Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zdravilna moc kristalov


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
27 komentarjev na to temo

#1 Mitja

Mitja
  • Uredništvo
  • Št. objav: 445

Objavljeno: 9. marec 2002, 01:00

Kdor se je kdaj ukvarjal s kristali, najbrz vec ne dvomi v njihove pozitivne in zdravilne ucinke.

Zaradi velikega stevila na LN prispelih vprasanj v zvezi s tem, sva med FAQ (najpogostejsimi vprasanji, prispelimi na LN) uvedla poseben Forum - najpogostejsa vprasanja v zvezi s kristali, kjer boste nasli nekaj najinih odgovorov na vprasanja, ki zanimajo obiskovalce Luninega neta v zvezi z lastnostmi, uporabo, dostopnostjo, cenami in zdravilnimi ucinki kristalov.
Vecino mineralov, ki jih je moc dobiti pri nas, sva na Luninem netu opisala v
poglavju o kristalih z nekaj kljucnimi stavki.
*Lunin net je nekaksen "podaljsek" Luninega koledarcka, ki ga izdajava 11 let, kjer pa sva bila vedno omejena s prostorom in sva zato obravnavala le najpogostejse kamne, omejila pa sva se le na njihove najpomembnejse lastnosti, zato so na LN nasteti le kamni, ki jih obravnavava v omenjeni publikaciji.
Vse je opisano na podlagi osebnih izkusenj z nastetimi kamni.
Tako sva vecino kamnov preizkusila na sebi in se tudi sama prepricala v njihov zdravilni ucinek.
(*tako pa je itak zastavljen ves Lunin net.)

Tako sva se npr. osebno prepricala v zdravilne ucinke gorskega kremena (in sploh vseh kremenov), aventurina (ki -veckrat preizkuseno- lajsa bolecine), kalcedona (ki pomaga v primeru nervoze), oniksa (ki daje trdnost), hematita (utrip), ... ... ...

Ker sem nekaj casa delala tudi v specializirani trgovinici s kamni, sem imela moznost se dodatne posvetitve v temo, ki me zanima in s katero se ukvarjam zdaj ze 10 let. ...

Ugotavljam in trdim, da imajo kristali izredne moci in stevilne koristne in zdravilne ucinke.


Ta Forum je namenjen podrobnejsemu vpogledu in poglobljenejsi posvetitvi.

VABLJENI VSI s svojim znanjem in izkusnjami, pa tudi tisti, ki bi si to radi pridobili!
Mitja

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. marec 2002, 01:00

Kristali, ki jih je priporocljivo imeti (midva jih imava vselej) pri roki:

Na prvem mestu (zame kristal nad kristali) je vsekakor kamena strela (quarz, gorski kremen, gorski kristal).

Ce imamo pri hisi dojencke in majhne otroke, moramo vsekakor imeti rozevec (rozenkvarc, roznati kremen), ne bo pa odvec tudi aventurin (oba sta primerna za nizanje temperature in umiritev, za bolecine in krce pa se posebno primeren aventurin).
Za otroke s komunikacijskimi in podobnimi motnjami bo najbolj primeren kalcedon.

Ko si bomo hoteli okrepiti imunski sistem, bomo vzeli peridot (pravijo mu tudi olivin, samo ime pa pove, kaksne barve je), oniks ali kalcedon.

Ce moramo tretje oko razvijati in spodbujati domisljijo in hocemo tudi ocistiti auro, bomo poleg kamene strele izbrali ametist - otrokom pa odsvetujem prevelike kose.

Kamni, kot so citrin, tigrovo oko, jantar(*v primeru slednjega gre za fosilno smolo)... so primerni predvsem za lazjo komunikacijo in sproscenost...

Za nevtralizacijo sevanja bo poleg gorskega primeren tudi dimni kremen (znan tudi kot cadavec).

Za ljudi z razpolozenjskimi motnjami in tiste, ki so nagnjeni k spremenljivosti in muhavosti - torej tiste, ki so pod vplivom Lune, bosta primerna biser in lunin kamen.

Torej:
najboljse je, da imamo kristale, ki so nam blizu, v vsej barvni lestvici.

