Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Preventiva - kurativa


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
101 komentarjev na to temo

#1 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 15. julij 2004, 13:22

za probleme z mehurjem pomaga naslednja (dvomesecna) kura:


brusnice ( svezi sok je najboljsi, ker se ga tezko dobi, pa uporabljamo kapsule, ki se kupijo v vsaki boljsi zeliscni lekarni).
jemljemo 2-4 kapsule dnevno. stvar stane okrog 6000 sit za dva meseca.
in
caj zlate rozge, vsaj liter dnevno. poparek, 1 veliko zlico na 0,5 l vode. pijemo mrzlega ali toplega. je kar grenka zadeva, vendar manj
nasilno za zelodec kot npr. ursi caj ali gornikovi listi in se ga zato sme piti 2 meseca. poleg caja dnevno vsaj 2 litra vode.
jemo cimvec buck, ki odvajajo vodo in so polne mineralov (enako tudi kumare ( manj mineralov, ampak vseeno ok), lubenico x:)x
jemo cimvec svezega petersilja ( nikoli ga ne kuhati nad 60 stopinj, ce zelite, da deluje diureticno..in sploh: ce zelite, da deluje!

priporoca se knajpanje, vendar ne, ko je vnetje akutno, in sicer tako:
en termofor na trebuh, enega na kriz, noge pa v mrzlo-toplo vodo. ne pretiravati, knajpajte postopoma, predvsem z mrzlo vodo!
nosite cevlje z debelimi podplati (predvsem pozimi).

priporocajo se tudi taoisticne vaje za krepitev notranjih organov (ledvica, mehur, spolni organi).

ce se pojavi zaostajanje vode v telesu, kar je pogost predpojav pri problemih z mehurjem,
je mozno, da imate probleme s soljenjem, torej pazite s slano hrano in povprasajte sstaneta za nasvet glede tega x;)x

priporoca se tudi ameriski slamnik za splosno dvigovanje imunskega sistema, ce ste zmahani od morebitnih antibioticnih kur.
in seveda zdrava hrana...brokoli je dober za imunski sistem, brsticni ohrovt za dodatno energijo, redkvice za ciscenje ledvic in probleme urinarnega trakta
(vendar ne pretiravajte med vnetjem mehurja).

naslov zeliscarke z sirokim spektrom cajev in podobnih zadev najdete v temi 'seznam zdravilcev in terapevtov'.

na zdravje!
xsrcx
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. julij 2004, 13:28

Kul. :palec:

Ne dvomim, da bo se ful dobrih nasvetov se naslo, za vse mogoce tezave. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 15. julij 2004, 14:03

Lavor vroce vode, vlijemo notri dva deci domacega jabocnega kisa.
Namocimo stopala v lavor-vztrajamo tako dolgo, dokler se voda ne ohladi (cca.30min).

Pomaga.


Pa se 'stranski ucinek' (tukaj pozitiven x;)x ) : podplate imamo po opravljenem kot takrat, ko smo se rodili x:)x

#4 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 15. julij 2004, 14:13

a to tudi za mehur, kroko?

kul, kis je v redu, ja. :palec: x:)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. julij 2004, 14:14

Ja, krokodil, napisi, za kaj VSE je tole... Ni samo za mehur, pac pa za vse zivo, mdr. jajcnike.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 15. julij 2004, 14:27

Pa se 'stranski ucinek' (tukaj pozitiven x;)x  ) : podplate imamo po opravljenem kot takrat, ko smo se rodili  x:)x

Lako tebi Krokodil, saj ti imaš pa ja podplate vedno mokre, mehur pa cel čas v vodi x^x x:Dx :palec:

#7 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 15. julij 2004, 14:33

x:Dx
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#8 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 15. julij 2004, 14:42

Lako tebi Krokodil, saj ti imaš pa ja podplate vedno mokre, mehur pa cel čas v vodi x^x  x:Dx  :palec:

Ja, Stane, res je lepo.So pa tudi pomankljivosti, ce si krokodil. Ne mores biti npr. vegeterijanec, pa ce si se tako mocneo zelis :eek: x:Dx

