Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Homoseksualnost 2


  • Prijavi se, če želiš komentirati
79 komentarjev na to temo

#1 polmesec

polmesec
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 21. oktober 2004, 21:49

Enkrat pred dvemi leti je bila ta tema na forumu:

http://www.lunin.net...t=ST&f=21&t=165

danes pa bi jo osvezili
s poudarkom na resnosti izjemnih dimenzij tega pojava,
ki se kaze
v svetu relativiziranja osebnih drz
kot druzbeni, eticni, vzgojni, religiozni... problem.

Eni pristopajo k njemu sila trezno (www.kapis.si),
medtem ko "roza" sceno v vseh mavricnih barvah in okusih tako ne moremo prezreti...

Mnenja o tem pojavu kot problemu ali blagoslovu NOVE DOBE
danes?

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. oktober 2004, 08:33

Zivjo Polmesec in dobrodosel/a! :vio: :palec:

Zelo stvarno si odprl/a in postavil/a novo temo in zraven je celo link na prejsnjo.

Ja, moji dragi forumovci, najbrz itak niste opazili (ker niste kliknili na link, kaj sele prebrali kaksen komentar), da je na podanem linku druga tema kot pa ta, v katero smo pisali se vceraj, kar pomeni, da se tedaj ni upostevalo, da je tema ze odprta, niti seveda ni sel nihce not, pac pa se je tam razvila po svoje nova tema (ceprav bi rekla, da je v tej prvi potekala pravzaprav kvalitetnejsa debata, kolikor se spominjam).

Tako da ni nic narobe, da brejknemo z ono staro solato, v kateri smo se nekako izpeli, in v bistvu v tretje startamo s to temo se tukaj (pa ceprav je v naslovu H.. 2) in na morda malo drugacen nacin.

Bomo videli, kako se bo razvijala ta tema, ce se bo, upam da ne bomo pristali pri banalnostih kot so vonji in razlicne cloveske odprtine, katere naj bi bile kul in katere cist of.

Vabim pa se tebe, Polmesec, da si ogledas drugo odprto temo Homoseksualnost, kjer lahko vidimo, da homoseksualnosti v glavnem nikakor ne vidimo (se?) kot blagoslov. :o|o:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 22. oktober 2004, 08:42

Mah, sploh ne vem zakaj bi homoseskualnost jemali kot blagoslov al božjo kazen ali kaj podobnega. Je pač del seksualnosti ljudi. Večina se bi nas verjetno strinjala, da v spolnosti med dvema ni prepovedano nič, kar si obadva želita, ne glede na to ali so posamezne igrce za marsikaterega posameznika nesprejemljive v njegovem seksualnem življenju. Torej? Naj se imajo radi in živijo kot želijo, mi pa tudi. x^x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. oktober 2004, 09:00

:palec: Dobro si postavil to, iz tega izhodisca moramo gledati - dva, ki se imata rada in obema je kul, nikogar ne ogrozata in ne vem, kaj ima to nas ostale kaj brigati.
To smo ze nekateri veckrat omenili v obeh temah, vendar ti pa si super povzel bistvo, Mick. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 surya

surya
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 452

Objavljeno: 22. oktober 2004, 11:13

tok je govora o homoseksualnosti..zakaj nimamo teme heteroseksualnost?(bi se npr lahko vprašal en gej). homoseksulanost je lifestyle, tako kot je nekomu vegetarijanstvo..pri homoseksualnosti gre str8 folku po glavi le to, kako se lahko dva tipa al pa dve punce imata rada in seksata.ok, eni se spotaknejo še ob otroke..mah, kr neki :o|o:
DON'T PANIC

#6 bogglefreak20

bogglefreak20
  • Zavrnjeni
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 79

Objavljeno: 22. oktober 2004, 11:51

tok je govora o homoseksualnosti..zakaj nimamo teme heteroseksualnost?(bi se npr lahko vprašal en gej).

Verjemi, en gej (beri: bogglefreak20) se je že večkrat vprašal, zakaj je temu tako. In prišel do nekega svojega zaključka, da je predmet debat bržkone vedno tisto, kar je tuje, nenavadno, "čudno", izstopajoče. :o|o:

No, nič zato, debate so po mojem mnenju vedno koristne. x:Dx :palec: Izpostavljaš pa po mojem zelo zanimiv zorni kot - namreč heteroseksualcev nihče ne "kliče na zagovor" zaradi lastne usmerjenosti, medtem, ko to ne velja za geje, lezbijke, biseksualce itd.

p.s.: Moj post ni mišljen kot jamranje nekega zafrustriranega ped*a :sori: - zgolj kot vržena kost (čeprav nisem povsem siguren, da o tem nismo že govorili).
Beatus, qui venit in nomine Domini!

#7 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 22. oktober 2004, 11:55

:palec: :palec: :palec:

#8 bogglefreak20

bogglefreak20
  • Zavrnjeni
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 79

Objavljeno: 22. oktober 2004, 11:57

s poudarkom na resnosti izjemnih dimenzij tega pojava,
ki se kaze
v svetu relativiziranja osebnih drz
kot druzbeni, eticni, vzgojni, religiozni... problem.

Eni pristopajo k njemu sila trezno (www.kapis.si),
medtem ko "roza" sceno v vseh mavricnih barvah in okusih tako ne moremo prezreti...

Mnenja o tem pojavu kot problemu ali blagoslovu NOVE DOBE
danes?

Relativiziranje osebni drž? V čem se po tvojem kaže?

Kaj pomeni trezno pristopanje k problemu? Jaz pod tem razumem argumentiranje stališč - v tem primeru www.kapis.si morda ni najboljši primer. Pa tudi če ga vzememo kot treznega, predstavlja zgolj pogled iz enega zornega kota (ki ga sicer sam ne zavračam a priori).

Kaj pomeni zate NOVA DOBA?
Beatus, qui venit in nomine Domini!

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. oktober 2004, 12:06

Izpostavljaš pa po mojem zelo zanimiv zorni kot - namreč heteroseksualcev nihče ne "kliče na zagovor" zaradi lastne usmerjenosti...

:palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 polmesec

polmesec
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 22. oktober 2004, 19:48

Hvala za odzivnost (in direktnost -bogglefreak20).

>Relativiziranje osebnih drž? V čem se po tvojem kaže?

NAJPREJ V TEM, DA JE VSE POCETJE NEKA OSEBNA "PRAVICA" IN SE NE GLEDA NA DRUZBENE ALI DALJNOROCNE POSLEDICE IZBIR IN RAVNANJA ...

>Kaj pomeni trezno pristopanje k problemu? Jaz pod tem razumem argumentiranje stališč - v tem primeru www.kapis.si morda ni najboljši primer. Pa tudi če ga vzememo kot treznega, predstavlja zgolj pogled iz enega zornega kota (ki ga sicer sam ne zavračam a priori).