Kamne si je nesmiselno izbirati npr. zgolj po astroloskem znamenju in po drugih podobnih "kljucih".

Tisti, ki se bo v dolocenem trenutku znasel pri vas, je pravi.
Ce ga seveda tako zacutite.
Ce vam nikakor ne lezi, ga morda najprej skusajte ocistiti (vse to boste nasli pri FAQ - kristali).
Ce vam se ne bo godil, pa ga preprosto podarite nekomu, za katerega se vam zdi, da bo ravno pravsnji zanj.
Ce pa "sumite", da je kristal "prepojen" z negativno energijo in ga torej ne mislite nositi niti sami, niti ga komurkoli podariti, ga zakopljite v rozo, v zemljo ali vrzite v vodo.


Marsa


*********************************************************************

Priporocava tudi ogled strani Cudoviti svet kristalov, kjer boste poleg najrazlicnejsih in zanimivih prispevkov in napotkov iz sveta kristalov nasli tudi fotografije kristalov, njihove opise in se vec o tej temi.


*********************************************************************
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 21. januar 2005, 13:44

Meni nobeden od zgoraj omenjenih linkov ne dela ... :inocent:
A je to zaradi selitve foruma?
Objavljena slika

#4 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 23. januar 2005, 17:23

<{POST_SNAPBACK}>Ker trenutno nimam boljšega dela, imam eno vprašanje! Kateri kamen vpliva na lepoto in nas naredi bolj ljubke in privlačne?.....Tako z vidika zunanjosti kot notranjosti. Ki ustvari oz. potencira notranji magnetizem: :flowers:

:8): ?


Najbrž bi težko določili univerzalne kamne, ki imajo takšno vlogo. No ja - delno že mogoče.
- Nekateri kamni imajo vibracijo, ki pomlajuje kožo. Takšne tresnemo npr. v kremo, ki nam učinkoviteje neguje kožo, kot bi jo sicer (smaragd, avanturin ...).
- S pomočjo nekaterih kamnov se lahko učinkovito znebimo podkožne maščobe. Lahko kot eliksir (prehnit) ali pa z masažo (akvamarin).

Kar se tiče notranje lepote, pa se mi zdi, da moramo iskati kamne, ki potencirajo naše kvalitete in nam pomagajo razviti potenciale, ki so v nas. Ker smo zelo različni, bi res težko v nekem univerzalnem smislu določili kamne, ki bi špilali vsem. Če pa se malo potrudimo, pa lahko rešemo, da nihče ne more zajebat z uporabo rožnatega kremena, larimarja, jadeita, jantarja in še kaj bi se našlo.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#5 dr.Freudova

dr.Freudova
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 18. februar 2005, 11:26

Meni pa za kožo kar pomagata črni oniks in karneol. Super kamenčka x:)x
Samo ju nikoli ne nosim skupaj, ne paše mi kombinacija. Verjetno premočna...

Zanimivo je to, da ko sem si šla kupit črni oniks (zapestnico), sem kmalu začutila potrebo, da si moram za zraven kupiti nek "lažji" kamen. Pa sem hitro zavila v trgovino in se prepustila občutku .... in potem kupila nežni rožnati kremen x:Ix

#6 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 15. september 2005, 15:38

<{POST_SNAPBACK}>karneol po mojih izkusnjah vpliva na veliko tega od depre, pms-ja do pomanjkanja samozavesti in vnetja sinusov: (kadar mi opesa imunski sistem se to najprej pokaze s povecanjem bezgavk in vnetjem sinosov) telo se lazje bori proti bolezni, ce ima dovolj energije, ravno takrat pa se pocutimo sibki kar jo se potencira.

ce komu primanjkuje volje in energije,  priporocam iz vsega srca! xDDx


Klele še beseda-dve o karneolu:

KARNEOL
Trigonalni SiO2
Pogoste primesi: Fe, OH
Trdota: 6,5–7
Gostota: 2,58–2,64 g/cm3
Element: ogenj

Temu rdečemu različku drobno zrnatega kremena daje barvo prisotnost železa. Rdeče rjavi karneol imenujemo sard – v preteklosti so ju v glavnem enačili. Šele Sveta Hildegarda je začela med njima delati razliko. Brusijo ga kabošonsko.

