 53

Posted 13. June 2002, 01:00

Helou!
Vidm da noben ni opisoval svojih izkušenj...
Pa bom jaz svojo.
Glede na to da ste pisali malo o odgovornosti staršev...
Ja se strinjam, sam ni vedno tako. Imajo pa veliko pri tem, še posebej takrat, ko ma otrok preveč denarja, ko je preveč zunaj, ko ni tiste meje-"zdej boš do takrat...vzun..." otrok mora poznat neke meje, in mora se zavedat, da ga starši potrebujejo oziroma, da mu posvečajo dovolj pozornosti-tukaj pa je tudi starševska poteza.

Naj pa povem o sebi.
Lahko rečem, da sem lepo vzgojena-kot pridna punčka, starši nikoli ne bi pomislili, da sem kadila travo (upam da me ne bo zdaj kdo obsojal)...Klub padcem v življenju...pač vsak jih ima...pa nisem postala odvisna, nisem začela kaditi zaradi tega. Prav nasprotno, prvi joint smo s sošolci prižgali in ga nekeko skadili, še kadit nismo znal:). Ampak to je bila samo gola radovednost. To ni bila slaba vzgoja, težave ali pa da se ne bi upala reči ne.
Ne to smo pol leta razmišljali in imeli tudi razne dvome...STRAH
Zakaj pravijo, da če enkrat probaš, boš potem še enkrat. Kot prvo, človek prvič učinke spoznava, jih ne pozna, ponavadi se sploh ne pokažejo(ker recimo ne znaš kadit):), in tako poskusiš še naslednjič. Želiš spoznati feeling. Strah mine, pride adrenalin. Nekje si v gozdu, da te kapsi ne dobijo in frkaš joint. Pol pa lepo u miru pokadiš... TO SO TISTI FEELINGI.
Folku je dolgcajt in kaj bo naredu. Ne bo zmeri sedel u gostilni al pa kje drugje, ampak si popestri dneve.

Je pa nekej tle. Od ganje pravjo da ne moerš biti odvisen-no tega ne vem, vem pa da te fil not potegne. Na koncu lahko obstaneš samo še z istimi ljudmi, in se vse začne ponavljat, eni grejo tud naprej, eni nehajo...na teb pa je odločitev ali boš ostal tle. MISLIM DA JE TO RAVNO V TEH TRENUTKIH PRI LAŽJIH DROGAH-TO JE ODSKOK NAPREJ, LAHKO PA JE OZITIVEN ALI PA NEGATIVEN.
No jaz nisem kadila po vse dneve, moram pa reč da sem veliko kadila, potem pa sem ugotovila da je dobro če si človek dela pavze, ker drugače izgubiš stik s svetom, s časom ker si v svojem svetu.
To pri ganji lahko narediš saj od nje fizično odvisen nisi!!
Dostikrat ni fora da greš na joint pa boš zadet..ampak tisti feelingi ko si skup s folkom-pa tud odvisno je s kom.
Po enm letu-dveh sem skor nehala, tud prerasla sem to. Sama si kdaj zvečer skadim kakšn joint, čist tko za blažji spanec, užitek ali pa da dobim v misli svoje slike, svoje filozofije, svet sprejemam na popolnoma drugačen način, vseeno pa se še lahko vrnem v realnost.Najraje pa poslušam glasbo, ker takrat sm pa čist v ekstazi, pesem slišim čisto drugače kot bi jo kdaj drugič; razlagam si jo, vidim zgodbo v njej-pa ne sam tisto tipično iz besedila ampak globjo. Ja to pa je feeling.
Je pa fajn k se vse spomniš ko si ok, ker nisi popolnoma omamljen, le svet se ti počasi premika, dobesedno.
No to je moje doživljanje tega.

Starši so po eni strani bogi, ker otroka zadetga je res težko prepoznati, tako d moji otroc...bodo bogi...:)))
Včasih je blo pa tud tako, da če bi imela več denarja bi velik več pokadila, tko da dnar je eden glavnih dejavnikov tle.