TREZNO IN ARGUMENTIRANO JE na www.kapis.si PO NJIHOVO,
(pa TEGA ZORNEGA KOTA NE POVELICUJEM A PRIORI), SAJ VENDARLE BRANIJO NEKO SPLOSNO CLOVESKO DOSTOJANSTVO in DRUZBENO RAVNOVESJE, KI GA NE SMEMO ZREDUCIRAT NA spolno privlacnost, MEDTEM PA KOLIKOR POZNAM OSTALO SCENO, JI DOSTI VEC TEHTNOSTI MANJKA. VSAJ SAM SE NE NAJDEM V NJEJ ...

>Kaj pomeni zate NOVA DOBA?

RAVNO TO, DA VSAK GONI SVOJE KOLO IN SI MISLI SVOJE, V BISTVU PA SMO ZNOTRAJ ENGA SAMGA STROJA. Enim se kolesca izrabijo, drugim jih nekaj manjka ... xDDx bogve med katere spadam jst?!?

#11 polmesec

polmesec
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 22. oktober 2004, 20:03

PAZI TO:
takole se izpovedujejo eni (menda jih ne bom fasou zarad avtorstva):

----------------(ZACETEK NAVEDKA iz www.kapis.org)
...
Eni pravjo, da probat ni greh. Je pa tvegano. Vcasih stane preprosto prevec in ni bilo vredno probat.
...
Po moje je spol res pomembna podlaga za identiteto, sicer se ne bi razpravljalo o njem, ampak nagnjenje kot sem ga zaznal sam v najstniskem prijateljevanju "do nazga" pa se mi ne zdi dovolj tehtno, da bom zdaj funkcioniral kot avtomat.
Naj razlozim. Tudi sam poznam privlacnost do deklet, ki je za odtenek drugacna, toda ni nefizicna... zaznaval sem jo pred "odkritjem" privlacnosti do fantov in jo zaznavam tudi danes. Tole trapasto istospolno pozelenje so mi "prodali" pokvarjeni in vsiljivi aktivisti s ponudbo, naj se vprasam o cutenjih kakrsna imajo dekleta do fantov. Dodatno sem bil motiviran s sosolkinim ogorcenjem, da pa vendarle imam oci in lahko opazim to, kar dekleta privlaci na fantih. Potem sem se vprasal, ali imam sam kaj tega, kar je privlacno za dekleta. V naslednji fazi pa sem zacel obcudovati sebe kot objekt pozelenja in na fantih sem opazil podobne "kakovosti" simpaticnosti za dekleta. V koncni fazi pa sva se s prijatlom lotila odkrivat tudi tisto, kar se ne vidi in PREIZKUSAT, kako kaj funkcionira. Pa je funkcioniralo, pa se kako!!!
Ampak problem, da nisva imela analognih nastavkov, sva resila po potezi mehanikov: ce stranka ne more pocakat na dobavo potrebnih delov, naredis s tistim, s cemer se vsaj priblizno da kej nardit. Pa sem se vzivel NE LE ZA 1 MESEC!!! Barabe!
Pardon, saj danes vem, da je stvar najstniske pameti razmisljanje s spodnjo "glavco",
zato se danes probam odlocat s to, na ramenih.
Pa se bolj spostujem takega...

Vcasih pa si zazelim, da bi se ene stvari lahko naucil iz napak drugih. Ceprav je sicer lastna shola najbolj ucinkovita, je vcasih njena cena enostavno PREdraga!!!
Pa zdaj za svoje prekrske ne valim vec krivde na koga tretjega (kot morda izgleda v moji zgornji izpovedi v jezi), ampak se danes poskusam odlocat na vec teorije in manj eksperimentiranja.

Bok vsem! (KONEC NAVEDKA)
-------------

Mojster je hotel menda povedat, da je zakompleksan in se cuti ogoljufanga in zlorablenga v najstniskih ponudbah sveta. Pa ti ljudje res trpijo!!! ko se soocajo s samim sabo.
A ni tale NOVODOBNA svobodna druzba in "KARTIUGAJA" filozofija prevec brezobzirna? Eni res trpijo v njej.
A je to njihova karma al kva? Pa dejmo stat prekrizanih rok, sej proti karmi ni da bi ...
Hm!
Mislm, a tud svoje otroke zaupamo taki druzbi brez orientirjev?!?

#12 bogglefreak20

bogglefreak20
  • Zavrnjeni
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 79

Objavljeno: 23. oktober 2004, 10:01

PAZI TO:
takole se izpovedujejo eni (menda jih ne bom fasou zarad avtorstva):

----------------(ZACETEK NAVEDKA iz www.kapis.org)
...
Eni pravjo, da probat ni greh. Je pa tvegano. Vcasih stane preprosto prevec in ni bilo vredno probat.
...
Po moje je spol res pomembna podlaga za identiteto, sicer se ne bi razpravljalo o njem, ampak nagnjenje kot sem ga zaznal sam v najstniskem prijateljevanju "do nazga" pa se mi ne zdi dovolj tehtno, da bom zdaj funkcioniral kot avtomat.
Naj razlozim. Tudi sam poznam privlacnost do deklet, ki je za odtenek drugacna, toda ni nefizicna... zaznaval sem jo pred "odkritjem" privlacnosti do fantov in jo zaznavam tudi danes. Tole trapasto istospolno pozelenje so mi "prodali" pokvarjeni in vsiljivi aktivisti s ponudbo, naj se vprasam o cutenjih kakrsna imajo dekleta do fantov. Dodatno sem bil motiviran s sosolkinim ogorcenjem, da pa vendarle imam oci in lahko opazim to, kar dekleta privlaci na fantih. Potem sem se vprasal, ali imam sam kaj tega, kar je privlacno za dekleta. V naslednji fazi pa sem zacel obcudovati sebe kot objekt pozelenja in na fantih sem opazil podobne "kakovosti" simpaticnosti za dekleta. V koncni fazi pa sva se s prijatlom lotila odkrivat tudi tisto, kar se ne vidi in PREIZKUSAT, kako kaj funkcionira. Pa je funkcioniralo, pa se kako!!!
Ampak problem, da nisva imela analognih nastavkov, sva resila po potezi mehanikov: ce stranka ne more pocakat na dobavo potrebnih delov, naredis s tistim, s cemer se vsaj priblizno da kej nardit. Pa sem se vzivel NE LE ZA 1 MESEC!!! Barabe!
Pardon, saj danes vem, da je stvar najstniske pameti razmisljanje s spodnjo "glavco",
zato se danes probam odlocat s to, na ramenih.
Pa se bolj spostujem takega...

Vcasih pa si zazelim, da bi se ene stvari lahko naucil iz napak drugih. Ceprav je sicer lastna shola najbolj ucinkovita, je vcasih njena cena enostavno PREdraga!!!
Pa zdaj za svoje prekrske ne valim vec krivde na koga tretjega  (kot morda izgleda v moji zgornji izpovedi v jezi), ampak se danes poskusam odlocat na vec teorije in manj eksperimentiranja.

