Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

dr. Hauschka in ostala bio kozmetika


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
243 komentarjev na to temo

#226 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 21. april 2010, 14:02

Novejsa trgovina MELVITA >

#227 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 21. april 2010, 14:46

evo, tale Hauscka men zgleda odgovarja x^x
je pa res, da se mi je stanje kože najprej poslabšalo (v smislu mozoljčkov na predelu čeljusti, vrat), predno se je izboljšalo (koža gladka brez nečistoč).

Uporabljam tonik, vlažilno emulzijo, rose day kremo, zvečer še ono za predel okoli oči
razmišljam o nabavi čistilnega mleka - bom še razmišljala neky časa :ermm:

poleti na morju uporabljam Hausckov eyeliner in maskaro. Tuš je superduper, maskara pa se drobi in sem proti večeru kot rakun - v kolikor se mi pod vodo ne spere x:o)x
tko da, za drug letni čas maskara zame ni prva izbira.

Preizkusila sem light rose day kremo in je dobra. Vendar bom poleti ostala pri vlažilni emulziji - je bolj mokra alkaj.
Preizkusila sem tudi njihov balzam za lase (žal ne ob souporabi njihovega šampona), pa je bil za silo ok (mam suhe, štrenaste lase, katerim še najbl paše Retreat balzam od Lush).
Preizkusila sem njihov puder (kokr tekoči, je bil super, mam pa še en tester in ga ob priliki sprobam med tednom, da vidim kožo pod stresom kako se obnaša s tem pudrom).

Zaenkrat sem s Hauscko zelo zadovoljna, koža je super-v odličnem stanju. Škodi mi ne (razn tošlu :vragec: ), v najslabšem primeru mam z njo povprečne rezultate (balzam za lase)
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#228 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 21. april 2010, 20:27

Sem probal par zadev iz Melvite, pa nisem opazil nič kaj posebnega na koži...se mi zdijo pa mal dražje zadeve kot recimo izdelki drugih proizvajalcev...Ma jaz še zmeraj prisegam na Lavero...ima najcenejšo kao naravno kremo za britje...tekoče žajfice so pa tud dobre... x:Dx

Pri šamponih pa tudi nisem opazil bistvenih razlik med enimi in drugimi proizvajalci, čeprav se mi zdi da so tiste stekleničke po 250ml za malenkost boljše kar se pene in še par malenkosti tiče v primerjavi s tistimi 1. litrskimi pakiranji. Imam še par zadevic za preizkusit iz Kalčka...ugotavljam pa da mi najbolj ugajajo zadevce iz Nemčije...vsaj večina... x:px

Mogoče pa nisem toliko občutljiv kot kakšna deklica...whatever...naj se deklice razpričajo saj uporabljajo več zadev...od šamponov, ličil za oči, ust...do ne vem kaj vse. x:Dx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#229 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 21. april 2010, 21:46

Ja baje, da bolj kot se peni, manj je naravno.

Do kaj vse ... let your imagination flow x:Dx


Na vseh piše 100% naravno...razlika je samo v ekološki pridelavi, ni glih 100% eko, ampak procenti manj, odvisno od proizvajalca...to glede pene je pa zaradi tistih rožic al rastlin ki se penijo v vodi, imen ne vem, sem slišal od tistih ki se bolj spoznajo na to...moja predpostavka je pač, da imajo eni šamponi več teh rastlinc... x:Dx

Eno rastlinco sem se pa celo spomnil...
Navadna milnica - Wikipedija, prosta enciklopedija xg:Dx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#230 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 23. april 2010, 11:19

Se ena spletna stran z malo boljso kozmetiko: http://www.gamarde.si/

#231 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 489

Objavljeno: 8. maj 2010, 10:46

Smo čist zašli iz teme. Kaj pa Hauschka. Pozna kdo alternativo. Kje se kej dobijo te stvari. Se mi zdi da smo v Sloveniji ful švoh s tem?


poizkusi še z weledo,jaz sem zelo zadovoljen.jo pa dobiš skoraj povsod x;)x

To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)


#232 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 8. maj 2010, 11:41

Kakšne/katere šampone za lase priporočate. Kmalu bo treba kupit novega in ne vem kaj naj kupim xnckrivx


No, jaz sem definitivno Lush girl x:o)x

Nasplošno s prhljajem nimam problemov.. razen spomladi :o|o: ... Zato uporabljam Soak and Float v kombinaciji z masko za lase Jasmine & Henna Fluff (blazno diši, lahko bi jo kar pojedel... na lase jo naneseš 20 minut pred pranjem) in z balzamom Retread. Slednji nima zelo prijetnega vonja, ampak je učinkovit.

Sem poskusila tudi "navadne" šampone, kot je Fructis, ki je za moje lasje preveč agresiven in sem imela še več prhljaja.

Dobre izkušnje imam pa tudi z Banana Shampoo iz Bodyshopa... Pa še poceni je....

Vedno bolj sem pa navdušena nad trgovino OrCa, še posebi nad toniki..
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#233 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 8. maj 2010, 13:42

kere cene x:o)x

jst si bom nabavla sodo bikarbono in s tistm oprala lase, pa da vidmo. upam, da bo ok, ker mi gre na jetra kupovat vso to šaro.