Nisem pa poskusla nobene druge droge, pa tud namena nimam, dobre feelinge doživim tud brez tega, ali pa posebne z ganjo.:)

Zanimajo me vaša mnenja. A je kdo že poskusil?
PIŠTE!

Uživajte in ne se dat zapeljat, vi morate voditi svojo pot drog, ne one vas!
"Kam gredo ptice umret?"

#13 teja

teja
  • Vseprisotni
  • posts 717

Posted 13. June 2002, 01:00

Droge, alkohol,cigareti, vse odvostnosti nam kažejo na praznino v srcu. Praznino zapolnimo na fizični način.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#14 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • posts 5,844

Posted 13. June 2002, 01:00

ehja, zakaj bi se prepustil nekomu˝, ki je labilno in minljivo močnejši od mene? droga je za neodločneže, nestabilne in preobčutljive ljudi. treba se je naučiti izražati na drug način, poiskati uspeh v negovanju samega sebe.

pokowc

#15 TAYRA17

TAYRA17
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • posts 53

Posted 21. June 2002, 01:00

ne se ne strinjam. Labilen je tist k si vsakič naroči nek alko, k skus kadi, k mora zmeri bit omamljen. Tist ki pa se omami zarad svojega lastnega užitka IN NE ZARADI TEGA DA BO PRED DRUGIMI SPROŠČEN-KER DRUGAČE TO NI...ni zasvojenec.Če drži to mejo je vse v redu, če pa je ne...Je pa tud razlika na čem si. LAH SAM POVEM DA OD GANJE FIZIČNO ŠE NI BIL NOBEN ODVISEN, OD VSEGA DRUZGA PA JE NAROD ŽE BIL. A pol so ljudje k cigarete kadijo tud labilne osebnosti, pa uni k skus čokolado jejo tud...pa ne bom več naštevala.-Na splošno je vsak z nečim zasvojen pa se po možnosti tega niti ne zaveda! Ker pač obleke niso droge je vse kul, ker cigareti niso ilegalizirani je vse kul, pa da ne govorim o alkoholu...! Ganja pa je od tega najmanj škodljiva-maj škoduje pljučam-ni še noben umrl, niti ne omami te tako da se ne bi zavedal-si popolnma normalen, samo bolj blago se počutiš. ŠE ENKRAT PA PONAVLJAM, DA NISO VSI GLIH ZASVOJENI AMPAK SI SPALJO KŠN JOINT IZ ČISTGA MIRU!!!!PA NIMAMO NOBENE PREZNINE V SRCU IN NE VEM KJE ŠE!-POL SO TUD INDIJANCI IMELI PRAZNINO V SRCU? NE VEM VELIK SO MEL DELA-FIZIČNGA-PA SO SE VSEEN ZAKAJAL.
JST PRAVM KAR JE NARAVNGA TI NE MORE ŠKODT, SAM MEJE MORJO BIT, KAR JE PA KEMIJSKEGA IZVORA JE PA STRUP-tud tableti!
Vse se da z rastlinam pozdravt-kot naprimer mojo astmo-z marihuano, kar pa je že dokazano oziroma so to že ugotovili!

čaw
"Kam gredo ptice umret?"

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 21. June 2002, 01:00

Ja - Tayra - tudi jaz tako mislim, da če govorimo o drogah in zraven tlačimo marihuano, poznam vsaj dve drogi (poleg alkota in cigaret), ki sta veliko škodljivejši - najbolj škodljiva droga pa je sladkor.
Vsak ima svojo drogo.


Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 Anatha

Anatha
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • posts 182

Posted 21. June 2002, 01:00

Tocno. Prav pri Sanji Rozman, ki opisuje te rezne zasvojenosti, sem videla, od cesa vsega smo lahko odvisni. Pri tem ni bistveno s cim se zasvajas, temvec ucinek t.i. droge. Nekaterim so droga cigareti, alkohol, druga mamila, drugim hrana, posebna vrsta hrane, dolocena aktivnost, delo, duhovnost, druga oseba, spanje, vse mozno. Jaz se recimo vcasih zasvajam z branjem knjig, v katerih lahko pobegnem v nek drug svet. Razliko med zasvajanjem in preprostim uzitkom opazim, namrec med uzitkom sem sproscena, berem, ker me zanima in ker tako hocem, popolnoma sem zatopljena v knjigo, ko pa se zasvajam, izvajam zivcne kretnje z rokami ali nogami, mencanje, popevanje, pogosto spreminjanje polozaja, hrana ob knjigi, da imam razlog brati naprej. Zaenkrat potrebujem vsaj eno drogo in ljubsa mi je ta kot pa recimo cigareti ali alkohol.

