Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Luskavica in tablete


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
36 komentarjev na to temo

#1 Lukica

Lukica
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 6. marec 2005, 20:50

Pred kakšnimi tremi tedni sem v reviji Delo in Dom zasledila članek nekega gospoda, ki naj bi prodajal tablete proti luskavici. Te tablete naj bi bile na osnovi rib Garra Rufa. Predenj jih kupim me zanima, ali kdo te tablete pozna oz ima že kakšne izkušnje z njimi?

Vsem najlepša hvala za odgovor.

Luki

#2 ariel

ariel
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 19

Objavljeno: 7. marec 2005, 00:56

hm, vem da imajo ene ribice v bazenih ki strgajo bolno kozo dol, za zdravila pa se nisem slisal.. kolikor jaz vem je l. knajveckrat karmicne narave in tukaj vsa zdravila in uradna medicina odpovedo, ce pa zadeva pomaga, hvalabogu!

#3 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 7. marec 2005, 07:48

moja mami je mela ful hudo... res po celmu telesu... vse je odpravila 2 leti nazaj na morju... veliko meditacije, plavanja in sonca.... mal joge... umirjenosti... in od takrat luskavice ni nazaj... aja nej povdarim, da je hčerka x:Dx ful pridna ratala, pa ji ni več treba skrbi delat zarad nje x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx
spet se mi je na bolš poslabšal

#4 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 7. marec 2005, 07:55

<{POST_SNAPBACK}>... aja nej povdarim, da je hčerka x:Dx ful pridna ratala, pa ji ni več treba skrbi delat zarad nje x:Dx  x:Dx  x:Dx  x:Dx


A prej pa ni bila x:Dx x:o)x

#5 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 7. marec 2005, 10:21

prej je kšno traparijo ušpičla... pa je mami k je že bl nagnjena k temu... še ekstra preveč skrbela.... zdej se trudim, da ji ne dajem razloga za skrb x^x x:)x x;)x
spet se mi je na bolš poslabšal

#6 lawyer

lawyer
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 7. marec 2005, 19:53

Mogoče ti lahko kaj pomagam. Ne bom že spet govoril o osnovah luskavice in različnih tipih, ker smo to bolniki že prevečkrat slišali. Najlažje si lahko pomaga vsak sam, mora spremljati sebe in svoje telo, kaj mu ustreza in kaj ne. Moram reči, da sem sprobal že čudo in pol pa kot ste vsi že "dali skoz" vedno ene reakcije in govorjenja to mora bit tko na koncu pa že spet nič. Vendar je kljub vsemu nujno poiskušat vse ker drugače ne bo nikoli bolje. Meni osebno diete niso pomagale nič. Imel sem razno razne od tega do nisem smel jesti od enega do deset izdelkov, pa do najhujšega, ko sem se popolnoma izstradal od samega sadja in zelenjave. Tudi obsevanja so mi kožo le izsušila, pa naj so bila obsevanja v bolnici, pri zasebnikih, eno obsevalno napravo so mi tudi kupili starši za kar precejšno vsoto. Dermatologi so mi predpisovali razne maže z več ali manj kratkotrajnimi izboljšanji. Pomagale so kreme z kortizonom ali katranom. Katran ima močn vonj tako, da to priporočam pri hujših primerih pa še to samo poleti. Telo po terapiji porabi po en tedn da ne smrdi, obleke in postelnina pa vam bodo romale v smeti. Sedaj imam le par izredno tankih roza flekcov, saj sem si močno luskavico odpravil z drobnimi kapsulami garra rufa, ki vsebujejo učinkovino rib. Glede na mojo izkušnjo terapijo izredno priporočam.
Tudi vsem ostalim želim veliko sreče pri lajšanju simptomov.

#7 VEČNOST

VEČNOST
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 234

Objavljeno: 7. marec 2005, 20:39

Pri luskavici si lahko pomagaš tudi z ognjičevo kremo. Preverjeno.

#8 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 7. marec 2005, 23:03

<{POST_SNAPBACK}>moja mami je mela ful hudo... res po celmu telesu... vse je odpravila 2 leti nazaj na morju... veliko meditacije, plavanja in sonca.... mal joge... umirjenosti... in od takrat luskavice ni nazaj... aja nej povdarim, da je hčerka x:Dx ful pridna ratala, pa ji ni več treba skrbi delat zarad nje x:Dx  x:Dx  x:Dx  x:Dx

Kaj je le našla tam na morju :8): x:Dx x;)x

#9 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 7. marec 2005, 23:35

xcivx za sprožitev luskavice je potrebno, da se poklopi sklop vzrokov....

..nikoli niso samo geni
..nikoli ni samo sol Stane (al i imel v mislih, kakega dobrega latino laverja x;)x )
..nikoli niso samo odnosi
...nikoli ni samo hrana
...nikoli ni samo notranja razrvanost....