Bok vsem! (KONEC NAVEDKA)
-------------

Mojster je hotel menda povedat, da je zakompleksan in se cuti ogoljufanga in zlorablenga v najstniskih ponudbah sveta. Pa ti ljudje res trpijo!!! ko se soocajo s samim sabo.
A ni tale NOVODOBNA svobodna druzba in "KARTIUGAJA" filozofija prevec brezobzirna? Eni res trpijo v njej.
A je to njihova karma al kva? Pa dejmo stat prekrizanih rok, sej proti karmi ni da bi ...
Hm!
Mislm, a tud svoje otroke zaupamo taki druzbi brez orientirjev?!?

Odpiraš zelo široko temo, temo, ki močno presega okvire homoseksualnosti. No, pa nič zato - pravzaprav me veseli, da lahko pomagam postaviti stvari v širši kontekst.

Naj najprej razložim svoje stališče malo širše, ne le skozi gejevsko optiko... Sem veren (verujem v Boga, vsemogočnega očeta, stvarnika nebes in zemlje), ne pripadam pa nobeni religiji (raje "pijem pri več izvirih"). V svojih očeh in očeh tistih, ki me dobro poznajo, veljam za človeka principov. Ne principov kar tako brez veze, marveč principov, ki sem jih SAM sprejel za resnico in mi služijo kot orientacija (torej nisem nek flegmatik brez kakršnekoli moralne drže). Sem idealist, a spet ne brez veze. Verjamem v dobroto, Ljubezen in si ju prizadevam priklicati v svoje življenje. Pa še to - tudi sam sem kritik razpuščenosti, brezciljnosti, nevednosti, predvsem pa brezbrižnosti. Stavki kot so "Vseeno mi je, ni mi mar" me žalostijo. Raje bi videl, da bi imeli ljudje svoje mnenje - to pomeni, da vsaj razmišljajo, ne pa da kar bezljamo tja v en dan. Dovolj o tem.

Kar sledi ni kopirano od nikoder - je izraz mojih izkušenj:

O "probavanju"
Sam nisem nikoli probaval s puncami. Zakaj? Ker me niso nikoli privlačile. Pravijo, da je spolna identiteta fluidna, da ni črno-bela, da je veliko ljudi, ki sta jim zanimiva oba pola. No, meni punce niso bile nikoli zanimive. Očitno imam po svoje srečo, ker nisem čutil razcepljenosti v tem smislu.

Se zelo strinjam, da je treba misliti z zgornjo glavo, ne spodnjo. Tudi mene je spodnja že zavedla. Vendar v drugačnem smislu. Sam močno preferiram stalne partnerske zveze z zvestobo partnerju kot nujnim sestavnim delom. Glava in srce vesta za prednosti tega načina življenja, medtem ko spolnemu nagonu za take reči pač ni mar. Važna je potešitev. Imel sem svojih nekaj avanturic, enkratnih "dol-dajanj" pač v času, ko sem bil samski. Vedno, prav vedno so v meni pustile veliko čustveno praznino. Ni me pa spolni nagon zavedel v tem smislu, da bi seksal s fanti in to kasneje obžaloval. To mi je tuje in verjetno izhaja iz tega, da razen do fantov nikoli nisem čutil privlačnosti do kogarkoli. Če bi občutil biseksualna nagnjenja, bi se morda zaradi seksa s fantom počutil krivega ali kaj podobnega - ne vem, domnevam. Tako se pač nisem.

Kar hočem povedati z zgornjim odstavkom je tudi to - homoseksualnost je pač klinični izraz za nagnjenje ali usmeritev ljudi, ki čutijo privlačnost do istega spola. Omenjanje korena besede "-seks-" znova in znova ustvari morda neko utvaro, da gre pri vsem le za f*k (se opravičujem za izraz, vendar želim poudariti poanto). Gre predvsem za ODNOSE. Medčloveške odnose, ki imajo nešteto obrazov. Samo eden od njih je spolne narave, drugo je predvsem čustveno, duševno, miselno, razumsko dogajanje med dvema osebama.

Nenehno se v povezavi s homoseksualci poudarja tudi nadpovprečna pogostost menjavanja partnerjev. Ne bom zanikal razlike v tem pogledu med hetero- in homoseksualci, vendar je po mojem prepričanju manjša, kot se to poudarja. Veliko homos. parov je, ki vztrajajo v dolgoletni zvestobi, le da teh ni nikjer najti. Zakaj? Ker živijo svoje mirno ustaljeno življenje stran od t.i. "scene", tj. mavrično obarvanega bolj ali manj javnega dogajanja. Prav tako obstaja, roko na srce, veliko heteros. parov, ki si pač niso zvesti - le da, zopet, se tega v javnosti ne ve. O vzrokih za promiskuiteto med geji imam svojo teorijo, pa ne bi zdaj o tem, razen če bo taka izrecna želja cenjenih soforumljanov.

Moralna načela, etika in norme - vse to so visoko diskutabilne teme. Krivično bi bilo misliti, da nekdo ne pozna in se ne drži norm zgolj zato, ker je homos. usmerjen. Prav tako bi bilo krivično misliti, da se nekdo avtomatično drži norm, zgolj zato, ker je poročen in ima otroke. Moralna drža je vedno stvar posameznika in posameznika določa tisočero dejavnikov, ne le spolna usmerjenost.

In NE, ne verjamem, da je filozofija brezbrižnosti odgovor na vprašanja sodobne družbe. Želel bi si sočutja, solidarnosti, sprejemanja in čim manj sojenja sočloveku. Da bi lahko to počel, pa moraš najprej vedeti kdo si in za kaj se zavzemaš.

Nosce te ipsum!
LP!
Beatus, qui venit in nomine Domini!

#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. oktober 2004, 12:43

Bogglefreak, tolk zrelo razmisljas, lepo govoris, dbest, ti si 'dokaz' v bistvu.... Oprosti, ker sem se tako izrazila, a hotla sem reci, no poglejmo, tule pa je gej, ki se nic ven ne mece, sodeluje v tudi drugih temah, vedno se kul obnasa, kaj tudi ve, razmislja s svojo glavo, je prijeten za druzbo, ceprav nekoliko zadrzan...
Tako bi npr. jaz opisala tebe, kar pomeni, da mi je povsem nepomembno, s kom spis in kaksne so tvoje osebne podobne teznje.
Blazno kul, ko sodelujes, pa ko vedno potrpezljivo zagovarjas svoje stalisce, a hkrati ponosno in zrelo. :palec:

Tvojega prispevka pa ne stekam cisto, Polmesec, kaj si pravzaprav hotel povedati?
Tam je ena zgodba, ja, poznam tudi sama take 'primere'...
In?
Kaj, v cem je globalni problem oz. kaj si hotel izpostaviti?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 23. oktober 2004, 12:54

Bogglefreak20 :palec:
takšnega prijatelja, s takšnim razmišljanjem, bi si pa človek želel imeti ob sebi... mi je všeč tole

Sem veren (verujem v Boga, vsemogočnega očeta, stvarnika nebes in zemlje), ne pripadam pa nobeni religiji (raje "pijem pri več izvirih"). V svojih očeh in očeh tistih, ki me dobro poznajo, veljam za človeka principov. Ne principov kar tako brez veze, marveč principov, ki sem jih SAM sprejel za resnico in mi služijo kot orientacija (torej nisem nek flegmatik brez kakršnekoli moralne drže). Sem idealist, a spet ne brez veze. Verjamem v dobroto, Ljubezen in si ju prizadevam priklicati v svoje življenje. Pa še to - tudi sam sem kritik razpuščenosti, brezciljnosti, nevednosti, predvsem pa brezbrižnosti. Stavki kot so "Vseeno mi je, ni mi mar" me žalostijo. Raje bi videl, da bi imeli ljudje svoje mnenje - to pomeni, da vsaj razmišljajo, ne pa da kar bezljamo tja v en dan. Dovolj o tem.

tole je COPY x;)x

Če bi bilo več tako mislečih ljudi, kot si ti, bi bil svet drugačen...

