Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

LNF Astro Sola


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
1919 komentarjev na to temo

#1 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 8. junij 2005, 12:44

Ker ugotavljam, da nas je kar nekaj takih, ki nas je v zadnjem casu zacela zanimati astrologija in ker sicer vsi nekaj studiramo, beremo, premlevamo... voziti kolo se pa le najbolje nauci z voznjo kolesa, bi predlagal da zacnemo z lastno astro solo.

Lekcije bi potekale tako, da sem ter tja vsakdo od nas prilepi link na kaxno stran z astro charti za kako zanimivo osebo ali pa bi kar prilepil priponko z chartom znane ali malo manj znane osebe in potem mi (ucenci z zacetniskim znanjem) komentiramo chart, eden drugega dopolnjujemo, se ucimo... sem ter tja pa bi bilo res fino, ce bi v ta koticek pokukal kaksen od tistih, ki stvar res obvladajo, da popravi nase napake in razsiri nase horizonte.

Da pa bo nasa sola imela nek fokus in ne bo prerasla v neko kaoticno gmoto informacij moramo postaviti vsaj prgisce osnovnih pravil.

LNFAS Manifest:

1. Eno rojstno karto obravnavamo en dan oz. do trenutka, ko sodelujoci interpretatorji soglasno sklenejo, da so karto zadovoljivo intepretirali.

2. Med casom, ko se analizira rojstna karta, se pravi od casa ko je obravnavana rojstna karta objavljena pa vse do sprejetega soglasja o sklenitvi interpretacije, se NE OBJAVLJA novih kart. Nove karte se lahko objavijo sele ko je proces interpretacije obravnavane karte zakljucen in se ni objavljene nove karte. V primeru, da se pojavita skorajda istcanso dve novi karti za interpretacijo se interpretira tisto, ki je bila objavljena prva, objavljalca drugo objavljene karte pa zaradi preglednosti teme naprosamo, da karto odstrani in pocaka na naslednji primeren trenutek za objavo.

3. Pri interpretaciji karte vsak od sodelujocih interpretatorjev iz karte poskusa analizirati vsaj:

a) osebnost
B) odnose z bliznjimi (starsi, prijatelji, partnerji...)
c) poklicno pot in uspesnost
d) financno stanje
e) drugo

Interpretatorji lahko sklenejo interpretacijo sele ko se interpretacija karte vsaj za obravnavana 4 podrocja ujema z realnim stanjem interpretiranca. Ce prihaja do odklonov interpretacije in realnosti, se poskusa odpraviti napake oz. najti in pravilno ovrednotiti pokazatelje realnega stanja.

4. Ce kateri od interpretatorjev pride do nepremostljivega problema pri interpretaciji naj te probleme v obliki vprasanj objavi na dnu njegove interpretacije, da bo preglednost vecja.

You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#2 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 8. junij 2005, 13:10

Ta tema se mi zdi skoraj odveč, saj imaš vsega boga po vrsti, od posameznih znamenj, do hiš, do planetov, do slavnih oseb ... Če te zanima, boš že brskal. Ne more biti vse na kupu. Ni pa slaba ideja. Jaz sem za. x:)x

#3 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 8. junij 2005, 13:13

<{POST_SNAPBACK}>Ta tema se mi zdi skoraj odveč, saj imaš vsega boga po vrsti, od posameznih znamenj, do hiš, do planetov, do slavnih oseb ... Če te zanima, boš že brskal. Ne more biti vse na kupu. Ni pa slaba ideja. Jaz sem za. x:)x


Ja se strinjam, analizirat posamezne aspekte se ze lahko naucis z branjem... samo narediti dobro sintezo analiziranega se pa z branjem zlo tezko nauci-v tem je point. Kako se naucit videti tako posamezna drevesa, kot tudi gozd kot celoto-to je moj predlog!
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#4 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 8. junij 2005, 13:18

samson :palec: :palec: :palec:
kje bomo zacel x:px

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#5 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 8. junij 2005, 13:23

Samson, razumem te. Ampak tukaj ti ne pomaga nič drugega kot dolga leta izkušenj in malo talenta (Marsa je rekla "krožno gledanje" na stvari). Jaz se težko vidim, da bom po 10 letih znala dobro, v celoti interpretirati karto, ker nimam tega daru, da bi znala povezano gledati na stvari.

#6 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 8. junij 2005, 13:43

Jaz se težko vidim, da bom po 10 letih znala dobro, v celoti interpretirati karto, ker nimam tega daru, da bi znala povezano gledati na stvari.