In nihče ni sam kriv, da jo ima...Lahko veliko narediš, da jo omiliš (vsekakor pa ne more tega naredit bolnikova hči, kakor omenja Vrba, ta mama je ubrala prave strune svojega ozdravljenja sama.... :palec: :palec: :palec:
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#10 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 8. marec 2005, 00:03

<{POST_SNAPBACK}>Kaj, a ni blo prav slovensko? (pripomogla).
Kak si rekla: eni se že pametni rodijo, drugi morjo pa še to postat  x:Dx  x:Dx  x:Dx



xcivx a sem spet komu na žulj stopila.... :o|o:

nehote....sam malo mim se mi zdi odgovornost za lastno zdravje prelagat na sorodnike......
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#11 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 8. marec 2005, 00:15

Si ne drznem še karkoli dodati x;)x x:Dx

če dovoliš bom dala kar tvoj naslov na društvo psoriatikov...

Mislim, da boš dobila Nobelovo , ko jih boš po svojem postopku pozdravila :palec: x:)x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#12 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 8. marec 2005, 00:40

Vrba!

Omenjaš tisto stvar z ljubeznijo in vse to. Sem ravno pred kratkim govoril z enim psoriatikom o vzrokih in mi je rekel, da je lahko to tudi fizična poškodba. Če si nogo recimo zlomiš.

Mimogrede. V Blue lagoon se psoriatiki uspešno zdravijo. Lia. Kar svoj naslov jim daj. Lahko postaneš blagajničarka za zdraviliški turizem. :palec:


Posted Image

Andres

#13 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 8. marec 2005, 00:41

:eek:

nisem dohter, ne zdravilec....kaj naj s tvojimi pacienti, kar obdrži svoj posel x;)x

Delam na tem, da bi dala vaši branži čim manj dela.....

Saj veš kako je danes....svojo varnost smo dali zavarovalnicam
...naše zdravje zdravnikom in farmacevtom
...naše duše duhovnikom,popom in gurujem
...naše notranje zadovoljstvo in srečno življenje instant psihologom
...in otroke šolnikom
...in naše starše domovom za upokojence....

zato da lahko mi v miru umiramo na svojih foteljih, ob svojih računalnikih, jeklenih konjičkih,ob svojih prigrizkih in svojih zapitkih....


....oda žalosti :C:

Vrba lep pozdrav in srečno, nič osebnega samo malo zapisujem svoja zapažanja in občutke.....


w:Iw
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#14 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 8. marec 2005, 00:45

<{POST_SNAPBACK}>Vrba!

Omenjaš tisto stvar z ljubeznijo in vse to.  Sem ravno pred kratkim govoril z enim psoriatikom o vzrokih in mi je rekel, da je lahko to tudi fizična poškodba. Če si nogo recimo zlomiš. 

Mimogrede. V  Blue lagoon  se psoriatiki uspešno zdravijo.  Lia. Kar svoj naslov jim daj. Lahko postaneš blagajničarka za zdraviliški turizem.  :palec:
Posted Image

Andres



orka motorka...pa morš bit glih psoriatik...zgleda sanjsko x;)x x:Dx

lp
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#15 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 8. marec 2005, 00:55

A nisi že enkrat imela namen priti v podobne toplice? Tudi Cosma in njen mož, Nino in še nekaj folka. Ja, veš kako je to. Julija vas ne morem gostiti, pred tem pa lahko.

Andres

#16 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 8. marec 2005, 00:57

<{POST_SNAPBACK}>
nikoli ni samo sol Stane

No, v morju je poleg ostalega gotovo našla tudi zdravo sol x;)x

#17 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 8. marec 2005, 07:14

hm... vsak človk more pr seb najdt vzrok... je pa res da so za isto bolezen verjetno podobni vzroki.
spet se mi je na bolš poslabšal

#18 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 8. marec 2005, 08:36

xrolleyesx če ne bi videla napol polnega kozarca, sploh ne bi več xwizardx :onfire:


...ne živimo zato da jemo, jemo zato, da živimo :o|o:

Cenim tvoje znanje, cenim tvoje izkušnje, močno dvomim pa v tvojo vsevednost x;)x

lp
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#19 julijana

julijana
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 034

Objavljeno: 8. marec 2005, 09:06

Hojla!
So mi zanimive vaše trditve...Glede psihologov imam svoje mnenje, pa ne bi zdaj o tem. Imam hčerko, ki sicer nima luskavice, ampak ima nevrodermitis.
Ona se je s tem rodila- ni imela premalo ljubezni...
No, pa smo jo najprej poskusili zdravit po nasvetu pediatrov in dermatologov, psihologov ,pa smo kaj kmalu odnehali, saj se nam niti za trenutek tako zdravljenje ni zdelo smiselno..., najbolj je bolelo to, da so dajali hčerki ves čas občutek, da z njo nekaj ne "štima" in to, da so ji predpisovali kreme, ki so vsebovale hormone in sirupe po katerih je bila ZADETA. No, pa smo obrnili medicini, dermatologom in psihologom hrbet in začeli po svoje..se preselili na Obalo... in vsako leto je boljše.
Smo se pa naučili nekaj pomembnega- dobili smo drugačen odnos do sebe, drug drugega, hrane, okolja, življenja...in čutim, da smo začeli sprejemat lekcijo, ki nam jo je podarilo življenje in jo cenimo kot dragoceno darilo.
Želim vam zdravja in ljubezni xsrcx x:)x
fish is mute-fish knows everything-G.B.