#15 polmesec

polmesec
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 23. oktober 2004, 17:33

Pridruzujem se Seleni:

>Bogglefreak20
takšnega prijatelja, s takšnim razmišljanjem, bi si pa človek želel imeti ob sebi...
Če bi bilo več tako mislečih ljudi, kot si ti, bi bil svet drugačen...
--------------------
MARSA sprasuje:
>Tvojega prispevka pa ne stekam cisto, Polmesec, kaj si pravzaprav hotel povedati?
Tam je ena zgodba, ja, poznam tudi sama take 'primere'...
In?
Kaj, v cem je globalni problem oz. kaj si hotel izpostaviti?
--------------------

Polmesec pa trdim,
da pojav homoseksualnosti danes ni obroben ampak centralen pomen za druzbo, saj navsezadnje "liberalistični" pristop ne le prosto dovoljuje katerokoli izbiro lifestyla- samo da ni neposredno v skodo drugemu, ampak teorija vsesplosne svobode in enakosti terja, da bo tudi osnovna spolna vzgoja "pluralna" in brez jasnih "orientirjev" (za podobo iz nase drzave: a) religijo ne bi pustili poucevat ali pa bi jo smeli samo "nevtralni"-ateisticni ali celo agnosticni predavatelji ->vsakrsne publikacije in dejavnosti verske (tradicionalne) narave pa v solo nimajo vstopa, potem pa naj se sam otrok v odraslosti odloci, katero verovanje si bo izbral (a JIH VENDAR NE BO POZNAL!!!) //b) spolna vzgoja pa mora bit vsestranska, zgodnja, z materialom iz "mavricnih" delavnic ter po moznosti z gosti v zivo -> v zastonj paketih kondomov po solah in ulicah pa dodana brosirana navodila za "varno uporabo" s podobami spolnega akta na 101 nacin).
Potem so pa posledice sila resne. Poznam ljudi in njihove tragicne zgodbe, ki so jih prav take reklame (s podporo Ministrstva za zdravstvo, solo... Amnesty International idr. "humanisticnih" organov pri Zdruzenih narodih) privedle v naivne stike in po bliznjici do zlorab.
A ni to globalni problem, da vecina nic ne ukrene za uravnotezenje tega vala?
Vsaj
se najdejo vmes ljudje principov in kriticnega cuta kot je "Bogglefreak20" (ki je tako jasno razcistil pri sebi in ve, za cem stoji, da bi se celo jaz v stiski upal zateci k njemu),
drugace pa izgleda stanje bolj prepusceno samemu sebi (navsezadnje kje je zdaj organizirana civilna druzba?!?).
Kot da bi verjeli v pravicnost neke rakotvorne "karme", proti kateri se ne da nic naredit. Pa naj usoda vzame tiste, ki so ji padli v kremplje!?

Promociji izbire spolnosti vseh oblik se doslej najbolj posvecajo tisti, ki si obetajo koristi: mediji NAKLADE, industrialci TRZNI DVIG (satan pa DUSE!!!).
Vem da lunovci ne bomo obrnili sveta, ampak lahko vsaj skupaj izostrimo cut za "obrobne" skupine ljudi brez zavor in kriterijev, ki jih je izgleda vse vec. Morda je she kdo ki bi lahko skupaj s kolegom rekel
---------(navajam):--------
V svojih očeh in očeh tistih, ki me dobro poznajo, veljam za človeka principov. Ne principov kar tako brez veze, marveč principov, ki sem jih SAM sprejel za resnico in mi služijo kot orientacija (torej nisem nek flegmatik brez kakršnekoli moralne drže). Sem idealist, a spet ne brez veze. Verjamem v dobroto, Ljubezen in si ju prizadevam priklicati v svoje življenje. Pa še to - tudi sam sem kritik razpuščenosti, brezciljnosti, nevednosti, predvsem pa brezbrižnosti. Stavki kot so "Vseeno mi je, ni mi mar" me žalostijo. Raje bi videl, da bi imeli ljudje svoje mnenje - to pomeni, da vsaj razmišljajo, ne pa da kar bezljamo tja v en dan.
---------(konec navedka)------

Ali vidite moznosti, kje se da na naslovnem podrocju kej nardit? Vsaj se opredelit do pojava sodobnega raka? Najdit variante- pristop do nacrtovanja prihodnje ureditve šolskega, drzavnega in svetovnega reda? Vsaj odgovorno delovat v svoji okolici in sirse... ?
Ali sploh verjamemo, da bi zaradi takih ljudi lahko bil svet drugacen?

#16 bogglefreak20

bogglefreak20
  • Zavrnjeni
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 79

Objavljeno: 23. oktober 2004, 20:13

Polmesec pa trdim,
da pojav homoseksualnosti danes ni obroben ampak centralen pomen za druzbo, saj navsezadnje "liberalistični" pristop ne le prosto dovoljuje katerokoli izbiro lifestyla- samo da ni neposredno v skodo drugemu, ampak teorija vsesplosne svobode in enakosti terja, da bo tudi osnovna spolna vzgoja "pluralna" in brez jasnih "orientirjev" (za podobo iz nase drzave: a) religijo ne bi pustili poucevat ali pa bi jo smeli samo "nevtralni"-ateisticni ali celo agnosticni predavatelji ->vsakrsne publikacije in dejavnosti verske (tradicionalne) narave pa v solo nimajo vstopa, potem pa naj se sam otrok v odraslosti odloci, katero verovanje si bo izbral (a JIH VENDAR NE BO POZNAL!!!) //B) spolna vzgoja pa mora bit vsestranska, zgodnja, z materialom iz "mavricnih" delavnic ter po moznosti z gosti v zivo -> v zastonj paketih kondomov po solah in ulicah pa dodana brosirana navodila za "varno uporabo" s podobami spolnega akta na 101 nacin).
Potem so pa posledice sila resne. Poznam ljudi in njihove tragicne zgodbe, ki so jih prav take reklame (s podporo Ministrstva za zdravstvo, solo... Amnesty International idr. "humanisticnih" organov pri Zdruzenih narodih) privedle v naivne stike in po bliznjici do zlorab.
A ni to globalni problem, da vecina nic ne ukrene za uravnotezenje tega vala?
Vsaj
se najdejo vmes ljudje principov in kriticnega cuta kot je "Bogglefreak20" (ki je tako jasno razcistil pri sebi in ve, za cem stoji, da bi se celo jaz v stiski upal zateci k njemu),
drugace pa izgleda stanje bolj prepusceno samemu sebi (navsezadnje kje je zdaj organizirana civilna druzba?!?).
Kot da bi verjeli v pravicnost neke rakotvorne "karme", proti kateri se ne da nic naredit. Pa naj usoda vzame tiste, ki so ji padli v kremplje!?