Jah nekaj je vsekakor odvisno od talenta, samo menim da se da tudi to vsaj deloma priuciti... itak, da ne bomo mi cez noc ratali Berni al pa MIHELE, samo za kakxno izkusnjo(svojo ali sosolcevo x:Dx x:Dx ) bomo pa le bogatejsi.

Ucimo se na napakah, ergo: znanje je posledica akumuliranih napak( ob predpostavki zdrave kmecke pameti x:Dx ). Se pravi, da ce pospesimo frekvenco delanja napak s tem pospesimo ucni proces in skrajsamo cas v katerem bomo osvojili znanje.

No saj je bil samo predlog, ce ni interesa pa nic.
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#7 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 8. junij 2005, 14:17

:onfire: x:px začnem jutr... dons mam en izpit dost x:Dx
spet se mi je na bolš poslabšal

#8 Aishah

Aishah
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 526

Objavljeno: 8. junij 2005, 14:38

men se zdi to dobra ideja xDDx kdaj začnemo? x:Dx

#9 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 8. junij 2005, 14:46

No saj nekaj nas pa ocitno je takih, ki bi nas to zanimalo. :8):

Zdele grem pocasi na izletek..ko pridem domov ali pa ju3 bom pa najprej par osnovnih linkov za tiste, ki bi se nam tut pridruzli, pa nimajo niti osnovega znanja(se pravi cim bolj kratki in jedrnati linki za razlago planetov, znakov, his in aspektov) prilimal, potem pa lahko kar zacnemo.

Po mojem bi lahko v parih dneh startali. x^x
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#10 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 8. junij 2005, 14:47

jaja jutr je super ja xsmokex
spet se mi je na bolš poslabšal

#11 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 8. junij 2005, 17:28

začetniki se bomo skup učil... vi k pa že znate pa nam lahko pomagate x;)x x:o)x
spet se mi je na bolš poslabšal

#12 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 8. junij 2005, 17:38

<{POST_SNAPBACK}>Samson, a ti boš naš prfoks? :inocent:  x:Dx  :vragec:  x:Dx



x:Dx x:Dx Jaz sem samo tajnik tega razreda.

Prfoxi bodo pa samo gostujoci... si vljudno vabljena, da kdaj pa kdaj poskilis sem pa nam poves kje ga bixamo... glede na to da mas ze kar dolg staz v teh vodah! x8Dx
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#13 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 8. junij 2005, 19:27

Najprej linka za osnovni tecaj in razlago vseh aspektov ( flike za luknje v osnovnem astroloskem znanju x:Dx ):

Osnovni tecaj astrologije

Aspekti med planeti, planeti in MC ter planeti in ASC

Za nadaljne informacije glejte topic ASTROLOSKE IN DRUGE WWW STRANI in/ali uporabite LN brkljalnik.

Zdaj osnovo mamo poslihtano, tako da samo se cakamo, da nam eden od poznavalcev sporoci en primer enostavnega charta in lahko kar zacnemo. xDDx
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#14 triple x

triple x
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 521

Objavljeno: 8. junij 2005, 23:17

No, da vs vidm znalci, kok veste? x;)x x:Dx


sonce: Bik
ascedent: Kozorog
luna: Devica
venera: Oven
merkur: Bik
mars: Oven
jupiter: Dvojčka
saturn: Lev
uran: Skorpijon
neptun: Strelec
pluton: Tehtnica
lilit: Dvojčka
asc Os: Tehtnica
2.h: Ribi
3.h: Oven
4.h: Bik
5.h: Dvojčka
6.h: Rak
7.h: Rak
8.h: Devica
9.h: Tehtnica
10.h: Škorpijon
11.h: Strelec
12.h: Kozorog
Aspekti
sonce - trikotnik - luna
sonce - konjunkcija -merkur
sonce - kvadrat - saturn
sonce - opozicija - uran
luna - trikotnik -merkur
luna - kvadrat -jupiter
luna -sekstil -uran
merkur - kvadrat -saturn
merkur - opozicija -uran
venera -konjunkcija -mars
venera -sekstil- jupiter
venera - trikotnik -saturn
venera -trikotnik -neptun
venera- opozicija - pluton
mars - sekstil -asc
jupiter -trikotnik -pluton
saturn -kvadrat -uran
saturn -trikotnik -neptun
saturn -sekstil -pluton
Baby don´t forget my number!

