Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Tulci iz voska za čiščenje ušes


  • Prijavi se, če želiš komentirati
29 komentarjev na to temo

#1 Dadika

Dadika
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 495

Objavljeno: 8. junij 2004, 21:19

:8): Hojla :8):
Ali mogoče kdo ve,kje izdelujejo tulce iz voska x?x
Uporabljajo se za čiščenje ušes,tako,da ta tulček gori in potegne iz ušesa vso.... :palec:

Lep pozdrav,D xrolleyesx
LEPOTA ŽIVLJENJA JE SKRITA V LJUBEZNI DO ŽIVLJENJA.BREZ NJE JE VSAKO ŽIVLJENJE DOLGOČASEN SPREHOD.

#2 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 8. junij 2004, 21:38

Hmm. Imam dva doma. Izdelujejo jih nekje v Ameriki. Ne vem, nisem prepričan, če je ali ni indijanska stvar.
Eni v Sloveniji jih uvažajo in poten nekaj čistijo, nisem pa prepričan, če niso iz Češke ali tam nekje. Skratka, enkrat sem si tega vraga našopal v ušesa in prižgal, zato lahko potrdim, da zadeva resnično deluje. Slišal sem bolje, čeprav nisem imel nikoli problemov s sluhom.

P.s. Če najdem prospekt ti dam naslov.

Andres

#3 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 8. junij 2004, 22:06

Ali mogoče kdo ve,kje izdelujejo tulce iz voska
Uporabljajo se za čiščenje ušes,

ohja, sliši se malo neverjetno..tut nehigienično?
slišm prvič....
zakja pa bi morala tele uporabit...koliko te sploh čistijo?
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#4 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 8. junij 2004, 22:21

Tele ušesne svečke so ful super x:Dx , jaz sem jih dobila v tujini. Pri nas jih imajo v enem kozmetičnem salonu, sem zadnjič brala, se mi zdi, da v Vivi en članek o tem. Drugače pa jih lahko naročiš prek interneta.
Paziti moraš seveda, da so kvalitetne.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#5 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 8. junij 2004, 22:30

Ze stari Egipcani, Indijanci, Kitajci pa tudi nasi predniki so poznali tezave z usesi. Verjetno niso imeli tako hudih bolezni kot jih poznamo danes, vendarle pa so le obstajale. Vso spostovanje klasicni medicini, ce pa le to zdruzimo se z alternativo dobimo zelo dobro kombinacijo zdravljenja.
Usesno maslo ali cerumen se v usesih nabira leta in leta. Mnogokrat prekomerno, zaradi bolezni ali drugih vzrokov. Usesno maslo v normalnih kolicinah je seveda potrebno, v vecjih kolicinah pa lahko povzroca glavobole, vrtoglavice, slabsi sluh, zvonenje v usesih, srbenje in se kaj.
Usesno maslo naredi izlocek, ki cisti in varuje uho, lahko pa se nakopici v usesu in tako nastane zamasek, kar lahko povzroci ze nastete tezave. Ciscenje z vatiranimi palicicami pa lahko to maslo potisne se bolj v notranjost sluhovoda.
Prekomerno nabiranje usesnega masla je potrebno odstaniti enkrat letno, najbolje pred poletjem oz. preden se odpravimo na kopanje, saj voda trdi te zamaske v usesih, pri trdovratnejsih zamaskih pa ponovimo ciscenje v razmaku enega meseca.
Usesni tulci, ki so jih uporabljali ze stari narodi, niso novost, le pozabili smo nanje.

POSTOPEK CISCENJA

Usesa se s tulci ocistijo povsem nebolece, temeljito in ni nobene nevarnosti. Ob izgorevanju tulca se maslo v usesu segreva in s tem mehca, istocasno pa podtlak, ki pri izgorevanju nastaja, le tega izvlece.

Email: brane.s@email.si
03/710 27 54, 041/576 194, 041/363 996
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#6 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 8. junij 2004, 23:51

ejtala, raje bom še naprej previdno uporabljaj vatirane palčke....za ostalo pa se ne bom niti zanimal...verjamem pa,da pri nekaterih je ušesno maslo staro leta in leta...kar je zelo neokusno; ko bi vse to maslo na en kp dal in vidl kaj vse je v telesnih ostankih... :eek:
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#7 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 8. junij 2004, 23:59

Nič drugega kot zdravo sol, sol in cvitamin, v vodi, blatu, solzah, smrklju, slini, potu, urinu in tudi v ušesnem maslu x;)x

