Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zaščita pred škodljivimi sevanji


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
35 komentarjev na to temo

#1 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 8. marec 2004, 19:34

Lani smo s profesionalnimi instrumenti preverjali zaščitno funkcijo nekaterih predmetov, za katere velja prepričanje, da ščitijo pred škodljivimi sevanji.

Poskus je bil izveden v toplotni postaji športne dvorane (cel kup sevanj: blizu je bila visokonapetostna omara, cevovodi ...). Najprej smo zmerili električno in magnetno polje na treh točkah toplotne postaje. Nato sem izmenično tja prinesel:
- piramido
- velik pentagram iz vezanega kremenčevega peska
- leseno ploščo, v kateri je električno vezje (prodajajo jo kot zaščito)
- tetraeder

Instrumenti niso pokazali prav nobenme spremembe.

Potem sem naredil mentalni zaščitni ritual, izpeljan iz biorgonomije. Magnetno polje v prostoru se je spremenilo od 9, 1 do 42 %, električno pa od 24,3 do 34,5 %.

V čem je štos.

Naše misli in čustva imajo prav neverjetno moč. Meriti sem šel z namenom, da dokažem, da te zaščite ne delujejo. In uspel sem.
Mentalni postopek, ki sem ga izvedel potem, je dokazal moč naše miselne in čustvene naravnanosti.
In popolnoma sem prepričan v nekaj - če bi šel merit zaščite z namenom, da dokažem, da delujejo, bi delovale.
Same po sebi torej takšne zaščite ne delujejo, delujejo pa do neke mere, če v njihovo delovanje brezpobojno verjamemo. :wOOt: :wOOt: :wOOt:



GREMO NAPREJ

V prodaji so bakrene mreže, ki jih prodajajo kot "zaščito pred sevanji s certifikatom" - pred uporabo jih je treba vključiti v nični vodnik vtičnice. Toda, ali res delujejo?

Ko so te mreže vključene, ne vplivajo na magnetno polje zemlje, bistveno pa zmanjšajo električno polje zemlje. Torej:

1. Če smo spali na nevtralnem, dobrem mestu, pa smo veliko slišali o sevanjih in smo si za vsak slučaj kupili bakreno mrežo, bo po namestitvi slabše. Mreža bo zmanjšala normalen nivo električnega polja zemlje.

2. Če je sevanje takšne vrste, da je električno polje tam, kjer spimo zmanjšano (npr. v stolpnicah, zgrajenih iz železobetonskih blokov - efekt Faradayeve kletke), bo naše ležišče po namestitvi te mreže še slabše.

3. Mreža bo pomagala le tam, kjer je el. polje povečano (npr. plastičen pod).

Ampak tega ti prodajalci ne povejo. Mahajo s certifikatom (ki je bil izdan za zaščito v točno določenih pogojih) in si manejo roke, ko te nategnejo in ti zadevo prodajo. :wOOt: :wOOt: :wOOt:

(mamo jim...) :eek: :eek: :eek:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#2 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 8. marec 2004, 19:37

aha

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. marec 2004, 19:39

Poslusaj, Nosi, kaj pa 'Kingovi zascitni obeski' (bojda jih celo priporoca T.P. v Holisticni)?
Zdaj sem dobila za v Lunco... pa imam kar dober filing...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 8. marec 2004, 19:47

T.P. priporoča enega. O delovanju nekaterih drugih pa z avtorjem (Romanom Derlinkom) ravno te dni razpravljata. Ne gre za zaščitni simbol, ali obesek, ampak za simbol, ki do neke mere aktivira nekatere vitalnoenergijske točke prostora. :wOOt: :wOOt: :wOOt:

Zaščitni obesek pa T.P. tudi te dni testira. Če se ne motim, ga ima trenutno na sebi. Če se ne motim, T.P. misli, da ima nekoliko drugačno funkcijo, kot meni avtor.

God only knows...




:wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. marec 2004, 19:51

xDDx Sami Vodnarji nekaj danes... x:)x
OK - ko bo TP dokoncno stestiral, pa bi tudi mene zanimalo. x;)x
Jaz bom tudi stestirala - bo fajn primerjat, ker jaz pojma nimam, vendar dobro zaznam vse zivo, strokovnjak pa poda drugo plat... morda pa se ugotovi podobno... ?
:palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 8. marec 2004, 20:04

Marsa, ti si prava bela miška x:Dx x:Dx x:Dx

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. marec 2004, 20:13

x:Xx x;)x Stane, kok si ti izviren... Vedno (gl. temo Posplosevanje x:px) das kaksen tak kompliment (?), ki ga se nikoli nisem dobila... Sam da ne siva, mi je pa hecno, prvic da sploh miska (odkod pa zdaj to :eek:), drugic pa, da zdaj glih bela (mislim, odkod pa TO :eek:)...
Ampak saj je vseeno, nic ni treba pojasnjevat... nekatere zadeve bolje, da ostanejo nerazjasnjene... x:px x:o)x x;)x xcivx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 8. marec 2004, 22:49

Lani smo s profesionalnimi instrumenti preverjali

ker me ta zadeva ze nekaj casa zanima ti lahko posljem 2 zadevi:
2 razlicni zascitni ploscici in eno zascito za mobitel, ki mi jih po meritvah vrnes.
zanima me, kaj bi meritve pokazale!! ??

ce zelis in imas cas oz. moznost??

#9 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 8. marec 2004, 23:01

x:Xx  x;)x  Stane, kok si ti izviren... Vedno (gl. temo Posplosevanje x:px) das kaksen tak kompliment (?), ki ga se nikoli nisem dobila... Sam da ne siva, mi je pa hecno, prvic da sploh miska (odkod pa zdaj to  :eek:), drugic pa, da zdaj glih bela (mislim, odkod pa TO  :eek:)...
Ampak saj je vseeno, nic ni treba pojasnjevat... nekatere zadeve bolje, da ostanejo nerazjasnjene...  x:px  x:o)x  x;)x  xcivx

bele miske uporabljajo za razlicna testiranja, etc... x:Dx
ti pa si pisala o testrianjih.

#10 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 8. marec 2004, 23:47

Lani smo s profesionalnimi instrumenti preverjali

ker me ta zadeva ze nekaj casa zanima ti lahko posljem 2 zadevi:
2 razlicni zascitni ploscici in eno zascito za mobitel, ki mi jih po meritvah vrnes.
zanima me, kaj bi meritve pokazale!! ??

ce zelis in imas cas oz. moznost??

Odlično. Čim bo lepo vreme, mamo v planu meritve na Močilnem, pa bi lahko testirali še tvoje zaščite.
Mimogrede - ko sem pred časom vprašal frenda, ki se s temi meritvami profi ukvarja, kaj meni o zaščitah za mobitele (podobna deteljici), se je le nasmehnil in dejal: "Kdor misli, da tisto lahko ščiti, ne razume, kako mobitel deluje. Deteljica lahko predstavlja določeno zaščito na nekem omejenem frekvenčnem pasu, a frekvenčni pas delovanja mobitela je tako širok, da je to nemogoče."
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#11 hribi

hribi
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 9. marec 2004, 07:34

Živjo!

Zelo zanimiva tema, sem se že dalj časa spraševal, kako je s temi zaščitami. Ko je v hišo stopil prvi bioenergetik, nam je premerih hišo, nam je povedal da je grozna in nam ponudil zaščito. Kaj smo storili? Seveda ponujeno smo kupili in to je bila nekakšna lesena ploščica. Komu boš verjel če ne strokovnjaku.
No prišel je čez kako leto v hišu drugi bioenergetik in prvič kar je je povedal stvari precej drugače, hiša je še vedno grozna in ponovno je ponudil zaščito. Smo mu omenili, da zaščito že imamo pa smo dobili da je to kar imamo lari fari in da ne deluje. No seveda njegova je testirana in deluje za celo hišo, pa še malo okrog.
No zgodba se ponovi še s tretjim bioenergetikom.
Sedaj pa vprašanje za vas, ki to prebirate.
Verjamem, da stvari sevajo in da je tega sevanja okrog nas vedno več, pa naj bo to voda, elektrika, zemlja in še kaj. Verjamem, da se nivo podtalnice spreminja in da se s tem vpliv vode tudi spreminja.
Torej kaj storiti? Vsak mesec najeti bioenergetika, da ti izmeri posteljo in jo nosiš po hiši na dokaj normalno mesto, ali kupiti zaščito, ki kot slišimo ne deluje, ali naj vse skupaj pozabim in se delam kot da ni sevanja in da to sevanje na mene nima vpliva?
Ima kdo kak univerzalen, predvsem pa koristen predlog?