Kot je ze Marsa napisala, kis (ce je pravi) je skoraj cudezen...za kaj vse pomaga... Jaz ga dobivam od enega znanca...vem da je najboljsi, ker vem kako ga dela.
Se je pa taisti clovek (torej ta, od katerega jemljem kis) ponesrecil pred ene 10timi leti-padel z daljnovoda, bil 3mesece v komi, pocena jetra, odstranili eno ledvico, zmeckana pljuca....skratka hudo.
Prisel iz bolnice v bistvu napol invalid, pa z vrecko zdravil s sabo.
Vrgel zdravila v kos, pa 'udaril' kuro s kisom...danes je clovek prakticno zdrav...sicer invalidsko upokojen, ampak zdrav.
Od njegove sestre moz, je izredno tezak sladkorni bolnik, imel grozne tezave z podplati in prsti na nogah, so mu ze zdravniki 'grozili', da mu jih bodo odstranili (prste na nogah). No, prakticiral je 'kis v lavorju'...danes lahko sam hodi, brez palice, pa prste ima se vse na nogah....

Da ne bo kdo narobe razumel narobe napisanega, ne delam reklame za nikogar...ker ta kis, ki ga jaz dobim od tega gospoda, tako ali tako ni naprodaj...samo napisem kar vem.

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. julij 2004, 14:46

hehe, ob tejle hvalnici temu kisu udari men na plan skorpijon. :vragec:
Torej - bom kratka - 'moj' je boljsi! :sniky:
... vsi povedali, tudi ti, ki na asicevega prisegajo, ki z ilove gore nad fantasticnega ubodejo (isto govorili kot ti) :palec: :palec: x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 15. julij 2004, 14:50

Torej - bom kratka - 'moj' je boljsi! :sniky:

Se strinjam..je boljsi. Boljsi od tisoc drugih kisov...


Ni pa boljsi od tega, ki ga imam jaz x:Dx

Pa ko si omenila 'hvalnico kisu'.
Nikjer nisem napisal (niti ne mislim) da je 'ta' kis 'pravi.
Mislim, je, ampak ni edini. x;)x

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. julij 2004, 14:53

x;)x x:Dx :hepko:

Bova naredila 'izmenjavo', ce zelis - ce imas malo, lahko menjava pol litra.
Tudi s frendico imava tako - jaz njej malo tega, ona meni malo onega - ki je do zdaj x;)x mislila, da je nad. ;)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 15. julij 2004, 14:54

x;)x  x:Dx :hepko:

Bova naredila 'izmenjavo', ce zelis - ce imas malo, lahko menjava pol litra.
Tudi s frendico imava tako - jaz njej malo tega, ona meni malo onega - ki je do zdaj x;)x mislila, da je nad. ;)

Velja.

Samo da bo menjava pravicna oz.enakovredna, bova morala tako narediti:

Jaz tebi pol litra svojega, ti meni liter svojega.

Ker je ta vsaj dvakrat boljsi od tvojega x:Dx x:Dx x:Dx

Hecam se...verjamem da je tvoj enako dober...ni problema, bova.

#13 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 15. julij 2004, 14:58

hm. ne vem....a ste nasega ze poskusli? x8Dx
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#14 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 15. julij 2004, 15:00

hm. ne vem....a ste nasega ze poskusli?  x8Dx

Jebela...a zdaj smo pa ze trije v ringu ? x:o)x

#15 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 15. julij 2004, 16:14

Malo resnosti, prosim. Kis, predvsem jabolčni iz lesnik, je res odličen za marsikaj, saj vsebuje po mojih meritvah kar močno dozo biokode. Ko sem delal teste na sladkor, sem ga seveda solil do primernega okusa in cuker je padal, da je bilo veselje. Tako pripravljen je tudi odličen napitek kar tako, ali pa ko delaš solato, bi bil smrtni greh, če ga ne bi popil.
Pa za napitek pri hujšanju namesto limonadi tudi kateri bolj paše.
Tako, da če imate res dober jabolčni kis, imate super domače zdravilo, če pa ga imate še možnost malo pojačati, pa še boljše.

