Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Učenje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
18 komentarjev na to temo

#1 Tinqa

Tinqa
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 33

Objavljeno: 10. november 2003, 20:38

Rada bi vas vprašala ali ste imeli kdaj težave z učenjem.Jaz sicer še nikoli, sem absolventka, pa mislim da se mi je sedaj to pojavilo.Ne vem kako naj se s tem spopadem, litri kave mi ne dišijo, če pa imam pred učenjem rekreacijo me le-ta uspava.

Prosim vas za kakršnokoli metodo, ki bi pomagala iz začaranega kroga.
Lepo se mejte,
Tina

P.S.: Zadeva je urgentna... xrolleyesx

#2 nord

nord
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 334

Objavljeno: 10. november 2003, 20:53

jaz mam nonstop neke težave. cel tedn sem se neke razpredelnce učila za nemščino pa se nič nisem mogla spomnik ko smo pisali . ampak pri meni ni tak problem, da si ne zapomnim ampak sem tak ful nervozna, da vse lahko potabim, tudi če sem se nevem kak učila.





   Prosim vas za kakršnokoli metodo, ki bi pomagala iz začaranega kroga.
 



ne poznam nič
mejte se radi....

#3 SmartyM

SmartyM
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 360

Objavljeno: 10. november 2003, 23:01

Men je pomagalo,da sem si pisala plonk listke,pa sem se iz njih naučila vse že med tem,ko sem jih pisala,še bolj fino je pa nekoga drugega učit in spraševat snov,pa si pol full velik skoz to zapomniš.Najbolj pa pomaga,če te stvar res zanima,ker,če imaš odpor se lahko še tolk piflaš pa to ne bo to.Aja zelo pomaga,če si snov prepisuješ,delaš miselne vzorce in se igračkaš z njimi. xbookx x;)x

#4 otožna

otožna
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 197

Objavljeno: 10. november 2003, 23:02

pa da nisi z mislijo kje drugje x;)x

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. november 2003, 08:22

Tudi meni je pomagal 'recept', ki ga je dala SmartyM - plonkceglc - ker moras strnit in povzet bistvo.
Potem pa navadno nanj sploh nisem gledala.

Saj si pa tudi sama ze postekala - ce se prej rekreiras, pa je kul.
Poskrbi, da bos imela skoz svez zrak, pred ucenjem malo meditiraj in se nadihaj, pripravi se na ucenje, ne bo pa odvec ponavljanje pozitivnih afirmacij (vendar to ne samo pred ucenjem, pac pa recimo zvecer, preden zaspis, zjutraj, ko se zbudis itd.).
Npr.: snov mi gre hitro v glavo... in podobne.

Skuhaj si caj (in ne kave). Veliko pij.

Snov najprej malo preglej, preberi, brez strahu - joj, to se bom morala naucit.
Najprej si poglej, kot bi slo za kaj desetega, v kar rabis dobit nekoliko vpogleda.
Beri to zbrano, kar preberes, si zraven predstavljaj.
Potem pa zapri knjigo in zvezke, pa skusaj sama ponoviti oz. podati to, kar si ravnokar obdelala.

Srecno! :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 11. november 2003, 08:24

Jaz sem si pa ponavadi povzetke delala in se ob tem že skoraj vse naučila, če sem jih še enkrat prebrala, je bilo ziher zadosti.

Predvsem počivaj, ko imaš možnost, pa delaj pavze na kolikor potrebuješ - ne preteraj in predvsem brez panike.

Držimo pesti x^x :palec:

#7 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 11. november 2003, 09:24

No ja, če je že do absolventa prišla, potem verjetno ne potrebuje nasveta, kako naj se uči, ampak, kako naj se pripravi do tega, da bi se učila. :o|o:

Ja, jaz sem jih imel, že od nekdaj, problem pa je bil v tem, da mi učenje ni dišalo in da sem z mislimi vedno odplaval kam proč, v svoj sanjski svet, kjer je bilo vse prav fino ... :sori:

Po moje je Marsa še najbolj zadela, meditacija, sprehodi v naravi. Če pa te kaj v življenju muči, pa obvezno tek.

