Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Lasje...


  • Prijavi se, če želiš komentirati
455 komentarjev na to temo

#1 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 13. september 2003, 17:40

mjuzikl Lasje...

Samson in Dalila...

Hipiji...

Barve take in drugačne...

Irokezi...

kaj vam pomenijo lasje?

Stankaaaa

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#2 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 13. september 2003, 17:47

moja najhujša nočna mora je, da mi jih nekdo poreže. Seveda izvor spet iz otroštva ker so me silili na kratke lase, zdaj pa skoz neke srednje in dolge in nikoli mi niso dovolj dolge... Ko sem bila mala, sem skoz govorila, da bom frizerka, zdaj pa... nič od tega.

Sanjam, da bi imela tako dolge lase, da bi se z njimi pokrila x:Dx

So mi tud nekaj, kar težko opišem...Občudujem jih pri drugih, če se svetijo, če so take svojstvene frizure, kakšne natur skravžlane. Ampak obriti brez las, to pa mi je zelo redko kdaj všeč. Potem res mora mu/ji pristajat. Tak kot Sinead.

Dobra frizura lahko človeka čisto spremeni (vsaj zunanjost).

Stankaaaa

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. september 2003, 08:05

Dobra tema, Stankaa! x^x

Meni lasje zelo malo pomenijo; nic ne dam na 'moc, ki je kao v laseh' in podobno.
Se mi zdi, ce je tvoja pojava, samozavest... whatever.. odvisna od las, se ti slabo pise.

Komot se kadarkoli pobrijem z mashinco. :vio:

Posebej pa me motijo geste kot so metanje las cez ramo, stalno pipkanje po laseh, glajenje las, afektirano dajanje za usesa...

Da ne govorim o estetski (oz. higienicni) plati.

Res pa je, da nekomu pase to in nekomu ono in da seveda tudi jaz opazim lepe lase in so mi lahko cisto vsec...
Ampak... precej nepomembno mi je to, skratka...

Vcasih je kje v kaki vrsti pred mano kaka bejba, ki ima 'ful lepe lase' (tako si vsaj misli), stalno pipka nekaj, a hrbet ima poln las in/ali prhljaja. :o|o:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 15. september 2003, 08:33

Očitno mi pomenijo preveč.
So ravno dovolj gosti, da jih lahko nosim razpuščene, čeprav me poleti daje vročina in jih spenjam in zvijam na vse mogoče načine.
Zdaj se pa pokrijem z njimi x:Dx . Dolgi so 58 cm, milimeter gor ali dol x:Dx

Seveda sem jih pustila rasti na partnerjevo željo. Ko sva se spoznala sem imela dolge, potem jih čez teden dni postrigla in mu vsemu šokiranemu povedala, da bodo čez dve leti spet enako dolgi. Kar na faci sem mu prebrala, da se on teh dveh let ne bo učakal(pa se je še krepko več x:Dx ).

V glavnem - do ramen so mi skoraj vedno segali.
Potem sva se pred cca 5. leti blazno skregala. Jaz pa horuk in k frizerju. Lase popolnoma na kratko. Za kazen! x:Dx
Sicer mi kratko tudi paše x:)x , ampak...je padel skoraj v nezavest. Kakšna pa si???
Trajalo je nekaj časa da se je unesel..itak mu kaj druga ni preostalo. Las ni bilo več.

Takšne dolžine, kot jo imam zdaj še nisem imela.
Ful hitro mi rastejo in redno strižem konice. Tako, da se strženje konic niti ne opazi.

Marsikdo misli, da nosim dolge lase zaradi njega, ampak ne drži. Preprosto se z dolgimi lasmi dobro počutim, pa še zebe me pozimi in ponoči ne x:Dx
Da o žgečkanju z lasmi niti ne govorim x:Dx x:Dx

Aha še to( zdaj ne bom mogla nehati). Nega las.
Nič kaj ne pretiravam niti ne izumljam tople vode x:px . Ko so umazani jih operem. Posušim na zraku - fen sem itak pokvarila in se nič ne odpravljam po tovrstnih nakupih.
Dvakrat letno si privoščim kroprivovo kopel(lasno)

Nič jajc, nič kisa..