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. julij 2004, 16:23

ali pa ko delaš solato, bi bil smrtni greh, če ga ne bi popil.

xyesx x:px

Kis, domaci, jabolcni - je ZAKON! :palec:
Kot obkladki v primeru udarcev, oteklin, kot tonik za mozolje...
Kot kopel za noge in za vse telo - nekje sem na forumu postnila temo Kopel z jabolcnim kisom ali nekaj takega...
V primeru telesne temperature sem tamalemu USPESNO samo s kisom zbila slednjo - a NA PODPLATE morte dat, bognedaj na celo, kot nekateri zelo zmotno mislijo.
Ja, je tudi za hujsanje.
Vseeno ne pretiravajmo, nekaterim obcutljivejsim dela zgago, razsirilo pa se je tudi nekaksno prepricanje, da skodi sklenini.
V primeru splahovanja in uzivanja na tak nacin (pitje, za hujsanje) ga pac zmesas z vodo.
V primeru gljivic je tudi koristna kopel, tudi za noznicna vnetja lahko damo kisovo vodo (voda pa mora bit prekuhana).
Proti potenju... ma... itd. itd.
... ni da ni - jabolcni kis mora bit doma - jaz imam pravzaprav ze leta samo tega - tega 'mojega' domacega - ga dela 'moj cvickar'. x^x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. julij 2004, 16:36

Da pa ne bomo samo o jabolcnem kisu (kajti tema je splosna, jabolcni kis pa si zasluzi psoebno obravnavo in ga odprem posebej), se kaksen nasvet.

Bodoce mamice, punce, ki ste nagnjene k tezavam na tem podrocju, poveseni maternici, krcih, vnetjih - poleg tavzentroze, ki smo jo ze fulkrat omenjali, je dbest RMAN. :palec: :palec:

Ko sem bila noseca, sem iskala okoli kaksne podatke, kaj in kako, kaj je dobro in kaj ne, pa me je zelo zanimalo, konkretno katera zel recimo bi bila za to; poleg teh, ki sem jih ze poznala in sem imela izkusnje z njimi, ce je katera prav za to - specificno.
Koncno mi je pravzaprav komaj uspelo izvleci iz ene sestre (res, prav hecno je bilo, najina komunikacija tedaj), da rman pa je dbest...
Pa kaj mi niste tega takoj povedali!!!
Prestudirala malo o rmanu, njegovih ucinkih, si ga ogledala, ga preizkusila - in dejansko vso nosecnost uzivala - od kakega 5. meseca dalje, kot mi je potem povedala ta med. sestra.
Vseeno sem imela tezave, prej rodila in vse (ker tile faktorji in to, pa ipak rizicna), a verjamem, da mi je blazno koristila, ker sem namrec ze v nosecnosti krvavela... in sem jo potem varno 'pripeljala do konca'.

Skratka - preslica, rman, tavzentroza, jabolcni kis, glina, limone in med so stvari, ki jih v bistvu moram imeti v svoji domaci lekarni, to pa zato, ker so najbolj univerzalne.
Aja, in olivc, pa sentjanzevkino olje, pa cajevc, pa aloja vera. gel.
To je to, se mi zdi, da ne rabim nic drugega... :palec:

ce pa je specifika, pa se morda odlocim za specifiko tudi, a najprej probam okoli sebe pogledat. x8Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#18 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 15. julij 2004, 18:04

Dober spisek imas..jaz bi se samo eno rastlino dodal:kopriva.

Kar sveze nabrane, v lonec z vodo, ko zavreje takoj umaknes, pokrijes, pustis stati (ce imas stol v blizini lahko tudi caj sedi x:o)x ) priblizno dvajset minut, spijes se toplega, nesladkanega.

Odlicna za secne poti, prostato, pri gripi, prehladu...pa tudi 'kar tako', kot krepcilo.

Ce spijes ene pol litra tega, te 'raztrga'. Pozitivno misljeno.