Izvor imena: Njegovo ime izhaja iz latinske besede carneus, ki asociira na njegovo mesno barvo.

Nahajališča: Najlepši karneoli prihajajo iz Indije.

Možnosti zamenjave: Nekoliko sta mu lahko podobna ognjeni opal in rdeči jaspis.

Ponaredki: V trgovinah pod imenom karneol običajno prodajajo pobarvani kalcedon iz Brazilije in Urugvaja; s prostim očesom ju težko ločimo. Tudi naravne karneole pogosto žarijo, s čimer postane njihova barva bolj intenzivna.

Tradicionalna uporaba: V starem Egiptu je veljal za varovalni kamen. Amuleti in talismani so bili oblikovani kot roka, pest, oko, lev, čebela, glava šakala, žaba, največkrat pa kot bikova glava. Transformacijski vpliv ognjenega karneola je ščitil pred uroki, nošen na levi roki pa je deloval proti jezi, ljubosumnosti, zavisti in je odpravljal depresijo. Karneol so pri postopku balzamiranja polagali na grlo mumije, da bi zaščitil dušo pred vsemi vplivi zla, ki jo lahko doletijo na poti v onostranstvo. Zelo popularen je bil tudi v Evropi, o čemer pričajo ohranjene geme iz obdobja antike. Sveta Hildegarda je pri pogostih krvavitvah iz nosu priporočala pitje karneolovega vina; vino pogrejemo in vanj za nekaj časa položimo karneol. Tu gre pravzaprav za homeopatski učinek (zdravljenje enakega z enakim), saj je znano, da krvavitve iz nosu povzroča preveč energije elementa ognja.

Uporaba danes: Ker je kamen ognja, je primeren za plahe ljudi, saj nošen na predelu solarnega pleksusa okrepi pogum. Velja tudi za odličen kamen govornikov, pa najsi ga nosijo okoli vratu ali kot prstan.
Eliksir iz karneola izboljša krvno sliko, zagotavlja dobro prekrvavitev organov in tkiva, umivanje s karneolovo vodo pa deluje proti aknam. Če si splakujemo usta s karneolovo vodo ali pa ga damo kar v usta, si okrepimo dlesni. Energija karneola stimulira tudi seksualne impulze. Njegova vibracija krepi entuziazem in nam pomaga pragmatično reševati probleme. Zelo je primeren za programiranje proti pomislekom, s katerimi »hranimo« svoje strahove.
Brušenega v enakostranični trikotnik polagamo na šesto čakro in uporabljamo za meditativni vstop v svet elementa ognja.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#7 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 15. september 2005, 20:42

Nosorog a je možno, da ti kakšen kamen res ne paše oziroma da te naredi še bolj nervoznega ipd.

:vio:
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#8 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 15. september 2005, 22:16

<{POST_SNAPBACK}>Nosorog a je možno, da ti kakšen kamen res ne paše oziroma da te naredi še bolj nervoznega ipd.

:vio:

Vsi kamni, ki jih za tabo mečejo, te delajo nervozno x:)x

#9 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 16. september 2005, 00:04

<{POST_SNAPBACK}>Od poroda je pri meni vse bingel bongel in me seveda zanima kaj pomeni da tresnemo kamen u kremo. Cel kamen naj stoji par dni u kremi ali zdrbimo ga u prah in pomešamo med kremo. Tele visečke se mi ne da pod modrcem skrivat in bi rada zvedla kej kar res pomaga.

Kamen naj bo v kremi ves čas (prej ga še ustrezno programiraj, da okrepiš njegovo delovanje).

Pa še za učke mam vprašanje. A obstaja kakšen kamen za izboljšanje dioptrije in kako se uporablja.