Anatha

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 21. June 2002, 01:00

Imam rada svoje droge, predvsem ker imajo nekakšen obredni pomen in (zame) terapevtski učinek.
Sicer pa sem vedno rada eksperimentirala s sabo in na sebi.

Blazno rada imam kavo. Diši mi, všeč mi je... Ko sem imela visok pritisk, so mi jo seveda strogo prepovedali... No, tedaj sem jo sicer nehala piti, vendar jo zdaj pijem in z mojim pritiskom je vse OK.

VŠEČ mi je kava.
Srečam prijateljico, ker ne pije kave, ker ji "škoduje" - poštekam zakaj, ko se enkrat pregreši in greva na kavo in si natrese sladkorja!!!!
Ko ji povem, da sem sama ugotovila, da je pri kavi ravno sladkor v kombinaciji z njo pri meni izzval simptome, kot je nervoza, hiperaktivnost etc..., tudi sama malo pomisli pa pravi - joj, mogoče pa res - bom od sedaj bolj pozorna.
Torej - ugotovila sem (ta ugotovitev zaenkrat velja zame, tako da to ni nikakršna teorija, razen pač moja), da je SLADKOR v kavi tisti najnevarnejši dejavnik...

Gledam tudi po tem: sem nagnjena k temu, da mi diši to, kar je v temt renutku dobro zame - pa naj gre za železo, ki mi pade (in mi potem diši pesa), ali magnezij, ko ga čutim pomanjkanje.... Torej - sladkarije pa mi - razen izjemoma - ne zadišijo!!!
Ker mi ne nudijo nič dobrega, razen nekakšno "presežno energijo"...

Seveda pa je ponavadi oni, ki najsrditeje obsoja katerokoli od drog, sam odvisen od druge.
Torej ta, ki obsoja uživanje ganje, je sam velik pivec viskija!



Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 21. June 2002, 01:00

Spomnila sem se zgodbice, ki mi jo je povedal Mitja (mislim, da jo je nekje prebral), in ga vedno znova "silim", naj jo objavi še na Forumu.
Ker nima časa za sodelovanje, jo bom povedala kar jaz. Zelo mi je všeč in zdi se mi duhovita, in čeprav pravzaprav ne sodi neposredno k drogam, sama najdem povezavo in jo v tej temi objavljam z razlogom.


Dva učenca nekega duhovnega mojstra se na sprehodu pogovarjata o kajenju.
Prvi pravi: Vprašal sem Mojstra, če lahko kadim, medtem ko meditiram, in je bil jezen name in razočaran.
Drugi pa pravi - a res? Mene pa je pohvalil, ker sem ga vprašal, če lahko meditiram, medtem ko kadim...

;)

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#20 BINGA-BONGA

BINGA-BONGA
  • D član
  • posts 4,381

Posted 22. October 2005, 15:05

Droga? Poglejte svetovno situacijo danes in pred nekaj leti! Vojne, neredi, hudobije, umori, obredi crne magije - vse to povzrocijo ljudje z bolano glavo od halucinacij! Zasvojenci, tudi ce so ozdravljeni, ne bodo imeli nikoli vec mirnega zivljenja.