Imam res močne lase - po očetu valjda. Moje hčerke pa na srečo tudi x:Dx

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#5 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 15. september 2003, 09:15

Imam trenutno zelo dolge x:px (1 cm!), pozimi pa zelo zelo dolge x:px (tam do 3cm). Spomladi, poleti, jeseni pa se strižem na legendarni: "0.1 prosim". x:Dx

Sicer pa sem že rahlo siv(po materi), imel pa sem tudi že irokezo (strarci so ponoreli), pa dolge lase (do ramen), pa se mi je sfuzlalo od vročine, pa sem se kar postrigel. x:Dx

#6 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 15. september 2003, 14:53

Nataly imaš izgleda lase po mojem okusu x:Dx
Marsa glej no, sem mislila, da boš opisala cel spekter barv,
ker si nekje omenjala, da si rada barvaš...
No, točno to, kar tebe moti, pa jaz počnem x:Dx
se igram s pramenom las in ga motam x:Dx
mečem lase nazaj in si jih popravim za uho...
No, saj sem ze enkrat priznala, da mi je Intruderjeva čupa všeč... :palec:
ampak vsaki dolgi lasje pa mi tud niso,
morajo bit ravno prav divji... xrolleyesx
Imam pa sodelavca, ki si lase redno brije in njemu res to paše, tud Ok.
Kar pogrešam, da trajna več ni v modi... uh se boste zmrdovali, ne?
:D Stankaaaa

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. september 2003, 15:10

Stankaa x:Dx
Saj, to je res... veliko0 prckam, eksperimentiram, barvam etc...
Ampak bolj zaradi celotne podobe, pa da sem si vsec, kot da bi mi zdaj ravno lasje pomenili...
Morda to kaze ravno napsrotno - kaksen (brezvezen) odnos imam pravzaprav do las..
.. ko so rekli - pri 30. bos plesasta, jaz pa pri 39.5 nisem oz. imam natancno toliko las (in taksne) kot vedno. :palec:
Barvanje, kot bi pobarvala obleko... x:)x
Saj jaz imam zdaj tudi zeloo dolge. ;)
Zame, seveda... sicer pa tja nekje do ramen.
Potem pa me pici, pa se postrizem cisto na kratko.

Se mi zdi, da z lasmi je lahko vsaka lepa... ko se pol face ne vidi - kdor pa kaze obraz, brez dodatkov in balasta, okrasja etc., pa dobro zgleda!
Kako bi sele zgledal z lepimi, dolgimi!
Ko imamo pa ravno temo Miss - nobena skoraj nikoli nima kratkih las, ce pa jih slucajno katera le ima, pa seveda ne zmaga...
Kaksni trapasti stereotipi.

Ali: s frendom greva po cesti - pred sabo vidiva bejbo z blond cupo do riti, od zadaj - pa rece frend - kaksna dobra bejba, ne glede na to, ce je, potem ko se obrne, prava grdulja. x:Dx
No, in to je to.
ce pa je bejba cedna in sexy in s svojim stilom, pa je povsem vseeno, kaksna je dolzina las etc...
Ce si pase - sebi, seveda... x;)x

Saj sem vedela, da bom 'razburkala duhove'... x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 15. september 2003, 15:40

Ej, a ne, da. To mene tud razkuri, samo z dolgimi so missice, dolgocajtno, pa bi kdaj kakšna z odštekanimi kratkimi bila tud super.

Ali pa kdaj vidiš katero na ulici, ki ima dolge in pobarvane in še moderno oblečena, pa si šokiran, ko ji potem lahko oceniš -rečima nad 60 let.
Po drugi strani pa si mislim, da je prav, da ne sledi stereotipu, da starejši ženski ne paše dolga divja čupa, zakaj pa ne?

In tud to se mi zdi dobro, da imaš korajžo in da probaš spremembe, ne pa da - Npr. bila sem ta vikend na 15.letnici OŠ in ene imajo do pikice enak stil enako frizuro-vedno! kratke, pol pa so tud tisti, ki pridejo s pobarvanimi in npr. dolgimi (pa so vedno imeli kratke ali obratno s kratkimi...) jih komaj prepoznaš!

Ampak zakaj meni to... Do 5. razreda so me silili s kratkimi... Grozljivka!
In kaj je bilo potem: ko so mi dovolili dolge-nisem škarij pustila blizu ene tri leta -takrat pa so bili tako kot nataly čez pol metra (uh se dobro sliši x:Dx )
Potem pa sem vse precej šokirala... toda večinoma so vsaj do ramen.

Stankaaaa

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#9 kodrlajsa

kodrlajsa
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 127

Objavljeno: 15. september 2003, 15:42

s prsti mi greš skoz lase, zapeljuješ me,
vse to sem že videl, vse doživel...

