Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Deset božjih zapovedi


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
440 komentarjev na to temo

#1 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 7. april 2005, 06:16

Evo, na Vrbino željo, 10 zapovedi

1. VERUJ V ENEGA BOGA
2. NE SKRUNI BOŽJEGA IMENA
3. POSVEČUJ GOSPODOV DAN
4. SPOŠTUJ OČETA IN MATER DA BOŠ DOLGO ŽIVEL IN DA TI BO DOBRO NA
ZEMLJI
5. NE UBIJAJ
6. NE NEČISTUJ
7. NE KRADI
8. NE PRIČAJ PO KRIVEM
9. NE ŽELI SVOJEGA BLIŽNJEGA ŽENE
10.NE ŽELI SVOJEGA BLIŽNJEGA BLAGA

Tako, navali narod, upam da se ne bomo pobili med sabo x;)x
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#2 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 7. april 2005, 06:52

Jaz bi najprej opozoril na paradoks 5 zapovedi.. ki pravi.. ne ubijaj.. kristjani pa so ravno pred nekaj dnevi nesli skupno kar veliko stevilo trupel od prasica pozegnat...

Nic ni precizirano, da zivali niso upostevane v tej zapovedi..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#3 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 7. april 2005, 06:56

Pa 4.- kaj ma dolgo in dobro življenje veze s spoštovanjem staršev :eek: po moje si tud morjo starši zaslužit spoštovanje otrok....
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#4 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 7. april 2005, 06:56

Pa ce se se na hitro vtaknem v 9. zapoved.., ki povzroca mnogo egoizma in prepirov v druzini.. ker direktno navaja, da je ZENA lastnina moskega.. kar povzroci halucinacije v smislu posedovanja zivega bitja. In ce imas zivo bitje v posesti si najbolj bedno bitje na zemljski obli. Imeti suznja kaze na lastno paraliziranost..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#5 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 7. april 2005, 06:59

:eek:

pa sta res bunkeljna,,, upam da sta brala Harrija POtterja x:o)x

nič osebnega.press
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#6 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 7. april 2005, 07:01

<{POST_SNAPBACK}>Pa 4.- kaj ma dolgo in dobro življenje veze s spoštovanjem staršev :eek: po moje si tud morjo starši zaslužit spoštovanje otrok....


Ja cetrta zapoved je pravzaprav idiotska.. ker otrok vzgojen in delezen starsevske ljubezni in spostovanja, bo vedno maksimalno spostoval starse in ostale ljudi.
Torej ce te otrok ne spostuje.. je najbolj verjetno vzrok v starsu.. In ker se takrat moski niso kej hudo veliko ukvarjali z otroci.. jasno jih tudi otroci niso spostovali, so si izmislili neko zapoved.. da si pridobijo lazno in guljofivo spostovanje. Imeti zeljo po biti spostovan pa je zelo pohlepno in povzroci da resnicnega spostovanja ne mores imeti. Tudi ga ne smes imeti.. ker ce bi ga imel, bi bilo vesolje idiotsko.

Fascinantno je, da se danes pravijo, da si je bog to izmislil. Vecje zalitve si ne morem predstavljati.. Iz boga hocejo narediti totalnega idiota, ker jim je vzel dostojanstvo, ker jim bog da vse.. ti pa njemu ne mores dati nic. To je rop dostojanstva.
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#7 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 7. april 2005, 07:03

Ja 9. in 10. nekazujeta predvsem na to da si dober kristjen ne sme želet ničesar- razen nebeškega kraljestva seveda x;)x Ka pa je narobe s tem če si želiš tako ženo kt jo ma naprimer sosed al pa kr njegovo? želje so čist človeške, take in drugačne, so gonilna sila vsakega posameznika.....
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#8 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 7. april 2005, 07:04

<{POST_SNAPBACK}>:eek:

pa sta res bunkeljna,,, upam da sta brala Harrija POtterja x:o)x

nič osebnega.press


x:Dx x:Dx Sem gledal film..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#9 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 7. april 2005, 07:05

Ampak tudi zelja po nebeskem kraljestvu je le zelja.. nic drugacna, kot ce se zelis sosedo..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#10 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 7. april 2005, 07:07