Lepo pozdravljeni in lep dan še naprej.

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. marec 2004, 08:55

Zivjo in dobrodosel, Hribi! :) :palec:
Zelo duhovito si tole napisal, pametno in smiselno pa tudi sprasujes. Tudi mene tole zanima.
Smo imeli temo Zascita pred elektro sevanjem, kjer so padle celo kake hude besede, omenjali (in tudi kritizirali) pa smo izdelke podjetja Full-point.
Ker imamo tu temo na novo in bolje postavljeno, lahko sem nizamo tudi vse tele proizvajalce konkretno artiklov, katerih namen in poslanstvo je zascita pred sevanjem in potem med sabo primerjamo in izmenjujemo vtise, Nosorog (in se kdo, ki obvlada), pa bo povedal kaj vec, ob kakem druzenju pa morebiti tudi stestiramo kaj. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 9. marec 2004, 10:02

Odlično. Čim bo lepo vreme, mamo v planu meritve na Močilnem, pa bi lahko testirali še tvoje zaščite.
Mimogrede - ko sem pred časom vprašal frenda, ki se s temi meritvami profi ukvarja, kaj meni o zaščitah za mobitele (podobna deteljici), se je le nasmehnil in dejal: "Kdor misli, da tisto lahko ščiti, ne razume, kako mobitel deluje. Deteljica lahko predstavlja določeno zaščito na nekem omejenem frekvenčnem pasu, a frekvenčni pas delovanja mobitela je tako širok, da je to nemogoče."

cool!
torej, ce zelis, povej kdaj in kam naj posljem, etc...

#14 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 9. marec 2004, 10:06

Živjo!

Zelo zanimiva tema, sem se že dalj časa spraševal, kako je s temi zaščitami. Ko je v hišo stopil prvi bioenergetik, nam je premerih hišo, nam je povedal da je grozna in nam ponudil zaščito. Kaj smo storili? Seveda ponujeno smo kupili in to je bila nekakšna lesena ploščica. Komu boš verjel če ne strokovnjaku.
No prišel je čez kako leto v hišu drugi bioenergetik in prvič kar je je povedal stvari precej drugače, hiša je še vedno grozna in ponovno je ponudil zaščito. Smo mu omenili, da zaščito že imamo pa smo dobili da je to kar imamo lari fari in da ne deluje. No seveda njegova je testirana in deluje za celo hišo, pa še malo okrog.
No zgodba se ponovi še s tretjim bioenergetikom.
Sedaj pa vprašanje za vas, ki to prebirate.
Verjamem, da stvari sevajo in da je tega sevanja okrog nas vedno več, pa naj bo to voda, elektrika, zemlja in še kaj. Verjamem, da se nivo podtalnice spreminja in da se s tem vpliv vode tudi spreminja.
Torej kaj storiti? Vsak mesec najeti bioenergetika, da ti izmeri posteljo in jo nosiš po hiši na dokaj normalno mesto, ali kupiti zaščito, ki kot slišimo ne deluje, ali naj vse skupaj pozabim in se delam kot da ni sevanja in da to sevanje na mene nima vpliva?
Ima kdo kak univerzalen, predvsem pa koristen predlog?

Lepo pozdravljeni in lep dan še naprej.

cool ja.
ob branju tvojega posta, sem dojel, da je dejansko pri teh zadevah najbolje se zanesti nase.
sicer kot 3 moznosti:
- poslusati intuicijo in obcutke, kje biti, spati, etc...
- se izuriti morda kot bioenergetih, etc... in zacutiti kje biti, etc...
- si kupiti, izposoditi, (tudi nauciti) kvalitete aparatne in izmeriti sam
xrolleyesx

#15 hribi

hribi
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 9. marec 2004, 11:52

Pozdravljeni!

