Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Hitrost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
10 komentarjev na to temo

#1 mari

mari
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 311

Objavljeno: 26. januar 2004, 11:23

gledala sem teme, kam naj vtaknem tole, spada in v črne misli in v zlato ribico in ... še kam drugam..... ampak ker je bolj razmišljanje .. je končalo tukaj...

v soboto pozno popoldan, sem se vračala iz primorskega konca... čudovit sončen, čeprav mrzel dan.. suha cesta.... gozdovi v belem, ne preveč prometa..... idealne vozne razmere.... dopoldan....

avtocesta... tisti na desnem voznem pasu vozili počasi... kaj pa drugega.. letenemu času primerno..... mi na levem.... smo bili malo hitrejši... nekateri kar preveč...
malo smo zmanjšali hitrost, ko smo prehiteli policijski avto, ki je vozil po predpisih (pa čudno a?!) ampak ker ni reagiral,... tudi mi nismo .....
do Loma...... oz. malo naprej....... krajša kolona... na obeh pasovih... utripajoči rumeni smerniki.... noge na zavore....... *uf, uspelo mi je*..... pogled v vzratno ogledalo..... "a se bo ustavil!?!?!?" ... komaj...... malo postrani, a vseeno..... ok, so far so good... gledamo, a nič ne vidimo... tema, rahla megla....klic na AMZS kaj dogaja?... nič ne vedo... mimo po odstavnem pasu šiba policijski avto s prižganimi lučmi in sireno.... no good..... počasi se premika kolona.... že sirena od rešilca.... vsi gledamo okoli, da se mu le odmaknemo.... ne vemo iz katere smeri bo pripeljal.... samo slišimo ga....vidimo odsev luči na belih krošnjah.... počasi se približujemo.... vidim štiri kolesa.... uf... avto na strehi... policist odpira vrata... policistka nas usmerja naj vendar gremo naprej... naredimo prosto pot rešilcu..... v avtu vse tiho..... v obrnjenem avtu se nič ne premakne..... še sreča, da ni drug avto vanj priletel.... cesta je bila zasnežena.... poledica....

ok, v redu.... nogo z gasa..... ostanem na desnem pasu..... ni mi do hitrosti.... drugi poženejo naprej..... v ogledalu vidim rešilca.... a eni so še hitrejši.... pred rešilcem skačejo in prehitevajo....

PA KAJ JIM NI JASNO?!?!

...vrhniški klanec..... preutrujena.... pretresena.... jezna... tudi sama nase... grem dol z avtoceste.... nadaljujem pot po stari cesti.... obvestilo po radiu: huda prometna nesreča na stari cesti med Vrhniko in Brezovico.... ah, šele sedaj.... ah,... saj to je druga nesreča.... pa na tej cesti sem .... saj ne more biti res.... policisti že na kraju nesreče.... rešilec tudi..... počasi peljemo mimo... človek leži na cesti.... pokrit z odejami.... reševalca okoli njega.... sin nemo gleda skozi okno potem pa vpraša: "mami, a bo umrl?"
stisne mi srce..... kaj naj mu odgovorim.... resnico....."ne vem,... upam da ne..... glej, so že reševalci pri njemu... trudijo se.... "

počasi.... po predpisih.... 50km/h .. naselje.... živčni vozniki me prehitevajo... jasno, ženska za volanom.... vseeno mi je.... žalostne oči sina povedo vse....

ni vredno.... 5 minut gor ali dol.... ni vredno zgubiti življenja zaradi bitke s časom.....

...držim pesti.... za avto na strehi..... za moškega na cesti..... za vse....... vse bo v redu.... spet se bomo smejali.....

...saj vendar nismo taki norci....

xwizardx

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. januar 2004, 11:43

gledala sem teme, kam naj vtaknem tole, spada in v črne misli in v zlato ribico in ... še kam drugam..... ampak ker je bolj razmišljanje .. je končalo tukaj...

x^x Pametna punca - fajn si naredila in dbest, ko si napisala tele svoje misli. :palec:
Zelo kul, da opozarjas na to, res je tole.
Celo pa naredim 'preizkus' - slucajno sva z Mitjo vsak s svojim avtom na avtocesti, me ful prehiti, jaz zaglavim (s kakim Marutijem) na desnem pasu med kamioni ali kaj takega, a - na izhodu je na semaforju tik pred mano, se pravi, nic ni pridobil v primerjavi z mano... Pravzaprav cudno, a je vedno nekako tako.
Ali tisti, ki me besno prehitijo (pa grem zelo hitro, x:Ix , zdaj ko imam zmogljivejsi avto, torej morajo res nemarno divjati), so potem pred mano na semaforju, potem jih pa se prehitim, ker v mestni voznji pa sem jaz car - vsak lahko z bemvlnom sedemko novim divja po avtocesti, tezje pa se je nekaterim znajti na Beethownovi ipd. ob 15:30... x;)x x^x

