Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Prevozna sredstva


  • Prijavi se, če želiš komentirati
122 komentarjev na to temo

#1 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 1. oktober 2003, 14:49

Dostikrat sem že razmišljala o tej zadevi. Jaz osebno se najraje vozim z vlakom, še posebej na daljše vožnje. Všeč mi je zato, ker ne rabiš biti tok zbran med vožnjo kot če voziš avto, ker lahko kaj bereš, pa ti ni slabo kot v avtobusu, pa še dokaj varen način prevoza je. Kaj pa vi? :eek:

#2 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 1. oktober 2003, 14:53

Če ni avtomobila, z vsekakor z vlakom. Vlak dam na prvo mesto samo v primeru, ko vem, da bomo kaj malega spili (kadar grem k bivšim sodelavcem v Lj na obisk x:Dx ). Vlak je super, lahko kaj prečitaš ali pa zadremaš. Avto pa je bolj komot. x:Dx

Vsekakor bi se morali več voziti z vlaki. :o|o: Ekologija pa to ...

#3 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 1. oktober 2003, 16:04

Ni ga čez kolo,vsaj za lokalne potrebe.
Tisti,ki pa je nasprotnik rekreacije ali gibanja bo pa verjetno zbral bolj manj utrujajoče prevozno sredstvo...
Mal je zapleten,če imaš defekt,ampak potem peš nadaljuješ...

#4 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 1. oktober 2003, 16:13

Priznam... x:Ix ...brez avta mi živeti ni...
Ko grem na kolo...mi je to kot nuja..aha, zdaj pa rabim rekreacijo...in sem potem ponosna nase... xrolleyesx ..
Ko sem se nazadnje peljala v lj...z vlakom...tem "hitrim"...sem poskušala brati...pa mi je bilo kar malce slabo... :xx!: ...pa še neugoden vozni red imajo...
Letalo pa... :palec: ...za par uric...letošnja 12-urna vožnja pa je bila :xx!: :xx!:

Astra
Per aspera ad astra

#5 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 1. oktober 2003, 17:23

jest obožujem vlake. drgač pa x8Dx kolo, z njim sm naredu ogromn vzponov in tut neki padcev x:Dx za avto moram še počakat, letalo, hmmm morda nekoč spet x:Dx

#6 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 1. oktober 2003, 17:36

Saj tudi padalo ni slabo.
Enkrat moraš poskusiti(tandem)dokler ne razčistiš.
Mislim,da me še nikoli ni bilo prej tako strah kot pred startom....
Ko si pa v zraku,strah zgine...super stvar...ampak ni za vsakodnevno uporabo!

#7 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 1. oktober 2003, 19:09

Največ se vozim z avtom - čeprav dnevno še največ km naredim peš, razen ob izjemnih priložnostih, ko grem kam ven iz Kopra...
Najraje pa imam vožnjo z gokardi v luna parku x:o)x , pa ko sem bila majhna, sem se ful rada peljala na frezi (ko smo vozili grozdje iz vinograda) :8): ... Ful rada pa bi se enkrat peljala s kočijo! x:px Skratka, všeč so mi taka prevozna sredstva, kjer nisem zaprta v nekem prostoru.
Vlak mi je tudi kul, samo tam pa mi vedno smrdi :xx!: ... Ko pomislim na vlak, se spomnim tistega vonja v Pohorcu izpred 13-19 let, ko sem se vozila v šolo... :huh:

#8 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 1. oktober 2003, 19:30

jas pa mam najraje rolerje x:Dx , ker sem še premlada za avto :xx!: , skuter mi ni všeč :xx!: , izpit za motor (125 kub.) x:Dx x;)x x:Ix pride čez dobro leto in pol od kolesa pa me rit boli x^x .