Nekaterim kamnom (npr. turkiz) pripisujejo, da krepijo oči, vendar pa tega nisem sam preveril. Vendar pa imam sam prav dramatično dobro izkušnjo s kameno strelo. Ko sem živel v Belorusiji, so mi pripeljali eno enajstletno punčko, z zelo slabim vidom. K meni je prišla petkrat - delala pa sva po metodi dveh kamenih strel (opisano jo imaš v moji knjigi Mala enciklopedija zdravilnih kamnov). Po petih terapijah je šla na okulistični kontrolni pregled, ki je pokazal, da se je vid na levem očesu popravil skoraj za 50%, na desnem pa za dobrih 20%. Zaradi neke nesrečne okoliščine potem terapij nisva nadaljevala.

Hvala in čačača :palec:


čačača? Glej, glej. Znaš se igrat ...

lalala

http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#10 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 16. september 2005, 00:06

<{POST_SNAPBACK}>Nosorog a je možno, da ti kakšen kamen res ne paše oziroma da te naredi še bolj nervoznega ipd.

:vio:


Seveda. To najbolj opazijo ljudje, ki so rojeni v neuravnoteženi astrološki kombinaciji (kar se tiče sončnega znamenja in ascendenta). Če si npr. v obeh ognjeno znamenje, je ognja toliko, da je velika verjetnost, da ti gredo ognjeni kamni na k. Takrat potrebuješ povsem drugačne energije.

čačača
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#11 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 4. oktober 2005, 11:55

Živjo Nosorog in ostali!
Kot sem ravnokar razlagala v temi astrologije, je tale sončni mrk in lunin mlaj, meni deloval na 4 hišo, kjer imam plutona, urana in jupitra. Te dni z navdušenjem berem Tadejevo knjigo o mineralih, duhovnosti,.. in sem brala o delovanju ametista na 6 in 7 čakro. Tako se se našla v težavah pri 7 čakri - desno oko, lase izpadajo, živci, koža,... pa sem se spomnila na star obesek ametista. Očistila sem ga (pod tekočo vročo vodo) in ga zdaj nosim. V nedeljo po tistem, sva se z sinom igrala in zaletela skupaj z buticami x:Dx On z glavo res, jaz pa sem staknila razbit nos pri korenu :vragec: Fejst zatečeno, črno pod očmi. Ali je tole kaj v zvezi z ametistom - nos - 6 čakra in mrk na mojega jupitra :vio: in 4. hiša doma, kjer se je to zgodilo? Sicer je bolelo, ampak kot bi me malo premaknilo v pozitivo x:o)x Ali naj dam ametist dol? Rana se celi super - si pa vsak večer nalimam na nos turkiz in tako spim. Je pa res, da si nos spiram z ssoljo in malo masiram, pa qi gong in tai chi.... xrolleyesx x;)x
Hvala in lp cat

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. oktober 2005, 12:08

jaz mislim, da ni ametist 'kriv', pac pa se ti zdaj tu tolk dogaja, pa je tud ametist se znasel 'v igri'.
res je, da je zlo mocen, a v bistvu ne bi 'smel' na tak nacin delovat - v bistvu v agresivnem smislu, tako da sama menim, da ga mas lohk se, ce ti sicer godi, to pa sama najboljs ves oz. cutis.

xcrossfingx socustvujem in cimprej se pocajtaj! :detelca:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 4. oktober 2005, 12:26

Hvala Marsa za dobre želje :2src:
Mislim podobno kot ti, zato ametist še kar nosim, bom videla kako bo čez nekaj časa. Hehe, se spomnim, da si nekje omenjala, da ti ametist ne potegne najbolje, jaz jih pa ne morem zgubit x:Dx :vio: Imam jih pa res kar nekaj, enega še v akvariju in verjamem, da ribe zato toliko dolgo živijo :palec:

Nos je že precej boljši, upam da ne bo kaj kriv potem :O: :V: x;)x

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. oktober 2005, 12:34

jaz tud upam, mas tko lepe, pravilne in nezne poteze! :palec:

ni fajn met kriv nos, te grobega naredi, jaz mam tacga, tud 'pridobljeno'.

a, se spomnis* :eek: heh, ja, res je, ametista jaz ne rabim. :)
jaz 'rabim' oniks recimo. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 4. oktober 2005, 13:17