Promociji izbire spolnosti vseh oblik se doslej najbolj posvecajo tisti, ki  si obetajo koristi: mediji NAKLADE, industrialci TRZNI DVIG (satan pa DUSE!!!).
Vem da lunovci ne bomo obrnili sveta, ampak lahko vsaj skupaj izostrimo cut za "obrobne" skupine ljudi brez zavor in kriterijev, ki jih je izgleda vse vec

Ali vidite moznosti, kje se da na naslovnem podrocju kej nardit? Vsaj se opredelit do pojava sodobnega raka? Najdit variante- pristop do nacrtovanja prihodnje ureditve šolskega, drzavnega in svetovnega reda? Vsaj odgovorno delovat v svoji okolici in sirse... ?

Ali sploh verjamemo, da bi zaradi takih ljudi lahko bil svet drugacen?

Marsa, Selene, Polmesec - preveliko čast mi izkazujete. x:Ix

Polmesec, predstavljaš problem proste izbire življenjskega stila in ga povezuješ z liberalizmom, ki po tvojem prinaša tudi svoje negativne posledice. Kot rečeno, ne verjamem, da popolna odpoved načelom in zavračanje moralnih norm lahko privede do kaj vem kako kakovostnega življenja. :o|o:

Kljub temu pa ne bi tako eksplicitno enačil ravno izbiro načina življenja in libertarnosti. Izbire, kakšrnekoli, si je ti. Zahodna družba izborila skozi stoletja. Te se vsekakor povezujejo in so znak liberalnosti. Vendar je teh izbir mnogo in vprašanje izbire življenjskega partnerja je zgolj ena od njih. Recimo, da je prosta izbira sopotnika v življenju eden od simptomov liberalne in libertarne družbe. Ni pa njen edini znak. Vse to govori, da je tvoje vprašanje, dragi Polmesec, mnogo širše od teme, v kateri nizamo svoje poste. :palec:

Glede pouka verstev v šoli menim, da bi bilo za otroke bolje, ko bi spoznavali različna verstva. Moje mnenje izhaja seveda iz mojih lastnih izkušenj, prepričanj in sploh NI objektivno - tu ne želim nikogar zavajati. Ob priznavanju neovrgljivega dejstva, da je krščanstvo, sploh pa RKC stoletja sooblikovala to, kar danes imenujemo slovenska družba, verjamem, da je pestrost in, če hočete, mavrični spekter možnosti prava pot vzgajanja in izobraževanja na kateremkoli področju, vključno s področjem verstev. Soglašam s pobudo, da bi pouk verstev (torej nujno v množini) postal obvezen (ja, obvezen) predmet v osnovni šoli. Predavali naj bi ga po mojem teologi, vendar laiki! Poučevanje verouka v smislu katoliške kateheze pa bi zaradi mene lahko potekal kot dosedaj na župniščih, bodisi kot izbirni predmet v devetletki.

Spominjam se predmeta z naslovom "Etika in družba" tekom mojega osnovnošolskega izobraževanja. Žal moram reči, da od njega nisem prejel nič. Čisto nič. :xx!: Šele filozofija v četrtem letniku gimnazije mi je začela odpirati svet in me začela siliti v spraševanje v lastno eksistenco. Takrat sem si komaj pridelal oceno dobro, a sem že takrat vedel, da se lahko profesorju zgolj zahvalim, ker me je prislil v razmišljanje. Kaj reči, razen MNOGO PREPOZNO. :C:

O spolni vzgoji slišimo pri biologiji. Če imamo srečo, da našo učiteljico/-ja ni preveč sram. ŽALOST! Neznanje je škodljivo (najstniške nosečnosti, neželeni otroci, spolno prenosljive bolezni med najstniki...). Tu sem spet na strani liberalcev, ki želijo otrokom, mladini predstaviti to plat življenja preden se znajdejo v težkih situacijah, ki marsikdaj presegajo njihovo sposobnost moralnega odločanja (Kako naj se vendar 14, 15, 16-letno dekle odloči ali želi obdržati nenačrtovanega otroka ali ne? Pa otrokov 16-letni oče - ali ima on kaj bolj izoblikovano stališče glede življenja?)

Kakšne so zgodbe ljudi, ki jih navajaš - tiste, ki da govorijo o zlorabah nastalih zaradi delovanja institucij, ki imajo pravzaprav ravno nasprotni namen - ne vem... Razsvetli me s tvojimi izkušnjami glede tega, sam jih namreč nimam. Morda pa spremenim svoj pogled.

Še glede promocije istospolnosti - kot najstnik, ki je begal od glasu srca do glasu razuma in nazaj ter vestno izpraševal svojo vest približno 7 let (toliko je trajalo od mojih prvih zavedanj, da so fantje tisti, ki me zanimajo, pa do mojega prvega poljuba, intimnega objema, naivne spolne izkušnje) bi si želel več informacij o PESTROSTI človeške narave. Zgolj to, da bi mi kdo rekel: "Poslušaj, obstaja to in to in to...razmisli malo, vprašaj se, poglobi se vase in preuči svojo naravo. Čez nekaj let boš gotovo vedel bolj natančno, kaj je tisto, kar te zanima." Pa ker tega ni bilo, sem nekako prebil sam. Blagor meni, ker me je to ojačalo in spravilo v stik s seboj. No, saj to je pa druga plat medalje. Če te nekaj žre, pa nimaš sogovornika, govori sam s seboj! Samemu sebi si vedno na voljo.

Mediji veliko več govore o homoseksualnosti kot leta poprej. Tega se ne da zanikati. Sam v tem ne vidim promocije istospolnosti, marveč odpiranje družbe v smer sprejemanja drugačnosti (govori se npr. tudi več o drugih kulturah). Seveda, sem pač subjektiven - tako kot vsi ostali na tem forumu. x:)x Glede odgovornega delovanja v svoji okolici - to je prepuščeno posamezniku. Dosti nas je tu, ki si tega želimo in to počnemo.

Ali verjamemo, da lahko spremenimo svet? Jaz že verjamem! Mohandas Gandhi, bolj znan kot Mahatma (dobesedno "Velika duša"), je dejal: "Bodi sam sprememba, ki si jo želiš v svetu!"

V pričakovanju pestrega nadaljevanja te debate želim vsem vse dobro!
Beatus, qui venit in nomine Domini!