Pa srečno! x;)x

#8 afna

afna
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 75

Objavljeno: 22. november 2003, 11:28

Jaz se spomnim predvsem svojega prvega letnika na faksu, ko smo imeli zares vse najbolj tečne predmete strnjene v en letnik, veliko klobasanja, "črtic", ki si jih moral vedeti na pamet, milijoni poglavij. Najhuje je bilo, ker prfoksi niso spoštovali logičnega razmišljanja, ampak samo dobesedne prepise iz knjige - če so sploh brali izpitne pole... :o|o:
Pa sem se po krizi pri prvih izpitnih rokih spoprijela s problemom, kako dobiti "zicleder", po svoje: najprej sem se razveselila z lepimi pisanimi pisali, zvezki, lističi... (majhno darilo zase), potem pa sem približno en teden ob glasbi delala zapiske v obliki MISELNIH VZORCEV x!x , približno eno poglavje na eno A4 stran.
Tisti mučni del učenja je potem trajal le DVA DNI ZA CELO KNJIGO :palec: - in VEDELA sem, da bom izpit skoraj 100% naredila.
In kaj je najboljše: ful ti ostane v glavi, imaš pregled čez celo knjigo, z lahkoto povezuješ snovi med sabo - tudi med predmeti. Pa še ful cool izgleda v barvah... Prfoksi, ki so naleteli na moje zapiske, so "svrševali" od zadovoljstva - ful sem zrasla v njihovih očeh x8Dx .

Ostal pa mi je problem - jaz jih imenujem - črtic: ko se moraš na pamet naučiti npr. 10 zaporednih načel in je vsako opisano v svojem stavku (take klobase niso vredne mojih miselnih vzorcev)! :vragec: No, potemtakem sem si zapomnila iz vsakega samo eno KLJUČNO BESEDO in iz vseh desetih naredila stavek, ki je zvenel naravnost neumno, ampak me je spomnil na vseh 10 načel in to po pravilnem vrstnem redu! x8Dx Stavke sem si enostavno napisala na peresnico - HALO - kdo pa lahko reče, da je stavek a la "Precizno strukturo neumnih oseb presedi v drugo sobo.! x;)x

Enkrat sem imela "jajca" in sem ves izpit rešila v miselnih vzorcih (sicer sem prej ugotovila, da bi tipu moralo to biti všeč). Dobila sem 10 in povrnila se mi je volja do učenja!

Morda pretkani absolventki manjka samo še nekaj zadnje energije in vzpodbude in ti takšni nasveti ne bodo preveč prav prišli. Morda pa bo kakšen bruc nekoč rekel: Afna, prav si imela! x:Dx

Pomagajte si s knjigo o miselnih vzorcih Vida Pečjaka - vem zanjo, ampak še je nisem vzela v roke.

PS: Upam, da pri mojem prvem komentiranju na tem cool forumu (Rachek, hvala za info. x;)x ) nisem prevec dolgovezila. Ce sem, sorry.

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. november 2003, 12:09

Zivjo, Afna, dobrodosla in - dbest, da si tole dala semle!
Zelo fajn nasveti in cestitke za ustvarjalnost in iznajdljivost. x:)x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 22. november 2003, 12:48

Rada bi vas vprašala ali ste imeli kdaj težave z učenjem.Jaz sicer še nikoli, sem absolventka, pa mislim da se mi je sedaj to pojavilo.Ne vem kako naj se s tem spopadem, litri kave mi ne dišijo, če pa imam pred učenjem rekreacijo me le-ta uspava.

Prosim vas za kakršnokoli metodo, ki bi pomagala iz začaranega kroga.
Lepo se mejte,
Tina

P.S.: Zadeva je urgentna... xrolleyesx

Tinqa! Moja hči ima težave s koncentracijo. V šoli so dobili eno odlično defektologinji, ki je študirala v angliji in tam tudi pet let opravljala svoje delo.
S seboj je prinesla metodo BRAIN GYM. To so nekakšne vaje, ki ti pomaga pri koncentraciji, zbudi ti obe možganski polovici, znaš poslušati in lažje si zapomniš stvari..... Hči uporablja to metodo že drugo leto in ocene so se ji izboljšale za eno oceno.... Preverjeno! Deluje!
Poglej na internetu, obstaja stran... Če pa te kaj še zanima pa lahko vprašaš. Če bom le lahko, ti pomagam!
Lep pozdrav!
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#11 mihas

mihas
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 5. december 2003, 10:53

Eno malenkost bi rad pritaknil, ki se je ljudje ne zavedajo. VSe to se sicer dogaja že samo od sebe, ko se učimo, če pa znamo z meditacijo, jogo, chi kungom..., to še sami dodatno stimulirat, pa samo še bolj.