Marsa, grem stavit, da nimaš problemov z lasmi in nohti! A drži?
lp
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. oktober 2005, 13:22

ne nimam, res ne...
nimam sicer lepih, pac, negovanih, pa tud mam kratke, ker ne maram dolgih (nohtov in tud las, pravzaprav), a ne problematicnih - roznate barve (nohte, ne lase x:Dx), dost krepke, ne lomijo se mi, ne cepijo (razen na nogi, zarad cevljev enih, mi je enkrat pocil noht, pa mi v bistvu skoz poka,, cim kaj prckam okol, blazno pa pomaga lak za nohte)....
lase mam pa sploh dbest (ce povem, da se ze 25 let barvam in to BARVAM!!! ono, v enem dnevu iz crne na blond, kar je pomenil 2x peroksid reecimo, pa vsega boga kar sem na lase dajala) - isto las imam ze skoz, take 'zivahne' mam, dost 'ribje' (ma pa to tud venera v ribi sicer veckrat) take da ne mors rect da so skodrane, niso pa ravne - tko mal... zavihane...

sem imela obdobja, ko sem mela cist suhe al pa kaj tacga, a vecjih problemov z lasmi in nohti pa nikol. x^x
(tud ne kakih prhljajev, mastnih las, itd.)

Iz cesa si to sklenila? :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 4. oktober 2005, 13:27

<{POST_SNAPBACK}>jaz tud upam, mas tko lepe, pravilne in nezne poteze! :palec:

ni fajn met kriv nos, te grobega naredi, jaz mam tacga, tud 'pridobljeno'.

a, se spomnis* :eek: heh, ja, res je, ametista jaz ne rabim. :)
jaz 'rabim' oniks recimo. :)



x:)x ah, si lušno popihala po moji župci! x:px x:)x

ja, silki po čem sklepaš tole z nohti in lasmi? jaz mam na pol, nohte kul, lase pa ne tolk (več)

#18 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 6. oktober 2005, 11:21

Oniks!! x:)x
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#19 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 6. oktober 2005, 11:23

p.s.
sem zasledila (parkrat), da ti je nekak "blizu".
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. oktober 2005, 11:32

aha, sam ga mal nosim, SKOZ nosim kameno strelo.
so mi vsec cisti, prosojni in svetli kamni (onix je izjema)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 6. oktober 2005, 11:53

Zanimivo! (glede oniksa). Oniks je izrazito "dober" za lase, nohte..
jest mam sicer dolge pa kt konjska griva debele pa močne lase (res boga moja frizerka) x:)x pa ne vem če glih zarad oniksa, ...nosim ga skozi...mam par uhanov (sem si dala narest da niso vsi glih x:)x )...tko bel zlato, ne glih običajne oblike not pa obvezno oniks,....moj mi pa kr naprej nos safirne (zgleda da ga prvlačjo), ...ja pa pritegne mi opal, moldavit, pa en lep kos rubina mam.
lp
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#22 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. oktober 2005, 12:51

<{POST_SNAPBACK}>...ja pa pritegne  mi opal, moldavit

men tud, opal eden najljubsih kamnov, moldavit pa je edini poleg kamene strele, ki ga nosim na obesku, mal vecjega.

rubin pa mi je, kot ametist, 'premocen' - ga ne rabim, najveckrat...
mi bolj ustreza granat, ce hocem tele energije.
sicer pa mam mini mini pickene uhancke, pa mi je se to prevec - no, utegne bit, vcasih je pa kul, navadno ko nimam energije dovolj... da bi pa kak vecji pis mela, se pa skoljem s kom, explodiram. :P
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#23 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 6. oktober 2005, 12:56

<{POST_SNAPBACK}>.... se pa skoljem s kom, explodiram. :P


xDDx xDDx

....pr tapravem "impulzu" tud brez prisotnosti kamnov, se mi zdi! xDDx :palec:
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#24 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. oktober 2005, 13:04

tud ja! x;)x x:Dx x:px
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#25 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 6. oktober 2005, 13:16

Mars mimogrede!
Tvojmu nohtku (pa tudi ostalim), bi dobro dela mešanica:
osn.olje/ makadamija + semen kamelije; dodaš par kapljic et olja nerolija + krvomočnice + lavdanov bršklin(le tega najmanj).

lp
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0