Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Infekcijska mononukleoza


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
56 komentarjev na to temo

#51 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 25. april 2016, 06:07

No, Gregor se v tem cajtu najverjetneje že pozdravil, z antibiotiki ali brez wink.png . Kar se same mononukleoze tiče pa drži, ja, se je NE zdravi z antibiotiki, ker je viroza (povzročitelj je EBV - Epstein-Barrov virus). Jaz sem jo prebolela pred leti, ko sem bila še študentka. Začelo se je kot z eno blago virozo z bolečim grlom, kar je minilo, ostala pa je vročina 37 in neznanska utrujenost, ki se vlekla v tedne. Ko sem obiskala dohtarja, mi je diagnosticiral EBV (krvni testi), povedal, da ni zdravila, da moram le počivat in čakat, da bo minilo. Bila sem sredi obveznih laboratorijskih vaj in kolokvijev, zato mi je bilo to strašansko neugodno, ker se je kar vleklo. Trudila sem se, da bi obiskovala vsaj vaje in vsaj kaj naštudirala, pa ni šlo. Spomnim se, da sem bila tako izčrpana, da nisem mogla po stopnicah v drug štuk faksa ... obup. Potem sem "slučajno" narajmala na nekoga, ki se je ukvarjal z zenom, japonskimi borilnimi veščinami, shiatsujem in makrobiotiko. Meni se je takrat odprl svet energij in duhovnosti. Bila sem tako v podnu z zdravjem, da sem skrajno resno in disciplinirano zagrabila za vse to. V kombinaciji s strogo dieto, meditacijami, energijskimi telesnimi vajami iz borilnih veščin in shiatsu-terapijami sem v dveh tednih izgubila konstantno povišano T, tudi utrujenost je izginila, v naslednjih dveh mesecih sem pa dobila nazaj tudi vso kondicijo in sem julija priplezala na 7100 m visok vrh v Pamirju. 



#52 Nebula

Nebula
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 25. april 2016, 14:15

No, Gregor se v tem cajtu najverjetneje že pozdravil, z antibiotiki ali brez wink.png . Kar se same mononukleoze tiče pa drži, ja, se je NE zdravi z antibiotiki, ker je viroza (povzročitelj je EBV - Epstein-Barrov virus). Jaz sem jo prebolela pred leti, ko sem bila še študentka. Začelo se je kot z eno blago virozo z bolečim grlom, kar je minilo, ostala pa je vročina 37 in neznanska utrujenost, ki se vlekla v tedne. Ko sem obiskala dohtarja, mi je diagnosticiral EBV (krvni testi), povedal, da ni zdravila, da moram le počivat in čakat, da bo minilo. Bila sem sredi obveznih laboratorijskih vaj in kolokvijev, zato mi je bilo to strašansko neugodno, ker se je kar vleklo. Trudila sem se, da bi obiskovala vsaj vaje in vsaj kaj naštudirala, pa ni šlo. Spomnim se, da sem bila tako izčrpana, da nisem mogla po stopnicah v drug štuk faksa ... obup. Potem sem "slučajno" narajmala na nekoga, ki se je ukvarjal z zenom, japonskimi borilnimi veščinami, shiatsujem in makrobiotiko. Meni se je takrat odprl svet energij in duhovnosti. Bila sem tako v podnu z zdravjem, da sem skrajno resno in disciplinirano zagrabila za vse to. V kombinaciji s strogo dieto, meditacijami, energijskimi telesnimi vajami iz borilnih veščin in shiatsu-terapijami sem v dveh tednih izgubila konstantno povišano T, tudi utrujenost je izginila, v naslednjih dveh mesecih sem pa dobila nazaj tudi vso kondicijo in sem julija priplezala na 7100 m visok vrh v Pamirju. 

 

krasno..

 

tut meni se zdi, da več nisem okej s svojim zdravjem (namreč odkar več nisem tako telesno aktivna ter psihično sproščena, se mi zdi, da sem konstantno nekje med dobrim in slabim počutjem...torej nikdar ZARES zdrava). Bi tut meni te vaje najverjetneje prišle prav..

 

Kakorkoli, danes sem nameravala iti do zdravnice, vendar je spremenila urnik (to sem ugotovila šele po tem, ko se mi nihče ni oglasil na telefon po večkratnem klicanju), tako da moram počakati do jutri popoldan. Sem pa začela jest te antibiotike, ampak mi je izredno neprijetno... kr kaj če imam zares angino in to ne bo okej; če pa imam mononuklezo pa nadaljevanje z njimi tudi ne bo vredu...ne vem kaj naj naredim. Sem pa po naravi bolj nesproščena in ko sem se za nasvet obrnila bližjim, pa so bili mnenja 'kao da spet nekaj pretiravam'... mellow.png Oogle_anim.gif