#17 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. oktober 2004, 20:26

... je dejal: "Bodi sam sprememba, ki si jo želiš v svetu!"

In s tem je vse povedal. :palec: :palec:
Jaz (upam, da) tako zivim, vsekakor pa delujem ce ze ne dobesedno v skladu s tem, vsaj v tej nameri, cilju... :)
... sprememba - that's moi - in nekateri morda imenujejo to dvolicnost, ampak jaz pa vidim to kot kvaliteto; sirino duha, ki se je torej pripravljen raztezati sirse, onstran... xupx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#18 polmesec

polmesec
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 24. oktober 2004, 09:14

Pozdravljeni,

res je nasa tema le na enega od simptomov rakavosti sodobne druzbe. Zgodbe, na katere se sklicujem so predolge za tule not, gre pa npr. (na kratko in poenostavljeno- poenostavljanje je sicer nevarna zadeva, kakor tudi posploševanje) za 1)fanta, ki je danes odrasel in "strejt" funkcionalen, ampak ga grize negotovost zaradi najstniskega obracanja na istospolne spodbude (od pornografije rumenega tiska - takrat celo Stop, Antena, (navadni, ne Vroči) Kaj, do filmov), ker danes tega nima kam postavt, ampak ga potihoma spremlja kot "udrta karoserija"; in v primeru 2) gre za poslovnega moza, ki je bil tako domac v "mavricnih teorijah", da je na prvo probo nasedel starejsemu osvajalcu in padel v custveno in fizicno zlorabo, danes pa sam trpi posledice, aktivno pa deluje s tem, da svari ljudi pred "svobodno" spolnostjo brez neja v nacinu, spolu in STAROSTI!; 3) bruc, ki je ob vstopu v srednjo solo vstopil v svet razbrzdanosti, danes pa v njem tisti viharni prizori se kar naprej trajajo, saj jih niti z drogo ni mogel zabrisat iz spomina, sam pa se v tej identiteti ne vidi in ne zeli bit "not" in se vrti v zacaranem krogu... lahko bi nasteval tudi konfliktnost drugih z religioznimi normami in ne-sprejemanjem odgovornosti posameznika, druzbe, organizacij...
A so tako "zaznamovani" ljudje za psihiatrijo, al jih moramo prepustit usodi, al kaj?
Razen primera 3 ostali (in mnogi nenasteti sodelujoci na www.kapis.si in v e-skupini Pogovori- tudi nekristjani) cutijo danasnji pritisk pluralne vseenosti in jim ne da miru, da bi krizem rok pustili zapeljevat nove generacije. /Mimogrede, moja zgodba je v odtenkih podobna nekaterim nastetim/.

Torej, forumovo naslovno vprasanje je usmerjeno k opredelitvi do tega problema - ali po vase (torej subjektivno mnenje) je tu na delu milost "svobode v razlicnosti" ali pa gre za rakotvorno polje, za katerega je treba iskati kurativo in v prihodnje se bolj preventivo? In kako?

>Mohandas Gandhi: "Bodi sam sprememba, ki si jo želiš v svetu!"< Se strinjam. Kolikor sem jst ta sprememba, se rezultat kaze tudi v tem forumu kjer modrujem zato, da bi povabil ljudi k iskanju novih, bolj konkretno postavljenih resitev.
Naj dodam Bogglefreak-u (pa se ne grem igre Ubij me nezno z laskanjem :o)), da sem resnicno zadovoljen, kolikor vidim, da se na tebi kaze ena zdrava zrelost prepricanja, s katero verjetno ne bos zlorabljal ljudi. JA, celo pustil bi ti, da varujes moje otroke, ce bi jih imel. Res si faca in znanilec sprememb prihodnje druzbe, ki bo odlozila na smetisce danes tako obljubljajoce oznanjevalce Novodobne svobodnosti v slogu >razpuščenosti, vseenosti, brezciljnosti, nevednosti, predvsem pa brezbrižnosti za drugega< in bo povezovala odgovorne, nacelne, potrpezljive (in ponizne!!!) ljudi, na ramenih katerih lahko druzba spet vstane.

I wanna be there!
---------------------
>"Če kdo hoče meni služiti, naj hodi za menoj, in kjer sem jaz, tam bo tudi moj služabnik. Če kdo meni služi, ga bo počastil Oče." (Jn 12,26)<

#19 surya

surya
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 452

Objavljeno: 25. oktober 2004, 13:31

jest bom bolj praktična..
sem človek, ki se podaja v različne situacije, zato, da bi lahko razumel druge ljudi. iz čiste radovednosti, pa tudi zato, ker mi narava mojega joba ne dopušča,da bi do ljudi, ki so različni od mene, gojila predsodke. seveda jih imam,take in drugačne še vedno, ampak si jih priznam in skušam preseči.
nekaj let nazaj sem ravno iz te moje znatiželjnosti(in da se znebim predsodkov) začela delati v klubu k4 v garderobi, ob nedeljah. tako sem začela spoznavati geje in lezbijke in predsodki so začeli kopneti.

to, kar hočem povedati je naslednje: če rečemo, da toleriramo nekoga, ker je gej ali lezbijka je to napačno..zakaj tolerirati?! kdo pa hoče izmed nas, da se ga tolerira?! torej, ne tolerirati, povečevati oz. pretirano biti prijazen do nekoga, ker je gej in zato, da se sami znebimo občutka sramu, da imamo v bistvu predsodek...

v glavnem, sej bi še kej povedala, sam se mi ne da. res je, da je bolje govoriti o tem kot molčati, vendar mislim, da se znebimo predsodkov le s tem, da spoznamo ljudi, ki so jim predsodki namenjeni. pa še to mislim, da je treba it vsake toliko časa iz naše preljube slovenije malo v svet, da spoznamo tudi druge kulture in običaje..

lepo se mejte vsi! x:)x
DON'T PANIC

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. oktober 2004, 13:39

:palec: :palec: Ful dobr si povedala. x^x x8Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 bogglefreak20

bogglefreak20
  • Zavrnjeni
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 79

