Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Bucno olje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
147 komentarjev na to temo

#126 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 22. april 2005, 10:36

bejžva v vice rajš, da nama kregana x:Dx :vragec: x;)x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#127 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 22. april 2005, 10:37

<{POST_SNAPBACK}>bejžva v vice rajš, da nama kregana x:Dx  :vragec:  x;)x

Bil v vicah, zdaj grem v nebesa :inocent: x:Dx

semzenehal.press

#128 Pika Pikica

Pika Pikica
  • Lunatik
  • Št. objav: 16 659

Objavljeno: 22. april 2005, 10:42

Tale ole sekaaaaaaaaaaaa! Ful je dobr in jst ga dam zmer na solato....dobimo ga pa pr fotru doma, k je s Hrvaške, al ga pa zrihta prek kakega kolega, tko da se jst kr zmeri, k je soljat na menuju, razvajam z njim....pa ne morte verjet, clo na faksu, v menzi ga majo...tud ni slab....mljask! x:px

#129 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 22. april 2005, 20:03

<{POST_SNAPBACK}>Kaj pa PMS, MS, POMS (se pomenstrualni sindrom) ITD. x?x

x:Dx x:px

hehehehe

<{POST_SNAPBACK}>:inocent: hm a ti misliš da se zastonj matraM, s tiBetanci vsak juter :vio:

PMS  je prazgodovina x:Dx

če si v ravnotežju nema pmsanja x;)x

:palec: x:Dx

<{POST_SNAPBACK}>Ati, to, da je storklja prinesla bratca ti se verjamem, samo da ti je pa pajek avto odpeljal  x?x  x:Dx

x:Dx x:Dx dobra dobraaaaa x:Dx
spet se mi je na bolš poslabšal

#130 joca

joca
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 26. april 2005, 15:33

<{POST_SNAPBACK}>lia nocem bit smotana, ampak tole je sumljivo poceni!...!
a si ga vidla??
oljcka? poduhala?


Če rabite bučno olje samo povejte!


#131 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. april 2005, 19:17

Hvala, Joca, vesda bomo! xDDx

Pozdravljena in dobrodosla :vio: :palec: in kul, ker si se tu oglasila, nas je vec izrazilo zeljo po bucnem olju, dobrem domacem (upam da opazijo tole).

Javljam pa se tud zato, da povem, da imam zaenkrat bucnega olja dovolj in naj hvala obema lunatkama. x:Xx xsrcx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#132 NATHY

NATHY
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 181

Objavljeno: 4. maj 2005, 05:43

MI PA IMAMO DOMA RES TA PRAVO BUČNO OLJE. GA STISKAJO DALJNI SORODNIKI MOJEGA FANTA. GA BOM POVPRAŠALA, ČE SE GA DA KAJ DOBITI!!! POTEM PA POSREDUJEM NASLOV :2src:

#133 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. maj 2005, 06:11

Kul, Nathy, le daj, hvala! x:)x :vio: :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#134 mirot

mirot
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 13. oktober 2005, 13:58

Pozdravljeni.

Tole sem opazil na netu. Vidim da izražate povpraševanje po bučnem olju. Mi ga doma delamo... No ne glih doma, bučnice zapeljemo v oljarno, kjer jih spražimo in iz njih iztisnemo bučno olje. Med izdelavo zraven dodamo nekaj belega olja.

Potem tole bučno olje, ki ga dobimo po stiskanju uporabljamo. Uporabo priporočamo v kombinaciji z belim in sicer v razmerju 1:3 (1 liter bučnega olja : 3 litrom belega olja) oziroma lahko ga redčite po potrebi, okusu.

Bučno olje delamo sproti oziroma koliko imamo naročil oziroma do takrat ko nam na sezono zmanjka koščic/ bučnic.....te ročno pobiramo/ trebimo.

Strojno trebljenje ima nekaj primesi, ki se malo poznajo na okusu.

No cena tega nerazredčenega bučnega olja je

2.800,00 SIT 1 Liter

5.000,00 SIT 2 Litra

Naslednjič bomo šli delat olje tam nekje med 23.10 in 30.10 oktobrom.

Bučno olje pripeljem tudi iz okolice Ptuja v Ljubljano.

Za več informacij me kontaktirajte na elektronsko pošto.

Želim vam lep dan ter obilo dobrih okusov ob bučnem olju.