Znaki drogirane osebe - Nasilnost: zacne se zaletavati v neznanega cloveka, ki mu ni nic naredil (kot komar), zmerja, grozi.... Toda zakaj? Zato ker vidi v tem cloveku svojega sovraznika, neke vrste sodnika (tega pa se vsi lopovi in izprijene osebe bojijo)! Da bi se prezivel, zacne krasti, tako si lahko kupi dnevno zelo drag zalogaj. Zenske pa tudi moski se zacnejo ukvarjati s prostitucijo! Torej, same dobre lastnosti si pridobiva nekdo, ki zacne uzivati drogo - najprej lahko, potem vedno tezjo .... Od starsev zahteva denar, jih pretepa, dosti pa je tudi primerov, ki se koncajo s smrtjo, umorom! (Vsak dan po italijanski tv!)

Ozdravljeni
drogiranec: Vsi ga hvalijo, da je uspel. Mogoce res, toda on ze ve, da ni! Potem pa so tukaj njegovi se vedno zasvojeni prijatelji, izzivajo ga, obracajo se nanj za pomoc.... Potem pa ga zacnejo zaliti, opravljati: Ves, tisti je bil zmeraj full drogiran, zdaj se pa vaznega dela (podobne stavke slisis tudi od ljudi, ki so ga poznali, in ki nimajo veze z drogo)!!!.... Torej, kaj caka tako osebo: dolgotrajna ponizanja, opravljanja, pogrevanje njegove grde preteklosti.... In tako se zacne spet braniti za obstoj, za nova prijateljstva... mislec, da lahko z nizkimi podlimi in zahrbtnimi udarci vsakogar unici, da mu ne bo vec skodoval!

Zatorej tisti, ki prvic poizkusi kakrsnokoli drogo, rekoc: Samo probal bom! naj se zaveda, da si je s tem stavkom ze naredil svoj zalostni konec. Vsakdo si mora reci: Nikoli ne bom probal, ne zanima me!


SPORT, VESELJE, DOBRA VOLJA = ZDRAVJE, POSTENJE, SVOBODA!!!


#21 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • posts 1,203

Posted 22. October 2005, 15:19

Naprej je treba definirat sploh kaj je droga. Mehka ali trda. Ali je tudi kava droga?

Ka potem praviš, da ko enkrat poskusiš kavo, da več ni poti nazaj. Vedno je pot nazaj na staro, tako kot je bilo prej.

#22 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • posts 7,173

Posted 22. October 2005, 15:30

mamile u zile!!!
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#23 BINGA-BONGA

BINGA-BONGA
  • D član
  • posts 4,381

Posted 22. October 2005, 15:40

mamile u zile!!!

xsmx
ŠPORT, VESELJE, DOBRA VOLJA * http://BINGA-BONGA.forumfree.net * ZDRAVJE, POŠTENJE, SVOBODA

#24 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Posted 22. October 2005, 17:14

kaj pa vem, kaj si naj mislim o tem, tudi jaz mam svoje droge - čokolado, ŠPORT (moja najhujša droga), TV, internet - če že to pojmujemo tako, da se človek zateka v droge, če ni notranje bogat, trden in se mora opirati na nekaj zunanjega
nisem pa tip človeka, ki bi poskusil heroin, kokain, ker sem preveč strahopetna za te zadeve in preveč, kak bi rekla, sterilna no. ... semintja skadim joint, ker mi zapaše, sam pol mam mir leto ali več.

#25 BINGA-BONGA

BINGA-BONGA
  • D član
  • posts 4,381

Posted 22. October 2005, 17:30

kaj pa vem, kaj si naj mislim o tem, tudi jaz mam svoje droge - čokolado, ŠPORT (moja najhujša droga), TV, internet - če že to pojmujemo tako, da se človek zateka v droge, če ni notranje bogat, trden in se mora opirati na nekaj zunanjega
nisem pa tip človeka, ki bi poskusil heroin, kokain, ker sem preveč strahopetna za te zadeve in preveč, kak bi rekla, sterilna no. ... semintja skadim joint, ker mi zapaše, sam pol mam mir leto ali več.


...no, in kadar skadis kaksen joint, se zacnes z mano prepirati, me zaliti in potem se skregava.... :onfire:
ŠPORT, VESELJE, DOBRA VOLJA * http://BINGA-BONGA.forumfree.net * ZDRAVJE, POŠTENJE, SVOBODA




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users