To temo je popravil/a Nebula: 25. april 2016, 14:18

Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno.Lahko pa imaš vse za čudež.
A. Einstein


#53 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 25. april 2016, 14:32

Nebula, nujno čimprej preveri diagnozo glede mononukleoze, da boš vedela, pri čem si, ker tole zdaj je najslabše - antibiotiki namreč mononukleozo poslabšajo! Najbližji so tudi mene zmerjali z lenobo (čeprav nisem lena po naravi), ker sem cele dneve samo ležala na kavču brez nekih hujših simptomov (vročina konstantno med samo 37 in 37.2), ampak tudi čist brez energije. Dokler nisem dobila diagnoze in se lotila tistega celostnega zdravljenja, ki je pokazalo prve rezultate že v nekaj dneh, v dveh tednih pa me je dobro postavilo na noge.



#54 Nebula

Nebula
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 25. april 2016, 14:49

Ja..poznam to, ko nimaš glih nekaj energije.. nisem si pa mislila, da se bo mi kdaj ta mononukleoza ponovila... je pa res, da se mi je pred par dnevi še herpes pojavil.. (drugič v življenju..).. torej mi imunski sistem nekaj sporoča..

V glavnem..imam namen čimprej obiskat zdravnico, vendar glede na to, da dela šele jutri popoldan....bom morala čakat. Sem pa prej vzela že tretji antibiotik...sem se morala prav mirit, ko mi je polzel po grlu eekblue.jpg  je pa res..da mi je vročina od včeraj na danes padla iz 38 stopinj na 35....

Smešno, ampak si po eni strani mislim..da bi le bila angina v tem primeru, da jemljem te tablete v korist. Gre samo za to, da si želim, da bi me končno pravilno zdravili.. oz. je morda res že skrajni čas, da se lotim konkretno alternativnih metod.. (fora je v tem, da se trudim, pa mi dostikrat zmanjka volje, denarja, itd.. )


To temo je popravil/a Nebula: 25. april 2016, 14:49

Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno.Lahko pa imaš vse za čudež.
A. Einstein


#55 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 564

Objavljeno: 27. april 2016, 17:40

No, Gregor se v tem cajtu najverjetneje že pozdravil, z antibiotiki ali brez wink.png . Kar se same mononukleoze tiče pa drži, ja, se je NE zdravi z antibiotiki, ker je viroza (povzročitelj je EBV - Epstein-Barrov virus). Jaz sem jo prebolela pred leti, ko sem bila še študentka. Začelo se je kot z eno blago virozo z bolečim grlom, kar je minilo, ostala pa je vročina 37 in neznanska utrujenost, ki se vlekla v tedne. Ko sem obiskala dohtarja, mi je diagnosticiral EBV (krvni testi), povedal, da ni zdravila, da moram le počivat in čakat, da bo minilo. Bila sem sredi obveznih laboratorijskih vaj in kolokvijev, zato mi je bilo to strašansko neugodno, ker se je kar vleklo. Trudila sem se, da bi obiskovala vsaj vaje in vsaj kaj naštudirala, pa ni šlo. Spomnim se, da sem bila tako izčrpana, da nisem mogla po stopnicah v drug štuk faksa ... obup. Potem sem "slučajno" narajmala na nekoga, ki se je ukvarjal z zenom, japonskimi borilnimi veščinami, shiatsujem in makrobiotiko. Meni se je takrat odprl svet energij in duhovnosti. Bila sem tako v podnu z zdravjem, da sem skrajno resno in disciplinirano zagrabila za vse to. V kombinaciji s strogo dieto, meditacijami, energijskimi telesnimi vajami iz borilnih veščin in shiatsu-terapijami sem v dveh tednih izgubila konstantno povišano T, tudi utrujenost je izginila, v naslednjih dveh mesecih sem pa dobila nazaj tudi vso kondicijo in sem julija priplezala na 7100 m visok vrh v Pamirju. 

 

Iknee zanima me, če je bil Jernej Mehle ?


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#56 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 27. april 2016, 21:05

Ni bil Jernej Mehle. Ime mu je Zoran P. in je iz LJ. Ne vem pa, kje je zdaj in s čim se ukvarja, od takrat je že veliko let. Je bil pa res vrhunski, ogromno sem se naučila od njega.



#57 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 564

Objavljeno: 27. april 2016, 23:13

Aha ni pol .

Ker Jerneja Mehleta pa poznam preko karateja ...še z 20. let ... Izredno zanimiva oseba...

...se ravno tako z vsem tem ukvarja ..

Tudi knjige Pot k zenu, šola notranje moči itd...so njegove pridobitve...pa mislim, da se  tudi ukvarja še z zdravilstvom, radiostezijo ..

 

Če komu kaj prav pride (Nebula itd. ) še povezava do naslova ;

http://eikiryu.si/kontakt.html

http://eikiryu.si/kpredstavitev.htm


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0