Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zdravstveni pregled


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
2 komentarjev na to temo

#1 Hecker911

Hecker911
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 3. december 2016, 23:49

Pozdravljeni

 

Pred kratkim sem opravil zdravniški pregled v ljubljani.

Pri izvidih za kri in vodo imam določene stvari povišane

pa me zanima kaj to pomeni.

Prosim za razlago

 

Hematološke preiskave:

 

K-MPV rezultat 11.3 Referenčna vrednost 7.8-11.0

K-LIMFOCITI MALI rezultat 17.3% Referenčna vrednost 20.0-50.0

K-MONOCITI% rezultat 14.0 Referenčna vrednost 2-10%

K-MONOCITI rezultat 0.93 Referenčna vrednost 0.21-0.92

 

 

Analiza urina

 

U-Proteini Rezultat 2 Vrednost 0

 

lp, Hecker



#2 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 4. december 2016, 08:34

Vem, da te zanima... Sam, a ni smešno. O izvidih bi se naj posvetovali z zdravnikom...Vem pa, da zdravniki nimajo glih neki časa ne volje, da bi razlagali podrobnosti. Zato, ja, tudi sama večinoma iščem na netu. Vidim po referenčnih vrednostih, da odstopaš, tako da, če ni kakšnega eksperta, da strese iz rokava, bo treba poiskat na netu. 

 

Spomnim se pa, sem enkrat gledala dr.  Oza... Je dal trem ženskam obut čevlje št. 39. Eni so bili prav, dvema ne. Nato je komentiral, da so referenčne vrednosti za vse enake in to pomeni enako, kot če bi vsem dali čevlje št. 39. Pa še neko drugo oddajo sem gledala, kjer je novinar raziskoval, kako pravzaprav bi vsem morali naredit genetsko raziskavo, ker menda ena zdravila na enih ljudeh učinkujejo, na drugih pa sploh ne. Ampak seveda, zaenkrat taka raziskava "košta" daleč daleč čez finančne sposobnosti povprečne osebe. 



#3 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 4. december 2016, 09:15

Doktorji ponavadi samo na kratko omenijo ali so izvidi kao v mejah normale ali ne...in če niso naj bi bile še dodatne preiskave...za bolj podrobne informacije kaj kakšna vrednost pomeni je pa internet in medicinski leksikoni...doktorji po bolnicah se zaradi različnih vzrokov (preveč bolnikov, padalci, bolj nujni primeri, itd.) nimajo časa ubadat s takimi malenkostmi, razen če je privatnik in se ga plača...

 

Na kratko povedano...gre se za neko vnetje...take preiskave služijo kot prvi pokazatelj ali je kaj narobe v telesu...da se kao izključi bakterijsko okužbo...potem naj bi pa sledile še ostale...razen če po oceni doktorja te vrednosti ne odstopajo kaj veliko od povprečja...

 

http://www.onko-i.si...vodnik_2016.pdf


Life is like a game...play it...

myst1c.gif





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0