Lepo to, da se človek lahko zanese na svoje občutke in se nauči meriti negativna sevanja.
Ko pomeriš, ugotoviš da resnično ne živiš na čudovitem mestu vsaj kar se tiče energij, čeprav se človek vpraša kje je idealno mesto ki nima negativnih vplivov.
No pa recimo da izmeriš, kaj pa potem. Zdi se mi da ti preostane le še pozitivno mišljenje in mogoče meditacija s čimer sam sebe in svoje telo prepričaš, da ti nekaj ne more do živega.
Danes se mi zdi da celotna trgovina deluje ravno v obratni smeri, te prepričajo da je okrog tebe škodljivo sevanje, kar načeloma drži in te lepo prepričajo da ti to škoduje in da boš zbolel in da je skrajni čas da nekaj narediš.
V glavo so ti vstavili strah, na katerem deluje današnji svet in že prodajajo specialno rešitev, ki je univerzalna in nimaš več problemov. Mi navadni smrtniki, seveda nekaj časa nasedamo oni pa drago prodajajo.
Se pravi najučinkovitejša rešitev je sebe prepričati, da je vse to lari fari in da ne vpliva na tebe in si rešen. V končni fazi oboje deluje na miselni ravni le da eno drago plačaš, drugo pa nekaj narediš na sebi.

Lep dan

#16 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 9. marec 2004, 11:56

Taka fakirska metoda je res najboljša.
Zamisliš si, da ciankalij ni strup in ga spiješ x^x :inocent: xcivx

#17 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. marec 2004, 11:58

Seveda, Hribi, saj tocno to se pac pocne... Vse je bad - mi pa nudimo nekaj, kar je ful gud.
Mi imamo tak prasek, docim OSTALI so pa vsi cisto mimo.

Na koncu pa je itak vedno najboljse, ce poslusas intuicijo - s kanckom zdravega razuma, seveda.
Kot je omenil Nosorog - energija se privlaci na tocno to, kar sam materializiras.
Itak smo ze 1000x postekali - vse je v glavi, torej, ja - lahko si sam to spedenas - pravzaprav tudi najboljse in najbolj ucinkovito.

Zakaj pa nekdo zboli ob vsakem vetrcu, prehodu vremenskem - nekdo pa desetletje ni bolan?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#18 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 9. marec 2004, 12:08

Pozdravljeni!

Lepo to, da se človek lahko zanese na svoje občutke in se nauči meriti negativna sevanja.
Ko pomeriš, ugotoviš da resnično ne živiš na čudovitem mestu vsaj kar se tiče energij, čeprav se človek vpraša kje je idealno mesto ki nima negativnih vplivov.
No pa recimo da izmeriš, kaj pa potem. Zdi se mi da ti preostane le še pozitivno mišljenje in mogoče meditacija s čimer sam sebe in svoje telo prepričaš, da ti nekaj ne more do živega.
Danes se mi zdi da celotna trgovina deluje ravno v obratni smeri, te prepričajo da je okrog tebe škodljivo sevanje, kar načeloma drži in te lepo prepričajo da ti to škoduje in da boš zbolel in da je skrajni čas da nekaj narediš.
V glavo so ti vstavili strah, na katerem deluje današnji svet in že prodajajo specialno rešitev, ki je univerzalna in nimaš več problemov. Mi navadni smrtniki, seveda nekaj časa nasedamo oni pa drago prodajajo.
Se pravi najučinkovitejša rešitev je sebe prepričati, da je vse to lari fari in da ne vpliva na tebe in si rešen. V končni fazi oboje deluje na miselni ravni le da eno drago plačaš, drugo pa nekaj narediš na sebi.