(Vladek Kreslin)

xokx Kodrlajsa

#10 otožna

otožna
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 197

Objavljeno: 15. september 2003, 15:44

Barva - da prekrije tisto, kar definitivno še ne sodi na mojo glavo - siv las. Barva podobna osnovi, kar se tiče dolžine, mela sem jih do sred hrbta, nekoč. Sedaj pa kratko, razmršano. To je to. Zakaj dolgi, če mi bolj pristajajo kratki? (pa mlajša izgledam :palec: )
So mi pa všeč pripadniki močnejšega spola, če imajo malce daljše, a urejene lase.

#11 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 15. september 2003, 18:54

Lasje so kot zdravje,ko jih izgubiš jih znaš bolje ceniti....

#12 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 15. september 2003, 20:01

Če pomislim kaj vse lahko hudega ženske storijo moškim.... nataly.. si ti vrhunec vsega tega... .se greš ostrižt..... ajajaj, dvakrat, pa kaj maš ti kakšen škorpijon v asc...? gooddamit..... sicer pa ja, lasje na meni mi ne pomenijo veliko, na nasprotnem spolu pa precej, nikoli nebi resno razmišljal o ženski s kratkimi lasmi, preprosto ne, to ne gre....., opažam pa da se z lasmi spreminja karakter.... hm recimo pri sebi, sem mel nekaj časa grozno kratke, pa pol grozno dolge, in v bistvu, kaj pa vem, daljše kot mam lase manjši mam ego, krajše kot mam lase večji je ego... tako se mi zdi, vsakič ko se na kratko ostrižem, občutim en tak pretiran egoizem... opažam, najbrž je to čist subjektivno (recimo nekaj najbolj altruističnih ljudi k jih poznam ma blazno kratke lase.... ), ampak tako stvar deluje pri meni, z daljšimi lasmi sem bolj prijazen.... za okolico.... no morda pa stvar sploh ni povezana, morda se počutim v določenem času bolj destruktivno in se ostrižem.... hm sicer pa ja, lasje so lahko malo ali pa veliko, odvisno za kaj,.......... x;)x recimo tam stanka.... sanja da bi se z njimi pokrila :) hehe, to je dobra reč ja :) jaz sanjam da bi jih imel spet tako dolge kot so že bili x;)x
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#13 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 15. september 2003, 20:56

.ja res je, men tut niso lasje všeč, če jih vidm po celi obleki odpadene˝..

.drgač pa sem vedno experimentiral bolj kratke zadeve, vedno nekak vojaški look, ampak sej, tut to prerastemo in smo bolj moralni, no ja, se trudmo bit x:Dx

Menim, da je zlo težko spat z dolgimi lasi, huh, kwa to cuka, jest bi jih dau ponoč kr dol x:Dx


Pozna kdo kakšno vražo na račun las, poleg une ,k greš z roko skoz lase, hmmm ?

#14 Natalija

Natalija
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 15. september 2003, 21:22

Meni lasje ne pomenijo nč posebnega. Najboljše se počutim s kratko čupo. Sem imela doolge, pa me je kr neki piknilo, da sem si jih sama postrigla. Zdaj pa že pet let hodim po svetu s kratko čupo in želejem.
Je pa izredno fajn eksperimentirat z barvami. Na moji glavi so ble že čisto vse (od modre, zelene...) tako,da mi je zdaj že dolgčas, ker ni več kakšne nove barve. Moram pa priznat, da je blo fajn delat frizure tudi na dolgo čupo (obvezno vsak dan druga). Edino na živce mi gre to, da me ima marsikdo za rejverko (trenutno imam speroksidirane) kar pa nisem niti pod razno. Po mojem glasbenem okusu (metal) bi morala nosit najbrž dolge črne lase.
So pa seveda lasje odraz tvojega imidža.
Edino nekaj mi ni všeč - imam namreč grozno goste lase in si jih moram non stop redčit.

#15 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 15. september 2003, 21:28

AJA, TO JE TIST, redčenje, sjej obstajajo šamponi zato, ane...balzami,ki omogočajo mahkobo las, je tko, hmmm, potem ni trde žime˝ na laseh x:Dx

Al je res to da, ko se ženska ostriže izgubi vero v lbezn?

#16 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 15. september 2003, 21:58

Jaz pa sem imela v osn. šoli dolge do riti. Sva se z bratom dajala, kdo bo imel daljše... Potem pa je brat šel v vojsko (ko sem bila jaz v 7. razredu), in sem se iz sočutja do njega tudi jaz postrigla - ampak samo do ramen. Imela sem tako "stopničasto" frizuro, da so me sošolci klicali Jagoda. x:Dx x:px
V srednji šoli pa sem se enkrat obrila na nulo - sem uživala v šokiranju okolice, izkazovanju svojega poguma, pritegovanju pozornosti... x:o)x x;)x
No, zdaj pa sem resna in odgovorna mamica in imam lase do ramen. Imam pa tako frizuro (paš), da prišparam na striženju, ker je dovolj, če se grem 2x na leto postrišt. Pa tudi ne porabim ful cajta za urejevanje frizure - po pranju si jih samo posušim in počešem. Skratka zelo praktično - kar mi je trenutno najbolj pomembno. Drugače mi pa lasje ne pomenijo kaj posebnega.