#8 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 9. junij 2004, 00:16

Nič drugega kot zdravo sol, sol in cvitamin, v vodi, blatu, solzah, smrklju, slini, potu, urinu in tudi v ušesnem maslu

sol
.sol
..sol
...sol
x:o)x :palec:
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#9 doc_zenith

doc_zenith
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 51

Objavljeno: 10. junij 2004, 11:25

Zanimivo mi je da še niste slišali za te tulce. Kje jih dobiš? Nevem če v lekarni- sam jih nardiš. To je tko simpl ... Eno staro rjuho strgaš na trakove ene 4 cm široke. Pol pa vzamkeš posodo noter narežeš svečo pa daš na ogenj da se vosek stopi. Noter potem namočiš trakove jih vzamaš ven in naviješ na palico. Ko se vosek strdi (čez 15 s) potegneš palico ven... In to ponavljaš dokler maš trakov. 10 takih palčk nardiš s pripravo vred v 15 minutah. Js sem takih palčk narediu sigurno prek 50...


Lahk ti jih pa nardim jst... Pa ne neki govirit o nehigijeničnosti če sploh ne veš kako zadeva funkcionira.
[FONT=Geneva]Pes brez glave nima face !

#10 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 10. junij 2004, 12:17

 Lahk ti jih pa nardim jst... Pa ne neki govirit o nehigijeničnosti če sploh ne veš kako zadeva funkcionira.

to je že res...sam vseen, ne bi jest se tega niti lotu zarad poznejše navade....morda pa hočjo spet neki novega prštult v slo. prostor, zarad dnara x:o)x
(zame ostaja pa vseeno nehigienično tut slišet)
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#11 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 10. junij 2004, 14:37

tkole pa izgleda tole....
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#12 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 10. junij 2004, 23:38

jaja, že že :8):
pa da ti pole podkuri še lase zram...fijuuu xrolleyesx
nene, spet se loteva ena pozabna˝ modna muha..zame res nevarno in nič privlačno...

Budala1 !

Nič se ne more zažgat. Eden ti v uho drži tulec pa je. Samo po moje se lahko kakšen inšpektro najde in bo narod pač to moral delat na svojo lastno odgovornost. Verjetno zato, ker zdravniki niso toliko uspešni kot vosek in rjuha. xrolleyesx
Šele potem ko tulec zgori se vidi koliko neke svinjarije se nosi v ušesih.

1 spucati črevo.
2 spucati jetra.
3 spucati ušesa.
in vsi debeli boste do 10 kg lažji. 25.junija bodo same manekenke v Savinjski dolini. x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx

Andres

#13 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 11. junij 2004, 19:36

oprost, ampak se res butasto sliši..pa še to, da moram nekoga imet,da mi to on nekdo prakticira..spet butasto....

Saj lahko sam to narediš. Ampak se lahko tudi spečeš, ker moraš vedeti kdaj je tistega tulca fertik. Sicer pa nisem še slišal, da bi si to gdo sam delal.

Andres

#14 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 11. junij 2004, 20:24

tkole pa izgleda tole....

:vragec:

a kle pa nben nau dau kake nagrauzhne asocjacije na sredn vek pa pegananje coprnc

boljsh che si vibrator u ushec napichish x:px

666 zlomkou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#15 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 11. junij 2004, 20:29

:vragec:

sej chlouk prouzaprou ne more verjet

eni si sveche u ushesa tlachte,
drugi scavnco pijete,
tretji namest ponoch u zvezde podneu u PC bulte pa horo ® skope delate
....etc...

pol se pa neki zarad treh pichk k serjejo druga po drugi bunte

x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx

666 zlomkou....tralala x:Dx
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#16 Tangaklara

Tangaklara
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 16. december 2008, 08:41

Hvaležna sem piscu tega obvestila, saj sem si po njegovem opisu sama izdelala tulce za čiščenje ušes. V lekarni stane par 10 Eur. Na Hrvaškem so nekoliko cenejši, a najcenejši in enako učinkoviti so izdelani doma.
V enem mesecu sem dvakrat oglušela na desno uho. Zdravnik mi je očistil s tekočino ( predvidevam, da je bila voda) cerumen, ki se je nabral v ušesu. Nekaj dni zatem sem dobila vnetje ušesa. Seveda mi je predpisal antibiotik, ki sem ga prvič tudi pridno pojedla. Ko se je enako ponovilo čez mesec dni, sem sklenila, da antibiotika ne bom več uživala. Poiskala sem "pomoč" na medmrežju. Izdelala sem tulce iz ostankov sveč in dodala sem še malo čebeljega voska.
Presenečena sem nad negativno reakcijo obiskovalcev foruma, ki se bojijo preprostih domačih pripomočkov in raje podpirajo farmacevtsko industrijo in s tem škodijo le sebi.