Lep dan

aja..; moj point je bil obratno!
namrec, da sam ugotovis kaj in kako in se temu prilagodis.
zatorej imas potem moznost razmisljati dinamicno in staticno, a vsi pac prpdajajo.
kajti, ce sam VES, potem verjetno lazje ves, ce ti kdo prodaja slamo; in erjamem da vse ni slama.

torej ko izmeris se temu primerno obrnes!
se preselis, si postavis zascite, prestavis pohistvo.. pac prilagojeno moznostim in financam.
drugega itak ne preostane, kot da sprejemes kakrsnokoli varianto, s tem, dasi aktiven v smeri bolj zdravega bivanja.
in tudi, ce nekdo nekaj prodaja, kar misli, da pomaga, pac on tako misli. morda so celo nejga prepricali da je tako in zatorej pac verjame.
mozno, da so tudi taki, ki lazejo in pocnejo samo za denar, po domace nategnejo.

hm ja, meni je ce kar nekaj ljudi reklo, da se naj nujno preselim, ker je ogromno zemeljskega sevanja tukaj.
celo nekdo, ki sem ga poklical po tlefonu in ga slisal prvic.. je v 1/2 minute rekel, preselite se! kratko jasno odlocno.
po nadaljnem pogovoru pa je ze zacel 'prodajati' zascite in to... ;)
toda prvotna energija je bila prepricljiva.
tudi nekdo drug, ki me je zdravil in niti ne ve kje zivim.. je nekako spuscal energijo skozi sebe.. mi dajal in me zdravil kar sem zelo ocitno cutil.
pravi: preseli se.

no tako. finance bodo ze prisle. in takrat se preselim.
do takrat pa lahko sprejmem situacijo taksna kakor je in blagoslovim prostor in moznost, da lahko sploh bivam.

jaz bivovalec x:Dx x;)x

#19 hribi

hribi
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 9. marec 2004, 13:13

Tole bi pa rad namenil Stanetu glede ciankalija!

Tudi pri soli bi človek enako rekel iz njegovih besedil pogoltni žlico soli pa za tebe ni več bolezni.
Ne vem čemu je na svetu toliko bolnih ljudi, če je njegova sol tako zelo učinkovita.

#20 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 9. marec 2004, 13:35

Hribi, naivnost ni mati modrosti, nesramnost se ti pa sploh ne poda x;)x

#21 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 9. marec 2004, 23:44

Torej kaj storiti? Vsak mesec najeti bioenergetika, da ti izmeri posteljo in jo nosiš po hiši na dokaj normalno mesto, ali kupiti zaščito, ki kot slišimo ne deluje, ali naj vse skupaj pozabim in se delam kot da ni sevanja in da to sevanje na mene nima vpliva?
Ima kdo kak univerzalen, predvsem pa koristen predlog?

Lepo pozdravljeni in lep dan še naprej.

Univerzalen pristop je : znanje je tvoja moč.

Ker danes zakonodaja in še marsikaj drugega na tem področju ni urejena (žal pa ugotavljam, da ustrezno urejena tudi v bližnji prihodnosti ne bo, saj so na nekaterih področjih za "urejanje stanja" in "za ustrezno selekcijo" predvideni ljudje, ki znanja niti sami nimajo) se lahko kot "bioenergetik" ali "radiestezist" predstavlja kdorkoli. Predvsem moramo marsikaj spremeniti v svojih glavah.

Slišali smo za sevanja in strah nas je tega; razmišljamo o zaščitah - mislimo, da moramo "nekaj dobiti", da se bomo teh sevanj ubranili. A resnica je drugačna.

Najprej si zastavimo glede sevanj nekaj vprašanj, ki bo trd oreh tudi šarlatanom in njihovim "zaščitam" pred sevanji, ki jih prodajajo!

Uglašeni smo na naravno zemeljsko elektromagnetno polje, ki ga za svoje življenje potrebujemo celo bolj nujno, kot hrano (dokaz: brez hrane je dolgoročno moč preživeti, brez izpostavljenosti zemeljskemu elektromagnetnemu polju ne!). Ampak - kdo upa trditi, da so energije v prostoru statične???
Takšnega junaka najbrž ne bomo našli. Če pa so energije dinamične, lahko sklepamo, da na nek način "živijo" ; če pa živijo, so odzivne na zunanje dražljaje prav tako, kot človek!!! To pomeni, da lahko energije v prostoru primerjamo z energijami v človeku, oziroma, da lahko rečemo, da je "prostor" živo bitje (utemeljitev te trditve glej v knjigi T. Pretnerja: Holistična radiestezija I.).