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. oktober 2003, 19:59

Uzivam v avtu, kot na konju se pocutim...
Zelo rada in brez problemov hodim pes (*zadnjic sem sla iz Festivalne v Sentvid pes), vcasih sem rada furala s kolesom, potem pa sem imela eno bedno kolo, ki mi je bilo 'prekratko' in sem se morala ful matrat, ker noge skrcene... pa tak... xrolleyesx
Tako da sem ga pustila sosedom v ex flatu.
Zelo zelo rada imam vlake in vse kar je v zvezi z njimi - rada jih gledam in vse, se pa nisem z njim vozila ze kakih... hm, 5,6, 7 let...
Avioni? Sem se samo dvakrat peljala z avionom, pa mi je bilo kar vsec.
Rolerji, rolke etc.? Prec na trtici, ni zame..
Motorji? Shizim totalno, hocem imeti, a nisem ravno kompatibilna, nestetokrat imela nesreco z motorjem (oz. bila sovoznik) - sicer nikoli nic hudega, ampak vedno totalna shtala.

x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 1. oktober 2003, 20:07

uuu, jaz pa komaj čakam na motor! ful so mi všeč čoperji, čist easy ride nič divjanja...
BRRRRRRRRRRRRRR........ x:Ix x;)x x:Dx xDDx

#11 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 1. oktober 2003, 20:29

Uzivam v avtu, kot na konju se pocutim...
Zelo rada in brez problemov hodim pes (*zadnjic sem sla iz Festivalne v Sentvid pes), vcasih sem rada furala s kolesom, potem pa sem imela eno bedno kolo, ki mi je bilo 'prekratko' in sem se morala ful matrat, ker noge skrcene... pa tak...  xrolleyesx
Tako da sem ga pustila sosedom v ex flatu.
Zelo zelo rada imam vlake in vse kar je v zvezi z njimi - rada jih gledam in vse, se pa nisem z njim vozila ze kakih... hm, 5,6, 7 let...
Avioni? Sem se samo dvakrat peljala z avionom, pa mi je bilo kar vsec.
Rolerji, rolke etc.? Prec na trtici, ni zame..
Motorji? Shizim totalno, hocem imeti, a nisem ravno kompatibilna, nestetokrat imela nesreco z motorjem (oz. bila sovoznik) - sicer nikoli nic hudega, ampak vedno totalna shtala.

x:)x

Marsa, si srčkana xsmx :!: Pa se je Posted Image zdelo fajn, ko je pred pičko hotel bit xsmokex :vtz: x8Dx izpadel pa xzobkox :fool: xzobkox Me prav zanima, če sta po padcu hodila v xegox :?:
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#12 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 1. oktober 2003, 20:46

Fijokl Kluka, ti pa res znaš vse z smeškoti opisat, hmm :eek:

#13 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 1. oktober 2003, 22:54

Od vseh prevoznih sredstev mi je najljubsi vlak, a ga resnici na ljubo zelo malo uporabljam. Lansko leto sem se enkrat peljala v Mb z IC in mi je bilo ql videti, enkrat tudi spodoben vlak pri nas. Najveckrat grem, kar pes in to mi je najljubsa dinamika premikanja, glede na to, da nekaj casa nisem mogla hoditi, sem vesela za vsak korak, ki ga naredim.

Ker, kar dosti potujem, grem seveda najveckrat z avtom in letalom. In zadnje case, se mi vse manj, da delat te dolge kilometre.
Imam tudi strah pred visino, tako da gondole in sedeznice na smucariji so mi prava muka...ampak stisnem zobe in stejem da bo mimo brrrr xrolleyesx