Prevec divjamo.
Celo sama pa sem nekoc norela za kapsi s sireno, kar 'potegnilo me je' za njimi.... :o|o: x:Ix
Sicer pa sem v prometu nase najbolj ponosna ravno zaradi reagiranja, ko gre resilec ipd... imam dbest reflekse in 'ribje oko' (*nekako 'krozno' lahko vidim, imam oci vsepovsod, naokrog po glavi instalirane), pa se dobro slisim, pa takoj uocim in ze dajem zmigavec in se umikam desno...
Nekoc je letel cez krizisce, jaz pa sem bila prva, pa ko sem v stotinki preverila, ce je zadaj prazno, sem takoj dala rikverc, sproti, on je vozil v bistvu proti meni, kar cez vse pasove, jaz pa, da mu omogocim cimdirektnejso linijo, in ker sem lahko, sem istocasno z njim sla - on proti meni, in jaz ful rikverc nazaj... v bistvu je bilo odstekano... Ma, takoj reagiram.
Vsaj nekaj, ker pa tudi hitro vozim, samo vseeno v bistvu nekako - kjer se da.
Nisem fanatik, no, nekako, samo rada pa 'potegnem'... :inocent:

Me pa -zanimivo- vcasih pici in vozim skoraj x:Ix po pravilih, tako da je zadnjic se Mitja (sva nekam sla z mojim avtom) rekel, kako pa to, da danes tako pocasi vozis...
Kar nekako bolj sem bila pozorna in vse, je ze bilo OK to, ne glede na to, kaj in kako, ce bi in to. :)

Sem pa tudi opazila ze nestetokrat, kako intuicija dela ful v prometu... Pri prehitevanju - nekako kar vem, kdaj ni kul prehiteti...
Ali zadnjic sem razmilsjala, shit, v bistvu pa ce jaz se tako pazim in vse, mi lahko kaksen nroec pridivja po nasprotnem pasu ali kaj takega in kljub mojemu totalnemu reagiranju se mi recimo lahko zabije nekam... No, par trenutkov od tega razmisljanja me je nekdo iz neprednostne hotel grdo izsiliti in komaj sem preprecila, da se nismo zaleteli.
In to je to - ful POZORNOST, predvidevanje, refleksi.
POZNAVANJE pravil!!!!!!!!!!!!!!! Prav zares!!!
Kaj eni na kroznem delajo! :eek: :sori: :xx!: xrolleyesx

Uh, ja... tako da - ni samo hitrost, je tudi med drugim precenjevanje svojih sposobnosti (ker ima recimo dober avto)..
A point je predvsem v vozniku.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 26. januar 2004, 12:02

He, Marsa, poznavanje pravil je premalo. Pravila je treba tudi spoštovati.

Povsem prav pa ti dam glede precenjevanja lastnih sposobnosti. Statistika pravi, da največ prometnih nesreč povzročijo vozniki do 23 let starosti. Zanašajo se na svoje reflekse, avto in vozišče pa žal nista odvisna le od refleksov.

Želim vam vsem (in sebi tudi, seveda) čimbolj varno vožnjo.
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#4 mari

mari
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 311

Objavljeno: 26. januar 2004, 12:06

bravo z refleksi... :palec: moram rečt, da men tud kar rata.... sam kaj kot praviš, ko drugim ne...

krožni promet.... enkrat je en nemški ata v skrajnem levem pasu v krožneem rikverc pelu!!!!!!! :vragec: xcivx :O: xcivx :O:
ok, kaj ne razumejo pod pojmom: krožni promet?!?! x?x x?x x?x

...izkušnje štejejo......

...čestitke na center lj ob 15.30! grem uro kasneje čez center... malo bolje....

... ne vem... mene tud zagrabi na avtocesti.... pa po gasu stopim..... pa... ni dobr... ni dobr....
...pa tako kot ti praviš, na semaforju ga dohitiš.... pa bmw in audi sta bolj boga po centru in btc-ju, če ne gre pač ne gre....

.. velikost JE važna.... x:Dx :vragec: x:Dx


...a ni zdaj celo nek zakon v pripravi, da bi otroci v spremstvu staršev vozili že pred 18. letom....
saj razumem otroke.... sem na isti liniji z njimi... ampak..... premladi so......... čeprav izkušnje začnejo nabirati...ampak vseeno..... se mi zdi prehitro....