V odnosu z bivalnim prostorom nismo nemočni!!! Daleč od tega! Če bi bilo tako, bi bili povsem nemočni tudi v odnosu do ljudi!
Res je - nekateri so nam bolj, nekateri manj všeč. A v nas je odločitev in moč, da iz "sovražnikov naredimo znance, iz znancev prijatelje i iz prijateljev ljudi, ki so nam kar se da blizu". Če npr. nekoga a priori ignoriramo, od njega ne moremo pričakovati prijetnih povratnih energij! Ko ga "opazimo" in mu posvetimo pozornost, se nam bo odprl in energija med nami in njim bo "stekla".
Po drugi strani - človek, ki je meni antipatičen, je lahko tebi simpatičen! In obratno! Pred nekom, ki nam je antipatičen, se lahko na nek način "zaščitimo" (ampak na kakšen?), lahko pa z njim "uredimo odnose" in pošlihtamo razloge, zakaj nam je tip antipatičen, predvsem pri sebi. Ko to storimo, problem razpade in energija steče ...


Povsem enako je pri našem odnosu do energij prostora. Zaščite???
Če razumemo, pred čem naj bi nas ščitile, so a priori "sumljive". Energijska anomalija (geološka prelomnica ...) spremeni zemeljsko magnetno polje. Spremenjeno polje nam škodi. Nato pa se najde junak, ki nam proda "zaščito pred škodljivimi sevanji", ki deluje npr. v radiju 60 m!!!!
Predvsem se vprašajmo - kako pa zaščita zna ločiti škodljivo sevanje od naravnega elektromagnetnega polja? In - če npr. "odrine" sevanja na rob kroga 60 m - kaj pa potem v tem praznem prostoru sploh ostane? NIč?
Če bi bilo tako, bi zelo hitro shirali.

V urejanju našega odnosa do prostora je pomembnih več faktorjev - fizičnih in energijskih.
Po eni strani lahko energijsko atmosfero v prostoru popravimo s pravilnim izborom barv, oblik opreme ..., povezane s tem, da lahko npr. ostri robovi zavirajo delovanje vitalnoenergijskih točk prostora, po drugi strani pa lahko z zavestnim posvečanjem prostoru bistveno vplivamo na lastnosti energij v njem (in njihov vpliv na nas).

Rešitev je torej v "urejanju odnosov" med vsemi energijami, ki se v prostoru pojavljajo in ne v zaščiti pred "nekaterimi energijami, ki jih imamo za škodljive". Pomembno je, da se zavedamo, da energijsko stanje lahko spreminjamo z lastno zavestjo - konec koncev je prav vse, kar je ustvarjeno, posledica neke zavesti.


:wOOt: :wOOt: :wOOt:

Torej - jebeš zaščite in tiste, ki jih prodajajo. Smo del iste zavesti in ves čas med seboj povezani (seveda ne le ljudje). In kaj se zgodi, če se kateri od delov celote obnaša po svoje in "se od celote zaščiti in s tem loči?" - Razdiralno vpliva tako na celoto, kot nase - zaradi nerazumevanja osnove - nismo ločene entitete, ampak smo v vsakem trenutku VSI in z VSEM povezani. :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#22 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 10. marec 2004, 16:22

Do zdaj je šlo bolj za načelna nakladanja, zdaj pa še prektičen proces, ki ga učim na svojih delavnicah holistične radiestezije:


PROCES ZA ENERGIJSKO ČIŠČENJE PROSTORA
(vzpostavljanje energijskega ravnotežja med energijami prostora in njegovimi
prebivalci)



Pri izvedbi tega procesa, tako kot pri večini postopkov holistične radiestezije, ne gre za to, da nevtraliziramo škodljiva sevanja tako, da bi jim odvzeli energijo – glede na to, da je Zemlja nedvomno živo bitje, bi se to potem v negativnem smislu odrazilo nekje drugje. Postopek vzpostavi energijsko harmonijo med vsemi živimi elementi prostora – sevanja so po končanem procesu še vedno tam, vendar nam ne škodujejo. Zadeva je podobna, kot da bi se dva človeka, ki sta bila na smrt skregana, ponovno spoprijateljila.