#17 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 16. december 2008, 10:49

Glavn, da si sama zadovoljna. Drugi/njih reakcije naj te ne sbremenijo. -)

#18 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 16. december 2008, 11:10

kako pa ti tulci zgledajo? K nič ne vidm, kar je Cosma dala :8):
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#19 Tangaklara

Tangaklara
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 16. december 2008, 12:34

V lekarnah jih prodajajo pod imenom OTOSAN.
Če pa si ogledaš v medmrežju TULJCI ZA ČIŠČENJE UŠNIH KANALA, dobiš poleg slikic tudi več razlage.
Lp

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. december 2008, 12:43

hvala za osvezeno temo (sm frendi obljubla, da jo poiscem, ker "jo zihr mamo" xDDx - in se nism motla, a na to pozabla)..

Bravo k si se sama lotla! x8Dx :palec:
jaz to zelo podpiram (in tud sama tko furam), sm pa sam mal previdna pr tem za druge. x:)x

seveda - med, vosek, normalno in logicno! :palec:
(ker med -in njegovi izdelki, med drugimi stevilnimi ucinki- tud dbest cisti gnoj in umazanijo in hkrati se razkuzuje, tako ni nobene nenaravne packarije in vse se lepo scisti... pa se vosek, ki je po snovi in celo barvi podoben 'usesnemu vosku' ali maslu)...

sicer pa obstaja neka smola al kaj, ta hip mi je uslo iz glave, kako se imenuje (upam da se spomnim), in tud neki listi, ki se zvijejo in osmodijo al nekaj tacga.... (ker sama nisem nikol tega furala, niti vidla, se ne spomnim dobro, vem oz. 'poznam to' sam iz pripovedovanja in morda kje prebranega)...
skratka, naravna rec, ki jo menda uporabljajo v Indiji oz. nekje na vzhodu....
ce kdo ve, naj napise... x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. december 2008, 13:19

:D :D :D

(xsmx)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#22 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 16. december 2008, 15:35

V lekarnah jih prodajajo pod imenom OTOSAN.
Če pa si ogledaš v medmrežju TULJCI ZA ČIŠČENJE UŠNIH KANALA, dobiš poleg slikic tudi več razlage.
Lp

TNX, sm si ogledala pod TULJCI... k za otosan mi je ponujal sam neke avte :eek:
pah, zadeva mi je kr zanimiva, bi kr sprobala, sam bi za prvič rajši kupila take "originalne", pa na Hrvaškem stane en par 15 kun, tak da ob prvem obisku kar tam kupim.
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#23 emmzi

emmzi
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 708

Objavljeno: 16. december 2008, 18:52

http://sortlifeout.c...products_id=244

Tukej se jih pa da naročit... tole mi ni čisto nič znano ampak sliši se fajn. Bom še raziskala toel zadevo x:)x (ampak koker sem jest štor bi ziher kej zažgala... x:Dx )
"Remember when I told you how my
Kin is different in some ways?
And how you should not fall in love
With someone like me, anyway...
Between the lines, people see signs
When they feel the sear, every day's fear...
And one night their torches
Find the girl without a name...
And the one who has her
Love is no more safe..."

#24 lanja

lanja
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 3. februar 2009, 18:30

Pri tulcih je treba pazit na to, da imajo v notranjosti stop drop sistem, kar pomeni, da ima zaščito, ki preprečuje, da bi delci tulca med gorenjem padli v sluhovod. Pa fajn je tudi, če ima zaščitni obroč - meja do katere zgori. To sem do sedaj zasledila samo pri original tulcu Otosan. Lahko ga dobite v lekarnah in specializiranih trgovinah ter na internetu.
Jaz in cela moja družina ga uporabljamo že več kot sedem let in je res super. Nobenih težav kot so pri spiranju pri zdravniku nimamo več.
Pa še to original Otosan ima tudi dodan propolis. Upam, da sem bila v pomoč.

#25 Gost_lara7_*

Gost_lara7_*
  • Gost

Objavljeno: 3. februar 2009, 20:15

živjo.. tud moja prjatlca jih sama izdeluje.. in jih tudi uporablja seveda..pravi, da so ti tulci super..no, zdaj se sprašujem zakaj jih že nisem preizkusila, če jih imam pred nosom..hmm.. :eek:

sem pa ene enkrat našla.. bili so iz tujine.. in so ful dišali..a vsi dišijo?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0