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. januar 2004, 12:55

x;)x x:)x ... si me pa nasla, ves, mari, s tole temo... xrolleyesx - zdaj se ne bom mogla ustavit. xDDx x;)x
(*ko te bo zanimalo morda, imamo odprto in zanimivo temo (sicer z res storastim naslovom, priznam, ki pa ga kasneje nisem popravljala, da se bolj ne zmedem, ker pac zdaj poznamo ze pod tem imenom) - Jekleni konjicki.
Tam tudi najbolj nakladam (ali sem definitivno med ta najbolj gobcnimi). x:Ix xDDx

Krozni rikverc promet - v vse smeri? x:o)x x:Dx x:Dx
Ja, eni so res odstekani, samo kaj, ko so tudi nevarni.

Vceraj me je hotel en bemvl izsiliti, niti ni dal zmigavca in hop na moj (levi) pas, in ko ga 'nisem spustila' (ker je izsiljeval in ni dal zmigavca, isti trenutek ko ze menja pas, pa je prepozno), mi je se besno trobil, zarukanez! xrolleyesx
A ga 'vidis', ves, da bo se kaj takega zgodilo, zato se bolj pazis.
Jaz sem ful skoncentrirana v avtu na cesto, ful resno gledam, se malo se mrscim, da bolje vidim. xDDx

Velikost? Seveda, ves kako je bilo smooth z Marutijem? xDDx
Samo so pa kaksni Smarti vcasih tako parkirani, ker pa spet precenjujejo svojo majhnost in si valjda mislijo, no, saj, tule bos lahko ven prisel! :xx!:

Center? Ma, Mari, jaz sem povprecno dvakrat dnevno v centru in to tocno ob TEH urah... :|||
Ampak obvladam pa ful cakic, pa kje se da, pa kje se gre, pa kje se lahko parkira in vse. x^x x;)x
Samo imam fiesto - z bemvlnom pa se tudi jaz ne bi sla guzvat k ortodontu (Askerceva!!! :xx!:, narocena vsakic 14:40!!. 500.000 studentov, vsak v svojem avtu, pol jih ne zna vozit). :o|o:

Ja, BigM - prav imas. Upostevanje seveda tudi... Ampak tako kot je s pravili v zivljenju - nekatera so zelo bedasta, pa jih malo 'preskocis' - pa se teh se vcasih drzim - Mitja me heca, ko vcasih dajem zmigavec na kakem parkiriscu ali kaj takega, da komu pa zdaj to, jaz pa recem, v bistvu pescem, da si lahko linijo v glavi splanira, da ne caka, kam bom zdaj jaz zavila in potem sele zastavi linijo...
Sem nekako 'prakticna se za druge' - pa skrbim, opozarjam, ce kdo nima luci, spuscam, a ne sljivim izsiljevanja - prisegam na 'zadrgo'... a sem tole ze pisala, ziher.. no, potem pa ne bom se 1X.

Skratka, promet, ful zanimiva tema meni. :palec: :8):
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 mari

mari
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 311

Objavljeno: 26. januar 2004, 13:31

uau... pa te imamo. marsa... x:)x x:Dx x:)x x:Dx

sem se ful smejala.... ko sem brala... sem kar kimala zraven....

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. januar 2004, 14:00

xDDx Ja, saj, jaz tudi prej - ampak pac, situacije v prometu - ce si skoz na cesti, pa ce opazujes, vse tole, so to dnevne scene... xrolleyesx
Samo je pa vseeno fajn - rolanje po cestah. :vio: x:)x
Ja, tle 'me pa res imate'. :8): x:px
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 5. februar 2004, 22:02

sicer pa, ;e gremo mal bolj med misli, vsaka pesem če jo zadost hitro zaigraš je srečna...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#9 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 16. februar 2004, 08:02

Ja pa moram priznati, da me hitrost privlači v avtu. Ne vem tisti občutek ko primeš za volan, ko upravljaš nad mašino, ko imaš pred sabo tunelski efekt.
Saj zato namerno vozim avto majhne kubikaže. Močnejših ne več, se ne upam. Rad živim.
Ta vikend je bil grozen glede nesreč. 5 mrtvih, kar me zopet opominja, mene osebno, da po gasu stiskat je življenjsko nevarno.

Če pa že nekdo stiska po gasu od vas klele, bi prosil da se to dela na avtocesti, ne pa na uličicah, kjer je omejitev 30 ali 40 km/h, še kolesar gre s težavo mimo, ne pa avto 100 na uro...
Ja sam ka mali pao s lipe

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. februar 2004, 10:49

... tale tema... hm, ravno zdaj...
Vceraj oz. med vikendom so bile strasne nesrece spet, bmw, nov, je bil cisto razsut, vrata odtrgana, vse... S kaksno hitrostjo je moral tale tjale pichit... :sori:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 3. marec 2004, 20:16

Za ta teden in vikend je napovedano veliko nesreč po cestah. Folk pazte kako furate. Jaz tud moram pazt.
Ja sam ka mali pao s lipe




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0