Predpogoji za uspešno delo:

- Namen:
Jasen namen je osnova za uspešnost pri vseh vrstah energijskega delovanja; namen nam že v osnovi daje moč, da nekaj spremenimo. Namen je mnogo več, kot želja. Je trdna odločenost, da izpeljemo nekaj, kar smo si zamislili. Nadgraditi jo moramo s čustvi in vero, da bomo uspeli. Čustva so namreč tista sila, ki spremenijo namero v akcijo. V primeru vzpostavljanja energijskega ravnotežja med energijami prostora govorimo o iskreni želji, da v svoji nameri uspemo ter ustrezni mehkobi, s katero obravnavamo vse elemente, vključene v proces.

- Mentalna in emocionalna koncentracija:
V alfa stanju so um in čustva osredotočena na tisto, kar počnemo.

- Sposobnost širjenja oziroma premika zavesti v prostoru in vizualizacija (alfa stanje, vaja).

Postopek je tako univerzalen in vseobsegajoč, da je na prvi pogled videti, da diagnosticiranje sploh ni potrebno. A ni tako. S holistično preiskavo prostora lahko dobimo na podlagi ugotovitve, v čem je jedro problema, nove ideje za njegovo reševanje.

1. Diagnosticiranje:

- V prostoru (če gre za hišo, pa v ključnih prostorih – spalnica, shramba za živila ter prostori, kjer se ljudje več zadržujejo) lociramo točke vdiha, izdiha in zvezdaste energijske centre. Običajno sta točki vdiha in izdiha na eni strani prostora (precej ob robu), zvezdasti energijski center pa približno na geometrijskem središču prostora. Če so premaknjeni, je za to nek razlog – izvedba procesa običajno te razloge izniči in vitalno energijske točke zavzamejo svoje »normalne« pozicije. Če je bil prostor izjemno problematičen, lahko za premik vitalnoenergijskih točk na pravilne lokacije uporabimo biorgonomski proces.
- Preverimo, ali so vitalnoenergijske točke proste – na njih naj ne bo različna »krama«, niti postelja.
- Sedemo, se sprostimo, razširimo zavest do meja prostora ali hiše in v energijskem smislu »postanemo« prostor. Odpremo se za vse vrste čutnih zaznav. Na probleme, ki jih na ta način zaznamo, smo pri izvedbi procesa še posebej pozorni.

2. Izvedba procesa

- Sedemo z zravnano hrbtenico in se sprostimo. Pozornost spustimo v središče Zemlje, v center njenega transformacijskega ognja. Vdih iz središča Zemlje, skozi podplate v srce, izdih iz srca preko temena v središče vesolja. Nato vdih univerzalne energije ljubezni iz središča vesolja, preko temena v srce, izdih iz srca, skozi podplate v središče zemeljskega ognja. Ponavljamo cikle teh vdihov in izdihov, pri tem pa občutimo, kako nam v prsnem predelu raste krogla zelene barve, barve miru in energijske uravnoteženosti. Dihajmo toliko časa, da ta krogla v celoti napolni naše telo. Ozavestimo, da smo vzpostavili energijsko vez med univerzalno energijo ljubezni, ki prihaja iz kozmosa in energijo zemeljskega transformacijskega ognja. Naše srce oziroma telo je točka srečanja tih dveh energij, od katerih bo zemeljska transformirala vse negativnosti in energijske neusklajenosti, ki se v obravnavanem prostoru pojavljajo, kozmična energija ljubezni pa jih bo nežno uskladila z vsemi drugimi energijami prostora.

- Varianta a:
Kadar je prostor zelo problematičen, najprej diham toliko časa, da razširim zeleno energijo na vse prostor in ga z njo prepojim.