#20 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 8. marec 2005, 09:46

<{POST_SNAPBACK}> No, pa smo obrnili medicini, dermatologom in psihologom hrbet in začeli po svoje..se preselili na Obalo... in vsako leto je boljše.

Vidiš, kaj pomeni zdrava sol x;)x
Na Obali jo imaš v zraku in vodi, sesaj jo pa imaš še v flaški x:Dx

#21 julijana

julijana
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 034

Objavljeno: 8. marec 2005, 21:06

Juliana pise:
"Smo se pa naučili nekaj pomembnega- dobili smo drugačen odnos do sebe, drug drugega, hrane, okolja, življenja...in čutim, da smo začeli sprejemat lekcijo, ki nam jo je podarilo življenje in jo cenimo kot dragoceno darilo."
Pa to se ucijo ljudje pri psihologih, ja..
No, ja... x:)x
Seveda pa mislim, da ima pač vsak svojo izkušnjo in ima pravico zagovarjat to, kar čuti.
Lep večer xsrcx
fish is mute-fish knows everything-G.B.

#22 julijana

julijana
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 034

Objavljeno: 12. marec 2005, 09:37

Dobro jutro x:)x
Mnenja o psihologih nisem želela izražat v tej temi, ker se mi ni zdelo, da paše sem...No, pa če si me že izzvala x:Dx ...
Prvič so me poslali k psihologu, ko sem bila stara 7 let, ker me starši pač niso zneli sami "poštimat", no in sem imela pečat celo osnovno šolo, ker je mnenje od psihologinje vplivalo na učitelje....V puberteti sem imela močne glavobole in se mo spet poslali najprej k šolskem psihologu in potem še h kliničnem psilogu- ugotovili niso nič x:)x , a so poslali mnenje na srednjo šolo in spet...Na srečo sem imela fajn razredničarko in mi je take stvari povedala in je ona odigrala vlogo terapevta...Pri 19. sta se ločila moja starša, zapadla sem v depresijo in so me poslali na Poljanski nasip, ker naj bi imela samomorilske težnje- verjami, da sem bila tolk apatična, da se mi še to ne bi dalo xDDx . No in pridem na Poljanskega in me vprašajo, če čutim potrebo po tem, da bi dobila kakšno zdravilo x?x . No in sem bila tam štiri mesece in se nato odločila, da tam nimam kaj iskat...in sem šla...Čez dve leti sem šla še k eni ženski, ki je delala po metodi dr. Ruglja, pa me je čisto pohodila, da me bo potem lahko nanovo zgradila x:Dx :vragec: . No, ne rečem, da nisem nič odnesla od vsega mešanja dr.. xDDx , in da to za nekoga ni rešitev(obiskat psihologa), a sama sem naletela le na enega, ki se mi je zdelo, da ve kaj dela.Sem imela občutek, da so me hoteli uokvirit v neke norme, jaz pa sem si želela le pogovor in občutek, da me nekdo posluša in sliši. Zdaj po x?x xDDx letih sem začela poslušati sama sebe in...to je to.V bistvu se mi zdi, da pač vedno prideš sam do ozdravitve in če te na poti spremlja psiholog, ki svoj EGO pust pred vrati je to super, a kot sem že napisala sem v svoji "karieri" x:Dx med psihologi srečala le enega, ki je bil približno tak.
Lep pozdrav. Julči x:)x
fish is mute-fish knows everything-G.B.

#23 VEČNOST

VEČNOST
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 234

Objavljeno: 12. marec 2005, 11:25

Julijana, lepo, odkrito pisanje. Težke poti so prehojene, pustila si jih za seboj in našla si sebe. :palec: x:)x
Večnost

#24 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 12. marec 2005, 11:56

Psihologov se izogibam k hudič križa,,,,,,naj mi Sončna odpusti...mam nekaj znank, ki se profesionalno ukvarjajo z dušebrižništvom xcivx

:O: ena sama žalost v pesmi otožni :xx!:

..z lučjo pri belem dnevu lahko iščeš take, ki res znajo kaj pametnega svetovat x^x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#25 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 12. marec 2005, 12:05

:palec: :palec: :o|o: :sori:
zalostno ne; pa se v tem nismo predani, celi :xx!:
-----------

:eek:

nisem dohter, ne zdravilec....kaj naj s tvojimi pacienti, kar obdrži svoj posel x;)x

Delam na tem, da bi dala vaši branži čim manj dela.....

Saj veš kako je danes....svojo varnost smo dali zavarovalnicam
...naše zdravje zdravnikom in farmacevtom
...naše duše duhovnikom,popom in gurujem
...naše notranje zadovoljstvo in srečno življenje instant psihologom
...in otroke šolnikom
...in naše starše domovom za upokojence....

zato da lahko mi v miru umiramo na svojih foteljih, ob svojih računalnikih, jeklenih konjičkih,ob svojih prigrizkih in svojih zapitkih....
....oda žalosti :C:

Vrba lep pozdrav in srečno, nič osebnega samo malo zapisujem svoja zapažanja in občutke.....
w:Iw






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0