Objavljeno: 26. oktober 2004, 12:51

Pozdravljeni,

res je nasa tema le na enega od simptomov rakavosti sodobne druzbe. Zgodbe, na katere se sklicujem so predolge za tule not, gre pa npr. (na kratko in poenostavljeno- poenostavljanje je sicer nevarna zadeva, kakor tudi posploševanje) za 1)fanta, ki je danes odrasel in "strejt" funkcionalen, ampak ga grize negotovost zaradi najstniskega obracanja na istospolne spodbude (od pornografije rumenega tiska - takrat celo Stop, Antena, (navadni, ne Vroči) Kaj, do filmov), ker danes tega nima kam postavt, ampak ga potihoma spremlja kot "udrta karoserija"; in v primeru 2) gre za poslovnega moza, ki je bil tako domac v "mavricnih teorijah", da je na prvo probo nasedel starejsemu osvajalcu in padel v custveno in fizicno zlorabo, danes pa sam trpi posledice, aktivno pa deluje s tem, da svari ljudi pred "svobodno" spolnostjo brez neja v nacinu, spolu in STAROSTI!; 3) bruc, ki je ob vstopu v srednjo solo vstopil v svet razbrzdanosti, danes pa v njem tisti viharni prizori se kar naprej trajajo, saj jih niti z drogo ni mogel zabrisat iz spomina, sam pa se v tej identiteti ne vidi in ne zeli bit "not" in se vrti v zacaranem krogu... lahko bi nasteval tudi konfliktnost drugih z religioznimi normami in ne-sprejemanjem odgovornosti posameznika, druzbe, organizacij...
A so tako "zaznamovani" ljudje za psihiatrijo, al jih moramo prepustit usodi, al kaj?
Razen primera 3 ostali (in mnogi nenasteti sodelujoci na www.kapis.si in v e-skupini Pogovori- tudi nekristjani) cutijo danasnji pritisk pluralne vseenosti in jim ne da miru, da bi krizem rok pustili zapeljevat nove generacije. /Mimogrede, moja zgodba je v odtenkih podobna nekaterim nastetim/.

Torej, forumovo naslovno vprasanje je usmerjeno k opredelitvi do tega problema - ali po vase (torej subjektivno mnenje) je tu na delu milost "svobode v razlicnosti" ali pa gre za rakotvorno polje, za katerega je treba iskati kurativo in v prihodnje se bolj preventivo? In kako?

>Mohandas Gandhi: "Bodi sam sprememba, ki si jo želiš v svetu!"< Se strinjam. Kolikor sem jst ta sprememba, se rezultat kaze tudi v tem forumu kjer modrujem zato, da bi povabil ljudi k iskanju novih, bolj konkretno postavljenih resitev.
Naj dodam Bogglefreak-u (pa se ne grem igre Ubij me nezno z laskanjem :o)), da sem resnicno zadovoljen, kolikor vidim, da se na tebi kaze ena zdrava zrelost prepricanja, s katero verjetno ne bos zlorabljal ljudi. JA, celo pustil bi ti, da varujes moje otroke, ce bi jih imel. Res si faca in znanilec sprememb prihodnje druzbe, ki bo odlozila na smetisce danes tako obljubljajoce oznanjevalce Novodobne svobodnosti v slogu >razpuščenosti, vseenosti, brezciljnosti, nevednosti, predvsem pa brezbrižnosti za drugega< in bo povezovala odgovorne, nacelne, potrpezljive (in ponizne!!!) ljudi, na ramenih katerih lahko druzba spet vstane.

I wanna be there!
---------------------
>"Če kdo hoče meni služiti, naj hodi za menoj, in kjer sem jaz, tam bo tudi moj služabnik. Če kdo meni služi, ga bo počastil Oče."  (Jn 12,26)<

Zgodbe, ki jih takole na hitro predstavljaš, govorijo očitno o občutku krivde teh posameznikov zaradi njihovih preteklih dejanj. O izvorih občutkov krivde bi lahko morda tudi kdaj kakšno rekli - po mojem gre pri tem za diskrepanco v dejanju, ki ga posameznik naredi, in njegovimi moralnimi načeli. Ob tem je važno poudariti, da morala ni ena - moral je več, najbrž toliko kot je ljudi. Če narediš nekaj, kar se tepe s tvojimi načeli, občutiš krivdo, peče te vest.

Jaz glede homoseksualnih nagnjenj nikoli nisem občutil krivde. Gre za to, da spolnosti ne vidim kot greh, ampak kot del človekovega življenja, nadalje je ne vidim zgolj kot procesa, ki zagotavlja reprodukcijo, marveč kot del medčloveških odnosov, ki je najintimnejši in v tem pogledu nekaj najplemenitejšega, kar lahko delimo z drugim človekom. Najpomembneje pa je zame to, da verjamem, da Bog ne ločuje ljudi na "dobre in slabe" po kriteriju spolne prakse.

Kar se tiče omenjenih zgodb, bi dodal le to, da so občutki teh posameznikov sicer zelo povedni, vendar veliko več povedo o njihovih prepričanjih in normah, kot pa o homoseksualnosti. Upam, da bodo na nek način presegli svoje občutke krivde in se znebili te neljube "prtljage" ter jo sprejeli kot del svoje preteklosti - na ta način se bodo lahko spravili s seboj in živeli svoje življenje, ne glede na to ali so hetero- ali homoseksualno usmerjeni. Četudi so zaznamovani (predvsem v svojih očeh in očeh Boga, ki vse vidi) - zaznamovani smo tako ali tako z vsem kar počnemo in rečemo, to še ne pomeni, da so ali bodo kakorkoli kaznovani! Za psihiatrijo pa nikakor niso.

Glede zapeljevanja mladine se mi zdi, da je prišlo do pretiravanja ob razumevanju določenih tem, ki jih mediji obravnavajo. Če se govori o nečem, to še ne pomeni, da se za to stvar dela propaganda. Govoriti o homoseksualnosti ne pomeni delati reklamo zanjo. Da bom jasen v besedah bom stvar obrnil na glavo - že odkar se zavedam sveta okoli sebe, poslušam o heteroseksualnih ljudeh, možeh in ženah z otroci, "normalnih" družinah, gledam reklame s seksi dekleti, pa tudi heteros. porno filme sem že videl itd. Pa me ni nikdar zamikalo imeti spolnega odnosa z žensko. Zakaj? Ker mi niso privlačne. Pika. Ob tem dejstvu preprosto ne verjamem, da bi neka oseba ZGOLJ IN SAMO zaradi medijske pokritosti homoseksualnosti želela imeti homoseksualni spolni odnos. Edina možnost, da bi ta oseba imela homos. spolni odnos, bi bila pod pogojem, da je ta oseba že prej čutila privlačnost do oseb istega spola. Če je temu tako, pa mediji nimajo nobene odgovornosti.

Prav tako se z zgornjo točko povezuje vprašanje, kako bi izgledalo, če mediji ne bi več ničesar povedali o homoseksualnosti, da se o tem ne bi nikjer nič več slišalo. Če se kdo sprašuje, kako bi to izgledalo, naj začne prebirati časopise in knjige starejše od npr. 20, 25 let.

Človek mora sprejeti odgovornost za to, kar počne v svojem življenju. Svoboda govora pomeni tudi, da te lahko nekdo toži zaradi izrečene besede. Svoboda odločanja pomeni, da boš prej ali slej nosil posledice svojih odločitev in dejanj. Če imam jaz sporazumni spolni odnos s fantom, za to ne morem kriviti nikogar - ne medijev, ne tega fanta (če ne gre za posilstvo, je moja popolna odgovornost - imam vedno pravico reči NE), ne družbe, ne staršev. Če bom nekoč trpel občutke krivde zaradi tega, je to pač dobra šola zame. Prav je, da tisti, ki želijo deliti svoje izkušnje z drugimi, to tudi počnejo. Zato imamo forume.