#17 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 15. september 2003, 22:05

res je, sušenje je tut negovanje, al se sušiš po naravni poti al pa uporabiš aparat.

A ja, a TUT TI SO SE ostrigla, lepoo, spet ena več x:Dx

#18 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 15. september 2003, 22:59

A ja, a TUT TI SO SE ostrigla, lepoo, spet ena več x:Dx

A ena več, ki je izgubila vero v lbezn? x:Dx x:Dx x;)x

Ja, res je, ne VERJAMEM v ljubezen,
ampak VEM, da je. x^x xsrcx

#19 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 15. september 2003, 23:10

ja, tut to je niki x:Dx seveda vsaj upanje ostane vedno na rezervi, ne x:Dx

#20 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 15. september 2003, 23:14

x^x Mene pri spanju ne motijo, pa spim vedno z razpuščenimi. Dam jih na stran pol pa se kotalim gor in dol x:Dx

Stankaa - jaz sem kot otrok tudi imela kratke - pa ni to čisto nič narobe..bolj so krajši, gostejši so. Večkrat strižeš-lepši so.

El nino...zelo močnega asc škorpijončka imam x:Dx :palec: x:Dx . Hja pravo mučenje x:Dx za koga

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#21 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 15. september 2003, 23:24

natali, jest bi tut kito, pa je še u layfu nism jemu, res.kdo mi bo kito spledu, hmmm :sori:

haha, kotaliti se po pusteli, heee

#22 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 15. september 2003, 23:35

Zares me zmotijo kadar čistim...ali pa pometam...pismo jih je ogromno v kopalnici. Prav nervozna ratam potem.
Ali pa med kakšnimi točno določenimi zadevami. Ves si tam...pol pa ti da roko na lase in je problem tu x:Dx x:Dx .Se vidi, da je pozno, ker mi čudne misli rojijo po glavi x:Dx

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#23 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 16. september 2003, 03:30

kar se las tiče, mi je čisto dovolj, da imam takšne ravno prav goste, gladke ... in lepo se svetijo x:Ix ... nobenega posebnega čara ne vidim v dolgih laseh, kaj šele, da bi morale biti blond x:Dx ... če bi bla moški, bi me bolj prevzel pogled na lep, dolg vrat in ramena... se mi zdi veliko bolj ženstveno, erotično...kar dolgi lasje skrijejo... x:Ix x;)x

#24 Uma

Uma
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 310

Objavljeno: 16. september 2003, 20:03

A mislite, da je res kaj na tem, da so si lasje in ženskost v sorazmerju (pa ne obratnem)? Ali pa je to spet en družbeni predsodek...?

Se mi zdi, da kratko postriženim ženskam hitreje pripišemo moške atribute (ambicioznost, večjo agresivnost...), dolgolascem pa poženščenost (sploh ko si vrže lase čez ramena...)...čeprav se imajo nekateri za poosebljeno moškost, poznam pa tudi nekaj dolgolask, katere dobesedno zaudarjajo po testosteronu...


#25 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 18. september 2003, 07:14

Vedno nosila bolj ali manj dolge lase.Imam goste...močne in naravno blond.. x:Dx x:Dx

Imam odličnega frizerja..ki pa ni gay.. x;)x ...ampak en hudo fensi tip...ki je vedno na tekočem z modo...prav uživam..ko se lahko z moškim pogovarjam ...o čevljih...in ga to res zanima. Ko grem na kakšno posebno prireditev...mi vedno svetuje...kako se naj uredim. x^x ...
In kar je najbolj zabavno...UŽIVA v hoji po trgovinah...in kupovanju oblek...
Sam se je ponudil..da gre z menoj ...po jesenskih nakupih... x^x x;)x

Všeč mi je...ker nikoli slepo ne sledi modi...ampak frizuro prilagodi osebi.Sem nekaj časa hodila k frizerju z "imenom"...pa me je minilo, ko mi je predlagal...naj se ostrižem na kratko...in pobarvam rdeče.Na vprašanje zakaj...je rekel...zdaj se tako nosi... xrolleyesx

Astra
Per aspera ad astra




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0