Ja tjazy smo tle u naših krajih mel primer ko je oče spolno zlorabljal hčerko, zvedlo se je pa tk, ko se ji je torba v šoli sesula in so vn padle ful močne tablete za živce...pol pa kk pa ka in je povedla....pa ne sam da jo je on, še posojal jo je kolegom, za primerno protiplačilo seveda, mama je pa vse vedla, pa nič....in ona nej zdej kao spoštuje svoje starše....mislim halo!!?!
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#11 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 7. april 2005, 07:16

Vrba.. brez tebe zal ne bo slo.. Ali pa se bo mogoce nasel kdo drug, ki bo skrbel za protiutez..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#12 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 7. april 2005, 07:21

<{POST_SNAPBACK}>Vrba.. brez tebe zal ne bo slo.. Ali pa se bo mogoce nasel kdo drug, ki bo skrbel za protiutez..


Ne bod no zloben :vragec: x:Dx sej sm glih zarad nje to dala gor...mislim da bo kr....svašta x:Dx
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. april 2005, 08:45

Nic ni narobe, da je to tu gor.
Pravzaprav je kul, da je.

Brez veze izkrivljati, menim da ne bi bilo nic narobe, ce bi si vsakdo prebral tole in se zamislil - brez da je treba prec filozofirat pa v kontro.

ne zeli si bliznjega zene ali blaga - Tjazy, to pomeni sam, da si ne zeli necesa kar ni tvoje.
Ne ubijaj - pa kaj te brigajo oni verniki, ki so sfalili vero - brigaj se zase - ti si prebral to tako, ne ubijaj, torej tud zivali, oni pa so vzeli, ne ubijaj ljudi.
Zakaj moras bit ti zanje pameten?
Bodi pac zase - najprej.

Nihce ni na stopnji nekoga drugega.

In nikomur ne skodi par preprostih resnic, pa cetudi so zlajnane in se slisijo butasto.

Brez dela ni jela. Bedast do konca, sam - drzi.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 7. april 2005, 08:53

<{POST_SNAPBACK}>Evo, na Vrbino željo, 10 zapovedi

1. VERUJ V ENEGA BOGA
2. NE SKRUNI BOŽJEGA IMENA
3. POSVEČUJ GOSPODOV DAN
4. SPOŠTUJ OČETA IN MATER DA BOŠ DOLGO ŽIVEL IN DA TI BO DOBRO NA
    ZEMLJI
5. NE UBIJAJ
6. NE NEČISTUJ
7. NE KRADI
8. NE PRIČAJ PO KRIVEM
9. NE ŽELI SVOJEGA BLIŽNJEGA ŽENE
10.NE ŽELI SVOJEGA BLIŽNJEGA BLAGA

Tako, navali narod, upam da se ne bomo pobili med sabo x;)x


1. mi ne gre :inocent:
2. ne vem kako sploh bi :inocent:
3. pojma nimam kaj ta zapoved pomen x:o)x
4. v normalnih okoliščinah se strinjam - ne glede na to kako dolgo bom živel x^x
5. ne bom, sam ne vem, če je to dovolj, da jst ne bom :o|o:
6. kva je to? :inocent:
7. ne kradem, sm pa kot pokovc in pubertetnik neki maznu, nič pomembnega x:Ix
8. ne bom xcivx
9. zavestno ne želim, drgač pa.....bog pomagaj x:o)x Do sedaj pa si še nbene nism preveč... x:o)x, sam kake hipne grešne misli.
10. si ne želim, me pa kdo z nečemer kar mi je všeč, motivira, da si to tud jaz zaželim, sam ne njegovo x^x

To mi tak zdej na hiter padlo na pamet.... x:o)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#15 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 7. april 2005, 08:54

Marsa.. prebral in zamislil sem se pa ze veckrat nad tem..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#16 Misty

Misty
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 7. april 2005, 10:27

<{POST_SNAPBACK}>Evo, na Vrbino željo, 10 zapovedi

1. VERUJ V ENEGA BOGA
2. NE SKRUNI BOŽJEGA IMENA
3. POSVEČUJ GOSPODOV DAN
4. SPOŠTUJ OČETA IN MATER DA BOŠ DOLGO ŽIVEL IN DA TI BO DOBRO NA
    ZEMLJI
5. NE UBIJAJ
6. NE NEČISTUJ
7. NE KRADI
8. NE PRIČAJ PO KRIVEM
9. NE ŽELI SVOJEGA BLIŽNJEGA ŽENE
10.NE ŽELI SVOJEGA BLIŽNJEGA BLAGA