Soda bikarbona itak dela čudeže (pri kozmetiki in naprimer čiščenju). Jaz samo obžalujem, da je ne prodajajo v velikih količinah (vsaj jaz nisem še opazila).
OrCa ima fejst nabite cene.... :sori:

Drugače pa zame ni nobene znanosti. Vem, kaj mi paše, da sem do tega prišla, sem morala kar nekaj produktov preiskusiti.
Sem tudi ena izmed tistih, ki je alergična na 95% pudrov (koža me kar peče), ki ji preglavice dela večina "umetnih" šamponov in ki ji veliko pomeni, da stvari niso testirane na živalih in čim bolj naravne. Zato si tudi sama najraje naredim svoje kreme...
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#234 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 8. maj 2010, 19:48

zanimivo se mi zdi, da ko sem še uporabljala konvencionalno kozmetiko, nisem smela dati na obraz nič drugega kot vlažilni gel. če sem dala kaj malo bolj mastnega, evo mozolje. 2 leti nazaj sem prešaltala na naravno. najprej alojin gel, potem zaradi občutka, da koži manjka maščobe, kremo z olji (olivno, mandljevo ...). pa čeprav imam mešano kožo in mi nobena super duper svetovalka v trgovini s kozmetiko visokega cenovnega razreda ne bi svetovala nobenih olj, moja koža ve, da obožuje negovalna olja v kremah. in prav nobenih mozoljev nimam. le na začetku uporabe je bila kriza. pa se je zdaj umirilo. se pa koža čisti na vseh možnih mestih.

#235 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 9. maj 2010, 12:25

40 let je se dolga doba in lahko se veliko koristnega naredimo, al pa tudi ne.

#236 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 9. maj 2010, 12:28

recimo, sol + olivno olje

A kar brez vode?

#237 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 9. maj 2010, 18:00

ma ko sm vidla tvoj niknejm v tej temi, sm vedela, da komentiraš moj post x:Dx voda je tu zraven prej (da je koža mokra) in kasneje (da spereš vse to dol), vmes pa ne (no lahk tud mal zmočiš, da sol ni pregroba). probaj x;)x x:o)x

Ma, se vsako jutro tuširam s slano vodo, olivno olje pa polivam po vsem, kar dam v kljun x;)x

#238 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 10. maj 2010, 10:50

He he... x:Dx :palec: No sej vredu, ce si sam kdaj pa kdaj naredis tudi antireklamo ob vsej tej poplavi tvojih na pol zavajajocih oglasov tule.
Skoda da se tvoje slike nisi dal zraven, da vidimo to lepoto koze in solne ucinkovitosti.

#239 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 15. junij 2010, 20:37

sprobano ene parkrat, so far so good... upam, da ne bo tko ku s tipkovnico, ki se je začela šele čez čas čudn obnašat x:o)x
en downside vsej tej "naravnosti" je to, da je treba pol kuhne preselit v kopalnico x:Dx

Bog te nima rad, eno dozo v kopalnici imaš za cel mesec morja za lase, pa še po ritki ti malo steče, ko se poliješ z litrom sslane vode po buči x:Dx

#240 bonika

bonika
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 16. junij 2010, 08:49

Jaz pa najraje uporabljam 100% karitejevo maslo. Kupujem ga v trgovini Gaja (www.gaja.si). Sicer imajo ga imajo tudi z dodatki različnih eteričnih ojl, vendar za mojo suho kožo najbolj odgovarja čisto.

#241 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 4. avgust 2010, 20:12

Pri šamponih pa tudi nisem opazil bistvenih razlik med enimi in drugimi proizvajalci, čeprav se mi zdi da so tiste stekleničke po 250ml za malenkost boljše kar se pene in še par malenkosti tiče v primerjavi s tistimi 1. litrskimi pakiranji. Imam še par zadevic za preizkusit iz Kalčka...ugotavljam pa da mi najbolj ugajajo zadevce iz Nemčije...vsaj večina... x:px

Mogoče pa nisem toliko občutljiv kot kakšna deklica...whatever...naj se deklice razpričajo saj uporabljajo več zadev...od šamponov, ličil za oči, ust...do ne vem kaj vse. x:Dx

moram kar fejst pohvaliti mangov šampon od Lavere! zakaj? ker imam po pranju mehke lase. no, uporabim tudi Laverin balzam, ampak nikoli prej nisem imela tako mehkih las. enako kamilični šanmpon od Urtekram - super je.

če se samo spomnim, kakšne lase sem imela po pranju z Receptovim šamponom. nagnusen občutek je bil. ne vem, zakaj vsi tile agresivni šamponi proti mastnim lasem. ni logično, da če zelo nasilno konstantno odstranjuješ maščobo, koža začne še bolj izločati maščobo?

drugače sem ratala totalna fenica od Lavere, ne morem prehvaliti. xDDx

#242 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 5. avgust 2010, 07:50

Meni so strašno všeč njihova olja :2src: , občasno si jih privoščim, stalno sem na jojobinem (lekarna).
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#243 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 5. avgust 2010, 20:21

kokosovo olje božansko diši. x:)x

zdaj ne vem, al je "krivo" morje (čistejša koža med drugim), sam opažam, da se mi lasje sploh ne mastijo več toliko. tole opažam šele kratek čas, zadnje tedne. kar ne morem verjet, da sem si glavo prala v ponedeljek, pa so laski še fajn za videt. drugače pa moram prati na 2-3 dni. :o|o:

#244 Safira

Safira
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 26. avgust 2010, 12:38

jaz se pa po tuširanju mažem s šentjanževkinim oljem, že leta in mi je super.. Koža mehka, pa nič več ne srbi.. Mi je pa kolegica prejšnji teden prinesla eno novo naravno maslo za telo, ki božansko diši, ampak še nisem preizkusla, vam javim če bo ok :)

Za lase pa uporabljam navadno milo z olivnim oljem in čez kakšno masko za lase, pa so čudoviti, svetijo se, mehki in nimam več prhljaja.. Je pa malo smešen feeling ko si z milom drgneš po lasišču, ker se nič ne peni :)




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0