Lep pozdrav

Miro

#135 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. oktober 2005, 14:00

O, pozdravljen, dobrodosel, hvala za informacijo. :vio: :palec:
Sicer ga mal se mam, sam je vedno interes in super ko si se oglasil.....
glih v tapravem cajtu se torej tud bucno olje dela (mam rada tole obdobje, zato to pravim xDDx).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#136 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 13. oktober 2005, 18:07

mmmmm... lih sem razmišljala, da bo čas za nov literček. xsrcx x:px
spet se mi je na bolš poslabšal

#137 Asterix

Asterix
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 24. oktober 2006, 14:16

Pozdrav vsem skupaj

Za kvalitetno bučno olje je potrebnih 2.5 - 3 kg bučnega semena. Stane od 500 sit/kg naprej. Torej je 1250 - 1500 sit samo surovina.
Kaj kupujete pri raznih kmetih, privatnikih, je le mešanica bučnega in verjetno rastlinskega olja, ker se gleda, da se ceneje skozi pride, ampak potrošnik tega seveda ne ve. Torej liter bučnega za 1.5 k sit je xrolleyesx
Potem predlagam, da kupite doma pol litra čistega in si sami zmešate z belim.

En zgoraj je omenil, da strojno trebljene golice vsebujejo primesi in to vpliva na okus, naj povem, da so pred praženjem očiščene, dosušene in so brez primesi, preden grejo v mlin na mletje. Okus olja je odvisem od recepta oljarja. Zato se oljarne med seboj razlikujejo, ker si ne izdajajo receptov.

Hladno stiskano olje pa je bolj drago, ker je potrebno tudi do 6 kg semena za 1 liter olja. Dela ga samo en oljar pri nas.

Slučajno pa vem, kje delajo čisto bučno olje, ker ga med praženjem zalivajo z bučnim in ne z belim oljem, kot ostali :) Je pa najdražje xDDx
Lep pozdrav

#138 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 24. oktober 2006, 21:23

Hladno stiskano olje pa je bolj drago, ker je potrebno tudi do 6 kg semena za 1 liter olja. Dela ga samo en oljar pri nas.

Tako je tudi edino pravo. Imaš naslov tega oljarja?

#139 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 25. oktober 2006, 00:28

Res ne bi bil odvec :inocent:

#140 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 25. oktober 2006, 14:17

:palec: Ja verjamem, da je bučno olje odlično. Odlično pa je tudi čisto naravno olivno olje, ki mi ga dobavlja prijatelj iz okolice Izole. Smo ga sprobali že vse leto in lahko rečem, da je kolegici pozdravilo rano na želodcu brez zdravil. :palec:

#141 MIRYAM

MIRYAM
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 30

Objavljeno: 1. november 2006, 13:53

Čisto pravo domače bučno olje - BUČNO OLJE IZ DOMA PRIDELANIH BUČ, ZRASLIH NA ZDRAVIH GORIČKIH POLJIH - pripelje vsako soboto na tržnico v Ljubljano Mirko iz Šalovcev. Spoznate ga po tovornjaku na kateremu piše

BIO KMETIJA RENGEO
GORIČKA VES

Šalovci d.o.o.
tel. 02/5598 110
fax 02/5598 111
GSM 041 506 370


Cena za pol litra je 1.300 SIT, pa tudi njegovi ostali domači pridelki so res kvalitetni.
Je pa koristno, da ga kak dan prej pokličete, ali bo prišel v Lj - sploh zdaj čez zimo.... včasih gre menda tudi v Medvode na tržnico...

Vse naše mame so rekle, da tako dobre ajdove moke še v življenju niso imele! Sama pri njem kupujem skoraj vse - res so cene višje, kvaliteta je pa zelo visoka - preverjeno!!!

#142 Asterix

Asterix
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 3. november 2006, 14:42

Pozdrav vsem skupaj

Za kvalitetno bučno olje je potrebnih 2.5 - 3 kg bučnega semena. Stane od 500 sit/kg naprej. Torej je 1250 - 1500 sit samo surovina.
Kaj kupujete pri raznih kmetih, privatnikih, je le mešanica bučnega in verjetno rastlinskega olja, ker se gleda, da se ceneje skozi pride, ampak potrošnik tega seveda ne ve. Torej liter bučnega za 1.5 k sit je xrolleyesx
Potem predlagam, da kupite doma pol litra čistega in si sami zmešate z belim.