V spominu imam popotovanje iz Ljubljane do Raven na Koroskem, pred 2 leti. Malo pred 6h zjutraj sem bila na vlaku do Celja, v Celju prestopila na bus do Velenja, v Velenju cakala na zvezo do Raven...in cakala....in cakala .....in cakala.....in bus, ki bi moral priti ni prisel....in drugi bus, ki bi moral priti po voznem redu ni prisel in cez pol ure po tistem, kar bi moral ze drugi bus odpotovati, najdem prometnika na velenjski postaji, ki pojma nima da dveh busov sploh ni bilo in tudi ne ve kdaj pride naslednji. Nakar po tuhtanju ene 10 min ugotovi, da so zamenjali vozni red pred 2 tedni. Nato se okorajzi in poklice malo naokoli, da povprasa kako je z busi iz Velenja in nam vsem cakajocim sporoci, da bus pride okoli 11.30h. Wow, jaz pa na pot odsla se pred 6h zjutraj iz Ljubljane. Na Ravne sem prispela okoli 13.30h se mi zdi. Od takrat naprej ne uporabljam javnega prevoza :xx!: .
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#14 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 2. oktober 2003, 07:03

Jaz imam pa javna prevozna sredstva rada, ker tam srečaš dosti ljudi, pa ti malo domišljijazaide na pašo. Včasih nehote slišiš kakšen delček življenja koga drugega (ko se kdo za tabo pogovarja). Seveda mi ni za bit v kakšnih nabitih trolah ali primestnih busih, ampak vlak je pa prov fajn.

Tudi jaz spet rada hodim peš. Dostikrat sem šla peš od stadiona do Kosez, ker mi je full pasalo mal možgane na pašo, pa tačke razmigat. Seveda so pa dosti boljši sprehodi v naravi. Obožujem sprehode z Alom po naših čarobnih Notranjskih gozdovih, kjer lahko srečaš samo sem in tja kakšnega človeka, pa mogoče še medveda x;)x

Z letalom sem se pa prvič peljala kot predšolska deklica in takrat je bila ena risanka Pink panter, v kateri je šel on na letalu na WC in pritisnil gumb. da bi potegnil vodo, pa je s školjko vred padel iz letala in jaz si nisem upala potegniti vode. x:Dx :inocent: xDDx

#15 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 2. oktober 2003, 16:53

Contesa,jaz kot riba pravim;

boljša ribica v letalu,kot pa one v morju...

Da ne maraš pešačenje,to si morala imeti enkrat slabo izkušnjo z novimi čevlji ali copati!?

#16 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 2. oktober 2003, 18:57

Vlak Vlak Vlak Vlak Vlak Vlak Vlak Vlak Tutu.. hehe, dabest, od motrnih še avto, najraje mam pa rolerje pa kolo, hehe, to je roba vam povem rolanje je dobesedno letenje.....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#17 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 15. april 2004, 15:52

z avtom
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#18 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 15. april 2004, 16:04

1. peš,
2. avto,
3. kolo,
4. vlak,
5. avion.... x^x


#19 umetnica

umetnica
  • D član
  • Št. objav: 1 314

Objavljeno: 15. april 2004, 16:06

če že govorimo o prevoznih sredstvih, potem se največ vozim z avtomobilom, kolo je pa daleeeeeč zadaj x:Dx

(peš pa hodim in se ne vozim, in to zeloooo veliko) x;)x
P. S. le kaj je hotel umetnik s tem povedat

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. april 2004, 16:51

Moje prevozno sredstvo je avto, ga tako potrebujem kot tudi uzivam v voznji, vcasih je bilo moje prevozno sredstvo kolo, od nekdaj pa ze rada hodim, tako mi ni problem dalec pesaciti (razen da ne maram prevec vzponov, matranja in tega... ce pa je po ravnem, kolikor toliko, lahko brez tezav prehodim v susu 6 - 10 km - kadarkoli).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 16. april 2004, 02:11

Ja veliko prehodim, veliko prevozim z avtom, veliko prevozim z biciklom, javnega prometa pa skorajda ne uporabljam. Z avtobusom sem se nazadnje peljal davnega leta... jebemti... :eek: se pa glih ne morem spomniti.
Ja sam ka mali pao s lipe

#22 opij

opij
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 988

Objavljeno: 16. april 2004, 16:01

Od 18. rojstnega dne je moje prevozno sredstvo avto. Obozujem ga in zelo rada vozim. Vozim tudi zelo hitro, kar je lahko nevarno, a mislim da sem dovolj previdna, da ne ogrozam nikogar.. Vsekakor je varnost prva, takoj za tem pa uzitek..  x;)x

Znova prav strašiš me!
tko in drugač x^x x:Dx :palec:
Vsaka ovira je priložnost.