Tako, navali narod, upam da se ne bomo pobili med sabo x;)x


1. Če bi jih v več, bi bila že zmeda xDDx
2. Grdo govorit o Bogu res ni lepo x:)x
3. Ja ob večjih cerkvenih praznikih že. x:Dx
4. Si morajo to tudi zaslužiti x!x
5. Se strinjam x!x
6. To pomeni, da ne delaš stvari, ki ti umažejo dušo ali ime (torej vseh teh 10 pa zraven še 7 poglavitnih grehov: NAPUH, LAKOMNOST, NEČISTOST, NEVOŠČLJIVOST, POŽREŠNOST, JEZA, LENOBA.) x!x
7. To res ni lepo x!x x:Dx
8. Prevod: NE LAŽI x!x
9. Seveda ne xDDx
10. Nikakor x!x
V sili se človek prelevi v genija.

Yann Martel

#17 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 7. april 2005, 10:56

<{POST_SNAPBACK}>:palec:  :palec:  :palec:
ne morem zdajle vse brat, ampak fajn Marsa, kar pomagaj mi.
Da bi laze skup spravla odgovore, pa mi pomagajte vsak po svoj opisat, kaj kdo razume pod besedo BOG. Potem lahko jaz vzamem Vase besede in po njegovem pojmujem, da bo lazje dojemljivo. Ne bo treba iskat po slovarju  x:Ix
vidim, da bodo celo cajtnge -
x:)x


mislim da pod bog vsak razume nekaj po svoje x;)x v temle dotičnem primeru " veruj v enega boga" pa je verjetno mišljen tale krščanski bog, saj bi to naj ble kao njegove zapovedi in dvomim da bi želel da verujemo v koga(kaj) drugega x:Dx
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#18 Misty

Misty
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 7. april 2005, 13:42

<{POST_SNAPBACK}>:palec:  :palec:  :palec:
ne morem zdajle vse brat, ampak fajn Marsa, kar pomagaj mi.
Da bi laze skup spravla odgovore, pa mi pomagajte vsak po svoj opisat, kaj kdo razume pod besedo BOG. Potem lahko jaz vzamem Vase besede in po njegovem pojmujem, da bo lazje dojemljivo. Ne bo treba iskat po slovarju  x:Ix
vidim, da bodo celo cajtnge -
x:)x


Mislim, da bi človek zato, da najde Boga ne potreboval cerkve x!x Saj Bog je vendar povsod tudi v nas samih, zakaj torej cerkev x?x Jaz Boga najdem v naravi, v dobrih ljudeh, v pozornostih, v ljubezni xloveyx , v smehljaju neznanca :rolleyes: , ne pa v cerkvi.
V sili se človek prelevi v genija.

Yann Martel

#19 p!sces

p!sces
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 122

Objavljeno: 7. april 2005, 14:09

Bog... praznina in Yin Yang energije.

L.
in the beginning there was Nothing... and Everybody was happy.

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. april 2005, 14:17

aja - bukvalno se jemlje tisoce let stare texte... :|||

I ching pa pravi - 'uzviseni covek' - in - a kdo to je?
Po mojem ne...
Ne mroemo jemat dobesedno.

ne skruni bozjega imena... pomeni da ti morjo ene stvari pac bit svete...
spostuj oceta in mater - naravo, zemljo, tega ki ti daje, ki je zate, ki cutis pripadnost, ki je kot ti...

Itd.

spostuj boga, oceta in mater, bliznjega - spostuj VSE kar je zivega.
Kar je bilo pred tabo odkrito, povedano... pa tud ce se ne stirnjas - tud zato si tu kjer si.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 7. april 2005, 14:25

:inocent:

ne razumem nič...pa sem že dolgo na zemlji.....

Če izhajamo iz predpostavke, kakor govori večina verstev, in tudi krščanstvo po katerem vse povprek pljuvate, da je božanska iskra v nas....smo torej mi delček Božjega.....