En zgoraj je omenil, da strojno trebljene golice vsebujejo primesi in to vpliva na okus, naj povem, da so pred praženjem očiščene, dosušene in so brez primesi, preden grejo v mlin na mletje. Okus olja je odvisem od recepta oljarja. Zato se oljarne med seboj razlikujejo, ker si ne izdajajo receptov.

Hladno stiskano olje pa je bolj drago, ker je potrebno tudi do 6 kg semena za 1 liter olja. Dela ga samo en oljar pri nas.

Slučajno pa vem, kje delajo čisto bučno olje, ker ga med praženjem zalivajo z bučnim in ne z belim oljem, kot ostali :) Je pa najdražje xDDx
Lep pozdrav



Kocbek1929.com

#143 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. november 2006, 15:02

O glej glej! x8Dx :palec:

Hvala obema. :vio:

ma ja, bucn ole mora bit doma. nadnujno! x!x x;)x xyesx
(saj ga mam se pikrich na sreco, sam k mi ga bo pa zmanjkal, bodo pa dobrodosle kake tele informacije)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#144 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 2. april 2007, 11:08

Dobil po mailu od biokmetije Zel:

"Ne bom našteval vseh koristi bučnega olja, ki jih omenja literatura, da ne boste pomislili, da gre za čudežno zdravilo. V glavnem, pri nas lahko dobite čisto sveže, 100% bučno olje. Garantirano!
Vendar morate pohiteti. Skoraj vse je že rezervirano, samo 6 kartončkov po 6 x 0,5 l je še prostih. Če rabite bučno olje, vam predlagam, da kar takoj izpolnite naročilnico na naši spletni strani.
Strošek poštnine je že v ceni tudi pri naročilu 1 kartončka"


Torej cena za 3 L (6 x 0,5 L) = 43.86 € (10510.61 SIT)
Upajmo le, da je res 100%!!

#145 nela

nela
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 22. februar 2008, 14:15

Sem iz Prekmurja in prodajamo 100% domače bučno olje, po ceni 11€/liter. Lahko dostavim v Ljubljano.

#146 creativa

creativa
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 13. marec 2008, 21:08

Čisto pravo domače bučno olje - BUČNO OLJE IZ DOMA PRIDELANIH BUČ, ZRASLIH NA ZDRAVIH GORIČKIH POLJIH - pripelje vsako soboto na tržnico v Ljubljano Mirko iz Šalovcev. Spoznate ga po tovornjaku na kateremu piše

BIO KMETIJA RENGEO
GORIČKA VES

Šalovci d.o.o.
tel. 02/5598 110
fax 02/5598 111
GSM 041 506 370


Cena za pol litra je 1.300 SIT, pa tudi njegovi ostali domači pridelki so res kvalitetni.
Je pa koristno, da ga kak dan prej pokličete, ali bo prišel v Lj - sploh zdaj čez zimo.... včasih gre menda tudi v Medvode na tržnico...

Vse naše mame so rekle, da tako dobre ajdove moke še v življenju niso imele! Sama pri njem kupujem skoraj vse - res so cene višje, kvaliteta je pa zelo visoka - preverjeno!!!



kolikor jaz vem, ni več bio kmetija, ker so baje nekaj goljufali.

najboljše imajo eni naši znanci, ki imajo oljarno, pravo goričko olje.....stane pa 13 eur za liter.....sem ga že pošiljala na primorsko in pravijo, da je ZAKON!

#147 Rikki

Rikki
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 19. marec 2008, 13:59

Na gornjem stajerskem kosta liter bucnega olja 14€ pri kmetu :$$: ... Pravo gornje-stajersko bucno olje ima tako zlato nalepko :medal: in je veckrat kontrolirano, da je le cisto. :wOOt:
Jaz ga uporabljam skoraj vedno.... ne znam si predstavljat vec krompirjeve solate brez... al pa motovilca z krompirjem ... z bucnim oljem mmmm..... :P

#148 Tipka

Tipka
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 733

Objavljeno: 20. marec 2008, 08:07

dans sn od frenda iz prekmürja dobo flašo bučnega likerja :eek:

Bobi, a je iz muskatnih buc :inocent: ?
MOjca




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0