Naši organi hranijo naše možgane z energijo, če si bolan na določenem organu, ti tudi ta del možganov s katerim je povezan peša, ker ne dobi zadosti energije. Najmočnejša energija v telesu je spolna energija. Pomembno je prehraniti možgane s spolno energijo (tantra yoga, tao sex), in je ne trošit v prazno. Na tem mestu se sicer marsikdo ne strinja, češ da gre za kršenje naravnih procesov!?

Naprimer spolni organi so povezani s centralnim delom možganov (4 žleze - talamus, hipotalamus, epifiza, hipofiza (I guess)), no, spomin naj bi bil tudi tu nekje (sevede ga v medicini razdelijo še na trajni, kratki,...).
Iz tega sledi: za učenje potrebuješ predvsem spolno energijo, prav zato se starejši težje učijo.

Druga stvar je pa naša koncentracija, naš mir in zmožnost za učenje. Če niste zbrani si lahko pomagate tudi s kakšnimi kristali,
citrin daje zbranost in jasni misli, krepi vzdržljivost, vztrajnost in vestno izpolnjevanje svojih nalog
ametist pomirja in izbuljšuje intuicijo, spodbuja mišljenje
karneol krepi željo po učenju, daje zagon in spodbuja ustvarjalnost


ok. dost bo, pa lepo su učte.

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. december 2003, 10:57

Kako dobro se je razvila tale tema!!!
Po mojem bo za koga zlata vredna kdaj! x8Dx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 sonce

sonce
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 33

Objavljeno: 5. december 2003, 14:52

Jaz se vedno učim s pomočjo asociacij. Podobno kot je napisala Afna. Tistemu, kar si težko zapomnim, dam neko ime. Potem, ko to rabim, pomislim na ime in takoj vem, kaj se za imenom skriva ....
Vendar pa je pri učenju najpomembnejša volja. Da imam voljo za učenje, si vedno postavim nek cilj oz. nagrado, ki jo dobim, ko se bom naučila zastavljeno. In na koncu dosežem dvoje: se naučim, pa še nekaj dobim, kar si želim. To metodo uporabljam tudi pri drugih opravilih v življenju, ki mi niso prijetne, pa jih moram vseeno narediti.
Sonce

#14 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 5. december 2003, 15:18

Kako dobro se je razvila tale tema!!!
Po mojem bo za koga zlata vredna kdaj!  x8Dx  :palec:

Ja :palec: , če jo bo le ta našel ... x:Dx

#15 coccinelle

coccinelle
  • D član
  • Št. objav: 2 633

Objavljeno: 2. februar 2005, 15:15

Ker ma folk očitno težave s klikanjem na podane linke, za vsak slučaj osvežujem tole temo, po kateri je bilo nekaj povpraševanja :palec:


p.s.
Tina, hvala xsrcx

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. februar 2005, 15:24

Thanx, punce, pa smo smooth prisli do. xDDx x;)x
Zdruzim. x:Xx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 black_magy

black_magy
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 59

Objavljeno: 3. februar 2005, 22:03

Jaz priporočam knjigo o izboljšanju spomina. Sicer je pa ogromno takih knjig na tržišču.

#18 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 5. februar 2005, 19:21

spomin zti nebo nč pomagal če si ne znaš zapomnit x;)x
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#19 black_magy

black_magy
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 59

Objavljeno: 6. februar 2005, 01:08

So vaje notri, ki so ponavadi tako enostavne,da si jih ne rabiš zapomnit...
Spomin je treba vadit in trenirat.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0