1. bi potem prva lahko pomenila veruj v božjo iskro v sebi
2.ne skruni božjega v sebi
3. posvečuj gospodov dan- šest dni delaj sedmi dan počivaj , sedi in opazuj kaj si v šestih dneh uspel naredit
4.spoštuj očeta in mater-ni potrebno se strinjat z njimi,jih ocenjevati ampak spoštovati, kajti brez njiju te ne bi bilo

,
,,,,,,,,,, x?x :inocent:
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#22 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. april 2005, 14:31

Tako ja, sem mislila, nekaj taksnega, Lia, :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#23 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 7. april 2005, 14:43

x;)x težko je to ubesedit tako da bi bilo tudi bunkeljnom razumljivo...sama sem imela največ težav s tretjo zapovedjo...nikak mi ni šla v lajšte..zakaj neki nam zapoveduje spoštovat gospodov dan....

no pa sem jih dobila po bunkeljski betici....in plačala visoko ceno, da danes približno dojemam, kaj mi ta zapoved zapoveduje.....

naravni ritem ...rast in cvetenje...delo in počitek....delovni dan in praznični dan......

pa tudi lunin ritem a ne, Marsa.... x:Ix je dan primeren za striženje in dan primeren za razkazovanje kodrov x:Dx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#24 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 7. april 2005, 14:53

Kršitve desete (pa tudi dvete) zapovedi so največje gibalo na svetu. Vsa politika in vse gospodarstvo sloni na tem, da "tuje blago" postane "naše blago", včasih tudi "tuja žena" povzroči precej živahno delovanje na tem svetu. Kršitve ostalih zapovedi so manj pomembne, oziroma so posredno povezane z deveto in deseto zapovedjo. Tudi ubija, krade itd se zaradi "tujega blaga" in "tuje žene".

Hecno pa je, da so v glavnem vse religije "moške religije" in tretirajo ženske kot drugorazredna bitja in vendar so predvsem ženske najbolj goreče zagovornice religij. Res paradoks. Je pa življenje bolj zanimivo zaradi takih pojavov.
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#25 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 7. april 2005, 15:19

<{POST_SNAPBACK}>Evo, na Vrbino željo, 10 zapovedi

1. VERUJ V ENEGA BOGA
2. NE SKRUNI BOŽJEGA IMENA
3. POSVEČUJ GOSPODOV DAN
4. SPOŠTUJ OČETA IN MATER DA BOŠ DOLGO ŽIVEL IN DA TI BO DOBRO NA
    ZEMLJI
5. NE UBIJAJ
6. NE NEČISTUJ
7. NE KRADI
8. NE PRIČAJ PO KRIVEM
9. NE ŽELI SVOJEGA BLIŽNJEGA ŽENE
10.NE ŽELI SVOJEGA BLIŽNJEGA BLAGA

Tako, navali narod, upam da se ne bomo pobili med sabo x;)x


1. Tale je kar na mestu... ker seveda čist filozofsko če je bog je en sam... oziroma vse je ta bog :P hihi ;)

2. Ne skruni božjega imena, ta je dokaj praktična, pač nima bit smisla nekaj ugovarjati popolnosti, ki bog po definiciji je ;) hjaja

3. Posvečuj gospodov dan... ajd ta je pa že tumač... k sreči ni navedeno keri je gospodov dan(nedelja!?), tko da posvečuj vsak dan ...

4. spoštuj svoje korenine preteklost prednike, okolje danosti, torej ne bentit ali obupovat nad tem da češ nič nimam, da je premalo tko da tudi zelo praktična zapoved...

5. Ne ubijaj, neverjetno težko bi bilo upravičit ubijanje... hja, tko da i suppose čist na mestu...

6. Ne nečistuj... x:Ix opa... em hm... ajajaj, no recimo da zato ker je škoda časa... preveč se temu posvetovat... s pridržkom...

7. Ne kradi, hja dost smiselna zapoved, pač kraja v splošnem prinese več škode družbi kot koristi posamezniku...

8. podobno kot zgoraj... laž v končni fazi, ne koristi nikomur...

9. To je čist res, razen če ne swingate...

10. Pomoje kar precej pozabljena zapoved, kar se slovencev tiče, k vsi prec boljš avto kt sosedovi pa to ;) veliko neumnosti izhaja iz nespoštvanja te zapovedi....

hja :inocent: presenetljivo dobro zastavljeno na žalost, se že krščanska vera sama po sebi zelo zelo ne drži večine... hja,... nebi bilo slabo če bi se jih res držali...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0