#15 oona

oona
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 969

Objavljeno: 8. junij 2005, 23:30

Zanimivo. :2src:

če smem, bi samo to pripomnila, da so osnove astrologije zelo pomembne. To ponavadi ugotovimo šele kasneje, v grozni želji po čimvečjem znanju pa segamo po literaturi, ki ji nismo dorasli.
Pa ena stavar je še tudi. Tole naštevanje planetov, je totalno brez veze. Kdo bo pa razmišljal na tak način. Poda se datum in se pogleda celotno karto.
Ampak najprej osnove... kaj je Sonce, kje je, itd... xsrcx
Dum spiro, spero.

#16 Primavera

Primavera
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 185

Objavljeno: 8. junij 2005, 23:36

Mene tale poplava podatkov zmede, raje vidim le chart pred sabo, problematični so mi aspekti, ker jih premalo poznam in ne vem, kateri je močnejši.

#17 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 9. junij 2005, 05:52

Ja saj smo rekli, da se bomo rajsi ob chartu ucili.

Se vedno cakamo, da se nas kaxen "znalac" usmili s kaxnim enostvavnim primerom charta, da ne bo ze na zacetku stvar prezapletena.

Sej to je point tele nase sole-da se naucimo ponderirati posamezne aspekte oz. podatke iz charta in sintetizirat ponderirane podatke v smiselno celoto.
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#18 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 9. junij 2005, 07:52

no evo, js bom un učenc iz zadnje klopi, k nkol ne dvigne roke k nima pojma zakaj se gre pr stvari x:Dx x:Dx
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#19 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 9. junij 2005, 08:11

Samson23 - zdej k si se javu, boš mogu pa kr učno snov v naprej prpravt (kurikulum nam nared x:Dx ). Hočmo skripte!!! x:Dx  x:Dx


Hehe, pa saj imate kar nekaj linkov... ze ce si prestudiras tistga o tecajcku ti bo ogromn jasno, pa tistga o aspektih... pa mas eno osnovno znanje. Pol se pa lepo na chart spravis pa mal plonkas s teh strani... pa je... sej nekaj se bomo pa skupaj naucili!!

Drugace sem pa zdele dobil s strani astrotalismana en predlog, da bi za zacetek obravnavali chart salvadorja dalija, sam se mi ne zdi tko zlo enostaven. No saj prov enostavnih verjetno ni... obstajajo pa ziher bolj in manj enostavni charti.Bom poskusal najti kakega bolj enostavnega, drugac bomo pa kar Judy Garland obravnavali, ker jo mam v neki zacetniski astro knjigi in verjetno je avtorici nista izbrali kot prvo zato ker bi bila tkoooo zapletena.

***@Todika: Ti kar sedi v zadnji klopi, samo brez klepetanja pa pihalnik puscaj doma... ce ne bos sla v crno luknjo!! x:Dx
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#20 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 9. junij 2005, 08:13

bom čist tih pa prmir pa pridna, časna pionirska :o|o:
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#21 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 9. junij 2005, 08:43

<{POST_SNAPBACK}>Samson23 - zdej k si se javu, boš mogu pa kr učno snov v naprej prpravt (kurikulum nam nared x:Dx ). Hočmo skripte!!! x:Dx  x:Dx

:wOOt: x:Dx x:Dx :palec:

no kaj pol a boš dal chart gor al kako? x:)x
spet se mi je na bolš poslabšal

#22 Aishah

Aishah
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 526

Objavljeno: 9. junij 2005, 08:56

mi smo že vsi nestrpni tlele x:px kdaj bo pol chart ta pru??

#23 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 9. junij 2005, 09:36

Evo bomo rajsi zaceli z Billom Gatesom, se mi zdi bolj zanimiv, ker tista Judy niti tko simpl kokr se mi je na zacetku zdelo:

Bill Gates-rojstna karta

No pa kar zacnimo, da vidimo, kaj bomo skupi spravli!!

Sicer pa lahko kdorkoli prilima kaxen chart sem, samo naj ne bo prevec zapleten.
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#24 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 9. junij 2005, 09:40

in kako nej začetniki vemo da ni preveč zapleten? sej drugač bi že kšnga najd. xscratchx xyesx
spet se mi je na bolš poslabšal

#25 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 9. junij 2005, 09:45

x:Dx x:Dx Popolni zacetniki zelo tezko, malce naprednejsi pa ze nekaj lazje. x:Dx

No poskusajmo, aiwa povej kaj vidis iz charta!!!


Tvojih 15 minut slave!! x:Dx
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0