- Varianta b:
Kadar so šibke vitalno energijske točke, najprej iz srca (potem ko ga z energijo zemeljskega ognja in kozmične ljubezni aktiviram), nekajkrat izdihnem zdravilno energijo v vsak vitalno energijski center posebej.

- Običajna varianta:
V prostor pokličem energijska telesa vseh ljudi, ki so kdajkoli bili v tem prostoru, ki so v tem prostoru in kadarkoli bodo v tem prostoru. Njihova energijska telesa skozi vse pore telesa vdahnem v srce. Zelena barva (ki sem jo prej jasno videl), se običajno rahlo skali. Počakam, da se spet zbistri. Če je potrebno (ob večjih problemih), srce dodatno aktiviram z dihanjem iz zemlje in kozmosa.
Nato na enak način pokličem, vdahnem in energijsko uskladim še:
- sevanja vseh energijskih tvorb, ki so posledica ekstremnih čustvenih stanj in so jih ustvarili prebivalci prostora in vseh drugih energijskih tvorb, ki motijo energijsko harmonijo prostora, energijska telesa bitij, ki skrbijo za kvaliteto prostora, po potrebi pa še:
- škodljiva sevanja vodnih tokov, geoloških prelomnic, tehnična sevanja, sevanja gradbenih materialov…

3. Zaščita

Spet začnem dihati iz Zemlje in iz kozmosa, tokrat v srcu ustvarim zlato kroglo. Ko je tako velika, da je zasedla predel prsnega koša, vstanem in odročim roke. Najprej ponovno ozavestim, da sem vzpostavil stalno energijsko vez (steber)med transformacijskimi energijami Zemeljskega ognja in kozmično energijo ljubezni. Sledi – vdih iz kozmosa v srce, izdih skozi roke v neskončnost; nato vdih iz Zemlje v srce, izdih skozi odročene roke v neskončnost. Ozavestim, da sem formiral zaščitni energijski križ, ki bo preprečil, da bi se energijska harmonija prostora porušila. Križ bo tam vedno. V trenutku kreacije je središče križa, kjer se srečujejo transformacijske energije zemeljskega ognja, energije ljubezni, energije vzroka in posledice moje srce. Ko iz križa izstopim, je središče križa soba.

Pri obeh postopkih je najpomembnejša jasna zavest o tem, kaj počneš oz. kaj si skreiral ter vloga kreacije. Vsak dvom zadevo izjebe.

lalala

:wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#23 Gost_DaBi_*

Gost_DaBi_*
  • Gost

Objavljeno: 14. marec 2004, 20:08

Nosorog, si kaj več ukvarjal z piramido?

#24 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 14. marec 2004, 20:20

Sem. Zlasti z "notranjim" delovanjem piramide; v srednji tretjini se namreč ob pravilni postavitvi (sever - jug) marsikaj dogaja. Nekatere pijače dobijo boljši okus, zelenjava, meso ipd. ne segnije, ampak dehidrira ... Skratka - gre za nekakšen zbiralnik energije, v katerem se dogajajo transformacije, na kar asociira že sam izvor imena (piramida: piros - ogenj in amid - sredina). Torej ogenj v sredini; transformacijska moč ognja pa je znana.

Kar se tiče zunanjega delovanja modeli piramide ali tetraedra ne vplivajo na raven zemeljskega električnega ali magnetnega polja (to smo preverili). Gre pa za obliko, ki jo sicer uporabljam pri mentalnih konstruktih - npr. pri povezovanju energij zemeljskega ognja in univerzalne ljubezni. :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#25 Gost_DaBi_*

Gost_DaBi_*
  • Gost

Objavljeno: 14. marec 2004, 20:37

mhmm, ja, na eni tretini višine ful dogaja ne?
Kako kaj vplivi na človeka če je model piramide v bližini, nad ali pod njim?

Vem iz lastnih testov da semena v modelu piramide prej vskalijo in da te rastline potem rastejo hitreje in boljše kot tiste ki so kalile nekje drugje, izven piramide.

Vidiš morda kakšno možno povezavo oz., kombinacijo reiki - piramida?

Pozdrav DaBi




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0