Pa ko si ze rman omenila: moj stari ata je vedno dajal to sveze izvaljenim puranom.Trdo kuhano jajce, zdrobis, zraven pa umesas drobno narezan (surov) rman.To so jedli 'k pr norcih' x:Dx ...pa rasli tudi tako x;)x ...ne se bat, ce boste jedli rman, vam ne bo poganjalo perje x:Dx

#19 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. julij 2004, 09:27

ja, kopriva je seveda dbest. za to, kar si ze omenil, Krokodil.

Sem jo ze naredila kot spinaco. Moram rect, da seveda ni spet tako podobno, kot mi je bilo receno, a je kul - samo tamalemu jasno nisem mogla 'prodat' za spinaco koprive. Blitve tudi ne. :D

Staro dobro KAMILICO smo seveda pozabili.

Zaradi pogostosti uporabe in blagega okusa ji marsikdo ne pripisuje takega pomena oz. zdravilnega ucinka, kot bi ji vsi lahko.
Za kaj vse je dobra kamilica, je ze ful povedanega, nenazadnje tudi na LN pri cajih.

Malokdo pa pozna tale recept - sama sem ga (in stevilne moje frendice in znanke) ze nickolikokrat preizkusila.
Izvrsten blazilni tonik za iritirano, razdrazeno, alergicno kozo je prevreta voda, v katero das CISTO MALO kamilice, recimo tri cvetke ali kaj takega in DVE kapljici (in ne vec) soka sveze limone.
Potem uporabis kot obkladke in kot tonik, parkrat dnevno imas gor recimo po 10, 15 minut.
IZREDNO POMAGA. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#20 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 16. julij 2004, 09:42

ko smo ze pri kozi...olje grapefruitovih peck...super zadeva!
moja koza je moja sibka tocka in odkar to uporabljam :eek: xwizardx :fiju: xg:Dx

se kupi tudi v zeliscnih lekarnah, malo ga popijes (3 kapljice, ne vec, v velikem kozarcu vode, na tesce), malo ga uporabis zunanje ( spet tri kapljice na mokre dlani, razmazes po obrazu namesto tonika, zjutraj in zvecer, predno naneses kremo, jaz ga uporabljam celo namesto nocne kreme, poleti, ko ni tako suh zrak v stanovanju mi zadostuje, koza zjutraj ni mastna in kreme sploh ne rabim. pozimi s centralno zna biti premalo, ampak tako dalec se nisem x;)x )

priporocam!
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#21 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. julij 2004, 15:17

Ja, sem samo probala, odstekano, verjamem, da je mega. :palec: :palec:
Baje za vse zivo.

Ampak vseeno - sama najprej probam 'stare dobre kamilice'.
Se mi zdi, da folk prej 'kupi', ce je kaj tujega, drugacnega... se jim zdi, da bolj 'dela'.

Kot denimo javorjev sirup.
Ja, DBEST! Mega. :palec:
Pac pa samo - zakaj pa ne med recimo? xnckrivx

Ali taheebo...
Ja, mega, nad! :palec:
Ampak zakaj pa ne preprosto hrastovo lubje?

Itd.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#22 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 17. julij 2004, 15:37

Zadnjic sem pozabil omeniti pri kisu (ne vem, ce je ze kdo, ce je, bo pa dvakrat omenjeno x;)x ) :
-pomaga pri pikih komarjev in klopov (klopa jasno najprej odstranimo), namazemo mesto 'pika', srbecica preneha v nekaj trenutkih.
Preverjeno.

#23 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. julij 2004, 15:42

Nismo se omenili tule, prav da si dodal...
(sem pa najbrz na LN pri nasvetih omenila tole)...

Meni je glavica klopa ostala notri. :o|o:
Dala glino. kot hrastico sem skupaj potegnila dol - glino in (ostanek) klopa. x^x
To sem tudi napisala na LN pri Glini.

Aja, kdor blodi samo po Forumu, morda sploh ne ve:
Bogata zakladnica domacih receptov in nasvetov pa je tudi na LN v rubriki ZDRAVJE.
Vecina receptov in nasvetov je preizkusena na lastni kozi. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#24 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 17. julij 2004, 18:15

Marsa, v tej tvoji rubriki nekaj pogrešam, domačo VIAGRO x:Dx x^x xcivx

#25 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. julij 2004, 18:16

Podaj :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0