#23 opij

opij
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 988

Objavljeno: 16. april 2004, 16:13

Od 18. rojstnega dne je moje prevozno sredstvo avto. Obozujem ga in zelo rada vozim. Vozim tudi zelo hitro, kar je lahko nevarno, a mislim da sem dovolj previdna, da ne ogrozam nikogar.. Vsekakor je varnost prva, takoj za tem pa uzitek..  x;)x

Znova prav strašiš me!
tko in drugač x^x x:Dx :palec:

ja.., le pazi da te ne ujamem na prehodu za pesce.. x;)x BUUUUUUUU , bom kar po gasu stopla.. x:Dx x:Dx x:Dx

Hvala bogu ,da se bolj vozim kot hodim x^x x:Dx :palec:
Vsaka ovira je priložnost.

#24 atubbuta

atubbuta
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 315

Objavljeno: 16. april 2004, 16:23

Dostikrat sem že razmišljala o tej zadevi. Jaz osebno se najraje vozim z vlakom, še posebej na daljše vožnje. Všeč mi je zato, ker ne rabiš biti tok zbran med vožnjo kot če voziš avto, ker lahko kaj bereš, pa ti ni slabo kot v avtobusu, pa še dokaj varen način prevoza je. Kaj pa vi?  :eek:

Tudi jaz se rad vozim z vlakom. Še posebej, če imam cel kupe na voljo zase ali pa svojo družbo. Lepo je tudi, ko kako fajn osebo spoznaš na vlaku. Jaz sem enkrat spoznal neko primorko s katero sem se še leta dopisoval. Lepo je tudi, če so proge urejena in je hitrost konstantna. Ravno v noči na torek sem se vozil iz Srbije (Požega - Beograd in potem Beograd - Ljubljana) Nekaj časa je popolnoma razmajana proga, potem čakaš uro in pol na meji potem vlak potegne k sneta skira (ja po mojem občutku smo šli 200 km/h) in potem spet čakanje in počasna vožnja, ... Še slabši primer je v Ameriki (Portland - Seattle) Tam imajo vlaki tudi po nekaj ur zamude, pol se pa vlečejo k polž. Res pa je, da so izredno udobni.

OK, obožujem pa tudi KOLO in PLOVILA. :)
Bodite SPONTANI, ISKRENI in POSTENI.
Ne igrajte UMAZANIH IGER oz. CUSTVENIH MANIPULACIJ.

S tem NIKOGAR ne osrecite; tudi SEBE NE.
Kdor pa zeli biti NESRECEN, si lahko se vedno poisce sebi enake.

#25 opij

opij
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 988

Objavljeno: 16. april 2004, 16:32

Od 18. rojstnega dne je moje prevozno sredstvo avto. Obozujem ga in zelo rada vozim. Vozim tudi zelo hitro, kar je lahko nevarno, a mislim da sem dovolj previdna, da ne ogrozam nikogar.. Vsekakor je varnost prva, takoj za tem pa uzitek..  x;)x

Znova prav strašiš me!
tko in drugač x^x x:Dx :palec:

ja.., le pazi da te ne ujamem na prehodu za pesce.. x;)x BUUUUUUUU , bom kar po gasu stopla.. x:Dx x:Dx x:Dx

Hvala bogu ,da se bolj vozim kot hodim x^x x:Dx :palec:

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, zdaj je pa mene strah.. x:Dx x;)x x;)x
x:Dx x:Dx

:palec:
Vsaka ovira je priložnost.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0