Še ena stvar - nekako se mi zdi, da se načelno strinjamo, da govorimo tu o široki temi brezbrižnosti, čeprav je edina ožja tema, ki smo jo do sedaj izpostavili s tem v zvezi homoseksualnost. Prebiranje vseh postov skupaj nekako ustvarja občutek, da se homoseksualnost enači z dekadenco družbe v moralnem smislu ali da se ju vsaj postavlja v sosledje (da je homos. posledica moralne dekadence). V kolikor je moje razmišljanje točno, moram takoj povedati, da se s tem sploh ne strinjam. Kajti homos. je prisotna že od pamtiveka, danes nič bolj kot kdajkoli prej, le da se danes o njej več govori (več se govori tako ali tako o vsem - ker je toliko medijev kot jih še nikoli ni bilo). Če bi bila povezana z dekadenco, bi to pomenilo, da svet že ves čas od nastanka moralno propada.
Beatus, qui venit in nomine Domini!

#22 natrixred

natrixred
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 096

Objavljeno: 26. oktober 2004, 13:47

Zelo dobro povedano, ni kaj! :palec: :palec:
Natrix

IX. "LUX PERPETUA"
SI HA de ser condición de mi dicha el olvido
de ti, quiero estar triste siempre (como he vivido).
Prefiero la existencia más árida y doliente
al innoble consuelo de olvidar a mi ausente.


Por lo demás, ¡qué tengo sin ti de cosa propia,
que me halague o sonría en esta clara inopia,
ni qué luz en mis noches me quedará si pierdo
también la lamparita cordial de tu recuerdo!

2 de octubre de 1912

#23 polmesec

polmesec
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 26. oktober 2004, 19:22

Torej, sogovorniki,

ce povzamem statisticno, ste se bolje odrezali: Bogglefreak20 (5x), Surya (2x), urednica Marsa (6x), Selene, Mick in Diaspora (z enim komentarjem). Nastel nisem clanov, ki so dali samo aplavz na mnenja drugih. Gostobesednost se sicer ne pokriva pri vseh sodelujocih v isti meri, ampak nekam smo prisli. Sicer sem pricakoval od ostalih udelezencev poleg Boggle-ja tudi nekoliko vec osebno izrecenih mnenj (iz povzetka lahko prepoznate, koliko je kdo prispeval!!!):
1- Naslovni problem potemtakem JE oziroma NI PROBLEM v pravem pomenu, saj je vrednotenje odvisno od zornega kota in v koncni fazi od moralnih nacel posameznika.
2- Tema sodi v dosti sirso problematiko splosne individualizacije svobode, zavracanja (vseh po vrsti) nacel in moralnih norm ali pa brezbriznosti, ki -izgleda- vendarle spravljajo sodobno druzbo v dekadenco.
3- Mediji sami na sebi niso neposredni krivci zapeljevanja in dogajanja tragicnih osebnih zgodb, pomagajo pa odpirati zgoce in navzoce teme.
4- Konkretne primere oseb s tezavami se da resevat posamezno z odpravljanjem njihovega obcutka krivde in nepomirjenosti s preteklostjo.
5- Govor o "toleranci" ni zadosten nacin soocenja s homoseksualnostjo, treba je v sebi podirati predsodke do drugacnosti.
6- Odgovornost je na posamezniku; (navajam)>Človek mora sprejeti odgovornost za to, kar počne v svojem življenju. Svoboda govora pomeni tudi, da te lahko nekdo toži zaradi izrečene besede. Svoboda odločanja pomeni, da boš prej ali slej nosil posledice svojih odločitev in dejanj. Če imam jaz sporazumni spolni odnos s fantom, za to ne morem kriviti nikogar - ne medijev, ne tega fanta (če ne gre za posilstvo, je moja popolna odgovornost - imam vedno pravico reči NE), ne družbe, ne staršev. Če bom nekoč trpel občutke krivde zaradi tega, je to pač dobra šola zame. Prav je, da tisti, ki želijo deliti svoje izkušnje z drugimi, to tudi počnejo. Zato imamo forume."< <(konec navedka)

7- CE SE KOMU ZDI, DA SEM PREZRL KAJ BISTVENEGA, NAJ PROSIM tisto DODA po svoje! :o)

Hvala vam za sodelovanje.
-------------------------------
"Kdor namreč dela húdo, sovraži luč in ne pride k luči, da se ne bi pokazala njegova dela. Kdor pa se ravna po resnici, pride k luči, da se razkrije, da so njegova dela narejena v Bogu." (Jn 3,20-21)

#24 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. oktober 2004, 19:35

Polmesec, ful dobro in stvarno si povzel. :palec:

Glej, sam tole se: jaz zase vem, da sem blazno govorila (po mojem imam ziher vsaj 20 postov) v prejsnji temi, razmisljala sem na glas, kako in kaj, pa da zakaj se neki hocjo sploh po0rocit, ce pa zavracajo te utecene norme... pa da so predsodki ker se jih takoj obravnava spolno...
A ves, tule smo pa se mal naknadnega pac, skladnega s temle tempom teme rekli...
Ampak ja, dobr si postekal, ceprav imas na nek nacin vseen tud prav v tistem..

Sodim, da ipak zna bit vcasih tud mal poze tule in tko...
Tole rak rana in tko pa ni tolk mimo razmisljanje - ze Proto je v svoji knjiigi ful dobro razmisljal o tem...
Ce bo kdo hotel brat - Louis proto - Nove poti do zdravja...
Ko govori prav o tej slabi vesti in tem vzroku za aids ravno kao med temi, 'marginalci'.
zanimivo gledanje, no, saj pravim, ni neposredno povezano s tem, a fajn razmislja oz. razlaga.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#25 Beli Mag

Beli Mag
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 60

Objavljeno: 5. november 2004, 00:12

Mal za foro mal za res...

Precej modnih oblikovalcev, izumiteljev, umetnikov itd. je bilo gejev, med njimi tudi Leonardo Davinci, Aleksander Veliki... Torej tako kot drugi svet tudi bogatimo...

Poleg tega pa še nekaj; manj ljudi manj sranja :inocent: - večina gejev dans ne bo mela otrok (včasih so bli nekako primoran v to) in tako rast populacije ne bo tako hitra oz. pospešena še s te strani.

In halo, vsi homofobični tipi! Kaj neki mate prod gejem? A ste mogoče že ugotovil, da vam ne krademo žensk in tako jih je več samo za vas x:Dx x:Dx x:Dx

In verjetno bi katera ženska (mnoge moje frendice) lahko povedala, da se je z gejem lažje pogovarjati o modi, arhitekturi, kulturi ... kot pa s strejtom ( :o|o: )... In menda je super chatat z moškim ki ima podobne nazore, s katerim lahko opravljaš tud tipe in ki ženski svetuje pri nakupu čevljev, oblek in parfumov x^x x:Dx x^x

Hehe...
Mal za šalo...
U bistvu sploh ne vem, kaj sem hotu povedat :vragec: x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx
:devil:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0